TROMP UAH DER MEERS DE BRUIN uijomer II. J. om Boaiserl 8 II W 3S i fe I ei Mminisiraiiekanloor SAMBO en JOCKO (Van een leeuw en een aap) Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos 'sterI Uit den Omtrek. In folksforhael troch T. W.SYTSTRA 112 bledsiden. Karel I Velasques Erba Abonné Gulden Vlies Ritmeester enz. enz. enz. Veemarkt Leeuwarden STER-TABAK Dan zullen zij het stoppen van een pijp niet langer lastig vinden, maar het be schouwen als voorberei ding tot een heerlijk genot Aangekondigde Vergaderingen jPUROL - door G. TH. ROTMAN - - JI jÉi Mijnhardt’s Zenuwtabletten op keerde welvoldaan huls op D. lor bijzonderheden leze men de be. T.’ Ge 94 Stieren van een pijp niet lang< lastig vinden, maar het b< 4 op GI Vc I Winterhanden Wintervoeten KIMSWERD. Door de lidmaten der Ned. Herv. gemeente alhier, werd voor Notabele gekozen de heer J. van der Veen (in de bui tengewone vacature de heer K. Ok- kenga). Voor bijzondi treffende adv. in dit no. f f f VS rit Go let va Me res zot Ge eei me nq got dot Ve vli Bcflsward. Kossen. Makkum. ringbeurt). Pingjum. van vr en SN SNEEK 14 ve He BB vn ku ke 74. Sam kijkt verwonderd naar beneden De luchtballon stijgt hooger op, De menschen daar beneden lijken Nog kleiner’dan een speldeknop; Voort gaat het, uren achtereen, Hoog over boich en velden heen. HEERENVEEN Prils f0.90. j bei ke: C. 16 8J mt en bÜ 8t£ VO de dr: ie: te WITMARSUM, 26 Febr. Naaf wij vernemen zal voor de Vereeni- ging „Kerk en vrede” op Donder dag 13 Maart des avonds 7.30 uut n de Ned. Herv. kerk optreden mej. A. J. v. d. Ban te Stavoren. 1 ge lee Got pei 1 te steeds voorradig uit dag en nacht verwarmde magazij nen, benevens de meest volkomen sorteering Siga retten, waaronder ook die met de allermooiste Perzische tapijtjes. Eiken Donderdag van 11 tot 1 uur te spreken Sociëteit „DE DOELE”, Bolsward. Inrichten, bijhouden en controleeren van Boekhoudingen Belastingzaken uajfBJVfkTng genomen, dat deze vereenigir.g nog geen jaar bestaat, kan men gerust zeggen, dat deze uitvoering goed is geslaagd. Drie dames verrasten ons met ’n samenspraak, getiteld: „Een April grap" die ook goed in den smaak viel. Tot slot gaf de heer J. Hartsta nog een voordracht ten beste, ge titeld: „In üngeloksfügel”, waar door de lachspieren nog eens flink in beweging kwamen. De WelEerw. heer Ds. J. Hengst sprak het slotwoord, waarin hij de vereeniging dank bracht voor de genotvolle uren en den wensch uit sprak, dat de zangvereeniging steeds Excelisor mag gaan. De voorzitter sloot hierna .met een woord van dank aan de aan wezigen voor hun aandachtig ge hoor. Ieder waarts. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 76 cent. Bij Apoth. en Drogisten f f - 68 f 130 35 f 68 - f - 14 f 22 f - t - f - f - Vrijdag 28 Febr. 1930 Aan de Veemarktalhier waren heden aangevoerd 1323M.enK.koeien f 180 tot f380 560 Vette koeien f210 f380 f100 f400 20 Vette kalveren f 50 f100 7 f 16 f 20 f 84 WITMARSUM, 26 Febr. Ten overstaan van Notaris S. van der Burg te Makkum werd hedenmid dag In het café J. Kuperus alhier provisioneel verkocht de Sate en Landen in gebruik en mede-eige- naar de heer J. S. Buwalda op Oosthem o.d. Witmarsum en een arbeiderswoning aldaar, tezamen groot 69 pdm. in 13 perceelen: Perc. 1 4.9 pd. weiland, A. J. Bu walda, f 1010 p. p. Perc. II, 1.4 pd. weiland, door A. B. Lettinga, f827 p. p. Perc. III, boerenhuizing, door P. Ypeij, f3033. Perc. IV, arbeiderswoning, door C. A. Dijkstra, f535. Perc. V, 12]4 pd. weiland, door J. A. Kooistra, f 919 p. p. Perc. VI, 2.8 pd. weiland, door Jac. Kooistra, f 841 p. p. Perc. VII, 11.6 pd. weiland, door A. B. Lettinga, f 752 p. p. Perc. VIII, 7/2 pd. weiland door A. B. Lettinga, f 679 p. p. Perc. IX, 2>/2 pd. weiland, door K. Elzinga, f733 p. p. Perc. X, 3% pd. weiland, door P. Ypeij, f 1266 p. p. Perc. XI, 6.2 pd. weiland, door Goinga, f 429 p. p. Perc. XII, 8% ’pd. weiland, door Jac. Kramer, f 627 p. p. Perc. XIII, 5.6 pd. weiland, door Jan Buwalda, f590 p. p. Het huis en koemelkerij van S. 3. Jansen werd door Sikke Tolsma beschreven op f 1224. WITMARSUM, 26 Febr. Den Isten Maart zal het 30 jaar zijn geleden dat de heer A. Piekema als kantoorhouder in Rijksdienst trad jij de P. T. T. alhier. Op zijn verzoek, wegens de pen sioenleeftijd, is hem bij K. B. van 11 Febr. j.l. eervol ontslag verleend met ingang van 1 Juli 1930. KIMSWERD. Door Notaris S. van der Burg werd hier finaal ver kocht het huis van wijlen mej. de wed. J. Anema. Kooper werd de l heer A. Odolphie van Dijkstraburen voor de som van f 1217. BOLSWARD. Opera-Iezing, Mij. tot Nut v. h. Algemeen, op Vrijdag 7 Maart, in „de Doele”, ’s av. 8 uur. PARREOA. Ledenvergadering zieken fonds op Zaterdag 1 Maart in de Oude School, ’s av. 7.30 uur. PARREGA. Muziekuitvoering op Don derdag 6 Maart in de Ned. Herv. kerk, Ts av. 1.30 uur. ACHLUM. Tooneeluitvoering op Zon dag 2 Maart bij S. Donia. ARUM. Vergadering tuinbouwvereen. „Wonseradeel” op Dinsdag 4 Maart bij D. Lukkes, ’s av. 7 uur. ARUM. Uitvoering Chr. Muziekver- eeniging en Chr. Zangvereen. op Woensdag 5 Maart in de Gerei Kerk. WOMMELS. Alg. vergadering „Het „Groene Kruis” op Woensdag 5 Maart bij Struiksma, ’s av. 7 uur. FERWOUDE. Uitvoering Muziekveree- niging op Vrijdag 7 Maart in de Ned. Herv. kerk, ’s av. 7.30 uur. 75. Aha, roept Jocko plots „een touwtje” Hij klimt er in, maar ’t blijkt alras Door 't krimpen van den luchtbol, dat het Het touwtje van de gasklep was. Het gas ontsnapt met zacht gefluit, En met de luchtreis is het uit, Groninger straatweg en werd des wege veroordeeld. Thans is deze misdaad gevolgd door dit bloedig misdrijf. Hoe de zaak zich precies heeft toegedragen is nog niet bekend. Vast staat dat de vrouw op mln eerbare wijze leefde en enkele da gen op stap was geweest. K. moet nog door middel van de radio haar hebben doen willen opsporen, wat evenwel niet noodlg was, toen bleek dat zij zich ergens in de stad bevond. Woensdagmorgen kwam zij in de vroegte thuis en gaf eeni- ge uren later te kennen dat zij weer plan had de woning te verlaten. Naar aanleiding daarvan moet zich 'n woordenwisseling tusschen man en vrouw hebben ontsponnen, waarbij zij hem met een mes drie steken In de borst zou hebben toe gebracht, waardoor hij bloedend verwond werd. Daarop greep hij hetzelfde mes en bracht haar een doodelijke steek toe in het hart, waardoor de dood onmiddellijk volgde. Op het hulpgeroep van een 7- jarig meisje snelden buren toe en vonden beiden bloedend over den vloer uitgestrekt. In allerijl ingeroepen geneeskun dige hulp, constateerde den dood bij de vrouw; de man werd per brancard naar het Stadsziekenhuis vervoerd. Eenigen tijd later werd het lijk van de verslagene'gehaald om naar het lijkenhuisje te worden vervoerd, waar nader oniderzoek zal plaats hebben. Aan de beide kinderen werd een plaatsje gege ven in Practische hulp. Treurig eirv- de van twee verwoeste jonge men- schenlevens. Dan gaf het plaatje In de cou ranten vhn Evert Hilten en Johan na Zondag te Buurmalsen een be teren Indruk, die dezer dagen hun 85-jarige echtvereenlging mochten herdenken. Evert zat met welge vallen en saamgevouwen handen In zijn rieten stoel en keek dank baar naar zijn oudje, zooals deze hem een bakje „troost" schonk. Ingezonden Mededeelingen 73. Maar ach, te laat. Kijk maar, de stakker Neemt met een grooten sprong de vlucht, Inplaats daarvan gaan Sam en Jocko Een reisje maken door de lucht De luchtballon verdwijnt terstond Achthonderd meter van den grond. EXMORRA. Dinsdagavond 25 Februari hield de Chr. Jong. Ver een. „Timotheus” te Exmorra en Allingawier in de Ned. Herv. Kerk te Exmorra, onder voorzit terschap van den Wel Eerw. heer Ds. J. van Kuiken haar eerste jaarvergadering voor een goed bezette kerk. Nadat deze vergade ring was geopend met gebed en het laten zingen van Ps. 68 10, sprak de leider, Ds. Van Kuiken, hen een kort woord naar aanlei ding van hetgeen hij had voorge lezen uit Prediker 11 7 tot 12 7. Daarna ging men er toe over het programma dat rijk voorzien was, af te werken. De penning meester gaf een interessant ver slag over de financiën, terwijl de secretaris zijn verslag radio’s ge- wijze uitbracht, hetgeen zeer in den smaak viel. Een inleiding over „Timotheus" werd gehouden, als mede over „Aurelius Augustinus” de bekende kerkvader en over „Jongelingsjaren en vereenigings- leven”. Een en ander werd afge wisseld door samenspraken, voor drachten in ernst en luim, terwijl zoo nu en dan een kleine pauze werd gegeven waarin een zestal jongedames de aanwezigen een kopje chocolade en eene versnape ring presenteerden. Enkele afge vaardigden van zustervereenigin- gen uit den omtrek en ter plaatse, kwamen aan de beurt om een woordje te spreken. Om ruim elf uur sloot de voorzitter deze avond die in alle opzichten als zeer ge slaagd mag worden genoemd, met dankgebed aan God, na vooraf te hebben laten zingen Gez. 180 1. ACHLUM, Geslaagd voor 3e stuurman (groote vart) de heer K. Magendans alhier. 76. De luchtballon daalt, zachtjes hupp’lend Op ’t plat van juffrouw Hupstra’s huls; De deur staat open en zij sluipen Naar binnen zonder ’t minst gedruisch. Maar wat daarbinnen dan geschiedt, Weet Ik op 'toogenbllk nog niet Tiemersma Aram, Secr. Boekhou der. Voor een goede gang van zaken werden de Bestuursleden gekozen over heel de Afd. Ieder lid kan zich daardoor bij het dichtstbij- wonend bestuurslid vervoegen, 't zij met ongevallen of iets derge lijks-. Nog wordt de Ziektegeldrege- Hng besproken, verschillende vra gen werden door den Secr. beant woord. Dit Bestuur zal ook de Afd. Ziekte regelen .Alles blijft zooveel mogelijk ónder hetzelfde beheer. Op verzoek van den Voorzitter gaat de heer S. Brandsma voor in dank aan God, waarna deze ge zellige samenkomst wordt geslo ten. TJERKWERD, 26 Febr. He denavond werd hier in de Chr. School een vergadering gehouden van den Chr. Werkmansbond. Ds. Van Rijs opende de vergadering «te heer Kortenbowe van Hewnstrte. Lutkewierum. Vm. 930 uur <i« v' d. Horst van Deersum. DOOPSGEZ. GEM. Vm. 9.45 uur ds. n. Geen dienst (wegens 'ingjum. Vm. 9.30 uur ds. P. Fm warns. Ytens. Geen dienst Baard. Geen dienst. Workum. Niet ontvangen. GEREF. KERK. Bolsward. Vm. 9.30 uur de. On 't Holt en Nam. 5.15 uur lezen. Tjerkwerd. Vm. 9 uur lezen en Nam. 1.30 uur ds. J. Op ’t Holt. Allingawier. Vm. 9 uur card. D. R Hoornstra (Voorber.). Exmorra. Nam. 1.30 uur cand D R. Hoornstra. Makkum. Vm. 9 uur en Nam. 2 uur ds. H. Kakes. Makkum. Teekenschool. Vm'. 930 uur en Nam. 2 uur ds. S. P. Vermeer Pingjum. Vm. 9 uur en Nam. 1.30 uur ds. Pel (H. A. en Dankz,). Zurich. Evang.geb. 's Avonds 7 uur Ds. Bolman van Schettens. Arum. Vm. 9 uur en Nam 1.30 uur ds. S. van Wouwe. Oosterend. Vm. 9 uur en Nam. 1.30 uur ds. Guillaume. Wommels. Vm. ds. C. J. de Kruik ter en Nam. 1.30 uur lezen. Winsum. Vm. 9 uur en Nam. 1.30 uur ds. W. J. Baan. Er is een zeker aantal niet- pijprookers, die meenen, dat het te veel moeite is om telkens een pijp te stoppen. Laat hen het eens prooee- TABAK MAAKT VRIENDEN WOLSUM, 21 Febr. Oijze zang vereeniging „lendracht” gaf onder leiding van haren directeur, den heer W. Hemminga, haar eerste zanguitvoering voor de dorpsge- nooten in het lokaal alhier. De voorzitter opende de bijeen komst met een kort welkomst woord, waarin hij zijn blijdschap uitsprak over de groote opkomst. Hierna gaf de zangvereeniging pen paar liederen ten beste welke met een daverend applaus werden beloond. Thans kregen we een paar stuk jes orgelmuziek van de dames A. Rienstra en I. Wiersma, hetwelk voor kenners een prachtnummer was. Mej. R. Atsma gaf hierna eenige solonummers ten beste o.a. „O, God geef mij mijn moeder weer” hetwelk prachtig door haar werd gezongen. De Gebr. De Haan zongen met zijn beiden: „Het lied der ruste”, dat in één woord schitterend was te noemen. Daarna zong de zangvereeniging nog enkele verschillende nummers, die zeer in den smaak vielen. In Rijs. r Rijs. Parrega. uur ds. Tammens. Hichtum. uur ds. Geerling. Waaxens. Vm. 9 uur ds. A. W. Feenstra (H. A.). Lollum. Nam. 1.30 uur ds. A. W. Feenstra (Dankz.). Cubaard. Nam. 1-30 uur ds. Wol- fensberger. Maandag 3 Maart, ’s Av. 7.15 uur gemeente-avond, spreker Dr. Stolk van Goutum, (beide beurten coll. Voor de kerk). Spannum. Vm. 9 uur en Nam. 1.30 uur. ds. Lazonder. Wommels. Vm. 9.30 uur ds. En- gelkes. Wommels. Evang. Nam. 1.30 uur ds. Stelma van Tzum. Hidaard. Evang. Vm. 9 uur ds. Vm. 9 uur de heer Kor- Heemstede en Nam. 1025Nucht. kalv. f Graskalveren f 42 Weide schapen f 434 Vette schapen f 27 B f 45 Lammeren 684 Vette varkens f 60 Magere Vette biggen 219 Kleine 25 Paarden Ossen 19 Bokk.enGeitenf f 360 Pinken f 80 f 150 Totaal 4865 stuks. Vette koeien, iets minder. Stieren, prijshoudend. Pinken (Graskalveren), iets stugger. Vette kalveren, ongeveer prijs houdend. Nuchteren kalveren, lager. Varkens, prijshoudend. Wolvee, stil, duur. Gebruiksvee, iets minder. Wolfensberger van Cubaard. Oosterend. tenhoeve van 1.30 uur ds. Guittart. Oosterlittens. Vm. 9.30 uur Ds. G. Brink. Ytens. Vm. 9 uur dr. C. J. Nie- meijer van Bolsward en Nam. 1.30 uur WITMARSUM. Op 19 Febr. ].I. hield de afd. Lollum van de Centrale Bedrijfsver. „Het Platte land” haar vergadering in het lo kaal der Geref. Kerk, onder lei ding van haren Voorzitter den heer M. Wijnia te Lollum. Uit het jaarverslag bleek dat de Afd. 56 leden telde met een totaal verzekerd bedrag van f 131.210. Aan loon werd in 1929 uitgegeven f87.798, terwijl door vrijwillig verzekerden een bedrag van f 13.209 in de omslag moest wor den opgenomen. Er werd ruim f 390.uitgekeerd zoodat de om slag voor de Afd. bedroeg f3.90 per f 1000 arbeidsloon. Door de Afd. Tuinbouw werd aan loon uitgegeven f4455. De onkosten hiervoor bedroeg f 1.04, de omslag daarvoor werd vastge steld op f 0.24 per f 1000 arbeids loon. Per 1 Jan. 1930 is er wijziging gekomen in de Afd. Enkele leden zijn overgegaan naar een andere nieuw opgerichte Afdeeling, ter wijl er ook enkelen hebben be dankt voor het lidmaatschap. Be sproken werd om het centrum der Afd. te verplaatsen omreden de leden zich thans bijna allen bin nen de kring der Gem. Wonsera deel bevinden. Na eenige bespre king werd opgericht de Afd. WonseradeeL Daaruit vloeide voort een bestuursverkiezing; ge kozen werden de heeren: A. F. E' gersma Witmarsum, Voorzitter, S. Brandsma Schraard, Plaatsver vanger, D. Reinsma Gaast, H. BfihMl* IdsagahuiauM m D. IJ. FERWOUDE, 26 Febr. De vori ge week werd door een 14-tal vee houders met hun wunkelielrs teen excursie gemaakt naar de N.V. Koopmans’ Meelfabrieken te Leeu warden, waarvoor door de directie een autobus beschikbaar was ge steld. De geheele Veevoederfabriek werd bezichtigd en allen stonden paf over de bereiding van de ver schillende soorten voeder en roem den vooral de zindelijkheid die elke afdeeling kenmerkte en wij durven dan ook gerust een excursie naar bovengenoemde fabrieken aanbe velen. met te laten zingen Ps. 68 10 en ging voor in gebed, daarna een korte inleiding houdende, gaf hij het woord «aan de beide sprekers die waren gekomen om het doel en werkzaamheden van den bond uit een te zetten. De le spreker begon met te zeggen dat in den tijd vóórdat de bonden bestonden het vooral voor de landarbeiders werkelijk nacht was. In een heldere uiteenzetting drong spreker er op aan dat al de aanwezigen zich zouden aanslui ten bij en lid worden van den bond. Er werd gelegenheid gege ven tot het stellen van vragen. De 2e spreker bracht naar vo ren dat èn hoofddoel én uitgangs.- punt moet zijn, Jezus Christus; hij noemde als 2e punt liefde tot de Nederlandsche Kerk; het geeste lijke dient steeds voorop te gaan, dan pas het stoffelijke, ’t Gaat niet enkel om brood doch meest om Gods Woord. In dit verband werd door den spreker gewezen op het tegen woordige Rusland. Er gaven zich 11 leden op, waarna Ds. Van Rijs de beide sprekers en de aanwezigen be dankt voor de opkomst en het ge zellig samenzijn. Met dankgebed wordt vervolgens gesloten. PREDIKBEURTEN op Zondag 2 Maart 1930. NED. HERV. KERK. Bolsward. Vm. 9.45 uur ds. J. Vink en Nam, 5.45 uur dr. C. J. Niemeijer. Bolsward. Broerekerk. Vm. 9.30 uur en Nam. 5.30 uur ds. J. C. Loor. Nijland. Vm. 9 uur ds. De Vries en Nam. geen dienst Allingawier. Nam. 1.30 uur ds. J. van Kuiken. Idsegahuizum. Vm. 9 uur Ds. van Dorssen. Ferwoude. Nam. 1.30 uur ds. Spij kerboer. Makkum. Vm. 9 uur ds. Spijker boer en nam. 2 uur dr. Smit. Cornwerd. Vm. 9 uur dr. Smit. Makkum. Baptistengem. Voorm. 9 uur en Nam. 2 uur de heer Salverda van Franeker. Wons. Vm. 9 uur ds. G. van Hoe ven en Nam. 1.30 uur de heer Tiete- ma van Zurich (coll, voor Evang. Zu rich). Schraard. Vm. geen dienst en Nam. 1.30 uur ds. van Dorssen. Schettens. Vm. 9 uur en Nam. 1.30 uur ds. Kloek. Witmarsum. Vm. 9.30 uur ds. J. van Kuiken van Exmorra, ’s Avonds 7 uur ds. Van der Veer van Drachten. Witmarsum. Evang. Nam. 1.30 uur Ds. Oskamp van Harlingen. Arum. Vm. 9.30 uur ds. T. W. van der Leij. Kimswerd. Vm. 9.30 uur ds. Swart. Pingjuffï. Vm. 9.30 uur ds. E. van Ruytenberg. Zurich. Evang. Nam. 1.30 uur ds. van Hoeven van Wons. Nam. 3 uur Kinderkerk. Tjerkwerd. Vm. 9 uur ds. J. van Rijs. Dedgum. Nam. 1.30 uur ds. J. van Vm, 9 uur en Nam. 1.30 Vm. 9 uur en Nam. 1.30 Gi I) K i In Oh te we hu De Polderjonge Gi gei voi VU i I '1; ■(t

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 6