OPRUIMING VERSCHILLENDE ARTIKELEN Siïeerlijft Zomerweer en tyacantie Zomer Japonnen Zijde, Kunstzijde en Zomerstoffen I johau rueb. Tandarts Aduerieeri in mi Blad. HORinGEKETiineEn in Goud, Zilver, Zilver-Nihile, Doublé, Nickel Concurreerende prijzen. BOLSWARD APPELMARKT Aduerieeri in dll blad Tandarts NUK Dr.HINGST De Bolswardsche Courant en Westergoo rortir fiaiioasiraai SHEER S. HENGST I VOOR SPOTPRIJZEN Stadsnieuws. Groote Markt Blauwpoort TEL. 59 P 3. VAN HAM, Tandarts, SNEEK, huudt eiken DONDERDAG Z T T I N G te BOLSWARD in 't Hêtel WIEBES (Hettema), Mk rktplein. 222^ Jaargang Zaterdag 6 Augustus 1927 No. 44 Pullovers en Vesten Dames Boezelaars KOOPJ ES VAN 2O°|0 korting Corsage Bloemen met Heeren Hemden mooie dessins in uni kleuren grijs - champ - wit Costume garneering Heeren Sokken Zomer Handschoenen met 20 °|0 korting Onderjurken alle soorten met Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 Zijden Kousen prima soort alle kleuren 89 ct. Dp Spreekuren te SNEEK zijn ONTVANGEN de nieuwste modellen Dames-, Heeren- en Kinderschoenen. I Dames Zwart Luxe riem- schoentjes f4.40 Dames Beige, Bruin en Grijs Luxe Schoentjes vanaf f 4.95 I Heeren Zelfbinders en ver- nieuwe soorten in wit wol en gekleurd Rijwielen moeten uur Fluitende vuurtele- Opvallend laag de prijzen onzer Zeer groot ie onze keuze. Gratis knippatroon naar maat Enorme sorteering. Zeer nieuwe en aparte dessins geheel nieuwe sorteering Ook in extra wijde maten Nieuwste Riemen Oespen - Vesten Zijde stoffen enz. groote sorteering in eiken prijs Nieuwste soorten Dit no. bestaat uit 2 bladen. Porto Binnenland 2 ct. Buitenland 3 ct. Tricot Zijden I0°|o korting Wol en Kat. Mouseline Zijde Voile Shantung Kunstzijde 5/6 6/7 7/8 8/9 9/10 10/11 11/12 Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. waarin opgenomen Het muziekconcours op 10 Aug. a^. ’t Muziekfeest, dat Woens dag a.s. in het Julianapark A dve r t e n t i n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tssschen de tekst dubb. prijs. Aangesloten bij het Bureau voor oplaagcontröle. batterijen kaarsen, wandelen haar merkenswaard Deze week GROOTE KOUSEN RECLAME —5.01 —5,03 '=5.05 —5 07 —5.09 Dinsdags van 91 Voor mindergegoeden van 910 Adres OOMES. Schoenwinkel, Suupmarkt. Mivchh verzekerd miiniiiiiinHiinnnnnm Legaat Door wijlen den heer B. Zwaga is aan de parochie kerk „St. Franciscus” 1000 gelegateerd. uur-—4.59 Groote draaiende van magnesium- zeer schitterende verlichting bijzonder flink, zoowel (zeer fraai nummer). No. 5. Groote palmboom van brillantvuur met draaien de gekleurde zonnen. Nd 6. Salvo van lucht vuurwerk, bestaande uit: Vier vuurpéilen met gekleurde lichtkogels. Drie Brillantbom- meti met chrysantiumsterren door de heeren F. H. E. Bick nese, oud-kapelmeester te Rijswijk, W. v. Erp, oud-ka pelmeester te De Bilt en Joh. Schuitmaker, toonkunstenaar te Amsterdam. Het programma van het vuurwerk is als volgt. No. 1. Salvo van luchtvuur werk, bestaande uit: Vier vuurpijlen met gekleurde lichtkogels en fluiten. Drie Brillantbommen met gouden en zilveren regen en gekleur de bouquetten. Een signaal- bom met bliksemlicht. Een zwermbom met een bouquet magnesiumzwervers. No. 2. Bengaalsche ver lichting in verschillende kleu ren. No. 3. grafen. No. 4. girandole vuur met vonkenregen en nie”, Sneek; Gaastmeer; Sloten; Blija. 2de afd. Fanfare: ,,De Ba zuin”, Hemelum; „Vreest God eert den Koning”, Hindeloo- pen; „Hallelujah”, Hemelum. 1ste afd. Fanfare: „Looft den Heer”, Koudum; „Con cordia”, Ijlst; „Concordia”, Balk; „Concordia”, Exmorra. Uitmuntendheid Fanfare: „Wilhelmina”, Oosterend; „Crescendo”, Heeg; „Harmo nie”, Warns. Uitmuntendheid Harmonie: „Excelsior”, Parrega. De Jury wordt gevormd waar de publieke belangstel ling ook zeer groot was, Al- lingawier, Ferwoude, Wor- kum, Heidenschap, Koudum, Galamadammen naar Rijs. Waren de pleizierreizigers in den beginne nog wat schuchter, het duurde maar kort, of daar kwamen de ton gen los en werd er druk ge discussieerd over den toe stand der landerijen, de mooie wegen van tegenwoor dig enz. enz., terwijl ook tal van herinneringen werden opgehaald, als voor sommige passagiers bekende punten werden voorbij getuft. Het doel van den tocht, Rijs, werd ongeveer om kwart voor vier bereikt. Bij hotel Wierstra verliet het gezel schap de auto’s om eens fijn te genieten van de heerlijke natuur in zoo’n rustige om geving. Hier was het dan ook, dat den oudjes een versna pering werd aangeboden en een kiek werd gemaakt door den fotograaf, die den tocht daarom geheel meemaakte. Te ruim vijf uur werd de terugtocht over Oudemirdum, Kippenburg, Balk, Woud- send en Sneek aanvaard. Bond van Christelijke Har monie- en Fanfarecorpsen in Friesland, zal, indien het weer meewerkt, zeer zeker uitste kend slagen. Het Bondsbestuur, bestaan de uit de heeren J. van der Vlucht te Ferwerd, J. B. Schurink te Bakhuizen, E. J. Robijns te Welsrijp en S. Heinsma te Oldemarkt, heeft door ’n goed opgezette recla- me-campagne groote bekend heid gegeven aan ’t concours, terwijl de Permanente Com missie van Bolsward er haar best voor doet om de talrijke vreemdelingen, die de olie koekenstad met een bezoek vereeren ook de avonduren in de plaats te houden, het geen haar zeker gelukken zal. Het corps „Crescendo” van Workum geeft een con cert in het Park, terwijl het vuurwerk van de fa. Schuur mans te Leeuwarden, steeds een groote aantrekkelijkheid heeft. Naar wij vernemen, is het gewone sluitingsuur op den bewusten dag niet van kracht zoodat deze dus langer ge opend mogen blijven. Al de winkeliers vooral No. 32 35 No. 36-40 Box Sandalen Zwart No. 22-24 25-28 29 32 33-36 37-40 f 2.35' 2.60 f 2.95 f 3.30 f 3.65 Vetleer vrouw. Muilen f2.65 Prima lakleder Muilen f3.65 Nimco Kinderschoenen Harburg Gymnastiek schoenen Zie verder Etalage en overtuigt U dat onze prijzen zijn beneden elke concurrentie Aanbevelend, BOLSWARD Spreekuur: 10—2 (Vrijdags niet) Zaterdags tot 12 uur. SPREEKUUR 10-11/,. 14 icht- en Spreekkamer boven wonen kunnen door het ontsteken van de etalage- lichten op den avond van het feest, de stad een vroolijk aanzien geven. Tevens wordt men beleefd verzocht de vlaggen uit te steken. Omtrent het concours ver melden we het volgende: Deelnemende corpsen: 4de afd. Fanfare: „Woud- klank”, Oudega; „Excelsior”, Schraard; „Hosanna”, Wons; „Hallelujah”, te Schettens en „Concordia” te Nije Trijne. 3de afd. Fanfare: „Harmo- „Concordia”, „De Bazuin”, „Soli deo Gloria”, ontstoken worden: Aug. 21 13 21.12 21.10 21.08 21.06 21.04 21.02 Autotocht voor ouden van dagen. ’n Gezellige drukte heerschte er den vorigen Zater dagmiddag in de stad. Het was verbazend druk, zoodat we met kunnen zeggen, dat een „dui zendkoppige” menigte de feestgangers uitgeleide deed. Vijftien luxe auto’s en 3 groote bussen, van welke wa gens enkele vroolijk waren gepavoiseerd met het vader- landsche- en Friesche dun doek, trokken veel bekijks. Maar nog prettiger was het te zien naar de glundere ge zichten van de oudjes, die nu eens een dagje „uit” waren. Ongeveer twee uur, nadat de zakdoeken der dames van een flinke scheut eau de co logne waren voorzien en den heeren een fijne sigaar was gepresenteerd, werd het sein tot den afrit gegeven. Overal langs de straten stonden de belangstellenden in dichte hagen opgesteld om de oudjes voor hun tocht toe te wuiven. De rit ging langs Exmorra, wordt gehouden vanwege den zij, die aan de hoofdstraten ARTS, Stationsstraat 34, SNEEK houdt uitsluitend voor Huid* en Haarziekten spreekuur eiken werkdag van 91 uur. Het weer, dat eerst zoo prachtig mogelijk was, sloeg om en flinke regenbuien bra ken los. Dit deerde de inzit tenden gelukkig niets, want alle dichte wagens konden ’n flink buitje natuurlek wel trotseeren. Even voor achten reed de de meeste vrijheid iange stoet Bolsward weer binnen. Dat dit een uurtje la ter werd, dan het plan was, was het gevolg van een lek ken band bij Sneek. De oudjes, die, zooals ze herhaaldelijk meedeelden, 'n heerlijken middag genoten hadden en !zeer dankbaar wa ren voor al hetgeene dat hun zoo gul was aangeboden, werden nu weer naar hun res pectievelijke tehuizen terug gebracht Vanaf deze plaats mogen wij niet nalaten een woord van hulde te brengen aan al degenen, die er er toe mee werkten om de ouden van dagen een zoo heerlijken dag te bereiden. Grietje de Jong, f De oudste inwoonster van onze stad, mej. wed. Grietje de Jong, is Donderdag 4 Aug. overleden in den zeer hoogen ouderdom van 99 jaar en 8 maanden. Een lichte beroerte maakte een einde aan haar leven. Zij was tot voor kort nog 1 naar lichaam als geest, hoewel ,,’t gaan” haar moeilijk viel. Toch kwam „het oudje” af en toe wel in de Kerkstraat aan den arm van zoon of dochter. Op was dan steeds haar nog scherp ge hoor. De wensch van zoo menig een, dat deze oude vrouw „de honderd” zou beleven, is dus niet in vervulling gegaan. Zelve liet ze zich wel uit: „Honderd jaar word ik niet Zij ruste In vrede! en vlindersterren. Een sig- naalbom met bliksemlicht Een zwermbom met fluitend bouquet magnesiumzwervers. No. 7. Draaiende mercurius- staaf in roode en groene kleu ren, omgeven door kruisvu ren van brillantvuur. No. 8. Bengaalsche lichting in kleuren. No. 9. Groote zonnencom- binatie van vijf draaiende zonnen in verschillende kleu ren, omgeven door vier waai ers van jasmijnvuur. No. 10. Salvo van lucht vuurwerk, bestaande uit: Vier vuurpijlen met gouden regen stralen en fluiten. Drie bril lantbommen met bouquetten gekleurde lichtkogels. Een zwermbom met zwermbou- quet. No. 11. Groote draaiende kleurencirkel met wisselende kleuren en vonkenregen van jasmijnvuur. (Buitengewoon fraaie verlichtnig. No. 12. Groote contra bat terijen van Romeinsche kaar sen, welke gekleurde lichtko gels, vlindersterren, magnesl- umsterren, polypensterren en bouquetten fluitende magne- siumzwermers uitwerpen. No. 13. Groote cascade van brillantvuur, overgaande in ’n groote cascade van mag- nesiumvuur, waarboven een draaiende caprice van mag- nesiumvuur met zeer schitte rende vonkenregen en ver lichting. No. 14. Salvo van lucht- I vuurwerk, bestaande uit: Vier I vuurpijlen met wisselende sterren en gouden en zilveren regen. Drie brillantbommen met gekleurde bouquetten en polypensterren. Een zwerm bom met zwermbouquet. No. 15. Groote slotdeco- ratie met de woorden: „KOOPT IN BOLSWARD", omgeven door brillantfontei- nen en geflankeerd door dub bel mozaïkvuur met draaien de gekleurde zonnen en door van Romeinsche welke gekleurde (Oranje) lichtkogels uitwer pen. ygp De lichten der Auto’s en deze week Dames eerste soort Chroom Pant., Bruin f3.30 Zwart -3.15 Schoenen Rood rubberzool No. 35—40 f0.94 No. 41—46 -1.10 Heeren Box pantoffels zéér sterk f4.60 Heeren Box Gesp pantoffels zéér sterk f4.75 Heeren Box Molières zéér sterk f 4.95 Heeren Bruin Box Molières zéér stel k f 5.95 Heeren Box Rijgbottines No. 41—48, zéér sterk f5.75 Hooge Vetleeren Werk schoenen, zéér sterk f5.50 Ijzersterke Box Rijgbott. f4 25 f4.75 Pleiziertocht Het kerkkoor van „Sint Martinus” heeft Woensdag j.l. een watertochtje gemaakt naar Grouw, en wel met de Workumerboot van den heer Faber, welk vaartuig voor deze gelegenheid met een voudige hulpmiddelen was versierd. Zoowel de tocht als het overige deel van den dag, was voor heeren koristen ge notvol. Bij aankomst ’s avonds aan de Stoombootkade, zong men een kerkelijk lied. per paar Zeer nieuwe dessins in gemoesde en streep patronen 1 DE JONG s NIEUWSBLAD FRITS OOSTERBAAN n l 6E0R. WOLKE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii n D

Bolswards Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1