Officieel Orgaan der Gemeente Boisward WOUDA's M Boter fEL. 112. Mijnhardh' KWATTAff in fcüsgroente pbr' pond 30 I kk*en ij; V iSste Jaargang'." - Woensdag 16 Juni 1926 No. 47 65ste Jaargang ‘ine pijptabak, is cent per flench, 3or een’ kwartje. in bevelend,' Laxeertabletten werken bijonregel- matigen stoelgang gKQ tonder kramp otpijn.R>Z^ Doos 60qent VOLLE-,MELK-REEP Beter dan Goed-. DE BESTE Ik/ O d A 1 1 de WEEK-AGENDA. ZOMERBEMESTING OP GRASLAND. Uit Boisward. DE WEELDE-BELASTING. Advertenties: 8 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Advertenties, voorkomende in dit blad, worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, „Hennaarderadeel”, Makkumer- en Workumer Courant. bestrooit een strook van 200 voet breed te ineens, draait dan en neemt de naast liggende 200 meter, enz. Van alle be strooide velden worden luchtfoto’s ge nomen om den boeren een controle-be- wijs te leveren. Het op deze manier be strooien moet veel econnomischer zijn, Zuiver Boekweitmeel 2 e soort 45 50 100 80 60 ie soort 50 ct. Spercieboonen, ndijvie WENKEN TER VOORKOMING VAN ONGEVALLEN. Sedert het in werking treden der Land en Tuinbouwongevallenwet 1922 zijn al le arbeiders in de land- en tuinbouw bedrijven van rechtswege verzekerd te gen de geldelijke gevolgen van ongeval len, die hun in verband met hunne dienst betrekking overkomen. De arbeiders in de hier bedoelde bedrijven hebben dus de zekerheid, dat, wanneer hun in verband met hun werk een ongeval overkomt, zij zullen worden schadeloos gesteld op de wijze als in de wet nader omschreven. Die schadeloosstelling kan intusschen niet anders zijn dan een „pleister op de wond.” De wond zelf, het ongeval, kan nu eenmaal door de schadeloosstelling niet ongedaan gemaakt worden. Daarom geldt ook hier het spreekwoord, dat voorkomen beter is dan genezen. En nu leert de ervaring, dat er altijd nog te veel ongevallen voorkomen, tengevolge van onvoorzichtigheid, gemakzucht of verkeerde gewoonten, die gemakkelijk vermeden hadden kunnen worden. Daar de meeste dezer ongevallen te wijten zijn aan de omstandigheid, dat de arbeider of zijn werkgever zich geen vol doende rekenschap geven van het drei gende gevaar, is het van groot belang, dat zij hierop zooveel mogelijk opmerk zaam worden gemaakt. Om een gevaar te vermijden moet men beginnen het te kennen. Wij nemen ons voor, van tijd tot tijd in dit blad wenken te geven. DE GEVAREN VAN DEN HOOIOOGST. Als de hooitijd weer staat te beginnen, de tijd, die voor den boer de grootste be- drijfsdrukte mede brengt, is het wensche- lijk, te wijzen op eenige oorzaken van de, in dien tijd veelvuldige ongevallen. Van de maaimachine zijn het veelal de vlijmscherpe messen, die de ongevallen veroorzaken, dikwijls reeds vóórdat het eigenlijke maaien begonnen is, doordat zij onachtzaam op den zolder of dorschvloer opgeborgen aanleiding geven tot verwondingen bij het verzetten of te voorschijn halen. Het verdient daarom aanbeveling, dat de messen, zoolang zij niet in de machine gebruikt worden, steeds beveiligd zijn door een eenvoudige houten scheede, zooals die in den handel voor 0.40 en 0.60 verkrijgbaar zijn. Een dergelijke scheede kan ook, zoo lang de machine buiten is of langs den weg wordt vervoerd, dienst doen ter be veiliging tegen de scherpe punten van den vingerbalk en verdient hiervoor aan beveling boven de oude zakken waarme de men den vingerbalk veelal ziet om- wikkeld. Ook tijdens het maaien blijft het mes het gevaarlijke deel van de machine. In de „Mededeelingen” van de „Centrale Landbouw-Onderlinge” en de „Tuin- bouw-Onderlinge” werden eenigen tijd geleden twee ernstige ongevallen bij het machine-maaien beschreven, welke ver oorzaakt waren, doordat de maaiers, toen het mes stopte, dit gingen schoon maken zonder de machine uit het werk te stellen. Doordat de paarden onverwacht aantrokken, werd in het eene geval de top van den pink afgesneden en was in het andere geval een diepe snijwond in het onderbeen het gevolg, waardoor am putatie van het geheele been noodzake- lijk werd. Uit deze ongevallen kan de les worden getrokken, dat bij iedere werkzaamheid aan het mes, dit uit het werk moet wor den gezet. Aangezien ook dan nog de scherpe punten van den vingerbalk een gevaar blijven vormen, zouden wij er aan toe willen voegen: blijft zooveel mogelijk achter het mes en vingerbalk. Alleen op deze wijze beveiligt men zich afdoende tegen ernstige ongevallen als boven ver meld. els Spefciüboorlen, le soort 32 ct. Spercieboonen, deze, al hebben zij ook recht op een of meer vrije kamers, als leden van het ge zin worden beschouwd. Op deze wijze wordt voorkomen, dat ieder die een of twee kinderen, familieleden of kennissen tegen eenige vergoeding in huis heeft genomen, onder bereik van de belasting administratie gesteld zouden worden. Maar bovendien wordt een vrijstelling verleend overal waar de pensionprijs niet meer dan ƒ35 per week (dus 140 per maand) bedraagt. Wie echter gebruik wenscht te maken van luxieuze of andere dure inrichtingen zal van zijn vertering belasting moeten betalen. Welnu, hier wordt het gehaald, waar het is, en daar kan niets tegen zijn. roemde Amerikaansche rnillionnair John Steel op 86-jarigen leeftijd gestorven. Deze Steel was eens de bezitter van een fabelachtig vermogen en kon door gaan voor een der grootste verkwisters van zijn tijd. Bekend is bijv, van hem, dat hij iederen dag een nieuw costuum, nieuwe schoenen en minstens één nieu wen hoed kocht ,daar hij uit beginsel geen kleedingstuk tweemaal aantrok. Hij rookte sigaren van 4 dollar per stuk, en stak deze principieel niet anders dan met 100-dollar biljetten aan. Bij iedere Ame rikaansche spoorwegmaatschappij had hij zijn eigen slaapwagen. Op zekeren avond kreeg hij den inval, zich alleen de première van een operette te laten voorspelen, waarvoor hij de kleinigheid van 150.000 dollar moest neerleggen. Op die manier slaagde hij er in, in tien jaar door zijn immens fortuin heen te komen. Zijn dagelijksch gebruik werd op gemid deld 15.000 dollar geschat. Toen hij 50 jaar was, kon hij gaan be delen. Sindsdien zat hij op een straat- bank van Chicago en liet zich door voor bijgangers kopergeld in zijn hoed gooien. Zesendertig jaar heeft hij in de grootste armoede nog voortgeleefd. Een ei van abnormaal groot gewicht. Een Engelsche grondeigenaar te Ma- block (de naam wordt niet vermeld) heeft een kip die bijzonder groote eieren legt, vertelt de „Tel.” Dezer dagen werd de eigenaar verrast met een ei, dat, gemeten over beide uit einden ,een omvang van 24 c.M., en daar bij een breedte van 19 c.M. had. Het ge wicht van dit reuzenei is iets meer dan y4 pond. De kip heeft bovendien de aan gename eigenschap van steeds tweeling- eieren te leggen. Jammer, dat we dergelijke kippen hier niet hebben. De vliegmachine voor bestrijding van de insecten-plaag. Het is weer Amerika, dat ons het nieuws brengt. Volgens de „Tel.” heeft men daar speciale machines gebouwd voor de bestuiving van landerijen ter vernietiging van insecten. Een dergelijk vliegtuig bestuift 300 tot 1000 acres per uur, meer dan 50 maal meer dan de beste tot nu toe gebruikte machine, van een hoogte tusschen 10 en 25 voet. Het is natuurlijk noodzakelijk, dat de bezittingen van verschillende boeren te gelijk onder handen worden genomen, want een kleine oppervlakte is voor de bewerking van uit een vliegtuig natuur lijk niet geschikt. Het vliegtuig, dat een snelheid van 80 tot 90 mijl per uur heeft, Door minister De Geer zijn vele ver-, beteringen in de weeldebelasting aange bracht. Wat het schoeisel betreft, zullen door een kleine wijziging van het be trekkelijk artikel bruine of gele schoenen buiten de belasting vallen. Voor den kleinen man en middenstan der en ook ten bate van de hotel- en pen- sion-houders zijn vele verbeteringen aan gebracht. Wie niet te veel eischend is, zal voor zijn vertering geen, belasting behoeven te betalen. Volgens de thans aanhangige voorstellen zullen niet als „weelde-in- lichtingen” worden beschouwd, hotels en herbergen waar voor logies met ontbijt niet meer dan 3.50, voor nachtverblijf alleen niet meer dan ƒ2.50 in rekening wordt gebracht. In café’s en restaurants waar het bedrijf hoofdzakelijk is beperkt tot het schenken van dranken niet duur der dan een kwartje per kop of glas, en waar de vergoeding voor een maaltijd niet meer dan 1.50 bedraagt, zal men evenmin belasting voor de gemaakte ver teringen verschuldigd zijn. Volgens de aanvankelijke voorstellen van minister Colijn, zouden allen die. geen eigen huis kunnen bewonen, en zich genoodzaakt zien huurkamers te betrek ken, zoodra zij voor volledigen kost en inwoning 45 per maand betalen „be lastbare „weelde-uitgaven” doen. Iedere kamerverhuurder, die voor zijn apparte menten 22.50 per maand krijgt, zou houder van een weelde-inrichting wor den, en dus moeten voldoen aan de strengste voorschriften aangaande boek houding enz., die aan dergelijke inrich tingen worden gesteld. Van de hotetlbelasting zullen worden uitgesloten alle huizen of gedeelten van huizen, ingericht voor het houden van ten hoogste drie kostgangers, indien BUITENLAND. Ter dood veroordeeld. Door de rechtbank te Baltimore is de 27-jarige Whittemore, een der beruchtste misdadigers uit de Vereenigde Staten, tot den dood door de strop veroordeeld. Hij was de leider eener rooverbende, die voor meer dan een mihoen dollar van banken en juwelierszaken roofde. Reeds twee malen heeft hij wegens moord te rechtgestaan. Een verkwister overleden. Naar de „Tel.” uit New-York verneemt, is in een asyl te Chicago de eertijds be- van het volk. Baldwin zeide, dat hij wenschte te zien, dat de Britsche arbei dersbeweging zou worden bevrijd van vreemde en buitenlandsche ketterijen. Cycloon in Zwitserland. Een correspondent seinde aan „Tel.” 13 Juni: Boven den Fransch-Zwitserschen Jura woedde gisternamiddag tusschen vijf en zes uur een buitengewoon zwaar onweer. In het bijzonder in de streek van la Chaux-de-Fonds woedde een cycloon, die in vijf minuten tijds acht boerenhof steden totaal vernielde en oude boomen ontwortelde, die 20 tot 30 meter verder tegen den grond werden gekwakt. Een groote hoeveelheid vee is in de vernielde stallen gedood. De telefoon- en tele graafdraden in de geheele streek zijn in wijden kring vernield. De cycloon werd begeleid door een zwaar onweer, dat zich tegelijkertijd van Bazel tot het meer van Genève en verder over het kanton Wallis voortplantte. Het centrum van 't onweer schijnt rondom Chaux-de-Fonds gelegen te hebben, waar tien personen meer of minder ernstig gewond werden en naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Eenigen van hen bevinden zich in levensgevaar. Een 14-jarige jon gen, die een schedelbreuk opliep, is in middels reeds overleden. In de haven van de Japansche stad Yokohama liggen 14 schepen, welke ten gevolge van een staking van de scheeps koks niet kunnen uitvaren. Uit Athene wordt gemeld, dat een auto, welke 15 millioen drachmen bevatte bestemd voor de Nationale Grieksche Bank, door roovers op den weg Preveza- Jannina werd aangevallen. Zes personen werden gedood. De roovers ontsnapten met hun buit. Te New-York deden, naar de „Tel.” verneemt, vier bandieten een in val in het kantoor eener groote handels- onderneming nabij de havens, met het doel de kas te berooven. Zij hadden zich echter misrekend en bevonden zich plot seling in een vertrek met meer dan vijftig menschen, in plaats van de drie, die zij daar verwacht hadden. In hun angst begonnen zij in het wilde weg om zich heen te schieten, waarbij ’n jonge typiste werd gedood en een andere werd zwaar gewond. Op hun vlucht schoten zij nog een derde typiste neer, en hoewel door het schieten en het hulp geroep talrijke employé’s uit de omlig gende kantoren waren toegesneld, die de in razende vaart met een auto wegrijden de bandieten een hagel van baksteenen achterna zonden, slaagden de moorde naars er in, onverlet te ontsnappen. ,2de soort' 28 ndijvje 28 35 55 40 Maandag 14 Juni. Orgelconcert. Een uur van genot wacht ons weer. We mo gen het mooie indrukwekkende kerkge bouw binnengaan. Dat gebouw alleen verwekt al stemming. Men voelt er zich anders worden. Ernstiger, waardiger en toch vervuld van een geheimzinnige vreugde. Gedempt klinken er de geluiden, nog zachter de echo’s, ze fluisteren eer biedig. We zoeken een zitplaats en zien rond, vooral naar het mooie orgelfront en stel len ons voor, hoe straks alles zal gaan jubelen en schetteren en zingen; en ver beelden ons dan, dat de groep spelers en speelsters van het front al die muziek vóórtbrengen. Er zijn er maar weinige zichtbaar, maar natuurlijk zijn er nog vele andere aanwezig, al zien we ze dan ook niet en de bolwangige engeltjes zul len er bij zingen. Eindelijk klinkt een machtige toon, die doordringt tot diep in de menschelijke ziel en ze meevoert naar een andere we reld. O, die heerlijke volheid van klank van het koraal, een beter begin kon men niet kiezen. „Geloofd zij God met diepst ontzag” zingt het ons voor. Dan volgt een bewerking van het 7e vers van den Psalm, van G. P. Sweelinck, den geestelijken stamvader van de orgel- componisten. De melodie duidelijk voor gedragen, wordt omspeeld en afgewis seld door liefelijke geluiden. Een wonder mooie compositie. Het eerste deel van de 4e synfonie van Widor zette heerlijk vol in, gevolgd door een zachter gedeelte met huppelende to nen (fijne klanken uit het soms zoo machtige instrument) tot aan het eind weer het volle orgel klinkt. Mooi wejk, grillig, maar toch aangenaam te hooren. Deze „Toccata” beviel mij beter dan wel vroeger gehoorde. Het „Adagio” was heerlijk om aan te hooren en geschikt om de toehoorders als in een droom mee te sleepen. Ook hierin weer van die zachte, tikkende ge luidjes, ongelooflijk teer. De „Finale” werd weer met vol orgel gespeeld, echt een Widor. ’t Geheel gaf een groote opgewektheid weer, ook in het zachte gedeelte, dat met een hjeerlijke 1 3. 2 Jaat ze, onze rinesrda haring Dit blad verschijnt des Woensdags en Zaterdags. Abonnementsprijs buiten de raijon, franco per post, f 2,50 per jaar. - Redactie en Administratie: f. MULDER, v/h. Firma B. Cuperus Az., Boisward, Tel. No. 4 en ,.da kon deze^tereeht opmcrYj eter den volgepden. dag- k ndrfl .er geen enkel Kami {isV DINSDAG 15 JUNI: Gemengd Koor „Boisward”. Geen repetitie. Jeugd-Tempelieren. Vergadering ’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. WOENSDAG 16 JUNI: „Patrimonium”. Vergadering ’s avonds 8 uur, Consistorie, Witheerenstraat. Schaakclub „Westergoo”. Speelavond. Aanvang kwart voor acht uur „Ons Gebouw”, leeszaal, boven. Geref. Zangvereen. „Pro Rege”. Repetitie des avonds 8 uur in ’t Wilhelminagebouw. Repetitie van het openluchtspel „Hemelgave”, des avonds 8'/4 uur in „De Doele”, voor dames en heeren. N.V. Vergadering ’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. DONDERDAG 17 JUNI: Zangver. „Harmonie”. Repetitie des avonds 8 uur, café Slippens. Bolswardsche Bestuurdersbond. Vergadering ’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts. VRIJDAG 18 JUNI: Stedelijk Muziekkorps. Repetitie ’s avonds 8 uur in de Muziekschool. Zangvereen. „Voorwaarts”. Repetitie’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. Chr. Gemengd Koor. Repetitie ’s avonds 8 uur in de Geref. school „Rehoboth” Hengstepad. R.K. Zangkoor. Repetitie ’s avonds 8 uur in café Slippens. ZATERDAG 19 JUNI: •«Onderling Ziekenfonds. Contributie-afdracht ’s avonds van 6—7 uur in „Ons Gebouw”. Stadsspaarkas. Gelegenheid tot ’t inbrengen van gelden, ’s avonds 7 tot 8 uur. Lokaal Politiebureau. MAANDAG 21 JUNI: Strijkorkest „Andante”. Repetitie des avonds 7‘/2 uur in de Muziekschool. DINSDAG 22 JUNI: Gemengd Koor „Boisward”. Repetitie van het Oratorium „Der Messias”, van O. F. Hfindel, des avonds 8 uur in „den Hof van Holland”. Advertenties 10 ct„ per regel. Bij m eerdere, glbat- sing^n eenerzelfdeadver- ientiereductié. Bijccntract aanmerkelijke kortirg’. 3LAÓ Het blijkt dit jaar duidelijk, dat men in de kleiweidestreek voor een redelijke hooiopbrengst niet te veel kan vertrou wen op de in vorige jaren gegeven be mesting met stalmest, mengaarde, terp- aarde of gier. Het was nu zeker ge- wenscht wat stikstofmest in den vorm van kunstmest of gier toe te voegen. Het is pok gebleken, -dat een geringe toevoeging op z.g. sterk land behoorlijk zichtbaar resultaat geleverd heeft, maar op wat schraal land was een flinke hoe veelheid noodig voor een goede op brengst. Er zijn verschillende bedrijven, waar alleen op de slechtste perceelen eenige kunstmest gebruikt wordt. Men neemt dan wel eens 400 a 450 K.G. ammoniak superfosfaat (7X9). Deze samenstelling mest is een mengsel voor tweederde be staande uit superfosfaat (14 en een derde zwavelzure ammoniak. Het komt dan voor dat men bij nauwkeurig toezien iets van het resultaat gewaar kan wor den. Het is een hoeveelheid, waarmede op best land iets te bereiken is. Op land, dat in mindere bemestingstoestand verkeert, neemt men de bemesting in den regel zwaarder. De Rijkslandbouwconsulent C. R. B. geeft dan ook in ’t Fr. Lb. week- bl. van 29 Mei voor zwaren grond op, 500 K.G. sperfosfaat en 200 K.G. zwavel zure ammoniak, belangrijk hooger dus dan ’t cijfer, dat in de practijk wel voor komt: 2 baaltjes 7X9 per pondemaat. Velen hebben vroeger reeds de erva ring opgedaan, dat de nawerking van stikstofmest in den vorm van gier of kunstmest in Juli en Augustus in den re gel ver te zoeken is. Men hoort dan ook meer en meer stemmen opgaan om voor de tweede snede opnieuw te bemesten. In enkele bedrijven komt dit vrij veel voor. Koemelkers houden soms koeien op stal en bemesten voortdurend met gier en soms ook met kunstmest. In som mige gemengde bedrijven gooit men voortdurend maar wat kunstmest op grasland om voldoende eten voor de koeien te houden. Men kan wel aannemen, dat men snel de richting opgaat van herhaalde stik- stofbemesting op grasland. Telkens wanneer het land gemaaid is of kaal ge weid is, kan er wel wat over. Het spreekt van zelf, dat men voor het resultaat van het weer afhangt. Het kan wel zijn, dat er weinig van te zien is, maar om iets te krijgen moet er wat ge waagd worden. Als meststoffen heeft men de keuze tusschen zwavelzure ammoniak, chili, norge en kalksalpeter. Voor alle is het natuurlijk wel goed, dat het in den grond regent. Bij onvoldoende regen, zal men het beste reusltaat krijgen met norge of kalksalpeter. Deze beide meststoffen zijn sterk vocht aantrekkend, zoodat na een nacht met dauw er geen stukjes meer over zijn. De te gebruiken hoeveelheden zijn al tijd wat moeilijk op te geven. Het resul taat hangt te veel af van allerlei om standigheden. Vele kleigraslanden heb ben geleden van emelten. Het zal zeker niet gewenscht zijn hier de hoeveelheid geringer te kiezen dan 200 K.G. per H.A. Zulke perceelen kunnen wel wat gebrui ken voor herstel. Een maximum bemesting, die met voordeel aan te wenden is, is ook moei lijk op te geven. Men kan wel zeggen, dat op vele slechte perceelen hier in Friesland, zwaar oud bouwland, dat in grasland veranderd is, kort geleden inge- polderd boezemland met een flinke knip- laag, een 1000 K.G. stikstofmest naast voldoende andere meststoffen niet als een overbodige luxe te beschouwen is. Zoo’n hoeveelheid kan dan gedurende de groeiperiode in drie of vier keer ge geven worden. Het wat royaal aanpak ken van zulk land is in den regel maar het voordeeligste. Een gedeelte van de bemesting kan dan als grondverbetering beschouwd worden, doordat de betere grassen de overhand krijgen en de zode sluiten. Het veranderen van een plantenbestand kan langzaam, maar het kan ook wel vlug. „Fr. Lb. weekbl.” dan met een andere machine; het Geor gia State College of Argricultura heeft ’n besparing van 50 tot 60 percent op de hoeveelheid van het gebruikte middel be rekend. Verder geeft deze methode een zeer belangrijke tijdbesparing. Men re kent dat alleen voor den katoenoogst meer dan 2000 vliegtuigen op den duur gebruikt kunnen worden. Het geschil in de Engelsche mijnindustrie. De mijnwerkersfederatie heeft een ma nifest gepubliceerd. Het manifest eindigt als volgt: Wij wenschen een loonovereenkomst, die ons economische zekerheid geeft en ons behoorlijke beveiligingsmiddelen en de procedure verschaft, waardoor de ar beiders hun loonen geregeld kunnen krij gen en hun arbeidsvoorwaarden gewaar borgd zonder voortdurend uitbarstende conflicten. Volgens de „Daily Telegraph’ ’is dit manifest een uitnoodiging aan de regee- ring tot het hernieuwen van haar pogin gen om de beide partijen tot elkaar en een regeling tot stand te brengen. Het blad voegt hieraan toe, dat de laatste, boven geciteerde zin van het manifest ’n volkomen behoorlijke en redelijke ver klaring van de eischen der arbeiders is. Er kan geen aanstoot aan worden geno men noch wat betreft den toon, noch wat betreft de strekking er van. Op dezen grondslag moet het, meent’ het blad, mo gelijk wezen, de onder handelingen te hervatten met eenige hoop op een gun stig en duurzaam resultaa 1 en indien men mag veronderstellen dat d e zin in quaes- tie met dit doel werd geredigeerd, zal de regeering nauwelijks aarz elen, gebruik te maken van de haar gebodien gelegenheid. Baldwin, die voor een groote vergade ring van conservatieven liet woord voer de, heeft o.m. gezegdi, dat het eerste werk zal bestaan in het herstellen van de verliezen, die het land in* den strijd had geleden. De algemeen-e staking had de stabiliteit bewezen van de heele struc tuur van Groot-Britta nnië, terwijl tot verbazing van de wereld geen schot was gelost. Engeland was gered door hét goede humeur en het gezond verstand -- 22" als” en „de Faam”; Spercieboonen, 1 1 Bolswardsche Courant in E G. L. O. C. L. O. i EISCHT DB BLAUWSTREEP ZAK! Bij Apath.en Drogisten Orgelconcert. Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN I 1 I oentewiïj Voor het plaatsen van advertenties bevelen wij ons blad bij H.H. bestuurders van ver- eenigingen aan. terwijl wij hun tevens attent maken op ons adres voor de levering van alle soorten vereenigings-drukwerk als con- vocatie-biljetten. reglementen, diploma's, pro gramma's. tekstboekjes, enz. enz. J. MULDER. 1 ranSthe t i R1 1 I I k tór Kr I T J O •<i

Bolswards Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1