Horlogemaker, Goudsmid W. GORTER D. F. J. HOFSTEDE GROOTZAND 18 - SNEEK De Bolswardsche Courant en Westergoo C.V.S. VEEKOEKJES MET SUIKER STEEN OF ZAND. Spierpijn^^ Kloosterbalsem Stadsnieuws. 23^5 Jaargang Le Vertrouwd envoordeelig adres A. 'iLEVERTRW Woensdag 8 Februari 1988 No. 11 Slijpinrichting voor Scharen, Messen, Scheermessen en Haarmachines. Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 ‘Cf en A LZ i. ‘GfcWiï J W Verschynt Dinsdags- Vrydagsavonds. A dve r t e n t i n per regel: Weensdagsnummer 10 cent. Zaterdagen ummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Aangesloten by het Bureau voor oplaagcontrOle. - ‘TARSAVON Galigastraat - SNEEK Bl+fAvANVALKEMBlfRG' wel niee. Die goed vooruit zien, en ook aan de toekomst denken, gaan hier niet lichtvaardig over heen, maar zorgen er voor dat werkelijk de ondergrond deugdzaam is. Doch maar al te dikwijls komt het uit, dat ook hier roekeloos en onbedachtzaam word voortgetreden en men zijn onheil tegemoet snelt. Soms als met open oogen, doch zon der dat het gezien wordt, omdat men dit niet wil zien, en in groote oppervlak kigheid over den ernst van het leven heen leeft Ook hier zou men kunnen spreken van revolutiebouw, en hierdoor is meteen verklaard, hoe menig jong ge zinsleven de kiemen der ontbinding in zich draagt. Als de winden beginnen te waaien en de slagregens komen, stort dat huis ineen, en deszelfs val is groot. Geen fundament, en geen goed cement, en daar ploft het heen, in puin en grui- zel! ’t Kan natuurlijk zijn dat ook Andere, bijkomstige omstandigheden den val van een enkelvoudig of van een ge zinsleven ten gevolge hebben. Tegen spoed, slechte omgang, de verzoekingen van het leven, ziekte, werkeloosheid, dood,te veel om op te noemen. Daar kunnen over een mensch en over een ge zin, evenals over een woning heel wat stormen opstaan, en zij kunnen heel wat leed en smart en moeite en tranen ver oorzaken. Hier dient zeer zacht geoor deeld, en niemand die zich hier heeft te beroemen op eigen kracht of vermo gen of gaven. Hooge boomen vangen veel wind, en ook de eik kan wel ont worteld worden. Doch bij erkenning van dit alles, blijft het van groote beteeke- nis, dat het fundament, ’t welk bij den aanvang gelegd werd, in stevige aarde kwam, waardoor de verwachting ge koesterd mag worden, dat het bouw werk een toekomst heeft. ’t Is vaak een moeizamen arbeid, zwaar en kostbaar, en waarvan men in den aanvang weinig genot heeft, en waar mede men schijnbaar weinig eere in legt. Maar het einde kroont dit alles, en de vrucht blijft niet »it. „Steen of zand”, was het opschrtn, ’t weik wij hier boven plaatsten. Wij allen zijn bouwers, van ons eigen huis én aan dat van an deren. Zij het een gefundeerde woning, in een stevigen bodem. weer voorbij is, dan moge hier of daar spaan of splinter zijn af geslagen of een dakpan zijn weggewaaid of verscho ven, maar het huis zelf richt zich even fier en flink omhoog als altijd, en wist van geen wankelen of wijken, omdat het gefundeerd stond in stevigen bo dem. Ook deze laatste heeft natuurlijk iets mede te zeggen. Wie de fundamen ten van zijn woning in het losse drijf zand legt, Of in moerassigen grond waar vroeg of laat alles in wegzakt en neerploft, is ook al even onverstan dig en dwaas als iemand, die in het' geheel geen fundament meent noodig te hebben en daarom boven op den grond begint te bouwen. Wanneer daar de stormen opsteken en de winden ko men aanrennen als wilde, woeste paar den, om met hunne geweldige kracht weg te maaien en neer te sabelen alles wat hen in hunnen loop stuit, dan be staat de kans, dat heel het huis ineen stort en tot een puinhoop wordt. Alzoo, het fundament, waarop gebouwd wordt en de grond waarin dit neergelegd wordt, is van niet te onderschatten be- teekenis. Hetzelfde nu wat gezegd kan worden van den woningbouw, geldt ook van het persoonlijk leven en van het gezins leven. Hieraan wordt eveneens ge bouwd en het is de bedoeling dit zoo flink en zoo soliede te maken als mo gelijk is. Daarom is vóór alle dingen noodig een goede opvoeding in de jeugdjaren, gepaard aan degelijk on derwijs in die vakken en kundigheden welke later te pas zullen komen. Waar dezé twee verwaarloosd worden, is niet veel goeds te wachten. Hoewel ook hier Nu het voorjaar is aangebroken en wij zoo van lieverlede het gevoel krij gen, dat de winter ons voor goed ver laten heeft, is weldra ook weer de tijd aangebroken waarin de arbeid op het veld begint uit te komen en ook de spade in den grond gestoken wordt voor het graven der fundamenten van nieu we woningen. Eigenlijk is dit laatste niet goed ge zegd. Omdat men in onzen tijd in tegen stelling van vroeger altijd dóór bouwt en gedurende het gansche jaar, vooral in de groote plaatsen, onafgebroken be zig is om de woningen te bereiden voor de velen die dakloos zijn, of hierop wachten. Zoo ziet men allerwege de nieuwe huizenreien verrijzen, en op plaatsen waar kort geleden de groenten nog wer den geplukt, of de aardappels gedolven, of waar het vee liep te grazen, zijn thans reeds de muren opgetrokken van de grootere of kleinere gebouwen, waar straks het gezinsleven zich ontplooien kan. Wie er acht op geeft, moet het op vallen hoe vlug alles in zijn werk gaat. Geen wonder ook, omdat alles bijna machinaal gaat. De steen machinaal gevormd en gedroogd. Het hout machi naal gezaagd en geploegd en geschaafd. Het ijzer machinaal gebogen en ge vormd ,en op de juiste lengte en breedte afgesneden alsof het koek was. In een paar dagen zit de regenbak, kant en klaar in den grond. De machinaal be reide specie doet in een minimum van tijd de muren optrekken tot de ge- wenschte hoogte Deuren en kozijnen, balken en vloeren, bindten en spanten, zij worden zoo maar rechtstreeks van de fabriek aangevoerd en met behulp der machines ook al weer de kappen voor het dak inelkaar geslagen en naar het bouwterrein getuft, zoodat weldra de meiboom staat op de kap. Wel is waar is een en ander niet zoo degelijk en soliede, als onze voorouders gewoon waren te bouwen. De kalk is wellicht niet van zoo goede kwaliteit, het hout werk is niet zoo zwaar en zoo degelijk als vroeger eri als het huis voltooid is, dan lijkt het uitwendig misschien heel wat, maar een kenner zegt wellicht: „licht en luchtig” en spreekt van revo lutiebouw. Waar het bij het bouwen echter voor al op aankomt, het is dat er een goed fundament gelegd werd. Inzonderheid dient het werk ondergronds goed in or de te zijn. Men ziet er later wel niet veel van; het geeft wel geen sieraad of schoonheid aan de woning; het loopt niet in het oog en kan als zoodanig niet bekoren, doch het geeft aan het geheel wel stevigheid en vastigheid en daar door meerdere waarde. Zoo’n huis, met zoo’n goed fundament kan, als het moet, de stormen verduren en den tand des tijds verdragen. Laten de winden maar waaien en de orkanen méar loeien en de plasregens maar neerstorten en de vloed maar opkomen, maar een gebouw dat diep in de aarde zijn stevige fun damenten heeft, tart al het geweld der elementen, en als eindelijk het nood- Ingezonden Mededeelingen stijve spieren „Geen goud zoo goed" waarin opgenomen in doozen van 25 K. G. GOEDKOOP en BEST! „Eenmaal geprobeerd blyft U gdbruiker.” Verkrijgbaar aan onze fabriek te Sneek. T e Bolsward bij G. J0RR1TSMA. uitzonderingen zijn, die echter den regel bevestigen, kan gerust gezegd worden, dat veronachtzaming van op voeding en onderwijs ’t verongelukken van het latere leven tengevolge moeten hebben. Als we de levensgeschiedenis sen eens wisten van de vele mislukte levens, die elk wel kent en die wij da gelijks aan onze woningen zien voorbij gaan, of die om hulp of steun vragen, of in den vorm van een kleinhandel er een bedekte bedelarij op na houden, dan zou het ons duidelijk worden dat de eerste oorzaak dezer maatschappe lijke en misschien ook wel zedelijke verwording, gezocht moet worden in de prille eugdjaren, toen het kind niet die opleiding kreeg, welke noodig was, om grondig voor het leven te worden toegerust, ’t Was een leven zonder fun dament. Of het had misschien een fundament, maar gelegd in het losse zand. Niet in een rotsvasten bodem, die stevigheid gaf. Een sterk sprekend voorbeeld hiervan hebben wij in die vijf millioen verwaarloosde kinderen, die als jeugdige bandieten en vagebon den de Russische steden en dorpen on veilig maken, die daar in troepen rond zwermen, die reeds in de jeugdjaren lichamelijk met allerlei ziekten besmet zijn, en van wie gezegd wordt, dat hunne verdelging nog moeilijker is dan van ratten. Diep ongelukkige, gedege nereerden, voor het land een bezoe king en plaag, en voor de toekomst van het volk zóó hopeloos beklagenswaardig dat er ternauwernood woorden zijn om hieraan uitdrukking te geven. Reizigers, die deze ongelukkige, vroeg-rijpe straat-typen van beiderlei geslacht in hunne verwaarloozing en ellende, hunne honger en onreinheid gezien hebben, keerden zich met afgrijzen af van dit tooneel en zijn het hierin met elkander eens, dat deze verwaardoosde jeugd mede de ondergang wordt van het ge demoraliseerde volk. Elk heeft in zijne nabijheid wel eens dergelijke voorbeelden als uitzonderin gen gezien en het grootste percentage misdadigers komt voor uit die kringen, waar de jeugd verwaarloosd, en op geen steen-, maar op zandgrond werd gebouwd. En hetzelfde zou ook gezegd kunnen worden van het gezinsleven. Nooit ernstig genoeg kan het jonge menschen, die het gezinsleven willen beginnen, kunnen gezegd worden, dat het leven niet is een grap, en allerminst het huwelijk, en dat het van zoo groote beteekenis is, dat men wèl overweegt, wat men doet. Dat het toekomstig fa milieleven een goed -fundament heeft. Dat het materiaal waarvan het gebouw zal worden opgetrokken, bij elkaar past. Dat het hierbij ook niet aan degelijk heid ontbreekt. Dat van te voren wel terdege goed is uitgezien hoe, en op welke wijze én waar en met wie den bouw wordt ondernomen. En of de on dergrond wel zoo stevig is, dat er een goed fundament kan worden gelegd, zoodat men de stormen, die wel eens zullen opsteken niet behoeft te vreezen. Verstandige menschen rekenen hier g' mi i elementen, Sim Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Cwrrno gtixpcweeho) HAARWASCHM1DDEL ïtmoos ntKzrtppsfPASAO WRKRUSBAAitit<FLE33GHEN WH TOiSSCMLUOitBSlOarTB. nyrrgxn Hmm- tztsaj «oaa. TARSAVON COMBWY - HAARLEM elEerw. Heer Ds. Op ’t Holt brengt 11e sprekers voor gesprokene, hoopt den Heere ook de ;unst van menschen ons deel >esluit met den wensch, dat appelijk zingen van Ps. nEerw. de bijeenkomst voor dit huis. Het uit; nen hierbij volgen, is, een geheel vrijwillige iemand, die verzorging noodig heeft, liever in een gezin of bi| familie blijven, dan zal hem dit geheel vrij staan. Dwang mag in dez«n niet worden vitgeosfcj’d. Ook J« bij de inrichting van dit rusthuis van de gedachte uitgegaan, dat ieder een eigen kamer of ver trek zal hebben, waarin men zich kan terug trekken, terwijl in een conversatiezaal allen elkaar kunnen ontmoeten. Aanvankelijk kunnen diakenen verblijd zijn. Ettelijke ouden vonden reeds plaats en van het viertal woningen voor gehuwden worden eerstdaags een tweetal bezet. Bijzonder verblijd het ons, dat in vader en moeder Castelein een echtpaar is gevonden dat aanvankelijk goede hope geeft voor de toekomst Diakenen meenen goed te doen om bij ge legenheid van dit Rusthuis de corporaties, waarmede zij in betrekking staan of die zich in onze stad op eenzelfde terrein bewegen, of van welke zij financieelen steun genieten, gelegenheid te geven om met dezé stichting, op hoe bescheiden schaal zij ook is inge richt, kennis te maken. Wii verheugen ons over hunne tegenwoordigheid, alsmede over die van Burgemeester en Wethouders onzer stad, die van hunne welwillende medewer king ten opzichte van den bouw, blijk gaven. In het bijzonder komt een woofd van dank toe aan Mevr, de Wed. Joma, dat zij heeft willen medewerken, dat aan de voorwaarden door het Dagelijksch Bestuur gesteld, dat er voor de woningen in den tuin een uitgang moest komen aan de achterzijde, kon worden voldaan. Ook zeggen wij den heer C. Lam- mertsma en de aannemers van den verbouw de heeren L. van der Veen en D. F. Feenstra alsmede den schilders Van der Wal en Con- radie hartelijk dank voor de wijze waarop zij de hun opgelegde taak hebben uitge voerd. En ten slotte zij dit huis voor het echt paar EerdmansNooitgedacht, dat zich groo- te offers heeft getroost voor den aankoop van dit pand, steeds een liefelijk aandenken van hun offervaardigheid. Men zegt zelfs, dat we mede door hun mildheid in net bezit zijn gekomen van een historisch plekje in onze goede stad, een huis dat in vroeger ja- ÏL™. 1—ft gedaan, als een uiting Christelijke barmhartigheid. Welnu, het x— iims jij. jii__ raad met diakenen steeds een oorzaak van blijdschap en God de Heere stelle het tot een liefelijk Elim voor onze ouden van dagen tot Hiermede verklaar ik dit Rusthuis voor geopend, terwijl thans alle aanwezigen groepsgewijze gelegenheid ontvangen om een DE JONG s NIEUWSBLAD >t waarvan dat zou geschieden. I verzorgen van eigen ouden van dagen en ‘„..aging wordt Z.Ed.Achtb. tot in lengte van [n voor vele ouden f dadelijk wrijven met het eenlge l middel dat tot diep ta Uw «pieren doordringt en U «nel f weer lenig maakt. Akker’) Tentoonsteffing van schilderwerk. Zaterdagmiddag werd in het café van den heer Witteveen een tentoonstelling gehouden van de verschillende werkstukken vervaar digd door de leerlingen van den cursus aan de schildersschool van den heer Taco van der Meer, alhier. Deze tentoonstelling is bezocht door een flink aantal belangstellenden, zoowel vakge- nooten van hier en elders, als particulieren en werd vereerd met een bezoek van het hoofdbestuur van de Friesche Schilders- patroons-Vereeniging en het hoofdbestuur van de vereeniging „St. Lueas", afdeeling Friesland. Opening Geref. Rusthuis „Elim”. Maandagmorgen 10 uur had de officieele opening plaats van het Geref. Rusthuis „Elim” alhier. Van de beleefde uitnoodiging tot bijwoning dezer opening was door velen een dankbaar gebruik gemaakt. O.m. waren aanwezig B. en W., Voogden van het Weeshuis en Ar menhuis, afgevaardigden van diaconiën en de Kerkeraad der Geref. Kerk, mevr, de wed. G. F. Joma, de heer en mevr. Eerdmans Nooitgedacht en de heer S. Andela, dokter van het huis. Nadat de WelEerw. Heer Ds. Op 't Holt enkele verzen uit Jesaja 58 had gelezen en daarna voorging in gebed, wera door Z.- Eerw. de volgende toespraak gehouden: Zeer geachte genoodigden. Het is mij een waar genoegen door den Kerkeraad te zijn aangezocht, om bij de of ficieele opening van dit Rusthuis voor ouden van dagen der Geref. Kerk een oogenblik het woord te voeren. Ongeveer een tiental laren geleden is de gedachte om in het bezit van een Rusthuis te komep voor onze oudjes, naar voren ge komen. Meer dan eens zijn er pogingen aan gewend om die gedachte te verwezenlijken, doch telkens stuitte men op financieele be zwaren. Toen in eigen kring de uitvoering niet wel doenlijk bleek; ook de samenwer king met de broeders, die toen nog de kerk van Bolsward B vormden, niet wilde vlotten, is getracht om in bond met de Diaconieën in de Classis Bolsward de zaak ter hand te nemen. Van die zijde werd instemming met het plan betuigd, doch toen er een kostenbere kening was opgemaakt, vond men zich toch bezwaard er moest van het plan weer wor den afgezien. Door dë vereeniging der ker ken in Juni 1924 kwam de zaak weer naar voren en kon het reeds bestaande fonds worden verdubbeld. Weer was de zaak een schrede gevorderd, maar tot uitvoering kwam het niet. En in dit stadium zouden we wel licht nog hebben verkeerd, indien niet on verwachts en ongedacht een echtpaar in de gemeente Br. en Zr. O. EerdmansJ. Eerd- mans-Nooitgedacht onder zeer gunstige be palingen een kapitaal beschikbaar stelden, toereikend om tot aankoop van een pand over te gaan, terwijl door rentelooze aandee- len en giften de diaconie in staat werd ge steld den verbouw en de inrichting van dit pand ter hand te nemen. En zoo is de Geref. Kerk van Bolsward in het bezit gekomen van het Rusthuis, dat, hoewel gedeeltelijk reeds in gebruik genomen, heden op de gebruike lijke wijze tot zijne bestemming wordt in gewijd. „Elim”, ziedaar de naam aan dit Rust huis gegeven en dit is zeker niet een on doelmatige, ja een voor zich zelf sprekenden naam. Wie kent het Elim niet, de derde le gerplaats der kindferen Israeli op hun tocht door de woestijn, nadat te Mara de bange ervaring was opgedaan, dat het drinkwater aldaar bitter en dus onbruikbaar was. En wel werd door een wonder Gods dit euvel weggenomen, maar het was Israels bestem ming niet om aldaar te blijven. Maar verder de woestijn intrekkende, wat zal het volk dan ontmoeten? Misschien nog iets veel ergers dan bitter water. Wat kan men in een woestijn niet ervaren? Maar die vrees werd grootelijks beschaamd. Verder trekkende vond men in de woestijn een oase. Men kwam, o wonder, aan een plek waar 12 wa- terfonteinen en 70 palmboomen werden ge vonden. Het was een plaats waar men voor den geesel der woestijn, gebrek aan water, niet behoefde te vreezen en waar men onder de 70 palmboomen schaduw vond tegen de brandende Oostersche zon. Dit was dus wel een plaats van verkwikking. Geen wonder, dat men die plaats „Elim” noemde, letterlijk overgezet beteekenende „prieel” of „plaas van verkwikking en rust.” Het is zeker niet geheel onjuist, om een rusthuis voor ouden van dagen, als dit huis bedoelt te zijn, met denzelfden naam „Elim” te bestempelen. Het leven is vaak naar zijn uitwendige zijde een woestijn gelijk en vooral voor den niet met aardsche goederen be deelde is de gedachte aan den ouderdom en daarmee dikwijls gepaard gaande armoede, een schrikbeeld. De vraag, hoe zal het straks komen, wan neer wij oud en zonder middelen van be staan zijn, komt dikwijls naar voren en is het dan niet een liefelijke gedachte, dat er aller lei gestichten en instellingen zijn, door de band der liefde tot den naaste gesticht, waar de oude dag zonder zorg kan worden dbor- gebracht. Welnu, dit bedoelt ook dit rusthuis te zijn, al is het een stichting op zeer bescheiden schaal. Ze is dan ook een diaconale instèl- ling, waar eenvoud op den voorgrond dient te staan. Toch zullen ook anderen, die voor *eigen onderhoud kunnen zorgen, maar ove rigens min of meer hulpbehoevend zijn, hier onderdak en verzorging kunnen vinden, voor zoover de ruimte dit toeiaat. Evenwel zijn en blijven hulpbehoevenden, in financieel opzicht, de eerst aangewezenen voor dit huis. Het uitgangspunt, dat diake nen hierbij volgen, is, dat opname in dit huis een geheel vrijwillige daad moet zijn. Wil De heer S. Oosterbaan spreekt hierna na flens voogden van het Weeshuis. Bij den rondegang is spr. gebleken, dat dit oude koopmanshuis, thans op practische wijze is ingericht tot een Rusthuis, dat tot stand is gekomen door naastenliefde. De WelEerw. Heer Ds. Op ’t Holt doet voorlezing van een zeer waardeerend schrij ven van den heer A. van der Meer, berich tende dat hij verhinderd is hier aanwezig te zijn. Ook door ds. Prins en ds. Pel te Schraard was bericht van verhindering ingezonden. De heer J. S. Praamsma sprak namens Voogden van het Armenhuis. Ook dit col lege is dit Rusthuis, waar de armenzorg zoo uitstekend in praktijk wordt gebracht, zeer sympathiek. De heer Van Randen van Wons, sprak namens de diaconie der Geref. Kerk aldaar. Spr. wijst op de zware taak ouden van da- pen te verzorgen en is verblijd, dat in de toekomst ook behoeftige oudjes uit de clas- sie kunnen worden opgenomen. De heer J. H. van der Veen, ouderling der Geref. Kerk alhier, bespreekt het liefdewerk der diaconie en wenscht de diakenen van harte geluk met dezen dag, waarop zij ein delijk een ideaal in vervulling zien gebracht, waarnaar reeds jaren was uitgezien. Spr. hoopt, dat de ouden van dagen hier zullen vinden rust voor lichaam en ziel, een rust, die er overblijft voor het volk van God. De heer Visser te Schettens sprak namens de diaconie der Geref. Kerk van Schettens en Longerhouw. De W< een woord van dank aan alle sprekers voor hunne wenschen en het dat naast de gunst van voorspraak en gi moge zijn en bi deze stichting een zegen mag zijn. Na het g< 72 vers 11, sluit Zij met dankgebed. Van de gelegenheid het Rusthuis te be zichtigen is den geheelen dag en ook heden een druk gebruik gemaakt Waar uw verslaggever van plan was na dit-bescheiden verslag nog een beschrijving te geven van de inrichting van het gebouw, noodzaakt de plaatsruimte hem daarin kort te zijn. Het Rusthuis is gevestigd aan de Dijkstr. no. 19. In den voorgevel bevindt zich een marmeren plaat, waarin met gouden letters. GEREF RUSTHUIS ELIM 1927. In de vestibule, waarvan de muren gedeel telijk zijn opgezet met gekleurde tegels, is aan den buitenmuur aangebracht een prachtig beschilderde tegel, waarop staat: „En tot den ouderdom toe zal Ik dezelfde zijn, ja tot de grijsheid toe zal Ik ulieden dragen. Ik heb het gedaan en Ik zal u opnemen en Ik zal dragen en redden. Jesaja 46 4.” Aan den binnenmuur bevindt zich een schilderij in gips voorstellende het laatste H. Avondmaal van Jezus en Zijn discipelen. Voor aan de straat is een ruime, vriende lijk ingerichte conversatiezaal, daar achter de kamer waarin vader en moeder wonen, ver der royale keuken, waschlokaal enz. Boven en beneden zijn een 9-tal kamers zoodat de bewoners kunnen beschikken over een vrij kamertje, iets, waarop de oudjes zoo bijzonder gèsteld waren. De vroegere tuinkamer, gelegen aan den zuidkant, is ingericht voor ziekenzaal. Het gebouw m den tuin is zeer doelmatig verdeeld in vier woningen, bestemd voor echtparen. Het geheele pand is in alle opzichten doel matig, practisch en netjes ingericht, elec- trfscn verlicht en voorzien van alle gemak ken, zoodat van deze stichting kan worden getuigd, dat het in waarheid is een Rusthuis voor ouden van dagen. moge zijn en remeenschai prettigen indruk heeft g< derde plaats, uit het feit In de tweede plaats dat dit gebouw thans en op prac tische wijze doelmatig is ingericht als een Rusthuis voor ouden van dagen, dat op ons allen een In de 1 thans van deze plaats toespreek ais burge meester blijkt wel, dat er plaats grijpt waarvan wij vermoeden dat zou gescni ’t Doel van deze stichting, aldus spr., het waarbi, gelaten, is ons allen sympathiek. h< jaren een zegen moge van dagen. •gen van eige ii] dezen vrijheid van bewe; loopt, dat deze stichting vroegeren bewoner van dit pand, wijlen het raadslid J. C. Cuperus, waarmee hij als overbuur steeds In goede verstandhouding leefde en hoe in dit gebouw hard is gewerkt en mooi werk werd geleverd en dat thans de zoo bloeiende zaak uit de stad is verdwenen. In de tweede plaats dat dit g< pigendom is van de Geref. kerk 1 Rusthuis voor ouden van dagen, dat op remaakt. ft, dat ik U dit leven veel vooraf niet konden ren ook dienst heeft van C' is er ons te liever om. Zij dit huis den kérke- blijdschap liefelijk Eli: in verre geslachten. terwijl thans alle aanwezigen en ander in oogenschouw te nemen. Voordat de aanwezigen gebruik maakten van de gelegenheid om het gebouw te be zichtigen, verschafte de heer H. Haitsma, voorzitter van het college van diakenen, inlichtingen omtrent de inrichting van het gebouw en de bestemming der verschillende appartementen. Spr. deelde mede, dat in het Rusthuis kun nen worden opgenomen personen behoorende tot de Geref. Kerk, 65 jaar oud zijn en 5 jaar lidmaat van de Geref. Kerk alhier. Daarna werd door alle aanwezigen het gebouw in oogenschouw genomen. Teruggekeerd in het tot ontvangkamer in gericht lokaal, waar voorheen een talrijk per soneel werkzaam was en de snelpers lustig draaide, werden we door eenige dames be diend van koffie en koek. Als eerste spreker werd nu het woord ge voerd door den Edelachtb. Heer S. J. Praam sma, als burgemeester en voorzitter van het dag. bestuur. Wanneer Z.Ed.Achtb. terugdenkt aan vroe gere jaren, dan blijkt, dat thans veel is ge schied. wat toen niet vermoed kon worden. In de eerste plaats herinnert spr. aan den

Bolswards Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1