Officieel Orgaan der Gemeente Bolsward K. MOL - BOLSWARD J WOUDA’s Doorzitten^ b:j Wielrijders, KV^VTTA.S5C- Reepen met Cadeau tót- sroditier als” en „de Faam Spercieboonen, I &e ONTVANGEN: 5 ste Jaargang' L J Woensdag 26 Mei 1926 No. 41 65ste Jaargang UITKNIPPEN EN BEWAREN! Prima kwaliteit Wj 25 fj?e pijptabak is <5?z/z ^(ot^ncJapzejLLG 0—3. e Parfumerie Joyzelle, Haarlem fl k 1 WEEK-AGENDA. ibfc 1 in uur Uit Bolsward. distinctief, tl medaille verguld zilveren prijs, verguld zilveren medaille EL. 112. t: Advertenties: 8 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Advertenties, voorkomende in dit blad, worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, „Hennaarderadeel”, Makkumer- en Workumer Courant. Opwekkend en verfrisschend Bij een regelprijs van 8 ct wordt voor twee achtereen volgende plaatsingen derzelfde adver tentie, l>/2 maal den prijs berekend. Pro Rege”. Repetitie des avonds 8 uur in 't Wilhelminagebouw. Repetitie des avonds KWATTA 1—1. Zuiver Boekweitmeel .2de soort' 28 qdijvje 28 35 .35 55 40 r, 3LAD de geheelonthouding een grooten steun wezen. De heer Keijne en de jeugdige onthou ders hebben succes gehad met hun zang. Het corps „Hollandia” speelde hierna een paar mooie nummers muziek en nu was de beurt aan den heer E. J. Jansen van ’t Laar te Groningen. Deze rede was ongetwijfeld de clou van den avond. Spr. heeft in stijlvolle taal en met groot enthousiasme het onderwerp: „Het be ginsel van de plaatselijke keuze” behan deld. Alle aanwezigen waren geheel oor. De goed geslaagde propaganda-avond werd gesloten door den heer Nawijn, die allen opwekte ook den radio-avond van de Blauwe Week in „Ons Gebouw” bij te wonen. Inzenders van 250 Sterretjes geknipt uit de achterzijde der 5 CtS. Kwatta Reep-etiketten ontvangen gratis en franco 1 PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD merk „Marquise”. Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaarde f3. DEZE RECLAME LOOPT TOT 1 AUGUSTUS 1926 Inzendingen met opgaaf van juist adres aan KWATTA - BREDA. Afdeeling RECLAME. KWATTA SOLDAATJES BLIJVEN ALTIJD GELDIG. 19 1—0. 1—2. de *vereeniging „Lemmer” niet was opgekomen, moest tegen C. A. B. III een afmattingswedstrijd worden ge speeld, waartoe L. S. C. III zich dadelijk Blauwe Week. Een talrijke schare geestverwanten en belangstellenden had zich Vrijdagavond op het Hengstepad verzameld, om den propaganda-avond voor geheelonthou ding en plaatselijke keuze bij te wonen. Het Hollandia-muziekkorps, onder lei ding van den heer Vastennout, zette den avond met haar vroolijke stukjes, op waardige wijze in, hetgeen zeer in derl smaak van het publiek viel. Onderwijl deden jongens en meisjes van de geheel- onthouders-jeugdafdeelingen hun best om die aanwezigen, die nog niet in het bezit waren van eén blauw bloempje of de brochure „De Jonge Onthouder”, tot koopen hiervan te bewegen. Na een kort voorwoord van den ener- gieken voorzitter van het Drankweer- Comité, den heer Nawijn, trad als spre ker op ds. Couperus uit Lekkum. Spr. had als onderwerp gekozen: „Het begin sel der geheelonthouding.” In de Friesche taal werd ons een rede toegesproken, welke meer de moeite van het er naar te luisteren waard was, dan verscheidene aanwezigen hebben ver moed. ’t Was werkelijk jammer, dat niet het geheele publiek de rede heeft gevolgd of heeft kunnen volgen. Het ratelen van de wagens op de straat en niet te vergeten het gejoel en geschreeuw van de lieve jeugd, die bij deze gelegenheid in groo ten getale het plein had gekozen voor speelplaats, dit maakte het den spreker en het publiek zeer moeilijk. Degenen, die vlak bij de geïmprovi seerde muziektent stonden, dus in onmid dellijke nabijheid van den redenaar, heb ben met groote aandacht geluisterd. Na deze rede liet de heer Keijne, on derwijzer alhier, een groepje jongens en meisjes het lied „Op voor plaatselijke keuze” zingen. Kinderen met hun heldere reine stem metjes zoo’n propagandistisch lied te hooren zingen, heeft zeker menigen ont houder goed gedaan. Het spreekwoord zegt: „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst”. We twijfelen er niet aan, of deze kinderen zullen, als ze groot zijn, voor Advertenties 10 cV per tegel. Öij meerdere gfóat- sing^ieener zelfde'adver tentie reductie. Bijecntract aanmerkelijke korting? - van de behaalde resultaten en, alhoewel niet alle leerlingen aan de behoorlijke verwachtingen hebben beantwoord, mag men over het geheel toch tevreden zijn. Voor het eind-examen slaagden alle leerlingen der 3e klasse, n.l. Elisabeth Wierema, Willem Hiddema, Hendrik Walthuizen, Tjerk de Boer (met lof), Siebren van der Spoel (met lof), Tedde Bloemhof (met lof), Cornells Zuidema (met lof). Bevorderd werden van de 2e naar de 3e klasse: Steven Terbraak, Ijsbrand Wierema, Rinke Groeneveld, Klaas Alt- hoff, Gerben Miedema, Leo de Vries, Jo han van der Werf en Bella Wolke. Van de le naar de 2e klasse: Jan Buik- stra, Grietje Statema, Abe Visser, Frans Oosterbaan (v.w.), Annie Ruiter (v.w.), Niet bevorderd zijn 3 leerlingen. De burgemeester, hierna het woord bekomende, zegt, dat hem in den laatsten tijd de gelegenheid ontbroken heeft hier aanwezig te kunnen zijn, maar men moet hieruit niet concludeeren, dat het han delsonderwijs in mindere mate zijn be langstelling verdient, als bijv, het onder wijs van de teekenschool. Het hier gegeven onderwijs is werke lijk van niet minder belang voor de toe komstige leden onzer maatschappij en ’t is daarom dan ook, dat hij een verma nend woord tot de leerlingen wenscht te spreken: „Volgt steeds trouw en met vol len ijver deze lessen; van de maatschap pelijke voordeelen kunt ge straks ver zekerd zijn. Dit is mijn overtuiging en ze komt U en onze gemeente ten goede.” Ook de voorzitter van den Handels- cursus, de heer P. D. van der Klei, wekt in zijn slotwoord den leerlingen op, tot verlangen naar steeds meerdere kennis, terwijl' ook hij het Dagelijksch Bestuur beleefden dank zegt voor de betoonde belangstelling en verleenden financieelen steun. De nieuwe cursus zal vermoedelijk aanvangen 16 Sept. a.s. Seriewedstrijden C. A. B. De combinatie Achilles-Bolsward heeft haar jaarlijksche wedstrijden op beide Pinksterdagen gehouden. Vele voetbal liefhebbers hebben de verschillende mat ches bijgewoond en we gelooven zeer zeker, dat ze tevreden zijn over het ge leverde spel in het algemeen. Vooral Pinkstermaandag is er werkelijk uitste kend spel te zien gegeven. le dag. Black Boys—L. S. C. III. C. A. B. Ill—L. S. C. III. X 1 X 2 aal ze, onze rineeriia liarikg 'ent per fl&sch, >or een kwartje, j nbèvéle^d, 2e ronde. L. S. C.—C. A. B. 1—5. Onder groote belangstelling had deze wedstrijd plaats. Ongeveer een minuut na het begin wist de puik spelende Does een goal te maken, ’t Gejuich was na tuurlijk niet van de lucht. Alhoewel C. A. B. flink in de meerderheid was en Does en Hoekstra voor de pauze nog 2 maal het doel wisten te doorboren, heeft L. S. C. een tegengoal gemaakt en daar mee de eer gered. Na de rust werd weer van beide kan ten mooi spel geleverd. De Bolswarders, die onder de toejuichingen van het pu bliek een partij voetbal gaven, zooals hier dit seizoen niet vaak is gezien, wis ten nog 2 maal te doelpunten en wel door v. d. Meulen en Does. L. S. C.Friesland 08. De Friesland-spelers, kanariegeel uit gedost in de shirts van het vroegere B. V. C„ waren den geheelen wedstrijd door sterker. Voor de pauze wisten ze hun meerderheid in 4 goals uit te druk ken, terwijl L. S. C. ondanks alle moeite geen tegenpunt kon maken. Na de rust was het een spelletje van kat en muis. Bij het heele Sneeker elftal was het verband ten eenenmale zoek. Verandering van keeper was voor L. S. C. eerder een verslechtering dan een verbe tering. De talrijke toeschouwers hebben om den nieuwen doelverdediger smake lijk kunnen lachen. Op de wonderbaar lijkste wijze stompte en sloeg hij de bal len uit zijn heiligdom, maar hij kon het niet zoo vreemd doen, of hij moest nog 4 maal visschen. Finale. FrieslandC. A. B. 41. Kort, nadat de Leeuwarders L. S. C. met een respectabel punten-aantal had den geklopt, moest de finale worden ge speeld tegen de ontvangende vereeniging C. A. B. heeft eerst het voordeel van den wind, hetgeen door Friesland geen bezwaar is om de tegenpartij geducht in het nauw te brengen. Friesland speelt in het begin een veel betere partij dan C. A. B. en het duurt dan ook niet lang, of de keeper, die op een uitstekenden wedstrijd terug kan zien, wordt gepas seerd. C. A. B. raakt nu meer ingespeeld doch is nog steeds in de minderheid. Een 2e doelpunt voor Friesland volgt, maar dan toont C. A. B. wat ze waard is en eenige gevaarlijke aanvallen op het Friesland- doel volgen. De verdediger is echter hecht, maar juist voor de rust gelukt het beste Friesland. Na de uitreiking sprak de heer Huis man den voorzitter zeer waardeerende woorden toe, waarin spr. hem dankte voor al het moeilijke werk, dat hij in het belang van de sport voor zijn club had verricht en waarin spr. tevens de hoop uitsprak, dat C. A. B. nog lang onder het presidium van den heer v. d. M. mag staan. Radio-avond. De V. A. R. A. oftewel de Vereeniging van Arbeiders-Radio-Amateurs zond Zaterdagavond een programma uit, sa mengesteld door de NederL Vereen, tot Afschaffing van Alcoholhoudende dran ken. Een klein, doch aandachtig gehoor woonde in „Ons Gebouw” den radio- avond bij. Na een kort openingswoord van den heer Ploeg Jr„ sprak Ds. J. L. Faber te Zutfen een rede getiteld „Voor de Poort” Verdèr declameerde Willem van Ca- pellen, voor vele Bolswarders geen onbe kende, daar deze heeft voorgedragen op den feestavond van de plaatselijke N. V. V. afdeeling en den Bolswardschen Be- stuurdersbond. Het Hollandsche a Capella-koor, diri gent Joh. F. Keja, en de zangeres Hans Gruys, begeleid door Nora Kinsbergen, brachten eenige liederen ten gehoore. Rest ons te vermelden, dat het radio toestel, dat de aanwezigen een prettigen avond schonk, ten gebruike werd afge staan door den heer K. Mol. Handelscursus „De Hanze.” J.l. Vrijdagavond had, in tegenwoor digheid van Burgemeester en Wethou ders alhier, de openbare les van den 3- jarigen handelscursus „de Hanze” plaats. Mede aanwezig waren de leeraren, voor zitter en secretaris van den cursus. De heer J. Walraven, directeur, vangt de les aan met een woord van welkom te spreken tot den Edelachtb. Heer Burge meester en den Wethouder, den heer G. C. Eisma, als vertegenwoordigende het Bestuur onzer gemeente. Wij stellen uwe tegenwoordigheid op hoogen prijs, zegt de heer W„ en bren gen U onzen besten dank voor den ver leenden finantieelen steun, waardoor U ons het voortbestaan dezer nuttige in stelling helpt mogelijk maken. De directeur geeft hierna een overzicht Does toch den achterstand te verkleinen. Na de pauze speelt C. A. B. tegen den wind in minstens zoo goed als Friesland. Herhaalde malen wordt het Friesl.-doel bestookt, doch telkens weten Bokma c.s. het gevaar te bezweren. Het wil met de C. A. B.-voorhoede maar niet vlotten. Vele schoten gaan naast of over, terwijl de backs en de keeper in laatste instantie wel zorgen, dat een goed gericht schot geen doelpunt tengevolge kan hebben. De doorbraken van Friesland zijn uitste kend opgezet en daardoor gevaarlijker dan men zou denken en zoo weet dan de Leeuwarder voorhoede plotseling den bal naar voren te spelen en het is Oldenziel die met een onhoudbaar schot de voor sprong vergroot. Onverdroten speelt C. A. B. verder, maar het geluk, is haar tegen. Prachtige kansen worden gemist. De Friesl.-voorhoede is daarentegen productiever en kort voor het einde wordt hier voor de 4e maal gescoord. C. A. B. heeft verloren met flinke cij fers, hoewel de verhouding nu niet zoo was, als het punten-aantal uitdrukt. Bij beide partijen is keurig spel gele verd. Alle spelers hebben een goeden wedstrijd achter den rug. Op een vroolijk versierde zaal van ho tel „De Wijnberg” ontving C. A. B. na den wedstrijd haar gasten, om de eere- teekenen uit te reiken. Voorzitter Van der Meulen hield in toepasselijke woorden een rede, waarin hij ten eerste de schenkers van de me dailles en den lauwertak bedankte voor de sympathieke, daadwerkelijke hulp aan de voetbalsport in het algemeen en zijn club in het bijzonder verleend. Verder bracht spr. een woord van dank aan de F. V. B. voor de medewerking aan deze wedstrijden en voor het feit dat de proef- wedstrijd van het Friesche elftal in Bols ward werd gespeeld. Verder betuigde de heer Van der Meulen zijn dank aan de deelnemende vereenigingen en aan de heeren scheidsrechters Lambrechts, Lust- hoff, Kostelijk, Huisman en Van der Klei, die dadelijk bereid waren gevonden om de wedstrijden te leiden en zich uitste kend van hun taak hebben gekweten. Den heer Doesburg, commissaris van het spelmateriaal, den veteraan Jan Wij- ma en secretaris Huisman bedankte de voorzitter namens de vereeniging voor het vele werk, dat ze voor het heil van hun club verrichtten. Hierna had de uitreiking van het eere- metaal plaats. Wisselprijs, Zilveren lauwertak, welfce tweemaal achter elkaar of driemaal in het geheel moet worden gewonnen Friesland. le prijs, verguld zilveren Friesland. 2e prijs, C. A. B. 3e L. S. C. Extra prijs, zilveren medaille voor de hoogste score, Friesland. Extra prijs, zilveren medaille, voor het doelgemiddelde in één wedstrijd, Biljart-demonstratie. In den avond van Pinkstermaandag heeft in café „Pasver” de „beroemde Professor de Billard”, Francois Soliën, eenige knappe staaltjes van zijn kunnen getoond. Deze koning van het groene laken noodigde een ieder uit voor een partij van 500 caramboles, waarbij hij er 350 voorgaf. Enkele goede biljarters uit onze stad hebben zich met den beroepsspeler in krachten gemeten, doch moesten zich gewonnen geven. Serie’s van 70, 80 en meer tikte hij met gemak bij elkaar, zelfs werd een serie van 182 punten ge noteerd. Zijn spel was in één woord af. Na den wedstrijd gaf de heer Soliën verschillende kunststooten als piqué’s massé’s, moeilijke seriestooten en andere ten beste, gevolgd door vele „fantasie- stooten”, welke de talrijke toeschouwers in extase brachten. DINSDAG 25 MEI: Gemengd Koor „Bolsward”. Repetitie van het Oratorium „Der Messias”, van G. F. HSndel, des avonds 8 uur in „den Hof van Holland”. WOENSDAG 26 MEI: Openluchtspel „Hemelgave”. Geen repetitie. „Hoop der Toekomst”. Vergadering des avonds half zes in „Ons Gebouw”. Schaakclub „Westergoo”. Speelavond. Aanvang kwart voor acht uur „Ons Gebouw”, Jeeszjial, boven. Geref. Zangvereen. Zangver. „Harmonie”. 8 uur, zaal Boermans. Jeugd N.V. Vergadering ’s avonds 8 in Café „Voorwaarts”. VRIJDAG 28 MEI: Stedelijk Muziekkorps. Repetitie ’s avonds 8 uur in de Muziekschool. Zangvereen. „Voorwaarts”. Repetitie’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. Chr. Gemengd Koor. Repetitie ’s avonds 8 uur in de Geref. school „Rehoboth” Hengstepad. R.K. Zangkoor. Repetitie ’s avonds 8 uur in café Slippens. ZATERDAG 29 MEI: Burgerwacht. Oefening in het gymnastiek lokaal. Onderling Ziekenfonds. Contributie-afdracht 's avonds van 6—7 uur in „Ons Gebouw”. MAANDAG 31 MEI: Strijkorkest „Andante”. Repetitie des avonds 7'/2 uur in de Muziekschool. Orgelconcert in de Groote Kerk. Aanvang ’s avonds 7'/2 uur. DINSDAG 1 JUNI: Gemengd Koor „Bolsward”. Repetitie van het Oratorium „Der Messias van G. F. Handel, des avonds 8 uur in „den Hof van Holland”. Dit blad verschijnt des Woensdags en Zaterdags. Abonnementsprijs buiten de raijon, franco per post, f 2,50 per jaar. - Redactie en Administratie: J. MULDER, v/h. Firma B. Cuperus Az., Bolsward, Tel. No. 4 bereid stelde. Het C. A. B. bestuur stelde een extra medaille beschikbaar voor de Sneekers. C. A. B. IIRood Geel 2e ronde. Black BoysC. A. B. III R. Geel IIIBlack Boys R. Geel III—C. A. B. III. De uitslag is als volgt: le prijs, Verguld Zilveren medaille Black Boys. 2e prijs, Zilveren medaille R. Geel III. 3e prijs, Bronzen medaille C. A. B. III. Extra prijs, Verguld bronzen medaille (snelste doelpunt) Black Boys. 2e dag, le ronde. L. S. C.Roodgeel: 21. Beide partijen verschilden niet veel in kracht. De Leeuwarders konden het ech ter tegen de kampioenen uit de 3e klasse N. V. B. niet bolwerken en moesten het onderspit delven. Over het algemeen werd er vlot gespeeld, daarbij toonden de Sneekers meer volhoudingsvermogen en baltechniek te bezitten. C. A. B.Veteranen C. A. B. Daar de vereeniging „Heerenvëen” een telegram van verhindering had gestuurd, werden de veteranen verzocht een afmat tingswedstrijd tegen de jongere broers te spelen, aan welk verzoek ze gehoor ga ven. Zooals te begrijpen was, heeft C.A.B. gewonnen. Onder de ouderen bleken nog zeer goede krachten te zijn, maar ook waren er bij, die het spelen al vrijwat ontwend waren. Het publiek heeft af en toe hartelijk moeten lachen om de aar dige momenten, welke in deze afmat- tingspartij voorkwamen. FrieslandS. D. L. 24). De club „Friesland”, welke met een flinke ploeg in het veld kwam, waarbij enkele le klassers en oud-le klassers, was meester van het terrein. Wel hebben de heeren uit Sneek flink partij gegeven, doch tegen de meer geroutineerde N. V. B.-ers moesten zij het afleggen. ster den volgepden dag W ndat er geen enkel Kami x; v. le soort 50 ct. Spercieboonen, 2e soort 45 idijvje 45 50 x 1 100 •ansche'' 80 60 kkn of bis" en „da Faam”," ’Spprc iebporièn, le soort 32 ct. Spercieboonen. Bolswardsche Courant ^6. i J t Bretels en Sokkenhouders O WAARBORGT KWALITEIT j 3—0. 3—1. EISCHT DE BLAUWSTREEP ZAK! - gtgr een door de zon verschroeide Huid. gg| Schrijnen en Smetten,verzacht en geneest men met ^101» Óij Apoth.en Drogisten Ir Daar --- S - T kon deze'rtereeht O.pmcrid Voor het plaatsen van advertenties bevelen wij ons blad bij H.H. bestuurders van ver eenigingen aan. terwijl wij hun tevens attent maken op ons adres voor de levering van alle soorten vereenigings-drukwerk als con- vocatie-biljetten, reglementen, diploma’s, pro gramma's. tekstboekjes, enz. enz. J. MULDER. Oi i—J 10 bii§flroentft pbr pond 30.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1