Officiéél Orgaan der Gemeente Boisward 1 S. HENGST KWATTAS^ ’inesrda harigs H k’ten gri; 3ls” en ,;da Faam” Spefcieboorien, GROOT IS ONZE VOORRAAD ■w t’oeiw L I f' l 'ill Beter dan 6oed: DE BEST E 5ste Jaargang! Jf** ZIE ETALAGE. Woensdag 21 April 1926 65ste Jaargang No. 31 BOLSWARD. aai AANBEVELEND, SCHOENENMAGAZIJN 1TARSAVON (WETTIG GEDEPONEERD) HAARWASCttMIDDEL I Wï* billijk. ze, onze :ent per flesch, •or een’ kwa J' PRIMA KWALITEIT. NIEUWSTE MODELLEN. Alleen door onzen grooten omzet en groote inkoopen, zijn wij in staat onderstaande prijzen te noteeren Reparatiën spoedig, sterk, net en DIIS0I Jongens Box Rijgbottines, zeer sterk, WEEK-AGENDA. Hakken f 0.25f 0.40 paar. f 1.80 I Uit Boisward. Uit Wonseradeel. t DE KIJK-UIT. EL 112. Advertenties: 8 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Advertenties, voorkomende in dit blad, worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, „Hennaarderadeel”, Makkumer- en Workumer Courant. Dames Dames Dames Dames Heeren Heeren Heeren Heeren Hakken Hakken 1 2 >ok- Of out. iok- pril. fge- rder vis ten, zoo iten nen htig ■net de vanaf f5.50 vanaf f 6.50 vanaf f 6.50 f3.95 36-40 f5.35 f6.00 f6.25 f7.00 f4.75 32-35, f 4.90 Voor Allen die Sukkelen 3LAD per paar. 7 cent per f 2.35 gegarandeerd prima I zoolleder. ,2de soort' 28 idijvje 28 35 55 40 t, ).l anjfche Dit blad verschijnt des Woensdags en Zaterdags. Abonnementsprijs buiten de raijon, franco per post, f 2,50 per jaar. - Redactie en Administratie: J. MULDER, v/h. Firma B. Cuperus Az., Boisward, Tel. No. 4 P.S. Wij komen deze week met een groote collectie te Molkwerum, Makkum, Oudega, Heeg, Woudsend en Ie soort 32 ct. 2 e soort 45 50 100 80 Spcrciebooneii, zwarte open Schoenen, nieuw model, bruine open Schoenen, zeer mooi, Lakschoenen, prima, Box 1-band, hout gepend, Stavoren, Warns, Balk. nos. 2931, f4.35 Box Rijgbottines, hout gepend, zwarte Box Molières bruine Molières, spits en breed Box Pantoffels, hout gepend, PRIMA Gummiezolen f 0.50. 12 beste lange Veters f0.25. Koordveters, zwart en bruin, Mans Zolen en Vrouwen Zolen en pbr pond .30 ***1 25 22' 2.0 kken griHU ris” en „de Faam”. Spercieboonen, le soort 50 ct. Spercieboonen, - Bolswardsche Courant n ‘ma '3 L. SCHOENWERK >er- iea, O K ‘,v w ran :ter ïer ing lek ten, ub- ater ok- int) oen. ai de iers 392 leer ter nen ïteir iter, op een het 20- 21 April 21- 22 22- 23 23- 24 24- 25 25- 26 26- 27 :de- pa- ma- met is. och het •n). uit ter ta- dan Jan i. Lra- ÏEUKL003 TtERZE£PPRtWU?AAT |3 VERWIUJMAAR inFLESSCHDI L VAM VW3CMILLKNDe«OOTnU AFDOEHL MIDWU. TEOKN MSB. TAkSAVINCONI^NY-ttAARLEri ders te Amsterdam en van... Maar hpe zou het mogelijk zijn de rijke verschei denheid van het leven, die zich omstreeks Paschen in de bontheid der uitingen van gemeenschapsleven demonstreert, in een lijst uit te drukken? Is het niet soms ook een voorjaarsdrang, die in den tijd, waarin het natuurleven zich in allerlei vormen en lijnen en kleuren openbaart, deze verscheidenheid van het mensche- lijk leven in zichtbare vormen naar bui ten drijft? Het is deze verscheidenheid, die het leven zoo vol, zoo rijk, zoo heer lijk maakt. Wanneer zullen we haar ook beter waardeeren dan wanneer ons hart en onze zinnen openstaan voor het leven in zijn volsten bloei en sterksten kracht? Zoo we het lijstje bekijken, lijkt het maar klein. Maar wat leeft er al niet aan men- schelijke belangstelling, aan menschelij ke werkzaamheid, aan menschelijke kracht en moed binnen dien engen kring! met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn Mijnhardt’s Laxeer- tabletten onmisbaar. Zij werken viug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Licht op voor fietsen. 7.32 n.m.4.21 7.35 7.37 7.39 7.40 7.42 7.43 v.m. -4.19 -4.17 -4.15 -4.13 -4.12 -4.10 h rf «TT En hoe ver en ruim kunnen we het niet uitzetten. Want overal werkt en streeft en zoekt de mensch, tot eindeloos het leven en de menschelijke denkkracht lij ken. Van die eindeloosheid kunnen we ons deel hebben. Niet overal kunnen we zelf zoeken en werken. Maar zoo we in anderer streven, in al het menschelijke belang stellen, zal ook ons eigen leven ruimer en wijder worden en verre hori zonten krijgen. We behoeven niet alles met het lichaam te beleven. Zoo onze geest maar een deel heeft aan wat er werkt en leeft in de groote wereld rond om ons. Onlangs klaagde mij een jong- mensch over de eentonigheid van zijn le ven. En het was duidelijk, dat hij ande ren benijdde, anderer leven ruimer en frisscher en mooier zag. Maar naar het uiterlijk is het leven van ons allen van een vervelende eentonigheid. Alleen door eigen innerlijk leven kunnen we deze eentonigheid breken. Daar zijn we niet gebonden aan tijd en ruimte, niet aan den doodenden regelmaat en den dwang van het uiterlijk leven. Maar daar ook beleven w e diep en innig, waarvan geen mensch weet. Dat innerlijk beleven van g Advertenties 10 ct" per •egel. Bij meerdere graat- ting^n eeher.zelfde adver- sentfc reductie*. Bijecniract lanmerkelijke korting” - Voelt de mensch zich in den zomer wanneer hij meer naar buiten toe leeft, wanneer de wereld in haar nieuwe schoonheid met al wat er op leeft, hem aantrekt en wegtrekt van eigen innerlij ke beslommeringen, wanneer hij zich zijn gemeenschap met die wereld rondom hem meer bewust is dan in den winter, die hem opsluit in eigen huis en eigen hart, voelt de mensch zich in dezen tijd, waarin het leven zich naar alle kanten in zijn vollere werkdadigheid te ontplooien pleegt, meer en beter gemeenschaps- mensch, meer een van zin en trachten met zijn medemenschen dan in den don keren tijd, die tot zelfinkeer en afwen ding van het leven voert? Zoo ja, dan zou het van zelf sprekend zijn, dat in het voorjaar die drang naar anderen en naar meeleven met anderen, dat nieuwe ge meenschapsgevoel begon te ontwaken. I I o p p p o p I I I p F I' F I n bevelen J, En dit ontwaken zou dan de oorzaak kunnen zijn van de tallooze vergaderin gen en congressen en andere uitingen van gemeenschapsleven, waarmee het voorjaar pleegt te worden ingeluid. Het is ook mogelijk, dat deze nieuwe ople ving van gemeenschapsgevoelens niet anders is dan een herinnering aan den vroegeren winterslaap, waarin wij, men- schen, ook wellicht, als beren en andere dieren, vroeger plachten weg te zinken. Of is het enkel verruiming van het liefde gevoel, van den individueelen liefde drang die tégen het voorjaar in al het levende in zoo versterkte mate ontwaakt en is dit nieuwe gemeenschapsgevoel niet anders dan de verlangende armen, die wij in onze eeuwige behoefte van liefde uitstrekken? Zijn het nieuwe ver langens, de nieuwe verwachting der len te, die er zich in uitspreken? Het kan ook zijn, dat deze talrijke bij eenkomsten van menschen, die elkaar te. zoeken schijnen, een nuchterder oorzaak heeft en dat alleen de vrije tijd der Paaschvacantie, met het ontwakend ge meenschapsgevoel de menschen naar hun vergaderzalen drijft en dat alleen ’t zachtere weer maakt, dat meer dan om streeks Kerstmis de menschen hun con gressen en algemeene vergaderingen houden. Het gebeurt wel meer, dat we in de duisterheid van een verleden of de ondoorgrondelijkheid eener ongekende toekomst, dat we in verten en onbegrij pelijkheden de oorzaak zoeken, die we feitelijk maar voor het oprapen zouden hebben. Maar zoo dan al deze samenloop van congressen en vergaderingen, die altijd in de weken omstreeks Paschen zich ver toont, ons geen uitsluitsel kan geven omtrent oorsprong en werking van de instinctieve menschelijke gevoelens, die het leven sturen, hij leert ons ongetwij feld van dat leven de verbijsterende veelzijdigheid. Politieke congressen als ’t Paaschcongres van de S. D. A. P. en de vergadering van de Chr. Historische Unie wisselen met wetenschappelijke verga deringen als die van de Nederlandsche Chemische vereeniging te Utrecht, van de Maatschappij der Nederlandsche Let terkunde te Leiden en het eerste Neder landsche Paedagogische congres te Am sterdam of vergaderingen van den Ne- derlandschen Bond van leeraren en leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs en van den Bond van bedrijfsautohou- Voorwaarts”. VRIJDAG 23 APRIL: Stedelijk Muziekkorps. Repetitie 's avonds 8 uur in de Muziekschool. Zangvereen. .Voorwaarts”. Repetitie’savonds 8 uur in café .Voorwaarts”. Chr. Gemengd Koor. Repetitie 's avonds 8 uur inde Geref. school „Rehoboth” Hengstepad. R.K. Zangkoor. Repetitie ’s avonds 8 uur in café Slippens. Geref. Zangvereen. „Pro Rege”. Repetitie des avonds 8 uur in ’t Wilhelminagebouw. ZATERDAG 24 APRIL: Werkl.ver. „Eendracht zij ons Doel”. Leden vergadering, ’s avonds 7 uur in Café „Voorwaarts”. Burgerwacht. Oefening in het gymnastiek lokaal. Onderling Ziekenfonds. Contributie-afdracht ’s avonds van 6—7 uur in „Ons Gebouw”. MAANDAG 25 APRIL: Coöp. „Ons Belang”. Jaarvergadering ’s avonds 7’/2 uur, Café „Voorwaarts”. Menno Simonszkring. Bijeenkomst om 8 uur in de Kerkekamer der Doopsgezinde Kerk. Filmvertooning in „Ons Gebouw”, ’s avonds 8 uur. Spieker H. Beekhuis. Damclub „Boisward”. Gelegenheid tot dam men, ’s avonds 7 uur in ’t Wilhelmina gebouw. Strijkorkest „Andante”. Repetitie des avonds 7*/3 uur in de Muziekschool. DINSDAG 26 APRIL: Gemengd Koor „Boisward”. Repetitie van het Oratorium „Der Messias”, van G. F. Handel, des avonds 8 uur in „den Hof van Holland”. W1TMARSUM, 16 April. De heden avond gehouden Jaarvergadering van de Contröle-vereeniging verbonden aan de Coöp. Zuivelfabriek alhier, in het hotel Meijer, was niet druk bezocht, maar toch was de belangstelling beter dan vorige jaren. Na opening en lezing en vaststelling der notulen wordt medegedeeld, dat vooral ook door het toetreden der leden van Lollum het ledental is geklommen tot 71. In verband hiermee is nog een monsternemer aangesteld. Uit de rekening bleek, dat ruim 23000 monsters zijn onderzocht, de kosten per monster was dit jaar 20 ct. De contro leur De Boer gaf hierna lectuur van het jaarverslag, waaruit bleek, dat niette genstaande het beïnvloeden van het M. en K. er nog vele hooge opbrengsten wa ren gecontroleerd. In de plaats van den heer C. de Haas van Schraard, die als bestuurslid aftrad en niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer Lijcklama A Nijeholt van Arum, die zich de benoe ming liet welgevallen. Verder werd nog besproken het stem recht meer in verhouding van de grootte van het bedrijf te brengen en wei op de volgende schaal: Beneden 200 monsters jaarlijks één stem, van 200 tot 400 twee stemmen en meer dan 400 drie stemmen. Tenslotte bracht de voorzitter het scheidende bestuurslid De Haas, een der oprichters der vereeniging, een woord van warmen dank, voor het vele en goe de, dat de heer De Haas voor de vereeni ging had gedaan en met een hartelijk applaus stemde de vergadering hiermee in. Daarna volgde sluiting. li- Voor slechts 8 cent per regek pjaatsen we, indien dit verlangd wordt; Uwe advertentie in twee achtereenvolgende nummers ge durende deze maand, betaalt dus bij tweemaal plaatsing, slechts den prijs van één advertentie. U bereikt daardoor voor den laagsten prijs de grootste publiciteit. denken en voelen brengt met zijn emo ties, zijn verrukkingen en zijn smarten, zijn geestelijke genietingen en zijn mo- reele strijd de rijke verscheidenheid. En het is de bloei van dit leven, dat de rijk dom van eigen leven bepaalt. Maar voor die bloei is het noodig, dat we naar alle kanten onze voelhorens uitsteken. Dan voelen en tasten we eerst de verschei denheid, die ook in de Paaschweken ge woonlijk in het uiterlijk gebeuren zoo duidelijk tot uitdrukking komt. koning van de nog restende staf wa ren kwijtgescholden. Zoo kwamen er respectievelijk vijf mannen binnen. En al dezen werd voorgesteld door den heer A. Bouwmeester. De levenstragedie van no. 9: „de gift menger”, werd ongetwijfeld subliem weergegeven. No. 61: de brandstichter vonden we niet vrij van overdrijving. De moordenaar met voorbedachten ra de, verpersoonlijkt door no. 78, was het toonbeeld van halsstarrige onvergeeflijk heid, maar werd later als bij tooverslag verweekt door het feit, dat zijn goede, oude moeder hem aan de poort wachtte. Jammer, dat ten gevolge van het vlug ge spreken het duidelijk verstaan te lij den had. De wegens heling opgeslotene no. 128 was en bleef de handelsjood up to date. Een mooi type. En de man uit hooge kringen, de dan dy bij uitnemendheid, die zich met „vrouwen” en valsche wissels had inge laten, en die nu bij het vernemen zij ner in-vrijheid-stelling weer zich zag toelachen dat groot-wereldsch leven, werd door no. 103 op flinke wijze ver tolkt. Eindelijk moest de eerst opgeroepene nógmaals verschijnen: de gebroken man, wiens geestes- en lichaanlskracht bleek afgestompt... Hij kon zich niet indenken meer een vrijheid, die tevens blijheid was. De emotie’s deden hem op de plaats zelve sterven. Een eeresaluut aan den leider van dit gezelschap, die het publiek heeft laten zien en genieten, wat tooneelspel ver mag. Werkelijk hier was kunst. Ook de directeur van de gevangenis leverde in zijn rol degelijk werk. Een donderend applaus was de be- looning. Nog vermelden wij, dat mej. Suze Trijtel aan de piano zat. Ze heeft die plaats waardig ingenomen. Een bal, ingeleid met een verrassing, door mej. Stella Fontaine, hield nog en kele uren vele danslustigen bijeen. Nationale dag. Gisteren 19 April was het Prins Hendrik’s geboortedag, die hier ter plaatse werd gevierd door het vlaggen vanuit openbare gebouwen, en ’s avonds ’n rondegang van ons Stedelijk Muziek corps door een gedeelte der stad. Motor-ongeluk. Zondagmiddag overkwam den heer B. , die per motorfiets op de Sneekerdijk reed, een ernstig ongeluk, ten gevolge waarvan hij z’n rechter sleutelbeen brak. De heer v. O., die achterop zat, bleef ongedeerd. Voor het plaatsen van advertenties bevelen wij ons blad bij H.H. bestuurders van ver- eenigingen aan. terwijl wij hun tevens attent maken op ons adres voor de levering van alle soorten vereenigings-drukwerk als con- vocatie-biljetten. reglementen, diploma’s, pro gramma’s. tekstboekjes, enz. enz. J. MULDER. DINSDAG 20 APRIL: Gemengd Koor „Boisward”. Geen repetitie. Jeugd Tempelieren. Vergadering, ‘s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. WOENSDAG 21 APRIL: V. C. J. B. afd. Boisward. Bijeenkomst om 8 uur in het „Convent”. Repetitie van het openluchtspel „Hemelgave”, des avonds 8 uur in „De Doele”, voor dames en heeren. „Hoop der Toekomst”. Vergadering des avonds half zes in het Wilhelminagebouw Schaakclub „Westergoo”. Speelavond. Aanvang kwart voor acht uur in „Ons Gebouw”, leeszaal, boven. N.V. Vergadering, ’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. DONDERDAG 22 APRIL: Verkoop Tuberculose-Bloempje. Zangver. „Harmonie”. Repetitie des avonds 8 uur, zaal Boermans. A.J.C. Vergadering, ’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. 1 a M - tdijvje „De Optimisten.” Voor een flink be^tte Doele-zaal werd Maandag j.l. een „vrooiijke kunst avond” gegeven, en wel door „De Opti misten”, onder leiding van den heer Adolf Bouwmeester. De avond werd ingezet met een leuk „telefoon-gesprek” van den directeur, waarna volgde „Het gesprek van den dag”, geschreven door den heer Kees Pruis, een humoristisch allegaartje, wat in meer dan één opzicht er mocht zijn. De „gevierde cabaret-zangeres” Stella Fontaine, die nu naar voren trad met ’n viertal liedjes, wist wel bijval te oogsten; ze bleek mede bedreven te zijn in de kunst, om het publiek „los” te krijgen. Wij voor ons konden in haar optreden nu juist niet iets aparts ontdekken haar liedjes, waarin ’t „zout” was ver geten, ademden niettemin een onschul- digen geest. Kees Pruis was goed in het uien-tap- pen. En ook de door hem gezongen lied jes waren aardig. Het „fluif’-nommer moet stellig eenig in zijn soort worden genoemd. „Kindje’s laatste wensch” ernst werd met gevoel vertolkt, ter wijl het slot-no. als nieuw-populair ding door vrijwel de geheele zaal werd „mee- gebreind.” Na de pauze kwam Stella Fontaine weer op de planken. Nu met imitaties van bekende artisten, ais: mevr. Speen- hoff, Louis Davids e.a. Aan bijval geen gebrek. Tot slot werd vertoond: „eindelijk vrij?” transformatie-schets, vrij bewerkt naar het beroemde spel van Herman Heijermans. De gevangenis-directeur (Kees Pruis) deelde den 5 gevangenen de verblijden de tijding mede, dat ze door den nieuwen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1