Pensionhouders. I SMJGHT ^lilP EEN IEDER roemt de kwaliteit van Edammer Kaasjes. Wed. J. LENSTRA. Hf ft w 1 Ijava rijst] Glanssrijfsel Onderwijs aan scholen 1 en 2. De beste voeding. H. R. Polman, te Nijland. Globe strijkgoed 1 Amerik. Brillant- schoonste Stadsnieuws. Advertentiën. Officiëele Advertentiën. s PJ.de Boers Eerste kwaliteit PUIKE -PpAkr:6ésH-- Burgerlijke Stand. PREDIKBEURTEN. Aflossing Geldleening. Marktbericht. fcks1 F. politie Mintje kinderen blijft Harlingen. in de roode streep twee bruggen in het maken van een brandput de wet- een N BOLSWARD WAAROM WILT ^<4 f GE NIET GEBRUIKEN N wat goed en zuiver is Die gewone zeepen, die nog meer schade doen dan het schoonmaken zelf, worden nooit geduld zoodra Sunlight slechts eens i geprobeerd is. ■1 Wethouders voornoemd, M. OBERMAN. De Secretaris, K. H. LAAGLAND. EN Vriendelijk aanbevelend, f 920.— - 890.— - 817.— - 710.— - 699.— - 697.— - 685.— aan de laagste inschrijvers Hoe het hun bekomen is, hebben wij niet vernomen. De //Onder de Streep” schrijver van het Algem. Handelsblad schrijft Dit een Medisch tijdschrift Mevr. D. een gezond uitziende vrouw van 37 jaar had behalve kinderziekten nooit een dokter noodig. Kaatsvereeniging „Bolsward”. Donderdagavond hield bovengenoemde kaatsvereeniging hare jaarvergadering. No tulen, verslagen en rekening werden goed gekeurd, de laatste in ontvangst f 617,42, uitgaaf f 589,80, batig saldo aldus f27,62. Uitgeloot werden in de 3 pCt. geldleening de nos. 37, 39 en 55. y/tiïz scHUti’y"j Doch de winkel- dat er geen de bewuste uitgave meer de R. K. school alhier voor meer uitgebreid lager onderwijs. Een ongeluk. aan de vellenploterij Zij, die genegen zijn in het komende cursusjaar kamers te verhuren aan leerlingen der R. Z. S. ge lieven hiervan opgave te doen voor 15 Aug. met bijzonderheden bij den secretaris der vereeniging „Ons Zuivelbelang” Een mevrouw komt binnen om voor haar dochter de gezamenlijke uitgave van Goethe’s werken te bestellen. Bij het heengaan vraagt zij nog, als voorzichtige moeder Het is toch wel een fatsoenlijke ver taling Zondag 4 Augustus. HERVORMDE KERK. ’s Voormiddags 93/4 uur: Dk. C. J. NIEMEIJER. ’s Avonds 53/4 uur Ds. D. N. ZUITHOFF. (Doop.) DOOPSGEZINDE KERK. 's Voormiddags 93/4 uur Ds. J. POTTINGA. (Maandelijksche collecte.) GER. KERK (Nieuwe Hofstraat). ’s Vobrm. 9r/2 en ’s avonds uur: Ds. J. OP ’T HOLT. BROEREKERK. ’s Voorm. 9x/2 uur De Heer TICHELAAR Cand. te Nijland. ’s Avonds 5.45 uur Ds. LANGMAN van het dan voor me drukken Maar vlug, als- ’t u-blief. Vóór morgenavond, want het is een Kerstgeschenk I” «We zullen ons uiterste best doen,” antwoordt de bediende beleefd. Aanbesteding. Heden werd ten raadhuize aanbesteed: a. Het doen van eenige bestratingen in de stad met bijlevering der benoodigde materialen. b. Het versterken van de stad en met leiding. Ingeschreven werd op perceel I. f 665.— - 648.— - 647.— - 587.— Na bespreking werd o.a. bepaald dat op Dinsdag 3 Sept, de groote kaatspartij zal worden gehouden en zoo mogelijk op Zondag 1 Sept, de ledenkaatspartij. Ook werd in beginsel aangenomen in de kermis nog een jongenskaatspartij te houden. De vergadering was wel geanimeerd en goed bezocht. Den dag vóór Kerstmis treedt een deftige oude dame den winkel binnen. Zij buigt zich vriendelijk groetend over de toonbank en vraagt om een Nieuw Testament, ge drukt met groote letters. bediende moet antwoorden, exemplaar van voorradig is. Laat u mei- hel merk geeft hel- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Bolsward maken bekend, dat door uitloting de volgende obligatiën van geld- leeningen aflosbaar zijn Leening 1895 groot f 17000. No. 15 aflosbaar 1 November e.k. Leening 1896 groot f28000. No. 11 aflosbaar 2 Januari 1913. Leening 1900 groot f 14000. No. 6 aflosbaar 1 November e.k. Leening 1910 groot f 14000. No. 1 aflosbaar 30 September e.k. Leening 1908 groot f47000. Nos. 26 82, 63 aflosbaar 30 September e.k. Leening 1909 groot f 61000. Nos. 40, 60, 68 aflosbaar 1 September e.k. Bolsward, den 26 Juli 1912. Burgemeester en Humor uit den boekhandel. In een Duitsch blad, gewijd aan de belangen van den boekhandel, lezen wij eenige boekhan- .delaars-ervaringen. BOLSWARD, van 1 tot en met 3 Augs. 1912. Gehuwd: Johannes de Vries van Sneek en Wiebigje Stevens. Jan Bosma van Sneek en Baukje van der Weij. Ondertrouwd: Tjeerd Faber, weduw naar van Magdalena Tuinstra en Seffinga. Geboren: Eeke d. v. Tettero Feenstra en Wijtske Lijcklama a Nijeholt. WONSERADEEL, van 31 Juli tot en met 2 Augs. 1912. Geboren: Hinke d. v. Klaas Struiving en Antje Tolsma te Longerhouw. In den winkel stapt een stevige boerhij kijkt hoofdschuddend al de boekenplanken langs, en antwoordt op de vraag wat hij verlangt//Wat ik noodig heb, heeft u toch niet, naar ik al gezien heb... Ik wou een globe van Brunswijk.” Leeuwarden, 2 Augs. 1912. BOTER: le soort f tot f 2e soort f tot f aanvoer /4, /8 en 0/16 vaten. Fabrieksboter f 53,a f 54,Aanvoer 13/3, 53/6 en 0/12 vaten. De aanvoer vee bestond uit: 1498 Run deren, 1589 Schapen, 1436 Varkens, 13 Bok ken en geiten, 33 Paarden en 0 Veulens. Totaal 4569 stuks. Vleesch of vergif? Onder dit opschrift schrijft het Nieuws blad voor Sliedrecht en Omstreken: Verleden week Donderdag was houder C. A., te Wijngaarden, bezig varken, dat aan vlektyphus gestorven was, in den grond te stoppen. Het kreng lag reeds in het versch gedolven graf, toen daar opeens de bonkenslachter J. v. Wvan Giessendam, verscheen, wiens neus al dadelijk aan het boutje te gast ging. Wat moet ik geven voor dat lekkers, vroeg hij aan A. Tien gulden, was het antwoord. Na eenig loven en bieden werd het beestje voor f 6 van de hand gedaan, ’t Was van W. aan te zien, dat hij er een koopje aan had, maar hij zou dien dag nog meer goede zaken doen. Bij M. B., mede te Wijngaarden woon achtig, werd hij van nog 4 aan dezelfde ziekte gestorven biggetjes voor een prijsje de gelukkige eigenaar. Met een kar vol vies, walgelijk gevlekt dood gedierte, werd de reis naar Giessendam gemaakt en daar werd het koopje in den grond gestopt... tot Zaterdag. Dien dag werden de beestjes weer opgedolven en... men zou ze heusch niet meer herkend heb ben. Van vies en walgelijk was geen sprake meer, de biggen waren als linnen zoo blank geworden. Toen is het vleesch (vergif?) uitgevent en tal van kleine luyden hebben er Zondag heerlijk aan gesmuld. H. Jorritsma R. F. Feenstra J. van Anholt D. Feenstra Op perceel II. P. F. Feenstra C. de Boer en S. Visser R. F. Feenstra H. Jorritsma J. Dijkstra Gz. J. van Anholt R. de Jong Het werk is gegund. Vóór de aanbesteding werd, op verzoek der inschrijvers, door B. en W. bepaald, dat voor de bestrating vier weken langer tijd wordt gegeven dan in ‘t bestek beschreven was, echter moet voor de kermis de bestrating van de Kade in orde zijn, en mag in de kermis niet aan de vervloering gewerkt worden. Wat het herstel der bruggen aangaat, wordt de tijd gerekend van af de aankomst der ijzeren liggers. Ook in de kermisweek mag de passage over de bruggen niet belemmerd zijn. Na de aanbesteding werd door B. en W. meegedeeld, dat aan den architect was op gedragen de begrootingssom flink en royaal te stellen, terwijl dan ook in geen geval boven die gestelde som het werk zou worden gegund, en op verzoek werd die begrooting nu openbaar gemaakt, zijnde voor perc. I f 675, voor II f 799.60. Oranje-Commissie. Gelijk in ons vorig nummer reeds is gemeld, dat de Oranje-Commissie plan had voor te stellen om de feestviering van den verjaardag van H. M. de Koningin op Zaterdag 31 Augs. dit jaar op heel bescheiden voet te vieren, is dit goedgekeurd in de vergadering Woensdagavond. Er zullen voor een school feest en muziek eenige gelden worden bijeen gebracht, doch verder zal er dit jaar van de feestviering wel niet veel kunnen komen, doch ’t volgend jaar hoopt men de onaf- hankelijkheidsfeesten, ook te dezer stede op een flinke wijze te organiseeren. Voor die .gelegenheid hoopt men eens met wat goeds en wat extra’s voor den dag te kunnen komen. Benoemd. Tot hoofd der R. K. school te Wolvega werd, met. ingang van 1 Januari a.s. be noemd de heer G. J. van Santen, 1ste onder wijzer aan gewoon en Aangifte van leerlingen voor de scholen 1 en 2 moet plaats vinden, tot en met 12 Augustus 0.k., voor school no. 1 bij het hoofd der school (J. KEIKES) en voor school no. 2 bij den onderwijzer TERPSTRA Gzn. Vereischte leeftijd: 6 jaar vóór 1 Januari 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. OBERMAN. De Secretaris, K. H. LAAGLAND. Sneek, 2 Aug. 1912. De politie alhier heeft heden de hand gelegd op C. B., oud 22 jaren, machinist; G. S., oud 27 jaren en J. Z., oud 17 jaren, allen werkzaam op de steenfabriek van den heer K. ter Horst, ter zake van diefstal op 30 en 31 Juli van zink, lood en koper ten nadeele van genoemde firma. Voor den heer Commissaris van hebben alle drie volledig bekend. ’t Prachtig concert, ’t welk hier Woensdagavond j.l. door ’t Haarlemsch orchest, directeur de heer Kriens werd gegeven, had ’t met ’t weer beter kunnen treffen. Maar vrij zeker hadden velen meer geprofi teerd van ’t beroemde muziekkorps, als Vreem delingenverkeer geen gratis entree had ver leend aan de 500 zangers die aan’t concours deelnamen. Een groot deel van dat volkje heeft den avond voor muziekliefhebbers totaal bë’dorven. ’t Was in de zaal en in den tuin bijna den geheelen avond een janboel, zoo erg soms, dat de wachtmeester van de marechaussee binnen moest worden geroepen, om eenige wilden binnen de banden te brengen. We hopen van harte, dat wanneer ons bestuur van V. V. weer eens met een nationaal concours van zangkoren komt ’t concert in den avond niet anders dan tegen betaling van entree toegankelijk worde gesteld. De drank. Naar de Geld, meldt kwam te Wijchen voor eenige dagen een huisvader eenigszins aangeschoten thuis. Door de wijze waarop hij door zijn wederhelft hierover werd be rispt werd de man zoo kwaad, dat hij een mes nam, naar het achterhuis liep, en... een geit den hals afsneed. Bloedvergiftiging. De logger //Mr. Donker Curtius” uit Katwijk, keerde gisteren uit zee naar IJmui- den terug, omdat de matroos V. P. uit Harderwijk door het openkrabben van een puistje op het gelaat aan bloedvergiftiging was overleden. Eene weduwe met 5 onverzorgd achter. Overreden. Te Eist, gem. Rhenen, wilde Donderdag avond een dame uit ’sGravenhage een fami lielid bezoeken, doch door het verkeerd uit stappen der in beweging zijnde tram, werd zij door den volgenden wagen gegrepen. Korten tijd daarna is zij aan de gevolgen overleden. De zedelijkheid in gevaar Men schrijft uit Den Haag aan Het Volk Naar mij wordt meegedeeld, heeft de anti- revolutionnaire burgemeester der gemeente Loosduinen’, de heer Hovy, den orgelman die zijne gemeente in den regel bezoekt, doen aanzeggen... dat hij niet langer met zijn orgel langs ’s Heeren straten mag trekken omdat... de draaiende poppetjes die dat orgel versieren, te weinig kleeding hebben en mitsdien met hun houten behoorlijkheden het zedelijkheidsgevoel kwetsen 1 En dat orgel speelde nog wel het verheven lied //Nader bij U, o God I” De halve kousen. Een inzender in de Middelb. Crt. geeft zijn lezing van ’t geval dat te Goes door de zusters van de zusterschool was opgetreden tegen het dragen van z.g. halve kousen. Hij schrijft Er was een leerlinge op school gekomen zonder kousen en nu werd haar onder het oog gebracht, dat zulks niet kan toegelaten worden, doch dat zij voor dezen keer in de klasse kon blijven, als zij haar schort als beenbedekking gebruikte, wat dan ook is gedaan. Gisteren middag had van den heer van Buren alhier een ongeluk plaats. Een der zoons was bezig iets aan een kar los te schroeven, toen het ijzer uitsnapte doordat de schroef stukknapte, met het treurig gevolg dat een stukje ijzer juist in het oog terecht kwam. Terstond werd geneeskundige hulp ingeroepen, en de dokter vreesde dat het eene oog wel verloren zou zijn. Hij achtte directe overbrenging naar een ziekenhuis noodig, en per auto werd de patiënt dan ook ten spoedigste naar Sneek vervoerd. Hoe de toestand heden is, kon men ons niet inlichten, de persoon die heden den zieke bezocht, was nog niet terug. De rookplaag. Eenigen tijd geleden is bij de Directie der Ned. Tramweg-Maatschappij door de Ver eeniging //Handel en Nijverheid” aauge- drongen om in de bebouwde kom der stad van de rookplaag der locomotieven verlost te worden. Daarop is geantwoord, dat zooveel moge lijk aan het verzoek zal worden voldaan, maar de toestand is vrijwel gelijk gebleven. Vooral de naar Harlingen vertrekkende locomotieven laten menigmaal bergen rook uit, wat voor de inwoners een groot last is, waardoor de verf van menig huis bedorven wordt, terwijl de rook door de geopende ramen dringt, de etalages daarvan te lijden hebben en een zeer onaangenamen geur ach terlaat, welke de gezondheid zeker niet be vordert. Daarom circuleert opnieuw een adres bij de burgers met verzoek aan de Tramdirectie om zoodanige maatregelen te nemen, dat die plaag ophoudt. A •41 1 FIRMA I J.24G I Natuurboter !<-_■ - --■ -:V' ij ^0^023^^ D DE BOER’S H Gemalen MERK

Bolswards Nieuwsblad nl | 1912 | | pagina 2