01 MARKTSTRAAT. Telefoon 39. RIJKSTRAAT, sief pits-pine en massief eikenhout. f 170- f 190- Onze collectie Linoleums is schitterend. Voor slaapkamers is de meest hygiënische en ideale vloerbedekking „Linoleum”. Voor slaapkamergordijnen hebben wij rip- stoffen, toile modern en Lancaster met bijpas sende galons en franjes. Wij verwachten binnen korten tijd een zending in mas- tw 1 r.j rh „SLAAPKAMERAMEUBLEMENTEN” Officiéél Orgaan der Gemeente Bolsward H Weinige particulieren kunnen een bed, uitwendig beziende, beoordeelen welke kwaliteit veer of kapok inwendig gebruikt is. Het koopen van een bed is dus wel een zaak van vertrouwen. I iOEJ W mi Jb Lil. Jii wik Redden, 61ste Jaargang Zaterdag 25 Maart 1922 No. 12 Officiëele Advertentiën. Beleefd aanbevelend. Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 4 J Pi I 1 Abonnementsprijs franco per post 62'/2 cent per 3 maanden Dit nummer bestaat uit 2 Bladen I f*?: 1 - g 1 op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. BR. EEKMA, L. B. De Secretaris,. Wommels, 22 Maart 1922. il f dienstplichtigen in den zin der dienstplicht wet. Zoodra voor zoo’n dienstplichtige een tijdsvak aanbreekt, dat hij niet in werkelijken dienst is of behoeft te zijn, treedt hij in het genot van groot verlof en wordt dan groot- verlofganger genoemd. Opgaaf van adres. De groot-verlofganger doet binnen tien dagen na den dag, waarop hem na den aan vang van de eerste oefening voor de eerste maal groot verlof is verleend, volledige op gaaf van zijn adres aan den burgemeester eener Nederlandsche gemeente. Hij, die na als vrijwilliger te hebben gediend, als dienst plichtige met groot verlof vertrekt, doet zoo danige opgaaf binnen tien dagen na den dag waarop het verlof is verleend. De opgaaf geschiedt in de gemeente, waarin de verlofganger gevestigd iS of zich vestigt. Indien hij niet in Nederland gevestigd is of zich vestigt, zoomede indien hij zich bij vertrek met groot verlof tijdelijk buiten Nederland begeeft, doet hij de opgaaf in de gemeente zijner keuze. De groot-verlofganger, die van adres ver andert, doet binnen tien dagen daarna vol ledige opgaaf van zijn nieuw adres aan den burgemeester der gemeente, waar hij laatstelijk Z O M E R T IJ D. Burgemeester en Wethouders der gemeente Bolsward maken bekend, dat de wettelijke tijd met ingang van 26 Maart a.s. met een uur wordt vervroegd, in dier voege, dat wanneer de openbare uurwerken twee uur vóórmiddags aanwijzen het geacht wordt drie uur te zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. J. PRAAMSMA, De Secretaris, H. HAITSMA. Bolsward, den 24 Maart 1922. 'fl A Vaststelling der kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders van Hennaar- deradeei maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1922—1923, van 23 Maart tot en met 21 April aanstaande ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift, en stemdistrictsgewijze, in uittreksel, verkrijg baar wordt gesteld. Tot en met 15 April a.s. is een ieder be voegd bij het gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeelaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. 1 Vaststelling der kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders van Bolsward maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1922— 1923, van den 23sten Maart tot en met den 21sten April a.s. ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage worden nederge legd en, tegen betaling der kosten, in afschrift en stemdistrictsgewijze, in uittreksel, ver krijgbaar wordt gesteld. Tot en met den 15den April a.s. is een ieder bevoegd bij het Gemeentebestuur ver betering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ougezegeld papier worden gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. J. PRAAMSMA, De Secretaris, H. HAITSMA. Bolsward, 22 Maart 1922. DIENSTPLICHTWET. Voornaamste verplichtingen verlofgangers. De Burgemeester van Bolsward brengt het volgende ter kennis van belanghebbenden. Op 1 Maart j.l. is de Dienstplichtwet in werking getreden en zijn de Militiewet, de Landweerwet en de Landstormwet vervallen. Een en ander heeft wijziging gebracht in de verplichtingen der verlofgangers. Militie en Landweer. Zij die op 1 Maart j.l. bij de militie of als dienstplichtige bij de landweer dienden, worden voortaan beschouwd als gewone Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. als groot-verlofganger werd ingeschreven. Is deze gemeente hem niet bekend, dan doet hij de ópgaaf aan den burgemeester der ge meente, waar hij voor den dienstplicht werd ingeschreven. Heeft hij zich in eene andere gemeente in Nederland gevestigd, dan doet hij zoodanige opgaaf binnen tien dagen tevens aan den burgemeester van laatst bedoelde gemeente. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat de opgaaf van adresver andering ook moet geschieden bij adresver andering binnen de gemeente. De groot-verlofganger, wien een zakboekje is uitgereikt, legt dit over zoowel bij de eerste als bij elke latere opgaaf van adres. Ingeval van vestiging in een andere gemeente in Nederland geschiedt deze overlegging alleen in de gemeente, waarin de nieuwe woonplaats is gelegen. In geval van ver andering van adres in het buitenland behoeft de overlegging niet plaats te hebben. Tot het doen van de opgaaf verschijnt de verlofganger ter secretarie der gemeente op de daarvoor bestemde plaats. Onder verant woordelijkheid van den verlofganger kan de opgaaf echter, met overlegging van het zak boekje namens hem door een ander of schrif telijk door hem zelf geschieden. Bolswardsche Courant F i r Frijs, geheel compleet, in pits-pine 11 Prijs, geheel compleet, in eikenhout 5 I 4 H. BLANKSMA, L. S. I i I ^3“ s I I BOLSWARD, L - Ml 69» CKCH! CCH/MOei SZpï.-V f 'V tyMgj ,.yr

Bolswards Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1