r Nieuwe Gallons Gespen Vesten Kanten BOLSWARD APPELMARKT Geen mantel De Bolswardsche Courant en Westergoo johau RllEB, Tanöaris Tandarts NIJK flöuerieepi m mi blad Succes verzekerd GRATIS KINDERSPELLETJE 55 ct. f3.75 f1.75 75 ct. Pullovers - Vesten - Zijden Sjaals - te SNEEK - op DINSDAG 30 AUGUSTUS. 45 ct. fl.50 22^ Jaargang Zaterdag 27 Augustus 1927 No. 50 L Pullovers - Vesten en Costumes Patronen PLUCHE SOORTEN Uit dén Omtrek. Stadsnieuws. Groote Markt Blauwpoort Tel. 59 Solide Friseertang Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 Tricot zijden Sjaals Bébé Jasjes Geen Spreekuur Fijne Sjaals R. Martens, Grootz- 3, Sneek Wollen Handwerk Wol met Zijde BOLSWARD Maandag 29 en Dinsdag 30 Ang. Uit de Stad. 60 kleuren Dames Kousen Kleedjes P 8. VAN HAM, en A per paar Uit de Raadzaal. waar U meer plezier van heeft als van een wij brengen een groote verscheidenheid, in op alle gebied voor by na alle handwerken Steeds wat nieuws I Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Dit no. bestaat uit 3 bladen. Porto Binnenland 4 ct. Buitenland 6 ct. voor ondulatie - marcel waarin opgenomen fijne harmonische kleuren licht en donker groote maat Zwemwedstrijd uitgesteld. Met het oog op de lage temperatuur heeft het bestuur van de Bad- en Zweminrich ting het noodzakelijk geoor deeld om de Estafette-wed- strijden, welke Zaterdag 27 Aug. zouden plaats vinden, tot nader aankondiging uit te stellen. De Kaatspartij te Bolsward. Voor de groote kaatspartij op Woensdag 31 Aug. zijn voor ’t prijswinnend partuur 3 zilv. lauwertakken aange boden door de h.h. S. J. Praamsma, burgemeester te Bolsward, beschermheer der Vereenlging; G. H. Plantinga te Bolsward en J. M. Kingma te Leeuwarden, oud-voorzit- ter K. V. B. De genoemde lauwertak ken liggen ter bezichtiging bij de firma K. Falkena Bzn. Het bestuur der kaatsver- eeniging Bolsward verzoekt alle ingezetenen Woensdag 31 Augs. de vlaggen uit te steken, teneinde het feestelijk aanzien onzer plaats te ver- hoogen. wit wol met rose - oranje of bleu afgewerkt Bolswardsche Kermis. Nog enkele dagen en de ker mis doet weer haar intree. Ontvangen in billijke prijs. in wol iets nieuws op Congresgaas aardig en goedkoop Prys prachtige tinten voor bébé kleeding Sjaals enz. - 30 kleuren in de meest gevraagde Breiwol voor Jumpers Vesten - Jurkjes Pakjes enz 50 ct. nieuw dessin ruitjes verschillende tinten Fantasie ruiten, Strepen en Cheangeans De prijzen zijn bijzondbr laag. PINGJUM. Bij onderhand- schen verkoop is de herberg van R. Bosgraaf overgegaan aan R. de Vries alhier. Deze herberg was ook vroeger eigen aan familie de Vries. WITMARSUM, 25 Aug. B. en W. van Wonseradeel heb ben tot tijdelijk ambtenaar ter Secretarie benoemd de heer J. W. Blom, volontair ter secretarie gemeente Menaldu- madeel. heeren Van der Klei, Van der Zee, Lunter, Eisma, Van der Wal en De Boer deelnemen, trekt de burgemeester het voorstel in en wordt er be sloten eerst advies van den Orgel- en Klokkenraad in te winnen en daarna voorstellen dienaangaande te behandelen Naar aanleiding van een officieele advertentie, waarin door de burgemeester wordt verboden, dat er gedurende de kermis door orgels op straat wordt gespeeld, vraagt de heer Van der Klei het woord. Spr. is van meening, dat deze draaiorgelmuziek totaal onschuldig is. Buiten de kermisweek mag ’n draai orgel hier toch wel spelen. De burgemeester zegt, dat er reeds voor goede muziek gezorgd is. Orgels worden geweerd om het „gejank” te voorkomen, als deze instru menten verschillende melo dieën tegen elkaar indraaien. De heer Van der Klei deelt mede, dat dit tegen elkaar indraaien wel voorkomen kan worden, zonder de orgels-te weren. Wat zang en muziek betreft, welke hier wel ge geven wordt, is ook niet steeds even streelend. Er zijn verschillende ouders, die van Leeuwarden, oud-voorz. K.V.B. 2e prijs: Vijf en veertig gul den. 3e prijs: Dertig gulden of 2 maal f 15. De aanvang van de partij is bepaald op 11 uur (N. T.) De partij wordt opgeluisterd door muziek. Des avonds wordt een schitterend vuurwerk afgesto ken. Volgens het oordeel van „des kundige” kermisgangers, zal deze kermis zeer zeker slagen 1 wel in staat om het publiek in verrukking te brengen. Titels als Paljas, De Vrouw zonder Hart e.a. spreken voor zich zelf! Ook worden kindervoorstellin gen gegeven. Liefhebbers van de rolprent kunnen we een gang naar Schouten’s Bioscoop aanbeve len. De films welke daar wor den afgedraaid zijn, naar de ti tels te oordeelen, zeker de moei- WITMARSUM 24 Aug. De leerlingen der bijzondere la gere school alhier zullen op 31 Aug. a.s„ den geboortedag der Koningin feestelijk geden ken. Er is bereids een com missie samengesteld welke —5.32 -5.36 —5.38 -5.40 -5.42 —5.43 zwarte grond met fleurig gladiolen bouquet 3 soorten Maandagmorgen a.s. wordt zij volgens traditie om 8 uur in geluid door klokgeklep vanaf de Stadhuistoren. Dan openen de kramen, disschen en tenten zich voor het publiek en worden de reukorganen gestreeld door de bekende oliebollengeur, terwijl de kermismuziek de vroolijkheid verhoogt. Reeds nu is men bezig met hel opbouwen van de verschil lende établissementen voor „kunst, vermaak en liefhebberij” onder buitengewone belangstel ling van Bolsward’s hope en toekomst”. Dit jaar zullen we eenige oude bekenden missen, maar ze wor den vervangen door andere ker- mis-exploitanten, die zeer zeker in staat zijn het kermispubliek te bevredigen, zooals hun voorgan gers het deden. De stoomcarrousel, liever gezegd „stoomfiets” ontbreekt dit keer op ’t appèl, maar daarvoor is in de plaats gekomen een andere wereldattractie en wel het ver noegen Paleis „Le Moulin Rou ge”. Deze „roode molen” is te genwoordig de clou van alle kermissen en wordt geëxplo- teerd door den heer Janvier, die zooals algemeen bekend is, een klinkenden naam heeft in de ker- miswereld. Een schouwburgloge van den heer W. Veltman geeft drama tisch en komisch tooneel te zien. De op te voeren stukken zijn o.i. mer E. Statema Ezn. alhier. (Tegen de h.h. Van der Klei, Boekema, Van der Zee, Pan- nekoek Loois, Ykema en Mol). Het werk zal ƒ2110 kosten (raming ƒ2300). De hulpbrug zal worden geslo ten voor voertuigen zwaarder dan 2000 K.G. De klok van de St. Mar tinitoren, welke in 1925 werd hersteld, heeft haar zuiver heid van klank niet herkre gen. Verschillende malen is hierover gecorrespondeerd met den heer Romulus te Blauput-Louvain, doch, ten gevolge van het overlijden van den heer Romulus, zon der resultaat. B. en W. stellen voor de gebarsten klok te laten om gieten indien een in te winnen advies bij den Orgel- en Klokkenraad in Nederland uitwijst, dat de restauratie met succes kan worden be kroond. Na discussie waaraan de oordeel zijn, dat het reper toire dat ten beste wordt ge geven, niet altijd geschikt is voor kinderooren. De burgemeester verklaart, dat dit de eerste maal is, dat hij een dergelijke klacht hoort. De opmerking van den heer Van der Klei is een re den om strenger toe te zien op hetgeen er op publiek ter rein geschiedt. Hierna sprak de burge meester namens het dagelijks bestuur de scheidende raads leden, de heeren De Boer en Mol toe en dankte hen voor de prettige, samenwerking, welke ze in den Raad hebben betoond. De scheidende leden dank ten den burgemeester voor de waardeerende woorden. te waard om er een avond aan- zich mede ten doel stelt, ook te wijden. De films heeten „Rechterlijke dwaling”, „Gebal de vuisten”, „Oorlog en vrou wen die verwoesten”, enz. In „De Doele” treedt de po pulaire, humorist-excentriek Pierre Leenhouts op, terwijl er tevens een dansconcours wordt georganiseerd. De kermis wordt ook vereerd met het bezoek van Th. Pan- bakker’s zweefcarroussel, Chr. Roze’s luchtschommel, A. v. d. Veen’s draaimolen, P. de Bruin’s poffertjeskraam en vele andere établissementen als suikerkra- men, hoeplatenten, schiettenten, galanterie- en nougatkramen, oliebollenbakkerijen enz. De vischstands van de heeren Bosma, Wlelinga en Ebbendorff mogen we niet vergeten te ver melden. Behalve heerlijk ge rookte paling en andere smake lijk toebereide visschen worden eiRook rolmops enz. verkocht, welke laatste heerlijkheden een welkome verfrissching zijn na afloop van een woelige kermis avond. In de café’s heerscht geduren de de kermis eveneens een vroo- lijke drukte. Café „De Harmonie” heeft dan de volgende artisten geën gageerd, Willy van Beek (Hu morist), Sophie Kiel (Holl. Sou brette) en The Morle/e (mu zikaal snufje). In Café „Het Park” treedt o.a. het bekende gezelschap Herman Diederichs uit Amsterdam op, terwijl in café „De Drie Kronen” een uitnemend Jazzband-orkest de modernste wijsjes laat hoo- ren. De eigenaar H. Gaarmann heeft voor Vrijdag 2 Sept, een wedstrijd in het ringfietsen ge organiseerd. De prijzen bestaan uit luxe voorwerpen. De groote kaatspartij, welke des Woensdags gehouden wordt, is ook‘wel een nadere aankondiging waard. De deel name is opengesteld voor partu ren van 3 personen met vrije sa menstelling Desgewenscht niet meer dan 12 parturen, naar oor deel van het bestuur. Scheids rechter de heer L. S. Hilarides. De prijzen zijn als volgt: le prijs: vijf en zeventig gul den benevens 3 lauwertakken, aangeboden door de H.H. S. J- Praamsma, O. H. Plantinga te Bolsward en J. M. Kingma te ZURICH. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. A. Tolsma, thans hoofd der school te Nleuw-Balinga slaagde heden voor de acte landbouwkunde L. O. nieuwe soorten voor Dames en Kinderen ouders aan de feestvreugde te doen deelnemen. Zij heeft de voor de bereiking van haar doel noodige gelden in gezameld en Is er in geslaagd een behoorlijk bedrag bij el kaar te krijgen. Als de weers gesteldheid nu medewerkt, kan met grond een mooi Ko- ninginnnefeest tegemoet wor den gezien. Elders in dit blad is in groote trekken het program ma van den a.s. Feestdag op genomen; men zal daaruit kunnen lezen, dat voor afwis seling en attracties is gezorgd De feestelijkheden worden gehouden op een daartoe bij uitstek geschikt terrein aan den Vlietsterweg. Zij worden den geheelen dag opgeluis terd door het Chr. Muziek corps „Oranje”, dat ook bij de verschillende optochten zijn medewerking wil verlee- nen. Ieder wordt dan ook uitge- noodigd bij dit Koninginne- feest tegenwoordig te zijn en daardoor mede te werken tof een in alle opzichten goeden afloop. Veehouders, waakt voor Uw belangen. Heden is het gebleken, welke groote belangstelling er bestaat voor het in Friesland nieuw toegepaste systeem VEE OP GEMAKKELIJKE BETALINGS VOORWAARDEN. Menige deskundige veehouder en zelfs bekende veekoop- lleden, die den veestapel bezichtigden, hebben eenparig als hun meening te kennen gegeven dat In deze stallen ALLEEN EERSTE KLAS MELKRIJK OEZOND JONO VEE voorkwam. Het is meteen gebleken, dat de be langstelling niet alleen kwam van den kant der kleine veehouders, maar dat zelfs vele groote greidboeren, bij den tegenwoordigen overvloedigen grasgroei naar meer bedrijfsvee omzien. Vooral, waarde betalingsvoorwaarden zeer billijk zijn gesteld, behoeft het niemand te verwonderen, dat in drie weken tijd reeds zeventig koeien tot groote tevredenheid der veehouders zijn afgegeven. En toch laten nog vele veehouders uit valsche schaamte na om van deze ge schikte vee-aanbieding gebruik te maken. Men vindt ’t idee zoo nieuw, zoo echt Amerikaansch en „jonge, jonge” wat zal buurman, of Jan, Piet en Klaas er wel van zeggen. Alsof al deze buren en kennissen U straks zouden helpen, als gij in financiëelen nood kwaamt. Neen lezer, reken niet op hulp van Uw raadgevers. Meestal is het een „ga heen en wordt u arm”. Het valsche schaamtegevoel moet aan kant en gij moet U er wel rekenschap van geven, dat gij U zelf door 't leven heen moet slaan. Man voor man moet de strijd om het dagelijksch brood wor den gestreden en alle geoorloofde mid delen, die tot Uw dienst staan om dezen strijd gemakkelijker te maken, moet gij aanvaarden, ook al zijn deze middelen naar Uw meening ietwat Amerikaansch en nieuwerwetsch. Wij leven nu eenmaal anders dan voor 100 jaar en gelukkig maar, dat er voor kleine zoowel als voor groote veehouders KOEIEN OP GEMAKKELIJKE BE TALINGSVOORWAARDEN beschik baar zijn. En nu, veehouders, die uit breiding van den veestapel wenschen, allen de prachtcollectie vee in de stallen te Leeuwarden bezichtigd, nadat men een vergunningsbewijs heeft gehaald. Aan ALLEN. DIE BELANG STEL LEN WORDEN DE VOORWAARDEN GRATIS TOEGEZONDEN, indien men een schrijven richt, onder motto „Vee- afdeeling", aan het kantoor van Swie- tenstraat 12, Leeuwarden. Voor al ‘t op afbetaling gegeven vee wordt inge staan en kan desgewenscht op proef worden geleverd, indien de voorraad dit toelaat. lederen dag keuze uit 30 stuks. Leeuwarden, van Swietenstraat 12. Kantooruren van 912 uur en van 26 uur. Vrijdags van 96 uur, Zaterdags van 9—12 uur. Zitdagen: Franeker, Maandags van 9—11 uur Hotel „De Doelen”. Sneek, Dinsdags 93 uur, bijkantoor Scharnestraat 9. Dokkum, Woensdags van 14 uur Hotel A. v. d. Meer, Tramstation. Drachten, Donderdags van 101 uur, Hotel „Phoenix”. Bolsward, Donderdags van 1012 uur, Hotel Bakker, Veemarkt. Heerenveen, Zaterdags van 10—1 uur, Hotel Groen. Kollum, Maandags, van 2.30—4 30, Wed. P. Vlieg. Groningen, Dinsdags van 10—12 uur, Hotel de „Unie”, Gr. Markt. Leek, Donderdaus van 10.3012.30, Hotel Reintjes. Workum, Vrijdags van 10 12 uur, Hotel Bonnema. Advertentiën per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Aangesloten bij het Bureau voor oplaagcontróle. De lichten der Auto’s en Rijwielen moeten deze week ontstoken worden: 26/27 Aug. 8.31 n.m.5.32 v.m. 8.28 8.26 8.24 8.22 waarin gevraagd een schoollokaal te 27/28 28/29 29/30 30/31 31Aug.-lSpt.8.20 1/2 Sept. 8.18 BOLSWARD. De Raad dezer gemeente vergaderde j.l. Dinsdag 23 Aug. ’s avonds 7 uur. Aanwezig alle leden. Voor zitter de Edelachtb. Heer Bur gemeester. Een voorstel van de heeren P. Th. van der Wal en D. B. Eerdmans, tot wijziging van de verordening tot heffing van een belasting op honden, wordt in handen gesteld van B. en W. om advies. De gemeente- en bedrijfs- rekeningen 1926 worden in handen gesteld van een com missie bestaande uit de hee ren D. B. Eerdmans, J. Boe kema en J. de Haan tot na zien dier rekeningen. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad met algemee- ne stemmen om gunstig te beschikken op een adres van de Friesche Mij. van Land bouw, wordt mogen gebruiken voor het houden van een landbouw- cursus. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot vernieu wing van de brug bij de ge- meepte-reiniging, welke te vens 15 c.M. zal worden ver laagd. Na eenige discussie wordt met 7 tegen 6 stemmen besloten dit werk onderhands eerst ten kantore, van Swietenstraat 12°P te dragen aan den aanne- Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in 't Hotel WIEBES (Hettema), Marktplein. SPREEKUUR 10— l1/,. Wacht- en Spreekkamer boven. DE JONG s NIEUWSBLAD FRITS OOSTERBAAN REGENMANTEL GEBR. WOLKE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii van IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII n n

Bolswards Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1