C.V.S. VEEKOEKJES MET SUIKER Kantongerecht - Bolsward De Bolswardsche Courant en Westergoo D. F. J. HOFSTEDE GROOTZAND 18 - SNEEK STEUnZOLEH VOWS filDSalörilR. MACHT. BUITENLAND. 23^S Jaargang Woensdag 11 Januari 1928 No. 3 A e Ingezonden Mededeelingen rij zt :den. hechtenis. autobus. aard is, A dve r t e n t i n per regel: Weensdagsnummer 10 eent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dutyb. prjjs. Aangesloten by het Bureau voor oplaagcontrOle. paard ik en TARSAVON COMPANY - HAARLEM AKKER’S ABDIJSIROOP Voorde Borst ln-VALKEMBURC/S'- 4XVERTRAATI irgelegd schrijven Arbeid te Gronin- voor een Duitschland. Te Berlijn is opgericht een „Bund zur Erneuerung des Reichs”. De vroegere rljkskanselier dr. Luther, heeft het pre sidium aanvaard. Doel en taak van den bond worden uiteengezet in een oproep, die is onder- teekend door tweehonderd mannen van de meest verschillende politieke richtin gen, van Duitsch-Nationaal af tot so- ciaal-democraat toe. Een werkcomité onder presidium van Luther en een pro- paganda-comité zullen worden gevormd. Berlijn heeft volgens de laatste telling een zielental van ruim 4 millioen, n.l. 1.848.859 mannelijke en 2.175.306 vrou welijke personen. Er is aanmerkelijk „overschot” van vrouwen. Op 1000 man nen zijn er 1176 vrouwen. Toch worden er in Berlijn meer jongens dan meisjes geboren, maar de groote stad heeft nu eenmaal groote aantrekkingskracht voot meisjes van buiten. Deze macht is ten leven en niet ten doode. Deze macht voert ten opgang eri niet ten ondergang al is de weg om daar toe te komen misschien moeilijk en diep. En deze macht is geen looden last, maar heerlijkheid voor allen die haar kennen leert ’t Is deze macht, die alleen de gedaan te der wereld ten goede kan veranderen, die zoowel aan den enkeling als aan de massa geluk en voorspoed brengt, en die in het eind de zegepalm wegdraagt. Gelukkig, wie daaron door deze macht wordt geregeerd. En het land waar zij geen vreemde is. Dat is niet hetzelfde als „kracht”. Daar Is wel veel overeenkomst in de klank van het woord „macht” en van het woord „kracht”. Ook bestaan zij elkaar van zeer nabij, zoodat menige macht al leen bestaat dóór de kracht, en waar deze laatste gevonden wordt, de eerste gewoonlijk ook niet ontbreekt, maar toch is het niet hetzelfde. Macht is invloed, is heerschappij, is heerlijkheid, niet zelden lieflijk teer, als de koesterende lentezon, die het verstorven aardrijk wakker kust; als de reine dauwdrop, die aan de bloem kelk parelt, als de malsche regen na ver schroeiende zomerhitte; als het streelend koeltje, na felle zonnebranding. En kracht kan óók invloed beteekenen en heerschappij oefenen, #n heerlijkheid openbaren, maar niet zelden anders. Zooals de bulderende orkaan, die de golven der zee hoog opwerpt, en de stranden beukt; zooals de laaiende vlam, die dood en verderf begeert en alles tot vuur ziet te maken; zooals de knetteren de donder, die het schepsel beven doet. Omdat kracht synoniem is met geweld, Daar zijn er, die zeggen dat deze macht weerloos is. Omdat zij niet strijd met een geweer, noch loopt in uniform; noch schittert met sterren of schettert met leuzen. Maar zij is niet weerloos. Die dit zeggen, kennen haar niet, en zijn blijkbaar nog nimmer geweest onder de bekoring van haar machtigen greep, haar koninklijke gratie, haar zaligen vre de. En hebben geen oog voor haar uit eindelijke trlumfen. Want het is deze macht, die het wint van de kracht, waar voor het sabelgerinkel tot zwijgen wordt gebracht. De Kantonrechter wijst bekl. er op, dat op den weg voorzichtigheid geboden is en zulke feiten zwaar gestraft behooren te worden. Eisch: f 15 boete, subs. 10 dagen hecht Vonnis: f 10 boete, subs. 6 d. hecht. Lollum. Het gezegde: „driemaal is scheepsrecht” Is wel van toepassing op deze zitting, daar ook Comelis N. te Lollum, zich heeft te ver antwoorden wegens overtreding der motor- wet. Bekl. is niet verschenen. Als getuige treedt naar voren Jentje de Boer, veehouder te Cubaard, die voor het aanrijden van een zijner schapen f25 scha devergoeding van bekl. heeft gevraagd. Uit de verklaring van dezen get. blijkt, dat hij bezig was schapen te verweiden, waarbij zijn knechtje hem hielp. Toen de laatste zich nog met twee schapen op den weg bevond, reed bekl. met zijn auto het knechtje achterop en heeft toen één der beide schapen aangereden, hetgeen had voorkomen kunnen worden, indien <le 3uto niet door gereden, maar even gestopt had. Op de vraag van den Kantonrechter of het schaap in leven en de gevraagde schade vergoeding van f25 wel aannemelijk is, ant woord get., dat het schaap nog leeft, maar weinig waarde heeft, omdat het beest niet loopen kan. Bekl., die beloofde f35 schadevergoeding te betalen is thans weigerachtig en ook de verzekering wil nu niet uitkeeren. Om nog nadere getuigen te hooren, wordt de verdere behandeling dezer zaak aange houden tot de volgende zitting. Bolsward. Th. W. J. Albada J., wijnhandelaar te Bols ward, staat terecht wegens overtreding der arbeidswet, daar hij een jongen nog heeft laten schrobben, terwijl het werk reeds moest zijn afgeloopen. Bekl. verklaart, dat toen de agent van politie kwam, het schrobben der werkplaats reeds was beëindigd en de jongen buiten bezig was. Uit een door bekt ovei„J. van den Inspecteur van Arbeic. gen, blijkt, dat vaste werkuren loopjongen niet zijn te bepalen en deze geen arbeidskaart kan krijgen. Bij de behandeling der zaak wordt het ten laste gelegde in dien zin gewijzigd, dat, door een loopjongen eenig werk te laten verrich ten, bekl. zich heeft schuldig gemaakt aan overtreding. Eisch: f3, boete, subs. 3 dagen hechtenis. Vonnis: f3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. Witmarsum. Jacob H. te Witmarsum, heeft Vrijdag 14 October als bestuurder van een autobus, te Burgwerd 12 personen vervoerd, zonder ver gunning voor openbaar middel van vervoer. Voor bekl. treedt op mr. Haan, adv. proc. te Sneek. Deze erkent de feiten, doch niet de kwalificatie. De Ambten, van het O. AL acht het feit wettig bewezen en eischt f 15 boete, subs. 3 dagen hechtenis. De verdediger is van meening, dat bekl. niet kan worden veroordeeld en maakt aan merking op de dagvaarding. Onder autobusdienst dient te worden ver staan, een geregelde dienst. Daar bekl. niet iederen Vrijdag naar Leeuwarden rijdt, kan hier niet van een geregelden dienst gespro ken worden. Bekl. is geen autobus-ondememer, doch wagenmaker. Hij heeft toevallig een auto, waarmee hij af en toé menschen vervoert, en welke auto hij verhuurt aan gezelschap pen en ook wel gebruikt voor vrachtdienst. Bekl. neemt dan ook wel eens een paar personen bij zich in de auto. Waar beklaagde geen vastgestelde uren van vertrek en evenmin bepaalde tarieven heeft en dus in de z.g. wilde vaart rijdt, is hij nergens aan gebonden en derhalve voor het hem ten laste gelegde niet strafbaar. Ook de Kantonrechter te Harlingen is deze meening toegedaan en heeft in een zelfde zaak als deze de beschuldigde vrijgespro ken. De Ambten, van het O. M. heeft beden kingen tegen de meening van verdediger om trent dienst of geen dienst. Hij wijst in ver band hiermee op den dienst der spoorlijn LeeuwardenStavoren, waarvan door ijs in zee wel diensten worden opgeheven, ZLEd.Achtb. zi<t in het bijna geregeld iederen Vrijdag vervoeren van personen naar en van Leeuwarden, al zijn geen bepaalde uren van vertrek aangegeven, een autobus dienst waarvoor verdunning moet worden gevraagd, temeer nog, daar wel retourkaar- ten beschikbaar worden gesteld. Na re- en depliek van verdediger en Ambten, van het O. M., worden in deze zaak nog twee getuigen gehoord. Get. Wijnands, gem.-veldwachter te Burg werd, verklaart, dat bekl. heeft medegedeeld, per jaar 8 A 10 Vrijdagen niet naar Leeuwar den te rijden, dat tarieven en uren van ver trek vrijwel geregeld worden opgegeven. Get. Scheninga, gem.-veldwachter te Witmarsum, legt een vrijwel eensluidende verklaring af. Uitspraak Vrijdag a.s. Lollum. Lieuwe Y., vrachtrijder te Lollum, wordt ten laste gelegd, dat hij' als bestuurder van een vrachtauto, op den weg Hichtum-Hart- werd personen heeft vervoerd zonder daar voor vergunning te hebben. Ook voor dezen bekl. treedt mr. Haan als verdediger op. Hij deelt mede, dat deze bekl. door het Kantongerecht te Harlingen voor eenzelfde feit is vrijgesproken en verklaart, dat verbaliseerde op ongeregelden tijd met zijn auto vertrekt en aankomt. Get. Wijnands, gem.-veldwachter te Burg werd, verklaart, dat bekl. vrijwel geregeld op tijd rijdt en wel eens passagiers mee neemt, waar een andere autobushouder met concessie getuige op heeft gewezen. Uitspraak Vrijdag a.s. Harkezijl onder Witmarsum. Jan de W., veehouder te Harkezijl onder Witmarsum, is bekeurd omdat hij op 22 Oc tober onder Witmarsum op den openbaren Verschijnt Dinsdags- en Vrijdagsavond s. O, die HOEST'buien! in doozen van 25 K.G. GOEDKOOP en BEST! „Eenmaal geprobeerd blyft U gebruiker.” Verkrijgbaar aan onze fabriek te Sneek. Te Bolsward bij G. JORRITSMA. ‘TARSAVON kSJ (WKTTiO StDEPÖNEtRD) p7 MAARWASCtlMIDIiy. KEUKLOOt TKRZEEPPP’PAPAAT Bolsward. De 19-4jarige Johannes L. te Bolsward staat terécht wegens het berijden van een rijwiel zonder licht Bekl. bekent en zegt, dat hij na de aan houding direct is afgestapt, niet verder ge reden en toch verbaliseerd is. Dat had hij niet gedacht. Eisch: f4 boete, subs. 4 dagen hecht. Vonnis: f3 boete, subs. 2 dagen hecht. De overige zaken werden bij verstek be handeld. weg 13 koeien vervoerde, zonder aan een sterk touw te worden geleid. Bekl. bekent de koeien over een korten afstand los te hebben gedreven. Hij meende, dat zulks wel mocht en heeft altijd zoo ge handeld. ’t Is in de gemeente overal het ge bruik zoo te doen, hoewel 't dus in strijd Is met de wet. Get. Scheninga, gem.-veldwachter te Wit marsum, verklaart, dat voor het verkeer op den weg en het gras op den berm wensche- tijk is, dat het vee aan een touw wordt ge leid. Bekl. zegt, dat hij altijd heel voorzichtig heeft gehandeld met het oog op het verkeer. Eisch: f3 boete, subs. 3 dagen hecht. Vonnis: f3 boete, subs. 2 dagen hecht. Zitting van Vrijdag 6 Januari 1928. Witmarsum. Theunis W., 47 jaar, arbeider te Witmar sum, wordt ten laste gelegd, dat hij op 15 November op den weg nabij het Zwartehuis onder Witmarsum met twee paarden en wa gens rijdende, niet naar behooren heeft uit geweken voor een auto, waardoor deze in den berm van den weg kwam te rijden en daarin is blijven steken. Bekl. is aanwezig en zegt geen signalen gehoord te hebben. Hij is echter wel uit geweken. Door de rails en een geul daar ter plaatse gaat tïitwijken echter moeilijk. In deze zaak worden twee getuigen ge hoord. De eerste getuige, Joh. de Jong, chauf feur te Sneek, verklaart op wel 100 M. af stand signalen te hebben gegeven. Bekl. gaf echter geen voldoende ruimte. Get. was dan ook genoodzaakt met zijn auto in den berm te rijden, daar hij anders vrij zeker de paarden van bekl. had doodgereden. De tweede getuige, Jan Blanksma, arbei der te Witmarsum, was op den weg bezig met modderladen. Hij zegt dat het verkeer op dat moment nogal druk was en dat bekl. juist was uit geweken voor den wagen, die get. bezig was te laden. Hij denkt dat bekl. geen sig naal gehoord heeft en get. De Jong de wa gens niet vroegtijdig zag. De Kantonrechter merkt op, dat de weg toch breed genoeg is om elkaar te passee- ren. Get. wijst er op, dat door het graven der geul voor de waterleiding de passage wel lastig is. Eisch: f8 boete, subs. 8 dagen hechtenis. Vonnis: f5 boete, subs. 3 dagen hechtenis. Bakhuizen. Frans van der W., melkrijder te Bakhui zen, staat terecht wegens overtreding der motorwet. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij op 7 October nabij Warns als bestuurder van een vrachtauto, bij 1 weg geen signalen heeft gegeven, mét het oog op het struikgewas waarin opgenomen Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 Engeland. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben te Londen ernstige overstroomin- gen plaats gehad. Gezwollen door den dooi, de hevige regens en den storm, stroomde het wa ter van de Theems over.de langs de ri vier gelegen wijken van Londen. De bewoners werden ten zeerste I bruut geweld niet zelden, waarvoor, alles bukken of breken moet. En omdat er mAcht kan zijn, zonder deze. In den loop der eeuwen is door de krachtmensch, 't verschil tusschen deze twee al te zeer uit het oog verloren. Bij gemis aan macht, waardoor dus zonder middelen van geweld invloed uitgeoefend werd pp anderen, werd de toevlucht ge nomen tot alles wat de positie kon doen handhaven en versterken. Vorsten hiel den zich op de been door groote, sterke legers. Landen en volken kregen wereld- I naam en wereldroem en wereldbeteeke- nis door de punt van de bajonet en de scherpte van het zwaard. En waar machtshonger was, in den zin van door kracht en geweld zijn invloed te vergroo- ten, zijn vermogen uit te breiden, zijn relaties te vermeerderen, daar kon aan dien wellust voldaan worden alleen door I’ toenemende bewapening, door zich zelf als in een sterke schans te verbergen, en van daar uit de doodende pijlen te zen den. Dat Is de richting van de wereldmacht In deze lijn komt men tot die vreeselijke menschenslachting, die wij oorlog noe men, waardoor heel de geschiedenis der I menschheid als met bloed geschreven i werd en waaronder alle landen en alle volken zuchten als onder een centenaars- last. En naarmate de techniek zich ont- "fr wikkelt, zullen de krachtproeven al ster ker worden, en de middelen om zich staande te hóuden al doodelijker en ver derfelijker en térwijl met huivering ge dacht wordt aan het geen komen zal, als eens de nieuwste vindingen in dienst van het geweld d.l. van de kracht ko men te staan, gaat men In laborato riums voort met het nemen van proeven en het vervaardigen van giften, waardoor in een minimum van tijd gansche land streken kunnen verwoest, en al wat leeft den adem benomen. Aan deze begeerte, Indien niet beteu geld, komt nooit een einde. Hier is de roep altijd om „meer”. Zooals de dronk aard, die nimmer verzadigd wordt, tot dat hij zich ten doode gedronken heeft; zooals elke lust een last wordt, Indien zij geen breidel heeft. ’t Is misschien wel eens goed daar de aandacht op te vestigen. Vooral in onzen tijd waar de kracht voor velen alles is; waar al maar gezonnen wordt op middelen om deze te versterken en iemand die hier niet mee kan doen, in het groote wereldcapittel geen stem heeft. En naarmate zich de een meer traint, zal ook de andere zich meer moeten inspan nen, om zijn tegenpartij in evenwicht te houden en zelf de eerste te blijven, waar door altijd weer meer gevraagd wordt van de lichamelijke en geestelijke ver mogens en die geweldige spanning ont staat, die bij velen óver-spanning wordt, en juist daarom op verslapping uitloopt, ’t Is in ’t kort de geschiedenis van menig persoonlijk leven en menig familieleven, en menig zakenleven, en in het volkeren leven vinden wij hetzelfde beeld terug. Meldt de geschiedenis niet van een we- reldveroveraar die weende, omdat er voor hem niets meer te veroveren viel? Maar ook, hoe menig werelddwinger, na op het toppunt zijner roem en krachtplaats te zijn gekomen, op zijn beurt weer over weldigd werd door een ander, die grooter en vlugger en sterker was dan hij? In den grond is feitelijk ale macht die zetelt in het geweld, en steunt op de scherpte der wapenen, zwakheid, met de kiemen van ’t verderf en de ontbin ding in zich. Dat zijn voor en na alle we- reldveroveraars gewaar geworden, waar door zij soms eigen roem overleefden. Heeft Napoleon, toen hij als balling op zijn eenzaam eiland zat, niet de volgende woorden voor het nageslacht geschreven: „Alexander de Groote, Julius Caesar, Karei de Groote en ik, wij hebben allen groote rijken gesticht, maar die gebouwd op het geweld!” en lag in deze erken ning niet een belijdenis van schuld met een? Tevens eene waarschuwing voor an deren, die in denzelfden weg zich zouden zoeken te handhaven, om naam en groot heid en eer te verkrijgen, doch waar van meermalen hef einde wordt een droeven ondergang, gelijk te zomeravond soms de zon zoo droevig ten Westen kan neigen en zich verbergen gaat in de nachtnevelen aan den einder. Dat is heel dikwerf het einde van de macht, die steunt op de kracht Maar daar is óók nog een andere madht Waarmede vaak niet gerekend wordt; die althans op de wereldmarkt en in het publieke leven niet naar voren dringt; die het niet om naam of roem, of voordeel, of succes is te doen. Die bij voorkeur op den achtergrond van het leven wordt aangetroffen;; die niet op de straten haar stem verheft; die nog veel minder tot het wapen haar toevlucht neemt. Die macht is iets wonderlijks, iets heiligs, iets teers. Feitelijk is zij niet van deze wereld; komt dus ook niet uit haar op; wordt daarom ook dikwerf niet be geerd en draagt geen kroon. Of het moet wezen een martelaarskroon. Toch gaat er invloed van haar uit, en groote zegen tevens. Ge kunt ze soms aantreffen op lijdens- sponden, in ziekenkamers, bij kruisdra gers. Zij waart soms onzichtbaar rond, in een huiskamer, of keuken, of werk zaal. Zij spreekt niet veel; zij poseert niet; zij wil niet zich zelven. Zij is overal waar eigen persoonlijkheid wordt weg gecijferd; waar al het eigen begeeren wordt opgeofferd; waar men niet zich zelven zoekt. ’t Is de Alles overweldigende liefde, de alles overwinnende macht van de liefde, die zich gééft, die zich offert, die zich desnoods ten doode wijdt, en dóérdoor een zaad des nieuwen levens wordt voor anderen. Zij spreekt ook wel, doch door te zwijgen, of met een traan. Zij eischt óók bloed, maar van zich zelven, om dat te plengen voor anderen. Zij is als de zon die smelten doet, en open kust en uit de windselen van de lijkwade het nieuwe leven toovert, in groen en geel en pur per en smaragd en in al de kleuren van de vredeboog. ’t Is die wonderlijke macht, waardoor de moeder zoo’n invloed heeft op haar kind, en de onderwijzer op zijn leerling, en de bruid op haren bruidegom, ’t Is die zeldzame invloed, waardoor iemand zwak, en toch machtig kan zijn. Of ei genlijk moet het anders gezegd. Zóó, dat juist dóór die zwakheid, de macht zich openbaart. Ferwoude. Jan E., gardenier te Ferwoude, heeft al daar een mesthoop aangelegd in de nabij heid van de vaart en Is deswege verbali seerd. Bekl. beweert, dat er volgens verklaring van het Waterschap geen bezwaar bestaat tot het houden van ene mesthoop op die plaats. De Kantonrechter wijst bekl. er op, dat de gem. politie-verordening het niet toestaat en raadt bekl. aan bij B. en W. van Wonsera deel vergunning te vragen. Eisch: f3 boete, subs. 3 d. hecht. Vonnis: f3 boete ,subs. 2 dagen hecht Workum. Sijbe P., veehouder te Workum, heeft 4 November zijn paard onbeheerd op straat aldaar laten staan en zich daardoor schuldig gemaakt aan een strafbaar feit Bekl. verontschuldigd zich met te zeggen, dat hij het paard had vastgebonden aan een stoeppaal en dus niet wegloopen kon. De Kantonrechter zegt hem, dat een pi onbeheerd laten staan, altijd gevaarlijk verboden is. Eisch en vonnis: f2 boete, subs. 1 dag naai heeft is en hij Het bevreemde hem, daar van zijn auto de boef is" stuk gereden en de autobus hem van achteren opreed. Get. Harmen de Boer, chauffeur, te Balk, zegt, dat hij van Warns kwam ’aanrijden met zijn autobus, waarin een gezelschap van 22 jongens en in de nabijheid van bekl.’s auto gekomen, signalen heeft gegeven. Daar de jongens zaten te zingen, heeft hij geen signalen van bekl. gehoord en weet ook niet of die wel of niet gegeven zijn. Get. verklaart, dat bekl. niet hard reed en zij beiden zoowat tegelijk op den weg kwamen. De Kantonrechter neemt aan, dat de oor zaak der aanrijding een gevolg is van een' ongelukkigen samenloop van omstandighe den. Eisch en vonnis luiden dan ook vrijspraak. Wolsum. De volgende bekl., Tjerk W., veehouder te Wolsum, is ook bekeurd wegens overtre ding der motorwet. Deze bekl., die in den morgen van 20 October met zijn personen auto op weg was naar Wommels, is nabij Sjongerdijk niet voldoentde uitgeweken voor twee wielrijders en heeft één hunner aan gereden. Bekl. voert ter verontschuldiging aan, dat de weg daar erg bochtig is en niet breed en daardoor de passage moeilijk. Bij de plek gekomen waar de aanrijding plaats greep, had zijn broer, die bij bekl. in de auto zat, nog gezegd, pas op, dat we niet in de sloot terecht komen. Als eerste getuige in deze zaak wordt ge hoord Pieter Lubberts, veehouder te Wor kum. Deze verklaart, dat hij en Jan de Witte per fiets op weg waren naar de paarden markt te Franeker en get. op den weg nabij het huis van L. de Vries op Sjongerdijk, door de auto van bekl., die nogal snel reed, werd aangereden. Hij heeft het nommer van de auto, die doorreed, onthouden en dat aan de politie opgegeven. Dp tweede getuige, Jan de Witte, landbou wer te Workum, legt een eensluidende ver klaring af en zegt, dat hij in den berm reed en get. Lubberts tegen den berm. Hij ver klaart, dat de weg breed genoeg is om te passeeren, maar dat de auto niet is uitge weken en nogal snel reed. Bekl. is het niet eens met de verklaring van de getuigen. Hij beweert, niet snel te hebben gereden en de beide wielrijders in de bocht te zijn gepasseerd. Volgens de laatste berichten zijn bij de gasontploffing, welke de vorige week te Berlijn plaats vond, 17 menschen om hei leven gekomen. Zondagmorgen heeft in een villa ln de Parkstrasse, een der voornaamste wijken van Berlijn, een ontploffing plaats gehad, waarbij twee personen werden gedood en acht gewond. het oprijden van den i, hetwelk aan den weg wel noodig is en waardoor hij met zijn vrachtauto in botsing is gekomen met een Bekl. verklaart, dat hij viermaal een sig- "i gegeven, het uitzicht daar niet vrij aan ook langzaam heeft gereden, dat hij gedagvi ‘s stuk i DE JONG s NIEUWSBLAD Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. ln Dw vertwij- teling niet naar een van die „kalmeeren- de" middelen, die in werkelijkheid Uw longen verlammen. Toch behoe" ven Uw hoestbuien U niet uit den slaap te houden. Neem slechts de geheel onschadelijke, maar snel verzachtende en slijmoplossende VERKRIJGBAAR in FLESSChEN VAM VERSCHILLENDE GKOOTTE. AFDOTND MlODCt TXQCN HOO&. I -

Bolswards Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1