en Advertentieblad Nieuws Bolsward en Omstreken. P. S. BAKKER. van alle voorradige Uitvaart Wubbenns Jacobs. tegen UITERST LAAG gestelde prijzen. ONDER TROMP, Sneek. 60ste Jaargang. Zaterdag 10 December 1921. No. 50. voor N.V. Handelsvereeniging I W. Zeijl Zoon’s BANK I Alle Bank- en Effectenzaken. Uitgeefster: Firma B. CUPERUS Az, BOLSWARD. 'lil 1 Afzonderlijk» Het bureau Uit Bolsward. Dit nummer bestaat uit 2 Bladen. Het St. Nicolaasfeest. TROMP, SNEEK. 7 alle omstandigheden is een ab soluut betrouwbaar en scherp concurreerend adres voor leve ring van SIGAREN en SIGA RETTEN voor Landbouw en Handel, SNEEK, Oude Koemarkt 35. k* - ADVERTENTIEPRIJS: 10 Cts. per regel. Bij 500 of 1000 regels aanmerkelijk lager. van dit blad is telefonisch aangesloten onder He. 4. DRAISiflAvANVALkEhBURQ'S’- JBA ♦•|L£VJRTRA ’t Is alweer voorbij, bet feest van haiselijk genot. De goede Sint heeft in menig gezin een hepjlijknn av^d gebracht. Aan wederzijdeche sympathieën Het IJs 't Is alweer waar gebleken, dat strenge heeren niet lang regeeren. Zoo plotse ling als de winter is gekomen, zoo snel is de vorst ook weer verdwenen. In zijn worsteling met de zomer, heeft bij niet de minste notice genomen van de herfst, die toch ook een plaats er langd. Werd verleden week 1220 graden vorst genoteerd, niemand zal verwacht hebben dat die zou afnemen tot een middagtemperatuur van 40 h 50 graden. Doch al is de vreugde, die de vorst ons bezorgde van korten duur geweest, velen hebben die enkele dagen genoten en hun hart opgehaald. Voor de gehouden wedstrijden was een groote belangstelling. Door de in gevallen dooi zijn echter de meeste wedstrijden weder afgelast. De koningin en de prinses zouden naar Leeuwarden komen, doch rij hebben hun bezoek ook uitgesteld. De schaatsenfabriaauten hebben goede zaken gemaakt en menig winkelier was, dank zij ook het St. Nicolaasfeest, spoedig uitverkocht. Dat is de eerste winter geweest. Men voorspelt dat de tweede wel spoedig zal volgen. Doch in het aannemen van voorspellingen zijn wij erg nuchter. ABONNEMENTSPRIJS: 50 Cents per 8 maanden. Franco per post 62x/2 Cents. nos. van dit Blad z^'n verkrijgbaar ik 5 Cent. r Ft, Het was te verwachten dat de be grafenis van Wubbenns Jacobs een indrukwekkende plechtigheid zou worden. Zijn tragische dood, maar meer nog bet groot aantal vrienden en vereerders, dat hij zich in den loop der jaren in wijden kring had verworven, wettigden die verwachting. Inderdaad hadden velen zich opgemaakt den overledene de laatste eer te bewijzen. Behalve familieleden de hoogbejaarde ouders konden in het barre jaargetijde den verren tocht van Appingedara niet meer maken, terwijl ook de oude schoonvader niet aanwezig kon zijn vormden de leden van de kerkelijke collegiëu, waaraan de overledene verbonden was en afgevaar digden van de vele muziekgezelschappen, welks leiding hem was opgedragen, een indrukwekkenden stoet, waarbij zich nog tal van vrienden aansloten, o.a. was aanwezig de heer A. Alt, vriend en collega van den overledene. Bovendien was een schat van bloemen de stille getuige van zooveler achting en vriend schap. We telden ciet minder dan zes tien kransen van familieleden, kerkeraad, Bolswardsche Courant, waaraan de heen gegane vriend jarenlang zoo innig ver bonden was, de fanfarecorpsen, leerlingen en vrienden. De leden van het christelijk fanfare corps alhier, hadden gevraagd hun diep betreurden directeur naar zijn laatste rustplaats te mogen dragen. En alzoo geschiedde het. Onder het plechtig gebeier der klok ken, die zoo menigmaal hadden aan- gekondigd, dat bij door zijn machtig orgelspel en de prediker door zijn woorden de Gemeente zou stichten, werd de tocht naar den doodenakker aanvaard. Een talrijke menigte volgde den stoet en op uitdrukkelijk verzoek der familie zeide da. Baudet namens haar een woord van dank voor de betoonde belangstelling aan de schare en hij voegde er aan toe: „Wubbenns Jacobs, heb dank voor alles wat gij voor ons in zoo wijden kring zijt geweest. God hebbe uw ziel”. Van de begraafplaats teruggekeerd, vereenigde men zich in het consistorie- gebouw en daar sprak de voorganger der Ned. Herv. Gemeente alhier, ds. Baudet, een aangrijpend woord van hulde en waardeenng, ook van troost voor de weduwe en verdere betrekkingen. En hij mocht dat doen, daar hij wist, hoezeer de heer Jacobs een geloovig mensch was geweest, die was heengegaan naar bet buis des Vaders met zijn vele woningen. Daarom mocht de spreker ook met recht aanbalen die schoone woorden van Gez. 278: Beveel gerust uw wegen, Al wat U ’t harte deert, Der trouwe hoed’ en zegen Van Hem, die ’t al regeert; Die wolken, lucht en winden Wijst spoor en loop en baan, Zal ook wel wegen vinden, Waarlangs uw voet kan gaan. Do naem de hear Krip» fen Wommels it wird om dtering to jaen, ho nei it de leden fen „Lyts, mar Krigel”, it fanfarecorps fen Wommels, gyng, dat hja hjar lieder sa ftnforwachts en sa freeslik misse moasten. Mar hy wier mear as bjar lieder, hy wier hjar frjeon en hja wieme him tankber for alles hwet hja oan him to tankjen hiene. Moasten hja him misse, hja scoene him nea forjitte! Vervolgens getuigde de voorzitter van het christelijk fanfarecorps „Asaf” van Lollum, van bet vele goede dat zij aan den heer Jacobs te danken hadden, terwijl ook hjj niet naliet te wjjzen op de hechte banden van vriendschap, die leden en directeur hunner vereeniging vereen igden. De heer Groen, redacteur van de Bolswardsche Courant, herdacht den over ledene als man van de pen, die zoo menig artikel aan de Bolswardsche Cou rant, tintelende van geest en hamor had geleverd, vooral op muzikaal gebied, maar ook menig boofdartike), dat steeds gaarne gelezen werd en immer geteekend Ws. Al bad spreker hem maar kort gekend, die kennis was toch voldoende om te kunnen constateeren dat de heer Jacobs was een pobele man, een esrljjke, sjoviale kerel, die wars van alle huiche- Voetbal. Zondag 12 uur spelen de plaatselijke clubs F. O. A. II en B. V. O. Beide vereenigingen brengen de sterkste com binaties in het veld en wij verwachten een spannenden wedstrijd met B. V. O. als overwinnaar. Om 2 uur zullen tegen elkaar uit komen F. O. A. I en L. 8. O. II van Sneek. Daar bet eerste elftal van de Sueekeis geen wedstrijd heeft zullen ze wel met een flink elftal hier komen. F. C. A. krijgt Van Doesburgh weer als spil, linksbuiten Van der Schaaf en rechtsbuiten Wolthuizen. Deze laatste hebben wij nog niet zien spelen. Wij vertrouwen dat hij de rood-witte kleuren met succes zal verdedigen. Laten wij hopen, dat de voorhoede beter in con ditie is dan tegen Sneek II en in dit geval achten wij een overwinning voor F. C, A. niet buitengesloten. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Woensdag 14 Dec. ’s avonds ten 8 uur, zal een ledenbijeenkomst plaats hebben in „de Doele”. Mej. Nelly Menagé Challa van Nieuwe Niedorp zal een voordracht houden van Candida, door Bernard Shaw. L^den van het Nut hebben het recht twee personen te introduceeren. Ingekomen personen, gedurende de maand November 1921. Ate Monkel, Laad en Zaad 3 van Wijaabritseradeel. Baudina Vallinga, van Munniokhuizenstr. 13 van ’s Hage. Grietje Hoitinga, Heeremastraat 10 van Wonseradeel. Reinder Wiersma, Kleine Dijlakker 24 van Leeuwarden. Sietske Feenstra, Pieter Tanjéstrast 19 van Boxutn. Ytje Wiersma.OudeTurfgracht8 van Leeuwarden. Okje Anna Wiersma, Oude Turfgracht 8 van Leeuwarden. Willem Scbuhmacher en echtgenoote, Kerkstraat 24 van Sneek. Theresia Agatha Zijlstra, Witheerenstr. 1 van Bussurn. Jantje de Boer, weduwe Thijs de Boer, Sneekerslr. 29 van Woelingen. Don we de Boer en gezin, Harl.str. 11 van Bergum. Obe Mobach, Jongemastr. 2 van Hazerswoude. Catharina Postma, Kleine Dijlakker 8 van Leeuwarden. Sjoukje Molenaar, Groote Kampen 47 van Amsterdam. Jacobje Molenaar, Groote Kampen 47 van Amsterdam. Sietze Palstra, Polle 3 van Heerlen. Albert Visscher, Marktp). 1 van Meppel. Hiske Faber, Polstraat 7 van Witmarsum. Rintje Dijkstra, Marneweg 6 van Btirgwerd Anna Negerman, Marktplein 4 van Laeuwarden. Regina van der Eems, Nieuwe Turfgracht 26 van Cornwerd. Jochutn Abrna en gezin, Wipstraat 9 van Oudega (Wijmbritseradeel.) Vertrokken personen, gedurende de maaud November 1921. Willem Scbilstra e. g., Gijsbert Japiks- straat 10 naar Grouw. Janke Planting», weduwe H. Molenmaker, Marneweg 12 werd door het brengen van kleine en groote verrassingen uiting gegeven. Bij velen heeft bet den band van liefde en vriendschap nauwer aangehaald; wij allen hebben uren doorleefd van „goed willen doen.” En de van vreugde schitterende oogen en door opwinding rood geworden wangen onzer kleinen, hebben ons oude ren weder getroffen. In aller harten zijn snaren in beweging gebracht, die ons het goddelijke in ieder mensch deden gevoelen en ervaren, ’t Is altijd geweest en het was ook nu weder een mooi en zonnig feest. 7ONDER overdrijving mag worden gezegd, dat CACAOPOEDER is een artikel van VERTROUWEN, en een bekend en uitstekend adres voor levering Het St. Nicolaasfeest van de Coöperatie „Ons Belang”. Evenals vorige jaren hield de Ccöp. „Ons Belang” op Maandag 5 December j.l. een St. Nicolaasfeest voor de kin deren barer leden, voorafgegaan door een optocht. Om 5 uur zette de stoet zich vanaf „de Doele” in beweging. Voorop on» stedelijk muziekkorps, omgeven door dragers met brandende fakkels. Onder de opwekkende tonen der muziek begsf de stoet zich eerst naar den winkel van de coöperatie aan de Dijkstraat, vanwaar St. Nicolaas en zijn knecht werden afgehaald, die bij hunne verschijning luide werden toegejuicht en direct achter de muziek hun plaats in den stoet innamen. Omstuwd door een groote menigte ging de optocht door verschillende straten, waarbij vooral de jeugd veel belangstelling toonde voor St. Nioolaas (gezeten op een wit paard) en zijn knecht „Pikkie.” Te ongeveer 6 uur was men weer in „de Doele” bijeen. Na een openings woordje van den voorzitter der ccöpe- ratie, waarin deze dank bracht aan de leden voor hun geldelijken steun, aan het muziekkorps voor zijne bereidwillig heid, de leden der commissie voor hunne moeitevollen taak in dezen en aan St. Nicolaas en zijn knecht voor bun verren reis uit Spanje om bij dit feest tegen woordig te zijn, werden de kinderen op chocolademelk en verschillende versna peringen onthaald, terwijl ’t muziek korps nog eenige nummers ten beste gaf. Er heerschte een ware feeststemming. Men kon bet de kinderen aanzien, dat zij genoten, vooral wanneer 8t. Nicolaas en zijn knecht hun een versnapering uitreikte. Tot slot ontving ieder der 270 kin deren, waarvan een 30 tal uit Witmar- eum, een aardig cadeautje van 8t. Ni colaas, waarbij ’t ons opviel, dat velen der kleinen schroomvallig hun getrok ken nummer aan St. Nicolaas gingen inruilen tegen het voor hun bestemde cadeautje. Hoogst voldaan en dankbaar voor het genotene gingen de kinderen huis waarts. larij en uiterlijk vertoon, er naar streefde een „mensch” te zijn. Hij gaf zich tegenover een ieder tooals hij was, doch eischte dit ook van anderen. Bovenal wss bij een gevoelsmensch, vaak ge tuigende van een diepe, innerlijke be schaving. Ook namens de familie Cuperus, wier huisvriend de beer Jacobs mocht heeten, bracht de spreker hem een woord van eerbiedige hulde ten afscheid. De heer F. de Vries, een zwager van den overledene, bracht in de eerste plaats ds. Baudet een woord van dank namens de familie voor zijn gevoelvolle en hartelijke woorden en verder aan allen, die op zoo ondubbelzinnige wijze van bun belangstelling en deelneming hadden doen blijken en de weduwe met raad en daad hadden ter zijde gestaan. Wij kunnen niet nalaten hieraan nog toe te voegen, dat in de plaats onzer inwoning een ledige plaats is ontstaan, die niet licht weer zal zyn in te nemen. Zeker zullen wij hem nog menigmaal gedenken, die zoo jammerlijk van ons werd weggenomen. Akuh, 7 Dec. 1921. Hebben enkele winkeliers het druk in hunne zaken gehad, voor vele anderen was het vriezend wtêr niet aangenaam. De ijsbloemen op de ruiten maakten het vaak onmogelijk de verschillende étalages te bewonderen, wat den verkoop natuurlijk niet ten goede kwam. En juist voor dergelijke feesten wordt er meer werk gemaakt van de étalages. In alle plaatsen werd geklaagd dat er niet zooveel omging ala andere jaren. Daar hebben natuurlijk ook verschil lende andere oorzaken toe bijgedragen, vooral het groote marken verlies wat velen hebben geleden. St. Nicolaasavond gaf verbazend veel drukte aan de sjoelbakbouders. De winkeliers hadden te Bolsward verlof tot 12 uur ’s nachts hunne zaken open te hóuden. Velen waren echter reeds voor dit uur geheel uitverkocht. Zeer laat op den avond hoorden wij nog groepjes zingende jongelui door de stad gaan. Het mooist vinden wij echter de viering van het St. Nicofeest in den huiselijken kring. Bolswardsche Courant I OPRUIMING WINTERCONFECTIE en PELTERIJEN, ^LEEUWARDEN- i I •i -

Bolswards Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1