Schitterende sorteering Stoffen Lage prijzen Pepermunt spant de kroon I W. ZEUL ZOOM’S SANK Firma 8. Cuperus Az., Bolsward. der Gemeente Bolsward Officieel Orgaan BOLSWARD Beschikbaar diverse Kapitalen op eerste hypotheek. Telef. 59 Groote Markt Blauwpoort ■f r Zaterdag 2 Februari 1924 63ste Jaargang COUPE en steeds ’t SUC- PASVORM CES onzer ateliers waren. Ss vragen wij zoo met nadruk Uwe aandacht voor onze ateliers voor Mo. 9 Daar gedurende de laatste jaren wij mochten onder vinden dat Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 Kleine Advertentiën, als: Personeelaanvragen, Dienstaanbiedingen Te huur-, Ter overname- of Te koop- annonces, Familieberichten, Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Uw gezin WAT ER GEBEURDE. Uit Bolsward. SS kx F Advertentieprijs: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeelaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. Woensdag 30 Januari 1924. Het bestuur voornoemd: R. Ypey, voorzitter. A. N. Pijnacker Hordijk, secr.-penn. J. F. Bergsma. R. Politiek. H. Schweer. J. C. H. Romijn. Heeren Medici: 8. Andela. W. W. Hoekstra. P. de Jager. A. J. Kroon. P. Swets. ma de sof ik ichtte laai wie dat en te huis euren ging JE. iieuwe t den it ds. ig in meer )p den meten i over ;esteld it pro- denie, lisme, is, ge- dperk enais- Ook orden nziek, gkoor ik. sen cht het een mij uil- ort- oon Bel. cht was, tond op ;mü weer ?oen orde nyn n de irtje wee be- van ige- 'den. De leid, ein- het haar Rente voor mooie landposten (hoog stens 1/<s der taxatie) 5 Spaarbank - Deposito's Deskundig advies in geldbeleggingszaken i van terug gaf, het omen oden, uwde geld id te hier dden aan moest ?gen. kens der raad- ;e te Sneek - Oude Koemarkt 35 Na J dokter ie lucht leelding ht boos meenen Jakjes” Dat dit zeggen, :woord e mond id Van pMeer" Goed n trein v, steek w, dan ligers”, reeger, t altyd t zien, Ja, tijden mijn- ger be- eetlust m. Ik van :nnnen Voor geven: Dédr kwyt, ellicht itie in s niet uw de Jaarverslag van de kring Wonseradeel der Pro*. Friesche vereen, ter exploitatie van ’t sanatorium Appelscha (vroeger Heerema-State). industrie in het slecht is, dat men om de industrie Personeelaanvragen, Dienstaanbiedingen enz. enz Benoeming. Onze stadgenoot de heer T. Feenstra is met ingang van 16 Februari a.s. benoemd tot Rijksklerk der Dir. Bel. enz. ter Inspectie Woerden. Gelukkig is dus dit kunnen de Engelschen, rustigen gang van zaken reizen. Bolsward—Gaasterland. Blijkens advertentie in dit blad zal de heer D. Faber, de bekende ondernemer van den autodienst Workum-Bolsward, in verbinding hiermede een dienst openen tusschen Workum-Koudum-Balk. Onze stad zal hierdoor dagelijks verbonden zyn met Gaasterland. Dat zal, vooral des zomers, voor velen, die zoo gaarne eens een dagje naar dit lieflijk oord willen gaan, een uit komst wezen en verwachten wij dan ook, dat hier velen gebruik van zullen maken. Het is een interessante en dankbare auto tocht, die veel genot geeft. laten innen, zal 2 h f 300 moeten geleend worden om de nota’s te kunnen voldoen. Wij teren dus eigenlijk op ’t volgend jaar en speculeeren op uw offervaardigheid. In totaal hadden wij 1072 verpleegdagen h f 3 per dag. In ons bestuur kwam weinig verandering. Daar de heer Th. Westendorp meende te moeten bedanken, is zijne plaats nog vacant, terwyl bij de periodieke verkiezingen de h.h. R. Politiek en H. Schweer wederom herkozen werden. Vastgesteld in de algemeene vergadering van Wij maken de beste ZOUTE DROP het oudste en beste middel tegen hoest en verkoudheid. Het lost de slymen op en neemt de prikkeling weg. Wij merken ieder stukje drop met ons merk VS, opdat U de beste soort zult kennen. Vraag voor üw hoest Overal verkrijgbaar. Engros VAN SLOOTEN Harlingen Leeuwarden De spoorwegstaking in Engeland, waar wy vorige week over schreven en waarbij wij toen het vermoeden uitspraken dat misschien wel door beide partijen een tikje zou worden tegemoetgekomen, is reeds eenige dagen beëindigd. De voorgestelde loonsverlaging zal niet ineens maar ge leidelijk worden ingevoerd en de spoorweg directie meende tot het verkrijgen van over eenstemming te moeten medewerken, omdat de toestand in handel en Britsche rijk ook al zoo het uiterste moet doen geen belemmering iu den weg te leggen inzake het vervoer. conflict beëindigd en die nogal van een houden, weer reizen. Intusschen is de hemel daar nog niet wolkenloos, want tegen Met voldoening kunnen wij op het afgeloopen jaar terugzien. Door toedoen van de zoo hoog gewaardeerde gemeente- subsidie, konden wij 6 patiënten uitzenden, te weten 2 uit Witmarsum, 2 uit Pingjum, 1 uit Makkum en 1 uit Schettens, welke laatste als hersteld naar hnis is gegaan, terwyl 1 of 2 patiënten uit Pingjum binnen lort thuis nog wat zal komen na-kuren. Wij meenen hiermede zooveel mogelijk in het belang der patiënten gehandeld te hebben. Sommige zieken zijn te ver heen dan dat een kuur van 6 maanden hen voldoende baat brengt. Telkens komt het bestuur dan voor de moeilijke kwestie te staan: moeten ze naar huis (d.w.z. worden ze opgegeven) of kunnen we ze nog wat laten blyven. Konden wij toch maar over wat rnimere geldmiddelen beschikken! Vele leden hebben hun contributie ver hoogd, doch velen hebben daarentegen bedankt of zy zijn naar een andere ge meente vertrokken, zoodat het totaal bedrag der contributies ongeveer stationnair is gebleven. Toch was onze actie tot contri- butieverhooging niet tevergeefs, met name in de kleine dorpen Wons, Schraard, Schet tens en Longerhouw. Aan deze en andere leden zy hier onzen grooten dank gebracht! De balans sluit met een inkomen van f4041.14 en een uitgaven van f3646 38. Batig saldo dus f394.76. Dit Ijjkt gunstig, doch vóór we de contributies weer kunnen Overigens is er weinig nieuws, met uit zondering van Amerika, waar een petroleum- schandaal ontdekt is. Er wordt beweerd dat door den millionair Sinclair 68.000 dollar werd betaald aan den heer Fall, een leidende persoonlijkheid in Amerika, destyds minister van Binnenlandsche Zaken. Sin clair had voor dit bedrag de controle over de petroleumgebieden gekregen. Op het oogenblik is er nog weinig van te zeggen, want Sinclair is in Europa en Fall is ziek, maar de zaak zal nader onderzocht worden en intusschen leert deze zaak ons wel dat in Amerika de menschen ook al niet allen even goed an braaf zyn, wat wij trouwens ook nimmer dachten. Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Abonnementsprijs franco per post 62’/2 cent per 3 maanden Uitslag verkoopingen. Donderdag j.l. had in Café Boermans, ten overstaan van notaris D. Feitsma, alhier de finale verkooping plaats van café „De Beurs”, in eigen gebruik bij den heer H. Bakker. Kooper werd voor f4258. de heer W. van der Meer alhier. Van de winkelhuizinge en werkplaats aan het Schildwijk, in eigen gebruik bij den heer A. A. Feenstra, werd kooper de heer P. Hoogma alhier voor f3365. Het Winkelhuis aan de Gr. Dijlakker, in eigen gebruik bij Mej. de Wed. G. A. Andela, ging over in handen van den heer J. 8. Bartstra te Heemstede, voor f4092. Het bouwterrein, uitkomende aan het Laag Bolwerk, kwam in bezit van den heer Pieter Feenstra alhier, voor f 823.—. „Voorwaarts” had dienzelfden van 16 Februari dreigen de havenarbeiders met staking als geen 2 shilling verhooging wordt gegeven. In Duitschland is de commissie van deskundigen aan het werk getogen, die als opdracht heeft het schadevergoedings- vraagstuk te onderzoeken en de stemming die onder de Duitsche en geallieerde des kundigen heerscht, is nogal vriendschap pelijk. Te hopen is ’t dat ze nu eens een goede oplossing vinden, want er is nog altijd in alle landen behoefte aan een rustige stemming, waardaar allen gebaat zijn. De uitvoeringvan het Mannenkoor „Hollandia” in „Ous Gebouw” op Donderdag 31 Jan. De uitvoering van het Mannenkoor „Hollandia” werd ingeleid door een woord van den voorzitter, de heer D. Ypma. Sedert Oct. ’19, was het koor zonder directeur, door het overlijden v. d. heer Albada; *t was daarna tijd, ontbonden, totdat de directie van „Hollandia”, deu beer Faber bereid had gevonden, als directeur op te treden. Het ledental was klein (13) en de betrek kelijk korten tijd van oefenen in aan merking genomen, riep de voorzitter reeds bij voorbaat de clementie in van het publiek bij de beoordeeling der zangnummers. Evenwel vertrouwde hij, dat 't instrumen tale gedeelte van het programma zonder twijfel een gunstig onthaal zou vinden. En hiermee had de voorzitter niet te veel gezegd, want wat de heer en mevr. De Rook-Van Leeuwen van den Haag hebben gegeven dezen avond, is buitengewoon in de smaak gevallen bij 't publiek. Beschik kende over een virtuositeit op z’n instru ment, de cello, waaraan de heer De Rook verschillende tonen en klanken ontlokte, had hij spoedig een hartelijk applaus van de aanwezigen. Een forsche streek, gepaard met vaste en juiste vingerzetting en be schikkende over veel routine, maakten In café avond, ten overstaan van notaris S. der Burg te Makkum de verkooping plaats van de Winkelhuizing, thans in huur bij den heer W. van der Werf. Dit pand is aangekocht door den heer R. Eizema, alhier voor de som van f 6539. Naar we vernemen, hoopt de heer Eizema z’n rijwielhandel in dit pand voort te zetten. Het huis van Mevrouw Wed. Schuur mans, staande aan de Nieuwmarkt, is onderhands verkocht aan den heer C. Kan alhier, voor de som van f 8000. Wy maken onze lezers attent op de zeer gunstige gelegenheid tot het plaatsen van (Ondertrouwd-, Getrouwd-, 12t/2- of meer jarige Echtvereen., Overlijden enz.) Dankbetuigingen, Dekkingsadvertentiën enz. enz. enz., die wij ZEER GOEDKOOP berekenen, n.l. tegen den uiterst lagen prijs van 50 cent. Deze advertenties worden evenals slle anderen slechts voor één blad berekend en opgenomen in onze bekende 4 bladen, „Wonseradeel”, „Makkumer Courant”, „Hennaarderadeel” en Bolswardsche Courant. Heeft U dus een boeremeid of knecht noodig? Heeft U een huis of iets anders te huur of te koop? Heeft het goede voornemen te onder trouwen? Zyt gij getrouwd? Zijt gij 12t/2, 25, 40 of nog meer jaren getrouwd? Heeft een vermeerdering van plaats gehad? Vond een sterfgeval in Uw gezin of familie plaats? Wenscht gij Uw dank te betuigen voor de ondervonden belangstelling? Heeft U een hengst, een stier, een bok, een beer of een ram tot dekking gereed staan Welnu! Maak dat dan bekend in onze bladen. In alle dorpen hebben wij agenten, die de advertenties voor ons blad aannemen en opzenden aan ons adres. Adverteert dus in dit blad! Lage tarieven! Groote publiciteit! Let op ons adres: Bolswardsche Courant WAAROM? Gebr. WOLKE i VS ZOUTE DROP

Bolswards Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1