„DE SC.1ST" GEMENGD NIEÜWS. 7 VRAAGT ÜWENWINKELIER niet bang - 62,— - 60,— - 60,— den Overtoom, knoop in beslag 62,- - 62,— naar be den anderen wilde overstappen, stuikelde en viel tusschen de wagens, met het droevig gevolg, dat hij spoedig aan de bekomen kwet suren overleed. Snoek. Gisteren (Dinsdag) is alhier het schipperscompact gehouden; er was meer vraag dan aanbod en dientengevolge waren de loonen nog al hoogvele knechten heb ben zich nog niet verhuurd, omdat de schippers niet wilden geven, wat de knechts vroegen. Voor de groote of volle knechts liepen de loonen voor de buitenvaart van f 250 tot f 350 en voor de binnenvaart van f 240 tot f 300; voor halfwassen knechts varieerden de loonen tusschen f 130 en f 150; alles boven de kost. Het keldertje, waarvan hier boven sprake is, was kort geleden door den eigenaar ver huurd aan zekeren S. Deze is een ander dan de aangehouden verdachte. De politie heeft in den kelder, die alleen als bergplaats dienst deed, verschillende voorwerpen in beslag genomen. Een goede maatregel. Naar aanleiding van een verzoek van de arbeiders der Enscbedésche Bierbrouwerij, om wegens de duurte een toeslag op’t loon te ontvangen, heeft de directie der brouwerij besloten, om in plaats van de 4 L. bier, welke de arbeiders per dag voor eigen ge bruik krijgen, hun een loonsverhooging van f 1.50 per week te verleenen. Wie wenscht voort te gaan bier te gebruiken, zal voor taan per dag niet meer dan 3 L. ontvangen, terwijl hem de 4e liter, tot een bedrag van f 0.42 per week, in geld zal worden uit gekeerd. Het Kerstkindje in Frankrijk. Bébé, die ’s middags in het Grand Palais geweest is om de aërotentoonstelling te zien, -j aan vliegen, als hij ’s en zien of Auto. Typhus. De typhus blijft zich te Drachten uit breiden. De geneesheer, dr. Bleeker, is ook door de ziekte aangetast. Er is nu medische hulp uit Amsterdam gekomen. Proces-verbaal tegen een Kerkbestuur. Men meldt uit Ouddorp: Door de Rijks politie is proces-verbaal opgemaakt tegen het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier, wegens gehouden verloting van zitplaatsen zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders. v. d. Dj MARKTBERICHT VAN BOTER. De eerste week van het nieuwe jaar is voor den boterhandel goed ingezet. Zooals wij het vorig verslag hebben geschreven, eindigde het afgeloopen jaar onder gunstige auspiciën, daar zoowel de vraag goed was als de voorraden beperkt en de aan voeren uit de Australische koloniën niet overgroot. Het was daarom ook te voorzien, dat in West Europa een goede toon de overhand zoude behouden te meer omdat in de West Europëesche productielanden het gemaak en de aanvoeren gedurende de eerste 4 a 8 weken nog steeds zal -dalen. Wat de afzonderlijke markten aangaat be wogen de Inlandsche consumtiemarkten zich op een vast peil. De meeste kunnen op eene verhooging wijzen Zwolle f 2,en Delft Leiden Zwolle Kampen Sollicitatiën zegelvrij Het persbureau van den Nederlandschen bond van gemeenteambtenaren meldt ons Een burgemeester vroeg den minister van financiën of een brief, waarin medegedeeld wordt, dat men zich voor eene betrekking beschikbaar stelt en waarin niet voorkomt een verzoek om benoemd te worden, al dan niet op gezegeld papier moet worden ge steld, en of het besluit van het gemeente bestuur waarbij hij, die zich aanbood, be noemd wordt, in strijd is met de wet, indien van den brief geen melding denkt aan niets dan avonds in zijn bedje ligt. Mama, hoor eens, komt het Kerstkind, dat speelgoed in de schoentjes brengt, per aëroplane uit den hemel Natuurlijk, hoe zou hij ’t anders doen Maar hoe deed hij dan vroeger, toen er nog geen vliegmachines waren Vroeger had ’t Kerstkindje vleugels. En nu niet meer? Jawel, maar nu zitten aëroplane. Vliegen ze net zoo goed Zij vliegen beter. Wees maar niet bang; ze zullen je je speelgoed wel brengen. Hoe vliegen zij Nu slapen Bébé. Neen, mama, toe, hoe vliegen ze? Och, dat weet je welze hebben een motor en die laat hen gaan. De motor van ’t Kerstkindje stopt, als ’t moet, boven de huizen, waar zoete kinderen zijn, die lief gaan slapen. Bij ons huis ook? Ja, als je slaapt. Als ik slaap, zie ik hem niet dalen. Wat doet dat er toe; als hij maar daalt. Ik begrijp niet, hoe hij kan landen. Hij komt zeker in z/vol plane” neden. Ja, zzvol plané” door den schoorsteen? Ja, maar hij zal geen speelgoed in je schoentjes doen, als je niet slaapt. Slaap nu gauw, anders krijg je niets. Ik wil liever niets hebben hij daalt, zooals u zegt. Stoomdruk Firm* B. Cuperus Az., Bolsward. ze aan zijn De meeste kunnen o.a. Delft f 2, Kampen f 3, f 64, - S. f 74,— - 70,- - 67,- - 63,— - 68,—” Ook de Buitenlandsche handel bewoog zich in vaste banen, welke beweging ook meeren- deels in eenigszins verhoogde noteeringen tot uitdrukking kwam. Kopenhagen verhoogde de noteering met 2 kr., nadat aldaar de prijs gedurende de beide vorige weken met 6 kronen was ver laagd. In Duitschland konden alle prijzen zich op volle peil handhaven; ook Engeland gaf blijk van een vaste stemming, doordat de Australische aan voeren niet die beteekenis hebben als eerst werd verwacht. Belgie en Frankrijk zijn zeer vast en grif koopers voor de Nederlandsche boter in verschen toestand. Op onze exportmarkten heerschte de geheele week daarom ook een goeden toon en hand haafden de prijzen zich overal. Sneek, fabrieksboter n boerenboter Leeuwarden, fabrieksboter u boerenboter Ontvlucht. Uit de gevangenis te Bocholt is gisternacht ontvlucht de boerenknecht L. uit Beesd, die voor eenige weken wegens het plegen van een moordaanslag op den jachtopziener Kappers onder Aalten werd gevangen genomen. Hij is nog niet opgespoord. Overstrooming Te Barneveld heeft de Groote Beek, door de hevige regens der laatste dagen, eene'hoogte bereikt, als zelden te voren. Bijna al de na bij gelegen landerijen zijn diep onder water gezet en verscheidene boerderijen zijn door overstrooming van de toegangswegen zoo goed als afgesloten van de buitenwereld. Deze, sinds de laatste jaren betrekkelijk veelvuldig voorkomende overstroomingen zijn hoofdzakelijk toe te schrijven aan het meer en meer in cultuur brengen van woeste gronden, waardoor aan het overtollige water een snellere afvoer gegeven wordt. In de ge meente zijn, op nauwelijks een kwartier af stand van elkander, twee watermolens in de Groote Beek, welke het water in zijn voort gang niet weinig belemmeren. Opgespoord. De Amsterdamsche politie is waarschijnlijk de daders van de in de Roelof Hartstraat en omgeving gepleegde inbraken op het spoor. Er is reeds ee« jonge man als verdachte gearresteerd en gisteren deed in verband met deze aanhouding de recherche een huis zoeking in een kelder aan de Lijnbaansgracht. De verdachte blijft alle schuld ontkennen, maar het feit is niet onwaarschijnlijk, dat -hij in de val zal loopen door vingerafdrukken, welke bij de ontdekking van de inbraak ten huize van den heer van Eeghen op ver schillende voorwerpen werden aangetroffen. Ook mocht het der recherche nog gelukken bij een der bewoners aan waar ook ingebroken is, een te nemen, waarvan is gebleken dat deze aan de jas van den aangehoudene ontbreekt. in het besluit wordt gemaakt. De minister gaf hierop de volgende in lichting Een brief, waarin medegedeeld wordt, dat men zich voor eene betrekking beschikbaar stelt en waarin niet voorkomt een verzoek om benoemd te worden, kan naar mijne meening, gerangschikt worden onder de in art. 10 der wet van 3 Oct. 1843 (Stbl. no. 47) bedoelde stukken die aanvankelijk niet op gezegeld papier behoeven geschreven te worden. Het zegelrecht moet van die stukken worden voldaan o.a. alvorens daar van op eenige wijze, in eene openbare akte, ten behoeve van den houder, worde gebruik gemaakt, van welk laatste echter alleen sprake kan zijn, indien de openbare akte van het stuk melding maakt. Tot nog loe gold de opvatting, dat niet anders dan op zegel kon worden gesollici teerd. Menigeen moest een 25 of 50 tal, soms meer zegeltjes van 221/2 et. gebruiken alvorens bij de gemeenteadministratie benoemd te worden. Bij het onderwijs bijv, was bet niet beter. Inderdaad een belangrijke post op de begrooting van velen, wier begrooting nog maar alleen uitgaven aanwijst. Voortaan zal nu kunnen worden gezonden een ongezegeld stuk in briefvorm, waarin men mededeelt, dat men zich gaarne voor de betrekking beschikbaar stelt, dat men zich als sollicitant aanmeldt, dat men gaarne benoemd zal worden, of iets dergelijks. Voorts kan in den brief even als voorheen alles worden medegedeeld hetgeen men dien stig acht. Dit zal er wel toe leiden, dat niet meer op zegel gesolliciteerd wordt. Gisteren is den heer I. M., koopman in tricotgoederen aan de Wijnstraat te Rotter dam, in de buurt van het hoofdpostkantoor aldaar een portefeuille, inhoudende f 13,610 aan bankpapier, uit een binnenzak van zijn •overjas ontstolen. Ernstig tramongeluk. Opdetram UtrechtVreeswijk had Zondag avond een groot ongeluk plaats. Zekere R., uit Vianen, een jongmensch van 21 jaren, die onder het rijden van den eenen wagen in IARGARINE V ra

Bolswards Nieuwsblad nl | 1912 | | pagina 4