Wagens en Trucks Me kwaliteit! Massa omzetü I uuouier ft. j. qsihga. Boaiwi W. PALSTRA (fvi.MII Laagste prijzen S. HENGST 1 •m 1S 11 ’H COMPLETE M I. BREKNINKMEI1EN ZONEN h I I STOFFEERIOG Kinderpakjes geheel gevoerd. \tBLOMKE” BOL-SWARD. PGexSINMHU Official Ford Dealer - BOLSWARD - Tel. 86 M Advertentiën. Uw Jongen Kleed en wij Reuzensterk en Goedkoop Pt w In folksforhael I' II Pastoor Heumann’s Geneesmiddelen Woi I -(«)- Inval in een speelhuis te Bombay. De politie deed Dinsdagnacht te Bombay een opzienbarenden inval in een speelhuis. Zij arresteerde een honderdtal personen en confiskeerde een groo- te som gelds. bijeenkomst teruggekeerd, was ’t met de beslissing van zijn plaats vervanger niet eens, wat den inval der politie ten gevolge had. de mi HET BESTE ADRES VOOR HENNAARDERADEEL, van 6 tot 12 Maart 1930. Geboren: Jannetje Albertje, d.v Uiltje vu der Lelj en Hlnke Zljlstra op koi te inl me 1 tra dei uit 24 bil At troch T.W.SYTSTRA 112 bledsiden. Priis f0.90. Inlichtingen bij de Wasch- verzender Hid Herostr. 2 - BOLSWARD lii Wij brengen een groote sorteering CU. DlFLAKKEB. Burgerlijke Stand BOLSWARD, van 7 tot en met 14 Maart 1930. Geboren: Elisabeth Bertha, d.v. Theodoor van Bergen en Akke El- zinga. Doekele, z.v. Titus van Wie ren en Uilkje van der Wal. Gehuwd: Albert Hollander en Luutske van der Kam. Overleden: Tjeerd Abma, 54 jr. Anna Bangma 57 jr. Klaas van Ringh 84 jaar. dyl 25 ins dei aai Vliegongelukken In de nabijheid van Bizerte stort te een watervliegtuig van de zich daar bevindende marinevliegschool in zee. Het gelukte den piloot ech ter nog op het laatste oogenblik zijn toestel zoodanig op te vangen, dat het goed op het water neer kwam. Pp dat oogenblik sloeg plotse ling door tot nog toe onbekende oorzaak een hooge steekvlam uit hét toestel, waardoor dit geheel in vlammen werd gehuld. Niettemin konden vijf van de zes personen, die zich aan boord be vonden, gered worden, dé zesde kon niet tijdig uit het toestel ko men en verdween met de resten van het vernielde vliegtuig in zee. Ook boven het vliegtuig Istres bij Marseille vond een doodelijk ongeval plaats. Een Jeerling-vlieger, die voor een oefenvlucht was opgestegen, wilde landen toen rij, even voor het vlieg tuig den grond raakte, een verkeer de manoeuvre uitvoeren. Het toestel sloeg tegen den grond en werd geheel vernield, de leer- ling-vlieger werd zwaar gewond naar het militair hospitaal vervoerd waar hij kort na aankomst over leed. Waarschuwing tegen zwendel De hoofdcommissarris van poli tie te Rotterdam waarschuwt dag bladen en periodieken hoofdzake lijk in het buitenland verschijnend geen advertentie op te nemen van de Alg. Handelsmij. voor Industri eele Producten, welke worden aan geboden door de International Publicity Company, gevestigd aan de Willembuitenweg te Amster dam. Het publiek wordt verzocht, in dien deze advertenties mochten voorkomen, hierop niet in te gaan en geen geld te zenden, daar dit als verloren kan worden be schouwd. Een winstgevend bedrijf. Er wordt nog veel gesmokkeld langs de grens tusschen Duitsch land en Limburg ondanks de scher pe cont.ole aan weerskanten. De Duitsche beambten vooral treden streng op, na enkele sommatie wordt dikwijls van de vuurwape nen gebruik gemaakt. Voornamelijk worden de smok kelwaren als koffie, tabak, thee, cacao enz. per auto over de grens gebracht. Niet alleen Duitschers en bewoners der grensgemeenten houden zich met het winstgevende en tevens gevaarlijke smokkelbe drijf bezig, ook Nederlanders uit streken, ver van de grenzen gele gen, beoefenen met meer of minder succes het smokkelaarsberoep. Dikwijls doen de beambten be langrijke aanhoudingen, maar dan is er ook niet zelden verraad in het spel. De winkels langs de grenzen vooral maken uitstekende zaken nu het smokkelen zoo bloeit. En van een vermeerdering van den s®ok- De risico van het vak. Tijdens een vertooning in het variété-theater Scala te Antwerpen had een griezelig en angstwekkend voorval plaats. Bij het vertoonen van zijn dres suur werd de wilde-dierentemmer Alenziras onverhoeds aangevallen door een van zijn hyena’s. Eer het publiek begreep hetgeen voor hun oogen plaats vond, had het hier woest geworden dier zijn, meester de geheele bovenlip en een gedeelte van den neus afgebeten, alsmede, andere kwetsuren in ge laat en hals toegebracht. In allerijl toegeschoten knechten van den temmer brachten hem bui ten verder gevaar en dreven de hyena in zijn hok. Hoewel de ver wondingen ni(ett levensgevaarlijk werden geacht, moest Alenziras toch onmiddellijk naar een zieken huis worden getransporteerd, al waar hij ter verpleging is opgeno- maa. WONSERADEEL, van 6 tot en met 12 Maart 1930. Geboren: Jacobus, z.v. Jelle Arjen Engelsma en Froukje Wier sma te Tjerkwerd. Ina, d.v. Johan nes Antonides en Roelofje van der Linde te Tjerkwerd. Geische, d.v. Sjoerd Bakker en Aaltje Wiersma te Dedgum. Frederika, d.v. Klaa> Zweepe en Hendrikje Kuik te Makkum. Trijntje, d.v. Pieter Ber kenpas en lebeltje de Leeuw te Menaldum (geb. te Zurich). Ondertrouwd: Sijbren Miedem.i en Margaretha Overman te Zurich. Gehuwd: Klaas Zandstra' en Wilhelmina Helena Paulina Maria Tigchelaar. Overleden: Trijntje Tuinsma 74 jr., echtg. van Jacob Adema te Arum. Sjoukje Bijlsma 80 Jr., echtg. van Eelke Visser te Makkum. An dries Bergsma 61 jr., echtgen. van Hittj-e Brouwer te Arum. Bjettje Haagsma 78 jr., echtg. van Klaas Heins te Exmorra. kelhawidtel van Limburg naar Duitschland kan men verzekerd zijn nu sinds 5 Maart de invoerrechten in Duitschland van thee en koffie aanzienlijk zijn verhoogd. L voorna. chg A 4 4.£ j k V BBA R TSEW-A middelen! De in brand gestoken auto bij Regensburg. De van moord beschuldigde koopman Tetzner heeft thans ein delijk een bekentenis afgelegd. Hij heeft verklaard den onbe kende, dien hij tusschen Leipzig en Hof had uitgenoodigd om mee te rijden in zijn auto, met benzine overgoten en daarna de benzine in brand te hebben gestoken, zoodat de man bij volle bewustzijn was verbrand. De vrouw van Tetzner heeft van alles geweten en heeft de plannen goedgekeurd. Zooals men zich zal herinneren was Tetzner z.g. in zijn auto ver brand, om zoodoende een groot be drag van de levensverzekering in handen te krijgen; het lijk van den onbekenden medereiziger moest voor dat van Tetzner doorgaan). Jeugdige inbrekers. Te Rotterdam is ingebroken in het veilingsgebouw aan de Vier- hovenstraat. Er werden zestien pakjes siga retten ontvreemd. Aangezien dit gebouw al meermalen bezoek van inbrekers ontvangen had, werd het door de politie scherp in het oog gehouden, met het gevolg, dat de zen keer de heele inbrekersbende op heeterdaad betrapt werd. De daders bleken te zijn W. M., H. B., A.K. en H. de L., de drie eersten 11 jaar, de laatste 9 jaar oud. Zij bekenden, reeds driemaal in gebroken te hebben, waarbij het hun voornamelijk om sigaretten te doen was. Onder de brug van de Delfts- havensche Schie hadden zij hun op slagplaats van gestolen goed, waar bij 'onderzoek nog een paar hon derd sigaretten gevonden werden. De winkelsluitingswet. Er wordt in 's Lands vergader zaal druk en zwaar geboomd over de verschillende artikelen dezer wet. Enorm veel overleg is er noodig om de vele moeilijkheden te over winnen. Men vordert daarom slechts langzaam. Art. 2 bepalende dat winkels niet geopend mogen zijn op Zondag en tusschen 8 uur ’s avonds en 5 uur ’s morgens op werkdagen is aan genomen. Ook art. 3 is deze week aange nomen. Dit artikel slaat op de uit zonderingsbepalingen, deze zijn o.a.: Het Zondagsverbod vindt geen toepassing voor brood- en banket- winkels op 1 Januari, 24, 26, 31 December. Voor bloemenwinkels op 1 Januari, 14, 15 Aug., 1 en 2 Nov., 24, 26 en 31 December als die op Zondag vallen. Winkels die melk, room, visch en fruit verkoopen, mogen op Zondag tot 12 uur open zijn. Brood- en banketbakkers mogen hun winkels op Zondag gedurende 4 uren ope nen, tusschen' 9 uur v.m. en 8 uur nam. In het algemeen mag er op Za terdag tot 10 uur verkocht wor den en op de dagen vóór Hemel vaartsdag, Goede Vrijdag, Maria Hemelvaart en Aller heiligdn, in winkels die op die dagen gesloten zijn. Voorts van 25 November tot 5 December en van 18 tot 24 Dec. Bloemenwinkels mogen ook op 30 December langer open blijven en brood- en banketbakkerijen op 31 December. Ten slotte bepaalt dit artikel dat ook kappers- en barbierwlnkels op Zaterdag, de avonden voorafgaan de aan de vier genoemde feest dagen en op 24 Dec. hun winkel langer open mogen houden n.l. tot 11 uur, maar na 10 uur mag alleen worden geknipt en geschoren. In het nog te behandelen art. 9 zal de bevoegdheid van gemeente lijke verordeningen betreffende de Zondagsluiting nader onder de oogen worden gezien. We zullen trachten onze lezers regelmatig met de verschillende bepalingen dezer zeer actueele wet op de hoogte te houden. De ontevredenheid onder de Russische boeren. In Zuid-Rusland is de beweging der boeren tegen de agenten der Communistische partij groeiende. Volgens ejen bericht uit Zuid- Rusland zijn de boeren vooral ge prikkeld over het feit dat groepen groote boeren naar het uiterste Noorden des lands worden gezon den. Ook in de steeds sterker toege paste onteigening van boerenhoe ven ten behoeve van de communale boerenbedrijven vindt de verbitte ring voedsel. All gemeentebestuurderen het niet eens zijn. De heer Klokman, wethouder en loco-burgemeester van Hummelo en Kep, heeft een klacht ingediend bij den officier van justitie tegen het optreden van den gemeente-veld- wachter. Laatstgenoemde heeft een Inval gedaan In een besloten nachtelijke bijeenkomst, waarvoor de loco- burgemeester verlof had verleend De burgomeester, voor bedoelde Bij het ruim 30 jaren geleden oprichten van Hengst’ Goedkoope schoenwinkel zijn bovenstaande 3 factoren de fundamenten ge weest. De elk jaar grooter wor dende omzet heeft ons met ver- trouwen op deze fundamenten den, die op de auto zat, geraakte* doen doorbouwen. Het openen van onze winkel Schildwijk, en de noodzakelijk ge worden vergrooting der winkel Blauwpoort, is het beste bewijs van de hechtheid der fundamenten. Wij nemen deze gelegenheid dan ook te baat onze klanten te danken voor het groote vertrou wen in ons gesteld en verklaren met overtuiging U in dit vertrou wen nooit beschaamd te zullen stellen. Bij het ingaan van dit voor- jaarsseizoen zijn wij besloten de prijzen weer lager te stellen, niet twijfelende, of deze thans uiterst geslepen prijzen weer een belangrijke omzetvergrooting te weeg moet brengen. ,,’t Is zoo plezierig goedkoop te zijn”. Voor enkele prijzen, zie de ad vertentie in deze courant. GOEDKOOPE SCHOENWINKELS «DB VO1TBALMATCH- Drama in drie bedrijven door? Plaats der handeling het terrein van Schiedam II. Personen: Een elftal van Schiedam II, Een elftal van C. V. V. IV, veel publiek, supporters, eenige agenten, dok toren, verpleegsters en een ziekenauto. Eerste bedrijf. De bal rolt. 44 voeten maken schopbeweglngen. Kopstooten wor den gelanceerd, linksche en recht- sche botsingen worden uitgedeeld. Een der spelers van Schiedam 11 <de heer L. A. krijgt het bruine monster te pakken, vliegt langs de lijn, ziet geen spelers, geen publiek, geen bal, geen lijn, geen doel meer en botst met een 40 K.M. vaart te gen één der doelpalen, schrikt plot seling terug en blijft liggen. Het Spel wordt gestaakt. ’t Gordijn valt. Tweede bedrijf. De vliegende speler van Schie dam II wordt het veld uitgedragen en is nog niet weer tot de werke lijkheid terug gekeerd. Zijn verloofde (tusschen het pu bliek) raakt zoo overstuur, dat ze bewusteloos ineenzinkt. Veel hulp vaardige handen met Eau de Co logne, ijswater, pepermunt, enz., dokter en verpleegster bemoeien zich met het geval. De echtgenoote van den speler E. P. meenende, dat haar echt vriend dit ongelukje overkomen is, krijgt het op d’r zenuwen. Voordat iemand het verhinderen kan rent deze dame het veld op en vliegt den inmiddels op het terrein verschenen agent van politie em den hals. ’f Gordijn valt. Derde bedrijf. De ziekenauto wordt gerequi- reerd. De nog niet tot zijn positie ven teruggekomen speler L. A. wordt naar het ziekenhuis Cool- singel vervoerd. De inmiddels weer bijgekomen verloofde wordt door sportbroeders getroost. De agent heeft de omhelzende juffrouw ge kalmeerd en bij haar ongedeerden echtvriend gébracht. Het publiek brult: Leve de voetbalsport! ’t Gordiin valt. EINDE. STOOMWASSCHERIJ SMEEK 'ii De toestand in Britsch-Indië. De bekende Britsch-Indiër Gan dhi is Woensdagmorgen met zijn pionierstroep van lijdelijk verzet- plegende vrijwilligers zijn marsch ter lengte van honderd mijl naar de Golf van Cambay begonnen tot ’t inzetten van zijn campaijne ten behoeve van de algeheele onafhan kelijkheid van Indië. Van het vertrek van Gandhi naar de Golf van Cambay waren groote menschenmenigten getuige, die zich reeds vele uren tevoren verzameld hadden en van de school van Gan dhi af aan beide zijden van den weg een haag vormden. De'belangstelling van de bevol king was zoo groot, dat de stad Woensdag bijna als uitgestorven was. Woensdagmiddag zal Gandhi te Asali de bevolking waarschijnlijk toespreken. Naar aan de „Daily Express” uit Sabarmati wordt gemeld, namen Woensdag ongeveer 20.000 aan Ghandhi’s avondgebed deel. Voor het geval hij gearresteerd wordt heeft hij last gegeven dat Abbas Tayabja, een hooggeplaatst rech ter, de leiding van de beweging op zich zal nemen. De correspondent meent, dat een arrestatie alleen dan zal plaats hebben, wanneer Gandhi in feite op het zoutmonopolie der regeering inbreuk maakt. WIJMBRITSERADEEL van 3 t/m 8 Maart Geboren Bernardus zv Sake Bosma en Roelofje Huver te Tirns. Fimme zv Wessel Veen, stra en Maaike Bootsma te Reeg. Meike dv Pieter Schotanus en Akke Regeling te Woudeend. Jo hannes zv Gerrit de Jong en Tecla Feenstra te Oosthem. Sophia Margaretha dv Luitjen de Jong en Maijke van der Meu ten te Woudsend. Akke dv Laas van der Zee en Hiltje Appelhof te Westhem. Taetske dv Berend Visser en Grietje de Jong te Jutrüp. Gehuwd Hedde Wiebe Caze. mier te Groningen en AnnaOkma te IJpecolsga. Overleden Tietje Pruiksma 63 jr. wed. van Johannes Osinga te Woudsend. FRANEKERADEEL van 27 Febr.—6 Maart Geboren geene. Overleden te TzumPietje Douma 77 jr. echtgen. van Frans Tinga. BAARDERADEEL van 27 Febr.5 Maart Geboren te Jorwerd: Trijntje dv Hermanus Sienema en Eliza beth Holkeboer. Gehuwd: Koenraad Abmaen Froukje Terpstra beiden te Hij- laard. Douwe Feitsma te Ooster- littens en Rinske Bartlema te Menaldum. Overleden te JellumGetje Schuurmans 74 jr. wed. van Sijbren Jellema. WORKUM, van 7 tot en met 13 Maart 1930 Geboren: Wiebrlgje Maria, d.v’ Sebastiaan Jongstra en Thekela Maria Visser. Pieter, z.v. Lolke Folkertsma en Antke Smid. Anna, d.v. Simon Smids en Martha Scho. tanus. Gehuwd: Geene. Overleden: Pieter Vettman 76 jr., wedn. van Aaltje Veldman. daaronder en bekwam ernstige kneuzingen, zoodat hij in het St Anthoniusziekenhuis et IJmui- den (O.) moest worden opgeno men. De chauffeur kwam er met den schrik af. •ui t Uitbreiding der Sopla-fabjrie- ken. De békende Sopla-fabriek kan in Amersfoort niet voldoende werk krachten krijgen in hoofdzaak vrouwelijk personeel. Sedert kort is nu een filiaal ge sticht te Harderwijk, men heeft daar nu reeds 35 werkkrachten in dienst. Het voornemen bestaat om ook de te Amersfoort gevestigde fa briek uit te breiden. Een niet betrouwbaar gemeente ontvanger. De gemeente-ontvanger van Pa- peridrecht is Zaterdagavond door de marechaussee gearresteerd, meldt „Het Volk” in verband met ’t ontdekken van een fraude in zijn administratie. Naar vernomen wordt zou er een tekort zijn van meer dan f25.000. De boeken zijn in beslag genomen. Na verhoord te zijn is de ontvan ger voorloopig weer op vrije voe ten gesteld. fa Huw. Daake, z.v. Tjebke lema en Wijtske van de; Meer tt Wommels. Overleden: Riemer Rlemerstna 79 jr., wedn. van Jantje Braaksma te Wommels. Wlerd Qletema 61 jr. echtgen. van Lolkje Brouwer té Welsrijp (overl. te Leeuwarden) Janke Bakker 90 jr., wed. van Wiebren van Dijk te Oosterend. Vrachtauto gekanteld. Bij het uitwijken voor een wiel rijder is een vrachtauto der Ned. Spoorwegen op de Driehuizerkerk- weg te Velsen van den weg afge raakt en gekanteld. Een 13-jarige knaap uit IJmui- i1 W. VAN DER WERFF Reparateurs origlneele Ford Onderdooien Groote voorraad voor alle modellen Hf Na’ De Polderlonge MOET UHET PROBEEREN DAN WEET U VOOR DE VOLGENDE WEEKWAAR U MOET LATEN «WASSCHEN i Hi1’ i 5T TELAO5 steeds ook voorradig in ’t Alleen-depót Centraal-Drogisterij TROMP, Sn eek Oosterdijk 57 Tel. 437 Postgiro 130596 Aldaar ook steeds verkrijgbaar HEUMANN’S DIERGENEESMIDDELEN Het groote Pastoor Heumann-boek, 352 bladzijden, 150 afbeeld, ontvangt gratis en franco ieder lezer, die zijn adres inzendt aan L. Heumann en Co., Amsterdam C 56, Staalkade 4 Briefkaart voldoende. GROOTZAND 50-56 SNEEK I

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 10