en Advertentieblad Nieuws Bolsward en Omstreken. KOFFIE-RECLAME. N.Y. HandelsYereenigiDg P. S. BAKKER, NIEUWESTAD - LEEUWARDEN. J. ZIJLSTRA Hzn., POLSTRAAT A 7 - BOLSWARD. ZATERDAGAVOND opening van het nieuwe seizoen. II HERFST EN WINTER 1921- 1922. In alle afdeelingen groote Assortimenten. 60ste Jaargang. Zaterdag 3 September 1921. No. 36. voor 1 11. Uit Bolsward. ’I Dit nummer bestaat uit 2 Bladen. Volgende week ieder kooper van */2 POND KOFFIE ontvangt 1 PAK CICHOREI. 1 POND KOFFIE ontvangt 2 PAK CICHOREI. 2 POND KOFFIE ontvangt 4 PAK CICHOREI. 3 POND KOFFIE ontvangt 6 PAK CICHOREI. 4 POND KOFFIE ontvangt 8 PAK CHICOREI. Prijzen: Koffie 45, 55, 70, 85, 100 ct. per pond. Cichorei 6 ct. per ons. Kaatsen. De Motorfeesten. Uitgeefster: Firma B. CUPERUS Az., BOLSWARD. 11 (202888666 46 2(888404888 56 3(6886880868 66 5)8448668486 62 z UJ X X Ld Bolswardsche Courant Afzonderlijke en en C.8. de groote 8-5. besproken 6. •n 7. ABONNEMENTSPRIJS: 50 Cents per 8 maanden. Franco per post 621/a Cents. nos. van dit Blad zijn verkrijgbaar a 5 Cent. weer gelijk maakt. Tjebbe maakt met een bovenslag de 2 spel voor zijn partuur vol. Vlietstra slaat 8 ballen buiten, het is weer 44. Het is dan met 1 afgeloopen het ontbrekende spel behaalt no. 2 snel en met een boven slag van de Jong is de partij afgeloopen. No. 3 en 4 zijn intussohen ook druk bezig. De Bolswarders maken er niets van, de opslag is beslist onvoldoende en uit het verloop van de partij blijkt wel dat hier van spanning geen sprake was. 3|888888 48 4|404260=16 In den strijd tusschen 5 en 6 leek het aanvankelijk alsof het Bolswardsche partuur wel aardig tegenstand zou bieden. Het eerste halve spel was zelfs in hun voordeel beslist. Het tweede eerst krijgt no. 5 op 6 geljjk. Dan is het echter totaal mis met den opslager van 6. Het aantal ballen dat buiten de krite komt is reusachtig en de ballen die ingebracht worden, zijn zoodanig, dat Helfrich ze gemakkelijk over de bovenlija brengt. Het verloop was: 5|2888888=50 6(8620020 18 Na afleop der motorfessten werd in Nizet’s Stoomcaroussol een bioemenfeeat gehouden, waarbij de dames bouquatten en de heerea Champagne konden winnen. Er was veel bezoek aan de inrichting en verscheidene ritjes werden gemaakt om een prijs te behalen. Bolswardsche kermis en kaatspartij van de K.V. r Bolsward” gaan samen en ook dit jaar is de Kermis- Woensdag weer een schitterend geslaagde kaatsdag geweest. Wel stond er veel wind, waardoor aan de opslagers hooge Dinsdagmorgen 7 uur waren al ver scheidene personen present bij café Wit- teveen om het vertrek te zien van de deelnemers aan den Winapeltocht die in Bolsward moesten starten. Van de 47 motorrijders die aan dezen tocht zouden deelnemen, zouden er 17 van hier ver trekken, maar toen hst sein tot vertrek werd gegeven, bleken 15 rijders opge komen, die allen met een minuut tus- schenruimte vertrokken. De afstand die van hieruit moest worden afgelegd be droeg pl.m. 120 K.M., te rijden in 4 uren, terwijl de rijders een wimpel konden ontvangen bij de controleplaatsenBols ward, Sneek, Sloten, Workum en Har lingen. Tegelijkertijd ongeveer met Bols ward vertrokken er ook deelnemers van Heerenveen, Leeuwarden enz. en de tochten waren alle zoo geregeld, dat aan het slot alle deelnemers in Bolsward aankwamen. Te ongeveer 11 uur zagen we de eerste motoren naderen vanuit de richting der Hollandiafabriek, en ging het naar het Sportterrein waar de laatste controlepost gevestigd was. De rijders die wij spraken waren voldaan over den tocht, hoewel een bezwaar werd genoemd de geringe maximumsnelheid in sommige plaatsen, waardoor op den vrijen weg nogal met tamelijke snelheid moest worden gereden, om tijdig hier te kunnen arriveeren. Ook verschillende dames namen, op de duozitting, aan den tocht deel, ondanks het betrekkelijk vroege uur van vertrek. Onder de aankomenden was Mevr, van der Kallen ait Heeren veen, penningmeesteres van de Fr. Mo torclub, en deze werd door den voor zitter van het Bolswarder Comité een bouquet aangeboden. De motoren werden gestald op het rijk met vlaggen versierde terrein en te ADVERTENTIEPRIJS: 10 Cts. per regel. Bij 500 of 1000 regels aanmerkelijk lager. Het bureau van dit blad is telefonisch aangesloten onder No. 4. half een begaf men zich naar café Wit- teveen, waar de lunch werd gebruikt. Een woord van lof aan den heer Witte- veen, die alles zoo tot in de puntjes verzorgd had, is stellig op zijn plaats. Halftwee stelden de commissie, deel nemers enz. zich op voor ds optocht en met het Hollaidiakorps aan het hoofd ging het naar het Sportterrein, waar de Behendigheidswedstryden te 2 uur zouden aanvangen. De deelname aan deze wedstrijden was zoo groot, dat het nummer paaltjesrijden moest worden geschrapt, wilde mea een beetje tijdig klaar komen. Het eerste nummer was ringsteken voor dames op duozitting, aato of zijspan, vervolgens kregen we den plankenwedstrijd voor solorijders. Het ging er hier om over een 33 Meter lange plank te rijden, die naar het einde toe steeds smaller uitliep. Dit nummer viel byzonder in den smaaki bij het publiek ea was4ook inderdaad het mooist. Voorts hadden we nog een wedstrijd in langzaam ryden on korf ballen, nummers die ook zeer de be langstelling van de toeschouwers hadden. Des avonds vereenigde men sich aan een gemeenschappelijken maaltijd in hotel hDe Wijnberg”, wasrbjj de prijzen werden bekend gemaakt. Er werd hier nog menig woord gesproken door versehillende aan- zittenden en allen waren hot er over eens dat het een gezellige dag was ge weest, waarvan de vreemdelingen die hier waren, de prettigste herinneringen mee zullen nemen. De uitslag van den Wimpeltocht is: Er werd gereden in ö.klassen. Klasse solorijders op één sylinder-metor: le prijs, verguld zilveren medaille, uitge loofd door dan heer F. Osinga te Snoek, de heer 8. van Dijk te Jeure, met 24 strafpunten; 2e,twee motorbinnenbanden uitgeloofd door den heer A. Jongbloed te Den Haag, de heer E. Hoogstins te Leeuwarden, met 80 strafpunten. Klasse twee, solorijders op twee-cyl.- motor: le prijs, verguld zilveren med. uitgeloofd door den heer C. J. Werk- eisc&en werden gesteld, maar overigens was het weer uitstekend en 't Bestuur van de kaatsvereenigiug kan tevreden zijn vooral oek wat het bezoek aangaat. Verschillenden dachtendatdekoninginne- feesten in de omgeving wel afbreuk zouden doen aan het bezoek, er is echter gebleken dat deze jaarlijksche partij te Bolsward steeds meer en meer in trek komt en zoo zoetjes aan al heel wat concurrentie kan weerstaan. De lijst bevatte ditmaal elf parturen waarvan er enkelen op de groote partyen nog niet thuis behoorden en die oorzaak waren dat er in 2 perken begonnen moest worden. De namen der deel nemende drietallen waren 1. R. D. de Jong, Wijnaldum, H. Knol en Joh. v. d. Plaats, Harlingen. 2. J. Vlietstra, Franeker, Tj. Ypma, Arum an T. de Jong, Tzummarum. 3. 8. Sevenster, Y. Schuitmaker, Leeuwarden en J. P. Dijkstra, Menaldum. 4. A. Welbedacht, Amsterdam, G. Kooiker en H. Pomper, Bolsward. 5. I. Roukema, Wommels, P. Hel frich, Midlum en J. A. Rsitsma, Wit- maraum. H. Langenberg, B. Wolthuizen, W. Hoitsma, Bolsward. Dj. v. d. Eems, R. Zaagmans, Witmarsum en H. Schaafsma, Arum. 8. 8j. de Jong, Y. van Wieren, en 9. Roukema, Harlingen Witmarsam. 10. M, Miedema, N. Staalstra A. Smidts, Franeker. W. Ybema, D. de Vries, I. v. d. Lei, Kimswsrd. Partuur 1 2. Dat J. Vlietstra s.s. overwinnaars zouden worden, werd wel gedacht, maar toch heeft no. 1 zich goed verdedigd. Zonder dat het nu bepaald een spannende partij werd, is er toch flink geslagen en het was in de eerste omloop de mooiste partij. Het eerste spel is voor 2, dan komt no. 1 beter los en krijgt een eerst. Van der Plaats slaat vervolgens 3 ballen achter elkaar boven, terwijl Tjebbe de vierde laat zitten, waardoor het spel gelijk wordt. Vervolgens 2 een eerst, waarna no. 1 A. Spoelstra, Marsum. I. K. Jouwsma, Dokkum, Ids en T. Zijlstra, hoven te Witmarsum, de heer R. Hui zinga te Leeuwarden, met 10 strafpunten; 2e, motorhorloge, uitgeloofd door den heer W. van der Werff te Bolsward, de heer P. Postma te Leeuwarden, met 15 strafpunten. Klasse drie, duorijders: le prijs, verg, zilveren medaille, uitgeloofd door den heer B. B. Westerhuis te Leeuwarden, de heer T. de Bruin te Witmarsum, met 19 strafpunten; 2e, verguld zilveren ■edaille, uitgeloofd door den heer W. Sprienstra te Dokkum, de heer T. van der Kallen te Heerenveen, met 20 straf punten. Bovendien is een cadeau, uit geloofd door bet Bolswarder Comité”, uitgereikt aan de dame van den Isten prijswinnaar. Klasse vier, zijspaurijders: le prijs, motorbaitenband, uitgeloofd door den heer H. Uatema te Workum, de heer W. 8. W. de Boer te Oranjewoud, met 12 strafpunten; 2e, vergald zilveren medaille, uitgeloofd door den heer Leo Hettema te Bolsward, de beer G. van Bergen te Roermond, met SIstrafpunten. Ook in deze klasse werd een cadeau van het Bolswarder Comité” aan de dame van den laten prijswinnaar uitgereikt. Klasse vyf, automobielen: le prijs, verguld zilveren medaille, uitgeloofd door den heer G. C. Eisma te Bolsward, de heer W. van der Werff te Bolsward, met 26 strafpunten; 2e, verguld zilv. medaille, uitgeloofd door *De Jong’s Nieuws- en Advertentieblad”, de heer M. J. J. Houthuis te Workum, met 47 strafpunten. Er was bovendien nog een extra gouden medgille uitgeloofd voor den ryder, die de minste strafpunten had gekregen. Deze medaille is dus gewonaen door den heer R. Huizinga te Leeuwarden. Het resultaat van de Behendigbeids- wedstrijden is als volgt: Ringsteken. le prijs, verguld silveren medaille, uitgeloofd door den heer J. de Wind te Leeuwarden, de heer P. Gorter te Sneek; 2e, vergeld zilveren medaille, uitgeloofd door da Ijsclub ^Bolsward”, de heer M. Brninsma te Tjerk werd; cadeau, uitgeloofd door de Friesche Mo torclub, voor de dame van den len prijswinnaar, mevrouw P.Gorter teSneek cadean, uitgeloofd door den heer P. J. Straatsma te Witmarsum voor de dame van den 2en prijswinnaar, mevrouw M. Bruinsma te Tjerkwsrd. Plankenwedstrijd. le prijs, verguld zilveren medaille, uitgeloofd door den heer R. I. J. Visser te Sneek, de heer E. Hoogstins te Leeuwarden; 2e, zilv. medaille, uitgeloofd door den heer O. de Vries te Laeuwarden, de heer H. Sehsffer te Bolsward. Langtaam rijden, le prijs, verguld zilveren medaille, uitgeloofd door den heer J. van Anholt te Bolsward, de hser J. M. Kamminga te Stiens; 2e pry’s, een kistje sigaren, uitgeloofd door den heer M. B. Eerdmans te Bolsward, de heer L. de Vries te Burgwerd. Korfballen, le prijs, verguld zilv. medaille, uitgeloofd door den heer T. Popm te Bolsward, de heer J. Akker man te Oosterzee; cadeau voor de dame van den len prijswinnaar, uitgeloofd door den heer P. J. Straatama te Wit marsum, mejuffrouw T. Gatsonides te Oostersee; 2e prijs, verguld zilveren medaille, uitgeloofd door Nizet’s Stoom- carousel, A. U. Banga te Betterwird; cadeau voor de dame van den 2ea prijs winnaar, uitgeloofd door de ,Friesche Motorclub”, naej. Banga te Betterwird. De partij tusschen 7 en 8 begon ook aardig gelijk op te gaan tot een eerst. Toen raakten de Marsumers er glad af, vooral de opslag deed het ook hier weer. Ze kregen een spel en 4 punten aan den hang. 9 en 10 stelden teleur. De Franekers konden het lang niet bolwerken tegen Teade en zijn maats. Terwyl 10 veel te veel knoffelde, was Zijlstra rensachtig in den opslag, zoodat de partij spoedig beslut was. Verloop: 9(84868888 58 10 (48282622= 52 De tweede ronde opent met de nos. 11 2. Vlietstra en zijn maats loopen al direct uit tot l1/2 spel. Dan krijgt 11 een eerst. Kimswerd heeft vervolgens schoone 6 en flinke kaats. Ybema slaat een wisse bal op die in blijft 3 2. Het volgend eerst wordt weer voor Kimswerd, als op 6 4 Tjebbe een kaats niet voorby komt, 3 eersten gelijk. Het perkspel van Ypma en de Jong is trouwens in deze periode wat onzeker. Het wordt weer 6 6. Jan levert een ystjenkert” in, waarmee ze in het perk geen raad weten; no. 2 is weer voor 48. Het vijfde eerst krijgt no. 2 dan doordat Ybema op 6 6 vóórslaat. Het volgend eerst opent Tjebbe de Jong met een bovenslag. Dan maakt dezelfde 2 groote kaatsen, die de tegenpartij echter een flink eind inkort. Ypma slaat op, de Vries uit, de meetl^n komt er bij te pas. Terecht wordt de slag aan 11 toegekend, 22. Jan buiten 24, dan komt een kaats. Een uitgeslagen bal tikt Jan er handig in 44, dan nog een kaats. De eerste kaats passeert 2 niet 46, dan, de Jong een boven 66, Ybema slaat dan de bal voor en hier mede heeft 2 gewonnen. Da kansen worden al eena en natuurlijk geeft man 5 de meeste kans. Als het los gaat zien we direct al dat de Leeuwarders met Jaap hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoopen. Het wordt direct 66 als Schuitmaker door een buitenslag het eerst aan 5 cadeau geeft. Dan wordt Ids ook royaal en slaat 4 ballen buiten; eerst gelijk. Vervolgens slaat Ids op 64 weer buiten (21). In het volgend eerst slaat Schuitmaker 3 ballen er naast dan een kaatsIds buiten 26. Sevenster jaagt de bal boven 46. Roukema buiten 66. Ids levert een stijve bal in, die Sevenster niet verwerken kan het is spel gelijk. 3 krijgt anderhalf spel als Ids op 66 wear buiten slaat. Het volgende eerst wordt 64 voor 3. Schuitmaker weer voor 66. Piet raakt naar een bal die veel te hoog voor hem is en in blijft; het ia 2 spel om 1 voor Sevenster Piet Helfrich slaat boven, Schuit maker twee buiten 06. No. 3 komt de kaats niet voorbij 4 om 3. No. 3 krijgt 5 eersten als op 64 Schuit maker een pripper inlevert, die niet te bemachtigen is 53. Da toestand wordt critiek voor 5, zullen ze het moeten afleggen tegen de jongeren Piet staat zijn plaats in de krite af aan Ids, ze zullen het nog eens probeeren. Los gaat het, Schuitmaker en Sevenster leveren beide een prachtbal in, dan slaat de laatste één voor en één buiten 44. Twee kaatsen; draaien. De eerste bal zit 4 6. Ids slaat op, Sevenster boven prachtslag 6 6. Sevenster laat dan de bal zitten 5 eersten om 4. Hoe zal het gaan zal 5 nog winnen, ze krijgen weer moed. Helfrich doet een Herculesslag, Sevenster even later ook, het wordt 66. Ids heeft de opslag, Sevenster krijgt den bal in handen, hij is rvoor de bakker,” knap boven. Het was een succesvolle over winning voor 3. Sevenster als voorin was prima, bijna geen bal die er in bleef en achterin speelde J. Dijkstra een partij zoo wij nog maar zelden zagen. Van partuur 5 was J. A. Reitsma het best. Ids knoffelde te veel. O

Bolswards Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1