Officieel Orgaan der Gemeente Bolsward WOUDA's k feen 0 ro UN, Bolswaru KWATTA5 ia biisgroente pbr pond 30 25 22 20- kken grosöten eis” en „de Faam”; Bij Examens en Openbaar Optreden 4^^ >5ste Jaargang fr No. 55 Woensdag 14 Juli 1926 65ste Jaargang VOLLE;MELK-REEP J I K WEEK-AGENDA. j l v^s! INT. ROODE KRUIS. Uit Bolsward. ziek wel zeer plastisch uitgedrukt. G. V. Advertenties: 10 cent per regel. - Bij contracten aanmerkelijke korting. Advertenties, voorkomende in dit blad, worden gratis geplaatst in „Wonseradeel „Hennaarderadeel”, Makkumer- en Workumer Courant. ,2de soort' 28 ndijvje 2 e soort 45 ndijvje blijft men kalm en helder door het gebruik van Mijnhardt’s Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. Zuiver Boekweitmeel els”, en Spet'ciebporien, le soort 32 ct. Spcrcieboonen, -45 50 100 80 ’60 o. 1. ranSche* Advertenties 10 eV per regel. Bij meerdere.glhat- sing^n eener zelfde adver tentie reductie-. Bijccntract aanmerkelijke korting’ -1—- 3LAD cent per fjesch, oor een' kwartje. - V B in bevel Ad, TEL. 112. OUDERS, ZORGT VOOR DE OOGEN UWER KINDEREN. Het is een algemeen bekend feit, dat hoe ouder onze kinderen worden, hoe meer zij kans loopen bijziende te worden tengevolge van de inspanning bij het leeren. Uit een speciaal tot dit doel ingesteld onderzoek te Londen bleek, dat terwijl van de kinderen onder de vijf jaar slechts 3 een-werkelijk slecht gezicht hadden, dit percentage bij de schoolgaande kin deren snel klom tot 22 om bij de stu denten der universiteit tot het onrustba rende cijfer van 50 te stijgen. Men zou dus welhaast van een „beroepsziekte” onder de scholieren en studenten kunnen spreken. Deze cijfers spreken boekdeelen en wijzen ons op de noodzakelijkheid, om bijtijds de noodige maatregelen te nemen, al zal men daardoor niet alle bijziendheid kunnen voorkomen. Op de eerste plaats staat daarbij een geregeld onderzoek en voortdurende controle onzer kinderen door den schoolarts, indien mogelijk door een specialen school-oogarts. Een dege lijke kennis toch van de ontwikkeling van het oog vanaf de kinderjaren tot den volwassen leeftijd is hiervoor in de eerste plaats noodzakelijk. En aangezien onze kinderen vnl. in de school de grootste kans loopen, hun oogen te bederven, zul len speciaal daar maatregelen te nemen zijn. Ook de onderwijzers zullen het hunne tot het goede doel kunnen bijdragen, door op bevattelijke wijze den kinderen de eenvoudigste begrippen der hygiëne speciaal met betrekking tot de oogen bij te brengen. 28 35 35 - 55 40 De leerlingen zullen om ons tot de voornaamste maatregelen te beperken zóó geplaatst moeten worden, dat het daglicht over hun linker schouder invalt. Zij zullen hun boeken en schriften op on geveer 30 c.M. afstand van de oogen moeten houden, terwijl het volle zonlicht daarop niet mag vallen, evenmin als bij onvoldoende belichting gelezen of ge schreven zal mogen worden. Verder moeten de kinderen bij het werken recht op, en niet voorover gebogen, zitten. Kin deren met zwakke oogen zullen op de voorste banken plaats moeten nemen, terwijl er op gelet dient te worden, dat zij, die brillen dragen, deze ook werke lijk goed opzetten, en de glazen steeds helder zijn. Wil men verderstrekkende maatrege len nemen, dan kan men speciale klassen voor kinderen met zwakke oogen inrich ten, die dan onder regelmatige controle van den oogarts zullen moeten, staan. Deze laatste zal den ónderwljp“r voort durend inlichten omtrent hr’ e,azichts- vermogen van elk der kinderen. De loka len van deze klassen zullen ook aan bij zondere eischen moeten voldoen. Zij zul len zooveel mogelijk op het noorden ge legen moeten zijn, de ruiten, die hoog aangebracht moeten worden, omdat het beste licht van boven komt, zullen min stens een gezamenlijke oppervlakte moe ten hebben van een vierde der lokaalop- pervlakte. De banken zullen gemakkelijk verplaatsbaar moeten zijn, de boeken duidelijk gedrukt, terwijl de leerlingen met goed zwart potlood of dito inkt op niet glanzend of licht gekleurd papier zullen moeten schrijven. Alle verdere voorwerpen in het lokaal, ook het bord, moeten dof zijn, en mogen niet tegen het licht geplaatst worden. Mocht men willen tegenwerpen, dat het inrichten van dergelijke klassen een duur grapje is, dan bedenke men, dat blindeninstituten en blindenscholen nog veel duurder zijn in hun oprichting en onderhoud, en dat voorkomen nog altijd beter is dan genezen, vooral waar gene zen op dit terrein helaas maar al te vaak onmogelijk is. WITMARSUM, 11 Juli. Verslag van den keuringsdienst van vee en vleesch van de gemeente Wonseradeel ,over de maanden April, Mei en Juni 1926. Ter keuring werden aangeboden 108 DINSDAG 13 JULI: leugd-Tempelieren. Vergadering ’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. WOENSDAG 14 JULI: Schaakclub „Westergoo”. Speelavond. Aanvang kwart voor acht uur „Ons Gebouw”, leeszaal, boven. Geref. Zangvereen. „Pro Rege”. Repetitie des avonds 8 uur in’t Wilhelminagebouw. Repetitie van het openluchtspel „Hemelgave”, des avonds 8'/4 uur in „De Doele”, voor dames en heeren. leugd N.V. Vergadering ’s avonds 8 uur in café „Voorwaarts”. DONDERDAG 15 JULI: Zangver. „Harmonie”. Repetitie des avonds 8 uur, café Slippens. VRIJDAG 16 JULI: Zangvereen. „Voorwaarts”. Repetitie’s avonds 8 uur, in café „Voorwaarts”. Stedelijk Muziekkorps. Repetitie ’s avonds 8 uur in de Muziekschool. Chr. Gemengd Koor. Repetitie ’s avonds 8 uur in de Geref. school „Rehoboth” Hengstepad. R.K. Zangkoor. Repetitie ’s avonds 8 uur in café Slippens. Vrijzinnig Kerkkoor „Bolsward”. Repetitie in het Wilhelminagebouw, ’s avonds 8 uur. ZATERDAG 17 JULI: Onderling Ziekenfonds. Contributie-afdracht ’s avonds van 6—7 uur in „Ons Gebouw”. Stadsspaarkas. Gelegenheid tot’t inbiengen van gelden, ’s avonds 7 tot 8 uur. Lokaal Politiebureau. Gemeentewerklieden. Vergadering ’s namid. 5 uur, in café „Voorwaarts”. MAANDAG 19 JULI: Strijkorkest „Andante”. Repetitie des avonds 7'/2 uur in de Muziekschool. Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN Beter dan Goed: DE BESTE De N. O. F. Het groote reclameschip van de Olie fabrieken Calvé Delft heeft op zijn reis we zouden haast zeggen zegetocht, ook Bolsward aan gedaan. Zaterdagmorgen j.l. lag de schuit gemeerd aan de Stoom- bootkade, terwijl kleurige vlaggen en tallooze aanplakbiljetten den Bolswar- ders er op wezen, dat er dien dag iets extra bijzonders was te doen. Op uitnoodiging hebben we een kijkje genomen in de N. O. F. Het schip alleen al is werkelijk de moeite waard om te zien. Het onderste gedeelte is van staal en verder is het opgebouwd uit 800 kis ten van sla-olie-flesschen. Een origineel ontwerp dus. De groote woonark, smaak vol versierd door de warmroode garani- ums in de vensterbanken en boven op het dek, maakt een prettigen indruk op den toeschouwer. Van binnen is het ook een lust voor het, oog... en voor de maag zult ge er aan toe voegen, maar daar spreken we later over. De beschildering van de wanden en het plafond is naar ontwerp van den be kenden kunstenaar Roland Holst, die ook de ontwerpen maakte voor de keuri ge verpakking van „Delfrite”. De leider van den tocht en de chef de cuisine hebben ons verschillende zaken omtrent bereiding van Slaolie, Delfrite en Delfia uit Senegalnootjes (kleine aard- noten) uitgelegd en ons verschillende lekkernijen, bereid in Delfrite, laten proeven. Nu zullen we er ons volstrekt niet op laten voorstaan, dat wij nu de ware fijnproevers bij uitnemendheid zijn, maar toch durven we wel te veronder stellen, dat deze gerechten een ieder zul len smaken. Het bleek voorts, dat de producten van Calvé uitstekend geschikt zijn, om er het eten mee te bereiden. Men zou haast niet kunnen zeggen, waar Del frite, slaolie en Delfia nu niet bij gebruikt zou kunnen worden. De Delfia dient meer voor het bereiden bij niet hooge tempe raturen, daarentegen de Delfrite ,de nieuwste uitvinding van Calvé, dient voor het klaarmaken van spijzen, waar bij groote hitte noodzakelijk is. We hebben dus in de N. O. F. de the orie en de practijk omtrent kook-, bak en braadkunst met de'genoemde produc ten geleerd en niet te vergeten ondervon den. ’s Middags en ’s avonds werd aan het publiek gelegenheid gegeven het schip te bewonderen, de demonstraties in het smakelijk bereiden van gerechten bij te wonen en de resultaten van die demon straties, welke werden uitgevoerd door „do Faam”' Ingekomen personen over Juni. Catharina Bekema van Workum, naar Hartwerdervaart 2. Sijtze Overdijk van Wirdum, naar le Holl.str. 15. Froukje de Boer van Steenwijk, naar Wilhelmina- buurt 13. Willem Kramer van Franekera- deel, naar Witheerenstraat 10. Hiltje Re geling van Workum, naar Oordje 27. Marijke de Boer van Laren naar Klippen 5. Willem Zilder van Uitgeest naar Wit heerenstraat 10. Nieske Bijlsma van joure naar St. Josephbuurt 22. Thomas Dijk stra en echtgenoote van Oosthem naar Etandslaagte 11. Ate Monkel van Oudega naar v. Munnickhuizenstraat 17. Lolle Sieperda en echtgenoote van Ugoklooster naar KI. Dijlakker 5. Theodora Bovenga van Rauwerd naar le Holl.str. 15. Eerde Bijlsma en gezin van Tjerkwerd naar 't Laag 6. Baukje Mensonides van Molkwe- rum naar Harlingerstraat. Jan Westra van Schraard naar 2e Holl.str. 35. Bertha van der Werf van Leeuwarden naar Workumertrekweg 1. Tietje de Wit van Sneek naar Gr. Kampen 17. Phillippus Bernardus Koopmans van Harlingen naar Nieuwmarkt 23. Levi Dorfmann van Nij- land naar P. Tanjéstraat 1. Trijntje Groen van Leeuwarden naar Gr. Kampen 23. Jan de Lange van Nijland naar P. Tanjé straat 10. Tietje Hoekstra van Workum naar Sneekerstraat 24. Jacob Wijnia en gezin van Nijland naar P. Tanjéstraat 1. Durk Ykema van Gaast naar ’t Laag 22. Trijntje Walthuis van Rauwerd naar Harlingerstraat. Agatha Flapper van Westhem naar Marktplein 10. letje Schmidt van Utrecht naar Jongemastr. 15. Jantje Marie Beekema van Workum naar Hartwerdervaart 2. Evert Jan Heijer van Wommels naar Kerkstraat 2. Meine Dij- kema en echtgenoote van Wommels naar KI. Dijlakker 20. Fetze Ozinga van Schettens naar Marneweg 16. Tjitske Brattinga van Westhem naar Dijkstraat 47. Johanna Cath. M. Dernison van Texel naar N. Turfkade 48. Kunskje Ferwerda van Sneek naar aan boord. Antje Hen- rieka Strikwerda van Franeker naar Wil- helminabuurt 15. Henderika Scheffer van Leeuwarden naar Sneekerstraat 37. Anne Vriezenge en gezin van Tirns naar Bo- terstraat 9. Boukje Jurna vn Warga naar Dijkstraat 33. Vertrokken personen over Juni. Maria Siemensma van Workumertrek weg 1 naar Exmorra. Antje Mensonides van Oortje 7 naar Oppenhuizen. Tietje de Haas van Franekerstraat 6 naar Vijfhuis. Catharina Bosman van Laad en Zaad naar Sneek. Wed. F. Roelofsen van !t Laag 29 naar -Sneek. Antje Algera van Dijkstraat 48 naar Tiel. Antje Hiemstra van Landbuurt 7 naar Tjerkwerd. Jetske Hidma van 2e Holl.str. 23 naar Makkum. Wijbren de Wit van Gr. Kampen 17 naar Sneek. Rein Hettinga van Marnewg 7 naar Irnsum. Dirk Harmens de Boer van Gr. Dijlakker 22a naar Amerika. Simme M. van Hettema van Bagijnestraat 4 naar Canada. Jan Mebius Popma van Hart werdervaart 1 naar Canada. Simon Post ing van Kerkstraat 39 naar Wervershoof. Gerritje Johanna Mol van KI. Dijlakker 42 naar St. Anna Parochie. Jitske van Wijngaarden van KI. Gasthuis naar Hee- renveen. Sjoérd Ferwerda van Boterstr. 1 naar Dokkum. Richtje E. Huitema van Marktplein 1 naar Joure. Catharina Jorna van Franekerstraat 25 naar Leeuwarden. Jetze de Groot en gezin aan boord Schen kenschans. Johannes Martens en gezin van Nieuwe Turfkade 48 naar Sneek. Maria Anna Adema van Hengstepad 11 naar Wijtgaard. Hendrika de Jong Cnos- senlaan 39 naar Dongjum. Age Adema en gezin van Looiersbuurt 14 naar Leeuwar den. Hessel van Wieren en gezin van 't Laag 20 naar Sneek. Luitzen de Boer van St. Janstraat 7 naar Oudega (Wijm.) Trijntje Keikes van Laag Bolwerk 36 naar Gasselter Nijeveen. Geeske Lam- mertsma van Oude Turfkade 4a naar Groningen. Gesina Bosma van Hartwer dervaart 2 naar Sneek. Jantje Hilt van Sneekerweg 24 naar Tjerkwerd. Arnol- dus van der Klei van Dijkstraat 25 naar Bussum. Geeske Commello van Withee renstraat 20 naar Leeuwarden. Anna de Boer van Parkstraat 10 naar Engwier. Pieter Ferwerda en gezin van Cnossen- laan 23 naar Schoten. Minke Roukema van Cnossenlaan 13 naar Workum. Jo hannes van der Veen en gezin aan boord naar Amsterdam. Saekle Hoitinga en ge zin aan boord naar Sneek. Hendrik W. Bosman- van Bagijnestraat 13 naar Rui- nerwold. Matthijs Hovingh van Bagijne straat 13 naar Oudeschoot. Jikke Feen- stra van Nieuwmarkt 16 naar Sneek. Al bertus Nieuwenhuis van ’t Laag 8 naar Oosterwierum. Wilhelmus Haasma van Hoogstraat 36 naar Kerkrade. Oene Oord van Klippen 18 naar Ylst. Hermanns Ja cobus Kooy en gezin van KI. Dijlakker 41 naar Haarlem. Bertus Antonius Baanstra van Marktplein 1 naar Franeker. Gevestigd te Leeuwarden: Dr.S.KROONENBERG ARTS. Uitsluitend voor Kinderziekten. Spreekuren: (12—2 Des Vrijdags: 112 o. 1 o. 2 ze, onze rinesriis liarj^fl Spercieboonen, le soort 50 ct. Spercieboonen, runderen, 3 paarden, 1 veulen, 12 oude kalveren, 53 nuchtere kalveren, 70 var kens en 16 schapen. Hieronder waren in nood gedood of gestorven 16 runderen, 3 paarden, 10 oude kalveren, 2 nuchtere kalveren, 1 varken, 11 schapen en 1 veu len. Goedgekeurd voor den verkoop in ’t klein onder toezicht werd het vleesch van 14 runderen, 1 paard, 1 veulen, 4 oude kalveren, 1 varken en 6 schapen. Afge keurd werden 2 runderen, 2 paarden, 5 oude kalveren, 1 nuchteren kalf en 4 schapen. Tuberculose werd 16 maal bij het rund en 3 maal bij het varken gecon stateerd. Echinicocesse 29 maal bij het rund en 1 maal bij het schaap. Van een rund met uitgebreide tuberculose-uit- zaaiing op borst, buikvlies werd het vleesch goedgekeurd en 30 K.G. vet na onder toezicht te zijn gesmolten, in con sumptie gebracht. Ter plaatse afgekeurd en onder toezrcht van den keuringsdienst onbruikbaar gemaakt het vleesch van 6 runderen, 5 kalveren, 2 varkens en 1 schaap. Sinds 9 Juni is Wonseradeel opgeno- men in de kring van gemeenten waaruit alle afgekeurde en niet gekeurde cada vers, benevens slachtafvallen door de Ne- derlandsche Thermo Chemische fabriek te Bergum met speciaal daarvoor inge richte auto’s worden opgehaald. Begra ven van een cadaver is derhalve niet meer geoorloofd. In verband met deze kwestie is ’t mis schien niet van belang ontbloot een klei ne toelichting te geven. Op 1 Juni 1927 rust er op elke gemeente de plicht er voor te zorgen, dat alle afgekeurde cadavers of deelen daarvan niet langer worden begraven maar worden vernietigd in een destructor. Hieraan zijn voor elke gemeente groo te onkosten verbonden en daarom werd in overweging genomen of één of enkele destructors dit werk niet zouden kun nen doen voor alle gemeenten tezamen en op deze idee voortbouwende, hebben eenige menschen met durf een naamlooze vennootschap opgericht en in Bergum ’n prachtige fabriek opgericht, waarin alle genoemde cadavers tot waardevolle pro ducten worden verwerkt. Deze naaml vennootschap Nederlandsche Thermo Chemische fabrieken heeft nu onder toe zicht van het rijk de verplichting van de gemeenten om hunne cadavers enz. in ’n destructor te vernietigen, overgenomen en moet al dit materiaal gratis ophalen in door het rijk daarvoor goedgekeurde auto’s. Hiertegenover staat dat de ge meente moet zorgen, dat Bergum de ca davers ook krijgt en heeft de Raad van Wonseradeel bij haar besluit van 28 April j.l. de keuringsverordening zoodanig ge wijzigd, dat volgens art. 10 niet alleen van het sterven van alle dieren aangifte moet worden gedaan ten huize van den keuringsveearts, maar dat deze ambte naar tevens moet bepalen, de plaats waarheen de eigenaar het cadaver moet vervoeren. Uit den aard der zaak zal dit daarheen zijn, waar Bergum het cadaver kan berei ken, dus aan den verharden weg. Hoe vlugger men de aangifte doet, hoe beter, ’s avonds verzend ik het telegram naar Bergum, daar wordt de route opgemaakt en ’s morgens 5 uur vertrekt een der 7 auto’s uit Bergum in onze richting. Meestal is de wagen om 7 uur al in Wit- marsum en is voor 12 uur de aangegeven rommel van den vorigen dag gehaald. Spoedige aangifte is dus gewenscht, en vooral niet per briefkaart omdat die be richten mij pas één a twee dagen later bereiken en zoo’n cadaver dan noodeloos drie dagen zou blijven liggen, onkosten zijn hier voor den eigenaar niet aan ver bonden. Men doet verstandig de huid te laten zitten aangezien men hiervoor 2(3 der marktwaarde vergoed krijgt en men dus evenveel ontvangt als wanneer men een slager laat komen om het dier te vil len, terwijl dan met bloed erg gemorst wordt. De chauffeur van de auto geeft van elk cadaver een bon af, waarop men kan le zen hoe de uitbetaling van de huid plaats heeft enz., terwijl men met deze bon het verliezen van het dier tegenover den be- lasting-ambtenaar later eventueel kan bewijzen. Sinds 9 Juni tot 1 Juli zijn door Bergum gehaald: 2 maal 100 K.G. slacht afval, 3 oude kalveren, 2 varkens, een schaap en een paard. De Keuringsveearts Hoofd van Dienst: Dr. J. NAUTA. WITMARSUM, 11 Juli. Mej. Martha Sierkstra, afkomstig van hier, leerlinge van de R. K. Kweekschool te Moerdijk, behaalde de akte van onderwijzeres. WITMARSUM, 12 Juli. Een auto-on- geluk, dat gelukkig bij materieele schade bleef, had hier hedenavond pLm. 7 uur (N.T.) plaats even voorbij den landbou wer A. Kooistra op den weg Witmarsum- Harlingen. De autobestuurder, de heer J. uit Bolsward, moest een varkenswagen van den heer Jongma van Arum passee- ren en wie nu geen ruimte genoeg gaf weet men niet, maar een hevige botsing den kok, die vast niet voor zijn dames- collega’s op culinaire gebied onderdoet, aan een streng doch smakelijk onderzoek te onderwerpen. Geen wonder, dat de be langstelling groot was. Orgelbespeling A. Aalt. Maandag 12 Juli. Een massa menschen! Geen wonder, prachtig weer! van heinde en verre kwam men op, om te genieten van al het schoone, dat zoo gul werd aangeboden. De,gastheer vraagt niet naar arm of rijk, ieder kan gebruik maken van zijne gast vrijheid, mits.... men moet van muziek houden, anders is het hem onmogelijk te doen genieten. Mist gij de gave om mu ziek mooi te vinden, blijft dan weg, dat is beter. Het orgel heft aan: Wie maar den goe den God laat zorgen” de heerlijke, volle klanken dringen tot allen door. Dan volgt een bewerking van dezelfde koraal van O. Dienel. De naam is mij totaal onbe kend, maar de inleiding klinkt heerlijk schoon. Na die inleiding zingen twee machtige stemmen afwisselend de melo die. Als om strijd willen ze hun vertrou wen op God laten doordringen in het menschenhart. Daarop volgen „Bourrée” en „Gavotte” van niemand minder dan van Joh. Seb. Bach de orgelcomponist bij uitnemend heid. Hoe karakteristiek klinkt dat ryth- me van de dansmuziek, hoe luchtig en dartel. Geen wonder, dat de tijdgenoo- ten van Bach zijne muziek te wereldsch vonden voor de kerk en hij daarover me nige, vinnige aanmerking moest hooren. Zelfs met ontslag werd bedreigd, als hij zóó volhield. De groote waarde van zijne compositie’s begreep men toen in het ge heel niet. „Bourrée” was mooier dan de „Gavotte”. „Air” uit de Französische Suite een juweeltje van fijne kunst. 3. „Andante” van Mozart. Lieflijk klonk deze muziek, zooals haast alles van dezen componist. De mooie registra tie deed het fijne er van goed uitkomen. Mozart schreef deze muziek in een moei lijke periode van zijn zorgenvol leven”, lazen wij op het programma. Alle aard- sche ellende viel echter van hem weg ge durende het componeeren, getuige deze schoone muziek, die alles behalve ellende doet hooren. ’t Is allemaal even vredig en lieflijk. Vergeten, verdwenen was dan alle lijden, zijn eigenlijke wezen raakte het niet.. Heerlijk voorrecht van den waren kunstenaar. 4. Fantasia moderato grave” van J. Rheinberger. De componist is van den nieuweren tijd. Een geheel ander geluid nu, dan het voorgaande. Machtige klan ken, vol orgel; en na Rheinberger, Grieg! nog meer modern, wéér andere geluiden. Dat eigenaardig Noorsche, dat zijne mu ziek in het algemeen kenmerkt, hier sterk uitkomend. Een prachtige keuze uit zijtfe werken en zóó ten gehoore gebracht, is het werkelijk een genot om aan te hoo ren. a. „Morgenstimmung”. Schoone mu ziek schildert ons de zonsopgang. De vogeltjes laten zich spoedig hooren: ge tjilp, gekwetter, allerlei teere geluidjes vermengen zich met een melodie, die zich telkens herhaalt, vooral aan het slot was dit wondermooi, b. „Wiegenlied”. Zoet vloeiend en feeder klonk de inleiding van het mooie wiegenlied, dat, uitgezongen, weer gevolgd werd door de zelfde, eerste zoetvloeiende, teedere klanken, c. „Ases Tod.” Dit is wel vaker ten gehoore ge bracht, maar stellig nooit zoo aangrij pend als deze keer. Een steunen en kreunen en worstelen, dat steeds aangroeit en de ziele machtig ontroert, ligt in deze muziek. Steeds zwaarder, steeds moeizamer het geluid, dan weer zacht, als van af matting. Loodzwaar drukt dit alles den toehoorder. De doodstrijd is in deze mu ziek wel zeer plastisch uitgedrukt. Maar dan „Anitra’s Tanz”. Dat was weer iets anders! Luchtig, dartel, trippe lend, ja men kon zelfs zeggen lachen hoorde men er in. „Solvejgs Lied” ge zongen aan een sterfbed, een heerlijke melodie en die dansmuziek, die herinne ring daar in! Hoe is het toch mogelijk, zoo iets teers uit het orgel te halen. J<e houdt je adem in ,om toch maar niets er van te missen. Tot slot kregen we: So nate in d. van Alex Guilmant. Concertge- ver liet zich over deze compositie niet zoo heel gunstig uit. Maar het klonk toch zoo mooi. a. „Allegro assai” was wel de moeite waard te hooren, bevatte een mooie gedachte, b. „Andante” een men geling van teere melodieën kon ons ook zeer wel bekoren en c. „Menuetto” was weer zoo iets pittigs, dat eiken toehoor der opgewekt doet worden en doet mee huppelen in gedachten, terwijl de Finale nog eens een heerlijk, verfrisschend stort bad van donderende, daverende, schet terende muziek over de toehoorders uit goot en daarmede was het voor heden weer ten einde. Dit blad verschijnt des Woensdags en Zaterdags. Abonnementsprijs buiten de raijon, franco per post, f 2,50 per jaar. - Redactie en Administratie: J. MULDER, v/h. Firma B. Cuperus Az„ Bolsward, Tel. No. 4 kon deze^tcretiit o.pmgScj eter den volgepden d nd.ff er v.-^s! Bolswardsche Courant in Üi - l I I EISCHT OB BLAUWSTREEP ZAK! *1 Voor het plaatsen van advertenties bevelen wij ons blad bij H.H. bestuurders van ver- eenigingen aan. terwijl wij hun tevens attent maken op ons adres voor de levering van alle soorten vereenigings-drukwerk als con- vocatie-biljetten. reglementen, diploma's, pro gramma's, tekstboekjes, enz. enz. J. MULDER. STATIONSWEG^ - Telefoon 1787 oentetnii,' jj J

Bolswards Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1