Moetangstenioetosmart. BOERENJONGENS, Mr. J. IN. Zijlstra, J 5 MEY’s Stoffwasche N'ADE Als Fremie-aanbieding* Geneeskundige Inrichting, Heereplein, Groningen. Echte Friesche van II In t e e kenh ilj et. II Firma B. Cuperus Az. 1 75 cent. S. F O P M A, Eug. van Gils, Bolsward Chromo-litografie van H. M. Koningin Wilhelmina, DIENST DER TRAMMEN (Zomerdienst.) aangevangen 1 HEI 1808. I Psychische behandeling. Gi Woonplaats Naam: Door te halen wat men niet verlangt. 6.45 6.55 5,50 6,30 7,50 12.10* 12.40* 12.50* 12.55* 6,30 7,40 8,25 5,40 6,20 9,05 9,45 7,15 8,— 9,05 9,45 6,20 6,50 a. v. a. v. 9,15 9,45 4- 4,30 4,30 5,- 6,50 8- 8,45 Q O M M O o hl Levens-verzekei’ing en Lijfrente verzekering’, OPGERICHT 1858. KantoorKeizersgracht ?45, Amsterdam. 9,15 9,45 11,15 a. v. 6,30 7- 8,15 6,30 7- 8,15 3,40 5- 5,30 10.— 10.05 10.15 10.45 6,50 8 8,45 ƒ0,75 - 1 - 2,50 - 3,- per LITER-STOPFLESCH Verkrijgbaar bij GROOTE DIJLAKKER. 5,50 6,30 7,50 2,50 3,30 3.20* 6.30 3.50* 7.— 4.00* 7.10 4.05* 7.15 12,20 1,40 2,10 tt^ïgertedke flesch ats NAMAAK, die niet voorzien is van bccenstaand wettiggedeponeerd fairieksmeric, in deNationafeddeuren. Wordt verkocht met succes door en ia verkrijgbaar bij de voornaamste H.H. kruideniers en handelaren in commestibles. a. 7. De met een a. v. 5, 5,40 Van Sneek Bolsward Te Harlingen Van Harlingen Bolsward Te Sneek Bij dit aantrekkelijk plaatwerk wordt de aanvallige figuur van Hare Majesteit, in gala-gewaad en staande in eene rijk gestoffeerde omgeving voorgesteld. De lieftalligheid van gelaatsuitdrukking, onze jeugdige Vorstin kenschetsend, is bij dit Portret uitnemend weergegeven en is vereerd geworden met de onderscheiding, dat de aangeboden proefdruk door H. M. de Koningin-Regentes met welwillendheid werd aan genomen. Voor BOLSWARD en OMSTREKEN hebben wij ons het uitsluitend recht tot verspreiding verzekerd, zoodat wij alleen aan onze Lezers dit premiewerk van nationaal karakter kunnen leveren voor den zeer geringen prijs van f 0,75 per exemplaar in passe-partout en in besloten couvert. Niettegenstaande haar magere vingers de haakpen rusteloos in beweging hielden, waarbij haar grijze krullen, door muts noch kap gedekt, heen en weer bewogen, bleek haar arbeid ditmaal slechts werktuigelijk te zijn en haar gedachtenloop zich met een ander voorwerp onledig te houden. Opeens haar arbeid stakende, liet zij zich achterover in haar stoel vallen en de handen in haar schoot rusten, terwijl een vriendelijk lachje aan het verleden gewijd, haar geestige trek ken als met een zonnestraal overtogen. En voorzeker, het lieflijk beeld, waarvan hoofd en hart vervuld waren, was wel waar dig, dat het trouwe moederhart zich geheel en al daaraan wijdde. Zij dacht aan dien tieren jongeling, met zijn fraai blond krullend haar, met zijn zachte blauwe oogen en dien hartveroveren- den lach om den frisschen mond. Hij was haar zoon, haar eenig kind, die haar hoogste geluk op aarde uitmaakte. Weer stond hij haar voor oogen, zooals hij de vorige week op zekeren morgen aan haar legerstede stond en het oogonblik van haar ontwaken ver beidde, haar aan zijn warm kloppend kinder hart te drukken en haar zijn gelukwensch met een verjaringsgeschenk aan te bieden. Geen oogenblik was zijn beeld uit hare gedachtenwant o, zij had hem zoo innig lief; hij was immers haar oogappel, haar eenige schat op de wereld, een trouwe, har telijke jongen, die o zoo dartel en vroolijk kon wezen en daarenboven zoo rein en goed in handel en wandel was. De tranen parelden haar bij dit herdenken in de oogen, waarom wist zij zich niet te verklaren, tenzij het vreugdetranen waren, zooals slechts een gelukkige moeder weenen kan. Immers, haar zoon mocht zich in een goeden werkkring met de gunstigste voor uitzichten verheugen en daarenboven waren zjj altijd bij elkander en deelgenooten in elkanders wel en wee. Thans echter was zij tijdeljjk alleen, want haar lieveling had een paar dagen geleden eene zeereis onder nomen naar Hamburg, tengevolge eener ver- eerende opdracht van het handelshuis, waar aan hij verbonden was, doch de scheiding zou slechts kortstondig wezen en dan ja, dan zouden zij zich weer in elkanders bijzijn mogen verheugen Het was een onstuimige, donkere Novem beravond. Er woei een hevige Zuid-Westen- storm, vergezeld van hagel en regen. De lucht was aschgrauw en zwaar bewolkt, zoo dat maan noch sterren der aarde een groet konden brengen. De gasvlammen der straat lantaarns waren nauwelijks door de doffe en vochtige glasruiten zichtbaar. De enkele voorbijgangers langs ’s heeren wegen wor stelden met gebogen hoofd en de handen in de zakken tegen den neerstroomenden regen en de heftige windstooten de huurkoetsiers, met den glimmenden hoed diep in de oogen gedrukt en tot over de ooren in den ruwen mantelkraag gedoken, lieten de teugels slap hangen, terwijl hunne magere, afgeleefde paarden, meedoogenloos voortgezweept, met hangenden kop en stramme pooten, al hun best deden om in een sukkeldrafje hun be stemming te bereiken. In een fraai aangelegde straat van een der nieuw gebouwde wijken eener handels- stad, verhief zich een hoog, grijs gebouw, dat er uitwendig somber uitzag en door onderscheiden gezinnen uit de volksklasse werd bewoond, uitgezonderd de derde étage, de hoogste verdieping van dat huis. Deze was reeds een tiental jaren verhuurd aan eene weduwe uit den netten burgerstand, een klein, mager vrouwtje, dat, ondanks hare zestig jaren, nog vrij kras en beweeg lijk van aard was en zich in een goede ge zondheid verheugen mocht. Als naar gewoonte, zat die oude juffrouw op dien bewusten stormachtigen November avond in haar gezellig en eenvoudig gemeu bileerd woonvertrek ijverig te haken bij het licht van een petroleumlamp, welker mat glazen ballon door een groen papieren kap bedekt was. Een vriendelijk lachje speelde om de lippen der oude dame, als verheugde zij zich in het vooruitzicht dat haar eigen gemaakt kunstnaaldwerk een antimacas- ser voor haar leunstoel eerlang de gezel ligheid van haar kamer nog zou verhoogen, onbewust dat haar eigen lieve persoonlijk heid, met de zacht blauwe oogen en de grijze Mr. J. W. Zijlstra, Bolsward. Verzekert kapitaal of rente tegen ta rieven naar de nieuwste berekeningen. Pre mies betaalbaar in vooraf overeen te komen termijnen. Alle inlichtingen worden koste loos verstrekt door den Inspecteur en den Agent te Bolsward, den heer K. Tromp. Afdeeling volksverzekering, vaste premie tien cents per week, dubbele uitkeering bij overlijden en op bepaalden leeftijd. Iemand oud 23 jaar verzekert zich op 65-jarigen leeftijd 160,en ontvangt tevens 160,bij overlijden. Iemand oud 23 jaar verzekert zich op 65-jarigen leeftijd f 360,en ontvangt bij vóóroverlijden f 120,—. Voor deze afdeelingen alle inlichtingen gratis bij den Inspecteur en bij den Agent J. M. Rijpema te Bolsward. Aanvrage om Agentschappen, bij geschikt heid tegen vast salaris, bij den Inspec teur, Advocaat en Procureur, BOLSWARD. uitsluitend voor de LBZBB.S op onze Courant stellen wij verkrijgbaar, eene keurige op zwaar plaatpapier, in sierlijke Passe-partout en in Couvert besloten. Afmeting 48X64 cM- Prijs van dit in 14 kleuren gedrukt prachtwerk afgehaald aan ons Bureau, per Exemplaar slechts Naar buiten franco en in doelmatige verpakking Hetzelfde in Notenhoutlijst met vergulde kroon Hetzelfde in Massief eiken lijst met verguld Kroonfronton Deze prijzen zijn inclusief glas, achterbord en encadrement. zij uit eene bezwijming was ontwaakt. Ver geefs zoeken hare magere, bevende handen aan de stoelleuning een steun om zich te kunnen oprichten. Zij is nog niet bekomen van den vreeselijken schok, die haar zoo- even getroffen heeft. Intusschen snelt de tijd onder de diepste stilte voort. Geen ander geluid werd in haar kamertje vernomen dan het eentonig „tik, tak" der pendule. Eensklaps laat deze acht slagen hooren en bij den laatsten slag schijnt de geestkracht der oude juffrouw weergekeerd te zijn. Haar vaste wil over- heerscht hare lichaamszwakte. Een plotse- lijke ingeving staalt hare zenuwen en wederom is zij de vlugge, krachtige zestiger, die weet wat zij wil en daarnaar handelen zal. Snel als de gedachte heeft zij zich opgericht, een ouden hoed opgezet en een regenmantel om geslagen. Zij gunt zich den tijd niet om in den spiegel haar vluchtig toilet in oogen- schouw te nemen, maar strompelt de trappen af. Zij had er zelfs niet aan gedacht om haar licht uit te doen en de kamerdeur achter zich te sluiten. Nauwelijks is zij de straat, waarin zij woonde, teneinde, of zij herinnert zich, dat zij verzuimd heeft naar het adres van den uitgever van het dagblad te zien. Zij gunt zich echter den tijd niet om terug te keeren en dat verzuim te herstellen. Zij twijfelt er niet aan, of zij zal dat van dezen of genen, dien zij ontmoeten zal, wel kunnen vernemen. Met dat doel waagt zij het een voorbij ganger aan te spreken, die met gebogen hoofd en de handen in de zakken van den overjas, al zijn best deed tegen den storm wind in zjjn weg te vervolgen. En nu nog dat oponthoud, „’t is om iemand razend to maken 1“ snauwt hg haar toe „denk je, dat ik lust heb om in zoo’n hondenweer jou malle vragen aan te hooren 1“ en zonder zich verder op te houden vervolgt hij zijn weg. Toch geeft zij den moed niet op en, hoé onthutst ook, treedt zij een kom-en-eisch winkel binnen, waar een paar dienstmaagden haar komst met een spotlach begroeten en zich vroolijk maken, omdat zij er in haar ouderwetsch kostuum en den hoed schuin op het hoofd, zoo potsierlijk uitziet. Slot volgt. huis deed schudden en door den regen, die tegen de ruiten kletterde. „O, hoe verheug ik mij, dat die storm eerst heden en niet gisteren reeds is losge broken," sprak zij tot zichzelf„want bij zulk een onstuimig weer moet het vreeselijk zijn op zee." Aan een onweerstaanbaren onrust ten prooi, spoedt zij zich naar het venster, rolt het zware gordijn omhoog en drukt hare met een bril gewapende oogen dicht tegen de glasruiten om een kijkje naar buiten te nemen, maar de duisternis benam alle uitzicht. „Och," vervolgde zij haar alleenspraak, „wat ben ik toch dwaas door zoo ongerust te wezen. Mijn jongen is zeker gisteren avond reeds behouden aangeland, dus reeds lang vóór de storm losbrak." Hierna richtte zij hare schreden naar een tafeltje, waarop een fraaie pendule met slag werk onder een glazen stolp prijkte. „Reeds zeven uurik dacht niet dat het al zoo laat was! ’t Zal dus tijd zijn, dat ik mijne courant ga halenen zoo vlug haar oude beenen zulks gedoogden, trippelde zij naar de kamerdeur, waar juist haar cou rant onder geschoven werd. Daarmede ge wapend keerde zij naar haar stoel terug, waarop zij plaats neemt en, na vooraf de glazen van haar bril gereinigd te hebben, vangt zij met lezen aan. Onwillekeurig wellicht als een gevolg van haar inwendige onrust, dwaalt haar blik ditmaal het eerst over de rubriek„tele grammen", waaronder één bericht, met vette letters gedrukt en tusschen twee zware lijnen geplaatst, terstond hare aandacht trekt Wegens den vreeseljjken storm is de stoom boot Geluk gisterenavond niet ter bestemder plaatse aangekomen. Men vreest, dat er een ontzettende ramp heeft plaats gehad, doordien er heden veel wrakhout, tot de boot behoorende, aan de kust is aangespoeld. Nadere bijzonderheden ontbreken. Een lange, luide gil, een „O, God, wees mij arme weduwe genadig ontglipte aan haar bevende, wit bestorven lippen en door schrik en angst overmand, zonk zij als leven loos achterover in haar leunstoel. Haar geestkracht was gebroken ’t was of haar trouw, liefhebbend moederhart had opge houden te kloppen. Eerst na verloop van Makkum v. 6.15 Wons Harkezijl Witm. 5 5,30 WITMARSUM—MAKKUM. 1.05* 4.20* 7.25 1.10* 4.25* 7.30 1.20* 4.35* 7.40 1.50* 5.05* 8.10 5,— 5,40 MAKKUM- WITMARSUM. 9.05* 9.35* 9.45* 9.50* 6,50 7,30 O p Van Sneek Bolsward Te Harlingen Van Harlingen Bolsward Te Sneek 2,15 2,45 3,40 5- 9,20 10,35 11,15 Zondagen: 12,15 12,55 2,15 9,20 10,35 11,15 Ondergeteekende verlangt als Lezer van de BOLSWARDSCHE COU RANT te ontvangen -Ex. Chromo-Litografie van H. M. Koningin Wilhelmina 0,75 franco p. post - 1,— in Notenhoutlijst met vergulde kroon - 2,50 Massief eiken lijst met verguld Kroonfronton - 3, SNEEK—BOLSWARD—HARLINGEN. Op Werkdagen: (Tijd van Greenwich.) 12,15 12,55 2,15 6,30 7,40 8,25 Witm. v. 7.05* Harkezijl 7.10* Wons 7.20* Makkum a. 7.50* geteekende diensten loopen Zondags niet. O M Ph is uit één stuk vervaardigd, van echt linnen niet te onderscheiden en W goedkooper dan het waschloon voor Linnengoed. M VERKOOPSMAGAZIJNEN II E II H l O O ST E R HAAN. Inrichting voor B|eC(r|,ehe en Speciale behandeling van ZENUWZIEKTEN en STOFWISSELINGSZIEKTEN. (jicht, rheumatiek, vetzucht, suikerziekte.) GeneesheerK. I1KK V1A. ARTS. Spreekuren 10—2. (Prospectus op aanvrage.) een tellen wind stoot, gelaat, de hoogste aantrekkelijkheid barer nederige woning uitmaakte. Stoomdruk Firma B. Cuperus Az, -* Bolsward. •n r> n •n INSPECTEURS voor Noord-Holland en Utrecht. H. E. Munniks de Jongh, Prins Hendrikstraat 58, ’s Gra- venhage. Zuid-Holland en Zeeland, A. E. Mooijaart, Elandstraat 32, ’s Gravenhage. Zuid-Gelderland, Noordbrabant en Lim burg, J. P. C. Kramers, Nieuwe Markt 26 Nijmegen. Noord-Gelderland en Overijsel, G. A. Leus- sen te Diepenveen. Groningen, Friesland en Drente, cST o A

Bolswards Nieuwsblad nl | 1898 | | pagina 4