der Gemeente Bolsward Officieel Orgaan PF* WONDERMOOI 3 l P. O. VAN DER KLEI Kousen en Handschoenen in alle kleuren. P. O.v.d.KLEI W. ZEUL ZflBH S BINK A Damesonderjurken met breed borduursel vanaf f 2,75. Bébé- en Kinder- artikelen GROOTE KEUZE GROENE VELD S Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven yan advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 1 62ste Jaargang Zaterdag 12 Mei 1923 No. 39 Hoeden Strikken - Petten Boorden Overhemden Wij vragen Uw bijzondere aandacht voor onze Heerenkleeding naar maat. IN ALLE PRIJZEN. Wat wij U aanbieden is BESLIST het VOORDEELIGST. GR. DIJLAKKER - BOLSWARD ZEER GROOTE KEUZE. Depositorente: VITRAGES 24, 35, 45, 60, 75, 90, 115 ct. PLUCHETTES 190, 225, 250, 300 ct. KARPETTEN f 19,-, f 22,-, f 25,—, f 30—, f 35,-, f 40,-, f 45,—, f 50,— DE VRIES, Meppel, OPTICIEN, Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Uit Bolsward. Piano- en Orgelhandel Sneek - Heerenveen - Groningen AANBEVELEND van de GOEDKOOPSTE tot de FIJNSTE soorten.- INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redaetie). - Appelmarkt - Bolsward Sneek - Oude Koemarkt35 ZIJN ONZE Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeelaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. Aangevraagd ontslag. Naar wij vernemen is door den heer J. Andela, met ingang van 1 Juli a.s. ontslag aangevraagd als ambtenaar ter Secretarie. Bijna 42 jaren heeft hij deze betrekking vol ijver en met nauwgezette plichtsbe trachting waargenomen en nog was hij werkzaam gebleven, ware het niet dat zijne gezondheid hem noodzaakt rust te nemen. Wij hopen dat het hem gegeven mag zijn nog vele jaren een welverdiende rust te genieten. Jubileum H. M. de Koningin. In de pers heeft dezer dagen het bericht de ronde gedaan dat de bootreis die de Friesehe betoogers begin September naar Amsterdam zal brengen om hulde te brengen aan H. M. de Koningin 8 uur zal duren en dat 4000 betoogers uit Fries land daaraan zouden deelnemen. Het een noch het ander is juist. De bootreis zal cirea 5 uren duren, terwijl het aantal betoogers hoewel reeds belangrijk, nog lang geen 4000 bedraagt. Vereenigingen die aan de huldiging nog Deze ondergingen hetzelfde lot als alle festiviteiten in de provincie, ze moesten gestaakt worden. Eerst speelden Leeu warden II en L.8.C. I, welke wedstrijd tegen aller verwachting eindigde in het voordeel der Sneekers met den stand 10. willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij een der heerenMr. D. van Welderen Baron Rengers, 8. Dystra of C. P. M. van Dongen te Leeuwarden, terwijl wij nog mededeelen dat het aantal deelnemers per vereeniging ook wel grooter mag zijn dan 4, zooals eerst was opgegeven. Het is echter van veel belang dat ver eenigingen die aan de huldiging willen deelnemen, zich spoedig aan een der boven genoemde heeren opgeven. Gebruik van het Kerkgebouw. ’t Is een bekend feit, dat vooral in den laatsten tyd het kerkgebouw niet enkel meer wordt gebruikt voor het doel hetwelk de stichten er mee beoogden, n.l. het 6 3 Spaarbank 12 maanden vast 5 4’/2°/o 4'/4°/o 4 o/o dagelijks opvorderbaar Deskundig advies in geld- beleggingszaken. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Abonnementsprijs franco per post 62'/2 cent per 3 maanden Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. Hierna trad de Bolswardsche club F.C.A. in het strijdperk tegen Sneek I. Zij die dachten dat dit eenkwam, zag en over won zou worden voor de Sneekers, zullen met angst den tijd hebben zien verstrijken zonder dat Sneek de overwinning kon behalen. De laatste seconde voor het einde gelukte het aan Da Weerd uit een hoek schop het winnende punt te fabriceeren. De Bolswarders waren met eere gesneuveld, ze hebben uitstekend gespeeld. De derde wedstrijd tusscben F.V.C. en West-Frisia leverde een 1-0-overwinning voor de club uit Enkhuizen op. Hierna speelden Saeek en L.8.C., welke wedstrijd weinig interessants opleverde, Sneek won met loten. De eindstrijd tusschen West-Frisia en Sneek I kon wegens den regen niet doorgaan, zoodat de bezoekers nog wat te goed hebben. Deze wedstrijd is voorloopig vastgesteld op Zondag 8 Juni. Ook in Workum, waar de voetbal- vereeniging seriewedstrijden hield, was het geld verteeren in ellende. Bolsward I trok hierheen, maar moest in de eerste ronde de vlag strijken voor Friso van Leeuwarden, met den stand 10. Het Friesehe elftal waarin 5 Bolswarders zullen spelen en welCarmigchelt, Huisman, Doesburg, Brandsma en Knol zal Zondag in Heerenveen een oefenwedstrijd spelen tegen een Leeuwarden I- en II-elftal. Vermoedelijk zal een Friesch elftal Zondag 27 Mei te Groningen spelen tegen het vertegenwoordigend elftal van den Groninger Voetbalbond. Sterke parturen zijn nog aan gebleven en wij hopen dat de eindstrijd het beier mag treffen. In Sneek hadden de in dit blad aan- gekondigde voetbalwedstrijden ten bate der Sneeker liefdadigheidsinstellingen plaats. Hemelvaartsdag. Een dag vol verwachtingen, een dag vol teleurstellingen is het Donderdag ge worden. De Hemelvaartsdag is voor velen zoowat de officieele openingsdag van het zomerseizoen en er was bijna geen plaats in onze provincie of er zou dien dag wel het een of ander te doen zijn. Voor Bolsward was door de Kaatsver- eeniging M.E.T.O. een groote Kaatsparty vastgesteld van jongens 3 uit een plaats en de verwachtingen van dezen wedstrijd waren hoog gespannen. De lijst bevatte een 25-tal parturen en dergelyke jongens- wedstrijden hebben steeds een bijzondere aantrekkelijkheid voor de kaatsliefhebbers, immers er wordt gestreden met vuur terwijl ongeoorloofde practijken zooals parten enz., gelukkig in de kaatswereld der juniores onbekend zijn. Het weer leek aardig by het begin van den wedstrijd en ook het publiek begon reeds te komen, zoodat er alle kans bestond dat deze dag in elk opzicht naar wensch zou slagen. Vol moed werd er op los geslagen en het verloop der eerste ronde was, dat de volgende parturen, meer of minder eervol, het veld moesten verlaten Lemmer, 8t. Jao. Parochie, Dokkum, Sneek, Leeuwarden, Marssum, Arum, Harlingen, Wommels, Dronryp, St. Anna Parochie en Kimswerd. In den 2en omloop zag de ijst er als volgt uit JorwerdRauwerd; BolswardWarga WinsumTerzool; WitmarsumPingjum; MantgumBeetgumFranekerMakkum terwijl M.E.T.O. staan bleef. Da eerste party verliep in het voordeel van Rauwerd. In den eersten omloop begonnen de dikke regendroppels reeds te vallen en in plaats van tegen den middag op te klaren werd het weer steeds slechter. De regen maakte het veld haast niet meer bespeelbaar en toen de eerste partij van den 2en omloop gespeeld was, zag het bestuur zich genood zaakt den wedstryd te staken. is a.s. Dinsdag 15 Mei van 9uur in Hótel »De Wynberg” te Bolsward te spreken en te ontbieden voor de levering van BRILLEN. N.B. Vroeg komen gewenscht en aan te bevelen. „Die Jahreszeiten” een succes? Op deze vraag zal ieder bezoeker van de uitvoering van bovengenoemd Oratorium, gegeven door »Het Gemengd Koor Bols ward”, op Donderdag 26 April j.l. in de „Doele”, antwoorden: »Ja, wy hebben van een prachtige muziekavond genoten!” En toch...?... ’t Is Jammer (’t moest niet zoo zijn) een »finantieel” succes is bet niet geweest voor de Vereeniging! IntegendeelEen belangryk tekort blijft er over van het succes dier avond, voor de Vereeniging Muziekliefhebbers van Bolsward en om liggende plaatsen, moet dat zoo blijven doorgaan? Moeten dergelyke muziekavonden ook ontrukt worden aan ons stadje, dat toch al weinig moois te genieten geeft? De Leden der Vereeniging willen gaarne hunne medewerking, zoowel moreel als finantiëel, blijven geven, als slechts van de zijde van het kunstminnend publiek ook belangstelling en steun verwacht kan worden. Er zyn nog zoovelen, die de donateurs- lijsten met hunne namen zouden kunnen vullen. Het bedrag van f 2.50 per jaar, of nog geen 5 cent per week, waarvoor ook nog een toegangskaart wordt verstrekt, kan toch geen onoverkomelijk bezwaar zijn voor iemand die muziekliefhebber isl Steunt derhalve onze Vereeniging met uw donatie I Ook schuilen onder de bewoners onzer Stad en Omstreken nog veel goede zange ressen en zangers, wier medewerking krachtig zou kunnen bijdragen tot ver sterking der koren. Dinsdag j.l. is een aanvang gemaakt met het in studie nemen van het Oratorium Judas Maecabaus” van Hündel 1 Een prachtwerk en naar ik meen voor Bolsward iets nieuws! Wij wekken goede zangeressen en zangers gaarne op, zich voor het lidmaatschap te vervoegen bij den heer J. Faber, directeur v./h. Gemengd Koor ^Bolsward”, opdat men zoo spoedig mogelijk aan de repetitiën, welke elke Dinsdagavond van 81/* tot 10 uur in „de Doele” worden gehouden, kan deelnemen I Steunt onze moois Vereeniging als donateur Geeft Uwe muzikale talenten aan het Gemengd Koor Bolsward”. Met beleefden dank aan U, mynheer de Redacteur voor de verleende plaatsruimte, verblyf ik Hoogachtend, Th. H. MULDER, Penningm. v./h. Gemengd Koor h Bolsward”. f:®:/*— I 1 J f Bolswardsche Courant COLBERT COSTÜÜMS i i'i'L B

Bolswards Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1