der Gemeente Bolsward Officieel Orgaan Zonder overdrijving durven we beweren, dat onze collectie in één woord „schitterend” mag worden genoemd Pluche Tafelkleed en wat de prijs aangaat? We hebben ’t reeds eerder medegedeeld ag M. met geplette rand vanaf f 7,50 «fer;.,. P PLUCHE tTAFELKLEEDEN W Brieven en Officiëele Advertentiën. l waR'vgmru stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 BELEEFD AANBEVELEND. pin 61ste Jaargang Zaterdag 4 Maart 1922 No. 9 A t het spel 2 8 4 1 0 1 0 0 0 0 0 1 1 0 0 4 8 1 0 0 Clubs B.VC. F.C.A. II S.V.G. 5-16 0-11 1-6 5-2 8-0 4-3 3-16 OPWEKKEND F>>rrngU-,.L JSL-- Abonnementsprijs franco per post 62’/2 cent per 3 maanden 5 5 2 Voorwaarts II 1 Stanfries Sneek III Workum II Clubs F.C.A. I Voorwaarts I Workum I L.S.C. II 8ueek II Dat wij succes hebben gehad met onzen uitslag-prijsvraag, kan men gemakkelijk hieruit afleiden, dat er circa 150 biljetjes binnenkwamen; bedenk dan dat voetballen maar een klein deel onzer lezers interesseert en het een plaatselijke prijsvraag was, alleen voor de Bolswarders. Niemand heeft echter goed geraden en wij kunnen niet besluiten de prijzen toe te kennen aan hen die er „kei dichtst bij waren”, immers daar ging het niet om en daarom; de prijzen blijven tot Goals v.-t. 8 24-6 7 11-2 3 0 0 Goals v.-t. 9 21-5 6 18-13 3 2 2 0 0 0-15 Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiëh, Personeelaanvragen, enz., enz., van 1—5 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. opstelling van het elftal nu een volgenden keer bewaard, in de hoop, dat er dan één of meer gelukkigen zijn. Dat geen enkele goede oplossing binnen kwam is trouwens onjuist, één briefje was er waarop was ingevuld 52 voor Sneek, maar deze uitslag ^voorspelling” ontvingen wij kwart na vier. Stand \ste klas F.V.B. kampen de Bolswarders verwoed om den gelijkmaker, deze komt spoedig als Schuur mans een bal mooi inloopt. F. C. A. hlyft overwegend sterker en had de voorhoede meer met verstand gespeeld, stellig zou het winnende punt zijn gekomen. Langzaam komen de Sneekers meer in actie en als één hunner spelers o.i. in buitenspel- positie den bal opvangt, geeft hjj door, een schot volgt en het is 32. Het resultaat is: dat F.C.A. ontmoedigd wordt en met 52 klinkt het eindsignaal. - Over den wedstrijd zelve het volgende. Sneek trapt voor den wind af, maar F.C.A. neemt den aanval over en blijft druk uitoefenen op het Sneeker doel. Na 10 minuten een kanjer van Carmigchelt en het is 0, de F. C. A.’ers komen terug, één hunner wordt voor het doel gehaakt, den scheidsrechter ontgaat bet en een mooie kans om den voorsprong te vergrooten, is mis. Dan volgt een Sneeker aanval en de linksbinnen maakt gelijk. Even later, rolt een zachte bal Wolke door zijn banden en met geluk is het 21 voor Sneek. Dan wordt gerust en na hervatting, Uit Bolsward. Voetbal. F. C. A. voor het eerst geslagen! Wanneer dit nummer verschijnt, is het haast al weer een week geleden, dat de ontmoeting F. C. A.Voorwaarts plaats had. Dat de uitslag 52 zou worden, neen, dat hadden wij niet verwacht en laten wij direct zeggen, zoo’n zware nederlaag was niet verdiend. Tijdenlang was F. C. A. over wegend sterker, maar de ceutervoor werd door 8 man afgedekt en kon niets uit richten. De rechts- en linksbinnen gaven nog alle ballen over aan Carmigchelt en hieruit bleek, dat deze spelers de techniek nog niet machtig zijn. Ze hadden zelf moeten schieten er was gelegenheid genoeg voor. Tot nu toe ging F. C. A. ongeslagen bovenaan, en dan komt men wel eens in den waan, dat alle wedstrijden gewonnen znllen worden, en Zondag hebben wij weer eens gezien, dat voetbal nog altijd voor verrassingen zorgt. Aan degenen die voor het eerst het spel der Bolswarders zagen, kunnen wij mede- deelen, dat F. C. A. stukken minder speelde dan in de vorige wedstrijden, en van Zondag is geen maatstaf. De e.lftal-commissie heeft gefaald met de i voor de pauze, waarom moest juist doorelkaar gegooid en in ieder geval, de aanvoerder had eerder moeten ingrijpen. Na rust was de opstelling beter, maar er moeten enkele veranderingen aangebracht worden, en bovendien alle weken oefenen, want de ongeoefendheid is één der mede oorzaken van den nederlaag. Uitvoering Bouwverordening. Burgemeester en Wethouders van Bols ward brengen ter algemeene kennis, dat het herhaaldelijk blijkt, dat voor gedeelte lijke vernieuwingen van woningen öf te laat öf in 't geheel geen vergunning van hun college wordt gevraagd. Ook voor het plaatsen van hekjes op stoepen verzuimt men toestemming te vragen. Zij vestigen er daarom de aandacht op, dat voor geheels en gedeeltelijke vernieu wingen zoowel als voor nieuwbouw tijdig toestemming moet worden gevraagd. Burgem. en Weths. van Bolsward, S. J. PRAAMSMA. H. HAIT8MA, Secretaris. Tuinbouw. Burgemeester en Wethouders van Bols ward brengen ter openbare kennis, dat de Tuinbouwcommissie ia hare vergadering van 1 Maart j.l. de perceelen tuinbouw heeft toegewezen. Op Donderdag 9 Maart e.k. wordt ter gemeente-secretarie, in de gewone kantoor uren (9 v.m.—1 n.m.) gelegenheid gegeven het huurcontract te teekenen. De peroeelen mogen niet in gebruik worden genomen vóór 9 Maart e.k. Voor de namen dergenen, aan wie een perceel is toegewezen, wordt verwezen naar de bekendmaking in het aanplakkastje ten stadhuize. Bolsward, 2 Maart 1922. Burgem. en Weths. voornoemd, 8. J. PRAAMSMA. H. HAIT8MA, Secretaris. Wanneer wij het elftal nagaan, zoo de opstelling na rust was, dan zien we, dat de halflinie goed was, deze moet niet ver anderd worden. Wolke had een off day, enfin volgende keer beter; de achterhoede zal gewijzigd moeten worden door bedanken van één der spelers, hiervoor moet een nieuwe speler komen en s.v.p. niet uit de voorhoede halen. De voorhoede was slecht, alleen v. d. Schaaf en Schuurmans vol doende. Wolthuizen te langzaam, de center- voor ongeoefend, terwijl de Jonghe zich niet aanpaste, voor den terugwedstrijd lijkt ons medespelen van Juliens noodzakelijk, ook omdat wanneer Carmigchelt gedekt wordt, er een technisch goede speler naast moet staan om hiervan te profiteeren, immers die heeft dan veel vrijer spel. Op het oogenblik is dus de mceielijkheid om een betrouwbaar back te vinden en wanneer dit gelukt en Juliens weer rechts binnenkomt, hebben wij nog wel een beetje hoop, dus opgepast! De medaille voor den besten speler van F. C. A. werd toegekend aan v. Doesburg, terwijl als beste speler van Voorwaarts de links-half werd aangewezen, wien ook een medaille werd uitgereikt. 1 0 3 Stand ide klas F.V.B. geep. gew. gel. verl. p. 5 4 5 1 3 gesp. gew. gel. verl. p. 4 3 1 1 1 0 0 Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. nÖF 0 2 0 0 1 8 4 Tropenadel. Dat was een stuk van geheel ander genre dan wij hier den laatsten tijd zagen en laten wij direct maar zeggen, verreweg het grootste gedeelte van het publiek beeft zich beter geamuseerd. Tropenadel is een Indisch blijspel in 8 bedrijven van Henri van Wermeskercken en geeft aan een gedeelte der spelers voort durend gelegenheid de aanwezigen aan het lachen te brengen en het spreekt vanzelf dat spelers als Mevr. De Boer-Van Ryk, Hein Harms e.d., hier uitstekend gebruik van maken. 1 Bolswardsche Courant JÏÏIIHS STO cmn TELEPH. 39 BOLSWARD L’ 'S‘W' VAM DC pl.m. 25 tot 50 pCt. verlaagd Pluche Tafelkleeden 1 i 3 i

Bolswards Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1