der Gemeente Bolsward Officieel Orgaan Moerdijk Blok Danieskleeding naar maat, zuiver passend, SOLIDE STOFFEN, voardeelige prijzen. P. 0. v. d. KLEI W. ZEUL ZOOM’S BANK JONGENS HEMDEN met vaste boord. (WASCHECHT). flOVIEZENBUREBU BELASTINGZAKEN K. MOL, Corsetten geheel gegarandeerd met garantie, prijzen f 3,95 tot f 10,50. R. P. de Boer, Bleekstraat - Makkum Vraagt en Draagt R. P. DE BOER Heeft U ze wel eens geproefd? VS Vruchtentabletten i. Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 Zaterdag 26 Mei 1923 62ste Jaargang No. 43 Officiëele Advertentie. ONTVANGEN: Groote sorteering BONTE EN WITTE KINDERJURKEN in alle maten. DAMES BLOUSES f 1,95 tot f 9,00, prachtige sorteering. üouveauté’s in Dameskragen voor Mantelcostumes. Depositorente: GROENEVELDS n s - sa Uit Wonseradeel. Uit Hennaarderadeel. Uit Makkum. r 5 Sneekerpoort, BOLSWARD. Algemeen Assurantie-Bureau SCHRAARD 28a (Fr.) Assurantiën en Hypotheken op elk gebied. Aanbevelend, BLEEKSTRAAT MAKKUM P. MOERDIJK, OudCbef veri ficateur der Belastingen. J. BLOK, Accountancy. Aangiften, bezwaar* en beroepschriften, ont- heffings-aanvragen requesten etc. inzake alle directe Rijks- en Gemeentebelastingen SNEEK Singel‘56 - Telef. 186 BOLSWARD Donderdags naast „DE DOELE” 91 uur. Appelmarkt - Bolsward Sneek - Oude Koemarkt 35 GESTREEPTE VOOR Los en in rollen. Heerlijk frisch van smaak. PROBEERT ZE EENS! °/o 4’/3°/o 4>/4°/o 4 °/o Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeelaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. Districtswedstrijd te Sneek. De districtskaatswedstrijd 2e Pinksterdag te Sneek gehouden, scheen het in den aanvang niet te sullen treffen met het weer. Het regende in den voormiddag aanhoudend en er moet nogal even met aanvangen gewacht worden. Zelfs dan blijken alle parturen nog niet voltallig te zijn en kan de lijst niet in volgorde worden afgewerkt. In de eerste omloop vielen af de par turen uit Weidum, Bozum, Terzool, Rau- werd en Reordabuizum. Oosterend bleef 17 Mei ’23. Hedenavond hield het Departement Makkum van mij. tot Nut van ’t Algemeen bare gewone ledenver gadering op de bovenzaal van hotel „de Prins.” Met het bestuur waren slechts een 9-tal leden opgekomen, terwijl er later nog een tweetal bij kwamen. De voorz., de heer J. P. Tichelaar heette den aanwezigen Door de Gemeente Wonseradeel is f 500 subsidie toegekend aan de Bewaarschool; vorig jaar was dit bedrag f 750. De heer Vogelzang bracht ter sprake, dat er leerlingen op de Ambachts Teeken- school waren toegelaten, die niet in ’t bezit waren van de vereischte verklaring, dat zij bet lager onderwijs met vrucht hadden genoten. Het door het Nut benoemde bestuurslid van de Teekeaschool zal dit in een bestuursvergadering iu bespreking brengen. Het verslag der rekening en verantw. van de Begrafenisbus-commissie wees uit, dat de ontv. waren f 441.808, de uitg. f402,80, voordeelig saldo f88.508. ’t Af tredend commissielid de heer H. v. d. Goot, werd met op een na algemeene stemmen herkozen en nam de benoeming aan. Voor de benoeming van een afgevaar digde ter Algemeene Vergadering werd niemand bereid gevonden, ’t Zal zeker voor meerdere departementen een bezwaar zijn deze vergadering bij te wonen, daar ze samen valt met den dag der gemeenteraads verkiezingen. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorz. de vergadering met dank voor de opkomst sloot. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor ’t propaedeutisch examen in de theologie de heer M. N. W. Smit, alhier. WITMARSUM. Naar aanleiding van de Provinciale Statenverkiezingen hadden de Vrijzinnigen in Wonseradeel eanige hoop gekoesterd om een raadszetel meer te ver krijgen, al was die hoop dan ook zeer miniem. Toch is die hoop vervuld en een reusachtig succes voor de Vrijzinnigen is de uitslag geweest. Enkele vrijzinnige kiezers hadden na afioop der stemming eene bij eenkomst bij Mej. de Wed. Me(jer om zoo spoedig mogeljjk den uitslag te weten van de verschillende bussen. Auto’s, telefoon, fiets, alles was in het werk gesteld om maar achter de cijfers te komen. Dat deze bijeenkomst een opgewekt karakter had laat zich denken toen de cijfers binnen kwamen en tot resultaat hadden een zetel meer. De voorzitter van de- Vrijzinnige Kiesvereeniging Wonseradeel, de heer L. S. Hilarides, sprak zijn vreugde en dank uit voor dezen dag en hij hoopte en spoorde een ieder aan om het vrijzinnig element zooveel mogelijk te versterken. Z O M E R T IJ D. Burgemeester en Wethouders der ge meente Bolsward maken bekend, dat de weltelijke tijd met ingang van 1 Juni a.s. met een uur wordt vervroegd, in dier voege, dat wanneer de openbarejUurwerken twee uur vóórmiddags aanwijzen het geacht wordt drie uur te z^jn. Burgem. en Weths. voornoemd, 8. J. PRAAM8MA. De Secretaris, H. HAITSMA. Bolsward, den 24 Mei 1928. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Abonnementsprijs franco per post 62*/2 cent per 3 maanden Uittlag Gemeenteraadiverkiezing. Bij de raadsverkiezing zijn gekozen de heeren: F. B. Eekma, J. Boschma, IJ. Ringnalda, J. v. Wijngaarden (allen aftr. c.h.), F. Galerna (e.-h.), D. H. Twerda (c.h,), 8. A. Zandstra (aftr. a.-r.), L. Feitsma (aftr., a.-r.), D. IJ. Miedema (aftr., vrijz.), A. Hoekema (aftr., vrijz.), G. v. d. Meer (aftr., a. d. a. p.) 12 maanden vast 5 6 3 Spaarbank dagelijks opvorderbaar Deskundig advies in geld- beleggingszaken. welkom, waarna de secretaris de heer Jollema de notulen der vorige vergadering voorlas, welke door de vergadering zonder op- of aanmerking werden goedgekeurd. Vervolgens deelde de voorz. enkele bij het bestuur ingekomen stukken mee, waar van zeker wel ’t voornaamste was, het ontwerp regeling van hetNutsgebouw. Dit ontwerp, dat door eene in een vorige vergadering benoemde commissie, bestaande uit de heeren 8. van der Burg, F. van Dijk, L. Kingma J. P. Tichelaar eu P. Vogelzang was opgemaakt, werd eerst in behandeling genomen en met algemeene stemmen aange nomen. Het Nutsgebouw zal verhuurd worden aan de Spaarbank, terwijl de huurscm besteed zal worden ten behoeve van de instellingen van het Nut. De voorz. bracht den heer 8. van der Burg, als voorzitter van gemelde commissie dank voor de bemoeiingen in dezen. Medegedeeld werd vervolgens, dat de heeren J. F. Bergsma en de Krujjff hunne benoemingen reep, sis lid der Bewaarschool- commissie en der spaarbank directie hebben aangenomen. Een iugekomen verslag van de Vereen, tot zedeljjke verbetering van gevangenen werd voor kennisgeving aangenomen. Ver volgens werd door den voorz., als afge vaardigde van een gehouden districtsver- gadering, welke was bijeengeroepen naar aanleiding van een ciculaire van de Dep. Akkrum en Oldeboorn, een uitvoerig ver slag uitgebracht van een door hem bezochte districtsvergadering. In den ouden raad hadden zitting 5 c.-h., 2 a.-r., 2 vrijz. en 2 a. d. a. p. De s. d. a. p. verloor een zetel ten gunste van de c.-h. Op de c.-h. werden uitgebracbt 1124 stemmen, op de a.-r. 405, op de vrijz. 884, op de s. d. a. p. 250 en op de r.-k. 85 at. slechts 1 eerst. Spannend was de partij tusschen Pingjum en Kimswerd, in welk laatste partuur de vroeger zoo graag op onze kaatsvelden geziene „kleine Meindert” nog meespeelde. Kimswerd viel af met den eindstand 55 en 6 6, alzoo met eere. Dirk de Vries plaatste in deze partij een paar bovenalagen. „Hald Moed” van Achlum liet den moed zitten, toen de stand drie eersten gelijk was; ze verloren op 8 5 en 0 6. De beide Bolswarder parturen vertoonden soms heel aardig spel en kaatsten eveneens een spannende strijd. Bolsward verloor tenslotte op 5 5 en 0 6. Daarna kregen we zeker 2 parturen, die een goeden naam in de kaatswersld hebben n.l. Witmarsum en Har lingen. Harl. bracht er ditmaal niet veel van terecht en verloor met één spel aan de telegraaf. Makkum moest thans den strijd aanbinden tegen Tjummarum, de houdster van den Mulierprijs. Jammer, zeer jammer, dat slechts één der spelers aanwezig was n.l. Postma. Wegens een misverstand kwamen z’n partuurmakkers te laat op 't appèl, zoodat de scheidsrechter, de heer L. 8. Hilarides, genoodzaakt was dit partuur te schrappen. Een harde, doch reglementair correcte beslissing! ’t Makkumer partuur, dat ongaarne zulk een partij wilde winnen, kon niet anders doen dan zich aan te kleeden. De Sexbierumers hielden ten slotte in den beginne kranig stand, doch toen de telegraaf 18 in hun voordeel aanwees, was ’t gedaan. Eindstand 85 en 66. Op de le Ijjst waren dus alle oneven nos. afgevallen, zoodat de tweede lijst er uit zag als volgt: 13, 5 7, 9 11 en 13. Arum gunde Pingjum slechts een spel, terwijl Zurich het tot drie eersten bracht contra „Meto”. De eindstand was 85 en 46. WitmarsumMakkum speelden vervolgens een kranige partij; vooral de Makkumers hielden zich goed. Teade en Jan Annes hebben we wel eens beter ge zien. ’t Verloop was; 9 6884848288 64 p. 11 8628480802 46 p. Makkum viel dus af op 45 en 26, Derde lijst: 13—1, 7 9. Wijnaldum Arum speelden vervolgens een goede partij, vooral Wijnaldum blonk uit en hiervan wel speciaal Piet Helfrich, die èn aan den opslag èn in het perk heel goed was. Met Rinze en Tjebbe zat ’t wat vast. De opslag was af en toe heel goed, doch hercniesslagen en boveuslagen kwamen sporadisch voor. De cijfers waren als volgt: 13 |844888828 58 p. 1 |488426486 50 p. M.e.t.o. bleek lang niet opgewassen tegen Witmarsum, de eindstand was 1-5 en 2-6. De eindstrijd ging dus tusschen nos. 13 en 9. Ook in deze partij giug Wij naldum, dat met vuur kaatste, met de fere strijken, en wel met de volgende cjjfers: 18 268888288 58 p. 9 884626826 50 p. De uitslag is aldus: le prijs no. 13, 2de prijs no. 9, 3e prijs no. 7 en 4e prijs no. 1. Deze wedstrijd, die door een vrij talrijk publiek werd bezocht, werd opge- luisterd door het Stedeljjk Muziekkorps te Harlingen. staan, aangezien de Akkrumers niet waren opgekomen. Eerst moeten Oosterend en Warga den strijd aanbinden. Warga loopt direct hard van stapel, trouwens Oosterend presteert heel weinig. Jan Heeg is de eenige goede kracht in dit partuur en met hem wil het niet recht vlotten. Wel komt hij er gaande weg beter in en weet den achteratand van 5 om 1 te verkleinen tot 5 om 4, maar het volgende eerst komt dan aan Warga. Stand: Oosterend 6428828680 Warga 8880282868 Het Jorwerder partuur speelt dan tegen Wommels en weet al direct op 62 het eerste halve spel aan de telegraaf te krijgen. Maar dan is het ook afgeloopen en haalt Wommels achtereenvolgens de zes eersten. Oosterlittens tegen Sneek. De overgroots meerderheid van ’t publiek denkt dat Audré Rienstra en zijn maats deze partij wel gemakkeljjk zullen kannen winnen. Het partuur van Oosterlittens denkt er anders over en slaat er op los, dat het een lust is. Hier komt bij dat André al heel weinig presteert, zoodat onverwacht Sneek het onderspit moet delven. Stand: Oosterlittens 86884888 Sneek 08648662 Op de derde lijst komen alzoo: Warga, Wommels en Oosterlittens. Wommels heeft weinig moeite met Warga en gunt den tegenstander slechts een eerst. De eindstrijd tusschen Wommels en Oosterlittens is zeer spannend geworden. Alle spelers doen hun best en leveren in de krite zoowel als aan den opslag goed werk. Toch wint Wommels roet den vol genden stand: Wommels 884848288 Oosterlittens 448684842 De vereenigingsprijzen één verguld zilv. en één zilveren medaille, aangeboden door den burgemeester van Sneek en de V. v. V., werden dus gehecht op de vaandels van Wommels en Oosterlittens. lekaatsersprijs: drie fraaie zilveren bekers Wommels”2e prijsdrie zilveren couverts „Oosterlitteus”8e prijsdrie sigaren kokers met goud uWarga”. Door den heer O. Hiemstra, lid van het Bondsbestuur, werden van de tent de prijzen den winnaars uitgereikt. De voorzitter van den Nederlandschen Kaatsbond was mede bij den wedstrijd aanwezig. Goede muziek luisterde den wedstrijd op. Een vrij talrijk publiek volgde met belangstelling den kamp. Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. 1111 111 """gS Piano- en Orgelhandel Sneek - Heerenveen - Groningen AANBEVELEND Districtswedstrijd te Harlingen. ’sMorgens te 10 uur zou deze wedstrijd aanvangen, doch om 9 uur was ’t regen en nogmaals regen, ’t Districtsbestuur had dan ook maar besloten den wedstrijd om 12 uur te doen beginnen, zoodat om 12 uur de eerste parturen den strijd aanbonden. De lijst zag er uit als volgt: 1. R. Ye.tsinga, Tj. Ypma, J. van der Schel. „Willem Westra” Arum. 2. J. Hemstra, Tj. Alkema, A. Boon stra o.e.a. „Midlum” te Midlum. 3. S. J. v. d. Witte, J. Sieswerda, K. D. de Jong. „Pingjum” te Pingjum. 4. J. Volbeda, D. de Vries, M. Hel frich. „Kimswerd” te Kimswerd, 5. M. S. Elgersma, M. D. IJntema, A. J. Weima. „Zurich” te Zurich. 6. F, de Jong, A. Jeneroa, P. Lade- nius. „Hald Moed” te Achlum. 7. H. Langenberg, B. Wolthuizen, W. Hoitsma. „M.e.t.o.” te Bolsward. 8. D. Hoitsma, J. Hoitsma, B. Minks. „Bolsward” te Bolsward. 9. T. Zijlstra, J. Reitsma, J. IJntema. „Witmarsum” te Witmarsum. 10. I. Roukema, H. Knol, J. v.d. Plaats „Eendracht*" te Harliagen. 11. P. Rinia, S. v.d. Zee, D. Kuipers. „Makkum** te Makkum. 12. J. Draaijer, Tj. de Jong, O. Postma. „Ver. v. Volksverm.** te Tzummarum. 13. D. de Jong, R. D. de Jong, P. Helfrich. „De Keatsebal"* te Wijnaldum. 14. D. Dokter, W. Lautenbach en M. Dijkstra. „Twa Doarpen** te Sexbierum. In 2 perken werd begonnen. De afd. Willem Westra te Arum had al heel weinig moeite met Midlum en gunde dit partuur Korte en lange modellen, met en zonder buikband. Aanbevelend, Bolswardsche Courant I. i V I

Bolswards Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1