Aanvaring op de Zuiderzee Ons Kinderboekje. Laatste Nieuws. Keurig zittend Haar j •J alhier waren Pinken (Graskalveren), prijshou- lenk Bet dat Op een walvisch aangekomen. Eenige maanden geleden is te Pantai- Tjermin, naar zij beweert op den rug van een walvisch, een Atjehsche vrouw aan gekomen, die zegt Tengkoe Tjoet te hee- ten en een afstammelinge te zijn van de beroemde legendarische Sumatraansche Groene Vorstin, de Poetri Hidjau. Zij heeft zich in een huisje in het bosch geïnstalleerd en weldra was het onder de bevolking van Serdang en daar buiten bekend, dat de telg van de legen darische vorstin per walvisch was aange komen en de gave van voorzienigheid bezat. Naar de „Pewarta Deli” wist te ver tellen, verklaarde zij zich „kramat” en velen togen naar Pantai Tjermin om van haar bovennatuurlijke gaven te profi- heeren. Het bestuur blijkt een half jaar gele den de vrouw een wenk gegeven te heb ben, geen „wonderdaden” te verrichten, doch thans blijkt zij opnieuw van zich te doen spreken, zoodat weer vele goedge- loovige Inlanders zich tot de nakome linge van Poetri Hidjau wenden. Motor-ongeluk door een slechte weg. Zondagmiddag omstreeks 4 uur reed, naar de „Crt.” meldt, op de Torenlaan onder de gemeente Laren een garagehou der uit die plaats, toen hij, komende bij de Ned. Herv. kerk de snelheid aanmer kelijk vergrootte. Precies op de grens van de gemeenten Laren en Blaricum gaat de mooie vlakke Autobus-ongeluk. Zondagmorgen heeft op den rijksweg tusschen Deventer en Apeldoorn een ern stig autobus-ongeluk plaats gevonden. Hoeveel goeds kunnen wij doen door een paar vriendelijke woorden en de ge legenheid biedt zich zoo oneindig veel- vuldiger aan dan voor vriendelijke da den. Men is eerst dan een waar vriend van Iemand, als men al zijn fouten kent en hem nog lief heeft, of juist dan des ft meer. f f f f f f 60 9 40 28 25 40 17 Ontrouwe Engelsche ambtenaren. De zaak tegen de twee ambtenaren Scott en Marsden, die beschuldigd wer den van het aannemen van steekpennin gen, Is, na een week geduurd te heb ben, geëindigd. Scott is veroordeeld tot 18 maanden, Marsden tot 12 maanden gevangenis straf. Beide ambtenaren bekleedden verant woordelijke posities bij het departement voor den verkoop van aandeelen, afkom stig van de vroegere vijanden. Zij wer den ervan beschuldigd, deze aandeelen onder de waarde te hebben verkocht. klinkerweg onder de gemeente Laren over in een weggedeelte dat zich in zeer slechten toestand bevindt. Men zag den motor plotseling slinge ren en even later slippen met het gevolg dat de motorrijder onder de machine te recht kwam, Omstanders bevrijdden den berijder uit zijn netelige positie en droegen hem een villa binnen. De motorrijder bloedde op tal van plaatsen hevig. Hij werd per politie- brancard naar zijn woning overgebracht. De motor was zwaar beschadigd. Toen n.l. de A.D.A.-bus van 10 uur uit Apeldoorn de buurtschap De Teuge ge naderd was, moest deze bus, waarin 16 passagiers zaten, uitwijken voor een in dezelfde richting gaanden woonwagen. De chauffeur Van Werven heeft echter de bus niet meer op den weg kunnen krijgen, zoodat deze met, groote vaart tegen een terzijde van den straatweg staanden boom opreed, welke tot mid* den in den busmotor drong. De schok was zoo hevig, dat van de zetels in het rijtuig geen enkele meer op den vloer bleef staan. De passagiers la gen allen door elkander. Toen hulp was gerequireerd, consta teerde dr. L. H. J. Mestrom van de nabij gelegen St. Josephstichting, dat één der passagiers, een zekere Wonink, een been gebroken had. De anderen waren er met schrammen, hoofdwonden en builen afgekomen. Wonink werd naar een ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht, de andere pas sagiers konden op eigen gelegenheid naar huls gaan. f370 t - f 80 f 20 f 130 f 38 f 33 f 120 f 26 f - f - Feesten te Londen. Het weder geheel in gebruik nemen na de restauratie van de St. Paul’s kathe draal zal gevierd worden met feesten, welke duren zullen van 25 Juni tot 12 Juli. Er zullen negen officieele diensten worden gehouden. De eerste zal een dankdienst zijn ter gelegenheid van het weder openstellen van de kathedraal. De koning heeft hier voor een uitnoodiging aanvaard. De aartsbisschop van Canterbury zal bij dien dienst prediken. Hartelijk gegroet OOM KEES. SPROKKELINGEN VOOR GEEST EN HART. Zichzelf bestrijden is de zwaarste strijd en zich zelf overwinnen is de grootste zegepraal. BRIEFWISSELING. Oerben v. d. W-, Tjerkwerd. Welkom hoor in ons clubje. Ja zeg, jonge konijntjes dat is leuk goed, hé. Trijntje P. de B., Cornwerd. M’n dank voor je lange brief. Nu niet al te veel lezen, zeg. Zoo nu en dan een of ander handwerkje er tusschen door is nuttiger, hé. Anna B., Wommels. Alle weken een ge dichtje maken, valt niet mee, hé An. Je De oorzaak van het prijsgeknoei met Gi lette-mesjes. Een rechercheur heeft in een perceel aan de .Eerste v$,n Swlndenatragt te Am sterdam in beslag "enonien een partij van circa 30,Off) welke valsch zijn, De directeur van de N.V. Qllette Sa fety Ra’Of Cy of Holland had hiervan aangifte gedaan. Maandagmiddag omstreeks half twee heeft bij het Kooyzand een ernstige aan varing plaats gehad tusschen de „Prins Hendrik” een vracht- en passagiersboot varende van Harlingen naar Amsterdam en de veerpont Enkhuizen-Stavoren. Door den buitengewoon dikken mist voer de „Prins Hendrik”reeds op halve kracht en liet men geregeld den mist hoorn werken. De signalen van de veer pont werden duidelijk gehoord, totdat plotseling de veerpont vlak voor de „Prins Hendrik” zichtbaar werd. Een botsing was onvermijdelijk. De veerpont werd midscheeps geraakt, ter wijl de geheele kop van de „Prins Hen drik” van den waterspiegel af werd in gedrukt. Het water stond onmiddellijk voor de waterdichte schotten, maar di rect gevaar was er niet. Het werd evenwel raadzaam geacht de passagiers een 20-tal aan boord van dé stoompont over te zetten. De „Prins Hendrik” is toen op eigen kracht naar 'Enkhuizen gevaren. De boot zal naar een werf ter reparatie moeten. De inventaris van den hofmeester is totaal vernield, de kachels, servies en het klaargemaakte eten lag door elkaar over de vloer. Ook de veerpont bleek nogal ernstig beschadigd. Er is een scheur van ongeveer 38 c.M. onder de waterlinie. Het groote ruim staat vol water. Ook de veerpont is naar Enkhuizen te ruggekeerd. Gelukkig zijn er geen persoonlijke on gelukken te betreuren. Brand te Enschedé. Maandagmorgen In de vroegte is brand uitgebroken in den groentenwinkel van den heer Capellen aan den Laarschesin- gel te Enschedé. De bewoners, die nog te bed lagen, werden met groote moeite door de ra men van de eerste verdieping in veilig heid gebracht. Spoedig sloeg het vuur over naar den daarnaast gelegen sigarenwinkel van den heer Wessels en vervolgens naar het woonhuis van deze laatste. De beide winkels zijn totaal uitge brand. Het bovenhuis brandde gedeelte lijk uit. De oorzaak is onbekend, verzekering dekt de schade. Storm op de Fransche kust. In het geheele Fransche kustgebied heerschen orkaanachtige stormen. Vele schepen verkeeren in nood. De Fransche kuststations vingen ver scheidene noodseinen op van schepen die niet verder kunnen. Sedert de redding van de schipbreuke lingen van het s.s. „Knebworth” heeft de orkaan nog slechts in kracht toegenomen het wrak gestadig verder stukslaand. ’s Avonds sloeg het zeewater over de boulevard en bracht tal van planken en brokstukken aan, die tegen het Casino aanspoelden en het meubilair van het restaurant en alle magazijnen over een lengte van honderd meter vernielden. Van verscheidene andere punten van den oever wordt ernstige schade ge meld. Als men zoo nu en dan des morgens slechts een weinig Purol even tusschen de handen wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, onmiddellijk daarin opgenomen en het gevolg hiervan is dat na het kammen Uw haar den geheelen dag keurig blijft zitten. Geert R. Ja jongen, ik zou alle weken wel een dozijn boeken kunnen verloten, hé. Lezen Is heel mooi, maar niet te veel doen, hoor. Leo B. Ook jij hebt nog altijd vergeten me te schrijven, wanneer je jarig bent, hé. Tieneke v. d. M. Je oplossing is goed, Tieneke. ’t Was ook niet zoo erg gemakke- lijk. Annie V. Zoo doe je ook weer eens mee, wanneer ben je jarig An. Niet vergeten hoor. Auke v. d. W. Mag je graag naar de huis- vlijtcursus gaan? 't Is daar wel leuk, hé. Wat beteekent dat kleine postzegeltje, zeg. Wiepie v. d. W. Maar goed je best gedaan op school, Wiep, dan ga je vast en zeker wel over. Zeker wel een goeie meester, hé. Tinie E. Ja Tinie, deze week zijn er wel heel veel bij gekomen. Nou ik denk maar zoo, hoe meer zielen, hoe meer vreugde. Daaag. Janke E. Is Tinie een zusje van je, zeg. Schrijf mij jullie verjaardag eens; niet ver geten, hoor. Anke doet al mee. Hidde B. Jij wordt als een vaste klant, hé. Als het geluk om een boek te winnen jou nu óok maar eens gunstig is. Jan de Gr. Alweer een nieuw neefje. Wel- komt. Jammer zeg dat Pietje niet meer mee kan doen, maar dan wordt onze club te groot ,hé. Hermanus B. Ook een nieuwe, hé en wat een leuke lange brief, vent. Wat lief van die duiven, maar toch liever niet ziek zijn, hé. Antoon v. d. Sch. Wil je wel gelooven, An- toon dat ze allemaal graag eens een prijsje willen winnen. Maar volhouden, ’t lot wijst elke week weer ’n nieuwe aan. Sietse Kr. Zoo’n geluksvogel niet, dat had je zeker niet verwacht, hé, nu al een prijs te winnen. Marten v. d. W. Kon je toen op de zeedijk de Zuiderzeewerken ook zien? Vergeleken bij de groote kerk hier, ja dan is het wel erg klein. Aukje de B. Van harte welkom en de op lossing direct goed. Is Eelco ’n broertje van fe. Eelco de B. Nou vent, oom woont in B., meer kan en mag ik niet verklappen, hoor, maar goed je best blijven doen. Hinke en Simon W. Ik ben vroeger wel eens bij jullie Grootvader in de pottebakkerij geweest. Dan zullen jullie beiden zeker wel als je grooter bent voor moeder zorgen is ’t niet, ’t Schrijven is goed. Kan nog mooier, hé. Tjeerd J. Netjes geschreven hoor. Sneeker- weg 46 is dat aan de kant van de Zuivel- school en dan het laatste huis? Geertje T. Je bent welkom, Geertje. Je schrijft goed hoor. Is een brief schrijven zoo slim, zeg? Wel je babbelt maar gewoon ’n beetje, nou dan is immers ’n brief direct vol. Beitsche Br. Alweer ’n nieuwe. Kan er nog wel bij, hoor. Vergeet niet om je verjaardag op te geven, he. Frederig O. Had Vader niet een grooter stukje papier, vent. Je schrijft anders wel goed. Volgende keer wat grooter brief, hoor. Willem E. Maar goed dat jij niet al die Weersta uw neiging in den aanvang en leer af de kwade gewoonte, opdat zij niet misschien van lieverlede u brengen in groote ongelegenheid. Wte het leven niet met kracht aan- grijpt, wordt door het leven gegrepen en rondgeslingerd. Openbare school opgeheven. De openbare school te Oudemirdum wordt nog door zes leerlingen bezocht, waarvan de ouders katholiek zijn. Het hoofd der school heeft eervol ont slag aangevraagd en In de laatst ge houden raadsvergadering stelden B. en W. voor hem met ingang van 1 April a.s eervol ontslag te verleenen. In overleg m?.t den betrokken inspec teur van het L. O. stelden B. en W. me de voor, niet dadelijk tot opheffing der school te besluiten doch vanaf 1 April het onderwijs aan die school voor een jaar te schorsen. B. en W. hadden reeds voorzieningen getroffen om de leerlingen in de gelegen heid te stellen, gebruik te maken van de Katholieke school te Bakhuizen, waarte gen bij de ouders geen bezwaar bestaat. Daar een autobus tusschen de ge noemde dorpen rijdt is het vervoer van die leerlingen vrij gemakkelijk. Door vertrek zal het aantal leerlingen waarschijnlijk tot vier dalen, zoodat er weinig kans bestaat, dat het aantal leer lingen aan de school te Oudemirdum weer zal toenemen en daar het voorgq- stelde in het belang is voor de financiën van Rijk en Gemeente werd het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. briefjes moest beantwoorden, hé. Valt anden wel wat mee. Riemer E. Met Vader z’n schip naar Indil gaat niet best, hé. Nou wie weet, ga je lata ook wel varen, varen, over de baren. Boukje E. Jij denkt zeker, wat ik Oom schrijf hebben de jongens niets mee te ma ken. Vandaar altijd de envelop om je briefje; Zeer juist, hoor. Ja, Bouk, ik ken veel men- schen hier, maar of ik je Grootmoeder ge kend heb, dat weet ik zoo direct niet. Ijpe v. d. H. Ook welkom; de oplossing ii deze keer goed. Vooral niet te haastig schrij ven, hoor. Barend v. D. Je oplossing is deze keet goed; moest de brief ’n beetje vlug geschre ven, vent? Jelle W. uit Hlchtum? Ik raad er zoo’n beetje naar. Je onderteekening was alleen Jelle, meer niet. Wordt maar gauw beter, hoor. Femigje B. Nu was het beter in orde, hé. Leuk zeg zoo’n klein hondje. Je hebt ’m ook wel een mooie naam gegeven. IJtje H. Ook al weer welkom. Wel ja, we kunnen er nog heel veel bij hebben, hoor. Ik ben toch maar liever niet op St. Nic. jarig, dan krijg je maar één keer wat. Klazina B. Ja zeg, die Gym-uitvoering wae leuk hé. ’t Was zeker ook al laat toen je thuis kwam. Jetsche G. Was het eene raadsel je te moeilijk zeg. Volgende keer maar beter, hé, IJtje de J. Weer een nieuwe voor ons clubje. Van harte welkom hoor, de oplossing uirect al goed. Johan Br. Zeg Johan wat was je zuinig met papier. Volgende keer aan Vader maar wal grooter vragen, hoor. Genie Br. Dat was een heele toer niet vent, zoo’n briefje te schrijven. Vertel je me een volgende keer wanneer of jullie jarig zijt? Johanna VI. Wat een lange brief en dat voor de eerste keer dat je mee doet. Bijna goed, hé. Ja zeker, elke week wordt onder de goede oplossers in elke rubriek een moqj boek verloot. Ik kan geen taalfouten vinden, hoor. Tot volgende week. Lena L. Ja dat zou je wel willen hé, dat oom ook op visite kwam. Doe ik lekker niet, hoor. Anke H. Natuurlijk van harte welkom. Wat een leuke, lange brief zeg. Laat Arie ook maar meedoen, hoor. Schrijf jij dan het briefje en laat Arie zelf z’n naam er onder zetten. Tot volgende week, ja. Tommie Wat jammer, zeg dat het eene raadsel niet goed was. Doe je deze week nog voor het laatst mee, maar dan flink je best gedaan, wie weet, misschien is het lot je dan gunstig. Alle neefjes en nichtjes die deze week geen brief gestuurd hebben eveneens heel veel groeten OOM KEES. „Is het waar, dat een storm zich van te voren aankondigt?” „Ja zeker. Als mijn vrouw zegt: Sluit het venster! dan weet ik, dat het begint te stormen.” hebt er anders aardig slag van. Ziezoo, dat rijmt ook weer, daaag. Bernardus B., Wommels. Natuurlijk van harte welkom, maar goed je best gedaan op school, hé. Beterschap met je klein broertje, hoor. Grietje v. d. F., Leeuwarden, ’k Zal de Uit gever vragen om je het boek toe te zenden, geluksvogeltje. Mooi werk voor deze keer. Ik hoor de volgende week dan wel of het goed is, hé. Jacobje de B., Workum. Wel zeg, wat moeten jullie een eind loopen naar de school. Of de Workumer brei lekker is, nou .zeg, maar dan sukelade brei, nog lekkerder dan oliekoeken, hé. Froukje Workumerveld. Ja, je vorig briefje bepaald zoek geraakt. Maar gau weer beter worden, zeg. Wanneer ben je jarig, Frouk? Ali V., Workum, Ook welkom AH. Woon jullie dicht bij de markt, zeg. Raadsels bijna goed, hé. Eppie Br., Sneek. Dat moeder je ’n beetje helpt met het oplossen, mag gerust hoor. Heeft het bij jullie Zondag ook gesneeuwd? Geert A., Arum. Alweer een nieuw neefje. Van harte welkom. Is het niet wat vroeg, Geert, nu al te polsspringen. Nog maar een paar weken wachten: hoor. Geertje K., Arum. Maar voorzichtig met die verkoudheid. Ja, nieuwsgierig Aagje. Oom woont in Bolsward; meer zeg ik niet, hoor. Dirkje Br., Arum. Van harte welkom. Hoe meer, hoe liever. Je raadseloplossing was goed, hé. Rinske F., Arum. Was het eten al op Rinske toen je met deze brief klaar was. De oplos sing was in orde. Sienke W. A., Burgwerd. Wel, wel, dat is voor jullie juffrouw maar een goede verjaar dag geweest, zeg. Jammer dat het niet een klein beetje meer gevroren heeft, hé Trijntje T., Burgwerd. Ik heb jullie .maar vast in ons clubje opgenomen. Oplossing is goed, zeg. Tjitsche T., Burgwerd. Kunnen jullie in Burgwerd niet met elkaar in één envelop Sturen, dat is toch veel goedkooper; jullie twee en dan Sienke en Joukje. Praat er eens over. Joukje W. te Burgwerd. Nou dan Joukje, voor juffrouw De Boer hiep hiep hoera. Mooi geschreven, hoor. Op school een 9 voor schrijven, zeg? En dan een knap gedichtje; goed zoo. Johanna Tj., Nijland. Niet alleen dat een week gauw om is, maar zelfs een jaar is spoedig voorbij, dat kun jij nu weer merken hé. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag óp 6 Februari. Aafke Tj., Nijland. Ja, dat is mooi geweest hé, die uitvoering in de kerk, maar een mooi prijsje zien te snuffelen uit de grabbelton. Elisabeth Tj., Nijland. Ik denk Bet dat wanneer m’n jongens in jullie briefjes zitten om te grabbelen er niet veel van terecht zou komen, hoeveel denk je dat nu al meedoen? Piet Tj., Nijland. De oplossing was goed, Piet. Ga je binnenkort ook eens uit eierzoe- ken, zeg? Antje B., Nijland. Ook al belangstellend naar de nieuwe meester, hé. Ik hoor zeker de volgende week hierover wel iets, hé. Wijbe B-, Nijland. Jij denkt zeker: kort maar krachtig. Veel groeten, hoor. Qezina de B., Nijland. Een fout van de zetter, Gé, die m is er teveel, 't Is dus wel in orde. Hendrika T., Nijland. Heb je goed geraden Rika om het boek Teun de Jager. Maar be terschap met je oog. Grietje P., Warns. Ook alweer een die verre reizen doet en kan dan veel verhalen. De moeite waard hé, die Artis in Amsterdam. Jantje P., Warns. Ook nog gefiliciteerd hoor, nou nou of jij ook een beste verjaardag gehad hebt, zeg, wie is Tiete. Jan en Jac. Schr., Vlissingen. Maar weer gauw beter worden Jan. Doet Pa dat voor dragen in het Friesch, Jac. b.v.: Pake die scoe Beppe by de hoksebokse pakke. Je brief kwam nu juist op tijd. Veel groeten. Douwie v. T., Utrecht. Welkom vent, na tuurlijk ken ik je vader en moeder wel en bij je tante hier in Bolsward koop ik ook wel eens sigaren. Dag hoor. Dora W., Gouda. Nee maar, zeg, wat heb jij al veel gereisd, behalve dan in Gouda, an ders ben ik ook in die andere plaatsen ge weest, mooi hé, in Scheveningen. Hoe noe men ze de Gouenaars nu eigenlijk, pijpekop- pen of kaaskoppen. Dag Door, wat fijn pa pier, zeg. Tjerk J. v. d. W., Pingjum. Raadsels zijn goed hoor. Zelf je brief schrijven, vent, dat is de bedoeling. Brief en onderteekening was nu niet één hand. Riemer W., Sijbecarspel. Nu is het in orde, hoor. Mooi geschreven en oplossing goed. Ik hoop voor jou vent dat je binnenkort ook eens een prijs zult winnen. Jelle W., Sijbecarspel. Met zooveel neefjes en nichtjes blijft er geen tijd meer over om raadsels op te lossen. Stuur je nieuwe raad sels nog maar eens. Misschien zet ik ze dan wel in de krant. Veel groeten, hoor. Beter schap met Vader. De volgende neefjes en nichtjes allen uit Bolsward.. Siepie P. Geen nieuws van deze week, jonge, zeg woon je niet hier vooraan op de Appelmarkt. Jacobus de K. Alweer één in ons clubje. Welkom. Goed opgelost, hoor. Tot volgende week. Hendrikje W. Ook welkom, hoor, wanneer zijn jullie jarig? Hier was nog een briefje bij in zeg zonder onderteekening, van wie was dat. Diedrich R. Zeker nog geen broertje van je wat mee doet wel. Wanneer ben je zelf jarig? Veel groeten. Daar zijn gezichten, waaraan verklej- mende harten zich warmen, en gezichten waarvan men zegt, gelijk men van de zon zegt, dat zij in de kamer schijnen! ONZE MOPPENTROMMEL. Marie: „Als ik trouw, trouw ik uit lief dek” Suze: „Daar heb je gelijk in! Een man met geld zou te veel geëischt zijn,” Aan alle neefjes en nichtjes. Haast een zak vol brieven deze week en heel veel nieuwe familieleden er bij. Er is voorloopig geen plaats om verschil lende spelletjes en knutselwerkjes in de cou rant te zetten. Onze briefwisseling neemt te veel ruimte. De oplossing voor deze week was: Voor groep A: I. dop pop top. II. papaver aster lelie. HI. Harlingen (bij vergissing was hier een m te veel gezet). De prijs is deze week gewonnen door Rinske Faber te Arum. Oplossing groep B. I. de een is mijn oom, de ander is mijn vader. II. een vlieger. III. rookwolken. De prijs is gewonnen door Diedrich Ruiter. Beide prijswinnaars kunnen hun prijs afha len aan het Bureau de Jong’s Nieuwsblad. Nieuwe raadsels voor groep A (6 tot en met 8 jaar.). In elke zin een naam van een of ander dier. I. Moet deze japon voor de partij gereed 0jn? i I Waarom bleef het oude mensch onder aan de trap staan. Laat Henri en Cato regelrecht naar huis toegaan. 1 III*’! Kwam U schoorvoetend bij mij om dat verzoek te doen. II. Met - p - groei ik; met - b - brom ik; met - m - ben ik nat; met - v - ben ik licht. III. Welke voet heeft geen teenen. Voor groep B tot en met 11 jaar). I. Maak iets wat je graag op je boterham krijgt van: gas - hel - gal. II. Je schrijft mij met vijf letters en je gebruikt me trouw. ’k Geloof als je even nadacht dat je me noemen zou. III. Welk drielettergrepig woord is samen te stellen uit de letters dezer twee woorden: Pruil-beek. Nu allen maar weer met nieuwe moed aan het werk. f 180 tot f375 f200 f f Veemarkt - Sneek Dinsdag 4 Febr. 1930 Aan de Veemarkt heden aangovoerd 201 M. en K. Koeien 16 Vette koeien 1 Stier 7 Vette kalveren 360 Nuchteren kalverenf 30 Graskalveren 80 Schapen 320 Lammeren 351 Varkens 120 Biggen 3 Paarden 6 Bokken en Geiten f Totaal 1495 stuks. Vette koeien, vrijwel prijshoudend, De Eere-ptromoöe van Prinses Juliana. De promotie van prinses Juliana tol doctor honoris causa in de letteren en wijsbegeerte had vorige /week plaats in de Senaatskamer der Leidsche Univeral- teit. Verschillende redevoeringen zijn bij deze gelegenheid gehouden, De in het Latijn gescheven doctors bul is op perkament geschreven in een re naissanceband, door den heer J. van Krimpen te Haarlem, het groot zegel dei Universiteit in roode was hangt aan een moiré oranje lint, en is besloten in een zilveren doosje, vervaardigd door de „Leidsche Goud- en Zilverhandel”. De bul wordt geborgen in een wit- piarokijn-lederen koker, vervaardigd door den heer J. H. J. de Vries Jr., leeraar aan het Instituut voor Kunstnijverheids onderwijs te Amsterdam. Een niet geheel nuchter autobestuurder. Zaterdagavond om kwart over zeven stond te De Kooy nabij Den Helder een autobus van de onderneming van den heer Prins uit Den Helder stil aan den rechterkant van den weg, daar de chauf feur een reparatie moest verrichten, toen een personenauto met een zestig A ze ventig kilometer vaart achter tegen den bus aanreed. De bus werd beschadigd, geen der in zittenden werd gewond, doch de perso nenauto werd totaal vernield. Van de vier inzittenden werden er drié licht gewond. Een tandtechnicus uit Schagen, die naast den bestuurder zat, kwam er niet zoo goed af. Hij werd door de voorruit geslingerd, bewusteloos opgenomen en is naar het hospitaal te Den Helder ver voerd. De inzittenden van de personenauto waren onder den invloed van sterken drank. De verwondingen van den tand technicus zijn niet levensgevaarlijk. Nadat hij tot bewustzijn was gekomen Is hij uit het hospitaal ontslagen. dend Vette kalveren, prijshoudend. Nuchtere kalveren, vrijwel prijs houdend. Varkens prijshoudend. Biggen, goed. Wolvee, goed. Gebruiksvee, prijshoudend. Vette Varkens p. 1/3 K.Q. 35—38 et. Zouters 36—37 ct. Koeien 44—48 ct, Vette Kalveren 60—70 ct, Autorijder tegen voetganger: „Jullie fnenschen doen altijd of je de straat voot jelui alleen gepacht hebben.” Voetganger: „En jelui doen altijd nel alsof je je wagen ook betaald hebt.” n i» n n

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 2