BOLSWARD APPELMARKT Onze Augustus prijzen GEBR. WOLKE Tandarts NUK E.C.O.niEnSTRASZ JOHfin RUEB. Tandarts VEEL UOORDEELIGER Kinder Tricot Pyama’s voor Heeren Deze week gratis Kinderspelletje Dames Kousen Vesten en Pullovers Vesten en Pullovers Pakjes en Jurkjes De Bolswardsche Courant en Westergoo Kinder Kousen Heeren Sokken Zaterdag 20 °|0 korting op alle niet geëtaleerde artikelen. Ook op Confectie. Zelfbinders Wagenvachten Dames Boezelaars Dames Kousen Jongens en Meisjes Barets Fantasie Boezelaars. Enorm is hierin onze keuze, zoowel in Pompadour, Chan geant met ruiten, als in zwart en wit. Alles wasch echt, o/d volledige garantie. Witte Tafelgoederen linnen, halflinnen en katoen alsook in gekleurd Dames Japo.1 Vesten W. GORTER Dames 22^£ Jaargang Zaterdag 20 Augustus 1927 No. 48 f2.40 Stadsnieuws. Buitenland. Groote Markt Blauwpoort Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A4 J« OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 G. J. ALTING BOLSWARD Spreekuur: 10—2 (Vrijdags niet) Zaterdags tot 12 uur. CHIRURG f 1.75 De Spreekuren te SNEEK zijn NIEUWE KEUZE!! Regen Mantels Fantasie Mantels Japonnen Vesten Pullovers P VAN HAM, en A Prima Zéfir f3.75 Flanel f4.75 1. 3. Tel.59 9. Finale. L c> prachtige tinten ook in fantasie steeds flinke sorteering zijde - crêpe - tricot NIEUWE WOLLEN 2-pers. Bedlakens 2-pers. Gefest. Lakens Witte Dameshemden Witte Damespantalons Mooie breede kant Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Dit no. bestaat uit 2 bladen Porto Binnenland 2 ct. Buitenland 3 ct. 8.44 8.42 8.40 8.37 8.35 8.33 waarin opgenomen 1.69 95 ct. 17 ct. Jongens Sporthemden verkleuren onmogelyk 1.36 Jongens Sportkousen 90 ct. Overplaatsingen. Door Z. D. H. den Aarts bisschop van Utrecht is aan pater Rogerius Burgers (O. F. M.) pastoor der St. Fran- ciscus-parochie als zoodanig eervol ontslag verleend, en is Z.Eerw. benoemd tot rector beiden te Leeuwarden Siersema te Harlingen. Geslaagd. Te Deventer slaagde voor Leerares in het costuumvak, mej. Cato Claessen te Mak- kum, leerlinge der Modevak school van mej. G. van Gos- üga. der Eerwaarde Zusters Cla rissen te Ammerzoden (G.j. Terwijl tot pastoor (St. Franciscus) te Bolsward is benoemd pater W. H. Du- dock (O. F. M.), thans pas toor te Lochem. Zwemestafettewedstrijd. De prijzen voor de zwem estafettewedstrijd op Zater dag 27 dezer zijn geëtaleerd bij Boekhandel K. Falkena Bzn. nieuwe serie’s in wol met zijde effen en gestreept nieuwste genre’s in wol en wol met zyde groote keuze nieuwste soorten nieuwste tinten Prachtige kwaliteit Violet - Cerise - beurre 20/21 21/22 22/33 23/24 24/25 25/26 grijs linnen met bont gekleurde streep Prima waschecht ƒ500.—: No. 25, 83, 96, 161, 170 en 193. Te ruim 1 uur werd deze geanimeerde vergadering ge- wol met zijde Prima soort, allerlei moderne tinten nieuwste modellen gekleurd - marine Deze week reclameprijzen Instrumentmaker - Opticiën Kleinzand 16 - SNEEK Willemskade 8b, Lfeeuwarden Spreekuur 122 hervat praktijk met kraag van prima Crêpe de Chine in wit en gekleurd Dinsdags van 91 Voor mindergegoeden van 910 Adres OOMES, Schoenwinkel, Suupmarkt. is het Uw ouden ver- loopen HORLOGE tegen een nieuw te ruilen Geschikt adres: Horlogemaker - Galigastraat, SNEEK New YorkRome. Er wordt thans zeer snel gewerkt aan de voorbereiding van den vliegtocht New YorkRome met den eendekker „Old glory.” Bestuurders van 't vliegtuig zul len zijn Lloyd Bertaud en James de Witt Hill. —5.23 Restanten Kinder- Directoires 19ct. 153 169 75 120 7ct. Rijkszuivelschool. Herbenoemd voor het tijdvak 1 September 19271 September 1928 tot leeraar aan de Rijkszui- velschool: M. ten Cate, E. Sta- tema en W. Vlietstra, allen al- Advertentiën per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Aangesloten bij het Bureau voor oplaagcontröle. Onzp Kat. met Zijde Kous No. 1 122 „De Drie Kronen.” Zooals we reeds meldden, is de tegenwoordige bewo ner van1" bovenstaand café eigenaar geworden van het café „Blauwhuis”, dat hij November a.s. denkt te be trekken. Thans kunnen we hieraan nog toevoegen, dat de heer Gaarmann „De Drie Kronen” intusschen onderhands heeft verkocht aan den heer Zijl- stra te Leeuwarden. de vereeniging „Natura Artis” met behulp van alle natuur historische vereenigmgen is ingericht, wordt overal te lande en niet het minst in Friesland met enthousiasme ontvangen, in het bijzonder door het onderwijs, waarvan de waardevolle aanbevelin gen van Chr., Openb. en R.K. hoofdonderwijzers welke wij ter inzage kregen, getuigen. En nu de inhoud van het schip. Het zou ondoenlijk zijn, om dat in een courant-artikel zonder tekortkomingen weer te geven. Op tafels en aan de wanden prijkt een pracht- collectie vogels, viervoetige dieren, vlinders, skeletten van nijlpaard en krokodil, een ge weldige walvischwervel van 96 pond, olifantskiezen, schelpen, koralen, een com plete verzameling Indische vruchten enz. Van de levende dieren ver melden wij een keurige col lectie koraalvisschen, een wonderlijke kameelpaling, Ja- pansche dubbel- en sluier- staarten, een prachtexem plaar van een Braziliaansche Klein Artis. Wij brachten heden een be zoek aan de bij hotel Witte- veen liggende „drijvende diergaarde.” Deze inrichting welke door per paar f 1.85 Lotingslijst. Lichting 1928. Dirk Arnoldus Andriesma 22. Saekle Andringa 21. Douwe Bangma 36. Albert Brinksma 3. Thiemen Bijlsma 30. Ynte Douma 40. Gerrit Esselink 1. Klaas Esselink 11. Martinus Hendricus Ferwerda 43. Nicolaas Cornells Gala ma 33. Gerardus Nicolaas Gerritsma 10. Leo Paul Graafsma 32. Riemer Haar- sma 4. Klaas Hettinga 37. Pieter Gerrit Jans 24. Abra ham de Jong 2. Athenatius Thomas Kamsma 14. Corne lls van Routeren 26. Sijbran- dus Petrus Kuipers 39. An- toon van der Meulen 6. Sijbren v. d. Meulen 38. Jan Petrus Mous 25. Sjoerd Nota 7. Wijtze Nijdam 8. Adrianus Gerardus Rietdijk 20. Gerlof Schaper 15. Jetze Sluyter 9. Klaas Statema 41. Nicolaas Teerenstra 36. Sjoerd Tuin- stra 5. Johannes Veldman 19. Petrus Dominicus Veltman 17. Reinder Veltman 29. Sible de Vries 18. Willem van der Wal 34. Cornells de Way 13. Johannes Bernardus van der Werf 16. Wiebren de Wit 42. Jacobus Johannes Wouters 23 Marten Wijnia 31. Pief Wijnia 12. Ulbe Yntema 28. Hubertus Jozeph Zijlijstra 27. Prima Woll. Jg. Flanel 59 ct. */4 Jg. Baai ®/4 BI. Simson ‘/4 Wit Katoen De mislukte Oceaanvlucht. De piloten en passagiers van de, „Bremen” en de „Europa” geven in de Berlijnsche bladen uitvoe rige beschrijvingen van hun avon turen in storm en onweer. Nieuwe gezichtspunten brengen ze niet, slechts een zeer uitvoerig bericht van wat reeds bekend is. Medege deeld kan worden, dat de Junker- fabriek, na beraadslaging met haar geldgevers, de Darmstadtcr Bank, de Norddeutsche Lloyd en de Hearst Press besloten heeft geen nieuwe vlucht vóór 1928 te ondernemen. De dagen worden te kort en in dit jaargetijde is zeer gunstig weer vrijwel uitgesloten. De vliegers zelf willen natuurlijk maar al te graag weer dadelijk weg. De Berlijnsche bladen troos ten hun lezers met buitenlandsche persstemmen, die getuigen van bewondering voor de Duitsche vliegers, om hun strijd tegen de elementen en hun moedig besluit om terug te keeren. 5.25 -5.26 —5.28 —5.30 -5.31 r" Speciaal adres voor BRILLEN, BUIKGORDELS, BREUKBANDEN, ELASTIEKEN KOUSEN, enz. EngelandCanada. De Engelsche vlieger, Colonel Minchin, is Donderdag met zijn te Amsterdam gebouwd Fokkertoestel naar Croydon gevlogen. Deze aviateur hoopt met dit vliegtuig een Oceaanvlucht te ma ken naar Canada. Afloop verkoopingen. t Donderdag 18 Augustus J.l. werden bij J. Witteveen, ten overstaan van F. J. Bruinsma, notaris alhier, finaal geveild, winkel- en Burgerhuizen, koe- melkerij en woningen alhier. Koopers werden van: Perceelen II en IV, de heer Okke IJkema, handelaar in brandstoffen te Bolsward, voor de som van f2652. Perceel III de heer Taeke Plantinga, zoder beroep te Bols ward, voor de som van f 1414. Perceel V de heer Hijlke Faber, tuinier te Bolsward voor de som van f 460. Perceel VI de heer Ruurd Lieuwes Bekema, broodventer te Bolsward, voor de som van f 732—. Perceel VII werd uit de hand verkocht. baars (phosphoriseerend) klimbaarsen, die zoo maar ’n wandeling over den grond kunnen maken, de wonder volle en statige maanvisschen enz. Eenige terrariums met schildpadden zoo sterk, dat ze een mensch kunnen dra gen, smaragdhagedissen uit Zuid-Europa en een 25-tal diverse slangen, die op tijden van het voederuur kikvor- schen en muisen met huid en haar oppeuzelen. Deze inrichting, welke een netten indruk maakt, is een bezoek ten volle waard. Vooral ook voor leerlingen van zoowel lagere als meer uitgebreid of middelbaar on derwijs, is deze instelling van bijzonder veel nut. Een uit stekende explicatie door den leider draagt er toe bij, dat 't aanschouwde niet, althans niet te spoedig, wordt verge ten. De C. V. S. BOLSWARD, 13 Aug. Al- sloten? hier werd heden in „De Doele” gehouden de jaarlijk- sche Algem. Ledenvergade ring van de Coöp. Veevoe derfabriek BolswardSneek onder presidium van den heer L. S. Hilarides te Pingjum. Na ’n kort openingswoord waarin ook het goede ver loop der zaak werd gecon stateerd en het lezen der no tulen, werden mededeelingen gedaan omtrent a. het verloop van ’t pro ces contra van ’t Zet, waar uit bleek, dat de couranten berichten overdreven waren, maar hij wel degelijk tot be taling van een gedeelte der vordering en der kosten ver oordeeld was en thans cas satie ernstig overwogen wordt; b. onze deelname aan de gecombineerde stand van de gezamenlijke Coöp. Veevoe derfabrieken in Friesland, op de a.s. tentoonstelling van de Fr. Mij. van Landbouw te Leeuwarden en c. den gunstigen toestand dezer vereeniging uitkomende ook in de afgeschreven be dragen uit de exploitatie ge durende de laatste 8 jaren. Hierna werd rekening en verantwoordinge gedaan over het afgeloopen boekjaar en dienovereenkomstig de Ba lans en Exploitatierekening vastgesteld met algemeene stemmen. Eene geanimeerde bespre king over al deze punten had plaats. Ook nu weer kon tot extra afschrijving worden overgegaan. Aangenomen werd een door het bestuur uit de vergadering overge nomen voorstel om de korting op onze prijzen voor leden voortaan 1 maal per jaar te doen geschieden. Over het afgeloopen jaar heeft deze korting pl.m. 4 bedragen. De heeren Y. P. Veldhuis te Sneek en D. Plantinga te Parrega werden resp. tot be stuurslid en commissaris her kozen. In de vacature Palsma werd de heer S. D. van den Berg te Cubaard gekozen. Uitgeloot werden de na volgende 5’/2 obligatiën hier; Z. J. van de Bout en J. L. Dijkhuis, beiden te Sneek; A. de Haas en L. L. van Keijzerswaard en S. Vergadering van den Raad, die gehouden zal worden op 23 Augustus a.s„ ’s avonds 7 uur ten Stadhuize. AGENDA: 1. Adres van de Fr. Mij. van Landbouw om ’n school lokaal te mogen gebruiken voor een landbouwcursus, met voostel van Burgemees ter en Wethouders. 2. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot ’t maken van een nieuw brug je bij de Gemeentereiniging. 3. Voorstellen van Burge meester en Wethouders met betrekking tot de verbetering van de groote klok in den St. Martinitoren. Programma van het park concert, te geven door het Muziekcorps „Hollandia” op Donderdag 25 Aug. Les Amazones, Marsch G. Lohman. 2. Phoebus, Ouverture F. Andrieu. Les Roses du Midi, Grand Valse, J. Strauss, arr. J. Blangenois. 4. Cortège de Ballet, Louis Abonitagne. 5a. Qa... c’est Paris, Spanish one step, F. Salebert. b. Yes sir, thafs my aby, Charleston W. Donaldson. 6. Sancta Cecilia, Polka Marche E. Baudoux. 7. Le Secret de la Bohémiënne Ouverture R. Abassard. 8. Fanstissima, Marche Solonelle, Jean Precker. ISSST De lichten der Auto’s en Rijwielen moeten deze week ontstoken worden: 19/20 Aug. 8 46 n.m,5.21 v.m. Boottochtje. De onderafdeeling van het Kruisverbond „R. K. Jongens- bond” maakte dezer dagen per motorboot van de fa. S. H. de Jong een tochtje naar de Friesche meren. In het Sneekermeer werd de „Polle” aangedaan alwaar eenige wedstrijden en tractaties plaats vonden. I Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’t Hötei WIEBES (Hettema), Marktplein. SPREEKUUR 10—l1/,. Wacht- en Spreekkamer boven. DE JONG s NIEUWSBLAD S FRITS OOSTERBAAN 9 w w n n n n

Bolswards Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1