Officieel Orgaan der Gemeente Bolsward 24 29 I No. 32 Zaterdag 22 Juli 1922 61ste Jaargang L Het loont UITKERING VLEESCHKEURIHGSWEI. TERUGBLIK. van Alle Bank- en Effectenzaken. W. Zeijl Zoon’s BANK voor Landbouw en Handel, SNEEK, Oude Koemarkt 35. Juli Fa. JOHS. TROMP, Sneek. Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 Dit nummer bestaat uit 2 Bladen Oïïiciëele Advertentie. en P.S. 7'7-^-; ;'7 Condities: Geen zichtzending; betaling a contant; ge kochte goederen worden niet geruild, noch teruggenomen. Beleefd aanbevelend, Op goederen, die buiten den Schoonmaak vallen, wordt een buiten gewone korting toegestaan. Hieronder valt ook DAMES- en HEEREN MAATWERK. geopend van ’s morgens acht, tot ’s avonds acht uur, gesloten van ’s middags half een tot twee uur. Donderdag den geheelen dag geopend. Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeelaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. de moeite voor iedereu winkelier een proef te nemen met de eerste bands aanbiedingen in SIGAREN en SIGARETTEN bij het aangewezen adres van vertrouwen En wat van de nieuwstijdingen geldt en de beschouwingen, dat vindt zijn weer spiegeling in die andere rubriek van ons blad: de advertentiën. Wat is daar in die eenvoudige kennisgevingen ook een vreugde en daarnaast welk een leed tot uiting ge komen We denken aan de bekendmakingen van voorgenomen en voltrokken huwelijken. Wat hebban velen zich niet voorgesteld, toen ze hun advertentie opstelden om kond schap te doen aan vriend en maag, dat twee zielen gloênde waren aaneengesmeed. En toch, hoevelen zagen zich teleurgesteld naast die anderen, die zich in elkanders bezit inderdaad verheugden. Verder denken we aan de geboorteberichten, korte doch veelzeggende tijdingen, waaruit zooveel blijdschap, echte ouderweelde sprak. Immers kinderen zijn een rijke zegen! Bron van echte, reine, mensebelijke en verheven aandoeningen! Daarnaast die bekendma kingen van overlijden, hier van hoogbejaarde ouden maar daarnaast van jeugdige kinderen. Nu eens gevallen als slachtoffers van een vreeselijke ziekte, dan weer door een nood lottig ongeval, soms ook door eigen toedoen. Zullen we over de laatsten oordeelen? Neen, van de dooden geen kwaad. Slaan we liever nog een oog op die andere advertentiën, waarin gevraagd en aangeboden wordt van alles en nog wat. Dan nog de aankondigingen van verhuringen en verkoopingen. Wie met aandacht dat alles nagaat zal zelfs daarin ’s werelds eb en vloed bespeuren. Soms verkondigt zoo’n eenvoudige advertentie een gansche ge schiedenis van een mislukt leven, maar soms ook een jubelkreet van een die over wonnen heeft. O, wie de advertentiekolommen onzer courant nagaat, niet maar vluchtig, doch nadenkende over hetgeen daar zoo eenvoudig gedrukt staat, die voelt mede nu eens de jammer en ellende, gekomen over een menschenkind, dan weer het geluk en den voorspoed die eens anders deel is geworden. Maar wij geven ons over aan bespiege lingen en dat was niet ons doel. Wij gaan voort met onze beschouwingen. Daar zijn nog heel wat meer advertentiën in ons blad verschenen. Wat al zakenlui hebben De Burgemeester der gemeente Hen- naarderadeel maakt bekend, dat het voort aan beslist is verboden om gestorven en in nood gedoode slachtdieren (z.g, nood- slachtingen) op andere plaatsen te slachten dan in de daarvoor aangewezen slacht plaatsen. Deze slachtplaatsen zijn de slagerijen van: SAKE BOOTSMA te Wommels. JACOB HILVERDA te Oosterend SIKKE SIJBRANDIJ te Rien. Dit verbod geldt ook voor de huis- noodslachtingen. De Vleeschkeuringswet (art. 3) verstaat onder dooden in nood, -het dooden van een slachtdier, a. dat door een ongeval ernstig is ge troffen b. dat door ziekte in onmiddellijk drei gend levensgevaar verkeert; c. dat onraiddellijK gevaar oplevert voor de veiligheid van personen of goederen. De Burgemeester voornoemd, R. KUIPERS. Wommels, den 17 Juli 1922. zich van ons blad bediend om ruchtbaar heid te geven aan wat zij wenschen, dat de schare zou weten. Publiciteit is een der eerste eischen onzer samenleving en daarom roepen wij ieder toe, die zaken doet, adverteert, het is uw eigen belang! Getrouw hebben wij de ons verstrekte opdrachten vervuld, daarmede dienende het belang onzer principalen en het onze. Want wij stemmen het volmondig toe: de advertenties zijn ons welkom, omdat onze bladen moeten bestaan van de adverten ties. Maar 't is onze innige overtuiging dat in dezen het belang der adverteerders en het onze kunnen, neen, moeten samengaan. Daarom gewagen wij met dankbaarheid van den ontvangen steun en wij schrijven het succes van ons blad toe aan de tevreden heid onzer adverteerders. En nu den blik vooruit. Voorwaarts! moet het streven zijn van ieder, die zich zijn plaats onder de zon waardig wil maken. Voorwaarts! is dus ook Met het nommer dat deze week ver schijnt, begint de tweede jaargang van Verschijnt Woensdags en Zaterdags Abonnementsprijs franco per post 62'/2 cent per 3 maanden onze bladen „Hennaarderadeel” en „Won- seradeel”. Eigenlijk is het weekblad „Won- seradeel” bijna aan zijn zilveren jubileum toe. Gedurende een reeks van jaren is het uitgegeven door de firma Westerbaan Pekema, maar in de oorlogsjaren bezweek het door den papiernood, evenals zoovele andere bladen, waarvan verscheidene al heel wat ouder waren. Toen de oorlog eindelijk een einde nam en zoetjes aan verschillende nooden tot het verleden gingen behooren, verscheen behalve „Hennaarderadeel” ook u Wonseradeel” weder op het tooneel, ditmaal uitgegeven door de huidige uitgeefster. Onwillekeurig komt men er toe bij het begin van den nieuwen jaargang een blik achterwaarts te werpen en te gedenken wat is heengegaan, om daarna een blik voor waarts te werpen, al kan niemand ook in de toekomst zien. Dus eerst even omgekeken. En dan mogen we met blijdschap en dankbaarheid herinneren, dat onze bladen met verwonderlijke snelheid hun plaats hebben ingenomen. Begonnen met één blad, kwam er welhaast een tweede blad bij, eerst met twee bladzijden, daarna al eens een nummer met twee bladen, elk van vier bladzijden, ten slotte geregeld elke week al weer acht volle bladzijden. Zullen we in de toekomst het nog brengen tot drie bladen Maar we zouden eerst achterwaarts blikken! Getrouw hebben onze bladen week aan week getracht een overzicht te geven van wat in onze omgeving was voorgevallen, onpartijdig, prijzende wat we meenden, dat lof verdiende, een enkele maal ook de roede niet sparende, waar we meenden, dat een afkeuring op z’n plaats was. Daar waren berichten, die met voldoening werden opgenomen, omdat er vreugde en blijdschap viel te vermelden, maar ook moesten we soms droevige gebeurtenissen mededeelen en werden droeve snaren aangeraakt, als het leed zijn intrede had gedaan. Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. - 'd Bolswardsche Courant Lage Prijzen Lage Lage Lage Groote Schoonmaak Groote Schoonmaak Prijzen Groote Schoonmaak Groote Schoonmaak i ‘L“ r Prijzen ¥IIFWS«W»Wiri IMM ,»W Prijzen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1