Officieel Orgaan der Gemeente Bolsward Rijkstraat BOLSWARD Marktstraat SMYRNA en AXMINSTER AR GAMAN OF MECHANISCH TAPIJTEN. I gfew. .40 7 dlL l 0RGELH3PELINGEN ZOMER 1922 BELEEFD AANBEVELEND. t ■2 Bi No. 24 Zaterdag 17 Juni 1922 61ste Jaargang Officiëele Advertentiën. TELEFOON 39 van Alle Bank- en Effectenzaken. W. Zeijl Zoon’s BANK voor Landbouw en Handel, SNEEK, Oude Koemarkt 35. Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 Wij ontvingen reeds enkele 12 en 20 els van deze Karpetten en ’t is een wonder der techniek, dat zoo een fijn weefsel tapijt machinaal te vervaardigen is, het cachet is als dat van echte, kostbare Smyrna fabrikaten. i i het voordeeligst hoogpool Karpet in den handel, uit de bekende fabriek „Ginzky”, Maffersdorf, Tsjecho Slowakije. Dit nummer bestaat uit 2 Bladen in n "Hl - 1 Groote Kerk te Bolsward. Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeelaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. Abonnementsprijs franco per post 62‘/2 cent per 3 maanden llllii ui J||l1li"1|l Verbod. De Burgemeester van Bolsward, bericht hiermede, dat het krachtens de gewijzigde bepalingen van de Arbeidswet, den bakkers verboden is vóór 10 uur versch brood te verkoopen of af te leveren. Oud brood, mits niet opgewarmd, mag vóór dat uur worden verkocht. De Burgemeester voornoemd, S. J. PRAAMSMA. KAMERVERKIEZING. Stemmen in een andere gemeente. De Burgemeester van Bolsward maakt bekend, dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, de kiezer met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met 57j der Kieswet, inplaats van in de gemeente op welke kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming kan deelnemen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt uiterlijk veertien dagen vóór den voor de stemming bepaal den dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan den burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambte naar mede, in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naara en voornamen, de dagteeke- ning en plaats zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezingen geldende kiezerslijst voorkomt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt een schrifte lijke verklaring opgemaakt, waarvan een afschrift aan den kiezer wordt uitgereikt. STEMMING. Burgemeester en Wethouders van Bols ward brengen ter openbare kennis dat op Woensdag 5 Juli 1922, van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. STEMPLICHT. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij art. 72, tweede lid, der kies wet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming be paalden tijd ter uitoefening van zijn kies recht moet aanmelden bij het stembureau in het voor hem op de kiezerslijst aange wezen stemdistrict. Verpachting Vischwater. Op Dinsdag 27 Juni 1922, des nam. 4 uur, zal door het Gemeentebestuur van Hennaarderadeel, behoudens goedkeuring van den Raad, ten Gemeentehuize te Wommels bij enkele inschrijving voorden tijd van twee jaren, ingaaade 1 Juli 1922, publiek worden verpacht a. het recht van visscherij op paling in eenige gemeentewateren in 8 perceelen b. het recht van visscherij op visch, uitgezonderd paling, in eenige gemeente wateren in 8 perceelen. De voorwaarden liggen ter inzage ter Secretarie te Wommels, alwaar formulieren van inschrijving vfetkrijgbaar zijn en tot het uur der verpachting kunnen worden ingeleverd. Xiii In de advertentie van H.H. Kerkvoog den, in ons vorig nummer geplaatst, is reeds medegedeeld, dat a.s. Maandag 19 Juni van 71/281/2 uar, het eerste van de dezen zomer door den heer A. Alt te geven orgelconcerten zal plaats hebben. Met blijdschap zullen onze lezeressen en lezers, zoowel in Bolsward als in de vele omliggende plaatsen, dit heugelijk nieuws hebben vernomen. Voor allen, die deze concerten in vorige zomers zoo trouw be- Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. Art. 150 der kieswet luidt: De kiezer, die niet voldoet aan de ver plichting opgelegd bij art. 72, 2de lid, wordt, tenzjj de rechter van een geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met berisping of met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de over treding nog geen twee jaren zijn verloopen sedert een vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding on herroepelijk is geworden, of de deswege opgelegde geldboete vrijwillig is betaald, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden opgelegd. De uitspraak is aan hooger beroep noch cassatie onderworpen. Indien de straf van berisping wordt opgelegd aan een afwezig gebleven beklaagde wordt een schriftelijke vermaning van den Kantonrechter om aan de verplichting op gelegd bij art. 72, tweede lid, in het ver volg te voldoen, aan den veroordeelde van wege het openbaar ministerie beteekend op de wijze, voorgeschreven bij art. 144 van het Wetboek van strafverordening. Tevens wordt de aandacht gevestigd op art. 128 van het Wetboek van strafrecht, luidende: Hij die zich opzettelijk voor een ander uitgevende aan eene kracWns wette lijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste een jaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 8. J. PRAAMSMA. De Secretaris, H. HAITSMA. Bolsward, 14 Juni 1922. De kiezer, die heeft medegedeeld in een andere gemeente dan die op welker kiezers lijst hij voorkomt aan de stemming te willen deelnemen, behoort tot het stem district in hetwelk hij het door hem op gegeven adres heeft. Bij onzekerheid hier omtrent behoort hij totheteerstestemdistrict. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deel te nemen, van den burgemeester der gemeente van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente. De mededeeling van den kiezer, dat hij in een andere gemeente dan die, op welker kiezerslijst hij voorkomt, aan de stemming wil deelnemen, geldt tevens voor zijn deel neming aan een nieuwe stemming inge volge art. 135 der Kieswet. De Burgemeester voornoemd, S. J. PRAAMSMA. Bolsward, 8 Juni 1922. De te gebruiken leermiddelen worden gratis van gemeentewege verstrekt. De aangifte moet geschieden voor Don derdag 22 Juni a.s. bij den heer N. van der Baan. Burgem. en Wethouders van Bolsward, S. J. PRAAMSMA. De Secretaris, H. HAITSMA. Bolsward, 1 Juni 1922. Openbare U.L.O. School, Bolsward. Burgemeester en Wethouders van Bols ward brengen ter openbare kennis, dat de leerlingen (ook buitenleerlingen) in het bezit van het bewijs, dat ze de 6e klasse der Lagere School met goed gevolg hebben doorloopen, zonder examen tot boven genoemde school kunnen worden toegelaten. Er wordt onderwijs gegeven o.a. in Fransch, Duitsch, Engelsch, Wiskunde, Boekhouden en Teekenen. De school leidt op voor H.B.S., Gym nasium, Mulo-diploma A en B enz. De nieuwe cursus begint 1 Sept. a.s. Bolswardsche Courant SMYRNA KARPETTEN i. „..I HUI CLICHE SCHNABEL In Axminster Karpetten hebben wij op ’t moment een „prachtsorteering”. it t I

Bolswards Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1