De Tarieiwet beteekent: Belaste kleeren, minder te verteren. merk K. P. incasseering van wissels op binnen- en buitenland, en zijn afgevers van wissels op alle belangrijke plaatsen in Europa en Amerika. De welvaart van 't land, door de tariefwet aangerand. I K. Plantinga Zoon, BOLSWARD. MEYs Stoffwasche practisch, elegant, van goedkooper dan het waschloon De Tarief wet beteekent: De Tariefwet beteekent: Duur brood, ’t gezin in nood. Firma H. DONKER, Bordeaux wijnen Rijnwijnen f Roode en Witte Port a Port 1 Madera BANKIERS, Leeuwarden - Heerenveen Sneek - Harlingen Joure - Bolsward. OUDE BELEGEN WIJNEN. PORT. MADERA en DESSERT WIJNEN. Importeurs van COGNAC, JAMAICA RUM en DARCELONA BRANDEWIJN. GEMENGD NIEUWS. worden iedereen ten zeerste aanbevolen. Speciaal adres voor BOLSWARD. Stoomdruk Firma B. Cuperus Aï., Bolsward, Belasten zich met de Anti-Tariefwet-Comité. i echt linnen niet te onder- voor Linnengoed. Gelezen in een Rotterdamsch blad Nergens ontblooten wij, Rotterdammers, verder onze achterlijkheid dan in onze af wezige school baden. Uit een veilingsverslag ’s Avonds kwam het blauw Delftsch aardewerk onder den hamer. van zoo aan het land der Brauhauser uit één stuk vervaardigd, is scheiden en Verkrijgbaar te Bolsward bij HERMAN OOSTERBAAN. gewone oproep zon natuurlijk het en ongewenschte resultaat hebben, verschillenden zouden komen, die wel //ganz ausnahmsweise” mooi vinden, doch die dit in andermansoog min der of heelemaal niet zijn. Een schoonheids commissie het land laten afreizen, zou te lang duren; en zoo kwam men op het lumi neuze idee, om den burgemeesters van het koninkrijk op te dragen, uit hun gemeenten die beauties op te diepen. Arme burgemeestersUit verschillende plaatsen komen reeds berichten, dat zij druk aan het werk zijn doch niet minder de burgemeestersvrouwen, die allesbehalve gesticht zijn over de vele nieuwe gevaren, waaraan hun mannen door deze ministerieele opdracht worden blootgesteld. Want afge zien van de gewone gevaren naar lichaam en ziel, die een zwak man bij zoo’n schoon- heidsjacht loopt, voegen zich nog de politieke gevaren, dat zoo’n burgemeester bijvoorbeeld een meisje uitpikt, dat wel //ausnahmsweise schön” is, doch dat op,het kritieke moment, in plaats van een maagdelijk en enthousiast ,/hoch” op de hooge gasten, een taal zou laten hooren, geïnspireerd door roode of nog onmonarchistischer getinte ideeën. Laat ons vol verwachting de foto’s deze huldiging afwachten, en inmiddels nu en dan eens met medelijden denken de burgervaders van en Keiler. IJlst. Donderdagmorgen toen de machi nist der Firma Nooitgedacht bezig was brand stof te halen uit het steenkoolkok, stortte een groot stuk binnenmuur neer. Gelukkig wist hij bijtijds nog te ontkomen. Alleen de steenkoolschop werd verbrijzeld. Fr. D. Sneek. Door de leerlingen van het Gym nasium en de H. B. School alhier was Dins dagavond j. 1. een feestavond in Amicitia georganiseerd. Een goed gevulde zaal belang stellenden, waaronder werden opgemerkt de leeraars en ouders der leerlingen, hebben eenige oogenblikken van genot gesmaakt. Na het openingswoord van den heer P. Sipma, leeraar aan de H. B. School, werden tot genoegen der aanwezigen een paar tooneelstukjes opgevoerd en wisselden voordracht en muziek elkaar aangenaam af. Een gezellig bal, dat misschien voor velen het glanspunt was, besloot dezen gezelligen feestavond. De Openbare Leeszaal alhier werd ge durende de maand April bezocht door 1352 personen, terwijl het aantal uitgeleende boek werken over die maand 510 bedroeg. Eledriciteits- Tentoonstelling In verband met de groote belangstelling, waarin het electriciteits-vraagstuk zich in den laatsten tijd in het noorden des lands mag verheugen, heeft het Bestuur der Coöpe ratieve Electrische Centrale te Bergum het plan opgevat aldaar in de tweede helft der maand Juli eene tentoonstelling te orga- niseeren van toegepaste elecrriciteit voor woning, landbouw en klein-industrie. Enkele der grootste firma’s in ons land, op het gebied van electro-techniek, hebben bereids hunne medewerking toegezegd. Een singuliere geschiedenis. De heer Jas, Burgemeester van N. Schans, woont te Winschoten. Dinsdag was Z. E. A. uit. Het dienstmeisje ontmoette dien avond een persoon bij de woning, die ’n praatje met Haar maakte en zeer belangstellend vroeg, of m’nheer ook terugkwam en waar de hond was opgesloten. ’s Nachts nu, tusschen 3 en 4 uur, hoorde het dienstmeisje voetstappen op de trap, kort er op kwam een manspersoon in haar slaapvertrek. Zij greep een kan, en een stoel en gooide beide voorwerpen onder luid gegil naar den inbreker, die nu vluchtte. Ook mevrouw J. werd wakker en beiden zagen den inbreker vluchten. Gistermorgen is aangifte gedaan bij de politie, die ook reeds een persoon in verhoor nam, doch deze weer vrij liet, toen hij ont kende er geweest te zijn. Prov. Gr. Ct. Een waarschuwing. Het Rbld. verneemt, dat Dinsdagavond op de Nassaukade bij de Potgieterstraat te Amsterdam een meisje door een man, gekleed als geestelijke, die blijkbaar onzedelijke be doelingen had, werd aangevallen en omhelsd. Zij wist zich te bevrijden en werd even daarna aangesproken door twee andere meisjes, die kort te voren op dezelfde wijze waren bejegend. De moeder van het meisje verzocht dit als waarschuwing op te nemen. Een der vaste arbeiders van de Centraal- spoor te Nunspeet liep op de spoorlijn naast de rails om zich naar zijn werk te begeven, toen hij door een achteropkomenden trein door de treeplanken werd aangereden en met geweld op zijde geworpen. Hij kwam er met betrekkelijk weinig letsel (ontvelling en hevige pijn) af. Te Epe nabij Glanerbrug is bij een worstelpartij tusschen twee personen zekere P. gevallen en met ’t hoofd op een steenen vloer terecht gekomen, tengevolge waarvan hij een schedelbreuk bekwam en spoedig daarna overleed. Boe hebben we het nu De Gelderlander schrijft De heer Troelstra hamerde Dinsdag weer op behandeling van zijn bekende pensioen- motie. Een motie, welke bij aanneming het zeker niet denkbeeldig gevaar brengt, dat we in plaats van ouderdomsverzekering staatspen- sionneering zullen krijgen van een aanvul lende bepaling in de wet Talma de spil dreigt te maken voor wettelijk staatpensioen. En... de voorzitter deed de vage toezeg ging. Als dé heer Troelstra geen voorstel van zijn denkbeeld maakt, dan zou er mis schien in den loop van den zomer een middel kunnen gevonden worden om hem te be vredigen. Wat die woorden moeten beteekenen, kun- wij in de verste verte niet begrijpen, Beter dan wie ook, weet de voorzitter, dat men geen buitennissigheden op de agen da behoeft te plaatsen, omdat men anders tijd zou overhouden. En dat de rechterzijde er ook maar een oogenblik in ernst aan zou denken, een mo tie aan te nemen, die den weg voor staats pensioen opent kunnen wij ons niet voorstellen. Maar in gemoede, wat beteekent dan de duistere opmerking van den voorzitter? Misschien wordt de Gelderlander bevredigd door het antwoord, dat de Kameroverzicht- schrijver van het Handelsblad geeft. Dinsdag zal men, meent hij bij de quaestie der behandeling van mr. Troelstra’s pensioen- motie, vermoedelijk ook wel meer licht krij gen over de onthullingen van den heer No lens en den voorzitter, betreffende art. 357 der Ouderdomsverzekering. Ze schijnen zóó te moeten worden verstaan, dat de Regeering wel eerst de heele ouderdoms- en invalidi teitsverzekering wil doen afhandelen, maar daarna de werking van art. 357 niet wil doen wachten op de uitvoering van de gan- sche wet, welke immers een paar jaren voor bereiding zou eischen. Het verschil met de motie Troelstra zou dus, behalve in het be ding dat een dekkingsmiddel moet worden aangewezen, hierin zitten dat de Regeering eerst de wet wil zien afhandelen en daarna art. 357 terstond wil doen werken, terwijl de heer Troelstra onafhankelijk van de wet dat artikel in toepassing wil brengen. hlo der n. In de gevangenis te Sopronködika in Hon garije bevindt zich op het oogenblik een gevangene, die zijn tijd op niet alledaagsche wijze besteedt n.m. aan componeeren. Naar ’t Neue Pester Journal mededeelt heeft Vojhta (hij was vroeger'postcommies en werd wegens moord tot acht jaar gevangenisstraf veroor deeld) thans een operette voltooid, die naar het oordeel van kenners bijzonder geslaagd moet zijn. Het werk heet //Die vertauschte Braut”. Bovendien componeerde hij een //Ave Maria”, dat in de gevangeniskerk ten gehoore werd gebracht en opgedragen is aan den geestelijke, die daar den dienst doet. De //Onder de Streep” schrijver van het Algem. Handelsblad schrijft Een jacht op buitengewoon mooie meisjes. Bij de opening der Beiersche Ambackts- tentoonstelling te München wil men het koningshuis^doen huldigen door de mooiste meisjes van Beieren. //Ganz ausnahmsweise schön” wil de minister de meisjes hebben aardige, mooie, interessante en andere kopjes komen heelemaal niet in aanmerkingmen wil in München nu eens een collectie van slechts //ganz ausnahmsweise schone Madel” bijeenbrengen. Doch hoe die bij elkaar te trommelen Een lastige dat er zichzelf Gehrs. Mispelblom Beijer,

Bolswards Nieuwsblad nl | 1912 | | pagina 4