der Gemeente Bolsward Officieel Orgaan !men In Bébé- enKinderartikelen het nieuwste P. A. GERRITSMA DIAMANTHOED licht - kleurecht in zwart en verschillende kleuren P. 0. v. d. Klei W. ZEUL X ZOON S BANK Beschikbaar diverse Kapitalen op eerste hypotheek. VSPepermunt ROLLEN StOp dien hoest... >JG Jl. 125 kerij raliteit (OOD. lijke IT. 'RA laar P. B. VAN HAM Y Hl CA gedeponeerde: Kiespijnpoeders Wormpoeders Hoofdpijnpoeders Maagpoeder Malariapillen Staalpillen Zaterdag 20 September 1924 63ste Jaargang No. 74 ^Dl *er, Brieven en stukken voor de Redactie en Administratie, opgaven van advertentiën enz., te zenden aan het Bureau van Uitgave: Firma B. CUPERUS Az. te Bolsward - Telefoon No. 4 op de Tentoonstelling voor MA uit! RT onze Zure Appelen, J. NA WIJN Jr. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Abonnementsprijs franco per post 62 72 cent per 3 maanden i Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Uit Bolsward. aliteit irlijke elend enz. en voordeelig in prijs 1 gasfornuizen zonder vet >1. 42 b ge- iwaar jding >nder t ge- arge, hem noet, nj de ut de nnen voor - elk ddel- E 56 - BOLSWARD EK. 'elend. r hem leten; meer :ident i der .eeur- d, de it hy Lpril, had mede at er steld. e en i hy staan even. nor- leeft, voor kenis Appelmarkt - Bolsward iemer 17 Sneek - Oude Koemarkt 35 tten, nlijk niet larie jl zy loen, Te was ie te ;gen. ait- I tot zij, der noch nard ques een :rke- niet en ijdig gaf het eden ten- rriol een leien iten. liven, eren, e en en, Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te Bolsward in ’t Hotel WIEBES (Hettema) Marktplein Wacht- «a Spreekkamer boven. Advertentieprijs 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Dienstaanbiedingen, Koop- en Verkoopadvertentiën, Personeelaanvragen, enz., enz., van 15 regels 50 cent. Iedere regel meer gewoon tarief. Rente voor mooie landposten (hoog stens t/jj der taxatie) 5% Spaarbank - Deposito’s Deskundig advies in geldbeleggingszaken van 3—5 en 10 cents per stuk gemakkelijk - zindelijk ENGROS BIJ VAN SLOOTEN Harlingen Leeuwarden Een nieuwe Zaak. Heden, Zaterdagavond, zal in het perceel Dykstraat 37, waarin voorheen was ge vestigd het Sigarenmagazijn van den heer Foekesaa, een nieuwe winkel worden geopend. Mej. de Wed. Hoekstra zal er met mede werking van haar zoon W. Hoekstra een drogisterij houden. Gedurende een paar weken is men er aan het timmeren en schilderen geweest en reeds eenige dagen geleden kon men door een voor de etalage geplaatst reclamebord de reeds lang ver nomen geruchten bevestigd zien, dat Bols ward een nieuwe drogisterij rijker is geworden. Kookdemonstraties. Op de komende Gas- en Electr.tentoon- stelling zullen op Woensdag 24 en Don derdag 25 Sept, belangrijke kookdemon- stratie’s worden gehouden met de beroemde Junker Ruh gascomforen, ovens en for nuizen. Gedurende een te houden lezing, waarin de voordeelen van koken op gas in het algemeen en op Junker-Rnhfor- nuizen in het bijzonder zollen worden aangetoond, zal een clompleet menu worden bereid van 18 gerechten, waarbij vooral als bijzonderheid zal worden gedemonstreerd het braden van vleesch zonder toevoeging van vet of boter en het koken van visch zonder water, waardoor de hoogste voedings waarde behouden bljjft en de spijzen boven dien smakelijker zijn. Waar voor deze demonstratie slechts een beperkt aantal toegangskaarten kunnen worden afgegeven, zal men goed doen zich vroegtijdig van kaarten te voorzien, welke ten kantore der Gem. gasfabriek verkrijgbaar zyn ii 10 ct. per stuk. Tevens zal in bedrijf worden gesteld een Junker-Ruh oven voor het banketbakkersbedrijf waarmee zal worden gedemonstreerd op Donderdag u.m. 51/g uur. Deze oven heeft het groote voordeel dat gedurende het bakken de platen niet behoeven gekeerd te worden omdat de temperatuur in de oven overal gelijk is. Het ligt in de bedoeling dat een der H.H. Banketbakkers ter plaatse, op verzoek der directie, met de oven zal demonstreeren. 't Geen de belangrijkheid der demonstratie zeker verhoogd. voordat Uw verkoudheid ontaardt in een ernstige en moeilijk te genezen borstaandoening. Neem de kleine oorzaken weg en voorkom al dus de groote gevolgen met de ver zachtende en genezende Akker’s Abdijsiroop Gearriveerd voor opslag tot Januari: Fransche Schijvelingen, Godlin Keswick, Fransche Kroon. Verder ruim voorzien van rijp Fruit. Zie etalage. Zie prijzen uithangbord. Aanbevelend, Dijkstraat 39 - Bolsward TELEFOON 112 Zoo Juist gearriveerd: FIJNE GEMAR1ONEERDE HARING, van Joh. Sterk, f 1,— per flesch. „De Vrijheidsbonder”. 1 October a.s. zal het eerste nummer verschijnen van De Vryheidsbonder, Maand blad voor Friesland van de Liberale Staats partij, onder redactie van de heeren H. Eisma, lid van de Provinciale Staten van Friesland, te BolswardDs. J. H. C. Kater, Wirdum en Mr. J. Talsma Jzn. te Leeuwarden. Het drukken van het blad is opgedragen aan de Firma B. Cuperus Azn. te Bolsward. Rheumatiekremedie, ,,’t Blomke Orgelbespelingen door den heer A. Alt in de Martinikerk. 6e Voordracht Maandag 15 Sept. Wat was de kerk mooi bezet by dit laatste concert; zoo moest ’t het volgend jaar beginnen en dan steeds crescendo! Met volle akkoorden zette het mooie koraal in: Leer mij, o God, hier streven. Prachtig begeleid (alleen ’n paar noten te veel, die in de melodie niet voorkomen) zooals ook nu weer, maakt zoo'n koraal steeds ’n diepen indruk. De figuratie van Brahms met haar telkens afgebroken tekst was zeer mooi geregistreerd. Fuga As molt, die nu volgde, was gemakkelijk na te gaan, wat niet altijd gezegd kan worden van Brahms. Door de duidelyke registratie kwam het ernstige thema telkens zeer goed uit. Phantasia G dur van Bach was prachtig. Wat ’n frissche speelsche klanken weelde in dat telkens herhaalde fidel, didel, doedel-, fidel, didel, doedel in het eerste gedeelte. Wat 'n tegenstelling dat plechtig breed gespeelde tusschenstuk, waar de jeugd plaats gemaakt had voor levensernst. Het derde deel deed ons denken aan de lijdenssponde, waar men in de pedaalbas den stervende hoort zuchten telkens moeilyker, steeds zwakker, terwyl in de hooge stemmen het weenen en snikken der omstandersduidelyk te beluisteren is. Het slot was ’n klanken jubel waarin alle aardsche lijden vergeten is. Andante uit de vijfde blyft steeds een prachtnummer, waarin onze organist met ’n orchestbezetting wedijvert in wisseling van instrumentatie. In Recitaties uit de Sonate No. 1 van Mendelssohn kon men duidelyk hooren, boe ’n nietig sterveling zucht en bidt en beantwoord wordt door ’n machtig wezen, terwyl in de jubelende Finale 'n diepe erkenning van Gods almacht wordt uitgebeeld. Solveigs Wiegenlied en Letzter Frühling waren aardige tusschen- stukjes, die door hun Noorsch geheimzin- nigen aard steeds iets nieuws behouden. Nu volgde tot slot Sonate No. 5 van Guil- mant, ’n schitterend werk. Het werd evenals verleden maand, met vurige geestdrift ge speeld en deed voelen, dat organist en componist één waren in opvatting en uit beelding. Om zoo te spelen moet men meester zijn over de techniek en over zyn instrument en dat is onze eminente organist. Ik geloof, dat ik dan ook aan het slot van deze reeks concerten de tolk ben van alle bezoekers, als ik hier sluit met 'n woord van hulde aan de muzikale prestaties van den heer Alt en van dank voor de heerlyke oogenblikken, die hy ons ook dit seizoen weer verschaft heeft. Met vol doening mag bij neerzien op de drommen, die zich steeds aan zijn kunst komen vergasten. A. v.d. V. „Andante”. Ter gelegenheid van de tweedaagsche feesten deze week te Joure gevierd, is daar ook een Concours van Strijkorkesten gehouden, waaraan ons populair strijkorkest «Andante” heeft mee gedaan. Het verheugt ons mede te kunnen deelen, dat «Andante” daar in de hoogste afdeeling een 2den prijs mocht winnen. Omtrent dit concours lezen wij in de Jouster Crt.: Des avonds om acht uur kwam afdeeling C aan de beurt. De tent was stampvol, maar toch was het muisstil, toen «Symphonia” van Sneek (dir. de heer P. Gaillard) de «Suite Oriëntale” en de «Loreley-paraphrase” uit voerde. Eenzelfde aandacht was er voor «Andante” van Bolsward (dir. de heer L. J. Timmer), dat de «Kriegsmarsch der Priester” en de «Lustspiel-ouverture” en voor het strijkorkest «Groenewold” (dir. de heer W. Koet) van Berlikum (Fr.), dat «Fest- jubel” en de «Overture zur Oper der Kalif von Bagdad” ten gehoore bracht. Gas- en Electr.-tentoonstelling. Deze tentoonstelling is geopend: Woensdag 24 Sept, van 11 uur v.m. 4 uur n.m., van 57 uur en van 8 tot 11 uur n.m. Donderdag 25 Sept, van 10 uur v.m. 2 uur n.m., van 87 uur en van 8 tol 11 uur n.m. Vrydag 26 Sept, van 3 6 en van 8 tot 11 uur n.m. PROGRAMMA: Woensdag 24 Sept. 1924: 11 uur v.m.: Officiëele Opening, door den Edel&chtb. Heer S. J. Praamsma, Burgemeester van Bolsward. 5.306.30 uur n.m.: Lezing met licht beelden, van den heer Ir. Mackwirth, Ingenieur P. E. B., over: «Electriciteit op de boerdery”. 810 uur 's avonds: Voordracht over: «Het Gas in de Keuken”, met Kook demonstraties op Junker Ruh en comforen, waarbij vleesch en zonder boter gebraden en visch zonder water gekookt wordt. Donderdag 25 Sept. 1924: 3 5 uur n.m.: Voordracht en Kook demonstratie met Junker Ruh gastoe stellen (als Woensdagavond). 56 uur n.m.: Demonstratie met den Banketbakkersoven van Junker Ruh. 8—9.30 uur ’s avonds: Bioscoopvoor stelling en lichtbeelden. Muziek van «Andante”. Vrijdag 26 Sept. 1924: 35 uur n.m.: Voordracht met Demon stratie over het koken, braden en bakken met het «Dordrecht” Gasfornuis met Heeteluchtoven. 89.30 ’s avonds: Bioscoopvoorstelling en lichtbeelden. Muziek van «Andante”. Toegang tot de tentoonstelling 20 cent. VoordeS Kookdemonstraties worden echter uitsluitend aan het Kantoor der Gasfabriek tot een beperkt aantal, toegangsbewijzen beschikbaar gesteld tegen betaling van 10 cent per stuk en wel op: Dindsdag 23, Woensdag 24, Donderdag 25 en Vrydag 26 Sept, van 9 12 uur v.m. Daar op alle plaatsen, waar deze demon straties gegeven worden, byzonder veel belangstelling daarvoor bestaat, en het aantal plaatsen in de Doelezaal beperkt is, voorzie men zich tydig van plaatsbewijzen. Belanghebbenden worden beleefd verzocht op het aanvangsuur der demonstratie aan wezig te zijn, omdat voordracht en demon stratie één geheel vormen. Na afloop der demonstraties mogen de op gas bereide spijzen geproefd worden. Bezoekers der tentoonstelling worden verzocht hunne toegangsbewijzen te bewaren, daar hierop enkele verrassingen worden beschikbaar gesteld. C. van de Rovaart te Amsterdam en Jac. N. D. Hoogslag te Sneek, deelde by monde van eerstgenoemde mede, dat de eerste prijs (verguld zilveren medaille) werd toegekend aan «Symphonia” van Sneek, met 79 punten, terwijl door «Andante” van Bolsward en «Groenewold" van Ber likum (Fr.) ieder 70 punten waren gemaakt, waarom de jury, in overleg met het bestuur, besloten had aan beide vereenigingen een tweede prijs (groote zilveren medaille) te verleenen. «Symphonia” van Sneek ver kreeg bovendien bet verguld zilveren kruis, uitgeloofd voor de vereeniging die in dezen wedstrijd het hoogst aantal punten heeft behaald*. Laten we hopen dat, aangespoord door dit succes, niet alleen directeur en leden van «Andante” zullen trachten hun orkest op steeds hooger peil te brengen, maar dat ook de inwoners van Bolsward deze vereeniging, die zich hier reeds zoo onmisbaar heeft ge maakt, zullen steunen door hun belangstel ling en vooral finantieel, b.v. door donateur te worden. Pluimveeverkooping. Woensdag a.s. zal door de afdeeling Bolsward van de V.P.N. in café Boermans eene verkooping van pluimvee en konynen worden gehouden. Het is de eerste maal dateendergelijke verkooping zal worden gehouden en de bedoeling is dat ieder zyn overtollig pluim vee hier zal kunnen inzenden om dit aan gegadigden te verkoopen. Iedereen dus ook niet-leden van de V.P.N. kunnen van deze gelegenheid gebruik maken en zoowel verkoopen als koopen. Zy die hun pluimvee of konynen wenschen te verkoopen moeten vooraf opgave doen van het aantal aan den heer E. Erends, Sneekerweg, alhier. Bij de verkooping heeft iedereen gratis toegang. Concours van Tuigpaarden. Woensdag 24 September a.s. zal hier ter stede het tot in wyden omtrek populair geworden Concours van Tuigpaarden plaats hebben. Naar wy uit betrouwbare bron vernamen, belooft de deelname zeer groot te zijn. Als het weer nu wat medewerkt, kan het voor onze stad weer een mooien sportdag worden en zullen er als van ouds een massa vreemdelingen hier aanwezig zyn. Behalve een prachtigen beker is er o.a. ook een gouden zweep als prijs uitgeloofd. Verder geldpryzen en medailles. Wij twijfelen er niet aan of dat Concours zal wel weer uitstekend slagen. Het feit, dat op denzelfden dag ook de Gas- en Electriciteitstentoonstelling wordt geopend, is mede een waarborg voor een dag van druk bezoek aan Bolsward. Advertentiën voor dit blad worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, Makkumer Courant en „Hennaarderadeel”, welke bladen door geheel Wonseradeel en Hennaarderadeel geregeld huis aan huis worden bezorgd. Bolswardsche Courant f 1.50 f2.75 f4.50 De groote flacons zijn voordeeligerl Bezoekt onzen Stand 't. f i Nieuwste modellen t.'l Gas en EletlticW Fokke Dosiemn BOLSWARD Overal per koleer

Bolswards Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1