FUROL I Ons Kinderboekje. MIJN HAR PT •’S Suï Veemarkt - Sneek Ontvangen Boekwerken: Gemengd Nienws. u De «todtrabrvttrtMMrving. DE alhier waren f 60 ;oed kunnen eierzoeken, zoo mid- BB door Bo: vo< Pau gfamilie in Bolsward hebt, daag. ct. St. te Tjerkwerd. Welkom OOM KEES. OOM KEES. i t over fou- oppassen dan f t f f f 40 15 76 16 87 Ge we teg 55 7 27 P' i kui Ma uui wa I leg ker wa are hui tev per hee en Hu I 1 Wi Fr M mi de co bij w< hu dh ge w< 1 bit eei N; d( de sc „1 ce P ee ce lie tn Pa str Me rin me rui Be Le ws R. ga F. all zui h 01 di Vi ei i: INGEZONDEN Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. Het tooneelbezoek in Bolsward. Daar ik gaarne de geachte redactie van een anwoord wil dienen inzake de risico van tooneeluitvoeringen, is volgen mijn bescheiden meening het gemakke lijkst te vinden door abonnementsvoor- stellingen te geven, gelijk in vele plaat sen met concerten het geval is. Het is thans iets te laat, maar wan- f375 t f f f f f 130 f 26 f - f - f 180 Dinsdag 4 Maart 1930 ;e is. Je had voor deze keer geen raadsels op. Kregen jullie één horloge mei Ik één? Jopie kan nog een Tleneke v. d. M. Zoo was jij daar ook I vo Wi wi Auke v. d. W. Ben je ook liefhebber in slootje springen, Auke? Als het nu niet meer vriest kunnen we haast beginnen hè. Fempie B. Nu maak je het mij ook niet gemakkelijk. Raadsel no. 1 beantwoord ik volgende keer. No .2 is een koe, die geeft vleesch, vet, melk, boter, kaas, enz. is het goed zeg? De postboot „Brankzand” aan den grond. De postboot „Brakzand” van den rij ksveerdienst Oostmahom-Schiermon- nikoog is gisteren op de reis naar hei eiland tijdens dikken mist en lagen wa terstand aan den grond geloopen en tij dens eb blijven vastzitten. Een gedeelte der passagiers heeft per motorbootje den vasten wal bereikt. Het is niet be kend, of de „Brakzand” hedennacht tij dens hoog water is vlot gekomen. „Poma” medicinale appelwijn van fa. Phaff, Winschoten, wordt voor zieken aanbevolen. BRANDSMA’s WINKELS. van der Meulen. oplossing van groep 9 tot en met nu 1". Schouwburg. pan, ko"ék, pen, nap, koe, kok, kan, De prijs is gewonnen door Tjerk J. v. d. kunnen deze aan hei zal H. naar Arnhem worden overge bracht om ter beschikking van de justi tie te worden gesteld. neer een volgend seizoen b.v. de heer Stoop eens heen ging en zich in verbin ding stelde met één of twee goede too- heelgezelschappen om alszoodanig de onkosten te kunnen berekenen en tevens de stukken welke zullen worden opge voerd eens bekend maakte b.v. door middel van Uw veelgelezen blad, dan twijfel ik niet of alle tooneelliefhebbers van Bolsward en Omstreken zullen een dergelijk initiatief toejuichen en een succes alszoodanig niet zal uitblijven, tenzij de tooneelwerken natuurlijk mei eenigen zorg en overleg zijn gekozen. Ik spreek inmiddels de wensch uit dat de heer Stoop een volgend seizoen dat eens zou willen probeeren, opdat wij hier in Bolsward ook eens kunnen ge nieten van werkelijk mooi tooneelspel. Het neemt natuurlijk niet weg dat er altijd een kleine risico aan verbonden blijft, maar is dit in elke onderneming en zaak niet het geval? U, mijnheer de redacteur, dank voor de verleende plaatsruimte. Een tooneettiejhebber. We ontvingen ter recensie een weten schappelijk werkje, getiteld: „De Ta baksplant”, door L. de Koningh, oud- planter. Uitgave van P. J. van den Berg en Co. Commissionairs in Effecten te Amster dam. In dit, op zwaar kunstdrukpapier ver lucht met veel mooie foto’s uit Indië, ge drukt werkje, wordt de geschiedenis der tabak, haar oorsprong, groei en berei ding op populair wetenschappelijke wijze behandeld. Belangstellenden in deze cul tuur kunnen we de lezing van dit werkje ten zeerste aanbevelen. Aanvragen te richten aan bovenge- noemdèn uitgever. Brandewijn No. 1, Jenever No. I Plantinga’s Cognac. BRANDSMA’s WINKELS. Wel wat onvoorzichtig. Zaterdagavond elf uur is op den be waakten overweg nabij het station 01- denzaal een jongeman uit Losser door den extra-trein voor de Leipziger Messe gegrepen en gedood, meldt de „Crt.” Het ongeval, dat aan grove onvoorzich tigheid te wijten moet zijn heeft zich als volgt toegedragen: De jongeman vond den overweg af gesloten; hij plaatste daarop zijn mo torrijwiel aan den kant van den weg en liet den motor loopen, waarna hij onder een der afsluitboomen is gekropen om door middel van het bel-signaal de aan dacht van den overwegwachter er op te vestigen, dat hij passeeren wilde. Door het lawaai van den motor en het mistige weer heeft hij blijkbaar niets gemerkt van het naderen van den sneltrein. Hij werd gegrepen en op slag gedood. Schuttersfeesten, In Mei van dit jaar zal de schutterij „St. Sebastiaan” te Susteren (L.) haar 300-jarig bestaan feestelijk herdenken. Er zal een folkloristische optocht met nationale- en internationale schutters feesten gehouden worden. DE GRUWELIJKE MOORD TUSSCHEN EDE EN WOLFHEZE. VERMOEDELIJKE DADER GEAR RESTEERD. De politie heeft Zaterdag gearre steerd den 35-jarigen handelaar in brei machines J. Hoek onder Ede, die ver dacht wordt van de afschuwelijke mis daad bij Bennekom. De man is gecon fronteerd met mej. Boerwinkel, die hem dadelijk herkende. Hoek echter ontkent alle schuld. In totaal werd een belooning van f 1000 voor de opsporing van den moor denaar aangeboden, n.l. f 500 door de justitie en f 500 door' de gemeente Ede. Zaterdagavond kwamen enkele aan wijzingen bij de politie binnen, welke geleid hebben tot tot arrestatie van Hoek, die zich reeds vroeger aan aan randing van vrouwen moet hebben schuldig gemaakt. Hij werd, schrijft 't „Hbl.”, uitgenoodigd zich op het poli tiebureau te vervoegen, maar toen hij niet kwam, heeft men hem met een auto van zijn woning in de buurt van Benne kom gehaald. De bevolking van Bennekom liep te hoop en nam een zeer dreigende hou ding tegen den verdachte aan, doch men wist hem veilig naar het politiebureau te Ede over te brengen, waar zich een groote menigte verdrong. Met moeite kon de politie de men op een afstand houden. De dader had volgens de verklaringen van mej. Boerwinkel een oud grijs pak aan. In de woning werd een oude grijze jas en vest gevonden, waarop dr Hesse- link dadelijk verschillende versche bloedvlekken aantrof. De broek werd niet gevonden. Ook werd een overjas gevonden, die pas uitgewasschen was. De kleedingstukken zullen in het labo ratorium van dr. Hesselink nader on derzocht worden. Hoek ontkent niet, dat hij op den dag van de misdaad in de buurt van Bennekom en Wolfheze is geweest, maar wel dat hij zich in de bosschen heeft opgehouden. Als zijn alibi geeft hij eenige adressen op, waar hij voor zaken is geweest. Die zaken bestaan in het verkoopen van breima chines op afbetaling en het innen van de termeinen. De man is n.l. agent van de om haar zonderlinge praktijken reeds herhaaldelijk gesignaleerde maatschap pij voor den verkoop van breimachines en de productie van gebreide goederen. De opgaven van den verdachte wor den thans door de politie onderzocht. Waarschijnlijk Dinsdag of Woensdag passen hoor. Maart schudt zijn staart, zegt 't spreekwoord. Het weer is zoo wispelturig dan. Beterschap met elkaar. Gerrit K. te Baburen. Welkom, Gerrit Als het kan maar geregeld meedoen. Jij zult zeker wel g< den in het land wonen. Heb je wel eens wat gevonden? Wij be F. te Haarlem. Ze beginnen hier in Friesland ook al met tulpenbouw, dus een klein proefje van dat mooie daar bij jullie hebben we hier ook al, maar alles is hier na tuurlijk nog veel te klein. Of zus je voor de raadsels helpen mag? Wel ja, maar niet te veel hoor. Eerst zelf probeeren. Rensina M. F., Haarlem. Niet allen kun nen over wat we hier noemen de zware klei grond. Van al dat mooie wat jullie zoo dicht bij hebben, is bij ons niks hoor, geen strand, geen bosch en geen duinen, maar.... wij heb ben oliekoeken en supenbrei, en die heb jul lie lekker niet, daag. Sake H. te Burgwerd. Dat is dan zeker ook een reuzenkonijn, zeg. Wou jij ook Kees graag eens zien. Nou dart, opgelet. Signale ment luidt: lang 2.50 M., dik 1.80 M., rood gestreept colbertje en blauw dito broek, ziet een beetje scheel en stottert erg. Kom je nu volgende week zoo’n mijnheer tegen vraag het hem dan maar eens. Grietje v. d. F. te Leeuwarden. Zoo ben je daar eindelijk weer. Ja, het heeft wel een beetje lang geduurd hè. Maar alles komt wel weer in orde. Ik reken op een langere brief volgende keer, hoor. Tjerk J. v. d. W. te Pingjum. Lees maar eens goed wat ik vooraan verteld heb. zal je wel naar den zin zijn, van harte gefeliciteerd met je verjaardag vent, een prettige dag toe- gewenscht. Mijn dank voor je hiep hiep aan het kinderboekje. Trijntje P. de B. te Comwerd, En toch zoo maar een brief vol hè. Het wordt zeker tegen het voorjaar wel weer wat drukker bij jullie, is 't niet. Je schrijft goed hoor, moest je zelf ook nog muziek kennen hè, een mond harmonica of zoo iets. Jan R. N. te Witmarsum. Welkom in ons clubje hoor. Ik moet er uit jullie dorp nog veel meer hebben. Je blijft zeker gere geld meedoen hè. Kenau K. te Baard. Zoo gauw de vorst over is, moet het zaad al in de bakjes, dan overdag bedekt met glas in de zon en ’s nachts weer in huis halen. Heb je wel eens viooltjes en asters gezaaid? Bloeien heel lang zeg. Ja, dat met die aardappels schijnt men tegenwoordig meer te doen. Hielke, K. te Amsterdam. Wel zeker, vent, welkom hoor. Je moet me eens vertel- len, of je no Willem v. in ons clubje. Zeg is dat een echte auto en kunnen jullie daar allemaal in? Nou, nou een fijn cadeautje hoor. Zeg vent schrijf je een volgende keer met inkt? Siebe v. d. St. te Tjerkwerd. Ook wel kom. Wanneer dus de auto stuk gaat, kun jij hem wel weer in elkaar spijkeren. Ook met inkt schrijven en 'zoo mogelijk netjes en zonder fouten. Gerben v. d. W. te Tjerkwerd. Je moet de konijntjes nog maar even bewaren, dan moet mijn oudste jongen eerst een hok tim meren, dus nog even geduld hoor. Nu, ik zou je voor deze keer ook een 8 geven. Hinke v. d. W. te Tjerkwerd. Wat be doel je, Hinke, met die 8 dagen. O, ik be grijp het al, lees maar eens wat ik vooraan verteld heb, daag. Marten v. d. W te Tjerkwerd. Jij was maar een geluksvogel hè. Zoo, zoo was het Twaalf wijze vroede vaad’ren Spreken ernstig uren lang, Over cellen, kluis en kamer. Over W. C.’s in de gang. Over een oude vroedschapskamer, •- Over bergplaats voor ’t archief. Over Oost en Zuldverbouwing, Over gemakken en gerief; ’n Kamer voor de Secretaris, De Burgemeester, ’t personeel, ’t Wordt een groote volksverhuizing, Ieder krijgt zijn part en deel Drie, vier plannen zijn besproken En nog is men niet tevree, Twaalf zinnen te bevredigen, Heusch, dat valt zoowaar niet mee. Schrikt men dan soms van de kosten, Och, dat is een bagatel. Twintig duizend heele guldens, Nou, die vindt men ook nog wel, Dat bedragje, gaat men leenen, De gemeente is solied. Die belasting moet betalen, Merkt zoo’n aderlating niet. ’t Voorjaar is nu weer in aantocht, Alles gaat weer florisant, Met elkaar, die twintig duizend, De stad, dat is je onderpand. Twaalf wijze vroede vaadd’ren Spraken ernstig kijken sip, Half om half, zoo kan het niet blijven, No. 13 op de wip. Motorongeval. *Te Krommenie is Zondagmorgen de 25-jarige J. van der Kolk, toen hij met zijn motorrijwiel de garage uitreed te gen de pui van een aan de overzijde der straat staand huis aangereden. Met een zware hoofdwonde is de man in het zie kenhuis opgenomen. Voor zijn leven wordt gevreesd. Beste neefjes en nichtjes. Verschillende van onze neefjes en nichtjes die nu 12 jaar geworden zijn, hebben me ge schreven, dat het toch zoo jammer was, dat ze niet meer mee mochten doen. Ja, dat is ook jammer. Ik heb er dan ook over nage dacht en ben nu maar besloten, om de laatste groep tot aan 13 jaar toe gelegenheid te geven mee te doen. In neem nu dus voor loopig van niemand afscheid. Nu de oplossingen. Van groep 1,6 tot 8 jaar. 1. Weesp, Zeist, Diever, Uithuizen, Naar den. 2. 3. boek mooi? Heb je nog meer op je verjaar dag gekregen? Sienke W. A. te Burgwerd. Nee mara, jullie bent ook snaken hoor. Zoo maar de bus aanhouden, pas maar op als er een agent bij geweest was, dan stond je zoo maar op de bon. Gesina de B. te Nijland. Zoo kun jjj zoo goed rekenen. Probeeren of je deze som ook kent 36’/2 (124—12>/2 64 X 21) Nou komt het er op aan hoor. Johanna Tj. te Nijland. Ook op het ijs geweest Jo? of was het nog niet sterk ge noeg? Elisabeth Tj. te Nijland. Zeg Bet, pro beer jij die som van Gesina ook eens, zal wel te moeilijk zijn, denk ik. Nu dan neem je de ’/2 er maar bij weg. Piet Tj. te Nijland. Ik wil je het recept wel geven hoor. Twee liter melk breng je aan de kook, */2 ons boter er in, dan 1 pond meel, er doorroeren, je neemt nu de pan van het vuur en doet er 3 eieren door en 1 ons krenten. Als dat nou geen lekkere postro is weet ik er niks meer van. Aafke Tj. te Nijland. Hè zeg, jij kunt Piet wel even helpen met het recept. Ik ge loof niet, dat je die snoek zou lusten wel? Ja, ’t is lekker frisch de laatste dagen dat zeef ik ook. Wijbe B. te Nijland. Wou jij de raad sels nog gemakkelijker en je hebt ze allemaal goed. Had je de brieven de vorige week ver geten? Behoor jij ook tot de natte snoeken in de laatse dagen? De nu volgende neefjes en nichtjes uit Bolsward: Jetske G. Ja, dat is een heel aardig versje, is je naam nu beter? Zal volgende keer dus een lange brief van je verwachten. Sippie F. Alweer een nieuw lid voor onze club. Wat schrijf ie mooi zeg, Je moest eigenlijk maar geregeld meedoen, is 't niet? Niesje F. Eveneens hartelijk welkom. Ook heel netjes geschreven. Ik zal jullie bei de volgende keer onder schuilnaam schrijven hoor, Wessel N. Moeilijk raadsel, zeg. Het eene loop je overheen en het ander daar loop je in. Maar goed je best blijven doen met schrijven, het wordt al iets beter. Zoo in de vierde klas. Kun je zeker ook wel goed rekenen. Zou je bovenstaande som wel kun nen maken? Zie voor Nijland- Geertje N. Dat had ik niet gedacht, dat er zooveel woorden uit te halen zijn, let maar eens op een der nieuwe raadsels. Ik zou denken Geertje, omdat de paardentram geen lachpaleis is. Johanna de Vr. Zeg je moet maar met kleinere jongens en meisjes knikkeren. Hoe veel krijg je voor een cent 12 of 15. Klaziena B. Heb je dat naaldenboekje geschilderd of geborduurd? Het is daar wel leuk hè. Hoe wordt dat andere nu? Sietze Kr. Wou je afscheid nemen vent, omdat je misschien 12 jaar wordt? Nou lees maar eens wat ik jullie vooraan verteld heb. Ik zal wel vroegtijdig in de krant zetten wan neer ik jarig ben hoor, duurt nog heel lang. Klaas P. Alweer een nieuw neefje en jij bent ook direct maar jarig. Nou, wel ge feliciteerd hoor en een stevige vijf er bij. Hinke en Simon W. Ja een beetje ver geetachtig wordt oom, maar met zoo’n groo te familie is me dat ook niet kwalijk te ne men. Moet je maar niet gelooven, dat de Koningin hier komt en was dat wel het ge val, kom dan maar bij mij op de stoep hoor. Wiepie v. d. W. Nee hoor, dat eerste raad sel is niet goed. Nou, gemakkelijk waren ze deze keer niet. Aan de Veemarkt heden aangevoerd 256 M. en K. Koeien 24 Vette koeien Stieren 5 Vette kalveren 1969 N uehteren kalverenf 215 Schapen Lammeren 312 Varkens 85 Biggen 6 Paarden 7 Bokken en Geiten f 20 Pinken Totaal 2199 stuks. Vette koeien, prijshoudend. Pinken (Graskalveren), goed. Vette kalveren, kalm. Nuchtere kalveren, lager, Varkens, flink prijshoudend. Biggen, lui, duur. Wolvee, lager. Gebruiksvee, iets lager. Vette Varkens p. 1/3 K.G. 34-39 ct. Zouters 37-39 ct. Koeien 45—50 ct. Vette Kalveren 5070 ct. f 180 tot f385 f200 f f Venlo. Kwikzilver. De prijs is deze week gewonnen Joge 12 jaar.’ 1. Schouwburg. 2. Adrianopel. 3- 1 knop. F Witte te Pingjum. Beide prijswinnaars Bureau afhalen. Nieuwe raadsels, groep 6 tot 8 jaar. Om in te vullen. Wat een drukte, wat - Mientje heeft de groote - Zie eens aan, ze heeft de- tot de schouders om- En de droppels schuimend- spatten uit het water- Wat een stapel poppe- Die ons Mientje wasschen- Jurk en boezelaar en- Hemd en broek en wollen - Alles moet zoo schoon als t’- Mientje zucht en zweet- it'1'fn I. werken zacht en zeker nou dan weet ik er niks meer van. Ype v. d. H. Jullie geeft de club maat een fijne naam Excelsior (steeds hooger). Daar mag jullie balbewaarder wel oppassen anders gaat de een of andere keer jullie bal de lucht weer in, zonder terug te komen. Speelgraag. Ja d’r is elke week één die de gelukkig» kans gehad hè, zie maar eens naar het eerste raadsel. Sikke H. Weet je wat het vreemde er van is, Sikke. Als je jong bent vindt je het leuk om jarig te zijn, wordt je wat ouder, dan vindt je het ook nog wel een beetje leuk maar de gedachte dat je al weer een jaar ouder wordt, is dan minder prettig. Dirk H. Nou vent, voordat er weer een flink pak sneeuw ligt, zal die kop er wel weer aangelijmd zijn en kunnen jullie wel weer pikken. Hoe heet jullie club K. M. C. (kost maar centen) of K. M. S. (kost maar schoenen) Geertje T. Ik geloof ook niet Geertje, dat er veel zullen zijn die nu nog naar ijs verlangen. Ik voor mij zie nu ten minste maat liever het voorjaar komen. Hwet biste Ijeaflik riizende simmermoarn, is ’t sa net? Willem E. Allereerst wel gefeliciteerd met vaderis verjaardag, nou ais ik jullie was gaf ik een pijp of tabak en anders een taart, daar krijg je zelf ook wat van. Goed je best doen met schrijven, hoor. Bankje E. Zeg Bauk, oom mag wel meedoen, maar niet meedingen naar de prij zen hè. Ja hoor, die oom van je ken ik wel. Arie H. Daar ben je zeker met de auto heen geweest hè en stuurde moeder toen zelf? Atike H. Gerust hoor, geef me maar zijn beiden of eli heele tijd meedoen nu, _zié vooraan. weer? Wordt dat êen theemuts voor moeder en ben je er haast mee klaar? Jopie v. d. M. Ja vent. Ik heb ook liever dat het voorjara komt. Als het land dan weer vol komt te staan met Pinksterbloemen dan is het ook wel mooi nietwaar. Janke E. Waren deze raadsels dan ge makkelijker dan de vorige week? er was ze ker niet veel nieuws deze week? Dora W. te Gouda. Dat gebeurt zoo vaak, Doortje dat het bijv, bij jullie regenl en bij ons mooi weer is, zoo gaat het ook met sneeuwval. Heb je de bollenvelden in voorjaar al eens gezien? Geert A. te Arum. Bij letterraadsels moet je altijd rekenen. 1, 3, 5, 7 9, 7 5 3,1. In de courant kan zoo’n klein stipje wel eens te veel geplaatst worden. Japke E. te Workumerveld. Nou (eer lijk gezegd) dacht ik, die heb ik verspeeld, dubbel blij, dat je weerom komt. Je hebt nu de schade ook wel ingehaald. 4 kantjes vol Als jij met mijn stelletje aan het stoeien ging nou, dan was het huis te klein. Beetje kal mer schrijven hoor. Ale Y. te Witmarsum. Is dat de School straat,, waar de tram stil houdt? Ik bedoel hier bij de kerk aan die kant van Werkho ven. Ik kom nogal eens in Witmarsum, hoor. Tot volgende week. Een briefje geschreven met goud om rand postpapier (fijn hoor) uit Tjerkwerd, Het gaat over 8 jonge konijntjes, in alle kleuren, maar dat briefje is niet onderteekend, van wie is dat? Aan alle verdere neefjes en nichtjes heel veel groeten, Wat kan men zonder handen vatten. Bij welke bloem spreekt ge altijd over u zelf? Nieuwe raadsels voor groep 9 tot en met 12 jaar: 1. Met 7 letters spel je iets, dat je alle maal geweest bent, maar dat je nooit weer worden kunt 1, 3, 4, 2 vindt je in elk huis. 5, 6, 7, is geen speelgoed voor kleine kin deren. 5, 6, 3, 2, is een waterplas. Een 2, 6, 4, 7 kun je maar zelden zien. Schrijf onder elkaar: een koninkrijk in Europa. een stad in Noord-Brabant. een riviertje in de Betuwe. een jongensnaam, een Nederlandsch eiland. De beginletters vormen van boven naar be neden gelezen de naam van een stad in Zuid-Holland. 3. Wie maakt er de meest gangbare Ne- derlandsche woorden uit „Parmekoek”. Nu allen maar weer aan het werk. Veel groeten, 1 I i I i i I. 9 9 9 I je i 1. "*1 di Z( 01 b< di te st b: VO N. a.s ho fin StE 2. 1. 2. 3. 4. 5. Jan de Gr. Heb je al een keer 200 pun ten gehad? Gaat dat over 2 of 3 maand. Maak je dat beest op wieltjes zeg en het wordt zeker ook opgeschilderd? Rika D. Ja hoor, het schrijven wordt beter, maar ik kijk gewoojilijk niet ten. heen. Een beetje beter oppa komt het wel goed. Christma D. Netjes geschreven hoor. Kun je ook al breien en stoppen. Zeker moe der'wel eens geholpen, niet. Anna de J. Ik heb van beiden hoor, jongens en meisjes. Geeft dat geen last met de kippen zoo’n duif bij in het hok. Ze vech ten zeker wel eens met elkaar. Dirkje de J. Helpt Ytje je misschien wel een beetje met de raadsels? Mag gerust hoor, in welke klas zit je? Ytje de J. Ja zeg, die tijd van rappor ten en verhoogen komt nu weer aan. Nü ik geef voorloopig niet meer dan 7 hoor. Theodora A. Als antwoord op je vraag lees je maar eens wat ik S. Kr. antwoord. Dus een volgende keer dan maar gewoon weg Dora hè, wil je brief dan ook maar zoo onaerteekenen, daaaaag. Jopie D. Welkom hoor. Ja vent, ik heb wel eens een eekhoorn gezien, dat was een keer in Gaasterland. Mooie beestjes zijn dat hè? Tot volgende keer hoor. Martijntje J. Laat ik nou eerlijk zeg gen, jullie brieven zijn me nooit te lang. Hoe meer jullie weet te babbelen hoe ge makkelijker voor mij het antwoord, dus daar over maar geen zorg, Martijntje. Joh. de Vr. C. A. B. één twee drie gaat nooit verloren, is het zoo niet, vent? Zoo wil jij ook al muzikanf worden net als vader hè. Nou blaas voorloopig maar niet te hard, hoor. Jannes de Vr. Zeg, dan moet je als je tijd hebt eens een kleine teekening voor me maken, doe die dan eens bij je brief in, wil je? Diedrich R. Hoe kom je daar nou ineens bij, gevallen zeg, zeker je linkerarm, wordt het al wat beter? Zal je zeker wel een week of drie mee moeten rondloopen, wat is ’t wat niet. Geert S. R. Denk er om zeg, de gaten in het eierrekje niet te groot en ja, ook niet weer te klein. Het komt nogal precies. Getie D. Zoo, kun jij al fietsen, dat is verbazend gemakkelijk, vooral als je zooals jullie, in den zomer kampeert. Je kunt dan zoo gemakkelijk van die mooie fietstochtjes maken. Wel een goeie meester zeker. Beter schap met zusje. Luutzen P. Het was deze week niet ge heel in orde met je wel? Eén raadsel was niet goed, dus nog maar eens, houd er de moed maar in. Hidde O. Had je geen zin in voetballen vorige week, of had je alles stuk geschopt? Leuk zeg, dat boek, moet je maar niet pro- beeren Krumeltje na te doen, hoor. Sippie v. d. H. Heb jullie die eieren dan altijd weggegooid. Het is jammer, hier volgt gauw een recept. Braad 2 ons boter in een pan niet al te bruin, doe hier 2 kippeneieren bij, laat alles lichtbruin bakken, neem nu 3 haneeieren vooral heele, schil deze eerst goed dik en leg ze voorzichtig op het reeds klaar gemaakte baksel. Als je ze dan nog niet lust '1 BRIEFWISSELING. Eppie Br. te Sneek. Ja vent, er zal van het schaatsenrijden wel niet veel meer ko men. Dan de volgende winter maar weer met frisschen moed aan den gang. Heb je zin aan de verhuizing? Joukje W. te Burgwerd. Gelukkig zeg, dat allen weer beter worden. Nu maar op- Een zucht van verlichting is door Ede en omgeving gegaan toen de arrestatie van den vermoedelijken dader bekend werd, niet al leen ter wille van de reputatie van dit prach tig zomeroord, maar zeker ook omdat de af schuwelijke moord op mej. Koperberg niet onopgehelderd mocht blijven. Hoe de gevoelens der bevolking waren, bleek uit de bedreigingen, welke jegens den arrestant geuit werden. Tot twee uur ’s nachts stond het vol in het smalle straatje naast het stadhuis, waar het politiebureau gevestigd is. De ruimte voor den ingang van het bureau werd door twee agenten vrijge houden. En het commentaar der menigte op het misdrijf en den dader ^was slechts voor één uitlegging vatbaar Verder wordt gemeld: Zaterdag is mejuffrouw Boerwinkel naar Arnhem gebracht, waar bloed is afgetapt in verband met het onderzoek van dr. Hesse- link. De aangehouden verdachte blijft tot heden nog hardnekkig ontkennen. Verklaringen die niet kloppen. De verklaringen van den verdachte van den moord op juffrouw Koperberg blijken, naar wij in „Het Volk” lezen, bij het on derzoek niet juist te zijn. Hij heeft verklaard op den middag van den moord verscheidene personen in de omgeving te hebben bezocht, maar de getuigen, die ter zake worden ge hoord, bevestigen zijn mededeelingen met. De aanhouding van den verdachte is met twee dagen verlengd; verwacht wordt, dat hij Woensdag ter beschikking van de justitie zal kunnen worden gesteld. Biggemoal en moal for jonge keallen. BRaNSMA’s FOURAGEHaNNEL. 2. J 3. l I 1

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 2