am u I BEZUINIGING ia. ui. H. m ter HIE01EH Voor Lompen en oude Metalen krijgt men in ’t pakhuis van 1.8. VAN OEN OEVER i ZONEN de hoogste prijzen. DW 1 J. 8. VAD DEK OEUER ZB. MET DE SCHOONMAAK i iüi® twit Gebr. Wolke 2000 I f h Uitslag van da STOFFEN RECLAME JiH Loopers Nieuwstijdingen. ARTIKELEN die wij zéér goedkoop verkqopen. China Matten in alle soorten t Zii En On to Di to Wa f 1.15 Tot Ik Ba wordt I H boven 30.00 HI a Gefingeerde berooving. Onlangs vermelden we, dat èen bediende van het bestuur De voorstelling kon eerst worden hervat nadat de po litie een deel der bezoekers verwijderd had uit de zaal. Veiligheidshalve liet men ’n deel der verlichting aanblij ven. Reclame Jrtantet, J(oed, dfandschoenwen Xousep 1.48 1.25 0.48 0.36 Nu Jal D( Al Uit VI U Zéér beste verf in bussen. BRANDSMA’s WINKELS. 1 16i IN M Di Afd. BOLSWARD Ik Om Vol Hl) Een RECHTER HAND Inbraak te Voorburg. Woensdag is tijdens afwe zigheid der bewoners inge broken in perceel Koningin- nelaan 70, waar tevens is ge vestigd het kantoor van den ontvanger der directe belas tingen, meldt de „Crt.” Bij zijn thuiskomst be merkte de bewoner, dat aan de achterzijde van zijn wo ning de afsluitvensters wa ren verbroken en men zich van dien kant toegang tot de woning had verschaft. Het geheele huis is doorzocht en alle kasten en laden overhoop gehaald. Ook het kantoor van den ontvanger is aan een gron dig onderzoek onderworpen. Men heeft er alle kasten en lessenaars opengebroken; ’n poging om de brandkast te forceeren is echter mislukt. Ten nadeele van den be woner is slechts een bedrag aan contanten van ongeveer f 70 ^ontvreemd alsmede een gouden dameshorloge. GAAT U TROUWEN? GAAT U VERHUIZEN? BETREKT U 'N NIEUWE WONING? WENSCHT U UW WOON, QF~~ SLAAPKAMER TE VERFRAAIEN f 1.45 f 3 40 wordt alom gevraagd, natuurlijk ook bij het aanschaffen van nieuwe kleeding. Vandaar dat voor a! onze Confectie bezuinigingsprijzen zijn toegepast, dikwijls hooren we dan ook vap onze clientèle dat de prijs in verhouding tot de kwaliteit geducht meevalt. Muntstelsel in de Vaticaan stad In de tweede helft van dit jaar zal, volgens de „Popolo di Roma” de Paus toestem ming geven tot het uitgeven van een eigen pauselijke muntsoort voor de Vatikaan- sche stad. De muntseries worden ge slagen in goud, zilver, nik kel en brons. Zij zullen aan de eene zijde de beeltenis dragen van Paus Pius XI met het pauselijk wapen en met' het jaartal van de Pontifica- tie, en aan de andere zijde de datum van uitgifte en de waarde. De Italiaansche munt stelt den graveur Misfruzzi1, een der bekwaamste kunsthand werkers van de Munt, ter beschikking van het Vatikaan voor de uitvoering van de ontworpen plannen. Het uit geven van deze nfeuwe mun ten vindt thans voor het eerst sedert 1866 weer plaats Door het in circulatie bren gen van een eigen munt wordt de souvereiniteit van Nu samen f 1.40. 1 fl. Spaansche wijn f 1.25 y2 fl- Advocaat Wij brengen prachtige stoffen Japonnen van 10 00 tot 20.00 van 15.00 tot 25.00 Nu samen f 1.55. Alles eerste klas! BRANDSMA’s WINKELS. Gr. Dijlakker - BOLSWARD der Parijsche beurs buiten Bfli is een RITSEMA STOFZUIGER welke wy aanbieden voor Fl. 95.00 Bij contante aankoop hiervan geven wij tydelyk EEN PRIMA ELECTR. STRIJKIJZER CADEAU. GEWONE HANDELSPRIJS Fl. 125.00 E Hidaard. Z. Nam. IJ «11 uur cand. O. Huistra vai arti Wa zijn toni V woi be» aan ken. toi kla; twij een jen V den tóe Zeer geschikt adres voor Huishoudelijke Houtwaren In prima kwaliteit en tegen concurreerende prijzen. Grens-lnddent. Een draadl. bericht uit Boekarest meldt, dat roode soldaten in Tiraspol aan de Russisch-Roemeensche grens met machinegeweren op Roe- meensche kerkgangers heb ben geschoten. No. 25 - 1OO - 200 - 225 - 250 Een posttrein tegen gehou den. Uit Britsch-Indlë gemeld: Stakende spoorwegarbei ders hebben Woensdag een posttrein van Bombay naar Calcutta in de nabijheid van Nagpoer tegengehouden. Vijf en twintig stakers plaatsten zich op de rails en verhinderden den trein ver der te rijden. Met een extra trein werd ’n sterke politiemacht gezonden die de stakers arresteerde. Na een oponthoud van vele uren kon de posttrein door rijden. Een tooneelincident te Dantzig. Herhaaldelijk gebeurt hei tegenwoordig dat Duitsche stukken die in Berlijn, zon der protest kunnen worden opgevoerd elders aanstoot wekken. Zoo kwam het dezer dagen te Dantzig tot incidenten bij de vertooning van „Cyan- kali” een stuk waarin Friedrich Wolf het abortus vraagstuk behandelt. Een deel van het publiek begon bij het eerste bedrijf te fluiten, de stinkbommen en andere projectielen werden naar het tooneel geworpen. Oude landeigenaar vermoord Op het landgoed Bredow bij Neu-Buckow (D.) is de 69-jarige eigenaar Beste ver moord. Op het landgoed was de laatste weken driemaal inge broken, zoodat het voor de hand ligt, dat Inbrekers het misdrijf hebben gepleegd. Thans zijn twee verdach ten een tuinman en een stal jongen, die op het landgoed werkzaam waren, gevangen genomen, verdacht van den moord. Voetbal. x Zondagmiddag speelt C. A B. 1 tegen L. S. C. I van Sneek een vriendschappelij- ken wedstrijd. Juist iets voor U! Deze week en de week na Paschen zullen wij de vol gende reclameaanbiedingen doen: 1 fl. Spaansche wijn f 1.25 1 pot Boerenjongens -0.75 Een vreemd geval. Ongeveer veertien dagen geleden kwam de Duitsche stoomtreiler Jade van de Si- lesia-Reederei te Wesermun- de van Antwerpen te IJmui- den binnen, naar het heette om proviand en kolen in te nemen, waarna het vaartuig wederom ter visscherij zou uitvaren. Na binnenkomst heeft men van den schipper, noch van de reederij iets vernomen, terwijl de zich nog aan boord bevindende equipage niet van het noodige proviand is voor zien, omdat er geen geld aanwezig is en ook niet door de reederij gezonden wordt. Thans heeft de bemanning wegens een loonsvordering over een tijdvak van eenige maanden, beslag doen leggen op het in de Haringhaven liggende Duitsche vaartuig. troffen, zouden zich op hem gewor pen hebben, hem hebben be dwelmd en ten slotte een be drag van 75000 francs heb ben ontroofd. Daar de bediende zeer goed stond aangeschreven, twijfelde men aanvankelijk niet aan de juistheid van zijn verhaal, totdat een inspecteur van politie argwaan kreeg en vermoedde dat de gehee le geschiedenis door het „slachtoffer” zelf was be dacht. Bij het verhoor viel de man spoedig door de mand. Hij had op de beurs gespeculeerd was zijn eigen geld en dat van zijn schoonvader er bij ingeschoten en had zich daar om de 75000 francs willen toeëigenen. Het bedrag werd ergens achter de verwarming in zijn geheel teruggevonden. bewustzijn in zijn kantoor in het Vatikaan 'uitdrukkelijk het beursgebouw was aange- gedemonstreerd. Het vraag- Eenige individuen stuk van de uitgifte van pa piergeld zal naderhand in studie worden genomen. Smakelijke graskaas. BRANDSMA’s WINKELS. Een zakkenroller geknipt. In de binnenstad van Den Haag trok een vreemdeling de aandacht van een der be ambten van den Haagschen vreemdelingendienst. Daarom werd hem ver zocht even mede te gaan naar het hoofdbureau van politie, waar hij zich als vreemdeling niet voldoende kon legiti- meeren. Bij onderzoek bleek, dat de aangehoudene een zeer be kende internationale zakken roller was. Deze man heeft echter niets uit te staan met de bende, die eenige maanden geleden is aangehouden en waarvan de hoofdpersoon zijn slag pleegde te slaan in verschillende schouwburgen. De thans gearresteerde had echter nog geen gelegenheid gehad zijn zakkenrollersta- lenten a.an den dag te leg gen. Hij vertoefde pas drie da gen in het land. De ongewenschte vreem deling is dadelijk over de grens gezet. b Hei opg „Di fflnl rinc Mej I mis smz lijk wij; een, een wor het pl.n pin I OOIT noti gad wer F regi beh paa ver: E Scharnegoutum. Oosterend. Z. Voorin. uur en Nam. f.30 uur Ds Guittart (H. A. en Dankt) Oosterlittens (Z.) Voorn 9.30 uur Ds. G. Brink. IJtens. Z. Nam. 1.30 uw Ds. Wolfensberger van Cie baard (H. Doop). Lutkewierum. Z. Nam 1.30 uur Ds. Dekker wi Scharnegoutum. DOOPSGEZ. OEM. Bolsward. Z. Voorm. 9), uur Ds. J. M. Erkeleni Doopsgez. Emer. Predt N Baarn. G. V. Voorm. 9% uur Dl D. Kossen (Avondmaal). Witmarsum. Z. Voorn 9.30 uur Ds. D. Kossem (Doop). G. V. ’s Av. 7 uur (H. A.) Makkum. Z. Voorm. 9.30 uur Mej. Da. J. M. Eelmai (Doop, Coll. v. d. Zending). IJtens. Geen dienst. Baard. Geen dienst Workum. Z. Voorm. 9J6 uur Ds. I. Hulshoff (Doop). G. V. Voorm. 9.30 uur Ds I. Hulshoff, (Avondm.). GEREF. KERK. Bolsward. Z. Voorm. 9.30 uur en Nam. 5.15 uur DsJ. op ’t Holt. G. V. ’s Av. 7 uur Ds. op ’t Holt. Tjerkwerd. Z. Voorm. 9 uur en Nam. 1.30 uur lezen. Ailingawier. Z. Voorn 9 uur lezen. J Exmorra. Z. Nam. uur Ds. Pel. Makkum. Z. Voorm. 9 uw 9.30 uur Ds. J. A. SwaJ (Bev. n. lidm. uit Kimswef en Midlum, zang v. h. Kil derkoor, extra, coll.). 5 G. V. ’s Av. 7 uur DsJ A. Swart (H. A.) I Pingjum. Z. ’s Av. 7 kA Ds. E. van Ruytenberg (Bei, n. lidm.) G. V. ’s Av. 7 uur Ds. E van Ruytenberg (H. A.) Zurich (Ev.) Z. Naa 1.30 uur de heer Tietema G. V. ’s Av. 7.15 uur i heer Tietema. Tjerkwerd. Z. Voorm, I uur Ds. J. van Rijs (beu lidm en Voorb.) G. V. Voorm. 9 uurDs,l van Rijs (H.A.) Dedgum. Z. Nam. 1.J uur Ds. J. van Rijs. Parrega. Z. Nam. IJ uur Ds. Tammens. Hichtum. Z. Voorm. 9 m Ds. Geerling. Burgwerd. Z. Nam. IJ uur Ds. Geerling (Bev, i lidmaten). Lollum. Z. Voorm. 9 ui Ds. A. W. Feenstra. G. V. Voorm. 9 uur Dl A. W. Feenstra. Waaksens. Z. Nam. IJ uur Ds. A. W. Feenstra. Cubaard. Z. Voorm. 9 ui Ds. Wolfensberger (Bev.i lidmaten). Spannum. Voorm. 9 m en Nam. 1.30 uur Ds. Li zonder (Bev. n. lidmaten) Wommels. Z. Voorm. 91 uur Ds. Engelkes (Avond maal). Wommels (Evang. Z.Vu 9 uur de heer Mollemave hou Oegstgeest. LP 1IK ,G. V. Voorm. 9 uur Ds. J. van Kuiken. Idsegahuizum. Z. Voorm. 9 uur Ds. Van Hoeven (H. Avondm.) Piaam. Z. Nam. 1.30 uur De heer Kuipers (Dankz.) G. V. Voorm. 9 uur Ds. v. Dorssen. Gaast. Z. Voorm. 9 uur Ds. Spijkerboer (H. A.) Ferwoude. Z. Nam. 1.30 uur Ds. Spijkerboer (Dank zegging). G. V. Nam. 1.30 uur Ds. Spijkerboer. Makkum, Z. uur Ds. E. van Ruytenberg. Nam. 5 uur Ds. Van Kuiken van Exmorra. Cornwerd. Z. Voorm. 9 uur Ds. Kloek. Wons. Z. Nam. 1.30 uur Ds. Van Hoeven (bev. lid maten). - Schraard. Z. Voorm. 9 uur en Nam. 1.30 uur Ds. Van Dorssen (bev. lidmaten). Schettens. Z. Nam. 1.30 uur Ds. Kloek. G. V. Voorm. 9 uur Ds. Kloek. Witmarsum. Z. Voorm. 9.30 uur Ds. Van Kuiken, ’s Av. 7 uur Ds. Bruins van Leeuwarden. G. V. Geen dienst.x Witmarsum (Evang). Z. Geen dienst G. V. ’s Av. 7 uur Ds. T. Kloek van Longerhouw. Arum. Z. Voorm. 9 uur Ds. T. W. van der Leij. G. V. ’s Av. 7 uur Ds. T. W. v. d. Leij (H. A.) Kimswerd. Z. Voorm. I f 1.25 vanaf f 0,45 mo ll Ernstig auto-ongeluk bij Deulmen. Donderdagmiddag reed ’n zware vrachtauto met aan hangwagen die uit Munster kwam, doordat ’n bocht niet goed genomen werd, tegen den gevel van het Oude Ge zellenhuis te Deulmen. De muur werd ingedrukt en de auto kwam pas in de kamer tot stilstand. Een toevallig passeerende 29-jarige vrouw werd tus- schen den muur en den auto verpletterd en was op slag dood. Twee vrouwen, die zich in haar gezelschap be vonden werden zwaar ge wond. De chauffeur die niet in 't bezit van een rijbewijs was, is gearresteerd. Speciale Tapijtzaak - Blauwpoort Kinder Kousen, sterke kwaliteit vanaf 20 et. Zyden Kinderkousen, lange beenstukken vanaf 75 ct. Zyden Kinder Kousen, zeer mooie kwaliteit, maat 8 Dames fil d’ecosse Kousen Dames zyden Kousen, derne kleurenvanaf f 1.25 Dames prima zijden Kous, moderne kleuren vanaf f 1.50 Mooie kwaliteit Dames Com- biné’s vanaf f 1.60 Bijpassende Dames Directoire vanaf 95 ct. Prima kinderkwaliteit Onder- jurkenvanaf 95 ct. Prima g Directoire vanaf 55 ct. Dames tricotzijden Onderjurk, verschillende kleurenvanaf f 2.20 Dames tricotzijden Directoire bijpassend Voorm. 9 J^ijke keuze James jitante/s Jn zwarte en marine Jrtantels brengen wij iets getailleerd, ^Jokkend, op zij gevoerd van 25.00 tot 40.00 Jp de betere genres brengen wij prachtcollecties. Je Jellerine mode voor jrtantels ep Japonnen is haute chique. Wij brengen er ^eer aparte snufjes ip. j/ieuwe jrtarters ep Collep ip voordeelige prijzep. Zeldzaam is ons assortiment Stoffep, Jijde, Jrtousselines, Kunstzij ep imitatie Jrtousselines ep Jrtante/stoffen. Schitterende zijden Japonnen Vooral in fjet betere genre ’n buiten gewone sorteering Schitterend mooie Jrtantels, geheet op zij gevoerd van 15.06 tot 25.00 van 20.00 tot 35.00 PREDIKBEURTEN op Zondag 13 April en Vrij dag 18 April (Goede Vrijdag). NED. HERV. KERK. Bolsward. Z. Voorm. 9% uur Ds. J. Vink. G. V. Voorm. 9% uur Ds. J. Vink. Nam. 5% uur' Dr. C. J. Niemeijer. Bolsward (Broerekerk) Z. Voorm. 9.30 uur en Nam. 5.30 uur Ds. J. C. Lpor. G. V. Voorm. 9.30 uur en Nam. 5.30 uur Ds. j. C. Loor. Nijland. Z. Voorm. 9 uur en Nam. 1.30 uur Ds. De Vries. Exmorra. Z. Nam. 1.3.0 uur Ds. J. van Kuiken (Bev. nieuwe leden, Coll.) Vechtpartij met doodelijken afloop. In een café aan den Hee- reweg te Heerlerheide heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen ver schillende bezoekers, waarbij het nogal heftig is toegegaan meldt de „Crt.” Een hunner is daarbij een stuk uit de onderlip gebeten, een mijnwerker kreeg een messteek in het been en liep tevens een beenbreuk op. Zijn toestand was zoo ern stig, dat men hem naar het hospitaal tc Heerlen over bracht. Zondag is in zijn toe stand een ongunstige wen ding gekomen, en ten slotte is hij aan de gevolgen zijner verwondingen overleden. De justitie achtte termen aanwezig het lijk in beslag te nemen. Als vermoedelijke dader is daarop aangehouden een mijnwerker te Heerlen. In onze Speciale Tapijtzaak vindt U buitengewoon groote -sorteeringen Vitrages vanaf 17 ct. Karpetten 16 els 16.75 Overgordijnen p.po„ 9.80 Axminster vanaf 1,67 Wol Bouclé Cocos Katoen 4.' lil Jéén model zoo ingewikkeld of U kunt er voor J o/ Jrtantel eep gratis knippatroon bij ontvapgen. Jrtet eep uitgebreide ep 'volledige toelichting, waardoor /jet maken, als ‘t ware, „kinderwerk" wordt. tyjke Keuze ^aaljragep, Zantkragep, Jabots, gingen, gespen, enz. enz. I’ i Ik i I 0,35 A i Di Toi Zei' Nat Dat 8' de f: ihl f 2,65 f 0,70 55 cf. f 1.65 J I f I* Onze bekende Twilfitt Corselets vanaf Bustehouders 90 ctjarretelle Corsets vanaf Oroote sorteering Schortenvanaf Prachtige Shirting voor Ondergoed per el met bijpassende Kant, fn alle kleuren Waschleer Handschoenen vanaf Handschoenen met kap, zéér mooi vanaf

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 2