en Advertentieblad Nieuws Bolsward en Omstreken. r NIEUWESTAD, LEEUWARDEN. if No. 30. Zaterdag 23 Juli 1921. 60ste Jaargang. voor Hl Afzonderlijke «~v - Georges Biset. Voor onze kleine peuterkens. esen UIT DEN OMTREK. Afscheid meester Leverland. voor het examen hoofdakte. woord wil zeggen schoolreisje? Met opzichten kan het Uitgeefster: Firma B. CUPERUS Az., BOLSWARD. den voor Mejuffrouw de Christ. TWEEDE BLAD, van de Bolswardsche Courant van 16 Juli 1921. No. 29. Geslaagd. Voor het toelating» examen tot het gymnasium te Sneek, slaagde o.m. L. H. Feitsma, leerling der openbare school voor M.U.L.O. te Bolsward. En of ’t klaar is ge- over- ’t STADSNIEUWS. Droevig ongeval. Het oudste dochtertje van H. de Vries te Bolsward, als dienstbode bij ABONNEMENTSPRIJS: 50 Cents per 3 maanden. Franco per post 621/2 Cents. nos. van dit Blad zijn verkrijgbaar a 5 Cent. f 144,51 op. Aan allen dank. HET BESTUUR. Geroerd bedankte meester Leverland voor alles en vertelde ons, dat ’t nu 52 jaar geleden was dat hij begon ergens op een school midden in de hei en daar had 65 70 leerlingen en ook een trac- tement van wel... f 250. Alles was nu veranderd en verbeterd, maar de oude herinneringen, ze waren hem dierbaar. Tot slot kwam nog de oude school meester uit de hoek, toen hij voor ’t laatst voor z’n klas en z’n leerlingen stond, waar hij zich altijd thuis en prettig gevoelde: Men bleef er immers zoo jong I” De leerlingen werden ge wezen op wat hun plicht was, om altijd hun best te doen en hard te werken, maar en ten slotte zal het nut der school reisjes een ieder duidelijk worden. Thans geven wij gaarne het woord aan een van de meisjes en wij maken haar gaarne ons compliment voor haar mooi opstel. Bevorderd. Te laat om het nog in ons vorig nummer te vermelden, ontvingen wij bericht, dat aan de Harl. Handelsschool van de le naar de 2e klasse o.a. bevor derd zijn: Akke Terhenne, L. Plantinga en Z. v. d. Werf, allen te Bolsward. Toegelaten tot de eerste klasse (on- voorw.) der Christelijke H. B. 8. te Leeuwarden, o.a. J. J. Beukenkamp, Bolsward, en tot de tweede klasse (voorw.) C. P. Beukenkamp, Bolsward. en gezonden mensch, even mooi en opwekkend als de opgaande zon, het begin van den zomer of de geboorte van een kind op een rnooien lentemorgen. Blijmoedigheid, gelooft ons, is een alles genezende medicijn, toebereid in het laboratorium der goeden. Ziekte, tegenspoed, dood deze vruchtbare bronnen van het menschelijk lijden verdwijnen onder de betoovering der blijmoedigheid. Ze verlicht de schuil hoeken van bet eenzame hart en brengt er blijdschap. Maar ongelukkig de mentchen die alleen opgeruimd kunnen zijn, wanneer ze worden geprikkeld en gemagnetiseerd door opgewondenheidongelukkig zij, die u voortdurend aankomen met hun snaaksohe grappen en U in de rede 3. Suite funèbre. a. Lamentation. Wonseradeel. De muilkorvenwet wordt streng alhier uitgevoerd, politie en marechausee trekt het veld in, ieder er voor te waarschuwen hieraan de hand te houden. Wommels. Bevo^rd van delVe naar de Ve klasse H. B. 8. te Leeu warden, de heeren R. A. Hoekstra en Siebe de Jong, beiden alhier. Wommels. Mej. C. Gorter be haalde vorige week te Nijmegen bet diploma Huishoudster, terwijl mej. B. M. Hoekstra hetzelfde diploma verwierf te Groningen. Wommels, Juli ’21. Yntema, onderwijzeres aan school voor U.L.O., slaagde dezer dagen kliep, klap. i Wat is hete maar weer Johanna en Marijke en over elkaar. Toen vroeg „Wat willen jullie hebben? limonade?” Toen kregen we met een krentebroodje, dat heerlijk; alles was heerlijk, wat wij kregen hoor I Toen rustten wij nog even en toen gingen wij naar een pauw, die was mooi hoor I Wij zijn verder den tuin doorgeloopen en toen weer weg, naar ’t museum. O, o, o wat is het hier prachtig. Allemaal ouder- wetsche kamers, ook ’n kamer met Beppe en Meuke en Pake. Te veel om alles op te schrijven. Dat hadden wij gezien. Toen een lekkere ijsco. En toen naar 't Zwartewegsend; vlug naar de speeltuin. Ik met Pietje op den schommel. O, zoo hoog. En toen met Jeltje. O zoo hoog. En toen ik met de Juffrouw. „Niet meer,” zei de juffrouw. „ik durf niet hooger.” Toen ik met Beitske, die ging ook hoog. En toen met Lemke, die ging ook hoog. Meester klapte en toen kregen wij limonade met een broodje. En toen op de draaimolen en op de wip-wappe en in het hobbelpaardje, net als kleine kinderen. En toen ik weer op de schommel met Pietje en toen liep Johanna nog te droomen en kreeg de schommel even tegen zich aan. Daarna gingen we naar de grot en naar de kluizenaar, dat was leuk. Toen door de broeikassen, wat was het daar heet. En toen onder de grond; daar was het fijn hoor; wat een plezier hebben wij toch gehad. En toen er weer uit en terug naar Zwartewegsend. Nog even spelen en toen kregen wij nog watweer in de rij en voorwaarts marsch. Naar ’t spoor en toen op de tram en zoo naar huis. In Leeuwarden gingen wij nog eens in een hotel, daar kregen wij nog wat. In de tram hebben Wieke en ik voorgedragen «an Boer Jansen en van gouden huisje. En Trijntje en Lemke van de oude en nieuwe tijd. Och, och wat hebben wij een schik gehad. En nu weet ik niet meer, hoor Meester. Nu daag I A D V E R T E N T I E P R IJ 810 Cts. per regel. Bij 500 of 1000 regels aanmerkelijk lager. Het bureau van dit blad it telefonisch aangesloten onder No. 4. Meester riep„Hallo, Hallo”, en ja hoor daar kwam de vrouw weer aan. Wij weer met de lift naar onderen en nog even in de kring van Toen de vrouw bedanken en betalen en toen naar de Prinsentuin, hier mooidaar namen wij plaats. Ik en en Emma zaten Meester Allemaal limonade was ook De schooljeugd had een prettige namiddag, doordat Mej. Zwanenburg den kinderen ruim trakteerde. Parkconcert. Onder begunstiging van goed weder, genoten j.l. Donderdagavond honderden van het Concert in het Julianapark, gegeven door het Muziekkorps „Hol- landia.” Onder de bekwame leiding van den heer J. Faber, werd een aantal mooie nummers ten gehoore gebracht. Het loopen en spreken gedurende de uitvoering mocht nog wel iets minder, alhoewel het ons genoegen doet te kunnen constateeren, dat gedurende de concerten hier ter stede veel meer orde heerscht dan dit het geval is bij open bare concerten in andere, vooral de grootere steden in Holland. Programma van het „Park-Concert” op 21 Juli 1921, te geven door het Stedelijk Muziek corps, Bolsward. 1. Pro Gloria et Patria. Marsch. 8. Kalis. 2. Chaumes en Brie. Ouv. Delchevalerie. 8. Fantaisie „Belisario”. Donnizetti. 4. Theresen Walzer. C. Faust. 5. Im Zigeunerlager. Marsch. Max. Oscheit. 6. The Girl with the golden Hair. Fantaisie. Gadenne. 7. Mercédès. Fantaisie-Ouvert. Kessels. 8. Finale. Wijziging voorbehouden. den heer G. Hellinga te Burgwerd werk zaam, is bij het schoonmaken van melk bussen te water geraakt en jammerlijk verdronken. De toestand barer bedroefde ouders laat zich beter begrijpen, dan wij die kunnen beschrijven. Donderdag werd haar stoffelijk overschot aan den schoot der aarde toevertrouwd. ONS SCHOOLREISJE. Qeachte Redactie. Of ik ’n enkel over ons gehouden genoegen. In alle geslaagd heeten. De kinderen hebben volop genoten. Dat kon haast ook niet anders, daar het prachtig weer was den geheelen dag, de kinderen ruimschoots konden getrakteerd worden en gezorgd was voor ’n afwisselend programma. Tot ’n groote reis was niet besloten; de tocht ging naar Leeuwarden en Zwartewegsend. ’t Is zooals een der ouders opmerkte op de vergadering dat het niet aankwam op den grooten afstand, maar 't idee van met den meester op reis te gaan al voldoende was, dat de jeugd met belangstelling naar dien dag zou uitzien. 'n Echt leuke dag. De ouders hadden ’t kwieke besluit genomen om zelf voor de financiën te zorgen en niet bij derden aan te kloppen. komen. We hebben zelfs nog geld gehouden, wat ’n potje wordt voor volgend jaar. De kinderen hebben natuurlijk hun indrnkken op papier moeten weergeven. En aan uw verzoek om één dier opstel letjes heb ik gevolg gegeven. Een keuze uit ruim 30 stuks te doen is altijd moeilijk; er zijn er vele, die zich dapper hebben uitgeschreven. Met dank voor de opneming van bovenstaande: Hoogachtend, F. BAKKER, H. d. 8. II, Bolsward. Ook aan den heer Bakker betuigen wij gaarne onzen vriendelijken dank voor zijne welwillende medewerking, bij ons streven ook anderen te doen genieten van alles waaraan zich de kleinen ge durende hun reisjes hebben gegoed ge daan. De vele bewijzen van instemming die wij mochten ontvangen bij het opnemen dezer verslagen zijn voor ons het duidelijkste bewijs, dat men het op prys stelt. Het is voor de kinderen een aangename herinnering, de ouders vinden het wel aardig eens te lezen hoe hun kinderen zich hebben vermaakt Vrijdagmorgen beeft meester Leverland afscheid genomen van z’n dagelijksoh werk, dat hij nu 52 jaar lang gedaan heeft en daarvan 16 jaar aan de M.U.L.O. alhier. Waar een andere leeraar, nu P/2 jaar geleden, zonder eenige feestelijkheid heenging, was dat als een fout gevoeld en hadden de oud-leerlingen er voor gezorgd dat ’t nu beter zou zijn. De klas was versierd en gaf door al ’t groen een prettigen indruk. Makkum. Ds. P. Keuning te Itens heeft bet beroep naar de Doops gezinde Gemeente alhier aangenomen. Makkum. Naar wij vernemen, heeft de heer J. Y. Alkema, die zich thans in Sneek gaat vestigen, zijn zaak in ijzerwaren alhier verkocht aan den heer H. Amels, alhier. Het is wel toevallig, dat de heer Amels tevens de heer Alkema opvolgt als lid van Gemeenteraad voor Wonseradeel, bovenal om hun hart rein te de Chr. Hist, party. Ingekomen personen, gedurende de maand Juni 1921. Klaas Bleeker, Groote Kampen 19 van Ede. Gerhardus Wierdsma, de Dijk 14 van Groningen. Bauke Rienksma, 3e Hollandiastraat 14 van Leeuwarden. Sijbren Visser en gezin, steenfabriek van Midlum. Jenze Visser en gezin, steenfabriek van Midlum. Andries Bloemsma en gezin, steenfabriek van Midlum. Johannes Hoekstra en gezin, Leeuwardervaart van Wonseradeel. Fro- nika Veldmans, Appelmarkt 5 van Dronrijp. Gene de Jong, St. Jansstr. 7 van Sneek. Henderika Overeinder, St. Jansetraat 1 van Leeuwarden. Willem Hengst en gezin, St. Jozefbuurt 5 van Wonseradeel. Taetske Teinsma, Oortje 1 van Leeuwarden. Foekje van Brug, Oude Turfgracht 30 van Woudeend. Ysbrand Sandstra, Hoog Bolwerk 2 van Wijm- britseradeel. Freerkje Gonzinga, Kleine Dijlakker 25 van Joure. Johanna Fer- werda, Sneekeretraat 2 van Eisen. Janke Monsma, Parkstraat 2 van Sneek. Epkjen Strandstra, wed. Hidma, Verversbuurt 4 van Wonseradeel. Sibbele Siersma, 8e Hollandiastraat 19 van Sneek. Elisabeth Johanna Ferwerda, Oortje 1 van Fra- neker. Hendrik Willem den Dulle, Bagijnestraat 5 van Wijmbritseradeel. Jentje Bonnema, Groote Kampen 21 van Deinum. Jacobus Klazes Hoitsma Orgelconcert. Het programma voor de 4de orgel bespeling te geven door den heer A. Alt, op Maandag a.s. in de Groote Kerk te Bolsward, is als volgt samengesteld: la. Koraal: Wat stof tot zielsverblijden. (Gezang 271 5). b. Koraalbewerking: Herzlich thut mich verlangen Joh. Brahms. 2. Sonate No. 2 C Moll, F. Mendels sohn Bartholdy. a. Grave, b. Adagio, c. Allegro maes toso. d. Fuga. Alex. Guilmant b. Elevation. Marche funèbre. 4. Duo (Tweezang). 5. Menuettoen Do majeur. A. Guilmant. 6. Pastorale (Herderzang). Paul Wachs. 7a. Scherzo mauresqne (Moonche scherts) Maurice Mosakowski. b. Entrée splennelle de Boabdil. (Feestelijke intocht van Boabdil). Het was op een Vrijdagmorgen, dat wij ons reisje zouden doen. Wij moesten kwartier over zeven in school zyn. Maar o, ik was haast te laat. Toen zeiden de menschen„Jou heb er geen zin in, hé! Nu, ik brak mijn voeten haast om van het hooge bed af te komen. Toen vroeg ik„Moeke hoe laat? „Nu,” zei ons Moeke om mij even te plagen, acht uur en toen keek ik op de klok, toen was het nog maar half zeven. Wij moesten nog wachten bij de tram. En daar kwam bij. Toen wij in de tram zaten, begonnen wij te zingen. Toen waren we gauw in Sneek en liepen wij naar het spoor station en kwamen wij in een mooie wachtkamer. Daar kwam het spoor al aan en hield stil. Vlug er in en voort ging het. Daar woont Sientje haar Tante „dag Tante „dag Oom.” O, daar is het nichtje ook, dag nichtje. In het spoor kregen wij een lekker broodje met boterhamworst er tusschen dit smaakte heerlijk. Toen kwamen wij allemaal weide tegen. Eindelijk waren wij in Leeuwarden. Toen naar een hotel, wij kregen een lekker glas melk met een halve koek en Anna die lustte geen melk en Beitske ook niet. Die kregen een glas limonade maar fijn was het, hoor. We worden vandaag nog dik jongens. Toen gingen we naar de Oldehove, daar moesten wij in. Ik zei tegen juffrouw. „Daar durf ik niet in hoor. „Waarom niet,” zei de juffrouw, het is daar juist leuk. Toen gingen wij daarin en die vrouw drukte op een knopje en daar ging de lift de hoogte in. Toen kwamen wij op een zolder en moesten bij een trap op. Het waren kleine trappentjes in de rondte; je werd er duizelig van. Ik riep toen; „Waar moeten wij zijn? „Hier” riep meester. „Ja, waar hier” en ja daar waren wij er al en och, wat fijn. Het was allemaal zoo klein. Er kwam een bollekar aan en toen zeiden we: We hoeven geen brood, wij hebben broodjes volop. En daar voer ook een boot, wat was die klein. Daar staat ook weer een school. En toen keken wij door een verrekijker. En dat leek ook wel prachtig. Toen weer naar onderen. Bolswardsche Courant N.V. H.V. P. S. BAKKER z ’t bij hield. I c.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1