Officieel Orgaan der Gemeente Bolsward SNEEK Kindermantelsen Jasjes, Mutsen en Hoedjes. Wollen Tricot Jurkjes, vanaf f 1,75. g a P. 0. v. d, KLEI, BOLSWARD. '/I TROMP, SIGAREN tegen scherp concurreerende prijzen. Bi pp I I I ih De genoegens van het buitenleven. Dames Jumper, vanaf f 4,95. Tricot Pakjes, vanaf f 3,95. Enorme collectie Sigaretten. Js TROMP Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 ij No. 49 Zaterdag 23 September 1922 61ste Jaargang Officiëele Advertentie. I DAMES! bijzonder fraai assortiment DAMES- en KINDERMAN TELS, waarbij zeer aparte stukken. tot een bezoek uit. HMMI W. Zeul Zoon’s BANK voor Landbouw en Handel, SNEEK, Oude Koemarkt 35. Alle Bank- en Effectenzaken. ƒ6 VOLGENS algemeen oordeel is de kwaliteit der zuivere medicinale T Pepermunt 1 De prijzen zijn werkelijk voordeelig en noodig en wij U beleefd ’iih Wij bieden U een 1 r Dit nummer bestaat uit 2 Bladen Engros Sneek. Groote keuze Uit de geschiedenis van Friesland E Pracht-collectie Fijne kleuren Overal bekend als vertrouwd adres voor levering van PRACHT-aanbiedingen! ill Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeelaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. „Expresse bestelling” Jawel goeie morgen, dat werd nog eens een dure grap! Per week zoowat een riks voor expresse bestelling Neen dat gaat niet. We zijn voo1, de wet allen gelijk Maar daar hapert toch wel een kleinigheid Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”," Makkumer Courant en „H&nnaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Abonnementsprijs franco per post 62*/2 cent per 3 maanden a kosten van bestelling en dan bevordering van Zondagsrust en Zondagsheiliging. Alles noodig voor het platteland. In de steden wordt des Zondags natuurlijk nog wel besteld. Maar voor de buitenlui niet meer noodig. En zoo komt het, dat wij de Hollandsche bladen, die men in Holland des Zaterdags avonds kan lezen, des Maandagmorgens (alontvangen. Heeft een blad een Zondag- ochtendeditie, welnu die kunnen we Maandag ook nog best doorworstelen. We hebben ’t gelaten ondergaan. Nu is een nieuwe maatregel genomen en de middag- bestelling is eenvoudig afgeschaft. Het is niet de moeite waard dergelijke maat regelen aan te kondigen, dat worden we op een goeden dag wel gewaar, doordat de middagbesteiling gewoon achterwege blijft. aan We betalen voor onze brieven en kranten allen hetzelfde port. Dat gaat gelijk op Maar de bestelling maakt een klein verschil. De meeste steden zullen wel vier bestellingen per dag hebben en de groote misschien wel zes, maar wij buitenmenschen moeten al blij zijn met twee bestellingen. Het gevolg daarvan is, dat wie graag z’n correspondentie zoo tijdig mogelijk heeft, zelf besteller wordt en gaat afhalen, wat anders een halve dag (of langer!) ten postkantore ligt te wachten. Och het zijn maar buitenlui buitenleven, wij voelen dat we in vele opzichten achterstaan bij de steden. In menig opzicht is daar niets aan te doen, maar dat de overheid ons ook in dit opzicht stiefmoederlijk bedeelt, dat kunnen we niet goedvinden. Wie graag een concert hoort, een opera, wie er van houdt onze eerste tooneelspelers af en toe te zien en te hooren, die moet zich een dure reis laten getroosten, om van andere genietingen in de middelpunten der beschaving, nu maar niet te gewagen en dat kan niet best anders, maar het post wezen, dat kunnen we niet zien inkrimpen, zonder onze stem daartegen te verheffen. En het behoort niet tot de genoegens van het buitenleven, maar wel tot de schaduw zijde daarvan, dat we zoo door de heereu in Den Haag worden be... en mishandeld. EEN BUITENMAN. Hoe genoeglijk rolt het leven Des gerusten landman been, Die zijn zalig lot, hoe kleen Voor geen koningskroon zou geven. Lage rust braveert den lof Van het hoogste koningshof. Zoo vangt onze achttiende eeuwsche dichter Poot een van ziju schoonste gedichten aan. Die goede PootHet was met Huibert intusschen ook niet alles rozengeur en maneschijn! En daaraan dachten ook wij, toen we overdachten welke voorrechten wij in onze dorpen zoo al genieten, voorrechten ons toebedeeld door de heeren in Den Haag. Speciaal nu we de tijd van bezuiniging en versobering tegemoet gaan. Daar heb je bijvoorbeeld onze onvolprezen KoninklijkeNederlandsche Posterijen. Wat bezorgen die ons al een voorrechten Dat is begonnen met de afschaffing van de bestelling op Zondag. Eerst werden de drukwerken niet meer op Zondag bezorgd. Goed, daar konden we het ook wel buiten Rijk is Friesland (geestelijk rijk) in het 20-jarig bezit van wijkverpleging. In 1902 begonnen met een aantal wijkverpleegsters, te klein om het te noemenhet waren er maar een paar. Nu in het bezit van 80 wijkverpleegsters. Een stukje van Frieslands geschiedenis en een roemrijk stukje, geen oorlog, geen geweld, geen twijfelachtige winst, maar mooie winst in de beschavingsgeschiedenis van onze provincie. En dat is zoo goed en voor die menschen komt bet er niet zoo nauw op aanVoor de Posterijen een mooie besparing op de salarissen der brieven bestellers en voor het publiek extra kosten. Eerstdaags krijgen we er hier een paar schoenmakers bij vanwege het toenemend werk tengevolge van de slijtage aan ons schoeisel Dat het port voor brieven en alles wat de post ons brengt is verdubbeld en verdrie dubbeld, we hadden er vrede mee, de salarissen der postambtenaren moesten ver hoogd worden, maar dat de dienst zelf verlichtend wordt ter wille van de bezui niging, daar gaan we niet mee accoord Poot mocht dan hoog opgeven van het En zoo mogen we al heel blij zijn, dat we bet ochtendblad van laat ons zeggen Het Hieuw» van den Dag des avonds van denzelfden dag nog ontvangen. Als we den uitgevers eens verzochten die kranten te voorzien van de bijvoeging op het adres: stellen. Circulaires, prijscoufanten e. d. mochten inderdaadwel een dagje blijven liggen. Mochten ook wel heelemaal weg blijven. Wou men ze toch onder de oogen van het publiek brengen, dan was er nog gelegenheid om ze idem zooveel per regel in de krant te laten drukken, doch neen, ze moesten apart worden gedrukt liefst in Duitschland en dan met een buitenlandsche postzegel (een buitenkansje voor postzegel- verzamelaren door de post worden bezorgd. Dat mocht ook wel op Maandag. Toen werd ook de Zondagsbestelling van brieven maar afgeschaft. Daarmee sneed het mes naar twee kanten. Vooreerst geen in één woord voortreffelijk! Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Bols ward vestigen er de aandacht op dat het krachtens art. 54 der politieverordening dezer gemeente verboden is in werkplaatsen of in bergplaatsen waar vlas, hennep, hooi, petroleum of licht ontvlambare stoffen worden verwerkt of geborgen, vuur te bezigen, te rooken, licht te ontsteken of brandende te hebben anders dan in een van alle zijden gesloten lantaarn. Onder deze verbodsbepaling vallen ook auto-garages. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Bolsward, 21 Sept. 1922. Bolswardsche Courant I» I' OPENING - - A;,. i I herfst- en Wintersaison - -- CLICHE SCHNABEL /t n 1 1 ■'33’TV’j; 11

Bolswards Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1