Toile de Soie Bral en andere Zlldesiollen De Bolswardsche Courant en Westergoo Crêpe de Chine Peau de Pêche in verschillende kleuren johau rueb. Tandarts 5 BOLSWARD APPELMARKT VEEL UOORDEELIGER Tandarts NIJK GEBR. WOLKE ÏEE f 2.40 45 ct. 70 ct. 95 ct. f1.30 12.75 f3.50 f3.50 f2.25 M. VROMEN Vrouwenarts W. GOrtTER I 22— Jaargang No. 46 Heeren Bretelles Heeren Sokkenhouders Kousen Directoires Boezelaars Kinderschortjes Ondergoederen Lakens Sloopen Borduursel Garens Japon- en Blousestoffen Handschoenen Heeren Sokken Overhemden Jongens Sporthemden Pyama’s Flanel Nachtjaponnen Tafellakens Servetten enz. Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 Bébé Complet Tricot Jongenspakjes Hel rood met beige Solide gewerkt no. 2 f 4.25 no. 3 f 4.50 Nachtzak Heeren Sokken Dames Sjaals Dames Boezelaars Dames Boezelaars Tricot wol Jongenspakjes aardige Changéan tinten licht en donker De Spreekuren te SNEEK zijn Zaterdag 20 °|0 Korting op alle niet geëtaleerde goederen Zaterdag 13 Augustus 1927 DE JONG s NÏEÜ WSBLAD Uit den Omtrek. BOLSWARD Spreekuur: 10—2 (Vrijdags niet) Zaterdags tot 12 uur. P. B. VAN HAM, Tandarts, SNEEK, Stadsnieuws. en A per paar per paar 1 Deze week TOTALE OPRUIMING voor SPOTPRIJZEN van alle Restanten GROOTE MARKT BLAUWPOORT I MAANDAG 15 AUGUSTUS WEGENS FEESTDAG GESLOTEN Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Dit no. bestaat uit 2 bladen Porto Binnenland 2 ct. Buitenland 3 ct. 20.58 20.56 20.54 20.52 20.50 20.48 waarin opgenotnen wol met zijde Jasje - Mutsje - Sokjes 3 tinten f 3,785,08 f 1,452,64 dag over ons dorp ging. De natuurelementen hebben een machtigen invloed op de mcn- schen, dat heett men hier ook wel ondervonden. met leder patten prima élastiek Advertentiën per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Aangesloten bij het Bureau voor oplaagcontröle. in Uni en gekleurd van prima katoen met aardige kant en motieven ingewerkt extra prijs! fil d’ecosse met zijde fijne kleuren van prima zijde élastiek met leder montuur fijne tinten in zyde met franje 2 soorten licht en waschecht Uni kleuren met wit Chique model Jas model met lange mouwen Changéan - waschecht Dinsdags van 91 Voor mindergegoeden van 910 Adres OOMES, Schoenwinkel, Suupmarkt. —5.12 -5.13 -5.15 -5.16 -5.17 —5.19 PRINS HENDRIKSTR. 10 - LEEUWARDEN is vanaf 14 Aug. tot nadere aankondiging AFWEZIG Kinderfeest. Onder voorzitterschap van den heer J. P. Westerbaan heeft de buurtcomm. „Frane- kerstraat en Dijlakkers” een vergadering gehouden in het café „Pasver”. Met algemee- ne stemmen werd besloten om op 1 September a.s. een groot feest te houden voor kinderen van 716 jaar. leeftijd in aanmerking nemen de, veel goeds door de jon gere krachten is gepresteerd. Elk nummer had een warm applaus. Als eigen krachten optre den, had er een opening en sluiting plaats door den voor zitter van de P. C. Over het bezoek zijn we hoogst tevreden, bij ’t eerste optreden werden een 40-tal menschen teleurgesteld, ter wijl bij de drie andere uitvoe ringen alle stoelen bezet wa ren. Het logement Bruinsma, waar de Tooneelver. „Nocht en gaf, met „De Skoaijer” fen J. Fabricius, afgewisseld met voordrachten en zangnum mers, had den eersten avond een bezette zaal, den tweeden dag had het bezoek wel beter kunnen zijn. Ook daar is veel genoten, want de Vereen, be schikt /Over vele beste krach ten en had eer van haar werk. We willen eindigen met de opmerking, dat de echte feest vreugde dit jaar ontbrak en dit werd veroorzaakt door ’t hevige onweer dat j.l. Maan- TJERKWERD, Aug. Be noemd tot coupeuse aan de naai- en breischool alhier, Mej. T. P. Schuurmans van Bolsward. Tot lid der da mescommissie werd gekozen mej. Y. Burghgraef-v. d. Hoek Moge deze voor onze plaats zoo zeer nuttige instelling de achting en belangstelling ve ler onzer dorpsgenooten weg dragen. Deze restanten worden grootendeels in de winkel geëtaleerd, zoodat uitzoekan zeer gemakkeljjk is. is het Uw ouden ver- loopen HORLOGE tegen een nieuw te ruilen Geschikt adres: Horlogemaker - Galigastraat, SNEEK nog verschillende mooie prij zen. Bijtijds gered. Woensdagmiddag geraak te een zoontje van den heer U. de Boer spelenderwijs in het kanaal achter de timmer- zaak van den heer Statema. Het gelukte den heer K. Statema om het knaapje, dat zich reeds in zinkenden toe stand bevond, van een wissen dood te redden. uur5.11 uur De stormramp. WOMMELS, 10 Aug. Eergis teren is door de windhoos tus schen Wommels en Spannum (Spannumerhoek) ook nog een woonwagen in de sloot gewor pen en vernield. De inwonende kinderen moesten uit de sloot worden gehaald. Bij den vee houder Kramer zijn ook vele groote boomen vernield. In ons dorp heeft men met bekwamen spoed het opruimingswerk uit gevoerd. De omgevallen boo men waren spoedig verwijderd en het telefoonnet is reeds weer hersteld. Op het feesttèrrein had men van de ruïne nog gemaakt wat er van te maken viel. De draaimolen was wel erg kaal en zonder schittering, maar hij tocht en vol bewondering voor het groote werk, dat men aanschouwd had. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende he+ postkantoor Bolsward in de maand Juli 1927. Aan bovengenoemde kan toren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd en terugbetaald WITMARSUM, 10 Aug. Nu de volksvermaken alhier zijn afgeloopen, willen we buiten de verslagen der wedstrijden nog het een en ander mee- deelen over den afloop van andere festiviteiten die ge houden werden in het hotel Hofstra v.h. Meijer en het lo gement H. Bruinsma. Onder leiding van de Per manente Commissie werden in het hotel Hofstra 2 matiné’s en soiré’s gehouden, waar aan pl.m. 22 personen mee werkten. Verschillende voordrachten werden gehouden, terwijl een paar blijspelen, getiteld „Ty- piske skiednisse op de Sikte- rij to Nullegea” en „Ik smook” werden opgevoerd. Ook een dans door 8 dames uitgevoerd en onder leiding ingestudeerd door den Wel Ed. Heer Kan gymnastiek- leeraar te Sneek, was een waar succesnummer. Vele jonge krachten waren aangesteld en kwamen voor ’t eerst op de planken, maar het moet gezegd worden, dat, de houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’t Hötel WIEBES (Hettema), Marktplein. SPREEKUUR 10— l1/,. Wacht- en Spreekkamer boven Derhalve meer in gelegd dan te rugbetaald f 2,332,44 Het aantal nieuw tiiterecre- spaarbankboekjes be droeg 6. Kinder- en Volksspelen. WOMMELS, 9 Aug. 1927. Een Friesch spreekwoord zegt: „As de roede fen ’t gat is, binne de slaggen gau wer forgetten.” Dit woord werd ook hier weer be waarheid. Toen hedenmorgen de zon weer mildelijk haar stra len uit een helderblauwen koe pel zond, waren de indrukken van angst en ontzetting, gewekt door den stormramp van giste ren, zooal niet vergeten (men praatte er nog wel over), dan toch tot het tweede plan in het bewustzijn der feestelingen te ruggedrongen. De feestvreugde nam al gauw weer voor het grootste gedeelte de aandacht in beslag. Vooral bij de kinde ren. ’s Morgens vrij vroeg werd al begonnen met een kaatswed strijd van schoolkinderen. Hier werd gespeeld zooals men van jonge sportbeoefenaars ver wachten kan: nog iets onvast van hand, maar vol vuur en aan dacht voor het spel. ’s Middags tegen één uur moesten alle schoolkinderen aantreden voor den gecostu- meerden optocht. Beschenen door een heerlijk Augustuszon netje bood deze optocht een kleurig en geestig schouwspel. Over de samenstelling schreven wij de vorige week reeds. Nu wij een en ander gezien hebben kunnen wij niet nalaten hulde te brengen aan het onderwijzend personeel der openbare lagere school en hun helpers en dank te zeggen voor de groote zor gen en moeite klaarblijkelijk aan de costumeering besteed. Het publieK genoot van dit aardig schouwspel, dat in den zonneschijn geheel tot zijn recht kwam en dus geslaagd kan hee- ten. Toen de kindeken uit het sprookjesrijk teruggekeerd wa ren in de minder sprookjesach tige wereld der werklijkheid, werd hun aandacht gevraagd door Prof. Jean Dumond. Nou, ’t viel mee, het collegeloopen bij dezen hooggeleerde was al bij zonder aangenaam, daar het be stond uit het vertoonen van den poppenkast. En de professor had er bijzonder den slag van de kinderen aangenaam bezig te houden. Met de grootste aan dacht en zichtbaar geboeid luis terde de jeugdige schare toe. Toen volgden nog de verschil lende kinderspelen. De jeugd heeft dus heden wel haar deel gehad. De volwassenen toonden ook groote belangstelling voor de voor hen bestemde volksspe len. Zoodanig zelfs, dat het In den beschikbaren tijd niet eens afgewerkt kon worden. Ook wa ren de deelnemers telkens her en der verspreid, als zij moesten aantreden. Als voortaan alles wat meer op een bepaalde tijd voor ieder spel en volgens een vastgesteld rooster wordt uitge schreven, zal dit aan het geheel ten goede komen. De tweede dag werd in een vroolijke stemming beëindigd met een bal-champêtre op de dansvloer van de omgewaaide feesttent. De eerste beide dagen zorgde het Leeuwarder straatmuziek voor de muzikale opluistering der feesten. Uitslag kinderspelen: Jongens 68 jaar, Talhoutra- pen: prijs Jan Douma, premie Piet Tippersma. Jongens 910 jaar, Koekkap pen: prijs Hessel Bootsma, pre mie Wibe Hiemstra. Jongens 1113 jaar, Ton- kruien: prijs Gerben Bootsma en premie Albert Heeg. Meisjes 68 jaar, Vlagjeste- ken: prijs Emma Wiersma, pre mie Ina Bootsma. Meisjes 910 uur, Dubbeltje zoeken uit ’t zand: prijs Lien Bouma, premie Sjoeke Algera. Meisjes 1113 jaar, juk met korven: prijs Mintjé Castelein, premie Inie Engelkes. t Voor het Mercurius exa men Engelsch slaagden o.m. mej. C. Bakker te Sneek en de heer S. H. Stienstra te Leeuwarden, opgeleid door F. E. Lammers, Talenschool, Schildwijk, Bolsward. t Onze plaatsgenoot de heer W. van der Velde slaag de dezer dagen te Utrechi voor het Staatsexamen B. (Latijn en Grieksch). f Te Deventer slaagden dezer dagen voor Leerares in het Costuumvak de dames Gr. Salverda en A. Wagenaar te Makkum en H. Bergsma Abbega. Allen leerlingen der Modevakschool van mej. G v. Gosliga. Ambachtsfceekensehool. Naar ons medegedeeld wordt, zal de a.s. wintercur- sus van de Ambachtsteeken- school 15 September a.s. aan vangen. Inlichtingen worden verstrekt door den directeur, den heer J. P. Postma. De lichten der Auto’s en Rijwielen moeten deze week ontstoken worden: 12/13 Aug. 21 13/14 14/15 15/16 16/17 17/18 18/19 4 min. 49 sec. 5e prijs idem. Aankomst duif 10 u. 5 min. 5 sec. 6e prijs I. Gerritsma. Aankomst duif 10 uur 5 min. 9 sec. 7e prijs H. Hermanides. Aankomst duif 10 u. 6 min. 45 sec. 8e prijs N. Boersma. Aankomst duif 10 u. 7 min. 26 sec. 9e prijs H. Hermanides. Aankomst duif 10 u. 8 min. 45 sec. 10e prijs A. Scheltinga. Aankomst duif 10 u. 10 min. 32 sec. No. 11 I. Gerritsma. Aankomst duif 10 u. 14 min. 24 sec. Zondag a.s. de laatste wedvlucht met jonge duiven vanaf Oss 140 K.M. Inkorven Vrijdagavond bij den heer ven Witteveen. Verschillende firma’s hun medewerking toegezegd, terwijl de zeer vele attractie’s hebben bedacht, zoodat het een heel gezellige avond be looft te worden. Aan den bazar wordt een verloting verbonden, met als Postduivenraieuws. Wedvlucht Arnhem (jonge duiven) 125 K.M. Precies 8 uur werden de duiven los gelaten, met Zuid-Oostenwind en hel dere lucht Dezen Zondag was het nu eens echt duivenweer en het was dan ook geen wonder dat de vogels vroeg thuis waren, ja zelfs eenige lief hebbers werden door de vroege thuis komst verrast, daar eenige vogels reeds aanwezig waren, toen ze bij het hok kwamen. De eerste duif werd geconstateerd om 10 uur 3 min 16 sec. snelheid 61 K.M. per uur. Dit is tot nog toe de grootste snelheid, die dit jaar bereikt is. Over ’t algemeen vliegen de vogels veel beter dan vorig jaar, wat wel een teeken is van vooruitgang. De uitslag is als volgt: 1 prijs W. Hoekstra. Aankomst duif 10 u. 3 min. 16 sec. 2e prijs idem. Aankomst duif 10 u. 3 min. 45 sec. 3e prijs idem. Aankomst duif 10 u. 3 min. 45 sec. 4e prijs idem. Aankomst duif 10 u. ARUM, 10 Aug. De Zui derzeewerken bij Zurich zijn tegenwoordig het doel van vele pleiziertochten. Een der- Wille” twee uitvoeringen tigtal Arumers vertrok heden- hoofdprijs een sprei en verder morgen met het schip van onzen turfschipper J. de Jong naar genoemde werken, om deze eens van dichtbij te kun nen zien. De heenreis werd gedaan over Harlingen, terwijl de te rugweg over Makkum en Bolsward voerde. Het was reeds over tienen, toen het vroolijke gezelschap onder gezang, begeleid door har- monica-muziek, in Arum te rug keerde. Men was ten zeerste voldaan over den ARUM. Naar wij vernemen zal er begin September een bazar worden gehouden ten bate van het „Dorpshuis” te Arum, hebben reeds dames-leidsters verrassingen en WITMARSUM. De zwarte ruin „Martinus” van onzen plaatsgenoot C. Bos, won op de harddraverij te Quatrebras den Isten prijs ad ƒ40. De be rijder S. Bos werd met een verguld zilveren medaille ver eerd. 1 Federatie van Timmerliedenpatroons. Naar we vernemen, zal hier ter stede op 13 en 14 September een tweedaag- sche vergadering van de Federatie van Timmerliedenpatroons in Friesland worden gehouden. Aan deze bijeen komst zal een officiëele ontvangst ten stadhuize voorafgaan, terwijl na af loop een excursie wordt gemaakt naar de Zuiderzeewerken bij Zurich. FRITS OOSTERBAAN Restanten! n

Bolswards Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1