HEUPJICHT Vracht-Autodienst „TRIO” Concurreerend vervoer. ORGEL f 175.- 3 Uit den Omtrek. I iJL DE HEER RJTTetfDAM OOSTZEEDIJK 324-381 Advertentiën Als er sprake is van vooraanstaande stan dard merken SIGAREN en de courantste en nieuwste merken SIG RFTTE ,dan is er óók sprake van TROMP,Sneek bekende naam en bekende zaak, waar ook verkrijg baar zijn de doosjes van 10 stuks Maarten H ha SAMBO en JOCKO (Van een leeuw en een aap) [STER BOLSWARD-LEEüWARDENv.v. Ingezonden MAdedeelingen l romp ^5 ct. allen I oo WITMARSUM, 13 Febr. MAKKUM. Aan den heer M. Jongema mr. timmerman alhier, is uit de hand opgedragen het bou wen eener smederij te Tjerkwerd. 62. Pas denkt hij ’t, ofdaar komt de auto Van Sam en Jocko plotseling aan, En aan de wenschen van den beed’laar Wordt met den meesten spoed voldaan. Het regent koek aan alle kant, ’t Lijkt sprekend op Luilekkerland. TJERKWERD, Onze plaatsge noot de heer Tj. de Boer verwierf op eene gehouden reciteerwed- strijd in de afd. luim te Sijbran- daburen den 2den prijs, ’n zilveren medaille. 63. Terwijl de beed’laar met zijn schatten Zich haastig uit de voeten maakt, Komt de p rlitie op de proppen En een revolver-saldo kraakt I Maar ach. ze mikken in hun vuur Wat overhaast en niet secuur TJERKWERD, 11 Febr. ’30. Hedenavond vergaderde de Afd. Tjerkwerd van de kring Zieken- huisverpleging „Wonseradeel” op de zaal „Harmonie”. Nadat de voorz. de heer N. de Boer de ver gadering had geopend, vingen de gewone bezigheden aan. Jaarver slag, rekening van de penn., alles is in orde bevonden. 5 heffingen hadden dit jaar plaats gehad, ter wijl 14 nieuwe leden zich hadden opgegeven, en 6 wegens vertrek hadden bedankt. Slechts één lid was in het ver- Nero 30 ct. die zich zelf aanbevelen. Wy reitsje thus mei it geny; Wirdt foar de radio ris spile Franz Liszt syn twade Rhapsody (Öm nou samar ris hwet to neamen), Den seit yen grif it lytste pyst Fen seis,, saun jier (op syn ma nier den): „Dat is de Raspe-tsiis fen Lyst”. Der is gjin güod as mlnsken: In minske is ’t net gau nei ’t sin En wirdt der den sa goed foar soarge, Det hy net mear bigeare kin, Den sil it nijs der gau öf wêze, Hy went der njunkelytsen oan En sil ’t op ’t lést mar amper achtslaen: It wünder wirdt foar him gewoan. 31-I-’3O. SIBE, TJERKWERD, 7 Febr. Heden slaagde aan de Universiteit te Gro ningen voor het candidaats-examen geschiedenis, onze plaatsgenoot de heer J. B. van Rijs. EXMORRA, 11 Febr. De afd. Exmorra e.o. van de vereeniging van Ziekenhuisverpleging in Won seradeel, hield hedenavond hare jaarvergadering in de bijz. school alhier. Van de 49 leden welke deze af- deeling thans telt, waren 15 ter vergadering aanwezig. De voorzitter opent de vergade ring en wijst op het groote nut van deze vereeniging, door den steun welke zij verleent, wanneer een lid of huisgenoot in een ziekenhuis moet worden opgenomen. De notulen van de vorige verga dering worden evenals het jaar verslag voorgelezen en zonder aan merkingen goedgekeurd. Wel werden eenige vragen ge steld, welke door het bestuur uit voerig werden beantwoord. Uit het verslag van den penning meester blijkt, dat de Inkomsten bedroegen f 205.40, de uitgaven f 11.31, alzoo een batig saldo van f 194.09 overlatende, hetwelk aan den algemeenen penningmeester is afgedragen. De secretaris, de heer S. van der Meer, werd met op 1 na algemee- ne stemmen herkozen en neemt deze functie weer op zich. De voorzitter spreekt de hoop uit, dat de secretaris nog vele ja- ren zijn werkzaamheden in het be lang der vereeniging mag verrich ten. Tot afgevaardigde naar de alge- meene vergadering te Witmarsum werd aangewezen de heer P. Boschma. Van de gelegenheid \Om vragen WITMARSUM, 13 Febr. Door vertrek van Ds. Dikboom Is tot voorzitter van het Vrijzinnig kerk koor alhier benoemd de heer P. Halma. Tevens worden pogingen in het werk gesteld om een directeur te krijgen om het koor verder te lei den. 61. Verdiept in zoete overpeinsing Rijdt bikker Jan zijn wagen voort, Gevuld mef versch en geurig baksel En koek van allerhande soort. „Ach”, denkt de arme bedelaar, „Had ik zoo’n lekker broodje maar”. KIMSWERD. Door Notaris S van der Burg te Makkum werd hie’- provisioneel verkocht een wonino van wijlen mej. de wed. Anerrm Hoogste bieder was de heer 1 Goinga alhier, met de som van f857. WITMARSUM, 12 Febr. In een hedenavond gehouden vergadering in het hotel Hofstra van voorstan ders van openbaar onderwijs, wa ren verschillende ouders van schoolgaande kinderen en andere belangstellenden bijeengekomen om een definitief bestuur te kiezen van de onlangs opgerichte afdee- ling van Volksonderwijs. De bijeenkomst werd geopend en geleid door den heer T. de Vries, hoofd der O. L. en U. L. O.-school die met een kort woord de verga dering opende en op zeer duidelij ke wijze het doel en streven van de vereeniging uiteenzette. De heer A. Piekema dankte den Inleider voor zijne practische uit? eenzetting van openbaar en bij zonder onderwijs en meende, dat, met het oog op het groot aantal le den, 5 bestuursleden moesten ge kozen worden, waartoe ook werd besloten. De heeren H. v. d. Vliet, De Haan e.a. stelden hierop vragen die door den leider werden beantwoord. In een vijftal stemmingen wer den benoemd de heeren T. de Vries Jan Auke Kooistra, J. Ypeij, Jac. de Groot en O. Hidma, die hun benoeming aannamen. 21-jarige dochter en 39-jarige huis houdster heeft afgeslacht, om daar na de gasslang in den mond te ste ken en zich zelf van het leven te berooven. Hier staat men voor zulk een ontzaglijk drama waarvoor geen woorden zijn. Ook bij Heemskerk deed zich ’n ontstellende gebeurtenis voor, waai een krankzinnige zich wierp voor de auto van den burgemeester van Alkmaar en vreeselijk vermink! werd opgenomen. Terwijl te Bilthoven een heer van het spoorperron viel en onder een naderende trein vermorzeld werd. Maar laten wij maar niet meer van die griezelige dingen vermel den, en liever naar de lichtzijden van het leven zoeken, die elk in zijne omgeving heeft op te merken als hij maar eens begint met het telllen van de zegeningen die om ringen, en telkens nieuwe verwon- deringen wekken. Hierbij moet men stil worden, en daarom eindi gen wij dit weekoverzicht. Ingezonden Mededeelingen MAKKUM, 10 Febr Heden avond arriveerden alhier, getrok ken door diverse sleepbooten. een groote bakkermolen en ■zandzui ger (spuiter’), alles b^hoorende aan de Hollandsche Aannemers- Maatschappij (H. A. M.) te ’s- Gravenhage. De bedoeling is om de havenkom tusscfien de vaste 64 Een groote wagen met benzine Komt juist op toiigenblik voorbij, En krijgt, door t schieten van de dienders Een niet zoo malsche averij, Terwijl Oom Toon z’n beste hoed Het eveneens ontgelden moet. wal en de steenen geleidedam vóór de zeesluis, een belangrijk stuk te verbreeden. Hierdoor wordt meer ligplaats verkregen voor de Rijnaken die in het a.s. seizoen weer worden verwacht. De grond die wordt opgebaggerd, wordt achter de steenen dam gespoten, alwaar naar men zegt, een op slagplaats zal worden gemaakt ten behoeve voor de M. U. Z. Deze niet alledaagsche bedrijvig heid lokt veel bekijks, en is ook het toeschouwen waard. een paar Makkumer heeren wa ren, waaronder ook nog Ds. Maas, die wilden pogen, met medewer king van ’t Nut van ’t Algemeen, de zang en de muziek weder te doen opbloeien, en omdat dat nu juist Makkumers waren, daarom spoort Dr. Smit de jeugd aan om hun voorbeeld te volgen, doch om die schoone kunst te beoefenen in den dienst van God. Als slot werd nog gezongen Gez. 180 vs. 1, waarna de leider sloot men dank gebed. De opkomst van belangstellen den kon behoorlijk goed worden genoemd, zoodat de onderneming voor de beide vereenigingen waarschijnlijk geen financieele te leurstellingen zal achterlaten, wat we voor hen ook jammer zouden achten. DE KL1EUW, 10 Febr. Alhier werd hedenavond bij den heer D. Huitema een kruisjaspartij gehou den, waaraan 30 personen deel namen. Na menig spannende strijd werd de le prijs behaald door: KL Bootsma, Tirns en Sj. Vo gelzang, N ij land. 2e prijs, L. Altenburg, Tirns en P. Zijlstra, Roodhuis. Troostprijs G. Bootsma en L. v. Puierveld, Tirns. Troostpremie L. Bouma, Oos- terend en H. de Boer, Tirns. Na afloop vergastte een aanwe zige humorist ons op een paar succesnummertjes? van zijn reper toire. loopen jaar in ’t ziekenhuis te Sneek verpleegd geworden. Nog kunnen we melden dat de voorz. bij acclamatie herkozen is, en dat slechts 14 leden ter verga dering aanwezig .waren. Ek droanje steatige akkoarden By de famylje Wyldema Lüd troch it hQs mar yn ’e keamet HAldt op dat stuit gjin minske ta; Opslüpen jonges sitte elkoarren Maltearjend nei om hüs en hear; En yn ’e keamer’t technysk wünder, Mar och, dat ealgje se net mear. IT GEWOANE WÓNDER. De radio wier earst in wünder As swide risping fen technyk En as de bringer fen hwet hegers; Fen lessen, lêzings en muzyk; In elk moast radio do hawwe, It waerd ynienen do sa’n jacht,, En nou’t wy ’r dei oan dei mei piele, Nou slaen’ wy ’t soms mar am per acht hjirmei öfroun en de foetten kri- gen noch ris omraek wille; Pole- naise, Dütske Polka, Skotse Trije ensfh., wikselden elkoar yn rigel- maet óf. Us spylljue, de hearen J. Toussaint en A. Heslinga fen Boalsert wisten tige de goede toan to treffen. len mei oar in tige slagge joun. NIJLAN, 12 Febr. For de twad- de kear yn dit winterhealjier kaem de foriening „Nut en Nocht” yn iepenbiere gearkomste (mei frou- Ijue) byien op ’e boppeseal fen de herberch fen de widd. Oosterhout. It wier ütsocht moai waer en det scil ek wol ien mei fen de fak- toren west ha det de opkomst sa flink wier. De foarsitter iepene mei in hert- lik wolkom oan de oanwêzigen de gearkomste hwernei de skriuwer op tige humoristyske wize syn op rym sette oanteikenings heal lê- zende en heal sjongende nei foa- ren brocht. In ekstra plomke, skriuwer, for jo fortsjinstelik wirk. Dêrnei waerd it Frysk Folks- liet en noch ris in pear Fryske lie ten songen en do de wirklist öf- wirke. Yn tsjinstelling mei de foarige gearkomste (do’t Barend en Mart- sje for it foetljocht kamen) waerd er dizze kear spile troch eigen krêften. Wy scille net ófdale yn bysün- derheden, mar wolle dochs sizze det er dizze joun troch de eigen krêften tige hwet prestearre is. It hat de oanwêzigen tige foldien en de foarsitter achte him de tolk fen allegearre do’t hy nei ófrin fen it spyljen de spylsters en spilers hertlik bitanke. It offisjéle diel fen de joun wier Kultuerprodukten wirde üs eigen, In amateur dy demonstrearret, Ho’t hy kontakt mei Indië hat: Soms kin min alles düdlik hearre, Soms is ’t, det min skerp harkje moat; Frjeon Nurks is net sa gau to- freden: Is ’t lüd hwet Ünigael fen toan, Den tinkt hy net oan ’t greate wünder, Mar seit: „Der is net folie oan.” MAKKUM, 12 Febr. De Chr. Muziekvereeniging „Hallelujah” en de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem”, hielden hedenavond een openbare uitvoering in de Ned. Herv. Kerk alhier, onder leiding van Dr. G. Smit, Herv. pred. Deze opent de vergadering, door gezamenlijk te laten zingen, onder begeleiding van de muziek- vereen., Ps. 138 vs. 1 en 2, en gaat daarna voor in gebed. Ver volgens leest Dr. Smit Ps. 150, er alleen dat aan toevoegende, dat deze avond bij alles wat verricht zal worden, moet staan in het tee- ken van Ps. 150, waar alleen de lof en de eere Gods wordt be doeld. Hierna geeft de leider aan de beide vereenigingen gelegenheid, een aanvang te nemen met de op het programma voorkomende werkzaamheden. Ongeveer ’n 26 muziek- en zangnummers werden beurtelings ten gehoore gebracht. Een zeer rijk programma dus, en te oordeelen naar de doodsche stilte, kunnen we zeker vaststel len, dat de aanwezigen hier heb ben genoten, trouwens het was bij beide vereenigingen merkbaar, dat er studie van het werk was ge maakt, en dat ieder zijn best deed om dezen avond te doen welsla gen, wat hen naar onze meening, ook volkomen is gelukt, te oor deelen naar het luide applaus na elk gegeven nummer. Ter afwis seling werd eerst door de heele vergadering gezongen Ps. 84 vs. 1 en 2, en later nog het bekende lied „Stille Nacht” enz. Na ’t afwerken van ’t programma dankt de heer B. Weisenbach, voorz. der muziekvereen. allereerst H.H. kerkvoogden voor de toe stemming om voor deze gelegen- heid gebruik te mogen maken van de kerk, en vervolgens bedankt hij Dr. G. Smit voor de kalme, doch tevens strenge leiding, waar door de goede orde geen oogen- blik is gestoord, er de opmerking bij makende, dat indien Dr. Smit hier in Makkum agent van politie was geweest, het ordebewaren in goede handen was toevertrouwd. Verder sprak W. nog, dat het nu vrij zeker de laatste keer was ge weest dat Dr. Smit hier in Mak kum een dergelijke bijeenkomst zou hebben geleid, omdat deze naar elders gaat vertrekken. W. verzoekt daarom nog aan de aan wezigen om Dr. Smit tot afscheid staande toe te zingen: „De Heer zal U steeds gadeslaan”, enz. Dr. Smit, daarna het woord nog eens verkrijgende, dankt allen voor de goede wenschen die hem zijn toegevoegd, dankt de beide vereenigingen voor de aangename avond en veronderstelt dat men hem nu bij de leiding niet zoozeer als politieagent had aangesteld, doch omdat men wist dat hij nooit fouten ontdekte, noch bij de zang, noch bij de muzieknummers. Dr, Smit wenscht ook de beide Di recteuren, de heeren P. v. d. Veer en Tj. Faber van Bolsward geluk en spoort de Makkumer jeugd aan, om de oude historie hoog te houden, waarbij hij mede deelde, dat voor ongeveer 100 ja- ren de zang en de muziekkunst oorlogen, in Friesland op een zeer te stellen werd weinig gebruik ge- laag peil stond, maar dat er toen maakt. MAKKUM, 12 Febr. Bij de he den alhier gehouden aanbeste ding voor de vertimmering van het Logement „De Zwaan”, het welk in twee afdeelingen is ge schied, is alsvolgt ingeschreven, door: H. Jorritsma te Bolsward, afd. A. f4970, en in massa f6160. Door E. Statema te Bolsward, Afd. A. f 4980, en in massa f 6300. Door Gebr. Smits te Warns, Afd. A. f 5276, in massa f 6516. Door H. B. Amels te Makkum Afd. A. f 5360, in massa f 6610. Door W. Rooda te Makkum, Afd. A. f 5395, in massa f 6585. De begrooting was: Afd. A. f 4899,, in massa f 5944. De gunning is voorloopig aan gehouden. Yn Keulen wirdt op ’t oargel spile.,, In sé fen klankenen op slach Klinkt ek yn withofolle keamers In fuga fen ’e greate Bach; Frou Skrepsma hat ek krekt hjar taste! Dat Üre op Langenberg ynsteld, Mar Bach syn kinst „docht” hjar net folk, Om’t hja ek wilens kofje mealt Minhear Fen Pummel sit to krantsjen En wilens stiet de radio „oan”: In doomny preket wiis-formoan- jend Derjinsen foar de mikrofoon: It sammeljen fen de ierdske skatten Neamt hy in idel, leech gedoch... Fen Pummel sjucht wyls yn ’e krante De koersen fen syn „stikjes” troch, - door Q_ TH_ R0TMAN- TABAK MAAKT R; Mej. de wed. H. Hulsman te Harkezljl onder Witmarsum, heeft haar huis en koemelkerlj met grond onder- handsch verkocht aan den heer Sjoerd Nauta, van Schraard. Te aanvaarden 12 Mei a.s. NIJLAND. Thans, nu de druk-* ke dagen van de alhier gehouden Bazar ten bate van ons Chr. Mu ziekcorps weer achter ons liggen, is de algémeene belangstelling sterk geconcentreerd op het voor naamste n.l. het resultaat van de zaak. Dank zij de medewerking van zeer velen (damescomité, kerkvoogden, dorpsgenooten, winkeliers en zakenmenschen, verkoopsters en muzikanten enz.) is dit resutaat schitterend te noe men. Een bedrag van f 570 kon aan het bestuur van „Excelsior” worden overhandigd. Zeer in ’t bijzonder is dit prach tig resultaat de danken aan het buitengewoon actief optreden van het damescomité bestaande uit de dames IJ. Bootsma-Wiersma, E. Vellinga-Bootsma, E. Kooistra- Stallinga, G. Wiarda-Gerbrandy en mej. J. Th. W. de Smidt. Alles, voorbereiding zoowel als uitvoering van deze bazar had een zeer vlot en prettig verloop, zoo dat „Excelsior” met dankbaarheid op 4, 5 en 6 Februari 1930 terug ziet. Door den voorzitter werden hier na nog eenige nuttige wenken aan de leden gegeven, waaruit blijkt, hoe goed het is deze vergaderingen bij te wonen. Hierna sloot de voorzitter de heer Camping, deze gezellige ver gadering. ^3^7 <s> o i M°. zeer mooi gebruikt orgel, fraaie kast, verschillende re gisters, best fabrikaat, buiten gewoon voordeelig te koop aangeboden I Volle garantie Betaling slechts f5.— p. maand Vraagt omgaand inlichtingen aan het oude bekende adres: gen aanval van heupjicht. Drie of vier pijnen werden steeds erger. Een specialist ried mij aan naar een ziekenhuis te gaan, hetgeen ik deed, maar zonder eenig belangrijk resultaat. Na het ziekenhuis verlaten te hebben, leze verergerde op- I Ontmoet ge wel eens iemand,die zegt: „Ik houd niet van een pijp tabak?” Laat hem eens kennis maken met STER-TABAK Spoedig zal hij tot een echten liefhebberzijn be keerd en U dankbaar zijn voor den goeden raad. 5- VRIENDEN Jaar geleden kreeg ik een hevi- weken moest ik te bed blijven, doch de Een specialist ried mij zonder eenig belangrijk resultaat. hoopte ik dat de pijn op den duur zou verdwijnen, doch deze verergerde op nieuw en ik moest naar het ziekenhuis terug voor 12 maanden. Ik had alle hoop opgegeven ooit beter te zullen worden. Eenige maanden later kreeg ik weer een aanval. Ditmaal be sloot ik Kruschen Salts te probeeren. Ongeveer zes weken lang nam ik lederen morgen Kruschen Salts in een glas warm water en sindsdien ga ik er mee door de kleine dosis in een kop thee te nemen. Ik ben nn volkomen bevrijd van pijn en ik kan werken en loopen zooveel ik maar wil”. F. C. (Orïgineele brief ter inzage): Heupjicht zoowel als rheumatiek worden veroorzaakt door het urinezuur. Het onfeilbare middel voor deze beide aandoeningen is Kruschen Salts, dat het urinezuur oplost en verwijdert. Het houdt het organisme volkomen zuiver, zoodat geen enkele giftstof zich meer kan vormen Kruschen Salts is verkrijg baar bij alle aoothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. '\v„, ml

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 8