bij dit plan gaat Stoomcaroussel. De groote en fraaie stoomcaroussel van den heer J. Huiskens zal, gelijk bekend is, dit jaar ook weder op onze kermis verschij nen, en de oude standplaats op het Heng- stepad innemen. Met het oog op de gedaante verwisseling welke dit plein met het kro- ningafeeat zal ondergaan, zal het evenwd Verkiezing Provinciale Staten. Gedeputeerde Staten hebben bepaald, dat de verkiezing van een lid der Staten, ter vervanging van den heer mr. W. W. Wichers Wierdsma, in het hoofd kiesdistrict Franeker, zal plaats hebben Dinsdag den 20 September a.s., de stemming, zoo noodig, Dinsdag den 27 September d.a v. en de her stemming, zoo noodig, Dinsdag den 4 Oc tober e.k. wat hooger, dan is de droogte aanstaande en ook om het opstijgen van gassen. De heer Lunter. Ik deel ’t gevoelen van den heer Eerdmans, dat het beter zal zijn uit te stellen tot het voorjaar. Laag water is nu niet meer te wachten, en dan kan het in het voorjaar in orde gemaakt worden. De heer v. d. Weij. Ik kan mij met het voorstel niet vereenigen en acht het beter, dat het in het voorjaar wordt uitgebaggerd, omreden er geen posten op de begroeting zijn waar die f 700 op overschiet en wij zullen dus bij slot nog weer moeten leenen. De Voorzitter. Ik wil de verschillende sprekers even beantwoorden. Het is toch zeker wel bekend, dat bij laag water beter gebaggerd kan worden dan wanneer het hoog staat, dan gaat het zeer moeilijk waar gebaggerd moet worden, geschiedt dit daar om ook algemeen in het najaar. Daar nu hier gebaggerd moet worden en Burg, en Weth. de overtuiging hebben verkregen, dat het besteden van de geraamde som hier haast als weggegooid geld is te beschouwen, heb ben zij gemeend een radicaal middel te moeten toepassen. Wat het vinden der som betreft, kan ik de heeren verzekeren, dat er posten op de begrooting zijn, waarop be langrijke bedragen kunnen overschieten en van leening hoegenaamd geen sprake be hoeft te zijn. Op de bewering dat geen adres sen daarover zijn ingekomen, kan ik mede- deelen, dat bij B. en W. reeds herhaalde lijk klachten van de schipperij zijn ingeko men. Schepen van 4 en 4'/a voet kunnen er zelfs niet inkomen en omdat B. en W. geen geld wenschen uit te geven zonder resultaten, hebben zij hun voorstel ingediend. De heer Eerdmans. Het kan zijn dat het daar bij de Beurtmanskade noodig is den dam weg te nemen, maar verderop in de Turfgracht wordt het weer beter. Dat de schippers niet dicht aan den wal kunnen komen, wordt wellicht veroorzaakt door het inwerpen van turfmolm, zoodat zij er in dat geval zelf de schuld van dragen. Er wordt jaarlijks f 500 besteed aan baggerwerk en ik meen, dat zulks voor ’t onderhoud vol doende kan zijnmocht het zijn, dat die vaart verwaarloosd is, dan, ja dan ben ik er ook voor, maak het in eens goed, maar anders ben ik er voor om de gestelde f500 te besteden, de groote diepte is nu dadelijk niet noodig. De Voorzitter. De toestand is feitelijk zooals de heer Eerdmans daar zegt, die vaart is verwaarloosdschepen die bij de Snee- kerpoort moeten lossen, kunnen er niet komen en B. en W. meenen, dat het in het voor deel der gemeente is, de zaak nu voorgoed in orde te maken en dan in ’t vervolg er de hand aan te houden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 8 tegen 4 stemmen (de heeren Banning, v. d. Weg, Dijkstra en Lunter.) 4. Voorstel van Burg, en Weth. tot aan hoop van een buste van EL. M. Koningin Wilhelmina. Met het oog op de a.s. inhuldiging van H. M. de Koningin, vinden B. en W. het gewenscht, dat eene buste van H. M. wordt aangebracht in het stadhuis. De kosten be dragen f 22,50. De heer Banning. Ik ben tegen het voor stel, niet zoo zeer om de kleine som, maar als ik die schilderij aanzie, waarop H. M. staat als kind, merk ik, dat die nu al ver ouderd is. Ditzelfde zal met een jaar of vijf ook al weer het geval zijn met zoo’n buste. De Voorzitter. Ik zou den heer Banning dan wel willen vragen, wanneer men dan een buste moet koopen. De menschen ver ouderen toch steeds De heer Dijkstra. Ik vind het onnoodig zoo iets te koopen. Ik ben tegen het voor stel om het geld, dat ik als weggegooid be schouw. De Voorzitter. Burg, en Weths. hebben gemeend, dat in het raadhuis een buste past. Nu door de vereenvoudiging der plannen van de verbouwing der secretarie groote kosten worden vermeden en de burgemees terskamer is vervallen, wijl daarvoor de Vroed- manskamer is aangewezen, wordt van deze kamer de archiefkast verwijderd. Aan dien muur stelden zij zich voor de buste te plaatsen. Het voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen (de heeren Banning en Dijkstra.) 5. Aanbieding en behandeling van een plan van geldleening De Voorzitter merkt op, dat hij de be handeling m drie deelen wenscht te splitsen als le. de conversie, 2e. het conceptplan van leening, 3e. de wijziging der begrooting. a. De conversie. De restanten van de leening 1885 ad f 36,000 a 4 van 1891 ad f 17,000 a 3% van 1892 ad f 5500 a 4 en van 1893/94 ad f 4500 a 4 wil men met het einde dezes jaars geheel aflossen. Het ge zamenlijk bedrag der restanten is f 24,500. Het te behalen voordeel aan rente, wanneer nu tegen 3'/a wordt geleend, bedraagt f 105. Met algemeene stemmen goedgekeurd. b. Het concept-plan van leening. Dit plan behelst f 36,000 te leenen tegen 3v|i in aandeelen van f 1000 met een jaarlijksche aflossing van f 3000. De heer Eisma. Ik zou het wel gewenscht achten tot toelichting van dit voorstel de memorie van toelichting en de voorgestelde wijziging der begrooting te hooren. Hiervan wordt nu lecture gegeven. Voor de vernieuwing der straten enz., is een leening noodig van f 11,500 (in ons vorig verslag reeds gespecificeerd.) De conversie, loopt over een bedrag van f 24,500, zoodat een leening van f 36000 noodig zal zijn. De verschillende posten in de gemeente- begrooting worden in ontvangst en uitgaaf in overeenstemming gebracht, en dan worden de eindcijfers der begrooting: Ontvangsten f 142,633,34® Uitgaven - 142,630,73® waarschijnlijk batig saldo f 2,59 De heer Schievink. Met het plan van geldleening kan ik mij vereenigen, evenwel is de aflossing mij te gering. Van de nu gecon verteerd wordende leeningen moest f4000 afgelost worden. De conversie geeft f 105 voordeel, deze leening eischt f 300 meer rente, zoodat wij nu met f 3000 af te lossen, minder betalen dan voorheenik zou de af lossing dan ook liever op f 3500 bepaald zien, dan gaat het nog zonder stijging van de jaarlijksche uitgaaf, de aandeelen zouden dan in tweeën gesplitst of dus op f 500 moeten worden gesteld. De heer Eisma. Ik kan mij beter ver eenigen met het voorstel van B. en W.dan met het gesprokene van den heer Schievink. Onze gemeente heeft, meen ik, een schulden last van f 94,500, met de nieuwe leening dus f 106,000, dat is niet zwaar te noemen. De aflossing is zoo hoog omdat er vele kleine leeningen zijn gesloten, en die hooge aflos sing is juist een reden voor het stijgen van den hoofdel. omslag. Ik ben er dus voor, die aflossing nu billijker te regelen, en meen dat het goed is gezien, het plan zoo te maken, dat men de aflossing over een langeren tijd verdeelt. De heer Dijkstra. Ik kan mij met geen der besproken plannen vereenigen. Er moet nu f 4000 afgelost worden, we gaan er bij leenen en tegelijk minder aflossen, dat gaat den verkeerden weg op. De straten zijn verwaarloosd, maar dat hebben wij gedaan en wij mogen dus het nageslacht dit niet laten betalen. Laat ons tenminste f 4000 aflossen. De heer Lunter. Ik ben er wel voor f 3Q00 af te lossen. De tegenstanders van dit voorstel verliezen uit het oog, dat de aflossing over een veel grooter bedrag heeft gegaan, ’t zijn restanten, en de aflossing is naar den tegenwoordigen stand der gemeente veel te hoog. Ik vind genoeg als men f3000 aflost. De heer Eerdmans. Ik wil het karakter eener leening toch liefst behouden. Nu de restanten geconverteerd worden, is het met het oog op den hoofdel. omslag wel goed dat de aflossing heel draaglijk wordt, en de rekening iets verhooging ondervindt. Maar aan den anderen kant komt men later toch ook weer voor uitgaven te staan. Er komt, de laatste jaren hebben het bewezen, allicht weer wat, om bijv, iets te noemen een be hoefte, die reeds jaren gevoeld wordt, is de uitbreiding of vergrooting van wandelwegen, en zoo zijn er zoo vele zaken want er is in Bolsward nog heel wat te doen. De heer Oosterbaan wil naar aanleiding van het gesprokene van den heer Lunter mededeelen dat deze restanten afkomstig zijn van leeningen die oorspronkelijk f 62000 be droegen, en op die som werd f 4000 afgelost. Nu wordt een nieuwe leening gesloten die bij aflossing van f 3000 in 12 jaar is afge daan, dus betrekkelijk wordt veel meer af gelost dan vroeger. Ik meen dat het ver kieslijk is, niet meer dan f3000 aftelossen. De heer P. J. de Boer. Bij nadenken komt men tot de gevolgtrekking dat wij met f 3000 meer aflossen dan heden, want twee der oude leeningen zouden toch met enkele jaren geheel afgedaan zijn, en zou verder de aflossing f 2000 zijn, maar bij dit plan gaat men steeds door f 3000 af te lossen. De heer Dijkstra stemt toe dat van het oude spoedig f 2000 zou vervallen, maar de nieuwe leening zal ook moeten worden af gelost en dan was ’t eerst f 5000 en later nog altoos f 3000, dus ik zie geen vermeer dering maar een vermindering van aflossing in dit plan. De heer Schievink. Ik heb mijn voorstel gedaan op grond dat deze leeningen voor betrekkelijk korten tijd zijn gesloten, en op dien grond meen ik het te moeten handhaven. De Voorzitter. Ik moet in de eerste plaats opmerken dat de ervaring mij heeft geleerd dat Ged. Staten de gemeenteleenin- gen bij voorkenr op aandeelen van f 1000 willen gesteld hebben en ik betwijfel dus of het voorstel Schievink om aandeelen van f 500 te hebben wel een gunstig onthaal zou vinden. Dan moet ik den heer Dijkstra op merken, dat wanneer een leening in 12 jaren wordt afgelost, nog geen sprake van nageslacht kan zijn. B. en W. vinden de aflossing van f 4000 wel wat bezwarend, en daar de hoofdel. omslag steeds stijgende is, meenen wij, dat met ons voorstel de ingezetenen zooveel mogelijk zijn gebaat. Het voorstel Schievink wordt daarop in stemming gebracht en verworpen met 9 tegen 3 stemmen. (Voor stemden de heeren Schie vink, Banning en Eerdmans). Het voorstel van het D. B. wordt aange nomen met 11 tegen 1 stem (de heer Dijkstra). De voorgestelde wijziging der begrooting wordt zonder hoofdel. stemming aangenomen. 6. Behandeling van de gemeente- en schut terij rekening en de rekening van den weg Bolsward—Harlingen, met rapport der Com missie. De Commissie, welke deze rekeningen heeft onderzocht, heeft op die der schutterij en van den weg BolswardHarlingen geene aanmerkingen. Omtrent de gemeente-rekening blijkt, dat de uitgaven van sommige posten de raming nog al overtroffen hebben, waarom de com missie zuinigheid aanbeveelt. De som voor onderhoud wandelplaatsen wordt vooral be steed aan het aanschaffen van planten, doch de Commissie ziet in het aanbrengen van schelpen in de paden ook een gewenschte verfraaiing. Het onderhoud van het post- en telegraaf kantoor heeft veel meer bedragen dan de daarvoor uitgetrokken som. De Commissie heeft graag, dat B. en W. zich houden aan de geraamde sommen. Bij de invordering van plaatselijke belastingen behoort ook de belooning aan de waagknechten. De Com missie spreekt den wensch uit, dat ingeval er vacatures in dit college komen, deze niet aan te vullen, zoolang er geen behoefte aan bestaat. De Voorzitter. Ik kan de verzekering geven, dat B. en W. de gegeven wenken zooveel mogelijk zullen behartigen. De verschillende rekeningen werden daar op met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de gemeen terekening onthielden de Wet houders zich van stemming. Behandeling wn het adres wn dm steden, L De heer Banning. Ik wil nog gaarne even het woord over de opmerking, dat ik met cijfers speelde. Ik stelde f 1100 als jaarwedde, f 200 voor woning, f 200 voor vuur en licht, f 175 als onderwijzer der ambachtsteekenschool en f 200 voor parti culiere architectuur en kwam zoo tot een inkomen van f 1875. Ik wilde dit even mededeelen om de verdenking niet op mij te laden, dat ik die som op losse gronden noemde. De Voorzitter. M. H. Ik moet toch zeggen, dat men zich op een verkeerd stand punt plaatst door het salaris van de am bachtsteekenschool in rekening te brengen. Die school heeft hiermee niets te maken. Of de Directeur de verhooging verdient, staat natuurlijk niet aan mij te beoordeelen, daar de ondervinding daaromtrent mij ont breekt, maar het standpunt van de heeren die zulke bijverdiensten in rekening brengen is verkeerd. De heer Oosterbaan. Dit nog te meer, wijl de ambachtsteekenschool een particu liere, geen gemeentelijke inrichting is. De Voorzitter. Ik maak thans gebruik van art. 25 van het reglement van orde, en sluit de discussiën, om het voorstel van B. en W. in stemming te brengen. Dit voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 4 stemmen, (de heeren Banning, P. J. de Boer, Dijkstra en Y. T. de Boer.) 8. Uitloting van een aandeel in de geld leening van f 17000, f 8000 en f 28000. In de geldleening, groot f 17000 wordt getrokken No. 9, bij die, groot f 8000 No. 5 en bij die groot f 28000 No. 16. Hiervan zal aankondiging geschieden in de Leeuwarder Courant. Sluiting der Vergadering. STA D S N I EU W S. drijven, wel bij technische werken assiteeren: De Directeur kan het met een en ander brengen tot f 1100, de productie is 245,300 stère. Ook van Heerenveen ontving ik antwoord, maar dit is zeer onvolledig. De heer Lunter. Ik houd vol dat men bij het bepalen van het salaris alleen te letten heeft op de diensten welke gepresteerd worden en hoe die worden behartigd. Bui tenwerk mag niet in rekening gebracht worden. Men betaalt eenvoudig den arbeid en die moet vol betaald worden. De heer Eerdmans. Ik vind het heel mooi dat ook leden van den raad een onderzoek hebben ingesteld maar als men de toestan den elders niet speciaal kent, geeft dit ook al weinig. Wij hebben toch maar te doen met de eigen zaak in dezen en dan kan ik mij voor de verhooging van f 150 verklaren. De heer Tromp is, die overtuiging heb ik gekregen, steeds een goed ambtenaar, de rechte man op de rechte plaats gelijk men zegt, die steeds in ’t belang der gemeente heeft gewerkt. De verbeteringen, die de gasfabriek heeft verkregen, zijn op zijn initiatief aangebracht en dat zijn geen dingen van kleine beteekenis. Dat hij deskundige is in de architectuur vind ik bovendien een voorrecht, en dit is van belang geweest bij de verbouwingen en evenzoo reken ik het een voorrecht dat hij lust en kennis bezit om die ambachtsteeken school te besturen. Die school werpt wer kelijk goede vruchten af, de jongelui profi- teeren daar wel degelijk. Om die inrichting zoo goed te hebben, moest bij ontstentenis van den heer Tromp de gemeente zich wel licht grootere uitgaven getroosten. De heer Eisma. Tegen de bemerking van de heeren de Boer en Banning moet ik op komen. De vraag is hier, wat presteert de directeur en hoe wordt hg betaald. De stuk ken welke bij het adres overgelegd zijn, zijn door de gascommissie erkend en dus officieel. De gascommissie deed haar voor stel niet op losse schroeven, maar heeft re kening gehouden met de meerdere werk zaamheden en de grootere administratie die allengs het gevolg werd der uitbreiding van het gasverbruik. In 17 plaatsen waarvan op gave werd verkregen, genieten de directeuren gemiddeld f 1352. Omdat hier nog al een behoorlijk goede woning is, heeft de gas commissie gemeend f 1250 te moeten voor stellen. De heer Banning overschatte het inkomen. De heer de Boer sprak van f 1675, hij van f 1875. Spelen met cijfers is gevaarlijk. De heer Tromp geniet f 1100 en vrjje woning en brandstof, maar die woning moet men niet overschatten, daar onmiddellijk bij de fabriek in rook en stof. De gascommissie deed haar voorstel met volle vrijmoedigheid. De Voorzitter. Ik meen dat nu reeds genoeg licht over deze zaak heeft geschenen. De heer Dijkstra. M. d. V. Ik wilde toch nog gaarne mgn meening zeggen. Als ik zoo de historie naga dan merk ik op, dat de heer Tromp hier is benoemd op f 900 en toen mocht hij er niets bij doen. Later is de jaarwedde verhoogd tot f 1100 en mocht hij er baantjes bij waarnemen. Da heer Eisma zeide, dat men niet met die cijfers moet spelen, maar ik merk toch op, dat er toch tijd voor die bijzaken wordt gevorderd. Ik zou wel voor verhooging zijn, maar onder voorwaarde dat de Directeur dan ook zijn tijd aan de fabriek moet be steden, en hij kan zijn tijd daarvoor wel gebruiken. heer K. Tromp om verhooging van jaar wedde als directeur-boekhouder der gas fabriek. De heer P. J. de Boer. Ik kan mij direct niet vereenigen met het voorstel om den heer Tromp f 150 verhooging toe te kennen. Ik heb de missives, die zijn overgelegd, nage zien, maar vind die opgaven wel wat een zijdig. De vergelijkingen met andere fabrie ken zijn verkregen door de correspondentie van den heer Tromp. Van 16 plaatsen is opgegeven, dat het salaris van den gasdi recteur hooger is dan hier, Assen alleen maakt een uitzondering. Ik moet zeggen, ik vind de positie van den heer Tromp hier zoo kwaad nog niet. Hg ontvangt f 1100, vrije woning, stel f200, vrij vuur en licht ook t 200, dan geniet hij als hoofd der ambachtsteekenschool f 175, samen f 1675, en kan nog particuliere archi tectuur uitoefenen. Ik heb mij tot een paar plaatsen gewend, niet zoover uit de buurt. Franeker is beduidend lager en Dokkum eveneens, ’t Spijt mij dat ik deze opmerking moet maken, maar ik vind de opgaven, ons verstrekt, wat eenzijdig. De heer Tromp is een degelijk ambtenaar en hij heeft zeer zeker de belangen der fabriek behartigd. Wil men hem een gratificatie toekennen of eenig procent van de behaalde baten, daar zou ik mij misschien mee kunnen vereeni gen, hoewel men niet moet vergeten, dat wij hier 7 cent voor het gas betalen, dat is een tamelijk hooge prijs, en met dezen prijs kan het ook niet bevreemden, dat er een goed saldo komt. De heer Lunter. Ik meen er even op te moeten wijzen dat de redeneering van den heer de Boer lijdt aan gebrek aan logica. Hij toch rekent bij het salaris wat er niet bij behoort. Buitengewoon werk mag geen invloed uitoefenen bij het bepalen van de jaarwedde. De vraag is hier: wat presteert de titularis, behartigt hij dit goed en is het salaris voldoende of niet. Het buitenwerk gaat ons niet aan, als hij zijn tijd, des noods zijn nachtrust wil opofferen om er wat bij te verdienen, mag dat niet in rekening komen bij zijn salaris. De heer Oosterbaan. Ook ik heb aan merking op het gesprokene van den heer de Boer. Hij vindt die opgaven eenzijdig omdat zij afkomstig zijn van de correspon dentie van den heer Tromp, maar deze is als secretaris der gas-commissie opgedragen inlichtingen in te winnen bij fabrieken van ongeveer gelijke gasproductie. De beide voorbeelden welke de heer de Boer aanhaalt, zijn al twee ongelukkige voorbeelden. Over Franeker is o.a. gehandeld in het maandblad „Het Gas“, en daar gewezen op den grooten misstand. De Directeur had daar vroeger f 1400. Hij vroeg toen vrij vuur en licht, en hoewel dit niet veel zou kosten, want de man was ongetrou wd en dus zonder gezin, werd dit geweigerd, doch nog erger. Omdat bij onder zoek gebleken was dat Bolsward minder betaalde werd de titularis f 200 lager in jaarwedde gesteld. Wat Dokkum betreft, dit kan met Bolsward eigenlijk niet in vergelijk treden, wijl het misschien slechts der hoeveelheid gas produceert, die ten onzent noodig is, zij het ook al dat Dokkum in zielental ongeveer met Bolsward gelijk staat. De heer de Boer. Dat de gelegenheid tot bijverdienste volstrekt niet in aanmerking mag komen bij het bepalen eener jaarwedde betwijfel ik. Er is immers dan ook tijd voor beschikbaar. De heer Tromp heeft bij de restauratie van het gemeentehuis meegehol pen, daar was dan toch tijd voor, en de heer Oosterbaan is wel degelijk mis, dat die op gaven aan de gascommissie zijn verstrekt. Boven alle missives staat „geachte collega", dus zijn ze persoonlijk aan den heer Tromp gericht, en aan niets was te merken dat zij door de gascommissie zijn gevraagd. De heer Banning. Gaarne wil ik mijn stem motiveeren. Ik stel voorop dat ik prin cipieel tegen de opdrijving der jaarwedden van de hoogere ambtenaren ben, zoolang nog zoo vele lagere ambtenaren te sober worden bezoldigd. Alles heeft zijn grens. Ik wil gaarne bekennen dat de heer Tromp is een goed ambtenaar, maar bij mij geldt de vraag wordt hij karig bezoldigd Zonder twijfel is hij een der hoogste in de gemeente. De Gascommissie heeft er op gewezen dat onder zijn bestuur het gasverbruik zoo is toegenomen, maar is dit aan den Direc teur te danken Ik herinner dat in de ver gadering van 19 Nov. 1896 de heer v. d. Weij heeft gezegd dat „Hollandia" */4 van de geheele gasproductie verbruikt. Daaruit volgt ook dat die toename niet zooveel meerder werk aan den Directeur maakt. 'Anders toch zou het zijn, indien dit gas door vele particulieren werd gebezigd, dan zouden er veel meer leidingen en meters zijn na te gaan. Dan vergete men ook niet dat voor de Gasfabriek f 36000 is geleend ter verbetering der fabrikatie en aan die verbeteringen zal voor een deel ook te danken zijn, dat de fabriek voordeelig werkt. Ook nog andere oorzaken werken daartoe medezoo wordt te Utrecht 5 cent voor het gas betaald en hier 7 cent. Die 2 cent alleen geeft een verschil van f 4000 per jaar. Ik ben het eens met de bewering van den heer de Boer dat de opgaven eenzijdig zijn en ik had het beter geacht, dat de Gascom missie die opgaven verzameld had. De vraag om verhooging komt mg niet gewettigd voor. Het inkomen bedraagt samen wel f 1875. Ik heb ook getracht op gaven te verzamelen, en heb geïnformeerd op plaatsen, die volgens den staats-almanak ongeveer een gelijk zielental hebben, doch erg gelukkig ben ik niet geweest, want slechts 2 berichten, die met eenige volledig heid op de gestelde vragen het antwoord gaven, mocht ik ontvangen. Om plaatsen als bijv. Apeldoorn met 22000 inwoners met hier te vergelijken gaat, dunkt mij, niet op, doch ik heb alleen plaatsen zoo als de onze in het oog gehouden. Van Zevenbergen ont ving ik: zielental6861, salaris gasdirecteur f 600, geen vrije woning, vuur of licht, geen aandeel in de winst, mag geen handel drij ven en geen bij werk verrichten. De Gas productie bedraagt 85.000 stère. Van Edam vernam ik: f 480 salaris geen vrije woning, wel vrij gasverbruik, geniet 21/», van de winst, mag geen handel

Bolswards Nieuwsblad nl | 1898 | | pagina 2