De Joiiff’s Nienwsblad van WOENSDAG 21 MEI 1930 TWEEDE BLAD. A In en om de Boerderij A Gemengd Nieuws. ën r 1 dig inkomentje verdiend, zoodat str. i. D er Een moeilijke redding. Bij Maagdenburg reed een auto, waar in drie personen zaten en die bestuurd werd door den eigenaar, die beschonken was, op een brug over de Elbe over het voetpad en door de leuning heen. Het gevaarte stortte naar beneden en kwam terecht op een zandbank, waar de wagen zoo snel vol water liep, dat het drietal zich zelf niet bevrijden kon. Een toevallig over de brug passeerend soldaat van de rijksweer had het ongeluk gezien. Hij sprong te water, zwom naar den wegzinkenden wagen en wist met groote inspanning een portier open te krijgen, zioodat hij de reeds half ge stikte menschen uit hun gevangenis kon trekken. Zij kwamen er met eenige snijwonden en andere kwetsuren af. Paarden op gummihakken. Volgens „Norske Handelstidende" zou een Noorsche fabriek voor paardenbeslag haar patent voor het maken van rubber- beslag aan eene Engelsche combinatie hebben verkocht. Het patent werd verkregen op een uit vinding van een Noor, om de paarden in plaats van met ijzer met rubber te be slaan. Deze zouden driemaal langer le vensduur hebben dan ijzeren hoeven en door hare speciale samenstelling veel minder slipgevaar opleveren, zelfs op het -meest gladde asfalt. Jongens, wees toch voorzichtig. Te Monnikendam fietste een 9-jarige jongen met de beenen tusschen het frame langs den Lagendijk. Hij kwam vlak voor een vrachtauto te vallen. De chauffeur poogde uit te wij ken en kwam toen met den wagen in het water terecht. De knaap was op slag dood. Bestolen. Gedurende een wandeling op de ter reinen der Wereldtentoonstelling te Ant werpen, werd mej. R. Gossen uit Merxum een bedrag van 34000 francs ontstolen, dat zij in een portefeuille onder haai mantel droeg. Dat goedje hoort niet in een smidse. Men meldt uit West-Virginië: In een smidse ontploften zes kisten dynamiet. Zes personen werden gedood, van wie twee letterlijk aan stukken wer den gescheurd. De regeling voor de Radio zendtijdver- deeling vastgesteld. Op eiken zender wordt per week één Een woesteling. Donderdagavond werd aan den tol tusschen Blaricum en Huizen politieas sistente ingeroepen daar de tolgaarder in handgemeen was geraakt met een ze keren Molenaar. Deze is vroeger tolgaarder geweest aan den tol tusschen Naarden en Hui zen; hij staat ongunstig bekend en is eens met de justitie in aanraking geweest we gens mishandeling van een chauffeur. De veldwachter Marwinus uit Huizen kwam in burger gekleed, ter assistentie, hij wist Molenaar, die onder den invloed van sterken drank verkeerde te overre den naar huis te Huizen te gaan en ging daarop den tolgaarder Mulder deze ge ruststellende mededeeling doen. Op den terugweg naar Huizen echter kwam Marinus, den ongeveer 56-jarigen Molenaar, die thans paardenslager te Huizen is, weer tegen. Deze riep: „ben je Marinus” en terwijl de politieman van zijn fiets stapte, ont ving hij op hetzelfde oogenblik een houw met een lang blinkend voorwerp over zijn linkerarm, die daardoor machteloos werd. Met den rechter greep de veld wachter den aanrander en drukte hem tegen den grond. Maar weer hief Molenaar zijn wapen op; de slag was gemunt op Marinus’ hoofd. Deze maakte met zijn hand een afwerende beweging; hij greep in het wapen, waarbij dit drie vingers ernstig verwondde en de peezen doorsneed. Molenaar bang dat de politieman een revolver zou trekken is toen aan den loop gegaan en in het veld verdwenen. Tot dusver is hij nog niet opgespoord. De veldwachter is erg toegetakeld. Bij den eersten slag sneed het wapen door de kleeren van den bovenarm heen en veroorzaakte een diepe wonde, boven dien raakte de arm uit het lid. Wanneer de drie vingers 'behouddn kunnen blijven, bestaat gegronde vrees dat ze stijf zullen blijven. Er is nog niet kunnen vastgesteld worden, welk soort wapen gebruikt is. 1 llll De bananen. Men meltd uit Stockholm aan de „N. Rt. Ct”: Rotterdam is een belangrijk distribu tiecentrum geworden in den bananen handel en in dit verband wordt de Maasstad den laatsten tijd nog al eens in de Zweedsche pers genoemd. Terwijl Elders en Fyffes hun bananen meest per schip via Rotterdam naar Scandinavië verzenden, gebruikt het consortium „Ja maica Producers Marketing Co.” speci ale wagons, die tot nu toe in snelgoede- rentreinen, doch ook wel achter passa- gierstreinen gehaakt werden. Voor het eerst is nu dezer dagen een speciale bananen trein” uit Nederland hier aan gekomen. Het ligt in de bedoeling van het consortium om meer dergelijke di recte treinen te laten loopen. n Oude vondsten in de Wiefingermeer- potder. Allerlei voorwerpen komen af en toe naar boven bij de droogmaling van den Wieringermeerpolder, vooral nabij Me- demblik en de Oude Zeug. Zoo werd, meldt het „Hdbl.”, vorige week gevon den een gewei van een hert (geheel'ver- steend, alsmede een kruikje, naar de herkomst waarvan een nader onderzoek wordt ingesteld. Donderdag werd door een bagger molen een steen omhoog gewerkt, ver moedelijk een grafsteen pijn. 400 K.O. zwaar, waarop o.a. een kruis met twee speren en eenig lofwerk. De reis van de Zeppelin naar Zuid-Amerika. Uit Friedrichshafen wordt gemeldt, dat kapitein Lehman verschillende bijzonder heden over de den achttienden Mei be gonnen tocht naar Z.-Amerika heeft mee gedeeld. De juiste tijd van vertrek wordt eerst Zaterdagavond of misschien zelfs Zon dagochtend pas meegedeeld, omdat er gewacht moet worden op de laatste weer-kaartjes. Van Friedrichshafen naar Sevilla heeft de Zepp 22 passagiers. Het luchtschip zal ongeveer twaalf uur te Sevilla blijven, in welken tijd gas wordt bijgevuld en brandstof wordt ingeladen. Dan zullen zes van de passagiers het schip verlaten vier andere komen er voor de Zuid- Amerikaansche reis bij. De vlucht van Sevilla naar Rio de Ja neiro wordt meegemaakt door twintig passagiers: vijf Dujitschers, ziels Span jaarden, zes N.-Amerikanen en drie Z.- Amerikanen. Van Rio, waar bij gunstig wejer een tusschemlanding zal worden gemaakt, wordt na een kort oponthoud verder gevlogen naar Pernambuco. Daar blijft het luchtschip twee dagen aan den ankermast. De bedoeling is om dan verder te gaan naar Havana, waar de Zeppelin twee of drie dagen blijft, om daarna weer via Sevilla naar Friedrichshafen terug te kee- ren. Men rekent er op, dat de Zepp acht of negen Juni weer thuis is. De levensmiddelenschaarsdhte in Sovjet-Rusland. Eiken dag wijzen de sovjet-bladen op het groote gevaar, dat de Sovjet-Unie bedreigt, nu het gebleken is, dat de plannen van het volkscommissariaat van landbouw niet uitgevoerd zijn. Volgens officieele gegevens van het volkscom missariaat van landbouw was de stand van de zaai-campagne op 1 Mei als volgt: de kolchozen hadden slechts 50 pCt. van het voorgeschreven aantal hec taren bezaaid, terwijl de „jedinolitsj- niki” (d.w.z. de boeren, die weigeren zich bij een kolchoz aan te sluiten en» hun akker zelf bewerken) minder dan een zesde varf de voorgeschreven op pervlakte bezaaid hadden. Dat betee- kent, dat de campagne vrijwel mislukt is, omdat in het grootste gedeelte van het land en vooral in de graanprodu- ceerende streken, de zaai-periode reeds voorbij is. Sovjet-overheid doet nu al het mo gelijke om de catastrophe af te wenden. Zij geeft aan alle plaatselijke ambtena ren bevel voort te gaan met het zaaien. De boeren, die bereid zijn hun akkers te bezaaien, zullen verschillende beloonin- gen krijgen. Al jong bedorven. De politie te Velp heeft drie jongens aangehouden, die in een leegstaande villa aan de Rosendaalsche laan hadden ingebroken. Dezelfde jongens bleken in het villa park kippenhokken te hebben geplun derd en 50 eieren van de eenden uit den parkvijver te hebben gestolen en ver kocht. Een broedenden zwaan ranselden zij met een stok van het nest en namen de eieren mee. Te Arnhem maakten zij zich schuldig aan diefstal uit marktkramen. Eén hunner is reeds vroeger veroor deeld wegens diefstal. Onder hypnose. Te Temesvar in Hongarije had een man voor een waarde van ongeveer f30.000 van een bank ontvreemd. De dader was gepakt en had bekend. Hij weigerde evenwel om te zeggen, waar hij de buit had verstopt em hoopte na tuurlijk na het uitzitten van zijn straf tijd het geld te gaan Halen en er van te leven. Men heeft toen een zeldzaam middel toegepast om daar achter te ko men. Terwijl hij sliep, werd de dief on der hypnose gebracht en in dien toe stand vertelde hij op de vraag van den hypnotiseur waar het geld onder een brug verborgen was. De bank had De sprinkhanenplaag. De „Temps” bevat een artikel, waar in een ernstige waarschuwing wordt uit gesproken ten opzichte van de steeds toenemende sprinkhanenplaag. In Ma rokko zijn dezer dagen twee treinen te gengehouden door de sprinkhanen- zwermen; over geheel Noord-Afrika is thans deze zware plaag neergekomen. De laatste plaag dateerde uit 1920. de nieuwe is in November 1927 begon nen. Aanvankelijk liet zij zich niet ern stig aanzien. Dé inlanders, die zich vaak met sprinkhanen voeden, consu meerden er zooveel, dat de tweede ge neratie van dit triestige wild dun ge- Een rijke bedelares. Bedelen is te Parijs een winstgevende bezigheid. Ofschoon zij niet officieel wordt geduld, floreert ze op koffiehuis terrassen en kerktrappen. Dezer dagen werd mme. Camillo, een zeven en zestig jaar oude bedelares, ge arresteerd, die in het bezit bleek te zijn van een kapitaaltje van 360.000 francs. Op de vraag waarom zij ondanks haar financieelen welstand toch bedelde, ant woordde zij dat ze met bedelen een aar- ze „haar kapitaal niet behoefde aan te Indisch bijgeloof. Onlangs hebben een paar kloeke ja gers bij Tjibadak in Preanger een groo- ten panter neergelegd. Sindsdien wordt, naar vele Inlanders getuigen, de omgeving des nachts onvei lig gemaakt door het wijfje van den ge- dooden panter. Reeds in dëïi nacht, vol gende op den dag, dat de panter was geschoten, werd in verschillende kam pongs, in de onmiddellijke nabijheid van Tjibadak tijgergebrul gehoord, terwijl de bewoners nog absoluut niets hadden ver nomen van die jacht. Maar, nadat dit bekend raakte, wist men waaraan dat gebrul was toe te schrijven; het tijger- vrouwtje moest namelijk op zoek zijn naar haar echtvriend. Voor zoover bekend, werd door het wijfje niets geroofd, maar het bleef zoe ken, zoeken, of het misschien de een of ander mocht ontmoeten, die zich aan het vleesch van het mannetje had tegoed gedaan. En dan wee den onverlaat! Inderdaad schijnt een respectabele hoeveelheid van het tijgervleesch te zijn genuttigd voornamelijk door Chineezen, maar ook werd het in minimale porties gegeven aan kleine inlandsche kinderen, om deze sterk en moedig te maken. Een feit is het ook, dat men thans des avonds niet op buitenwegen gaat anders dan in gezelschap. (Een klinkende „sllametan” om de gemoederen tot rust te brengen, zal wel het onvermijdelijk gevolg zijn, zegt het „Batavisch Nwbl.” Want gezien heeft niemand het beest, noch de sporen. Het komt door de lucht aangesneld. Het smokkelschlp. Eenige nadere bijzonderheden zijn nog te vermelden omtrent de smokkel- geschiedenis van den stoomtreiler Adri atic IJm. 18. Het schijnt, dat de aan- stichtster van de zaak was een dame te Hamburg, die de adressen levert van de firma’s in Noorwegen, welke •spiritus binnensmokkelen. Een handelaar in scheepsvictualiën te IJmuiden, heeft als bemiddelaar gediend. Een firma te Haarlem moet de benoodigde f 5000 hebben verschaft om den spiritus te koopen. Daarop werden 15000 liter spi? ritus gekocht bij de Ned. Gist- en Spi ritusfabriek te Delft, welke te Schiedam werden ingeladen. Met het schip gingen mee een Duit- scher als vertegenwoordiger van boven-, bedoelde dame te Hamburg, een Noor en de handelaar in scheepvictualiën te IJmuiden. Nader is gebleken, dat er geen Noor sche politieboot is geweest, die een einde maakte aan het overladen. Er kwam op flinken afstand van de Noor sche kust een Noorsch scheepje langszij der treiler. De vertegenwoordiger van de Noorsche firma welke den spiritus zou binnensmokkelen, wilde eerst maar één blik meenemen, ter controleering van den inhoud. Echter werd 22 blik ken geladen, waarop het scheepje ver trok, aan boord waarvan ook de Hol lander van de Adriatic meeging. Men zou natuurlijk terugkomen, doch toen het Noorsche scheepje er na eenige da gen nog niet was, vermoedde de schip- zaaid was. Doch de stroom zwol gesta dig aan en thans heet het, dat de plaag even verschrikkelijk is als in den tijd der Pharao’s. De z.g. treksprinkhanen plegen in het laatst van het jaar te verschijnen in ont zaglijke zwermen, die een frontlijn van 50 K.M. en een diepte van twee tot tien K.M. kunnen hebben. Ze vliegen soms op een hoogte van 3500 M. Zij versprei den zich in waaiervorm en zetten zich in de vlakte neer. Na hun vertrek is het terrein als ’t ware doorboord met gaat, jes, waarin zich een hoeveelheid eieren bevinden. Twintig dagen later komen de jongen te voorschijn; zes weken later zijn ze volwassen. Tal van methoden zijn reeds toege past om de sprinkhanenplagen te be strijden. Doch ze zijn niet af doende ge weest en zeer kostbaar. Het vorig jaar is b.v. in Algerië 26 millioen voor de bestrijding uitgegeven. In het artikel in de „Temps” wordt er nu op aangedrongen dat Frankrijk zich zal aansluiten bij de wetenschap pelijke missies, die in andére landen worden uitgestuurd om een onderzoek in te stellen naar de streken, waar de zwermen zich vormen, teneinde de sprinkhanen daar te verdelgen, alvorens zij hun vlucht ondernemen. BESTRIJDING VAN ONKRUID. We lezen in de „Z. H.”: Over het algemeen staan de graslan den er op het oogenblik goed voor, de kleur is nu reeds frisch groen en hier en daar staan reeds aardige toppen gras. Verleden jaar om dezen tijd was alles nog kaal en dor; trouwens in de laagveen graslanden zatoveral de vorst nog dik in den grond en van groeien kon dus geen sprake zijn, zelfs indien er meer regen was gevallen. Er is in den winter 1928-1929 heel veel schade gedaan aan onze graslanden, vooral waar de ontwatering niet in orde was; men zag groote kale plekken, waar niets meer groeide en waar zich eerst weken later weer 'n plantenkleed vorm de, dat helaas niet alleen uit grassen be stond, maar waar allerlei onkruidplanten een welkome gelegenheid vonden, om zich te ontwikkelen. Hoe verder men van de boerderij ai Is, hoe minder goed de kwaliteit van het grasland dikwijls wordt en hoe minder zoete grassen daarin voorkomen en hoe meer onkruiden als stekels, biezen en bent, weegbree, peggen; zuring, isoms heele uitgestrektheden brandnetels, nog al eens op plaatsen, waar een mesthoop heeft gelegen, waar de bodem is verza digd met stikstof en het gras eenvoudig geen kans krijgt. Wat is de oorzaak van dit verschijn sel? Ze ligt voor de hand en geeft meteen aanwijzingen in de richting wat ons daar tegen te doen staat. ’t Is een kwestie van bemesting. Het beste middel, om het onkruid te bestrijden, of liever, den groei daar van te voorkomen is: een goede, alzijdige Voldoende bemesting. Door voldoende stikstof, kalk, kali en phosphorzuur in den grond te brengen, maakt men het de goede, zoete grassen mogelijk, zich te ontwikkelen, waardoor de onkruiden ver drongen worden. Er moet hier op een belangrijke om standigheid worden gewezen. De meeste onzer laagveengraslanden waarschijn lijk vrijwel alle zijn in meer of min der hevig emate zuur. Met de kleigraslan- den, schijnt het niet anders te zijn. En men weet, dat zure graslanden een spe ciale flora hebben, de z.g. blauwgras- flora. De goede, zoete weidegrassen kun nen op zure en dus kalkarme gronden nimmer de overhand krijgen. Men ziet daar een weelderige ontwikkeling van bente, biezen, zeggen, zuring, ratelaar dikwijls (een woekerplant) en allerlei hoogst ongewenschte onkruiden. Zulke gronden te saneeren, dat is wel in de eerste plaats noodig. Men kan kalk ge ven, maar het resultaat daarvan, dat is reeds gebleken, is dubieus. Beter kan men basische meststoffen bezigen en dan komen vooral in aanmerking het kalk- salpeter voor stikstofbemesting en het Thomasslakkenmeel als phosphorzuur en kalkbemesting. Vooral het laatste, dat in vrij groote hoeveelheden 5 600 K.G. kan worden aangewend, heeft door zijn hoog kalkgehalte een gunstigen in vloed op kalkarme graslanden. Is er vol doende gier, dan kan men de stikstof- kunstmest natuurlijk achterwegge laten en de gier aanvullen met Thomasslak kenmeel, wat een volledige bemesting geeft. Alleen moet niet de laatste mest stof tegelijk met de gier worden uitge strooid, dat zou uitdrijving van ammoni ak en dus stikstof tengevolge hebben. Een alzijdige bemesting, met als ne vendoel: herstel van den kalktoestand, ziedaar dus de middelen, om de onkrui den te voorkomen, door aan de goede grassen de beste kansen te geven. Maar deze middelen werken eerst na één of een aantal jaren. En dezen zomer zal er weer veei, heel veel onkruid zijn, ook in onze graslanden waar de bestrij ding moeilljker is dan op bouwland. Welnu, ook voor direct gebruik is er een goed middel, n.l. fijn gemalSn kainiet. Ook op grasland kan dat met goed ge volg worden aangewend, terwijl het te vens de onmisbare kali in den grond brengt. Tegen distels, biezen, bent en brandnetels is het een zeer actief mid del. Mem handele als volgt: De distels worden in Mei en Juni, waar ze zich vertoonen, met een handvol fijn gemalen kainiet bestrooid, als ze nog nat van dauw zijn. Na één twee jaren kan men ze op deze wijze doen verdwij nen. Biezen- en bentepollen worden afge maaid; waarna men op die plaatsen flink wat fijngemalen kainiet strooit, liefst des morgens, als ze vochtig zijn van den dauw, in hun geheel bestrooien, of ze oerst afmaaien en dan de afgemaaide plaatsen bestrooien. In het laatste geva’ kan men ook gewone kainiet of kalizout 20 gebruiken. Laat men vooral zor gen, niet te laat te zijn met bestellen, K’odat het onkruid te groot is om te worden vernietigd. Zoo ziet men, dat tegen het onkruid kwaad in grasland veel is te doen; in de eerste plaats door het land vruchtbaar gezond te maken, in de tweede plaats door een effectieve bestrijding. Waarschijnlijk vermoord en toen ver brand. De administrateur van Batang Toroe in de Bataklanden, bemerkte dezer da gen dat zijn oppasser was verdwenen. Aanvankelijk maakte hij zich daar niet bezorgd over en veronderstelde, dat de man, zonder hem te waarschuwen, naar den passar was gegaan om eenige in- koopen te doen. Het duurde echter zoo lang, dat de administrateur de veldpo litie waarschuwde, die, naar de Deli Crt. uit Sibolga meldde, onmiddellijk op onderzoek uitging, om een vreemde ont dekking te doen. Vlak bij het administrateurskantooi werden namelijk bloedvlekken gevon den. Het bloedspoor leidde naar de ma chinekamer van de fabriek. Uit deze en nog andere aanwijzingen wordt gecon cludeerd, dat de oppasser, die altijd vrij veel geld bij zich droeg, hetgeen ver schillende contractanten wisten, nabij het kantoor om het leven is gebracht, en dat men zijn lijk vervolgens in de fa briek in een oven heeft geworpen. Het slachtoffer was èen Bataksche jongen. Het onderzoek wordt voortgezet. Er zijn nog geen arrestaties verricht. hem een derde gedeelte aangeboden van het bedrag als hij de schuilplaats wilde noemen, maar hij had ook dat ge weigerd en nu zal hij na zijn straf op de bergplaats niets meer vinden. Men heeft hem namelijk onkundig gelaten van het geen in zijn slaap met hem is geschied. Ergerlijke studentengrap. In Juli 1929 was de journalist Czer- winsklis het slachtoffer geworden van een ergerlijke studentenstreek. Hij was n.l. uitgenoodigd tot bijwoning van een donderjool in de studentensociëteit. Bij zijn aankomst werden de lichten ge deeltelijk uitgedraaid, waarna hij be dreigd werd met een pak slaag. Doende alsof hij een revolyer bij zich had, wist hij zijn belagers eenigen tijd op een afstand te houden, doch werd tenslotte door 30 studenten overmeesterd, met pap ingesmeerd en met drank volgespo ten. Daarna werd zijn hoofd kaalge schoren op een wijze, die mishandeling genoemd moet worden en hijzelf in al lerlei kleuren in de verf gezet, terwijl mond, neus en ooren van het slachtof fer werden volgestopt met verguldsel. De heer Czerwinski werd ten slotte toe getakeld en wel in een zaak genaaid, op een vrachtauto geladen door de stad ge reden, om ten laatste bij de sociëteit „Concordia” te worden gedeponeerd. De leden van de soos ontfermden zich over den heer Czerwinski, die dermate was geschokt, dat hij zelfs den dag daarop nog niet in staat was tot het verrichten van zijn werkzaamheden. Thans is de zaak behandeld voor den Raad van Justitie. Het Openbaar Mi nisterie eischte tegen een 8-tal studen ten der Technische Hoogeschool ge vangenisstraffen, varieerend van 3 dagen tot 6 weken, terwijl tegen een 10-tal anderen een geldboete van 200 gulden werd geëischt. per van de Adriatic onraad, en vreesde hij dat de Hollander gevangen genomen was. Daarop is hij naar Schiedam te ruggekeerd. Later bleek dat een zee beving in het Noorsche kustplaatsje, waar het scheepje thuishoorde, veel consternatie had teweeggebracht. De Noorsche firma had door de Hamburg- sche dame aan de reederij van de Adria tic laten seinen, dat het schip nog eenige dagen moest wachten, doch daar de Adriatic geen draadlooze telegrafie had, kon men dit niet overbrengen. dag beschikbaar gesteld ten behoeve van de uitzending van een algemeen pro gramma, met de aankondiging: „Neder- landsche Omroep Algemeen Programma” beurtelings te verzorgen door de vier groote omroepvereenigingen. Speciale regelingen zijn of zullen wor den getroffen met betrekking tot de uit zendingen op de nationale feestdagen en op z.g. hoogtijdagen voor de arbeiders beweging. Voor de bijzondere omroepvereenigin gen kan onder bepaalde voorwaarden zendtijd worden afgestaan tot een maxi mum van 5 van den beschikbaren zendtijd. Aan den V P. R. O. wordt hiervan op het station Hilversum de door deze ver- eenigingen verzochte Zendtijd toegekend, verdeeld over Zondag en Vrijdag en voorts nog eenige uren op den tweeden Paasch-, Pinkster- en Kerstdag en op den Oudejaarsavond. Voor den politieken omroep wordi zendtijd beschikbaar gesteld op het sta tion Huizen. De overschietende zendtijd wordt op het station Hilversum gelijkelijk verdeeld tusschen A. V. R. O. en V. A. R. A. en op het station Huizen tusschen K. R .0. en N. C. R. V. De regeling treedt op een nader door den minister te bepalen tijdstip in wer king, doch niet later dan 1 Juli a.s. Voorloopig blijft de voor de betrok ken vereenigingen bepaalde driemaande- lijksche verwisseling van station gehand haafd. spreken.” Zjj liep veertien dagen hechtenis op, doch toen ze weer uit de gevangenis kwam, ontstond er een complicatie! In haar vonnis was niet vermeld geworden dat zij haar bezittingen weer terug zou krijgen Zij stelde daarom een eisch in, die ingewiliigd werd. Haar 360.000 francs werden haar teruggegeven tegen de plechtige belofte dat zij nooit meer zal bedelen. n I end, U iet en J 2 I I 1 lil 'II IrlM' lf"

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 5