ENGELSCH LEZEN, SPREKEN EN SCHRIJVEN. BON. GEHEEL ONAFHANKELIJK. Firma Cohen Zonen, O.Z. Voorburgw. 159, Amsterdam, dan ontvangt gü dit kostbare Boek onmiddeliijk in zijn geheel franco thuis, en verbindt U dan tevens de 4 daarop achtereenvolgende maanden telkens 75 cent aan de FirmajCohen Zonen te betalen, waarover deze per kwitantie zal beschikken. Aan de Lezers van de „Bolswardsche Courant”. HET GETAL BESCHIKBARE EXEMPLAREN IS BEPERKT. op zeer goedkoope manier komt ons voor in De „Prov. Gron. Cour.” zegt: Indien ge dit uitstekende groote Leerboek voor de ENGELSCIIE TAAL wilt bezitten, knipt dan n.s. BON uit en zendt hem met 75 Ct» aan de Van dezen Cursus zegt het ,,Alg. Handelsblad” o.a. „De Methode, hier gevolgd, hooge mate practisch te zijn”. neemt deze Groote Leercursus zeker de eerste plaats in. K* DUS GOED BEGREPEN. 75 cent per postwissel, of aan het Kantoor bezorgen O.Z. Voor burgwal No. 159, Amsterdam, met den BON, waarbij gij U ver bindt aan de Firma nog 4- achtereenvolgende malen 75 cent te betalen, en ge ontvangt onmiddellijk het Boek. Iedereen kan zonder noemenswaardige moeite en zeer gemakke lijk, uit dezen Cursus, met eenigen goeden wil, uitstekend Engelsch leeren en is deze Cursus honderdmaal meer -:- waard, dan U er voor betaalt. Voor het Kantongerecht. De Firma COHEN ZONEN stelt voor de Lezers van de „Bolswardsche Courant” verkrijgbaar een beperkt getal exemplaren van Op de tijden, op de uren en op de plaatsen, waar GIJ wilt en kunt, kunt gij thans geheel onafhanke- lijk, zonder iemands hulp, op uitstekende, ja, op buitengewoon gemakkelijke en UITSTEKEND LEEREN NAAM* WOONPLAATS en DATUM* *Zeer duidelijk in te vullen. Ged. Staten Stoomdruk Firma B. Cupems Az., Bolsward. De ondergeteekende wenscht als lezer van de „Bols- wardsche Courant” te ontvangen van de Uitgevers COHEN ZONEN, 159 O.Z. Voorburgwal te Amsterdam, 1 exempl. Barentz Groote Cursus voor Zelfonderricht voor de Engel- sche Taal; waarvoor hier bijgaand 75 cent, terwijl hij zich verbindt nog 4 achtereenvolgende maanden, maan delijks 75 cent te zullen betalen, waarover de Firma COHEN ZONEN per kwitantie zal beschikken. geworden, Wij kregen Workum. jager die per- maar niet Dat kan er I Zitting van Vrijdag 26 Jan. 1912. ’t Was al reeds 12 uur geworden, voor de zitting openbaar werd. Wij kregen nu eerst een bouwzaakje van Workum. De timmerman H. V. aldaar, heeft in de maanden Aug., Sept, en Oct. j.l. een viertal woningen verbouwd, en toen de gemeente-architect en de politie later de verbouwing inspecteerden, bleek, dat de afstand tusschen vloer en balk laag in de woonvertrekken minder bedroeg dan 1.70 M. en die hoogte moet volgens de bouw-verordening minstens aanwezig zijn. De bouwmeester kreeg daarover procesverbaal en heden is hij present. Hij verklaart dat het verbouwen op een koopje moest geschieden, en hij niet meer hoogte kon krijgen, omdat het dak staan bleef, en de vloeren niet lager gelegd konden worden. Hij heeft later inge zien, dat hij dispensatie had moeten aan vragen. De architect bevestigt dat toen hij 15 Nov. de verbouwing inspecteerde, de hoogte der woonvertrekken bedroeg 2.53, 2.53, 2.55 en 2.56 alle 4 te laag. Hij bevestigt ook, dat de vloeren niet lager gelegd konden worden om de hoogte der straat, maar de balklaag kon wel omhoog gebracht worden. De timmerbaas heeft niet voldaan aan de voorwaarden, waarop B. en W. hem per missie tot de verbouwing hebben gegeven. Bekl. zegt nogmaals, dat hij geen grooter onkosten mocht maken, en dat hij dispen satie had moeten vragen, heeft hij pas later ingezien. Bij vernieuwing weet hij, dat het de hoogte moet hebben, maar het gold hier het opknappen van vier oude krotten, die wat opraapte, dat was een kievit. Andere vogels zag hij in de nabijheid niet. De tweede getuige een melkvaarder, zag een heele koppel kieviten, en daar schoot beklaagde doorheen. Een kievit viel neer, wilsters heeft hij niet gezien. Bekl. komt tegen die getuigenis op. Hij ontdekte een troep wilsters, en is kruipende over het land die genaderd. Toen zij opvlogen heeft hij op de wilsters geschoten. Een enkele kievit is er wel vaak tusschen, maar die troep kieviten was verder op, die vloog toen ook op. Eisch f 5 of 4 dagen. ’k Kan er niets aan doen, zegt beklaagde. Ik had aan den kievit niets en de politie agent heeft die trouwens ook gekregen om in een muddeval te doen. 6. H. de B. te Burgwerd heeft 16 Dec. gejaagd in land onder Waaxens, en er een paar schoten gelost op eenden. Hij had geen vergunning voor dat land. Bekl. bekent dat hij in dat land gejaagd heeft, maar Jan de Witte, zijn kameraad, heeft daar permissie en die heeft gezegd: ik heb permissie, kom maar mee. Hem wordt beduid, dat een missie in een land heeft, zoo andere jagers mag meenemen, voor de lange jacht misschien op door, maar jagers met het geweer hebben alleen per soonlijk permissie. Eisch f 2 of 2 dagen. ’t Spijt bekl. wel, dat het zoo geloopen is, hij heeft niet geweten, dat zijn makker hem niet mocht meenemen in diens jachtveld. 7. Dezelfde heeft 26 Dec. ook een be keuring opgeloopen wegens jagen. Bij bekend making van Ged. Staten is bepaald, dat de jacht op de beide kerstdagen niet geoorloofd was, en toch is bekl. 26 Dec. even ’t veld ingegaan met het geweer en heeft 2 eenden geschoten. Bekl. bekent dat hij dien morgen er even op uit is geweest, wijl hij eenden in ’t land zag. Hij heeft te voren denzelfden agent die hem bekeurde gevraagd, of de jacht in de kerstdagen geopend was, en deze zei toen, dat hij dacht dat het wel mocht, want ’t waren wel Alg. erkende Christel, feest dagen, maar toch geen Zondagen. De agent bevestigt dat eenigen tijd te voren bekl. hem inderdaad er naar vroeg en hij heeft toen gezegd het niet zeker te weten, hij diende zich er zelf van te vergewissen. Later is de bekendmaking van in de kranten verschenen. Hij vermoedt ook dat beklaagde zich niet recht in ’t veld vertrouwde, want na ge schoten te hebben, ging hij haastig op huis toe, terwijl hij anders den geheelen dag in ’t veld1 is. Bekl. antwoordt hierop dat voor zijn naar huis gaan een andere reden bestond. Zij zouden dien dag bezoek krijgen. Hij vindt het een vreemde wereld, als de politie je eerst zegt, dat je wel jagen moogt, en dan er op uit gaat om je procesverbaal te maken. De heer Kantonrechter vermaant bekl. om zich beter te vergewissen en de publika- tiën in de kranten na te gaan. Nadat hij den agent gevraagd heeft, is bekend ge maakt dat de jacht die dagen gesloten was. Eisch f 1, of 1 dag. (Slot in het volgend nummer.) er trouwens ook heel wat beter door geworden zijn. Eisch f 10 of 5 dagen. 't Is wat mooi’s, roept beklaagde uit. Had ik eerst maar eens de centen voor de verbouwing en nu nog boete op den koop toe. 2. J. N. te Witmarsum is bekeurd wijl hij 14 Jan. j.l., 's avonds door Pingjum reed met een auto, terwijl het nummerplaatje niet verlicht was. Bekl. weet niet dat de lamp is uitgegaan. Hij heeft deze, toen hij vertrok, wel aan gestoken, misschien is die lamp onderweg uitgewaaid. In den wagen kan hij dat niet zien. De voorlamp kan men in den wagen wel controleeren. Hij heeft nu de lamp laten veranderen, zoodat deze met het carbid reservoir in verbinding staat en beide lampen dus gelijk uitgaan. Eisch f 1 of 1 dag. 3. S. V. te Workum moest voor de leer plicht voor het verhoor, doch hij is niet verschenen. Het Hoofd der school als getuige is verschenen, en deze verklaart dat het kind tot 1 April a.s. nog leerplichtig is. Eisch niet gehoord. 4. T. B. te Parrega heeft 23 December geloopen op den spoorweg, zonder daartoe permissie te hebben. Bekl. bekent daar geloopen te hebben, maar hij meent dat hij als houder van eene jachtakte overal mag loopen in ’t veld met het geweer. Deze meening is onjuist en de eisch luidt dan ook f 2 of 2 dagen. 5. Dezelfde heeft een proces gekregen, wijl hij begin December een kievit schoot. Bekl. zegt dat hij in een koppel wilsters schoot, en zoo bij toeval die kievit raakte. Er zijn twee getuigen in deze zaak. KI. Vleer hoorde een schot en heeft gezien dat bekl. 1 Zonder iemands hulp Barentz, Groote Leercursus voor Zelfonderricht, ENGELSCH, in 15 stukken.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1912 | | pagina 4