der Gemeente Bolsward Officieel Orgaan JURGENS’ PLANTA VS PEPERMUNT Daar zal wat waaien. N.V. R. G. VAN SLOOTEN HARLINGEN. P, 0. van der Klei, AAN DE VERBRUIKERS VAN In moderne kleuren voor, Herfst en Winter geheel nieuwe modellen MANTELS DE FIJNSTE PLANTENBOTER naar maat Dames-Kleeding Kleeuing'Magazgn „Leeuwenburg" S N E E KS o Hf Zaterdag 29 September 1923 No. 77 62ste Jaargang I LAGE PRIJZEN Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 GROENE VELD S I mi Verschijnt Woensdags en Zaterdags Abonnementsprijs franco per post 62*/2 cent per 3 maanden Dit nummer bestaat uit 2 bladen. prijs Uit Bolsward. en ANT. JURGENS’ MARGARINEFABRIEKEN r voor Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeeiaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. PRIJS 60 CENTS PER POND j 500.- 200.— 1OO.- 50.- 25.- 1O.- 5.- f 1OOO.— f f f f f f f Menschen, wat een schrik, daar vergeet ik m’n serie-wedstrijden op de beide Pinksterdagen bad beter gekund. Dan volgen de verkiezingen. Het oude bestuur met één nieuw lid, zal ook dit jaar weer als zoodanig fungeeren. Ook het vaststelleu der elftallen kwam in goede handen. Tijdens de vergadering werden vijf aspi ranten als leden geballoteerd, voorzeker een aardige aanwinst. Men besloot met twee elftallen in de F. V. B. te gaan spelen. Momenteel is de animo zeer groot, of ze het ook in den loop van het seizoen zal blijven, is een duistere vraag. Bij de rondvraag werden nog enkele punten, als onderhoud, materiaal, kalken enz. besproken. Welaan, F.C.A.-ers, van hieruit nogmaals een opwekkend woord. Laat uwe supporters zien dat met enthousiasme en volharding veel te bereiken is. Zwaar zal het seizoen voor u zijn, maar ook des te eervoller zijn de overwinningen. Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. Appelmarkt, Bolsward Piano- en Orgelhandel Sneek - Heerenveen - Groningen AANBEVELEND Het Etalage-Letterraadsel. Er zijn voor dit Letterraadsel heel wat brieven binnengekomener was heel wat animo voor. Natuurlijk waren vele antwoorden foutief, maar het grootste deel was uitstekend. Zelfs waren er, die een anderen zin hadden van dezelfde letters; deze waren ook geldig. De zin in de verzegelde enveloppe luidde „Hulde aan Wilhelmina, die ons land bestuurt.” Waar er zooveel goede oplossingen waron, moest er geloot worden om den prijs. No. 13 was de gelukkige, namelijk de heer Schelte Anema, Laag Bolwerk bij de fi.-K. School alhier. We wenschen hem geluk De prijs een mooi schilderij, zal tol 1 prijs van 2 prijzen van 5 prijzen van 1.0 prijzen van 1O prijzen van 20 prijzen van 500 prijzen van 1OOO prijzen van Jaarvergadering F.C.A. Deze vergadering, die als officiëele opening van het seizoen beschouwd wordt, gaf blijk van de nog steeds bestaande clubliefde van vele onzer sportbeoefenaars voor de oade club F.C.A. De opkomst der leden was bevredigend, op een 5-tal leden na, waren allen present. Had het eerst de schijn alsof dit jaar ons wit kaatsballetje niet weer plaats be hoefde te maken voor haar grooten bruinen broer, deze schijn is gelukkig, althans dit jaar, niet bewaarheid. Zooals de voorzitter in zijn openingswoord al memoreerde is dit onherroepelijk het laatste seizoen, dat er op het oude sportterrein gevoetbald wordt. Bij gunst is het voor dit jaar nog toegestaan. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat ht met F.C.A. evenals andere jaren ook het laatste jaar was gegaan, n.l. eerst overwinning op overwinning, dan verslappen en de slotwedstrijd is een vol komen debacle. Het lange seizoen, zomer- voetbal, is hiervan de oorzaak. F.C.A. eindigde als derde op het ranglijstje. Het jaarverslag van den penningmeester was keurig, daar het saldo batig was, hetgeen voor onze vereeniging, die zoo vaak met nadeelige saldo’s heeft moeten sukkelen, zooals de voorzitter nog even memoreerde, zeer bemoedigend is. Een onderdeel echter, het financieel verslag der Meester Feenstra. Fluisterend hoorde men het elkaar ge durende de laatste weken mededeelen, dat meester Feenstra, in het laatst dezer maand de school zou verlaten. En niet zonder eenige ontsteltenis nam men er kennis van. Een ontsteltenis, waaruit duidelijk een ge voel van angst sprak, alsof men vreesde, dat Bolsward iets dierbaars zou gaan ver liezen. Want iedereen, zonder uitzondering, heeft hoogachting en sympathie voor den een voudigen, besten, braven meesterFeenstra, zooals ook kij een groote liefde heeft voor de stad, waar hij reeds meer dan 47 jaren heeft gewerkt en gewoond. Bij onze vestiging hier ter stede, was ^Meester” een der eersten, met wien wij het genoegen hadden kennis te mogen maken en de indruk die hij daarbij op ons achter liet, was van Een Jubileum. Zondag 30 Sept, herdenkt onze stad genoot de heer D. P. .van der Klei, zijn 50-jarig lidmaatschap der 8t. Vincentius- Vereeniging alhier. dien aard, dat wij dachten«als wij de inwoners van Bolsward hebben te beoordeelen naar dezen man, dan hopen wij nog zeer vele jaren met hen te mogen werken en leven.” Het is bekend dat meester Feenstra, sinds jaren aan ons blad verbonden is, wat wij wenschen dat hij ook nog langen tijd zal blijven. Begrijpelijk zal het daarom voor onze lezers zijn, dat ook wy den dag, waarop hij voor de laatste maal ter schole ging, gaarne aanwezig wilden zijn op de plaats, waar hem zoovele hartelijke woorden van afscheid zouden worden toe gesproken en leerlingen, oud-leerlingen, collega’s en autoriteiten blijken wilden geven van hun groote aanhankelijkheid jegens zijn persoon en van hun erkentelijk heid voor zijn werk. Onzen dank aan de heeren die ons daartoe in de gelegenheid hebben gesteld. In ons a.s. Woensdagnummer zullen wij uitvoerig verslag doen van het plechtige afscheid en willen wij thans gaarne het woord laten aan het Hoofd der School, den heer B. J. van Santen, die zoo vriendelijk was het onderstaande voor ons blad te schrijven. Red. Meester Feenstra, de man, die een menschenleven lang pijn beste krachten aan het R.K. Onderwijs te Bolsward heeft gewijd, geeft vandaag zijn laatste les legt zijn functie als onderwijzer neer. Wie kent hem hier te Bolsward niet, vooral niet onder de Katholieken, waarvan de meeste ouders zijn oud-leerlingen, de kinderen zijn leerlingen zijn? Wie her innert zich niet onder hen met genoegen zijn lessen, zijn toewijding? Wie herinnert zich niet de middelen, die bij gebruikte bij zijn onderwijs om dit te doen door- Naar wij vernemen maakt men plannen, dezen dag eenigszins feestelijk te vieren, o.a. is er Zondag van 13 uur receptie in het St. Vincentius-Gebouw. Onze beste gelukwenschen aan dezen ouden nestor in dienst der armenzorg. Het zal den jubilaris op dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. dringen tot den geest der kleinen, want bijna al de 47 jaren van zijn loopbaan als onderwijzer heeft hij onder de kleinsten der kleinen gewerkt. Welke ouder gevoelt niet de aangenaamste herinneringen uit den tijd, dat hij van meester Feenstra het onderwijs genoot als de kleinen thuis komen en vertellen hoe meester dit geleerd of dat gezegd heeft? Ja, dan komen die vroegere dagen weer voor den geest en de ouders gedenken nog eens met dankbaarheid de eerste schooljaren. Dan herinneren zij zich het taaie geduld, waarmee bij, meester, maar steeds voortwerkte zonder ook maar een oogenblik uit zijn humeur te geraken. En deze meester, deze eenvoudige kinder vriend, gaat nu in ruste. Is het te ver wonderen, dat het Bestuur der school, de autoriteiten op onderwijs gebied, de oud-leerlingen, het personeel der school en de tegenwoordige leerjongen dezen laatsten dag niet onopgemerkt willen laten voor bijgaan NeenZij zullen dezen laatsten dag, zij het dan ook niet tot een feestdag, toch maken tot een dag, die aan den meester Iaat zien, hoe sympathiek hij hun is èn als onderwijzer èu als mensch. Zeker zal de meester op dezen dag woorden van dank en hulde in ontvangst hebben te nemen en de beste wenschen voor de toekomst. Hem zij dan ook van hieruit toegewenscht vele jaren van wel verdiende rust en een gelukkige ouderdom te midden der zijnen. B. J. VAN SANTEN. Bolswardsche Courant 4 De nieuwste Mee V |f b I eenvoudig Ten einde het verbruik van Jurgens’ Planta, waarvan de prijs thans is verlaagd op 60 cents per pond, in het huishouden aan te moedigen waartoe overigens de hoog- fijne kwaliteit alle aanleiding geeft stellen wij de volgende prijzen disponibel voor hen, die gedurende de maanden OCTOBER en NOVEMBER van dit Jaar blijk geven de grootste verbruikers van Jurgens’ PLANTA Plantenboter te zijn geweest. Als bewijs hiervoor kunnen alle verbruikers In het geheele land uiterlijk 1 DECEMBER a.s. hunne ledige Plantacartons inzenden aan ANT. JURGENS’ MARGARINEFABRIEKEN TE OSS (Reclame-afdeeling). Aan de verbruikers, die het grootste aantal ledige Planta-cartons inzenden, zullen de volgende prijzenworden uitgereikt: Indien eenige prijswinners een even groot aantal ledige Planta- cartons hebben ingezonden, zal hun verzocht worden een gedichtje te maken van niet meer dan vier regels, betrekking hebbende op Jurgens’ Planta. Het mooiste gedichtje ter beoordeeling van een onpartijdig persoon bepaalt dan de onderlinge rangorde. Het eigendoms- en publicatierecht dier gedichtjes komt dan aan Ant. Jurgens’ Margarinefabrieken. leder verbruiker van Jurgens’ Planta verklaart stilzwijgend, door Inzending der ledige cartons, zich te onderwerpen aan en accoord te gaan met bovenstaande regeling.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1