BOLSWARD APPELMARKT Het succes Tandarts NIJK JOHAU RUEB. Tandarts C.V.S VEEKOEKJES MET SUIKER in doozen van 25 K G GOEDKOOP en BEST! Bedden en Matrassen Zlln Wil SPECIAAL ingericoi. III. K. DE URIES STOFFEN Groots Markt I voor opiuakea eü HERSTELLEH U3T1 normaal Jaeger Jongens Broeken De Bolswardsche Courant en Westergoo 23^ Jaargang No, 20 f 4.25 - f 5.00 - f 6.50 f5.75 f 1.65 f 2.50 f 1.80 f 1.75 Halfharde Boorden 45 ct. f 1.20 f 1.20 Stadsnieuws. Onze lage prijzen hebben een belangrijk aandeel in dit succes Waarom zal U meer betalen Parfums van Dralle Camisoles Camisoles Kinder Corsetlijfjes f 1.20 - f 1.40 - f 1.60 Wollen Kinder Kousen fijn gebreid - beige tinten zeer voordeelig 2 - 3 - 4 1.20 Zaterdag 10 Maart 1928 DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen Dames Buikcorsets Bustehouders Dames Kousen De Spreekuren te SNEEK zijn Heeren Sokken Corset met 4 Jarretelles Officiéél orgaan der gemeenten Boisward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever. A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 ft B. VAN HAM, en A f 1.00 90 nieuw smal model per 3 stuks móiré I dat wij nu reeds hebben met den verkoop onzer mag voor U een bewijs zijn, dat onze Confectie wel in de smaak valt en aan de hoogste eischen voldoet. verschillende modellen solide soorten Flanel Stofdoeken groote soort 70 c.M. lang prima stof 28 ct. Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. 38 ct. 25 ct. Gitana Mimosa Lievelingsbloemen aangename geuren verschillende soorten Een prima P D model in maten voor, Grootste sorteering KASHA ÜNI COMPOSÉ ZIJDE Gratis knippatronen gemengde maco en zijden flor garens ijzersterk fijne tinten in lila of rose gebreid van sterke maco garens met zyde keurig afgewerkt alleen in crème tinten met aardige fantasie streepen gebreid fijn afgewerkt Advertentiön per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prys. Aangesloten btf het Bureau voor oplaagcontrOle. Zijden Bébé Pakje Broekje met Truitje in zalm of violet f2.25 BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workum) Afwezig tot a.s. Maandag 12 uur. voorradig tot in de allergrootste maten tricot, welke in de lengte niet rekken alle maten Dinsdags van 91 Voor mindergegoeden van 910 Adres DOMES, Schoenwinkel, Suupmarkt. «Eenmaal geprobeerd blijft U gebruiker.” Verkrijgbaar aan ome fabriek te Sneek. Te Boisward bij G. JORRITSMA. Aanbevelend GR. DIJLAKKER 56 BOLSWARD 5 1.35 6 1.50 J79_ 1.35 11/13 1.65 korte pypen zeer goed model maat 5/7 jaar 7/9 9/11 f 1.10 1.35 1.50 1 67 y2 j „Het Groene Kruis”. De Algemeene Ledenverga dering der afd. Boisward van „Het Groene Kruis” werd Dinsdagavond in „De Doele” gehouden. De voorzitter, de heer M. ten Cate, opende de vergade ring met een kort welkoms- woord en zegt, dat wij thans weer bijeen zijn om de lotge vallen en belangen der afdee- ling te bespreken. Uit de ver slagen zal blijken, dat 1927 een gunstig jaar voor de afd. is geweest, wat is te danken aan de medewerking der le den, waarvoor Spr. hen dank brengt. Was voorheen de financi- eele toestand niet in orde, doordat de basis waarop de afd. gegrondvest was niet deugde, door de vrijwillige contributieverhooging is deze thans beter geregeld. Jammer echter, dat verschillende le den, welke verhooging hun ner contributie toezegden, bij de aanbieding der kwitantie die verhooging weigerden te betalen. Het bestuur hoopt ook dit jaar weer te mogen rekenen op aller steun en medewer king in het goede werk der afd. en ook anderen daarvoor actief te maken. Spreker besluit zijn ope ningswoord met zijn spijt uit te drukken, dat niet meer le den aanwezig zijn. Hierna worden de notulen der vorige jaarvergadering gelezen, welke onder dank zegging aan de secretaresse, mevr. M. C. v. d. Zee de V.oede, worden goedgekeurd en vastgesteld. Daarna doet de secretares se lezing van het 24ste jaar verslag. Dit keurig en welverzorgd verslag over het afgeloopen jaar, dat een welverdiend ap plaus ontving en waarvoor de voorzitter een woord van dank brengt aan de secreta resse, vangt aan met een woord van waardeering aan den afgetreden voorzitter, den heer G. C. Eisma, en wordt hem dank gebracht voor ’t vele dat hij heeft gedaan in 't belang der afdeeling. Onder leiding van den nieu wen voorzitter, den heer M. tan Cate, werd al direct be- Groote wafel Handdoeken 60 X 90 46 X 80 prima stof met sterke binnenbuikband in prima elastiek alle maten Speciaalzaak Blauwpoort! Axminster Karpetten zeermooiengoedkoop zijn? Wij brengen een schitterende collectie 1 ten. Van twee patiënten werd lijf- en beddegoed ontsmet; in twee woningen werden ver beteringen aangebracht, ter wijl ook twee gezinnen een betere woning betrokken. Aan 12 gezinnen werd huurtoeslag gegeven. Aan 569 personen werden 837 verplegingsartikelen uit geleend. Naast den arbeid van be stuur en Zusters werd ook in 1927 weer zeer belangrijke arbeid verricht, waarvan de buitenwereld weinig merkt. Door de stille weldoeners werden ook nu weer ter gele genheid van het St. Nicolaas- feest de patiënten blij verrast, terwijl aan de zieken, die daaraan behoefte hadden, het gansche jaar versterkend voedsel werd verschaft. Het jaarverslag besluit met de conclusie, dat 1927 naast verlies ook veel winst heeft gebracht en den wensch, dat gonnen met een grootsch werk in verband met de finan- ciëele positie der afd., waar door deze thans gewijzigd is en afdoende verbeterd. Het mooie resultaal hier door verkregen is te danken aan een keurcorps vrouwen en mannen, leden der afd., die in samenwerking met het bestuur de contributie over de gansche linie hebben op gevoerd en ’t ledental belang rijk hebben weten uit te brei den. Met lof gewaagt het ver slag over die verleende mede werking, hulde wordt ge bracht aan de dames en hee ren, die zich door huisbezoek zoo verdienstelijk hebben ge maakt en den leden dank ge zegd voor de verhooging hun ner contributie. Aan den dit jaar georgani- seerden bakercursus, onder leiding van Zuster G. Th Schipper, namen een 20-tal dames deel. Voot den door haar verrichten arbeid, welke aan afdeeling en leden ten stendigen tot heil van allen. Tijdens de lezing van het jaarverslag komt de WelEd. Zeergel. heer dr. A. Bosch ter vergadering, welke door den voorzitter met een hartelijk woord van welkom wordt be groet. Uit de rekening en verant woording van den penning meester, den heer G. H. van der Werf, blijkt dat de ont vangsten hebben bedragen f5153.61 en de uitgaven, met inbegrip van het nadeelig sal do van vorige jaren, f 5578.61, zoodat er thans nog een na deelig saldo is van f425. Voor de afd. T.b.c.-bestrij- ding was ingekomen en uit gegeven een bedrag van f3138,23. Het pensioenfonds beschikt thans over een bedrag van f4901.15. De voorzitter zegt den pen ningmeester dank voor zijn accuraat beheer. De taak van penningmeester, zegt Spr. is niet als gemakkelijk te be schouwen. Hij hoopt, dat de goede komt, werd Zuster 'Schipper dank gebracht Het aantal leden steeg van 1388 tot 1498. In een der bestuursverga deringen werd de heer M. ten Cate benoemd als voorzitter der afd. De financiëele toestand der afd. is veel verbeterd, doordat de post inkomsten contribu tie van f2391 werd opge- 'voerd tot f 2912. Het nadeelig saldo liep zoodoende terug van f851 tot f425. In 1927 werden voor de wijkverpleging 5320 bezoe ken door de zusters afgelegd in 127 gezinnen. Voor de tuberculose-bestrij- ding bezochten de Zusters 29 patiënten in 25 gezinnen met een aantal van 547 be zoeken. Vier nieuwe patiënten wer den ingeschreven en drie pa tiënten afgeschreven wegens vertrek. Eén patiënt wordt verpleegd in het Ziekenhuis, twee verblijven in een Sana- bestuur en leden mogen mee- torium, drie kuren in lighal- werken dezen toestand te be- penningmeester nog jaren lang in staat zal zijn dat moeilijke werk te verrichten. Punt 5 der agenda, rapport van de Commissie belast met het nazien der rekening, wordt even uitgesteld omdat de rapporteur dier Commis sie, de Edelachtb. heer S. J. Praamsma, nog niet ter ver gadering aanwezig kan zijn. Bij de begrooting voor ’28 wordt gerekend op een ont vangst van f 6780 en een uit gaaf van f 6805, nadeelig sal do f 25. De verkiezingen van drie bestuursleden wegens perio diek aftreden van de heeren M. ten Cate en H. Beekhuis en mevr. M. C. van der Zee de Vroede, liep vlug van sta pel, daar op voorstel van den heer W. Hofma werd besloten de aftredenden bij acclamatie weder te benoemen. Alle drie waren bereid deze herbenoe ming te aanvaarden. Bij uitloting werden 16 aandeelen afgelost en wel de nos. 165, 92, 99, 101, 54, 45, 4, 50, 9, 148, 173, 176, 161, 19, 27 en 112. Op verzoek van den voor zitter werd punt 9 der agen da „Zeer belangrijke mede- deelingen” uitgesteld totdat x de Burgemeester en Wees huisvoogden aanwezig zullen zijn en werd het woord ge geven aan dr. A. Bosch van Harlingen, die een lezing zal houden over: „De nazorg voor tuberculose-patienten”. Dr. Bosch, die een aange naam en vlot spreker blijkt te zijn, begint zijn lezing met een inleidend woord over de ontdekking der tuberculose- baccil en hoe in den beginne gezocht werd naar een ge neesmiddel ter bestrijding van de zoozeer gevreesde ziekte. Tot heden is echter gebleken, dat de genezing niet te vin den is in het gebruik van me dicijnen. Wel Is ontdekt, dat versche lucht, zonlicht en rui me voeding van veel invloed zijn ter bestrijding der ziekte en de patiënten dienen dan ook te worden verpleegd in vertrekken waar versche lucht en zonlicht vrijen toe gang hebben en goede voe ding wordt verstrekt teneinde hun weerstand te verhoogen. Met trotsch gewaagd Spr. van de gunstige resultaten, verkregen met de verpleging van patiënten in de hier te lande opgerichte sanatoriums. Waar in ons land jaarlijks pl.m. 7000 personen vallen als slachtoffer van deze veel verbreide ziekte is het toe te juichen, dat naast het particu lier initiatief ook van Rijks wege steun wordt verleend aan de tuberculose-bestrij- ding. Doel van dezen avond Is, dat, hoe goed georganiseerd de t.b.c.-bestrijding In ons land ook is, er toch wel Iéts aan ontbreekt, waar Spr. gaarne de aandacht op wil vestigen. Langen tijd staat Spr. dan stil bij de vele gevallen waarin sen pattent komt ta vtrkaa- INGEZONDEN Waarom mogen geen postduiven in de nieuwe woningen gehouden wonden? We vragen ons bovenstaande te vergeefs af, want een ieder zal het toch met ons een zijn, dat de post duif een zeer nuttige vogel is. Wat hebben ze al niet uitstekende dien sten bewezen in tijden van oorlog, vele belangrijke berichten werden door deze vogels overgebracht, en in alle landen worden de postdui ven voor dit doel gehouden. Ook in andere gevallen kan de postduif soms groote diensten be wijzen, o.a. werd vorig jaar een vogel geschoten met het volgende briefje aan de poot: Moeder ster vende kom snel Sylvia. Helaas kwam dit bericht niet over doch ook hier ziet men alweer uit, hoe nuttig een postduif is. Soms wordt er beweerd, dat de vogels het drinkwater bederven, doordat ze altijd op het dak of in de goot zitten, we geven toe, dat dit heel zelden het geval kan zijn doch moeten er direct bij zeggen dat dit niet de schuld der postdui ven is. Een postduif is óf in het hok óf in de lucht, mag ze al eenr op een dak neerstrijken, dan is het nog maar hoogst eenige minuten op dezelfde plaats daar ze steeds heen en weer vliegen. Ook het land ondervindt geen schade van de postduiven omreden, wanneer ze geen honger lijden, ze hier nooit op zullen komen. Een postduif is zijn hok trouw, en zal hier nooit vandaan gaan om ziin voedsel ergens anders te zoeken mits de eigenaar ze natuurlijk niet laat verhongeren. Gebeurt het dus bil hooge uit zondering eens, dat een postduif op een veld neerstriikt, dan zal dit nog geen schadelijke gevolgen heb ben, want: de duif scharrelt niet, zij pikt slechts op wat niet onder den grond is gekomen, dus korrels die niet, of als zij bij regenachtig weer toch nog ontkiemen, te laat komen en de oorzaak zijn, dat de vrucht niet tegelijk rijp is. En wat de oogst aangaat: de duiven vreten niet uit de halmen, maar alleen de uitgevallen korrels, en reinigen den akker van de onkruidzaden. Dus... waarom het postduiven- houden verboden, zou het niet mo- geliik zijn, dat dit weer toegestaan wordt? Het bestuur der Post-Ver. Tandarts, SNEEK, I houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in 'tHötel GAARMAN, Marktplein. SPREEKUUR 10-1'/,. I Wacht- en Spreekkamer boven. fll d’ecosse met zijde uni met streepen f 1.20 FRITS OOSTERBAAN JSS^ (ft' Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f 7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Ziiden Kinder Kousen geheel tot boven zijde prima kwaliteit paar f 1.50 Voorjaars Mantels en Japonnen Gebr. WolkeBlauwpoort U weet toch wel dat dit jaar de Buiten verantwoorde lijk heid der Redactie Dit no. bestaat uit 3 bladen Porto Binnenland 3 ct. Buitenland 6 ct.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1