Officieel Orgaan der Gemeente Bolsward WOUDA’s ®l ïb hiisgroenteï pbr pond h RWATTAS1 JA^ZV.REEP L-e? grfefltén eis” en „de Faam i kk«e ri grg? -n#y'« eis” en „de Faa .v EERSTE LEEUWARDER HYPOTHEEK- EN CREDIETBANK verstrekt )5ste JaargangV No. 57 Woensdag 21 Juli 1926 65ste Jaargang 'jne pijptabak is V li Beter dan öoed. DE BEST E 177. WEEK-AGENDA. *7 Leeuwarder Hypotheek- w^sl haar meerderheid op het &iu de (ofojneJdfzejLLC EEN UITSTAPJE NAAR VOLENDAM. I Parfumerie Joyzelle, Haarlem 3-5 Uit Bolsward. i - -7 V'-l NBAAI Advertenties: 10 cent per regel. - Bij contracten aanmerkelijke korting. Advertenties, voorkomende in dit blad, worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, „Hennaarderadeel", Makkumer- en Workumer Courant. Opwekkend en verfrisschend o. 1 o. 2 6-2-6-8-2-8-4-8-2 46 S-8-8-2-8-2-8-6-8 58 I Zuiver Boekweitmeel I By Rinke woech de siele licht, De portefeuille desto swierder. Syn broer, dy ’t doom’ny wier en gans Mei ’t sieleheil fen Rinke noed hie, Brocht Rinke wol ris oan ’t forstan, Det hy, as minske, lang net goed die. Det Rinke ’n oar sa neisjên koe, Dat koe syn broer abslüt net hirde. Mar Rinke lei der wer tsjin yn: „In minske wol bidrogen wirde. „As ik him derta helpe kin, „Den wol ’k dat üt noch yn net weeg’rje. „Min sjucht al gau, ho’n langst er hat „En den wol ik him net ófsteeg’rje.” „Nou sünder gekheid, sei syn broer, „Dou moast ris om foroarjen tinke.” „Ik noch foroarje al sa aid! „Dat is to let for my,”’sei Rinke. „Né, min is nea to aid om to „Foroarjen, t’ goede to bitrachtsjen.” Derop sei Rinke: „Den kin ik „Dermei ek noch wol efkes wachtsje.” 14-VII-,26. SIBE. 2e soort 45 45 50 100 80 60 SNYPSNAREN Unforbetterlik. De keapman Rinke wier bitüft, Wist oeral wol hwet üt to meitsjen. Al wier syn spul ek noch sa min, It wier him neat dat kwyt to reitsjen. Hy socht den syn geskikte boer, Dy ’t maklik troch him wier to brüken; For Rinke wier ’t den neat gjin toer Sa’n stakker yn ’e pet to lüken. Dat wier fen jongsöfoan al gien: Earst hand’le hy yn lammefellen; Den barde ’n boer meastal to min, As hy net paste op syn tellen. Do ’t Rinke die yn keallen, skiep, Ek al yn kij en hynders letter, Hold hie him trou oan ’t aid systeem. Hy waerd wol alder, mar net better; Tominsten hwet’t moreel oangiet, Oars hied er suver neat to kleijen, Hwent hy hie jild nou by de rus, Hy koe ’t wol mei de biezem feije. Syn dwaen hie wol fortuten dien; Dat wist er treflik üt to lizzen: „My tinkt sa: Eerlijk duurt het langst Om rijk te worden” wier syn sizzen. Derom hie hy net earlik west, Hwent dermei kaem min döchs neat fierder. ,2de soort 28 ndijvje 28 35 35 55 40 Goedkoope watertochtjes. Verwijzende naar de in dit blad voor komende advertentie, willen we er onze lezers op attent maken, dat de heer H. Kramer (Joure tel. 21, Sneek tel. 358) de gelegenheid heeft opengesteld tot het maken van prachtige en goedkoope wa tertochtjes over Sneekermeer en Poel, met zijn daartoe uiterst geschikte booten „Libra, I, II en 111.” Deze tochtjes staan in verbinding met de Luxe-autobusdienst van Joure-Hee- renveen-Oranjewoud-Steenwijk en tus- schengelegen plaatsen vanaf 19 Juli tot September 1926. Na reeds lang de kust van Noord-Hol- land in zicht gehad te hebben, konden we te rium 2 uur Volendam zien. Het tee- kende zich aan ons oog af als een film, oogenschijnlijk een vlakke kust met roo- de huizendaken, waartusschen de kerk met zijn gladde zwarte pannen en hoogen toren zich als ’n reus verhief, ’t Is alsof er in de verte een massa palen staan. We komen dichterbij, de vaart der boot wordt nu verminderd; dat wat we voor palen aanzagen, blijken de tallooze mas ten van de in de haven- liggende botters te zijn. We trachten ze te tellen, zijn reeds over de 100, staken het maar, want het is ons niet mogelijk het juiste aantal te bepalen. Wat een drukte op den dijk. We zien een veirtal groote booten voor ons liggen, sommige verlaten wordende door de talrijke passagiers, andere weer voor vertrek gereed. Ook achter ons is een groote boot vol bezoekers genaderd en daarachter komt nog een. Onze boot ligt stil. Het is ruim kwart over drie. We gaan aan wal, waartoe we den weg over een ander schip moeten nemen. We komen op de straat, die wij den dijk- straat zulen noemen. We worden getrof fen door de echt typische kleedij van de WOENSDAG 21 JULI: Schaakclub „Westergoo”. Speelavond. Aanvang kwart voor acht uur in „Ons Gebouw", leeszaal, boven. Geref. Zangvereen. „Pro Rege”. Repetitie des avonds 8 uur in’t Wilhelminagebouw. Repetitie van het openluchtspel „Hemelgave", des avonds 8’/4 uur in „De Doele”, voor dames en heeren. „Patrimonium”. Vergadering, ’s avonds 8 uur Consistorie, Witheerenstraat. DONDERDAG 22 JULI: Zangver. „Harmonie”. Repetitie des avonds 8 uur, café Slippens. Chr. Muziekclub „Absit Invidia”. Gewone repetitie, des avonds 8 uur in de school aan de Hid Herostraat. Tevens gelegen heid voor nieuwe leden om zich aan te melden. Concert in het Julianapark door het strijk orkest „Andante'. Aanvang 8 uur. Zangvereen. „Voorwaarts”. Repetitie ’s avonds 8 uur, in café „Voorwaarts”. Stedelijk Muziekkorps. Repetitie ’s avonds 8 uur in de Muziekschool. Chr. Gemengd Koor. Repetitie ’s avonds 8 uur in de Geref. school „Rehoboth” Hengstepad. R.K. Zangkoor. Repetitie ’s avonds 8 uur in café Slippens. ZATERDAG 24 JULI: Onderling Ziekenfonds. Contributie-afdracht j, •s avonds van 6-7 uur in „Ons Gebouw”. {junne w'jde broeken, Stadsspaarkas. Gelegenheid tot ’t inbrengen 1 van gelden, 's avonds 7 tot 8 uur. Lokaal Politiebureau. MAANDAG 26 JULI: Orgelconcert in de Groote Kerk. Aanvang ’s avonds 7'/2 uur. Strijkorkest „Andante”. Repetitie des avonds 7'/2 uur in de Muziekschool. gesloten met een paar groote knoopen, het kan wit zilver zijn, een doek als een wijde keten om den hals, de vrouwen in hun eveneens typische kleeding, met hun ne in twee punten eindigende witte kan ten mutsen en groote gekleurde schorten; de jongens en meisjes, nog zoo klein, dragen reeds kleeding van hetzelfde mo del. Kleine kinderen lijken wel oude vrou wen en oude mannen in miniatuur. De dijkstraat is vol vreemdelingen. In alle zaken is men in actie, want voor Vo lendam is het een dag van verdienste. En zoo is het des zomers eiken Zondag, verzekerde men ons. In wel 2 fotografische ateliers was men druk in de weer. De vreemdeling kan zelfs een foto laten maken in echt Volen- damsch costuum en hiervan wordt een druk gebruik gemaakt. De woningen zijn op een enkele uit zondering na, echt ouderwetsch, ge ziet aan den zeekant nog paal-woningen. We wandelen door en slaan een zijstraatje in. De weg gaat naar beneden, want we verwijderen ons van de zeedijk. De straat is nauw. De woningen zijn klein, de voor gevel of wel het onderste deel daarvan is van steen opgetrokken, het bovenste deel vanaf de balklaag, van hout, de zijwan den zijn van hout, niet van geploegde of geschaafde planken, maar van z.g. scha len, waarvan men hier een loodsje of wel eens schuurtjes maakt. De voordeur be staat uit een onderste en een bovenste helft. De bovenste staat nog al dikwijls open. We gluren naar binnen. Een gang ontbreekt. Een voorportaal scheidt u van de kamer, die er keurig onderhouden uit ziet. (In verschillende kamers zien we al lerlei voorwerpen, welke er op wijzen, dat we op Volendam zijn). Oude vrouw tjes zitten buiten, keurig gekleed in haar Volendammer costuum, ook mannen en kinderen. Door de vreemdelingen wor den vaak groepjes kinderen op de lens genomen. En hoe oud en slecht de wo ningen ook zijn, allen, ook de kinderen, geven u blijk van een zekeren welstand. De namen van verschillende straatjes wijzen er U op, dat ge in een visschers- plaats zijt. We lezen o.a. Botsteeg, Spie- ringpad en meer dergelijke. We wandelen verder en loopen langs een vuile gracht en daar zien we een groot gebouw, een prachtige kerk, die boven alles uitsteekt. We merken aan den voorkant drie ingangen op en op zij nog één, die openstaat. En daarnaast verheft zich de pastorie, eveneens een groot, ruim gebouw. We wandelen verder, ko men in ’n ruimere straat en zien er twee schoolgebouwen, -nog nieuw, naast el kaar staan. We zijn gekomen op een open plein en zien op eenigen afstand 't station van de Noord-Holl. tramweg Mij. En nu we het oude gedeelte gepasseerd zijn, zien we de nieuwe wijken, di_e niets Volendamsch meer vertoonen, maar ge heel in overeenstemming zijn met wat we hier en elders zien. En na nog even vertoefd te hebben in een lunchroom, is Kinderoptocht. De gecostumeerde kinderoptocht tij dens de feestelijkheden in September a.s. zal ongetwijfeld een der aardigste num mers worden van het feestprogramma. In hoofdzaak is de kwestie, dat de ouders het initiatief nemen en iets aardigs voor hunne kinderen uitzoeken. Inlichtingen omtrent dén optocht zijn te bekomen bij den heer F. Laméris, voorzitter; Mevr. M. van der ZeeDe Vroegte, secret,; Mevr. Flierman, Mevr. Walma en den dan 9 bovenslagen. 10 wist \y2 sPel plus 2 punten te bemachtigen. Ziehier het ver loop: No. 10: No. 4: De uitslag is derhalve: le prijs 30 no. 4. 2e prijs 15, no. 10. 3e prijs 9, no. 15. WONSERADEEL. Het vlastrekken is op de eerste perceelen weer begonnen. Zooals gewoonlijk is de stand nogal ver schillend. Er zijn stukken, waar het vlas behoorlijk lang is, maar er zijn ook bij, die niet zoo bijster lang zijn. Van handel in het artikel hoeren we nog niet veel, wat niet zoo vreemd is, daar de Belgische kooplui wegens den lagen stand van den franc niet best zaken kunnen doen. Voor de vlasbrakers schijnt dat met het oog op den komenden winter niet zoo kwaad, als men er zich dan maar op toelegt een goeden bundel vlas af te leveren. Waar de Friesche Mij. van Landbouw alles doet om te bevorderen, dat de vlasbewerking verbeterd wordt, is er veel aan gelegen, dat de brakers hun best doen weer zich een goeden naam te verwerven. Voorts op de zitdagen DINSDAGS van 9—11 uur in Hotel PISO te SNEEK. DONDERDAGS van 10—12 uur Hotel HARMONIE te BOLSWARD. OVERAL APARTE SPREEKKAMER AANWEZIG. Eerste Leeuwarder Hypotheek- en Credietbank. Van bovengenoemde Instelling komt in dit blad een annonce voor en zouden wij kunnen volstaan met naar den inhoud hiervan te verwijzen. Naar de Directie verzekerde, zijn reeds eenige honderden personen in Friesland als credietnemers aan hunne instelling verbonden, welke credietnemers bijna eenparig te kennen gaven, dat juist de door deze Instelling gevolgde werkwijze n.l. met maandelijksche aflossing over het algemeen, vooral voor den kleineren Boerenstand, verre te waardeeren is bo ven de aflossing’van het geheele bedrag in eens. Een goed toegepast spaarsysteem ver gemakkelijkt tevens de formaliteiten van borgstelling ten zeerste, zonder dat de vereischte zekerheidsstelling uit het oog wordt verloren, verklaart de directie. cent per flesch, oor een’ kwartje. - an bevelAd, |IN, Bolsward TEL. 112. Dit blad verschijnt des Woensdags en Zaterdags. Abonnementsprijs buiten de raijon, franco per post, f 2,50 per jaar. - Redactie en Administratie: J. MULDER, v/h. Firma B. Cuperus Az., Bolsward, Tel. No. 4 VOORSCHOTTEN met maandelijksche aflossing op billijke voorwaarden, EERSTE HYPOTHEKEN, zeer billijk. Neemt gelden a DEPOSITO voor een jaar vast, rente 5 °/0. Voor korter of langer termijn, rente naar overeenkomst. Inlichtingen ten kantore, Van Swietenstraat 12, Leeuwarden, of bij de H.H. D. J. BANGMA, Taxateur Adviseur te Wolsum, JOH. TICHELAAR, Corres pondent te Parrega. Evenals het vorige jaar organiseert ook thans weder de Ned. Tramweg Maatschappij uitstapjes en wel naar Vo lendam, Hoorn, Kampen, Terschelling, Vlieland, Appelscha, enz. Het eerste uitstapje is Zondag j.l. ge weest en wel in vereeniging met de Hol- land-Frieslandlijn, naar Volendam. Het aantal deelnemers was niet groot, wat wel te wijten zal zijn aan onvoldoende publicatie. We hebben nu dit uitstapje meegemaakt en werkelijk genoten. Nog maals jammer voor de maatschappij, dat het aantal deelnemers zoo gering was. Zooals we uit de gesprekken aan boord konden opmerken, waren allen zeer voldaan. De tram vertrok Zondagmorgen 8.35 uit Bolsward, aankomst te Lemmer ruim half elf, waarna de boot direct ver trok. Toen we buiten de haven waren, hadden we een mooi gezcht op onze Friesche Zuidkust, waarbij de schoor steen van het stoomgemaal te Tacozijl nog op verren afstand zichtbaar was. De zee vertoonde slechts rimpels, waardoor de boot onmerkbaar door het water schoot. Toen we in volle zee waren, werd de boot gevolgd door een troep zeemeeu wen die steeds heen en weer vlogen, om daarna bijna loodrecht op het water neer te schieten, teneinde hun prooi, een vischje, machtig te worden. Tegen kwart voor twaalf kwam het eiland Urk in zicht. Dit toonde zich aan sns oog als een smalle landtong en ein digende in een grooten heuvel, waarvan we, meer op zij komende, eenige gebou wen konden onderscheiden. Te half twee zagen we op verren af stand het eiland Marken. We konden slechts op grooten afstand onderscheiden een toren met gebouw (den vuurtoren), 4 vierkante blokken en een heel groot blok. Dichterbij komende waren de eerste 4 blokken kleine complexen van wonin gen en het laatste de bebouwde kom, waar we twee kerken opmerkten, welks torens nog al heel wat in hoogte ver schilden. voordeel van Witmarsum was. Op 2-5 en 2-6 passeerde Reitsma de kaats en be ëindigde hiermee de partij. Derde lijst 8-1 en 4. De kamp tusschen nos. 8 en 1 was een groote teleurstelling. Toen de stand 1-1 was ontstond een geschil tusschen den scheidsrechter en het Harlinger partuur over een bal, die door den scheidsrechter kwaad en de keurmeester boven werd gewaand. De Harlingers, hierover ont moedigd, vertoonden verder een slap spel. Eenmaal op zes gelijk kregen ze nog een bordje, toen De Jager den bal terug sloeg waardoor de kaats niet voorbij was. Op 2-5 en 4 en 6 kwam het einde ten voor- deele van St. Jac. Parochie. De slotpartij was een heel mooie kamp en een waardig slot. De eerste bordjes waren voor Witmarsum. Op 2-0 en 6-6 liet Kuiken zitten. Toen Witmarsum met 2 spel om blanco de leiding had, kwam er een keerpunt. St. Jacob haalde 5 eersten achter elkaar, toen Taede op 4-4 en 6-6 kwaad sloeg. Het volgend eerst nam Taede op zes gelijk met een bovenslag, doch het beslissend eerst kwam op 6-4 ten voordeele van de St. Jacobsters, die alzoo den eersten prijs wonnen, Witmar sum, no. 4, kreeg den tweeden prijs en de Harlingers, no. 1, den derden prijs. ZURICH, 18 Juli. Onze kaatsvereeni- ging hield heden haar jaarlijksche partij, drie uit één afdeeling, waaraan door 19 parturen werd deelgenomen. Bolsward was vertegenwoordigd door 1 partuur, Kimswerd door 2, Pingjum door 3, Zurich en Makkum beide door 4 en Harlingen door 5 parturen, Eerst werd in twee perken gekaatst. Vooral de tweede omloop gaf mooie par tijen te zien. Na den tweeden omloop waren de volgende parturen nog op de lijst: Onze instelling werkt alleen in de provincie Friesland. Door oordeelkundige en controleerbare belegging der gelden wordt de meest mogelijke zekerheid verkregen voor hen, die hunne gelden bij de Eerste Leeuwarder Hypotheek- en Credietbank beleggen. Kaatswedstrijd Makkum, 15 Juli. De afdeeling Makkum van den kaats- bond hield heden hare jaarlijkschen wed strijd, waaraan de volgende negen af- deelingsparturen deelnamen: 1. H. Knol, I. Roukema, K. de Jager, Harlingen. 2. D. Blanksma, H. Faber, D. Kui pers, Makkum. 3. J. de Vries, A. Rienstra, J. Jillings, 4. T. Zijlstra, J. de Boer, J. A. Reit sma, Witmarsum. 5. I. Roukema, H. Tippersma, M. van der Zee, Womfflels. 6. M. Miedema, N. Staalstra, S. Bosch- ma, Franeker. 7. D. van der Heide, H. Post, A. Tig- chelaar, Harlingen. 8. K. Kuiken, D. de Bildt, W. de Vries, St. Jacob. 9. KI. Hibma, J. Brandsma, R. Brand- sma, Makkum. Het lukte den Makkumers van no. 2 nauwelijks de eer te redden; ze verloren de partij op 2-5 en 2-6 tegen de Bonds- kampioenen van Harlingen. Punten 54-28. Tusschen de nummers 3 en 4 werd een aardige partij gespeeld met Witmarsum iets in de meerderheid, dank zij de sterke opslag van T. Zijlstra. Met een snellen bal op 3 en 5 en 2-6 beëindigde Zijlstra de partij te zijner voordeele. Twee maal op zes gelijk verloor Sneek de kans op een bordje. Punten 46-56. De nos. 5 en 6 brachten niet die span ning welke er van verwacht werd. Van de Wommelsers speelde Van der Zee goed, Roukema was matig, terwijl Tip persma er weinig van terecht bracht. De Franekers daarentegen speelden alle drie goed en wonnen op 1-5 en 0-6. Punten 24-54. De volgende partij tusschen 7en 8 was heel aardig, ondanks dat Van der Heide zijn partuurmakkers in den steek liet. Tigchelaar en Post weerden zich kranig; eerstgenoemde plaatste een aantal fraaie bovenslagen. Zijn partij verloor op en 4 en 6, als volgt: No. 7: 4-4-8-6-8-6-8-4-4 52 No. 8: 8-8-0-8-6-8-6-8-8 60 Tweede lijst: 91, 46 en 8. De tweede lijst begon met een eenzij dige partij, de Makkumers hadden weinig in te brengen en waren te zwak in den opslag. Op 1-5 en 2-6 verloren ze met 22 tegen 52 punten. De tweede partij tusschen 4 en 6, Wit marsum contra Franeker was van beter gehalte, doch ook hier was van span ning geen sprake. De uitslag van Frane ker was lang niet als in de eerste partij. Miedema sloeg natuurlijk op, floch de Witmarsumers waren in het perk en aan den opslag prima op dreef. Het gevolg was, dat Witmarsum met groot verschil won. Op 1-3 en 6-6 liet Boschma den bal rollen, waardoor de stand 1-4 in het 30: 25 22' Spercieboonen, le soort 50 ct. Spercieboonen, ndijvje kon deze'riereeht opmerkt eter den volgepden da&'k' udat .er geen enkel Kam o. 1 ranSche I Spefciebporien, le soort 32 ct. Spercieboonen, --- Jaaf ze, onze ririeérile haring het 4 uur geworden en hiermee ook het uur van vertrek. We zijn reeds een paar minuten te laat, de boot is gedeeltelijk los en om deze nog te bereiken, moeten we over een vrachtboot en daarbij over eenige vaten loopen, wat enkele onzer minder goed afgaat. Het is kwart over vier. De boot vertrekt. Het gezelschap van hedenmorgen komt weer bij elkaar. En allen hebben niets anders te zeggen dan: „we hebben genoten.” De feeststemming zit er in, de echte; ondei vroolijken kout gaat de terugtocht, waarna we te kwart voor acht te Lemmer arriveeren en ver der de reis per tram voortzetten. Jammer, dat de Ned. Tramweg maat schappij slechts één uitstapje naar Vo lendam op haar programma heeft. Want, we zijn er zeker van, dat, komt er nog eens een tweede, velen van de partij zul len zijn, maar dan, en hier een ernstige raad een de Maatschappij, zorg voor een ruime en tijdige bekendmaking. We wil len er hier nog op wijzen, dat de Maat schappij rekening met alle gezindten en omstandigheden heeft gehouden. Vandaar dan ook, dat er uitstapjes zijn op Zonda gen en in de week. Alleen de reis met de boot van de Holland-Frieslandlijn, die uitstekend is ingericht, en vele gemak ken biedt, is bij gunstig weer reeds een genot. We willen daarom de aandacht vestigen op de verdere uitstapjes naar Hoorn op Zondag 8 Augustus en naar Kampen op 29 Augustus. Wie nu meer van het land houdt, is een uitstapje naar Appelscha op 21 dezer wel aan te bevelen. De tram brengt U door welvarende dorpen met veel afwis seling, groenende weiden, lustige lan douwen, heide en verder naar de wel bekende duinen van Appelscha. Een bij zondere gelegenheid om eens het veel besproken en alom geroemde sanatorium aldaar te aanschouwen. H. Kaspers, G. van der Zee en B. Jansen te Harlingen. 4. J. Leijen, S. Bos en Joh. van der Plaats te Harlingen. 10. J. Kwast, A. Tichelaar en M. de Graaf te Harlingen. 11. D. Helfrich, D. de Vries en J. Bou- ma te Kimswerd. 15 J. Pascal, G. Boonstra en S. Beek huis te Harlingen. 19 en 4 speelden vrij gelijk op. 4 kreeg aanvankelijk de leiding, wist zelfs uit te loopen tot 1 j/2 spel, maar de achterstand werd in een ommezien door 19 ingehaald. Afwisselend kreeg men een eerst tot de stand 2>/2 spel gelijk werd. Toen wist 4 het ontbrekende half spel in eens uit te maken. 1011. Kimswerd, dat eerst zonder slag of stoot scheen te zullen verliezen, wist het ten slotte nog tot \'/2 spel plus 6 punten te brengen. Alleen Harlinger parturen waren nu nog op de lijst; de stad toonde haar meerderheid op het platteland. Om de prijzen streden derhalve partu ren 15, 4 en 10. 15-4. 15 bleek ver in de minderheid het kreeg 1 spel plus 6 punten aan den hang. Spannender was de partij tusschen 10 en 4, waar bij 10 op de beslissende mo menten niet het geluk mee had. Leijen leverde aan op- en uitslag prima werk; hij plaatste in deze partij niet minder Advertenties 10 ct^ per regel. Bij meerdere, graat- singqn eener zelfde adver tentie reductie. Bijccntract aanmerkelijke korting --- BLAD Bolswardsche Courant J -a i Ir l eiSCHT OB BtAUWSTREEP ZAKt C I Voor het plaatsen van advertenties bevelen wij ons blad bij H.H. bestuurders van ver- eenigingen aan, terwijl wij hun tevens attent maken op ons adres voor de levering van alle soorten vereenigings-drukwerk als con- vocatie-biljetten. reglementen, diploma's, pro gramma's. tekstboekjes, enz. enz. J. MULDER. VRIJDAG 23 JULI: 1 19. oentetffli, ■4L'. h

Bolswards Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1