NIEUWS AD VERTENTIMH. AD IJFDE .TAARCxANG. 1866, No. 1. redactie met goeden moed begint, waarin zij eene goede ontvangst hoopt te vindenterwijl ze belooft, er naar te willen trachten, die gunst te verdienenwenschende al haren lezers heil! AAN ONZE lezers: Weer ligt een jaar achter ons; een jaar, waarin vele verwachtingen werden opgewekt en gekoes terd, vele ook werden vervuld, maar vele ook met teleurstelling eindigdeneen jaar, waarin slavenboeijen werden verbroken en slavenbanden aangelegd; een jaar, waarvan Maart winter maand, Mei zomermaand, Junij lentemaand was, sen dat geen eigenlijke hooimaand gehad heeft; een jaar, waarin bruiloften werden gevierd en begrafenissen plaats hadden; een jaar, dat ge en koninginnen begrafenissen plaats hadden leerd heeft, hoe ook koningen eindige menschen zijn, en getuige was, hoe straten en menschen de geschiktheid bezitten om heden te verschijnen in diepen rouw en morgen in het feestgewaad; een jaar, waarin de «olie duur werd en de boter niet goedkoop; een jaar, dat Friesland deed duchten voor eene el ders vreeselijk heerschende veeziekte, en Fries- lands dankbaarheid vraagt voor het groote ge luk, dat die ziekte in zijne stallen niet binnen sloop; een jaar, waarin Nederland feest vierde ter herinnering aan behouden en gehandhaafde vrijheiden waarin het menige aansporing ont ving, om die vrijheid te genieten; een jaar, dat door de Bolswardsche Courant in weemoedige stemming werd begonnen, welgemoed doorleefd, tevreden en dankbaar geëindigd. Weer ligt een jaar vóór ons; een jaar, waarin we wenschendat veler goede verwachtingen mo gen vervuld worden en zij teleurstellingen met gelatenheid mogen dragen; een jaar, waarin we hopendat de vrijgeworden Amerikaansche sla ven hunne vrijheid hoog leeren schatten en regt waardeerenmaar dat den Europesche handha vers der slavernij den arm wat moge verkort wordeneen jaarwaarin we wenschen geen bedillers van de weersgesteldheid te mogen ont moeten, evenmin als afschaffers van bruiloften en begrafenissen; een jaar, waarin het koningen en onderdanen moge welgaan, waarin rouwbe klag of feestvreugde geen ijdele vertooning moge zijn; een jaar, waarin we den heeren goedkoo- pen wijn en de dames goedkoop katoen toe- wenscheneen jaar, dat een geneesmiddel moge doen vinden voor alle zieke koeijen en genoeg zaam voedsel voor de gezonden; een jaar, waarin vrede en eendragt, vrijheid en volksgeluk het deel moge zijn of worden van allen; een jaar, dat de Bolswardsche Courant onder eene nieuwe s®: o 4 January. Donderdag- 1. 2. 5. 6. 5. BÜITENLANDSCH OVERZIGT- 1. Lezing 2. Benoeming De Uitg ;e dezer Courant, die eiken Don derdag het licht zietgeschiedt door B. C U P E R (J S Az. te Bolsward, wien men alles dit Blad betreffende, uiterlijk tot IFoens- dag-morgen 12 ure, franco gelieve toe te zenden. Alle briefporten komen op rekening der inzenders. BOLSW ARDSCHE COURANT De Abonnements-prijs is 0,80 per drie maandenfranco per post 0,95. De prijs der Adver tentien is van 16 regels 40 Ots., behalve 35 Cts. voor het A el ver tentiezegcl; elke regel meer kosft 10 Cts. Groote letters worden naar plaats ruimte berekend. van de vorige zamenkomst Sedert er uit de Vereenigde Staten geen krijgsgerucht meer gehoord wordt, verneemt men met belangstelling welke gevolgen de geëindigde oorlog heeft of nug zal heb ben. Zeven-en-twintig Staten der Unie hebben zich nu reeds verklaard voor de opheffing der slavernij. ’tGeheele getal Staten is twee-en-dertigzoodat meer dan het drie vierde deel de opheffing verlangten de slavernij dus ge acht kan worden op wettige wijze te zijn afgeschaftzie daar een verblijdend gevolg van een bedroevenden oorlog. Naar ’t schijntzal het echter niet alleen de afschaffing VERGADERING van den GEMEENTE RAAD VAN WONSERADEEL. Op Donderdag den 28 December 1865. en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering. van algemeene Armvoogden voor de dorpen Kimswerd, Makkum en Idsegahuizumtot vervulling van vacatures. 3. Herbenoeming van de 3 aftredende leden der Plaatselijke School commissie. 4. Benoeming van eene Commissie tot onderzoek naar den toestand der nieuw gebouwde Brug bij Exmorra. Besluitwaarbij bepaald wordt dat in de Gemeente voortaan zul len zijn 4 vaccinateurswaartoe nog benoemd worden de Heeren G. B. Bruinsma en G. Knap. ';'X VERGADERING van den GEMEENTE RAAD van B0LSWARD. Op Woensdag den C21 December 1865. Tegenwoordig 10 leden. Na lezing en goedkeuring der notulen worden behandeld de navolgende punten Missive van de heeren P. EennemaJ. J. Born, P. Mulier en Mr. B. J. de Kok, houdende kennisgeving van de aanneming, der hun op nieuw opgedragen betrekkingen: Notificatie. Resolutie van Gedeputeerde Statenhoudende goedkeuring van de -Gemeente- en Schutterijbegrootingdienst; 1866. Notificatie. 3. Mededeeling van den uitslag der verpachting van de Jaagschepen tusschen Bols ward <en Workum varende, en van de tolheffing bij de vier Bruggen op de Bols warder-Workumer trekvaart. Notificatie. 4. Rapport’ der Commissiebelast met het onderzoek der rekening van den Mac-adamweg tusschen Sneek en Bolsward, over 1864/65. Het rapport strekt tot goedkeuring, terwijl de rekening ter visie wordt gelegd. Advies van Burgemeester en Wethoudersop de verzoeken van H. J. Seekles en andere handelaars in turf en wijn om terug gave van de betaalde plaatselijke belasting aan de handelaren voormeldde daarbij bepaalde teruggave met inachtneming der gestelde regels te verleonaa. Adres van G. van der Werf, Stads-Bouwmecsterom verhooging van inkomen. 7. Adres van L. R. Lantingaom verhooging van zijne jaarwedde als Directeur der Bank van Leening en wachtgeld wegens het ver vallen d-cr betrekking van Ontvanger der Plaatselijke Befe&s^ngen. In de volgende vergadering te behandelen.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1866 | | pagina 1