Officiéél Orgaan der Gemeente Bolsward IG I B IJS KWATTAft Ib biisgroenta pbr pond 30 25; ’ineerfe liarijig kkn gr u 5ste Jaargang f d U rr De Gemeentewet en hare naleving. K VOLLE-.M ELK-REEP Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN Beter dan Goed DE BESTE z!l No. 33 Woensdag 28 April 1926 65ste Jaargang k. ine pijptabak is ik S Officieele Advertentiën. de NOTA’S GEMEENTE BOLSWARD. oor DE KIJK-UIT. or 0e Uit Bolsward. COLLECTE. I WEEK-AGENDA. rn schoon wasschen, gebit 1. 3 EL. 152. Advertenties: 8 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Advertenties, voorkomende in dit blad, worden gratis geplaatst in „Wonseradeel „Hennaarderadeel Makkumer- en Workumer Courant. idijvje 3LAD :ent per fle^ch, •or een kwa nbêvc'icAid, en „de Faam*. L in Den Haag te worden nagezien, opdat daar sneller worde gewerkt?? 't Zal aanbeveling verdienen dat een der Kamerleden eens op dergelijke onge regelde situaties het licht laat vallen, door het stellen van eenige vragen of het houden van een interpellatie. Door dergelijke toestanden te laten bestendigen wordt de eerbied voor onze wetgeving allerminst bevorderd en dat mag toch van de Tegeering worden ver wacht en gevraagd. ’1? arrSche Burgemeester en Wethouders van Bolsward verzoeken hen, aan wie de ge meente Over 1925 nog iets is verschul digd, spoedig hunnen nota’s in te dienen ter secretarie, die betreffende gemeente werken bij den architect. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. J. PRAAMSMA. De Secretaris, H. HAITSMA. Bolsward, 26 April 1926. Strijkorkest „Andante”. Repetitie des avonds 7'/2 uur in de Muziekschool. DINSDAG 4 MEI: Gemengd Koor „Bolsward”. Repetitie van het Oratorium „Der Messias”, van G. F. Handel, des avonds 8 uur in „den Hof van Holland”. Advertenties 10 ct” per •egel. Bij meerdere-glbat- iingep eener ^eltdc adver- xntie reductie-. Bij contract tanmerkelijke korting? ----- tón Dit blad verschijnt des Woensdags en Zaterdags. Abonnementsprijs buiten de raijon, franco per post, f 2,50 per jaar. - Redactie en Administratie: J. MULDER, v/h. Firma B. Cuperus Az., Bolsward, Tel. No. 4 de ex-bleekneusjes een hygiënische Frisch slapen, 1 verzorgen enz., allemaal dingen van zoo kolossaal be- Wij, Hollanders, zijn niet gewoon het schoon van ons land erg hoog aan te slaan. Wij reizen als we er het geld voor hebben, naar Zwitserland of de Riviera. En hebben we het niet, dan stellen we ons noodgedwongen met Gelderland of Limburg of met het Stadspark tevreden, mokkend, dat we het vele schoon, dat de wereld biedt, niet te zien kunnen krijgen. Het is een bewijs van kortzichtigheid, van napraterij misschien ook, in elk ge val, van gebrek aan waardeering voor het eigene. Gelukkig is dat de laatste ia- ren wat aan ’t veranderen. De mensch heeft overal het eigene van taal, karakter beschaving en omgeving beter op zijn waarde leeren schatten. En dat is ook aan de waardeering aan eigen land- schoon ten goede gekomen. Maar zoo we dan nu wel weten, dat het even goed als aan de Italiaansche meren en aan Frankrijk’s Zuidkust mooi is tusschen de Geldersche heuvelen, langs de Friesche meren en in de Utrechtsche bosschen, al is 'dat een mooi van een ander soort, het is niettemin goed, dat we een buiten lander het schoon van ons land aan zijn landgenooten hooren aanprijzen, als een medewerker van een Londensche cou rant onlangs deed èn hun den raad hooren geven, in dit voorjaarsgetij ons land eens voor hun auto-tochten uit te kiezen. Voor een bezoek aan de bollen velden, waar onze vlakke landen in vlammende tapijten herschapen schijnen, ris’ Spercieboonen, le soort 50 ct. L Spercieboonen, 2 e soort 45 45 50 100 80 60 en „da Faanr Algemeene ledenvergadering van de Vereeniging voor Ambachtsteeken- onderwijs, op Vrijdag 23 April. Deze bijeenkomst werd gehouden in „De Wijnberg” en was bezocht door 5 bestuursleden; één was absent. Mede was tegenwoordig de heer J. P. Postma, directeur der Ambachtsteeken- school. Overigens waren er geen leden opge komen. Nadat de heer Burgemeester, in zijn kwaliteit als voorzitter, de vergadering met een enkel woord had geopend, werd de heer H. Jorritsma waarnemend secretaris-penningmeester in de gele genheid gesteld, tot het lezen van de no tulen. En waar niemand op- of aanmer kingen had, werden ze vastgesteld. Daarna jaarverslag 1925(1926. Waar hetzelve onder meer aan de vergaderden reeds (als getypt stuk) was toegezonden werd lecture er van achterwege gelaten. Waar veel er uit, door ons reeds is overgenomen ter gelegenheid van de on langs gehouden tentoonstelling met uit reiking der diploma’s, hebben we thans enkel te vermelden: Het aantal leden op 31 Dec. 1925 was 47. Wegens vertrek uit de gemeente be dankte de heer D. H. Tolle als bestuurs lid en secretaris. Deze functie werd tijde lijk opgedragen aan den heer H. Jorrit sma. De rekening en verantwoording over 1925 werd door de heeren Postma en S. J. de Boer nagezien en accoord bevon den. Alsnog drukken we af het financieel overzicht: Op 31 Dec. 1925 wees de rekening bij afsluiting aan in ontvangst ƒ4851.10, en in uitgaaf ƒ4843.19, alzoo een kassaldo van 7.91. Den secretaris-penningmeester werd dank gezegd voor zijne prestaties in de zen. Een afschrift van het schrijven, gezon den aan den Minister van Financiën betrekkelijk het bezit der vereeniging en daarmede verband houdende dingen was nu aan de orde. Door den voorzitter werd het alsnog toegelicht. Terwijl van de zijde van het Ministerie nog geen ant woord was ontvangen. Er moest worden voorzien in de bui tengewone bestuursvacature, ontstaan door het vertrek van den heer Tolle, aan wien alsnog dank werd gebracht voor hetgeen hij gedurende 5 jaren voor de Vereeniging heeft gedaan. Op de voor dracht stonden vermeld: de heeren P. v. d. Meer en W. Ph. Hendriks. Eerstge noemde werd gekozen. In de vacature, ontstaan wegens perio dieke aftreding van den heer H. Jorrit sma, werden aanbevolen: H. Jorritsma en A. J. Osinga. Herkozen werd de heer Jorritsma, die zich deze benoeming liet welgevallen. Op voorstel van den voorzitter werd voornoemde heer bij acclamatie aange wezen als secr.-penningm. Alzoo besloten. De president knoopte hieraan nog en kele woorden van felicitatie vast en sloot toen, wijl de rondvraag niets bijzonders opleverde, deze vergadering met het feit te constateeren, dat de Vereeniging voor Ambachtsteekenonderwijs te Bolsward eene is, die er mag zijn. Friesch Volkssanatorium Appelscha. Maandagavond was er eene openbare vergadering belegd in „Ons Gebouw”, met als hoofdschotel de film: „Achter de wolken schijnt de zon.” Namens het voorloopig bestuur heette de heer S. Oosterbaan Hzn., de talrijke aanwezigen welkom, en wees op het feit, dat de straks te vertoonen film in Febr. 1.1. is vertoond in „De Doele”, bij gelegenheid van de jaarvergadering van het plaatselijk „Groene Krius”. Toen bleek de zaal eigenlijk te klein: zoovelen wilden de prachtfilm bewonderen. Ook zit er een reuzenpropaganda in voor t.b. c.-bestrijding. Al die argumenten samen deden ons besluiten, bedoeld filmwerk te doen af draaien ook in deze vergadering. Dr. Beekhuis de spreker van den avond vroeg: Is het mogelijk, de t.b.c. te bestrijden? Vroeger klonk het steeds: och, d’r is toch niets aan te doen; de erfelijkheid zit in het spel. Deze rede- neering is schijnbaar juist. Niet de erfe- ,2de soort' 28 idijvje 28 35 3^5 55 40 Burgemeester en Wethouders van Bolsward maken bekend, dat op 4, 5, en 6 Mei 1926 de jaarlijksche collecte zal worden gehouden ten behoeve van het fonds ter aanmoediging en ondersteu ning vqn den gewapenden dienst in de Nederlanden. Wij willen gaarne voldoen aan het verzoek om deze nationale instelling, die steeds voortgaat om den verminkten krijger en den behoeftigen oud-soldaat te ondersteunen, hetzij door een jaar lijksche gratificatie, hetzij door opne ming in het Koninklijk Militair Invaliden huis, aan te bevelen. Ook wij sluiten ons aan bij den wensch van het hoofdbestuur, dat de uitslag der te houden inzameling het be wijs moge leveren, dat de belangstelling in de stichting niet verflauwt, niettegen staande in dezen moeilijken tijd voor zooveel andere doeleinden een beroep op de liefdadigheid onzer landgenooten wordt gedaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. J. PRAAMSMA. De Secretaris, H. HAITSMA. Bolsward, 26 April 1926. lijkheid is het, die de tuberculose be zorgt neen, de besmetting. Jong weg genomen uit de besmette omgeving, zul len de kleinen groeien als kool. Honder den bewijzen zeggen het ons: de tuber culose is een besmettelijke ziekte, die als het ware op één lijn kan gesteld worden met typhus, mazelen, enz., al gaat ze dan meestal in minder snel tempo. Men wordt haast altijd in het huisgezin besmet, soms echter ook in school, in werkpaats. Kan t.b.c. genezen? Er sterven immers zóóvelen aan die kwaal! Ongelukkig kunnen we nog niet alle gevallen gene zen. Een goede behandeling geneest dik wijls de patiënt, die in het eerste stadium verkeert. Spr. roemde de vereeniging, die deze film heeft samengesteld ze is reeds 95 maal vertoond in den lande als eene, die ons den juisten weg wijst tot een daadwerkelijke bestrijding van die ge vreesde volksziekte. Dat iedereen helpe en bijsta, de armen onder ons te doen genezen van de tuberculose. Kent ge Appelscha? Practisch en prachtig ligt daar een gebouw met een directie en een staf van zusters, dat ie ders bewondering en sympathie moet opwekken. Was de verpleegprijs er reeds eene, die de goedkoopste was van de geheele wereld wij willen hem nog veel lager gesteld zien, opdat althans het „geld” niet beslisse in het al of niet ge nezen. Toen werd de vertooning huizen en overal het leven van een som bere werkplaats in een lustoord herscha pen schijnt, dan denken we er zoo wei nig aan, dat het toch altijd nog maar de kleinste helft van de menschen is, die er van profiteert en dat achter het scherm der zomervreugde nog zooveel leed en ellende wegschuilt’ Die ellende en dat leed zijn overal. Maar er zijn plekken waar het zich zoo schrijnend openbaart. En een van die plekken is zeker wel de Drentsche veen- streek. Er is nu een commissie gevormd, die het voor en tegen zal onderzoeken van de weggraving van het veen in Em men, zoodat de goede cultuurgrond bloot komt. Dat is dus het begin van een po ging om zoo mogelijk een anderen toe stand in die streek te scheppen en de menschen daar van hun blijvende armoe de en ellende in de toekomst af te hel pen. Maar daarnaast is ook een poging noodig om de menschen uit hun oogen- blikkelijke ellende te helpen, het leed te verzachten, dat er nu dag aan dag gele den wordt. We moeten geld geven aan de comité’s, die zich de leniging van de zen nood ten doel stellen. Maar voor zichtig jzijn! Nog pas is gebleken, hoe menschen ook van deze ellende gebruik maken om medemenschen op te lichten. Te Rotterdam bleek een comité, dat gel den inzamelde en duizenden kreeg, vrij wel alleen te bestaan om den directeur een rijk en gemakkelijk leventje te be zorgen. Er wordt vaak over gestreden of de misdadigheid af- dan wel toeneemt. Maar dit lijkt wel zeker, dat in het vin den van vormen van oplichting en ver duisteringen de menschen al brutaler en ingenieuzer worden en voor het toepas sen dier vormen zich geen oogenblik be denken. deze'Ttere«ht opmerkt ripn völgepden. dal» geen eflkël Ramt In November van het jaar 1924 werd door den gemeenteraad van Bolsward de gemeentebegrooting voor het dienstjaar, 1925 voorloopig vastgesteld. Deze be groeting onderworpen aan de goedkeu ring van Ged. Staten van Friesland, kwam in December terug met een aantal bemerkingen; o.m. werd door Ged. Sta ten aan den Raad voorgesteld een post groot 2000.(voor steun aan uitge trokken werkloozen) van de begrooting af te voeren, omdat anders de goedkeu ring aan de begrooting in haar geheel zou worden onthouden. De Raad bleef echter bij zijn eens in genomen standpunt en handhaafde den bewusten post, waarna op 4 April van Ged. Staten de mededeeling kwam, dat de goedkeuring aan de gemeentebegroo ting 1925 werd onthouden. De Raad, gebruik makend van de hem, in art. 209 G. W. toegekende bevoegd heid, ging in beroep bij de Kroon, ten einde alsnog de goedkeuring op de be grooting te verkrijgen. Deze daad had o.m. tot gevolg, dat de gemeenteraad werd uitgenoodigd om te verschijnen op een vergadering van den Raad van Staten (afd. geschillen van bestuur) om zijn standpunt in de aan hangige quaestie nader toe te lichten. Hiervan werd gereedelijk gebruik ge maakt, zoodat door den afgevaardigde der gemeente Bolsward nogmaals met klem op goedkeuring der begrooting werd aangedrongen. Deze vergadering had plaats op 5 Aug. 1925 te Den Haag. Sedert dien werd van deze zaak officieel niets meer vernomen. De begrooting van 1925 is niet goed gekeurd, wat echter van weinig invloed is geweest op den gewonen gang van zaken in de gemeente. Wel schrijft art. 211 van de G. W. voor, dat bij een niet goedgekeurde gemeentebegrooting de Ged. Staten bij het begin van het dienst jaar de gemeente machtigen tot het doen van uitgaven uit de geen bezwaar ont moetende posten tot een bedrag van 50% en zulks ook ten opzichte van de inkomsten, doch practisch is zulks na tuurlijk onuitvoerbaar gebleken en men heeft dus gehandeld, als bij een goedge keurde begrooting. Men heeft de zaken afgedaan als in normale omstandighe den het geval zou zijn geweest. Deze al dus geschapen situatie is natuurlijk niet in overeenstemming met de G. W. Thans is reeds de begrooting voor 1926, waar op eenzelfde post voorkwam, door de Ged. Staten aan den Gemeentertad gere tourneerd zonder de door de wet ver- eischte goedkeuring en intusschen heeft de Kroon nog nooit een uitspraak ge daan inzake de begrooting 1925 niette genstaande Art. 201 der gemeentewet luidt: „Onze beslissing, binnen twee maan den, nadat het verzoek om voorziening is gedaan, bij een met redenen omkleed besluit te nemen, wordt aan Ged. Staten gezonden, die, met den meesten spoed voor uitvoering zorg dragen.” Wat is nu het meest urgent en nood zakelijk? Moet onze G. W. noodzakelijk worden gewijzigd?? Of dient de machine lang. Na afloop van de volgende afdeeling vertelde Dr. Beekhuis van de sanatoria’s gesticht door de Centrale Vereeniging. Eendracht maakt macht is voorzeker ook hier van toepassing. Betere volkshuisvesting, zooals we die than? kennen, ook in onze stad, is mede een machtig wapen in den strijd tegen de t.b.c. Slechte woningen namelijk zijn broeinesten voor meergenoemde ziekte. Spr. ging nog na, wat „Het Groene Kruis” hier zoo al doet ter bekamping en voorkoming van tuberculose. Gaat eens kijken, wat uw eigen vereeniging alzoo deed en doet inzake de t.b.c.-be- strijding. Beziet haar gebouw, met tuin en groote lighal eens! Dat alles zal u aanzetten tot offers en mee-leven. Want, nietwaar, het ware en hoogste genot is gelegen in het onbaatzuchtig helpen en bijstaan van onze mede-menschen. (Applaus). De heer Oosterbaan bracht aan het einde hartelijke dankwoorden aan de heeren Geesink en Beekhuis. Zeide verder, dat er 50 nieuwe leden waren gewonnen, en dat straks per ad vertentie zal worden bekend gemaakt, dat er vandaag over 8 dagen hier in dit gebouw weer een samenkomst plaats vindt, ter vaststelling van een reglement, verkiezing van «en bestuur etc. Nog vermelden wij, dat de in meer dan één opzicht mooie film aandachtig werd gevolgd, en dat de verteltrant, soms met humor gekruid, van den heer Geesink, zeer onderhoudend was. wordt het nu wel wat laat langzamer hand. Maar we hebben ander mooi nog. De Betuwe staat in bloei. Hebt ge ze wel eens gezien, deze bloemenweelde, niet van een enkelen boom of van een enkelen boomgaard, maar van een gansche streek, waar de aaneenrijende boomgaarden het land te herscheppen schijnen in den weelderigen kleurentuin van een Oostersch sprookje? Het is won derlijk, zooals daar de geur en de kleur de weelde en het verlangen van de lente je hart binnenwaait. En je hebt geen auto noodig om ervan te genieten. Goed- koope treinen loopen er naar Geldermal- sen en Tiel en Kesteren en Nijmegen. En van daaruit kan je per fiets op één dag een goed stuk van de bloeiende Betuwe bewonderen. Het heet, dat er langzamerhand overal goedkoope treinen zullen gaan loopen, dat wil zeggen, dat de spoorwegtarieven verlaagd zullen worden. Dat is nu welis waar wel eens eerder gezegd, maar nu schijnt het officieel. Het moet trouwens de eenige manier zijn om het reizigers verkeer weer op gang te helpen en de concurrentie met de tallooze autobussen te kunnen blijven volhouden. Terwijl je vroeger om een kleinigheid, een wisse wasje in den trein wipte en naar de stad of op een vrijen dag je familie ging be zoeken, kan het nu gebeuren, dat je in geen maanden in den trein komt te zit ten, omdat ze je allemaal te duur zijn. Natuurlijk heeft het auto-verkeer den sporen ook een groot deel, en het best- betalende deel wellicht, van hun reizi gers ontnomen. Maar de enorm hooge tarieven hebben daarnaast ook ongetwij feld veel kwaad gedaan. Dat is niet oogenblikkelijk te herstellen. En nu de hooge tarieven eenmaal de gewoonte rvan reizen, anders dan in gevallen van noodzakelijkheid, hebben afgeschaft, zul len de meesten, ook al werd het reizen weer even goedkoop als vroeger, toch niet zoo makkelijk weer de gewoonte krijgen van in een trein te stappen. Maar wil men de gewoonte snel weer trachten te herstellen, dan is deze voor- jaarstijd zeker de meest geschikte De zo- mer-ontspanningsplaatsen worden lang zamerhand heropend ,de zomersport her leeft weer. Duindigt en andere terreinen voor courses hebben hun zomertenue al weer aangetrokken ,de Koninklijke Ver bonden, Nederlandsche watersportvere nigingen hebben hun voorjaarsvergade ring al weer gehouden, de voorbereidse len voor het zomerseizoen worden aller- wege getroffen, en de mensch ook die niet aan sport doet en zelfs slechts bij uitzondering courses, bad plaatsen of andere zomer-ontspan- ningsplaatsen bezoekt, maakt toch zijn plannen voor een grooter of kleiner zo- meruitstapje. Want die gewoonte van zomeruitstapjes en zomervacanties is on getwijfeld merkwaardig toegenomen. Wat vroeger een voorrecht was voor en kelen, is langzamerhand een recht ge worden voor... Neen, niet voor allen he laas nog, niet eens wellicht voor de meerderheid. x Wanneer de zon schijnt, dan lijkt het leven ons zoo licht. En wanneer in den zomer overal de weelde van het leven naar buiten loopt uit de beslotenheid der een aanvang gemaakt met van de rolprent: „Achter de wolken schijnt de zon”. (Waar wij destijds reeds een uitvoerige beschrijving van deze film gaven, achten we het thans onnoodig, er nader op in te gaan Na het eerste bedrijf, gaf de heer Oos terbaan voornoemd, een stukje geschie denis van het Friesch Volkssanatorium oorspronkelijk opgericht in Joure, en la ter naar Appelscha overgeplaatst, waar alles veel meer conform de gestelde eischen verrees. Van de 100 menschen daar, die er in zeker jaar verpleegd wer den gingen er 50 volkomen gezond huis waarts, 35 veel verbeterd. Spr. wekte op tot sanatoria-verpleging. Enkele getal len deden ons verder begrijpen, dat er in een „huishouding” als het sanatorium daar, heel wat besteed moet worden aan levensonderhoud. De dag-verpleegprijs is thans ƒ3. Men wil deze in de naaste toekomst stel len op 1.50 of (zoo mogelijk) nog la ger. En dat kan! Als er maar overal plaatselijke afdeelingen worden opge richt; deze zullen dan kunnen bijspringen in eventueele gevallen. Toen de tweede acte was vertoond, en heeren bestuursleden handteekeningen verzamelden nieuwe leden hield Dr. Beekhuis nog een praatje met de ver gaderden. Hij stond eenigen tijd stil bij de (ook hier ter plaatse bestaande) va- cantie-kolonie-afdeelingen. Hier verkrijgt men schitterende resultaten. Het kind moet „sterk” gemaakt worden. Een ver blijf van zes weken aan zee of in bosch, zei spr., heeft veelal een inwendig weer standsvermogen gewekt, waar tal van besmettelijke ziekten geen invloed meer op hebben. Daarom dienen soortgelijke vereenigingen te worden gesteund. Dat is. niet duur. Bij thuiskomst van zorge men voor lichaamsbehandeling. 22’ 20 ikên Qrasöten 1 2 aaf ze, onze als Spercieboonen, le soort 32 ct. Spercieboonen. DINSDAG 27 APRIL: Gemengd Koor „Bolsward”. Repetitie van het Oratorium „Der Messias’ van G. F. Handel, des avonds 8 uur in „den Hof van Holland”. le R.-K. Radio-avond in het Vincentiusgebouw, ’s avonds 8 uur. WOENSDAG 28 APRIL: Café Witteveen, ’s avonds 8 uur. Optreden van het beroemde Dames Jasz-Band Orkest „The Joly Robin Girls”. Repetitie van het openluchtspel „Hemelgave”, des avonds 8 uur in „De Doele”,-voor dames en heeren. „Hoop der Toekomst”. Vergadering des avonds half zes in het Wilhelminagebouw Schaakclub „Westergoo”. Speelavond. Aanvang kwart voor acht uur in „Ons Gebouw”, leeszaal, boven. N.V. Vergadering, ’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. Geref. Zangvereen. „Pro Rege”. Repetitie des avonds 8 uurin’t Wilhelminagebouw. DONDERDAG 29 APRIL: Café Witteveen, ’s avonds 8 uur. Optreden van het beroemde Dames Jasz-Band Orkest „The Joly Robin Girls”. Zangver. „Harmonie”. Repetitie des avonds 8 uur, zaal Boermans. Fabrieksarbeiders. Vergadering ’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. VRIJDAG 30 APRIL: Stedelijk Muziekkorps. Repetitie ’s avonds 8 uur in de Muziekschool. Zangvereen. „Voorwaarts”. Repetitie’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. Chr. Gemengd Koor. Repetitie ’s avonds 8 uur inde Geref.school „Rehoboth” Hengstepad. R. K. Zangkoor. Repetitie ’s avonds 8 uur in café Slippens. ZATERDAG 1 MEI: Burgerwacht. Oefening in het gymnastiek lokaal. Onderling Ziekenfonds. Contributie-afdracht 's avonds van 67 uur in „Ons Gebouw”. S. D. A. P. 1 Meifeest ’s avonds l'l2 uur in „De Doele”. Damclub „Bolsward”. Gelegenheid tot dam men, ’s avonds 7 uur in ’t Wilhelmina- gebouw. t opmerkt 1 iter den‘volgenden dag 1c idd! <er 1 - I I1 -- -P Bolswardsche Courant d, ia SC Voor het plaatsen van advertenties bevelen wij ons blad bij H.H. bestuurders van ver eenigingen aan, terwijl wij hun tevens attent maken op ons adres voor de levering van alle soorten vereenigings-drukwerk als con- vocatie-biljetten, reglementen, diploma's, pro gramma's. tekstboekjes, enz. enz. J. MULDER. MAANDAG 3 MEI: kon t t

Bolswards Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1