Draperieën, Festons, Volants, Lambrequins, enz. enz. I ojj s der Gemeente Bolsward Officiéél Orgaan Telephoon 39 Marktstraat, BOLSWARD. BOLSWARD, Rijkstraat I I 0 a Wij leveren in alle denkbare kleuren en in elke gewenschte uitvoering, Onze met zorg samengestelde lil is zóó uitgebreid, dat we zelfs den meest eischenden cliënt kunnen bevredigen. Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 Zaterdag 3 Juni 1922 61ste Jaargang No. 22 1 I BELEEFD AANBEVELEND. I Openbare U. L. O. School, Bolsward. Alle Bank- en Effectenzaken. Ripstoffen Serges Lakens Toile Modern Pluchettes Velours Gobelin s W. Zeijl Zoon’s BANK voor Landbouw en Handel, SNEEK, Oude Koemarkt 35. F MIJNHARD^ TROMP, Sneek Daarom Officiëele Advertentien. Abonnementsprijs franco per post 62'/2 cent per 3 maanden Hetweerlichtin den Pinksternacht Dit nummer bestaat uit 2 Bladen T Pepermunt 1 TyT M ut Vestiging en vertrek van verlof gangers. omdat zij ia H0^FpPUN4ableto^| van Bols- hunne Gaat in die zee van licht, van vlammen en [van stralen, God zelf ons hier voor oogen malen, Hoe Hij van ’s Hemels troonzaal af Opnieuw zijn Geest doet nederdalen, Dien Hij in ’t Pinkstervuur aan Christus’ [jong’ren gaf? Vanwaar die lichtglans, die, het nacht’lijk [donker brekend, Hel schitf rend langs het zwart dier donder wolken jaagt, En met zijn golvend vuur een witten mantel [teekent, Gelijk een bergreus om zijn zwarte schoud’ren [draagt? Dat zijn des Hemels vleugeldeuren, Die vlammen brakend openscheuren; Dat weerlicht, dat door ’t luchtruim speelt, Wil 't aardrijk in zijn kronk’lend zwieren, Weer met een stralenkrans van Hemelsch [licht versieren Als de aureool het heil’genbeeld. De Geest, die met zijn Pinkstervonken Slechts ’t hoofd der Twaalven had omblonken Laat overal zijn vlammenspoor; Hij wil in bliksemvuur heel ’t wereldrond [bestralen En van der bergen kruin tot in de diepste dalen Dringt van dat licht de flikk’ring door. Want morgen zal weer aan de kimmen De hooggevierde dag des Heil’gen Geestes [klimmen, En rijst de Psalm des lofs naar ied’re tempeltin. En daartoe wijdt de Heer, nu weer dit feest [gaat dagen, Bij ’t rollen van zijn donderwagen, De wereld met zijn vuurdoop in. Gelijk aan die ontgloeide transen De sprankels van dat licht als vuur’ge tongen [glanzen, Zoo moet een heil’ge geestdrift gloed In aller Christ’nen ziel ontwaken, Die ’t hart van Pinkstervuur doe blaken, En hen gelijk die Jong’ren spraken, In nieuwe tongen spreken doet. FREILIGRATH vrij gev. door Bern. t. Haar. vol ko men zuiver, medicinaal, onverbeterlijk! Vraagt Uwen winkelier enkel en alleen DAT merk. Engros bij *5® Hts Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeelaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. Nota’s gemeente Bolsward. Burgemeester en Wethouders verzoeken hen, aan wie de gemeente Bolsward over 1921 nog iets is verschuldigd, spoedig hunne nota’s in te dienen ter sectetarie, die, be treffende gemeentewerken, bij den architect. Zij herinneren er aan, dat vorderingen over dat dienstjaar ingediend na 30 Juni, krachtens artikel 228 der gemeentewet zijn verjaard. Burgem. i A i stijgt iedere week het succes met de be roemde - J Het is een opmerkelijk verschijnsel, dat zooveel langer toezicht is uitgeoefend op de samenstelling van veevoeder dan... op voedings- en genotmiddelen voor den mensch zelf. Of dit laatste misschien niet noodig was? Wie kennis neemt van de verslagen van den nog maar weinige jaren werkenden keuringsdienst, zal zich wel wachten die vraag ontkennend te beant woorden. Wij achten dien keuringsdienst dan ook een zeer nuttige instelling, die op bezadigde wijze optredende, al groote verbeteringen heeft tot stand gebracht. Niet dadelijk met processen, maar met waarschuwingen, soms met bedreiging van publiciteit, is inderdaad al vrijwat bereikt en in die richting doorgaande, zal nog heel wat meer tot stand gebracht worden. Toch dateert de eerste wet tegen ver- valsching al van jaren her. We meenen de boterwet van minister Mackay uit het begin der 90er jaren. Edoch, die wet was meer bedoeld als een proeve van bescherming van den landbouw tegen oneerlijke concurrentie van de margarine tegen de zuivere natuurboter dan als een waarborg dat de consument ook de waar ontving, die hij verlangde. Nu de keuringsdienst in het leven is geroepen en waarlijk niet te vroeg is bet wel de moeite waard te kunnen nagaan op welke wijze het onderzoek naar de samenstelling van onze voedings- en genotmiddelen wordt ingesteld. Daarom juichen we de verschijning van het boekje, waarvan we hierboven den titel afschreven, van ganscher harte toe. Intusschen achten we de uitgave een heele onderneming en het strekt de Mij. voor goede en goedkoope lectuur tot geen geringe verdienste zoodanige Burgemeester en Wethouders van Bols ward brengen ter openbare kennis, dat de leerlingen (ook buitenleerlingen) in het bezit van het bewijs, dat ze de 6e klasse def Lagere School met goed gevolg hebben doorloopen, zonder examen tot boven genoemde school kunnen worden toegelaten. Er wordt onderwijs gegeven o.a. in Fransch, Duitsch, Engelsch, Wiskunde, Boekhouden en Teekenen. De school leidt op voor H. B. S., Gym nasium, Mulo diploma A en B enz. De nieuwe cursus begint I Sept. a.s. De te gebruiken leermiddelen worden gratis van gemeentewege verstrekt. De aangifte moet geschieden voor Don derdag 15 Juni a.s. bij den heer N. van der Baan. Burgem. en tX'-w-,-- Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. De Burgemeester van Bolsward Vestigt, voor zooveel noodig, de aandacht van be langhebbenden op de bij artikel 40 van de Dienstplichtwet aan de milicien-verlof- gangers opgelegde verplichting om bij vestiging in- en vertrek uit de gemeente bun zakboekje ter secretarie te doen af- teekenen. Niet nakoming der bovenbedoelde ver plichting is strafbaar gesteld. De Burgemeester voornoemd. 8. J. PRAAMSMA. Bolsward, 30 Mei 1922. Wethouders van Bolsward, S. J. PRAAMSMA. De Secretaris, H. HA1TSMA. Bolsward, 1 Juni 1922. Bevolking. Burgemeester en Wethouders ward herinneren ingezetenen aan verplichting tot het doen van aangifte ter gemeente-secretarie van verhuizing binnen de gemeente. N.B. Op overtreding is straf gesteld van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Burgem. en Wethouders van Bolsward, S. J. PRAAMSMA. De Secretaris, H. HAITSMA. Collecte. Burgemeester en Wethouders van Bols ward maken bekend, dat op Dinsdag 6 en Woensdag 7 Juni a.s. de jaarlijksche collecte zal worden gehouden ten behoeve van het fonds ter aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in Nederland. Burgem. en Wethouders voornoemd, 8. J. PRAAMSMA. De Secretaris, H. HAITSMA. Het microscopisch onderzoek van voedings- en genotmiddelen, door dr. G. J. STRACK. Uitgave van de Maatschappij voor goede en goedkoope lectuur te Amsterdam. en Wethouders van Bolsward, S. J. PRAAMSMA. De Secretaris, H. HAITSMA. uitgave te bezorgen. Want hoezeer wij dit boekje ook in veler handen wenschen, het behoort zooals ook op den titel vermeld staat tot de vakliteratuur. Deschrjjver acht het dan ook vooral ten dienste van hen, die zich hebben bezig te houden met het onderzoek van voedings- en genot middelen. Toch is het boekje van alle geleerdheid gespeend en geeft het eenvoudig, duidelijk en klaar de noodige aanwijzingen en bijzonderheden, die noodig en ge- wenscht zijn. De stof beperkt zich tot de voort brengselen uit het plantenrijk. Nu de vleeschkeuringswet staat ingevoerd te worden, kunnen we ook in dat opzicht meer gerust onze maaltijden nuttigen en behoeven we Bolswardsche Courant JULIUS T Mill n o o 3 V F'* Q t<l9 sj collectie VITRAGES OVERGORDIJNEN ctrc/ve .JCHNABCL. b a t k

Bolswards Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1