der Gemeente Bolsward Officiéél Orgaan Weet U wat wij gedurende 6 weken gratis geven? A. L. BANNING. Hel IHMUK-SEIZOEN is aangebraken W. ZEUL ZOON S BANK PEPERMUNT is werkelijk MEDI CINAAL mits voor zien van de drie letters Firma TH. H. VAN DER MEULEN, I P. 0. v. d. KLEI,.. Zoek dan op de laatste pagina van dit blad. Uit de Raadszaal van Bolsward. Zaterdag 5 Mei 1923 62ste Jaargang No. 37 i! Officiëeie Advertentie. Circa 300 Filialen in de 5 Noordelijke Provinciën. E Filiaal te BOLSWARD: DE BESTE Geëmailleerde en Verzinkte Stoombaden, alle maten Glazen en Onderdeelen, alles fabrikaat Bade Duplex, is geheel compleet. Bébé- en Kinder- Artikelen de goedkoopste tot de fijnste soorten. Zeer groote keuze. Dames Onderjurken met breed borduursel vanaf f 2,75. BOLSWARD. Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 Depositorente: 12 maanden vast 5 BADE.'7 DUPLEX Dit nummer bestaat uit 2 bladen WEEKMARKT. s J van De sorteering I 1 Vergadering op Donderdag 8 Mei 1923. Snoek - Oude Koemarkt35 I Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeelaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. 6 3 Spaarbank °/o 4«/a°/o 4«/4°/o 4 I De heer Van der Wal vindt de beloo- ning wel wat veel voor een bijbaantje, de Gemeentereiniging, I Hij “eent, dat in Wijmbritseradeel, wat ‘een veel uitgestrekter gemeente is, de jaar wedde f 2000.is. De heer Raima zegt, dat de vergelijking mank gaat, daar is ook een hulpkeur- Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Abonnementsprijs franco per post 62*/2 cent per 3 maanden Spaarbank 4 dagelijks opvorderbaar Deskundig advies in geld- beleggingszaken. Appelmarkt, Bolsward. houdt en daarvoor jaarlijks f250 wordt betaald. Echter is bepaald, dat bij over eenstemming ook onze gemeente dat deel in eigendom en onderhoud kan nemen tegen overeen te komen vergoeding. De beide gemeente-arehitecten hebben dat onderhoud op f 900 per jaar geschat en nu ie Wonseradeel wel genegen f 650 toe te betalen per jaar. B. en W. meenen, dat onze gemeente daarop dient in te gaan. Met algemeene stemmen aangenomen. 7. Alsvoren tot uitgifte grond in erfpacht aan fa. R. Donker. Het terrein der fabriek Firma Donker is op erfpacht afgestaan en werd van jaar tot jaar verlengd. De Firma wenscht het terrein te koopen of erfpacht voor termijn 29 jaren. B. en W. hebben alles laten opmeten, en daar dit terrein niet is begrepen in het uitbreidingsplan, stellen zij voor het in erfpacht af te staan, echter voortaan inplasts van 5 cent 10 cent per M2. per jaar te heffen, waarmee de Firmanten aceeord gaan. De heer Eerdmans vraagt of de mogelijke aanleg van den Gasthuissingel er ook door in moeilijkheden komt De Voorzitter zegt, dat het terrein daar voor benoodigd gemeente-eigendom blijft. Er is wel op gerekend. Met algemeene stemmen goedgekeurd. 8. Dader advies B. en IV. naar aan leiding opmerkingen van Ged. Staten over de begrooting 1923. De reeds eerder behandelde kwestie omtrent de nooduitkeering van het Rijk aan de Gemeenten is weer aan de orde. Ged. Staten hebben bezwaar de gemeente- begrooting goed te keuren als er voor nooduitkeering f 18090 wordt geraamd. B. en W. hebben voorgesteld het op f 7000 te bepalen, doch de Riad kon daarin niet meegaan. Nu hebben Ged. Staten bericht dat ze desnoods met dat voorstel van B. en W. genoegen zullen nemen. Daarom wordt dit opnieuw door B. en W. gedaan. In stemming gebracht staken deze 6 voor, 6 tegen. Voor de heeren Eisma, Haima, Eerdmans, Van der Wal, Stockmann en Lunter. De volgende vergadering dus weer stemmen. 9. Voorstel B. en W. tot vaststelling ran het vermenigvuldigingscijfer voor de inkomstenbelasting 1923. Voorgesteld wordt het vermenigv.-cijfer gelijk als vorig jaar te houden, nl. 2. Verschillende heeren wenschen betere opgaven, om te weten of het noodig is, maar de Voorzitter licht toe, dat het belastbaar inkomen vermoedeljjk lager is, doch het wordt eerst later bekend. Op de gegevens van dit afgeloopen belastingjaar afgaande, meenen B. en W. dat het cjjfer 2 kan gehandhaafd worden. Met 11 stemmen alzoo aangenomen, de heer Stoekmann stemde tegen. 10. Alsvoriu tot verleening eervol ontslag aan J. Andela als ambt. v. d. burgerlijken stand. Op het verzoek van J. Andela om ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand stellen B. en W. voor het ontslag eervol te verleenen met ingang 1 Juli a.s. Met algemeene stemmen aangenomen. meester, de veearts heeft daar alleen de noodslachtiugen na te gaan. De heer Van der Klei vindt toch de sprong van f 1500 op f 2500 wat groot en zou hier ook f 2000 gesteld wenschen te zien. De heer Eerdmans vindt het voorstel Burgemeester en Wethouders van Bols ward maken bekend, dat inplaats van op Donderdag 10 Mei 1928, de weekmarkt te Bolsward zal worden gehouden op den Woensdag daaraan voorafgaande. Burgemeester en Wethouders van Bolsward 8. J. PRAAMSMA. De Secretaris H. HAIT8MA. Bolsward, den 3 Mei 1928. Tegenwoordig waren 12 leden, de heer Wesseling afwezig met kennisgeving. Ingekomen stukken: a. Bericht van den heer P. Oord, dat hij aanneemt de benoeming tot lid der schattingscommissie. b. Van Ged. Staten de goedkeuring der verordening op de veemarkt. c. Van Z. Ex. den Minister bericht, dat het verzoek om de huursom voor de gebouwen der Rijkszuivelschool te verhoo- gen is gewezen van de hand. d. Adres van den Bestuurdersbond van Overheidspersoneel, verzoekende om aan 8. Terbraak een jaarlijksche toelage te verleenen. Aan B. en W. om advies. e. Verslagen van het electriciteitsbedrijf en de Hanze. f. De rekening der Gezondheidscom missie. e. en f. ter inzage. PUNTEN VAN BEHANDELING: 1. Voorstel tot goedkeuring rekening algemeen stadsarmenhuis over 1922. De Commissie heeft de rekening na gezien en adviseert ze goed te keuren. Aangenomen met algemeene stemmen. 2. Adres H. Riemstra betreffende rooiïng boomen etc. met voorstel B. en fV. B. en W. stellen voor het verzoek toe te staande boomen daar te rooien tegen f 20 vergoeding en toestemming te geven tot het aanbrengen van eenige bestrating. Met algemeene stemmen goedgekeurd. 3. Vaststelling kohier hondenbelasting. Het kohier, ten bedrage van f313 wordt vastgesteld en invorderbaar verklaard met algemeene stemmen. 4. Voorstel B. en W. tot vaste aan stelling van den heer J. Groenewold als keuringsveearts en lot verhooging zijner jaarwedde. De heer Groenewold was voorloopig voor één jaar aangesteld als keuringsveearts op een jaarwedde van f 1500.Nu gebleken is, dat de werkzaamheden veel grooter z^jn dan verwacht werd, stellen B. en W. nu voor hem een vaste aanstelling te geven op een jaarwedde van f2500.doch dan vervalt de f300.toelage als gemeente- veearts voor toezicht op de weekmarkt. van B. en W. ook te rcyaal. Hij heeft geïnformeerd wat werk er aan de betrek king verbonden is en hij heeft vernomen dat de slagers een briefje bij hem in de bus doen als ze slachten willen. Dan gaat de veearts per fiets de koeien enz. zien en stempelt ze. Des daags kan hij zijn prac- tijk buiten waarnemen en ’s avonds gaat Inj weer rond om de geslachte dieren te stempelen. Hij heeft ook geïnformeerd hoe groot de opbrengst der keurloonen was en volgens opgaaf van den slagershond, vermeerderd met een zekere som voor wie daar buiten staan, dan werd het f 1282 in 8 maanden, dus par jaar gerekend ruim f 1900. Als het salaris op f 2000 werd gesteld, zou ’t niet noodig zijn de keur loonen te verhoogen. De Voorzitter antwoordt, dat de cijfers door den heer Eerdmans meegedeeld niet de officieele zijn, die zijn hooger, er wordt meer geslacht dan de heer Eerdmans daar opsomde en dat geeft ook meer werk, want het is niet maar even rond gaan, de nood- slachtingen vooral geven veel werk en de heer Groenewold heeft zijn eisehen al zeer billijk gesteld, ’t Is ook geen varhooging van f 1000, de f 800, die nu als veearts gegeven werd vervallen, ’t Is dus f700 hooger, maar in vergelijking met elders zou evengoed een jaarwedde van f 3000 gevraagd kunnen worden. Na nog eenige discussie wordt het voor stel Pannekoek om de zaak te verdagen, verworpen met 7 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren Mo), Pannekoek Loois, Yssels, Van der Zee en Roode. Het voorstel B. en W. wordt daarna aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Van der Klei, Van der Zee, Eerdmans en Van der Wal. 5. Alsvoren tot nadere vaststelling der pol. verordening in verband met nota van opmerkingen van Ged. Staten. B. en W. stellen voor art. 89 der ver ordening ten opzichte het rjjden van motoren en rijwielen te wijzigen. De heer Eerdmans merkt op, dat de Commissie der Strafverordeningen in deze zaak niet gehoord is en dat behoort toch zeker wel tot haar ressort. De Voorzitter stemt dit toe en stelt voor punt 5 van de agenda af te voeren. Alzoo besloten. 6. Alsvoren tot overname van Wense- radeel van het binnen de gemeente Bolsward gelegen gedeelte van den weg Bolsward- Harlingen. Bij de opheffing van ’t gemeenschappe lijke beheer van den weg BolswardHar lingen is bepaald, dat Wonseradeel het gedeelte weg dat in Bolsward ligt onder- Bolswardsche Courant J N.V. Albino Maatschappij. I* 1 J y- jr r „Cheavin’s” Waterfilters

Bolswards Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1