C.V.S. VEEKOEKJES MET SDIKER De Bolswardsche Courant en Westergoo D. F. J. HOFSTEDE GROOTZAND 18 - SNEEK OORDEELEN. Stadsnieuws. G. J. AL.TING INSTRUMENTMAKER - OPTICIEN KLEINZAND 16 - SNEEK Woensdag 22 Februari 1928 23^ Jaargang No. 15 TAB5AV0N fWETTÖ AEQEROUEZBO) HAARWASCHM tnmamzEtFMKM «BatsusewariBEESSCHEN w vtgvwrrHrec«ocrrr- «nonffi woog. «x*. Speciaal Adres voor Breukbanden, Buikgordels en Kunstledematen. Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD 3» Telefoon No. 12 en 31 9 A dve r t e n t i n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. TuBschen de tekst dubb. prys. Aangesloten by het Bureau voor oplaagcontróle. Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. Vrachtauto met drie personen te water. De vrachtauto van den ondernemer Draaisma alhier, heeft Vrijdag op het Htoekstereind te Leeuwarden een rare buiteling gemaakt Even over tweeën kwam de vrachtauto beladen met wijn en ander stukgoed, uit de richting Groninger straatweg de stad inrijden. De vrachtauto werd bestuurd door J. Sluiter, naast hem zat J. de Haan, terwijl H. Sluiter, een broer van den be stuurder, een plaatsje achterop had ge vonden. Sluiter reed flink aan den rechterkant, naar hij zelf verklaarde. Op den hoek bij café Dokkum, werd hij achterop ge reden door een andere auto, die goed sig naal gaf. In 't passeeren raakte deze auto, een grijze luxe Ford, model ’26, het linker voorspatbord van de vrachtauto en haakte even. De vrachtauto kreeg daardoor een duw naar rechts, Sluiter kon het stuur niet meer houden en de wagen stoof, rake lings langs een boom, pardoes de gracht In. Te oordeelen naar de wijze waarop hij te water lag, moet deze een volle draai hebben gemaakt. Geen der inzittenden kon zich hiervan echter achteraf tets voorstellen, ’t Was natuurlijk een ademschokkend oogenblik toen ze daar bij den stellen walkant neer ploften. De voorruit moet In dien val verbrij zeld zijn. Gelukkig bleven de inzittenden bij hunne positieven. Ze wisten zich uit den wagen te bevrijden en met eigen kracht op het droge te komen. De chauf feur liep daarbij eenige schrammen van den gebroken ruit op. Naar gemeld wordt, heeft de bestuur der van de luxe auto beloofd de schade te zullen vergoeden, TA^VONa^^Y-tiA>\Rtm in doozenvan 25 K G. GOEDKOOP en BEST1 „Eenmaal geprobeerd blyft U gebruiker.” Verkrijgbaar aan onze fabriek te Sneek. Te Bolsward bij G. JORRITSMA. Krite Boslsert De Krite Boalsert hélde Snein de 19 Febrewaris hjar hüshAldlike gearkomste op ’e boppeseal fen it „Hof van Holland”. De forslagen fen de skriuwer waerden Onder tanksizzing goedkard. It ledental wier in bytsje sakke. En omdet de jild- saken net rom binne, wieme der ek min der gearkomsten hélden. It Krite-toaniel hat hjar tige ward en de bütengewoane gearkomsten wierne bést besocht De Krite hat hjar silveren feest op in weardige wize Herd. De lottery dy’t op it tou set is om it to koart oan ‘e kant to krijen, kin nel Peaske syn beslach krije. De skathAlder syn rekking waerd troch in kommlsje neisjoen en goedkard. Der wier in to koart, mar it bistjfir het hope det dit meikoarten oan ’e kant is. De skathélder krige in fortsjinne betankje. Der Is noch al frij hwet praet oer de ynlage en hwet der fen Öfdroegen wir- de moat oan it Haedbistjür. De greatste part, ja hast allegearre wieme it iens, det der foroaring yn komme moat. Hjir scil op tiid en plak, wer det heart, op werom komd wirde. De Ófgeande bistjürder, de hearen Schokker en Statema wirde op ’e nij beneamd en dit wirdt ek oannommen. Op ’e wirklist stie fen gesellige hüs- héldllke gearkomste en dit is it ek wir- den. De leden fen it Krite-toaniel hawwe moalje foardrachten jown en in pear sangnömers hwet der by de besiekers (der wierne likemoch in 100 leden en gasten opkomd) tige by tige ynfallen is. Ek de meslek, makke troch in pear gasten, hat folie dien ta it slagjen fen dizze joun. It wier sa as op ’e wirklist stie, in echte feestjoun. De foarsitter tanke allegearre foar it jinge sy foar dizze joun dien hawwe en hopet det der noch mannlch sokke kom me scllle. It wier al knap let, do’t der ta slot noch efkes dounse waerd. Of in dat andere woord: Oordeelt niet, opdat gij niet ge-oordeelt wordt. Daar zijn zoo voor en na heel wat le vens verwoest, en daar is zoo voor en na heel wat mooi werk stuk geslagen, om dat wreede menschen een onbarmhartig oordeel velden over hunnen naaste, dien zij misschien niet begrepen, en bij wien zij zelf wellicht niet in de schaduw kon den staan. Daarom past het ons Allen voorzichtig te zijn, om niemand onver diend en onnoodig leed te doen. niet de bedoeling van dat oordeelend gezelschap, maar het werd het gevólg daarvan. Dat dit verschijnsel, ’t welk wij hier bespreken, zeer veelvuldig voor komt, spreekt wellicht het allerduidelijkst hier in uit, dat wanneer men bijeen is, bijv, op een kransje, of in een kring, of op een verjaringsvisite of anderszins, en het gesprek hokt eens even, het spreek woord menigmaal in herinnering ge bracht wordt, dat er een dominé voorbij gaat, waardoor dus meteen wordt be doeld, dat met het oog op dezen, men niet meer te zeggen durft, wat op de tong lag, en daardoor ’t gesprek ver stomt. In waarheid een zeer kenmerkend spreekwoord, met diepen zin en veel be teekenis. Of er dan geen oorzaak is om de woorden of daden van een ander te gaan beoordeelen, en dit laatste altijd als uit den booze moet geacht? We zouden het niet gaarne durven beweren. Het leven van elk mensch is vaak met duizend draden aan de gemeenschap gebonden, ten gevolge waarvan het leven des eenen niet los te maken is van dat des anderen. Bovendien kén het zijn nut hebben dat er contróle bestaat, en in den diepen -grond is daarom niemand vrij, maar ge bonden aan anderen. Wie hier niet van weten wil wordt „los-bandig”, d.i. ’t woord zegt het reeds, los van eiken band om te doen of te laten wat hem zelf beliefd, doch niet zelden met gevolg, juist daardoor ’t spoedigst en het meest gebonden te worden. Op een wijze zoo zij het zelf niet hadden gedacht, en zeker niet hadden gewild. Vandaar dat in elke cultuurstaat, en zelfs bij de meeste volkeren, die van onze Westersche beschaving in ’t ge heel geen weet hebben, een rechtsinsti tuut bestaat, ’t welk bevoegd is iemands daden te toetsen aan de wet, en tevens de macht heeft, den overtreder te straf fen. ’t Zou hier eenvoudig een onhoud- baren toestand worden, wanneer elk maar doen kon wat goed in zijn oogen was, zonder daarbij door de Overheid tot de orde te kunnen worden geroepen. Daarom hebben wij onze rechtbanken en gerechtshoven, met in laatsten in stantie het beroep op de Kroon, opdat het leven en den eigendom van elk daar door beveiligd zou zijn. Evenwel is dit iets Anders dan wij hier bedoelen. Hier gaat het over de oordeelvellingen en be slissingen door het groote publiek vaak gemaakt, en waaraan niemand die eenige beteekenis heeft, ontkomt. Zeggen wij niet dat wie onbesproken wil blijven uit de wereld moet gaan? Wat evenwel uit een oogpunt van bil lijkheid en rechtvaardigheid hierbij nim mer vergeten mag worden, het is, dat men zich zooveel mogelijk verplaatst in de toestand van den persoon wiens woorden of daden de critiek moeten doorstaan. Ongetwijfeld zou heel veel verklaard en duidelijk worden, wanneer eens geweten werd, welke verborgen oorzaken tot handelen drongen, ’t Spreekwoord: Veel vergeten, is veel ver geven, is hier op zijn plaats. Menigmaal komt het voor dat iemand meent heel anders te zullen doen dan den persoon die men onderhanden heeft, om later, in dezelfde omstandigheden hetzelfde uit te voeren. Misschien dat dit laatste nooit duidelijker uitkomt dan op het ter rein van de politiek, waar de eene partij verschillende andere dikwijls afkamt, om later aan het bewind gekomen, da den te verrichten die van de andere niet zooveel verschillen, althans niet zóó ver als werd aangegeven. ’t Zelfde kan ook gezegd worden van het particuliere leven. Menschen, die zelf geen kinderen hebben opgevoed, hoort men nog al eens zeggen, dat zij héél anders zouden doen dan dien vader of die moeder, en als het hunne kinde ren waren dan zouden zij zus en zóó. En al weer schiet ons een ander spreek woord te binnen, waarin iets vóórkomt van stuurlui aan den wal. Ook dient niet vergeten te worden dat aanleg en karakter, en temperament, en de omgeving waarin iemand zich bevindt, en de arbeid die verricht wordt, hier ook mee spreekt. Men is zijn eigen maker niet. Men heeft zich in de meeste gevallen zelf niet geplaatst wAAr men is, en het zou de vraag worden of de beoordeelaars hef daar zélf beter zouden afbrengen. Daar zijn menschen die op bizonder gladde plaatsen op buitengewoon gevaarlijke posten gesteld worden te midden eener omgeving waar het niet aan allerlei ver- zoeking en verleiding ontbreekt Nie mand achtte dit gering; niemand breke daarover al te spoedig de staf. Hooge boomen vangen veel wind en ’t zijn sterke beenen die de weelde kunnen dragen. Ook is menig leven reeds vanaf de geboorte met een of andere neiging of begeerte of aanleg erfelijk belast. Waardoor in later leven heel veel wordt verklaard. En eindelijk is Aller leven onvolmaakt. Niet zelden dat van degenen die zich het drukst over een ander maken, het mees te. De geschiedenis van den balk en den splinter is genoegzaam bekend, en op school leerden wij al van vriend Jan, die zoo graag in buurmans tuintje wieden mocht, maar om in eigen hof het on kruid te laten staan. Bovendien is het zaak om in gezel schap zijn woorden te wegen, ’t Gaat zoo gemakkelijk iemand de kroon van het hoofd te nemen, en ’t kost vaak zoo veel moeite en strijd en tranen, het aan gedane leed te herstellen. Bekend is de gewoonte van een aanzienlijke vrouw om op hare ontvangdagen altijd één stoel ledig te laten. Toen men haar eens vroeg voor wie deze was, klonk het antwoord: „Voor die er niet is”. Een wenk voor al de aanwezigen om de woorden met betrekking tot deze te we gen. De beste maatstaf vindt men hier on getwijfeld in ’t bekende rijmpje: Wat gij niet wilt dat U geschiedt, Doe dat ook aan een ander niet. Daar is in de samenleving misschien niets zoo algemeen, dan het oordeelen over een en ander. Zoodra men bijeen komt, en de gesprekken zich niet meer tot de persoonlijke of familie-aangele- genheden bepalen, gaat het al spoedig over derden, en hun doen en laten, ’t Zou er voor velen geweldig saai in de wereld beginnen uit te zien, als zij dat niet meer konden. De conversatie van velen, zou gebrek krijgen aan stof, wan neer dit eens verboden werd. Menige visite moest wegens tekort aan onder werpen vroegtijdig worden beëindigd. Veler tong kreeg een ongekende rust. Als regel geldt dat dit oordeelen over iemand plaats heeft in zijne afwezig heid, en daarbij elk uit eigen gezichts hoek, ’t geen onder handen genomen wordt, bekijkt. Hoe breeder dus de blik is die men op het leven, in zijn veelvul dige openbaringen en gecompliceerde samenstelingen, leerde te slaan, hoe mil der ook dat oordeel zal zijn, en wanneer daar nog bij komen mocht een gerijpte levenservaring, en een grondige bestu- deering van de vaak moeilijke levens lessen en levensvraagstukken, dan zal dat deze oordeel bizonder zacht, in elk geval zeer voorzichtig zijn. En wan neer men bij dit alles zijn eigen hart, en de uitgangen van eigen leven leerde kennen, zal men dubbel opletten, geen onrechtvaardig vonnis te vellen. In de meeste gevallen evenwel ontbreekt het daaraan, en uit de volksopinie zich in eene oppervlakkige, daarom vaak zoo onware beschouwing. Wie is daar nog nooit getuige van geweest wie werd misschien daar nimmer het slachtoffer van? Iemand heeft in eigen hoofd laten om gaan, wat hem van een ander opvalt. Diens woorden, diens handelingen, diens optreden in het publieke leven, of misschien ook wel op den achtergrond van het verkeer, maar de persoon in quaestie werd een onderwerp van de ge dachte. Vaak niet van studie, want dan zou de conclusie waartoe men kwam, menigmaal een andere wezen, maar van de opwellende gedachte, waaraan ’t beeld, ’t welk men voor zich krijgt, menigmaal zoo oppervlakkig en onjuist is. Ook de persoonlijke sympathie of antipathie heeft hierbij iets te zeggen, en niet zelden is dan de beslissing ge vallen. Zoodra de gelegenheid zich voor doet, op het werk, in de schaftzaal, op den akker, bij de pomp, op het bleek veld, bij eene visite niet te vergeten, wordt de man of de vrouw die hier voor uitgekozen werd, een onderwerp van be spreking, en elk voelt, wat dén te ge beuren staat. Dan hangt het in vele ge vallen van de samenstelling van het ge zelschap af, of degenen die zoo het voorwerp van de algemeene belangstel ling werd, er zonder kleerscheuren af komt, of dat hij of zij in dien kring al thans voortaan is gedoodverfd. Terwijl het met de gesprokene woorden, of de verdachte blikken, of de gemaakte ges tes, of de uitgeschaterde lach, menig maal precies gaat als met de veeren die men op den adem van den wind ver stuiven laat. Zij komen waar men dat nooit gedacht had, ze kunnen niet weer achterhaald, en ze zijn als de sneeuw vlokken in het bergland, die losgelaten en neergevallen, voortrollen en steeds grooter omvang krijgen, om ten slotte als eene lawine te verpletteren alles wat daar onder geraakt. Dat was niet de schuld van die sneeuwvlok, en dat was ilLLA Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincief 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Het Comité voor den Bijz. Vrijw. Land storm alhier, heeft Vrijdagavond in het Ge bouw „St. Joseph” een Propaganda-film- avond gehouden, die in alle opzichten een succes is geweest Als sprekers traden op de Zeer Eerw. heer H. Elberssen, pastoor te Zorgvliet (Dr.) en de propagandist van den B. V. L., de heer L. Heukels Nz. te Veenwouden. Nadat de aanwezigen de twee eerste cou pletten van ’t Wilhelmus staande hadden ge zongen, werd de bijeenkomst geopend door den Edelachtbaren heer S. J. Praamsma. Het is ons allen wel bekend, zegt Spr., dat we in Nederland een B. V. L. hebben waar zeer veel kracht van uit gaat, wat ons heden avond nader zal blijken. De heeren Elberssen en Heukels zijn hier aanwezig om ons nader bekend te maken met dit instituut, dat 10 jaar geleden door den nood der tijden is tot stand gekomen en nooit genoeg gewaardeerd kan worden voor de groote werking en kracht welke van dien Bond is uitgegaan tot behoud onzer Regeering. Spr. brengt in herinnering, hoe in die da gen, toen de Regeering meende op het leger niet te kunnen vertrouwen, 56000 mannen paraat bleken te zijn voor onze Nationale on afhankelijkheid en zegt, dat deze Bond, die in November a.s. zijn 2e lustrum hoopt te gedenken en waarvan het nut voldoende is gebleken dient te worden versterkt. Jt Verheugt Spr., dat de aanwezigen in zoo groote getale zijn opgekomen, hoopt dat deze avond onze algemeene kennis in ’s lands belang zal mogen worden verrijkt en geeft gaarne het woord aan pastoor El berssen. Zijn Eerwaarde zegt dank voor het inlei dend woord van den heer burgemeester en dat deze bereid is gevonden het presidium op zich te willen nemen. In breede trekken geeft Spr. hierop een overzicht van het nut en de noodzakelijkheid van het bestaan van den B. V. L., waarop van de zijde van rood zoo wordt afgegeven en geschimpt. Wij allen zijn gesteld op het behoud van onze gezondheid, zaak, have en goed, en bij aanranding daarvan is ’t middel tot het bewa ren, beveiligen en verdedigen daarvan ons even dierbaar als het doel. Spr. wijst op het gevaarlijk werk van hen, die de maatschappij wollen omver wer pen, die kerk en school bestrijden en die het persoonlijk bestaan willen vernietigen, wat door velen onzer niet ernstig genoeg wordt ingezien. Met een paar voorbeelden, wat betreft vei ligheid bij ’t reizen per spoor en de wette lijke bepalingen op het verkeerswezen, be wijst Spr. de noodzakelijkheid van de hand having der bestaande orde in deze maat schappij, waarin wij niet alleen hebben sa men te leven, maar ook samen te werken. Een bouwvallig huis gaat men niet verla ten voordat er iets beters voor in de plaats is gekomen, wat door Jan Rap en zijn ma ten niet schijnt begrepen te worden. Spr. wijst op Rusland en de verschrik kelijke toestanden daar te lande en wat daar is terecht gekomen van de vrijheid van den mensch. Nergens hebben de boeren en arbei ders het zoo slecht als in Rusland heeft Trot sky gezegd. Teneinde zulke toestanden in ons land te voorkomen, willen we ons be schermen door den B. V. L. In tegenstelling met revolutie, die nog nooit een zegen voor een volk is geweest, wenschen wij hoog te houden het gezag van H. M. de Koningin, Speciaal ingericht voor het maken van BRILLEN op voorschrift van H.H. Oogartsen Modernste werkplaats ter stede die waakt over ons en onze wetgeving. Wie dit vaderland afbreekt, is een vijand van ons, daarom steunt den B. V. L. door uwe sym pathie. Communisten en S. D. A. P.-ers, die steeds met opzet eigen werk goed keuren en anders werk afbreken, noemt Spr. afbrekers. Wanneer hun toekomstbeeld werd verwe zenlijkt, zou het dan ook in ons land niet gaan evenals in Rusland, waar het diepst ze delijk verval heerscht en duizenden krapeeren van honger, waar onder de leiders, niette genstaande de schoonklinkende idealen, de grootste verdeeldheid is en dezen onbe trouwbaar bleken te zijn. Spr. wijst er op hoe in Genève de Rus sische gezanten n weelde leven en met een glimlach op het gelaat spreken van vrede, wat hij valschheid noemt. Hoe de vroegere tegenstanders van weelde en genietingen, daar thans niet tegen zijn als een ander t maar voor hen betaalt en hoe zij, die vroeger tegen het bezit gekant waren, zich thans om de mooie baantjes beschikbaar stellen tot lid van de Tweede Kamer. Met de mijnwerkersstaking in Engeland kon niet voldoende bereikt worden, daar vele socialisten aandeelen hadden in de mijnen. Voor de groote inkomens die de heeren Oudegeest en Stenhuis genieten, zou Spr. ook wel iets voor de arbeiders willen doen. Uitvoerig staat Spr. stil bij de S. D. A. P. en de Communistische Partij, zoowel hier te lande als in ’t buitenland en wijst op de vele handelingen dier partijen, welke geheel in strijd zijn met de leuzen en beloften ten tijde der verkiezingen. Vervolgens wijst Spr. op die landen waar geen koningschap bestaat en hoe de presi denten van die landen een hoog salaris ge nieten (de President van Frankrijk kost dat land per jaar f 1.000.000) en veel ambtelijk vertoon, schildwachts en eerewachts be staan. Toch hebben die presidenten geen belang bij het land zooals onze Koningin. Met vreugde gewaagt Spr. van het a.s. heuglijk feit, dat dit jaar de 70ste verjaar dag van H. M. Emma, de Koningin-Moeder, door het Nederlandsche volk zal worden ge vierd. Met waardeering spreekt Z. Eerw. over H. M. de Koningin-Moeder als opvoedster van onze Koningin, huldigt H. M. de Ko ningin als regeerend Vorstin, die in alles mee leeft met Haar volk, en Prinses Juliana als telg uit het Oranjehuis, ’t welk zooveel voor ons land heeft gedaan en nog moge doen. Spr. eindigt zijn met den gloed der over tuiging uitgesproken en met aandacht ge volgde rede met er op te wijzen, dat wanneer alle vrouwen in Nederland zoo hun plicht de den als deze drie vrouwen er meer liefde en welvaart in ons land zou zijn. (Applaus). De heer S. J. Praamsma brengt Spr. har telijk dank en roept hem een tot weerziens toe. Hierin werden vertoond de eerste drie acten van de Landstormfilm, bestaande uit een belangrijke serie duidelijke beelden. De eerste acte heeft betrekking op de B. V. L., welke thans 1200 correspondent schappen telt en we kennis nemen van de groote menigte welke in Nov. 1918 aanwe zig was op het Malieveld in Den Haag, be nevens van verschillende diensten door de Vrijw. Landstorm in dat en volgende jaren. De tweede acte vertoonde ons het bezoek van H. M. de Koningin aan het Concours Hippique te Hoofddorp. De derde acte, Neer- lands vreugdefilm, gewijd aan het 25-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, had aller aandacht en verwekte een luid en langdurig applaus. Na de vertooning dezer drie acten, waarbij de heer Heukels een toelichtend en toepas send woord sprak en zulks ook deed bij de laatste acten, sprak deze een enkel woord over het nut en de beteekenis van den B. V. L., door welken Bond een revolutie als gevreesd in 1918 onmogelijk is gemaakt. Bij de kort geleden herdenking van de spoorwegstaking in 1903, is gebleken, dat massaal verzet nog steeds is te vreezen, ja wellicht in aantocht is. Toen in 1918 Trielstra zei, dat de Regee ring wel kon heengaan, is de B. V. L. naar Den Haag getrokken en is ook thans „Als het moet” elk oogenblik bereid het wettig gezag te beschermen. Hoewel voorheen van socialistische zijde het gezag beschouwd werd als de pest is het de socialise Troelstra die in 1918 naar de macht grijpt. Uit een paar gevallen, die Spr. nader aan duidt, blijkt dat ook nog later de macht van de Regeering is bedreigd, doch door de actie van den B. V. L. de plannen daartoe niet konden worden ten uitvoer gebracht, hoe-, wel zelfs op hulp uit het buitenland gerekend kon worden. In verband met de communistische woelin gen, welke in 1924 in Europa plaats hadden, wijst Spr. op een onderhoud, dat deze had met een boterhandelaar uit Sneek, welke als ooggetuige verhaalde van de vreeselijke toe standen in Rusland, vooral ten plattelande Mevr. Lenin waarschuwde de Regeering, dat meer dan 7000.000 kinderen totaal verwaar loosd werden. Wij mogen dan ook wel dankbaar zijn, zegt spr., dat in Nederland ’t gezag bleef gehandhaafd. De A. J. C. beschouwt spr. als een club waarin de jongelieden worden opgevoed voor het socialistische gezag. Waar dan ook in het socialistische kamp gesproken wordt van ontwapening dient zulks te worden be schouwd als een verkiezingsleuze, temeer waar de heer Albarda bezig is aan een mas sale actie om te grijpen naar de teugels in 't leger. De socialistische leiders gaan steeds door met het leger te verpesten en mogelijk te maken, dat dit onbetrouwbaar worde ge maakt voor een buitenlandschen vijand. Geen wonder dan ook, dat vele grijze staatsmannen ’t opnemen voor den B. V. L. als orgaan waaraan wij Nederlanders veel dank verschuldigd zijn. „Als het moet” zal de Min. van Oorlog, Lambooy, de B. V. L. oproepen om de binnenlandsche onlusten te bestrijden en zullen zijn leden van heinde en ver komen om het wettig gezag te hand haven. Spr. hoopt dat deze vergadering den bloei van den B. V. L. ten goede zal komen, her- E JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen innert aan den welgeslaagden Landdag te Beetsterzwaag, wijst op den Toondag in 1928 ter gelegenheid van het 2e lustrum, welke In Den Haag zal worderr gehouden, wekt de leden op daar aanwezig te zijn en hoopt dat nog velen van de jonge garde zich zullen stellen onder de oudere leden der organisatie, die opkomt voor 's lands belang. Spr. eindigt met het vetrouwen uit te spreken, dat ook in Bolsward, „als het moet” allen gereed zullen staan. (Applaus). Na deze rede werden nog op het doek vertoond: De Landdagen te Beetsterzwaag en Delden, het vliegkamp „De Mok” op Texel (welk kamp thans is opgeheven) be nevens oéfeningen met afweergeschut en vliegmachines. Ook deze serie beelden, meerendeels be staande uit zeer interessante opnamen, had den aller aandacht. De heer S. J. Pkaamsma sluit de bijeen komst met een woord van dank aan den heer Heukels voor zijn kemachtig woord, zijn vertolking der vertoonde films en zegt hem dank voor zijn moeite waardoor deze film hier vertoond kon worden. Spr. besluit met den wensch, dat deze avond goede vruchten mag afwerpen en allen hebben genoten.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1