Officieel Orgaan der Gemeente Bolsward WOUDA’s W. 8. VÜN DER MEER, ftrls Mond- en Tandheelkunde, WILLEMSKADE 19, LEEUWARDEN. KWUTA%V PU UT 11 (2iOct.)n bilIII U mi en bii^groente ik$n ^rosöien töls” en „de Faam 1 Spercieboonen, le soort 50 ct. BN, Bolsward r 1 UW I jav&.reepen’ Slechts één merk kan’t beste zyn BatsKWATTA hkken bit ■W M - 1 fh 55ste Jaargang* Dinsdag 26 October 1926 65ste Jaargang No. 85 -- De heer A. Alt in Amerika. Weekagenda Bolsward. UIT EIGEN KRING V Buitenlandsch overzicht. n J.l. Vrijdag herdacht de e n t t h e e n c a s e r, p 1 Zelfrijzend Bakmeel Spreekuur 11—12 en na afspraak. rood-groene I 22 October. Het tweede belastingont- werp, waarmede reeds gister in het late middaguur door de sterk gedunde verga dering werd aangevangen, was de her ziening van de personeele belasting. Tegen de verlaging der tarieven heeft niemand bezwaar geopperd; het debat liep uitsluitend over een amendement-van Aalten, dat den gemeenten de bevoegd heid wilde geven, een eigen tarief voor een plaatselijke personeele belasting vast te stellen. Dit vrijzinnig-democratisch amendement vond scherpe bestrijding van de zijde van den heer J. ter Laan, die vreesde, dat van gemeentelijke vrijheid inzake de personeele belasting de arbei ders het slachtoffer zouden worden, ter wijl de Minister het amendement onaan nemelijk verklaarde, volhoudend, dat de regeling van het ontwerp goed was, dank zij de vrijheid welke de gemeenten krij gen om voortaan hetzij een uniform aan tal opcenten te heffen, hetzij de progres sie ai dan niet gewijzigd te handhaven. Intusschen bleven de heeren Van Gijn en De Wilde moeilijkheden voor vele ge meenten vreezen, weshalve op uitstel van behandeling werd aangedrongen, het geen te eer mogelijk was, nu deze verla ging, ingevolge het door den Minister aanvaarde amendement van de Commis sie van Rapporteurs, eerst op 1 Januari 1928 in werking zal treden. Waarop de Minister zich bereid verklaarde te over wegen, een regeling, welke aan de tech nische en principieele bezwaren tegemoet komt, waarbij tevens zal worden over wogen, of een plaatselijke personeele be lasting, dan wel een geheel overdragen van de opbrengst van de personeele be lasting aan de gemeenten, mogelijk zal zijn. Na deze toezegging trok de heer Van Aalten zijn amendement in en ging de wetswijziging er met nagenoeg algemee- ne stemmen door. Vermelding verdient tenslotte, dat de Kamer, zonder eenige discussie besloten heeft op 29 October een aanvang te ma kken met de behandeling van het Belgisch Verdrag, en dit zoo noodig in avondzit- tingen af te doen vóór de begrootingen. - Advertenties: 10 cent per regel. Bij contracten aanmerkelijke korting. Advertenties, voorkomende in dit blad, worden gratis geplaatst in „Wonseradeel”, „Hennaarderadeel Makkumer-, Workumer Courant en Ylster Nieuwsblad. Entrée zeven stuivers. Kaarten bij Wed. Aukema en Wed. de Jong. Parlementaire Kalender. 21 October. De Hagenaar, die van het Binnenhof wel eens iets meer wil leeren kennen dan het vermaarde boekenstalle tje van Blok en de drooggelegde fontein; de provinciaal, die door de persverslagen in zijn courant naar het Kamergebouw wordt gelokt: de vreemdeling, die in de Residentie door een roodneuzigen dienst man is opgevangen om argeloos naar de vergaderzalen der Eerste en Tweede Ka mer te worden gedreven zij allen be treden met vurige verbeelding en hoog gespannen verwachting den tempel onzer Volksvertegenwoordiging. Edoch hoe groot is meestal de ont goocheling! In plaats van een plechtige bijeenkomst in ’s Lands vergaderzaal, met Volksver tegenwoordiging in hun zetels aandach tig luisterend naar de voorgedragen re? devoering, ziet de ontnuchterde tribune- bezoeker groepjes door elkaar woelende, luid keuvelende wetgevers, alsmede eeni ge afgevaardigden eenzaam in bankjes gezeten, dikwijls in de meest gemeenza me en ongedwongen houdingen Vooral heden zou men door dit beeld zijn getroffen. Immers, de algemeene be schouwingen over de belastingontwer- pen waren geëindigd, zoodat thans de technisch zoo ingewikkelde wetten zelven aan de orde kwamen. Allereerst de Suc- cessie-wet, waarop verscheidene amen dementen en sub-amendementen waren ingediend. Waar de meeste Kamerleden niet doorkneed zijn in het onderwerp, vormden zich overal druk converseeren- de groepjes; de debatten werden uitslui tend gevoerd door de deskundigen on derling en met de Regeering, maar de bezoeker moest dikwijls veel moeite doen om eindelijk den redenaar in de verga derzaal te ontdekken. Het is ondoenlijk bij alle onderdeden stil te staan; hoofdzaak is dat de Kamer, na de verklaring van Minister de Geer, dat de geweldige verhooging van het successierecht van 1921 als een van de grootste vergissingen is te beschouwen, het nieuwe tarief, dat deze vergissing voor de helft herstelt, goedkeurde. De eenige verrassing hierbij was, dat ook Prof. Veraart, die Dinsdag nog wel de rij der bestrijders had geopend, zijn stem gaf aan deze belastingverlaging. door een machtige groep van circulatie banken belangrijke credieten aan de Bel gische Nationale Bank zijn toegestaan. Er zal een nieuwe goudmunt de „Gelba” ter waarde van 5 francs in omloop worden gebracht. BOLSWARD. Van uit Amerika ontvin gen we een uitknipsel van de „Daily News”, waarin een recensie voor komt van een concert, door onzen plaatsgenoot gegeven. Onzen buitenlandschen vriend die natuurlijk dit bericht zal lezen, on zen hartelijken dank voor zijn attentie. We hebben getracht, de recensie woor delijk te vertalen en toch in gangbaar Nederlandsch over te zetten: Alt, Hollandsch organist, geeft een concert (toonkunstenaar met wetenschappelijke kundigheden dwingt zijn toehoorders be wondering af). Critiek van Maurice Rosenfeld. Een onbekend bezoeker, Abraham Alt, Hollandsch organist van de kerk te Bols ward in Nederland, kwam gisteravond (7 October) in Orchestra Hall en gaf voor een gezelschap van zijn landsge- nooten een concert, waarvan de meeste muziek een kerkelijk karakter droeg. De heer Alt is eerder een wetenschap pelijk musicus, dan dat hij door kundig heden is geïnspireerd. Hij is de mecha niek van het instrument volkomen mees ter. Hij heeft een inzicht in muziek, het welk verzwaard als zijn programma was door verbeeldingrijke tonen, zijn over het algemeen muzikale publiek gemakkelijk kon doen genieten. Vol bewondering werd geluisterd naar zijn technische uiteenzet ting en prompte uitvoering. De toehoorders vereenigen zich in koraal. Met een eerbiedige opdracht tot de klassieken in orgellitteratuur, begon hij met een prelude en vervolgde met „Het Onze Vader” van Sebastiaan Bach; bij het laatste vereenigden de toehoorders zich in koraal. Verder werd nog gespeeld de phanta- sie in G-major van dezelfde componist, in het ontwikkelen van klank en omvang De Mendelssohn sonate No. 1, in F- mineur, is een meer uitgewerkte compo sitie in vier deelen, waarin de toongaven van het orgel alleruitvoerigst spel gaven en de heer Alt was hierin op zijn best, in het krijgen van klank en omvang beide. Ook speelde hij een prelude op sommige Hollandsche volksliederen (zijn eigen bewerking), hetgeen het auditorium gelegenheid gaf mede te zingen. Een gevarieerd programma. Het programma bestond uit wer ken van Guilmant, stukken van den Hollandschen psalmist Johan Christiaan Rinck en Samuel de Lange (phantasie op drie Hollandsche nationale liederen). Orchestra Hall was gevuld met een auditorium van belangstellende luis teraars, die hartelijk applaudiseerden. Advertenties 10 ct^per regel. Öij meerdere graat- singcn eener,zelfde adver tentie reductie. Bijecnixact aanmerkelijke korting BLAD M. JOUSTRA. f Bolswarder van geboorte. Woensdag 20 October is te Leiden in den ouderdom van 55 jaren, na een lang durige ongesteldheid, overleden de heer M. Joustra, geboren te Bolsward, oud- zendeling voor de Bataklanden, na zijn terugkeer in Nederland archivaris van het Bataks-Instituut te Leiden, onderaf- deeling van het Koloniaal Instituut te Amsterdam. Na opgeleid te zijn als zendeling van het Ned. Zendeling-Genootschap, werd hij in 1894 uitgezonden naar Deli. Hij was er nog de eenige zendeling, in het eerste jaar ook ongehuwd, slechts ter zijde ge staan door een paar Minahassische Goe roes, evenals hij vreemdelingen. Hij moest de taal opvangen uit den mond der be volking en te boek stellen. Toen later het getal zendelingen werd uitgebreid, bleef hem inzonderheid de taalstudie toebetrouwd. In 1905 met ver lof naar Nederland gekomen, ging hij te Leiden de colleges volgen van prof. Van Ophuysen in het Maleisch en van prof. Nieuwenhuis in de Volkenkunde. In dit jaar was te Leiden opgericht het Bataksch Instituut, onder leiding van ge noemde hoogleeraren en van dr. C. W. Janssen te Amsterdam. Deze laatste ken de het werk van den heer Joustra, daar de cultuur-maatschappijen het zendings werk in Deli met belangrijke bijdragen steunde. Voor het ambt van archivaris van het instituut meende men in Joustra den aangewezen man te hebben gevon den; de keus is goed geweest. De heer Joustra maakte in 1907 en 1913 voor het Koloniaal Instituut studiereizen naar de Caro Bataklanden. Zijn groote kennis van het Caro Battak kwam op heldere wijze aan het licht door de talrijke publicaties over het Caro Battak in wetenschappe lijke tijdschriften. Hij maakte zich vooral verdienstelijk op dit gebied door de uit gave van het Caro-Battaksch-Neder- landsch woordenboek. Ook gaf hij onderwijs in het Maleisch aan de vanwege het Koloniaal Instituut opgerichte cursussen voor jonge lieden voor Indië bestemd, evenals aan de Zen dingsschool te Oegstgeest. Aan een uit gebreide kennis van Indië en bevolking en taal paarde hij een groote bescheiden heid, die verhinderde, dat hij op dit ge bied zoo op den voorgrond kwam, als hij wellicht verdiende. Zijn geheele leven bleef gewijd aan het volk, dat hij lief had en welks verheffing hij mede door zijn trouwen arbeid wilde bevorderen. Met het Genootschap en zijn zendelingen bleef hij samenwerken, gaarne hulp verleenend in alle taalkundige quaesties en in het onderwijs der toekomstige Deli-zendelin- gen. Zijn heengaan zal als een ernstig verlies worden gevoeld, schrijft de Zen- deling-medewerker van het „Hbl.” Het mijnconflict in Engeland. Meer en meer arbeiders keeren naar de mijnen terug, zoodat gedurende de volgende week ongeveer een millioen ton kolen kan worden geproduceerd. Herbert Smith, president van de mijn- werkersfederatie constateerde in een re de, dat van elke 16 pence, die tot eind September aan de stakende mijnwerkers AUGUSTINUSGA. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn ten nadeele van P. Boetje te Blauwverlaat twee scha pen ontvreemd. De politie werd direct met het geval in kennis gesteld en de eigenaar mocht het genoegen smaken, zijn beestjes op de veemarkt te Leeuwar den terug te vinden. De daders zijn nog niet bekend. BOLSWARD, 25 Oct. In zaal Boermans waren hedenavond belangstellenden voor de pluimveeteelt bijeengekomen om den filmavond van de V.P.N. bij te wonen. Na een korte rede van den voorzitter der plaatselijke afdeeling, den heer Mol, gaf de heer Hoogeveen, assistent-zuivelcon- sulent in Friesland een inleiding over pluimveeteelt naar aanleiding van eenige films. Op het doek werd o.a. gebracht het Ned. proeffokstation te Beekbergen, waar nationale legwedstrijden worden gehou den en de pluimveeteelt op deskundige wijze ter hand wordt genomen, o.a. het opkweeken van prima fokmateriaal. De resultaten van de werkzaamheden aldaar zijn zeer bevredigend te noemen en ver- toonen ’n grooten vooruitgang vooral in de eierproductie vergeleken bij vorige jaren. Op zeer duidelijke wijze gaf de heer H. uitleggingen en nuttige wenken aan de aandachtige toehoorders en toeschou wers. De N. N. C. te Leeuwarden, ver scheen ook op het witte doek. Bezichtigd werden het wegen der te koop gestelde dieren, het schouwen, sorteeren en ver- zenden der eieren, alsmede het graanbe- drijf van deze instelling. De aanwezigen kregen een uitstekenden indruk van de werkzaamheden aldaar. In de pauze gaven zich voor een op te richten pluimvee-cursus 12 leden op, die nu dezen winter 10 avonden les zullen ontvangen van een door het Rijk aan te stellen leeraar. Nadat nog een komische film was af gedraaid, werd door enkele aanwezigen van de gelegenheid gebruik gemaakt om vragen te stellen, die door den inleider werden beantwoord. Na afloop bedankte de voorzitter den heer Hogeveen voor den nuttigen en aan- genamen avond, die jammer genoeg door een nu niet bepaald groot aantal belang stellenden werd bijgewoond. BOLSWARD. Te dezer plaatse bestaan plannen tot ’t oprichten van een nieuwe vereeniging. De K. S. A. is, zooals men weet landelijk en dus ook plaatselijk ont bonden. Somtijds kon deze vereeniging goed werk doen, met ’t nemen van ’t initiatief voor één of andere nuttige zaak. Er wordt nu getracht, een nieuwe centra le op te richten bestaande uit plaatselijke stand- en vakorganisaties, alsmede afge vaardigden van godsdienstige en poli tieke vereenigingen. De nieuwe vereeniging zal waarschijn lijk genoemd worden de Katholieke Gar de „St. Bonifacius”. DRONRIJP. De heer Zijlstra, die op zijn motorschip aan de motor het een en an der in orde wilde maken, terwijl deze in werking was, viel in de draaiende motor, en brak daarbij een arm. Hij is naar een ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. HINDELOOPEN. Onze plaatsgenoot, F. van Meekerën, is een kunstvaardig scheepjesbouwer. Zijn vrije uren wijdt hij vrijwel geheel aan deze interessante huisvlijt. Bij voorkeur bouwt hij de stoere oorlogsschepen uit den tijd van Tromp en de Ruyter na, en het bezit van zulk een scheepje is voor velen een groot ge not. Op ’t oogenblik heeft hij weer een bizonder mooi exemplaar „De Gouden Leeuw” voltooid, een nieuw staat reeds weer op stapel. HINDELOOPEN. Ons Hindelooper- museum mag zich in een tamelijk druk bezoek verheugen. Het slechtste jaar sinds de oprichting in 1920 was 192.3 doen het aantal bezoekers 868 bedroeg. In 1925 steeg dit minimum tot het maxi mum van 1320. Voor badplaatsen was het afgeloopen seizoen niet best, toch hebben in 1926 nog 1133 bezoekers het museum bezichtigd. LEEUWARDEN. Vrijdagnamiddag is in het voorportaal van het Diaconessenhuis een borstbeeld onthuld van dr. H. K. Mul der, waarbij tegenwoordig waren me vrouw Mulder, familieleden, het bestuur en verpleegsters, vele geneesheeren, o.w. afgevaardigden van den Geneeskundigen kring en van Medicorum Vinculum, het bestuur van het Herman Koert Mulder- fonds en vrienden vereerders van den overledene. Nadat een lied uit den bun del van den Ned. Protestantenbond was gezongen, bracht de voorzitter hulde aan de nagedachtenis van den overledene. Na de onthulling gaf spr. uiting aan de hoop dat dit beeld de zieken bemoedige en allen een prikkel zal zijn tot plichts betrachting. Dr. A. Overbosch legde namens den Geneeskundigen Kring en het H. K. Mul- derfonds een lauwertak en een krans bij het borstbeeld; dr. C. D. E. Nierstrasz voegde voor het Medicorum Vinculum daarbij een krans. Nadat nog een lied uit den bundel was gezongen, dankte een zwager van den overledene voor de har telijke wijze waarop men den afgestorve ne heeft herdacht. Het beeld stelt dr. Mulder voor zitten de aan zijn studeertafel. Het onderschrift luidt: H. K. Mulder, chirurg, werkte hier van 5 Nov. 1904—10 Febr. 1925”. LEEUWARDEN. De Friesche Mij. van Landbouw houdt op morgen een alge meene vergadering in de Klanderij, waar bij een voorstel van de afd. „Sneek” om de statuten zoodanig te wijzigen, dat voortaan oude boeren tot de gewone leden kunnen worden gerekend, in be handeling komt. STIENS. Tusschen Finkum en Hyum is Vrijdagmorgen een veewagen, die bij het uitwijken te ver op den berm kwam, ge kanteld en in een sloot terecht gekomen, waarbij een kalf, eenig pluimvee en ko nijnen omkwamen. De voerman zelf kwam met een nat pak vrij. VEENWOUDEN. Men meent, dat de grond in deze omstreken bijzonder ge schikt is voor den teelt van aardbeien. Daarom zijn vergaderingen gehouden van eigenaars en huurders van boonen- land, om te komen tot een teelt op groo te schaal. Eenige H.A. land zullen nu daarvoor in gereedheid worden gebracht. W1TMARSUM, 22 Oct. Zoo even ver scheen het jaarverslag 1 September 1925 31 Augustus 1926 van de coöperatieve vereeniging voor electrische centrale ver lichting. Witmarsum—PingjumArum, gevestigd te Witmarsum. Het ledental der vereeniging is met 20 vermeerderd tot 972. Van de provincie werd 224334 K.W. stroom betrokken, waarvoor werd betaald 19.873.68, met inbegrip van meterhuur. Het bedrijf leverde at over de vier dor pen voor straatverlichting 8351, leden 64674, groote motoren 92918, kleine mo toren 12241, verwarming 3046. Uit bo venstaande getallen blijkt, dat de leden 7226 K.W. meer hebben verbruikt dan het vorige jaar en het verslag meldt, dat hierdoor de stroomprijs met 4 cent per K.W. is verlaagd. Het vaste recht dat ver leden jaar is ingevoerd, heeft beste re sultaten opgeleverd. Ook voor contrac tanten is de prijs van 45 cent op 41 cent gebracht. Het aantal aangesloten moto ren bedraagt 118 met 391 P.K., te Wit marsum 43, te Pingjum 37, te Arum 18 en Achlum 20. Een 70-tal bedrijven be trekken den stroom, verdeeld over de vier dorpen en hebben afgenomen te zamen 102113 K.W. Voor de verschillende uit breidingen zijn dti jaar een 116 nieuwe palen gebruikt. De balans wijst een som aan van 98,305.54%. Winst en verlies 41,950%. WORKUM. J.l. Vrijdag herdacht de heer B. Gras, den dag, dat hij voor 25 jaren in dienst trad van de maatschappij tot detailverkoop van petroleum „De Automaat”. Deze dag werd in stilte her dacht, doch de ijverige venter werd niet vergeten door het bestuur der maatschap pij- WORKUM. Door notaris Tjebbes te Workum zijn bij den gehouden finalen ver koop van de Sate en landen, „de Groote Rijp”, onder Sandfirden, groot 58% pon- demaat, in gebruik bij de erven B. Terp- stra, de perceelen toegewezen als volgt: Perceel 1. Th. Visser te Franeker, c.s. voor 5251. Perceel 2. H. A. Visser te Ried, c.s. voor 7492.50. Perceel 3. KI. Elzinga te Offingawier, c.s. voor 5044.50. Perceel 4. Th. Visser te Franeker, c.s. voor 5447.30. Perceel 5. KI. Elzinga te Offingawier, c.s. voor 8744. Perceel 6. C. A. Dijkstra te Workum, c.s. voor 8312. Perceel 7. W. Martens te Sneek, c.s. voor 4934.90. Perceel 8. KI. Elzin ga te Offingawier, c.s. voor 9593. Per ceel 9. C. A. Dijkstra te Workum, c.s. voor 3372.60. Totaal 58.191.80, onder voorbehoud van door allen nader te noe men lastgevers. Dit blad verschijnt des Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs buiten de raijon, franco per post, f 2,50 per jaar. - Redactie en Administratie: J. MULDER, v/h. Firma B. Cuperus Az., Bolsward, Tel. No. 4 BOLSWARD. DINSDAG 26 OCTOBER: Bazar in „Ons Gebouw”. Geopend van 7—lO’/a uur. Gemengd Koor „Bolsward”. Repetitie 8 uur „den Hof van Holland”. Tempelieren. Vergadering ’s av. 8 uur in café „Voorwaarts”. WOENSDAG 27 OCTOBFR: Bazar in „Ons Gebouw”. Geopend van 10-12, 2-6 en 7-10'/2 uur. Opv. van „Kind’ren van één Vader” ’s av. 8 uur in „De Doele.” jeugd N.V. Vergadering ’s av. 8 uur in café „Voorwaarts”. Chr. Muziekclub „Absit Invidia”. Gewone repetitie, 8 uur ’s av. in de school aan de Hid Herostraat. Schaakclub „Westergoo”. Speelavond. Aanvang 73/4 uur in „Ons Gebouw”, leeszaal, boven. Geref. Zangvereen. „Pro Rege”. Repetitie 8 uur n.m. ’t Wilhelminagebouw. DONDERDAG 28 OCTOBER: Bazar in „Ons Gebouw”. Geopend van 10-1 en van 2-5‘/a uur. Zangver. „Harmonie”. Repetitie 8 uur n.m. café Slippens. Zangver. „Blauwe Vaan”. Repetitie ’s av. 8 uur in café „Voorwaarts’ Gymnastiekvereen. „Lycurgus-Wilhelmina”. Oefenen. Dames 8-9 uur. Heeren 9-10 uur. VRIJDAG 29 OCTOBER: Zangvereeniging „Voorwaarts”. - Repetitie 8 uur n.m. café „Voorwaarts/ Stedelijk Muziekkorps. Repetitie 8 uur n.m. in de Muziekschool. Chr. Gemengd Koor. Repetitie ’s av. 8 uur in de Geref. school „Rehoboth” Hengste- pad. R.K. Zangkoor. Repetitie ’s av. 8 uur in café Slippens. Vrijzinnig Kerkkoor „Bolsward". Repetitie in het Wilhelminagebouw, des av. 8 uur. ZATERDAG 30 OCTOBER: Werkliedenvereen. „E. z.o. D.” Vergadering ’s av. 7 uur in café „Voorwaarts.” Onderling Ziekenfonds. Contributie-afdracht ’s avonds van 6—7 uur in „Ons Gebouw”. Stadsspaarkas. Gelegenheid tot ’t inbrengen van gelden, ’s avonds 7 tot 8 uur. Lokaal Politiebureau. MAANDAG 1 NOVEMBER: Strijkorkest „Andante”. Repetitie ’s av. 7‘/2 uur in de Muziekschool. Damclub „Bolsward." Gelegenheid tot dam men in het Wilhelminagebouw. Aanvang des avonds 7 uur. Alle vereenigingen in de verschillende hoofdplaatsen, waar ons blad gelezen wordt, kunnen van deze rubriek gebruik maken, mits die vereenigingen ook hunne desbetreffende advertentiën in dit blad plaatsen. kon deze’vterétht’ opmerk' jeter den volgepden dagk middl .er geen enkel Kam g uitbetaald werden, er 11% door Rusland waren gezonden. Engelsch oorlogsschip vergaan. Vrijdagmiddag is tengevolge van een geweldige orkaan een Britsch oorlogs schip, groot 1250 ton, op 20 mijl ten Zui den van Bermude vergaan. Slechts 19 op varenden behielden hun leven, doordat ze door een kruiser van dezelfde natio naliteit werden opgepikt. 84 leden van de bemanning zijn vermist. Nabij de Bermu da’s is ook een vaartuig met een beman ning van 12 man verongelukt. Een nieuwe Sovjet-vlag. Naar de „Chicago Tribune” uit War schau verneemt, zal de roode vlag niet langer het embleem van Sovjet-Rusland zijn. Zij zal worden vervangen door een vlag met gouden rand, waarop ook de hamer en de sikkel zul len voorkomen. Stabilisatie van den Belgischen franc. De onderhandelingen te Londen ge voerd, hebben tot resultaat gehad, dat een stabilisatieleening van 100 millioen I op langen termijn is afgesloten, terwijl 1 pbr*pond 30 k/i 25 2i 20 1 Spercieboonen, 2e soort 45 \ndijvie 45 50 4o. 1 100 /rarrSthe* i 80 60 ite's" en „de raam n Sperciebporién, le soort 32 ct. Spercieboonen, ,2(le soort' 28 Andijvje 28 35 35 55 40 -. No. 1? No. 2 gaat ze, onze arineeriis har-ïtm cent per fjetsch, voor een' kwartje. Xanbèvelend, TEL. 112. ijne pijptabak is i p. 1 1 1 1 1 1 1 1 t t tl wnarnn r»r»1z Bolswardsche Courant i: «ff R1 oeiitetBi; I II - I

Bolswards Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1