BOLSWARD - APPELMARKT ll'lllllllllllllllllllllllLllllllll 0 O llllllllllllllllllllllllllllllllllll De Bolswardsche Courant en Westergo.o Witlinnen Zakdoeken extra prijs 45 ct. C.V.8. VEEKOEKJES MET SUIKER in doozenvan 25 K.G 7/ JOHfln BlIEB, Tandarts Tandarts NIJK Gratis Breipat runen bij aankoop van Wollen Garen Eiectriscne umensiiii voruiiliierl elke vlek 60 ct. f 1.25 f 1.75 Uit den Omtrek. Nieuwstijdigen. 2.20 Groote Mantel-Reclame! Wollen Dames Kousen lama model in 6 mooie tinte» zeer solide Wollen Dames Kousen gestreept, warme winter kous 3 geschikte tinten i.zersterk f4.25 Heeren Vesten KOUSEN Stadsnieuws. Dames Slobkousen, zeer mooi Vesten en Pullovers Zijden Sjaals 79 cent Zaterdag 17 December 1927 22~ Jaargang Wollen Handwerken Heeren Handschoenen Jongens Handschoenen Gebr. Dames Onderjurken Officieel orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 GRATIS het Geïllustreerd Zondagsblad Lampenkap zijde stoffen Heeren Pyama’s I Bontvellen Jongens Tricot Pakjes Heeren Truien No. $2 GRATIS EEN BOEKWERK. Lampen doeken Dames Handschoenen Tricot Pantalons in wokzijde Dames Sjfattees P. B. VAN HAM, De Spreekuren te SNEEK zijn BOLSWARD Spreekuur: 10 (Vrijdags niet) Zaterdags tot 12 uur. en A Dorus Rijkers. Naam: Adres: Blauwpoort Groote Markt Gfl 15/16 Dec. tricot, gebreid, nappa, suède geel wasch leder Wol Halfwol Kat. Nieuwste KOORD-FLUWEELS in effen en fantasie 16/17 17/18 18/19 19/20 20/21 21/22 Wanneer de noodvlag werd geheschen, 't Morsesein gaf S. O. S. Zoo kokend kon geen branding wezen, Of Dorus sprong dan in de bres. Uw naam klinkt over alle zeeën, Uw helden roem wordt nooit gedoofd, En als men spreekt van Dorus Rijkers, Ontbloot heel Nederland ’t hoofd. Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. waarin opgenomen Een naaktlooper. Terwijl een jongedame van ongeveer 18 jaar Woensdag- Een vliegster van 13 jaar. De aero-club te Bristol telt onder zijn leden een meisje van 13 14 jaar. Zij is nog (zeer tot haar verontwaardi- Adverrentiön per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Aangesloten bij het Bureau voor oplaagcontröle. Waar Noord- en Zuiderzee samen vloeien, Aan ’t einde van Noord-Holland’s strand, Daar woont de grootste held der helden, Beroemd tot ver in ’t buitenland. 4.14 4 13 4.13 4.13 4.13 4.12 F. v. d. SPOEL, Skriuwer Krite Boalsert. effen, gebloemd, tulle met goud EXMORRA. Ook de afge- loopen week zijn er weer ge regeld goederen binnengeko men voor den bazar o.a.: J. de Haan, Bolsward, ko peren bloempot. M. J. Houwink, Verfwaren Sneek. Twee tafel plateaux. ,,’t Klaverblad”, Haarlem. Red. artikelen. Fa. G. N. Bouma, Sneek, bezending meel. Apeldoorn, Dec. ’27. KEES DRIENDIJK. Vanaf 17 tot 24 Dec. GARDEROBE SPEL cadeau bij aankoop van f 1.50 goederen INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Extra prijs Extra prijs! flanel - moderne streepen in 4 maten Dezelfde ook voor Dames Gekl. gemoltonn. MEISJES ONDERJURKEN vanaf 67’/a ct< Gemoltonn. DIRECTOIRES vanaf 44 ct. A enkele laatste stuks voor spotprijzen Alle andere soorten met 20 °/o korting zeer veel mooie soorten aparte dessins in verschillende grootten moderne tinten met en zonder mouwen gekleurd en wit voor opruitningsprijzen Steun aan Maas en Waal. Er heeft zich te Amsterdam een comité gevormd, dat zich ten doel stelt, steun te ver- leenen aan de slachtoffers in het land van Maas en Waal. Het comité bestaat uit de h.h Th. M. Ketelaar, lid der 2de Kamer, te Amsterdam; J. H. B. Keurschot, lid van Ged Staten van Gelderland te Arnhem en Henri van Wer- meskerken te ’s-Gravenhage. Kanaries voor Amerika. Woensdag is de eerste groote zending kanarievogels van Liverpool naar de Ver- eenigde Staten in een der White Star booten begonnen De diertjes zitten in kistjes van 350 tot 900 stuks en zijn gemiddeld 18 tot 20 shillings waard. Zij zijn zeer goed be stand en de sterfte aan boord is gewoonlijk nog niet ten volle een procent. De ver schepingen, die tot half Fe bruari voortduren, doen meer dan een half millioen kanaries naar den anderen oever van den Oceaan verhuizen. Vlucht New YorkMexico. De bekende Amerikaanschc vlieger Lindbergh heeft de vlucht New YorkMexico volbracht. Na een tocht van 27 uur en 10 minuten daalde de vlieger op het vliegveld Val Buena onder onbeschrijfelijke geest drift van de saamgestroomde menigte. Toen Lindbergh op het vliegveld was geland, brak de menigte van 25 A 30.000 menschen door het politie- cordon heen en omringde den vlieger, die zich dadelijk naar de tribune van den president begaf. Hij werd verwelkomd 'door Calles en den Amerikaan- schen gezant. ging) op school en dus kan ze alleen maar vliegen in de vacantie en op vrije middagen die zij dan ook geheel op het vliegveld doorbrengt. Hoewel ze officieel nog geen permis sie kan krijgen om te vliegen, heeft ze toch al een groot aantal vluchten en landingen achter den rug. Er gaat wei steeds iemand mee de lucht in, maar ’t toestel is dubbel bestuurbaar en dan kan dus niemand meer controleeren, wie er stuurt. Een beeld van de toekomst? vraagt de „N. Rt. Crt." Wanneer school meisjes op hun vrije Zater dagmiddag niet meer naar ’t tennisveld, doch naar het vliegveld te gaan? T entoonstelllngsnieuws. Mooi succes voor onze 2 duivenvrienden Hoekstra en Monningh te Apeldoorn. Hoekstra won aldaar 3 eerste prijzen, 2 tweede prijzen en 5 Eereprijzen. Voor de mooiste collectie postduiven zal geloot moe ten worden tusschen Hoek stra en v. d. Brocke Apel doorn om den eerebeker, daar beide heeren een gelijk aantal punten hebben be haald. Geweldige sorteering Us Krite! De Krite Boalsert fen it Seiskip for Fryske Tael- en Skriftenkennisse, sit de léste tiid hwet yn ’e ünderwal. Det is to sizzen hwet de jild- saken oangiet. Om der üt to kommen hat it bistjür in lotterij op it touw set. De goedkarring hawwe Boargemaster en Wethülders fen Boalsert der foar jown. It bistjür is fen miening det it wirk fen ’e Krite hjir yn Boalsert en ek der büten wol wardearre wirdt. En der is yn de 25 jier fen hjar bistean ek hiel hwet dien foar de Fryske tael en toaniel. Mar ek troch ünderskate feasten op to setten, of der oan mei to arbeidsjen. Derom hopet it bistjür det der forskate lotten forkoft wirde scille, om der troch de Krite wer nije krêft to jaen, om mei moed fierder to gean. Dos in goede kSns, foar in sinten en de haedpriis is in manljue’s of frouljue’s fyts en fierder Ünderskate oare prizen. Dos ni goede küns, foar r bytsje jild en der troch te fens ek noch stipe to jaen oar in forieniging wer Boalser* wol in bytsje greatsk op wê- je mei. Openbaar onderwijs. Ged. Staten van Friesland hebben aan de gemeentebe sturen in dit gewest een cir culaire gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat in verschillende gemeenten ver ordeningen betreffende het openbaar onderwijs bestaan, die geheel zijn verouderd en daardoor bepalingen bevat ten, welke in strijd zijn met de tegenwoordige lager on derwijswet. Ged. Staten geven de ge meentebesturen in overwe ging, deze verordeningen thans te herzien. De heer Monningh won hier 6 eerste prijzen, 1 tweede prijs, 2 derde prij zen, 1 Z. E. V. en 1 Eere- prijs in de fadeeling Sier- duiven (Tuimelaars). Veemarkt. Donderdag j.l. waren aan de veemarkt alhier aange voerd: 346 schapen 3 kalveren (pinken) 9 nuchteren kalveren. Wouda, Meelfabriek, Sneek een toezegging. Brandsma’s Winkel, Bols ward, 2 kazen. Joustra, zinkwerker, Bols ward, kolenbak en schep en 3 koffiekannen. P. O. van der Klei, Bols ward, jongenspak. A. J. Osinga, Bolsward, 4 boeken. Wierdsma, slager, Bols ward, een toezegging. Tj. de Jong, banketbakker, Bolsward, een toezegging. J. Posthuma, idem. Werkhoven, Witmarsum, een messenslijpmachi^p. Eiken dag komen er goe deren binnen van de inwo ners van Exmorra en Allin- gawier. Allen, die zich met in gang van 1 Januari a.s. als nieuw abonné voor het GEÏLLUSTREERD ZON DAGSBLAD opgeven, ont vangen de in December verschijnende afleveringen gratis. De prijs van het Geïllu streerd Zondagsblad, we kelijks verschijnende met een overvloed van foto’s en met zéér interessante en boeiende lectuur, be draagt slechts f O.571/, per kwartaal. In plaatsen, waar onze courant per post wordt bezorgd, wordt het Zon dagsblad ook uitsluitend per post geleverd tegen den prijs van f 0.85 per 3 maan den -f- disp. kosten. De nieuwe abonné’s zul len tevens een spannend verhaal.in boekvorm ont vangen, ’t welk zal worden uitgereikt, zoodra het eerste kwal taal van 1928 is be taald. Abonneert U omgaand op de goedkoopste illustra tie van Nederland, zendt ons onderstaand bestelbiljet of nog beter, zendt ons ter stond postwissel voor het eerste kwartaal 1928 met vermelding: voor abonne ment Zondagsblad met gra tis nummers van December en boekwerk. Proefnummer op aanvrage gratis Dan dacht hij niet aan de gevaren, Der hooge golven, wild en woest, Dan dacht hij slechts aan ’t schip, dat strandde, Dat zonder hulp te gronde moest. Oij, edele, groote, mooie zeeheld, Die nimmer huid’ vroeg of vertoon, De welgeslaagde menschenredding, Dat was uw allermooiste loon. ters hawwe dit stik de 29 Okt. opfierd to Grins foar de toanielkriich, ütskriuwn fenwege de foriening „Hal- bertsma” en der fensels in bulte wirk fen makke, om dit goed foar ’t Ijocht to bringen. Der wachtet üs in moaije Kritejoun en dêr scil wol hwer belangstelling foar wêze, lyk as wy det wend binne. Z’n makkers, die hem vergezelden, Altijd ook vol hoop en moed, Die kenden ook slechts deze leuze, „Als Dorus stuurt, dan gaat ’t goed.” Als hij, na eigen leven wagen, Den dood hen allen had ontrukt, Dankte hij God in alle stilte, Dat weer een redding was gelukt. zjjden franje gebreid, tricot, leder zeer groote sorteering, in ell^'prijs Lange wollen gebreiden Handschoenen per paar 95 ct. Direct bij de bezorging grijpt jong en oud naar „De Jong’s Nieuwsblad” De lichten der Auto’s en deze week BESTELBILJET. M.H. Verzoeke my met ingang van 1 Januari 1928 te no- teeren als abonné op het Geïllustreerd Zondagsblad. Wil mij de in December verschijnende nummers, alsmede het beschikbaar gestelde boekwerk gratis zenden. zeer veel aardige werkjes in Kelim, Kruissteek, Sterarbeid Smyrna, gimpe, enz. enz. afgewerkte voorbeelden te zien met passende Onderjurken 4 tinten Pantalon f 3.25 - Onderjurk f 5 50 middag op den Stationsweg te Sneek wandelde, sprong plotseling een naaktlooper voor haar. Het meisje schrok geweldig, maar waarschuw de onmiddellijk de politie, die even als het publiek jacht op de wonderlijke verschijning begonnen te maken. Tot nu toe heeft men den naaktloo per evenwel niet kunnen vat ten. GOEDKOOP en BEST! „Eenmaal geprobeerd blyft U gebruiker.” Verkrijgbaar aan onze fabriek te Sneek. Te Bolsward bij G. JORRITSMA. Rijwielen moeten ontstoken worden: 4.14 n.m.7.37 v.m. —738 -7.40 7.41 —7.42 -7.43 -?;43 (Slobkousen) nieuwe sorteering zeer veel mooie soorten dun wollen tricot, die chic kleeden Boerenjongens is een heerlijk glaasje in de Kerstdagen. Hoe er „voor- deelig” aan te komen? In Brandsma’s winkels kosten ze 75 cent per pot. (nieuwe blauwe rozijnen). Koopt U er echter een flesch Spaan- sche wijn bij voor f 1.25 dan betaalt U samen, in plaats van f 2.nu tijde- lijk f 1.40. Beide soorten zijn van beste kwaliteit. Is dat niet „voordeelig”?! f Alderwenst hSldt de Krite Boalsert de 2e Krystdei wer in bütengewoane gear- komste yn ’e Doele. Opfierd wirdt: „Under ien Dak”, it bikende stik fen Jan Fabri- cius en forfryske troch H. LJdan Masman. De Boalser- Dit no. bestaat uit 3 bladen Porto Binnenland 4 ct. Buitenland 6 ct. Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’t Hótel GAARMAN, Marktplein. SPREEKUUR 10—l*/a. Wacht- en Spreekkamer boven. Dinsdags van 91 Voor mindergegoeden van 910 Adres OOMES, Schoenwinkel, Suupmarkt. Schitterende sorteering DE JONG s NIEU n Gebr. Wolke n n n SBLAD FRITS OOSTERBAAN

Bolswards Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1