op de NEBAT V E E E D. v. d. WERF Gzn. T De Jonn’s Nieuwsblad van WOENSDAG 9 JULI 1930 TWEEDE BLAD. R G NIET!! FeesiuieeK enjenioonsielllnD. BOLSWARD - SNEEK - MAKKUM een kijkje te nemen in de Zomertent op het middenterrein DIT LUXE ZOMERHUISJE IS TE KOOP .1 No. 68. De Vries, eigenaar Hotel „de Klanderij”, Leeuwarden. Bezoekers der Tentoonstelling die al het bezlenswaardlge eens een rustig oogenblikje willen verpoozen vinden in deze lunchroom daartoe ten volle gele genheid. Alles ziet er keurig en aanlok kelijk uit. No. 53, 54 en 55. Verkoop loten N. E. B. A. T. Elke bezoeker, die deze stand ziet zal ongetwijfeld er toe overgaan een der lo ten A f 1.te koopen. De nieuwe Ford, als hoofdprijs, het schitterend mooie ameublement, de fiet sen en overige waardevolle prijzen oefe nen een suggestieve indruk uit op het publiek. Hier ligt de kans voor het grij pen, het geld om zoo te zeggen op straat Een aanbeveling voor deze verloting is, gezien de mooie prijzen, dan ook over bodig. No. 56. Landbouwhuis” Sneek, bakkerij-machi- nes. Een ruime stand waarin een respec tabel aantal bakkerij-machines zijn ten toon gesteld voor bakkers. Een leerzame stand. No. 28. H. J. Doeleman, Zierikzee. Beschuitgelei, crème en Cakemeel. Deze bekende firma laat in een zeer modern gebouwde stand zien de resulta ten van het brood, verwerkt met de Zee- landia-producten. De vorm en kleur van dezen stand is bijzonder van stijl. No. 29. N.V. E. N. O. D., Zutfen, drukkerij en papierwaren. Het door de bakkers zeer veel gebruikt product het inpakpapier is hier in al zijn verschillende vormen tentoongesteld. Een stand die ook de speciale belangstel ling der bakkersvrouwen zal hebben. No. 30 en 31. N.V. Bakkerij Centrale. Als verkoopstand zeer practisch inge richt. Deze expositie zal zeer zeker aan het vooropgezette doel beantwoorden. No. 32. N.V. Meelfabrieken der Ned. Bakkerij. Een zeer luxieus ingerichte stand. De door deze fabriek te verwerken grond stoffen zijn in keurige standflesschen te gen den achterwand geëtaleerd waarbo ven de zeer mooie foto’s van de fabriek. Eenige moderne vitrines zorgen voot een keurige aankleeding. In de midden ruimte een gezellig zitje zeer geschikt voor rustig zakendoen. De mirtïatuur-fabrlek op een aparte stellage naast deze stand is eveneens een kijkje waard. No. 33. N.V. Nederlandsche dist- en Spiritusfabriek te Delft. Een zeer luxieus ingerichte stand, die door bouw, aankleeding, decoratie en belichting bijzonder opvalt. De ontwer per van dezen stand, de heer Theo Kokee komt een woord van lof toe. De rust van den bakker wordt symbolisch voorge steld door een 15 maal vergroot pakje gist, uitgehold tot een gemakkelijke rust bank waarboven een zeer mooie lichtbak De kleurige etalagefiguren worden in dienst gesteld van de bakkers, om hun te leeren iets meer werk van de etalage te maken. Ook neemt deze firma proeven om duurzaam etalagebrood te maken. In het middenvak een stijlvolle vitrine met uittreksels uit enkele brieven ongevraagd toegezonden, waarin op overtuigende wijze uitkomt de waarde van de Konlngs- glst. De meenlng dat deze fa. alleen gist fabriceert wordt weersproken door een zijwand In deze stand, waar narcose- aether wordt tentoon gesteld. Ook de grondstoffen in gebruik bij de Bakkerij zijn op eenvoudige doch doeltreffende wijze gerangschikt. No. 34. Fa. Dethmers en Co., Gronin gen, Sneek, Amsterdam, Almelo. Denco- producten. Een open stand zeer aardig afgewerkt met enkele slervaten. Het artikel Denko- line komt In deze stand goed tot recht. No. 35. Fa. Woldring en Idema, Gro ningen, Wijnen, likeuren en limonades. Een zeer ruim getimmerde stand waar in de bekende wijnsoort Cultura op zeer voordeelige wijze naar voren komt. Wijn proevers kunnen hier hun hart eens op halen. Ook alcoholvrije dranken zijn ge- etaleerd. De geheele inrichting der stand noodigt tot een kleine verpoozing. No. 37. Fa. K. Plantings en Zn. te Bolward. Limonades, Likeuren, Wijnen. De rustige kleuren van deze in echt moderne stijl opgebouwde stand doen weldadig aan. De belichting is schitte rend. Een stand waarover ontwerper en uitvoerders zeer tevreden kunnen zijn. No. 38. N.V. Brood- en koekfabriek van den Berg en Zn., Leeuwarden. Koek- soorten. Verschillende producten dezer fabriek zijn smaakvol geëtaleerd, vooral de koeksoorten trekken hier de aandacht. No. 39. N.V. Noury en v. d. Lande, Deventer. Meel- en Oliefabrieken. Een bijzonder moolen stand, die wat vorm, kleur en belichting aangaat, direct opvalt. De geheel uit gips vervaardigde miniatuur fabriek is een zeer mooie re clame evenals de naastgelegen zeer zorg- tentoon gesteld. Een eldorado voor den echten pijprooker. No. 17. N.V. de Erven Wed. J. van Nelle, Rotterdam, Koffie en Thee. Een tentoonstelling zonder een thee- e|n( Ikoffieschenkerij /van Van- Nelle is, dunkt ons, haast niet mogelijk. Ook deze stand noodigt den bezoeker tot ’n oogen- blik pauseeren onder het genot van een kopje thee of koffie. De geheele voorkant van de stand is in de bloemetjes gezet, wat een fleurig geheel vormt. No. 18. N.V. Bataafsche Import Mij. Verkoopkantoor den Haag van de Ko ninklijke Shellproducten. Benzine, Olie en petroleum. Een rustige voorname stand. De ge heel zwarte wand met de gekleurde Shell Tox en Junior Shell busjes (een product van deze fabriek voor het verdelgen van vliegen, motten, enz.) als garneering doet het artikel op zijn voordeeligst uit komen. No. 19. N.V. G. J. Benier, Den Haag, Fabriek van Bakkerij-werktuigen. De werktuigen voor de bakkerij kan men hier op rustige wijze bezichtigen. Voor vakmenschen is deze stand bijzon der leerzaam. No. 20. N.V. Stoommeelfabriek „Hol land”, Amsterdam. Meel. De massieve inrichting van dezen stand valt direct op. Dit eenvoudig ar tikel is op werkelijk interessante wijze tentoongesteld. De ruwe grondstof met de verschillende uitkomsten na de be werking wordt onder sierlijke standfles schen gedemonstreerd. De mooie donkere opstand komt zeer voordeelig uit tegen de omlijsting der zakken meel. No. 21. N.V. Biscuitfabriek Victoria, Dordrecht. Een zeer smakelijk uitziende stand. De verschillende producten dezer fabriek zijn op aanschouwelijke wijze uitgestald. Een stand die ongetwijfeld de belang stelling van onze dames in groote mate zal hebben. No. 22. N.V. Handels-Mij. J. S. Polak Steenwijk, Koekkruiden, specerijen. Een fijne vitrine zorgt voor een aar dige aankleeding van dezen stand. Het oog wordt direct geleid naar het tentoon gestelde product, het geheele interieurtje is aardig opgezet. No. 23. N.V. Meelfabriek Fortuna, Leeuwarden. Ook in deze stand een aardige groe- peering van het eenvoudige artikel. De ruwe zakken meel vormen een massieve ondergrond in dezen stand. Een gezellig pitriet interieurtje noo digt den bezoeker tot rustig zakendoen. No. 24. Gemeente Gasfabriek. Gas kachels, ovens, Junker en Ruh-gasfornui- zen en gasovens. Een zeer royaal gebouwde stand in stemmige kleuren, waartegen de geëta leerde fornuizen^ badkuip, ovens, enz. zeer voordeelig uitkomen. Een aparte af- deellng voor gas- en electrische appa.- raten voor huishoudelijk gebruik laai zien welke gemakken het gas en de elec- triclteit voor elke huishouding mee brengt. Een stand die zich ook speciaal in de belangstelling der dames zal kun nen verheugen. No. 25. Gezamenlijke speculatieve Zuivelfabrieken in Friesland. Deelnemers aan dezen stand zijn: fa briek „Hollandia", idem „Freia” Veen wouden, idem Sloten te Sloten, idem Workum, v.h. Tjebbes, Workum; „Sneek” te Sneek, Lankhorst, Heeg en Koelhuis „Normandia” te Sneek. Een zeer mooi uitgevoerde stand waarin de producten bijzonder uitkomen. De gefleurde kaasjes geven aan den stand een aardig cachet. De karnemeld van 5 cent per beker zal zeker, als het weer iets warmer wordt, veel koopers trekken. No. 26. Biscuitfabriek „De Linde boom”, wed. B. van Doesburg, Mijdrecht Biscuits, wafels, en gebaksoorten. Deze firma heeft een zeer ruime hoek stand aardig Ingericht, waarin de be kende koekjes van deze fabriek goed uitkomen. De belangstelling der dames voor deze stand Is buitengewoon. Na 27. N.V. Alg. Machlnehandel ,,’t VERVOLG DE EXPOSITIES OP DE N. E. B. A. T. No.l. N.V. E. Osterman en Co. Han dels-Mij. Amsterdam, Persil, Henco, enz. Een prachtstand van het bij elke huis moeder zeer bekende waschmiddel, met zijn smetteloos witte achtergrond en zij wand, waarop in mooie lijnen het wasch- product is geëtaleerd, maakt deze stand bij het binnenkomen in tent D al direct een zeer voornamen indruk. In deze stand worden demonstraties gegeven met bovengenoemd waschmiddel, zoodat deze stand wel bijzonder in de belangstelling der huismoeders zal staan. No. 2. Fa. H. van der Zee Jr., Am sterdam, Amerikaansche Tarwebloem. Een zeer aardig opgezette stand. De zwarte wand, geflankeerd door de pakjes zelfrijzend bakmeel, geeft een gezellige aanblik. Het middenvak is benut als ver- koopsruimte voor de klanten. No. 3. Biederman, Amsterdam. Hier veel nuttige en practische artike len voor keuken- en huishoudelijk ge bruik. Een stand die bij de dames wel eenige intresse heeft. No. 4. Muntona Ltd., Bedford. Ver tegenwoordiger Joh. Vierhout, Haarlem. |n de eenvoudige stand zijn de pro ducten dezer Mij. op verkoopelijke wijze tentoongesteld. No. 5. Fabriek van Maggi’s Voedings middelen, filiaal Amsterdam. Een zeer mooie hoekstand waar de verschillende Maggi-artikelen keurig ge ëtaleerd zijn. Demonstraties met bouillon en diverse soepen worden hier gegeven. Een stand die zich in de belangstelling van de dames mag verheugen. No. 6. N.V. Koopmans’ Meelfabrie ken, Leeuwarden. Hier is met eenvoudige hulpmiddelen een zeer aardig geheel verkregen. De ruwe zakken doen het zeer goed, tegen de effen groene achterwand. Bijzonder aardig doen in deze stand het de koren aren tegen de achterwand. Een royaal opgezette stand, die door zijn sobere kleurcombinatie opvalt. No. 7. M. J. Vos, Haarlem. Amerik. Meel-import. Deze firma die meer speciaal Am. meel Importeert heeft een knus standje. Als bijzonderheid wijst deze firma erop dat aan den broodwedstrijd op Dinsdag 650 inzendingen deelnemen, alles gebakken met Amerlkaansch meel van deze firma. No. 8. Griechisches Korinthen Syndi- kat, Hamburg. Een ruime stand, die uit den aard der zaak niet veel bezienswaardlgs ople vert. De reclame van deze firma strekt zich meer uit tot de krentebroodwedstrijden, hiervoor is een enorme deelname. No. 9. Fa. H. J. Hooghoudt, Gronin gen, Wijnhandel en Gedistilleerd. Deze hoekstand met zijn paarse be- kleedlng doet het'heel aardig. Voor war me dagen kunnen dorstige Nebat-be- zoekers hier limonades, likeuren, enz. be stellen. No. 10. N.V. Mij. van Berkel’s patent, Rotterdam, weegwerktuigen. Op de zwarte omkleeding van dezen stand komen de vleeschmachines en snel wegers zeer goed tot hun recht; voot vakmenschen ook buiten de bakkerij een stand die voor hun veel interesse zal hebben. No. 11. N.V. Enkes, Voorburg, afd. Koeltechniek. Bakkerij-machines zijn hier in ver schillende soorten opgesteld. Het wit emaill£ der koelcellen en andere ma- chlneriën steekt zeer mooi af tegen de geel-zwarte standomlijsting. Voor vak- menschen een zeer leerzame expositie. No. 12. N.V. J. H. Hammingh’s fa brieken, Groningen, Wijnen, likeuren en limonades. D« Oranjeboom fa. etaleert in een in aardige kleurcombinatie gehouden stand haar fijne likeuren, oude Genever enz. Een eenvoudige en niet drukke expositie De bij het geheel passende bankjes noo- den de bezoeker tot een kleine verpoo zing. No. 13. Fa. Joh. Bakker en Zn., Bols- ward, fabrieken van Bakkerswaren en Meelhandel. Een stand die door zijn sprekend voor front direct opvalt. De geheele inrichting is royaal opgezet en de artikelen op een ove'zichtelijke wijze uitgestald. De Kitty Patent-reclame doet het in dezen stand heel goed. No. 14. N.V. v.h. Nieuland Pelkman, Rotterdam, Bakkerij-machines. Verschillende machines ten dienste der bakkerij worden hier geëxposeerd. Als niet-vakman Interesseeren dergelijke werkstukken me niet bijzonder. Iedere vakman zal wel met meer belangstelling de zaak bekijken. No. 15. The British Holland Arkady Co. Ltd., Arkady Producten. Deze stand was nog niet voldoende geëtaleerd, zoodat we hierop In ons Vrlj- dagnummer terugkomen. No. 16. N.V. Tabaksfabriek Lleftlnck woningen, Tabak. Een op de verkoop ingerichte stand, waar het artikel op voordeelige wijze Is vuldig afgewerkte minatuurfabriek die vooral ’s avonds veel kijkers lokt. No. 40. W. J. O. Nieuwenkamp’s Handel Mij, Amsterdam. In deze ruime in rustige tinten gehou den stand zijn op smaakvolle wijze ver schillende producten voor de brood en banketbakkerij geëtaleerd. De vruchten ten gebruike der bak kerij zijn zeer mooi geëtaleerd. Een rustig interieurtje zorgt voor een kalm zakendoen. No. 41. Fa. H. J. van der Kamp, St. Oedenrode. Heeteluchtoven. De mooie oven vormt een geheel met de luchroom. Voor vakmenschen is de bezichtiging van deze oven overwaard. Op het terrein de tenten A en C vinden we de bakkerijen in werking, die voor de vakmenschen een bezoek aan „de Ne? bat” reeds waard zijn. In tent A werd een heeteluchtoven ge leverd door de firma Van der Kamp te St. Oecfenrode, in tent C de bekende heetwateroven de „Probat”, waarvan er in Friesland in de laatste jaren verschil lende verkocht zijn. Beide bakkerijen waren daar gesteld om het publiek een kijk te geven op de groote beteekenis van het bakkersbedrijf ten opzichte van de volksvoeding. Wie deze modem ingerichte bakkerijen yergelljkt met de vroegere werkplaatsen moet al direct erkennen, dat machines en nieuwere systeems ovens het brood al licht even duurder maken, doch dat men daartegenover ook gewaarborgd Is dat er meer zorg aan de broodbereldlng be steed is. Vroeger had een bakker weinig eer van zijn werk en zijn vak, het publiek stelde daarin geen belang, en kocht het liefst daar waar voor de laagste prijzen verkocht werd, maar tegenwoordig wordt dat gelukkig even anders, en wie deze tentoonstelling bezoekt en goed Iet op de bakkerijen In werking, zal wel tot de overtuiging komen, dat de prijs voor het dagelijksch brood moet zijn naar even redigheid van de zorg welke aan de be reiding besteed wordt. No. 44. N.V. Handel-Mlj. Exima, Am sterdam. Nora Radio, Koelinstallaties. Op rustige wijze geëtaleerde radio-toe- stellen en electrische koelkasten. De kleurcombinatie van het interieur is in sobere tinten gehouden. No. 45. B. Mak, Londen, Byouteriën. Voor onze dames een uistalling om minstens een kwartier te pauseeren. Hier zullen veel kijksters koopsters worden. No. 46. N.V. Snelwegerfabriek, W. C. Olland, Utrecht Snelwegers. Het bekende onontbeerlijke artikel ook voor de bakker is op eenvoudige wijze geëtaleerd. No. 47. Margaretha Lletz. Keulen. Kunst handwerk, Tafeldecoratle. Een artikel dat de belangstelling van de dames zal hebben. No. 48. M. van Rooyen, Amsterdam. Speelgoederen. No. 49. A. Broekhuijzen Azn., Leeu warden, Reclame-schilder. Het bekende adres voor etalagekaar- ten, prijzen enz. aan deze stand wordt regelmatig gewerkt wat een aardige at tractie is. No. 50. Fa. E. A. van Esso, Rotterdam Specerijen en bakkerswaren. Een zeer modern opgebouwde stand. De paarse grondkleur met een rustige afzetting van goudgeel doet aangenaam aan. Gemengde specerijen, Roompoeder Fondant enz. is smaakvol geëtaleerd. De groote roomhoorn ziet er erg ver leidelijk uit. Een gezellig zitje noodigt tot rustig zakendoen. No. 51. Fa. H. Donker, Bolsward- Leeuwarden, Sneek. Vruchtensappen, wijnen en likeuren. Een modern opgezette stand welker kleurcombinatie zeer aangenaam aandoet De artikelen zijn smaakvol geëtaleerd, zoodat de aandacht van elke bezoekei direct op Ook bij avond zal deze stand met zijn hooge lichtvitrine een keurig geheel vor men. Liefhebbers van een verfrisschende drank kunnen hier te kust en te keur gaan. No. 52. Lunchroom, exploitant de heer G. Vennema, Leeuwarden, margarine, koffie, thee, enz. Deze firma etaleert in de ruime stand verschillende Nora-producten, d. w. z. huishoudelijke gebruiksartikelen met*ca- deaux. Te veel om op te noemen. In twee gezellige zitjes kunnen eventueele klan ten zaken doen. No. 57. H. Ringers, Chocoladefabrieken Alkmaar-Rotterdam. Een schitterende stand, die niet in een paar woorden is te beschrijven. Choco lade artikelen, bonbons, St. Nicolaas, Kerstmis- en Paaschartikelen zijn er lu xieus geëtaleerd. Het is een lust voor de oogen. Een stand, die zeer zeker de bij zondere belangstelling van het publiek zal vragen. In een aparte afdeeling met fraai geschilderde achtergrond, de bon- bon-fabrikatie. De ruimte in de paden voor deze stand zal dunkt ons geregeld te klein zijn. No. 58. Fa. D. H. van Wieren, Bols- ward, Gazelle-rijwielen, Bakfietsen, enz. Een stand die de belangstelling van bakkers maar ook andere zakenmenschen zal trekken. De rustige groene bekleeding laat het geëtaleerde artikel op zijn voordeeligst uitkomen. De fa. vestigt de bijzondere aandacht op de Gazelle verchroomde rijwielen. No. 60. Waschinrichting Florence. Deze bekende Bolswardsche inrich ting heeft ook hier gezorgd voor de noodige reclame. Een aardige stand die de belangstelling der dames waard is. No. 61. Fa. S. J. Praamsma en Zo nen, Bolsward-Leeuwarden. Meubilee- ring. Een drietal kamers worden door deze firma geëxposeerd. No. 1, een hygiënisch ingerichte slaapkamer. Bijzonder valt hier op de moderne toilettafel, een door vele dames geliefkoosd meubelstuk, practisch en modern van lijn. Tevens de in moderne stijl gehouden practische kleerkast. De wandbekleeding is juist passend voor dit interieur. No. 2 een salon met zeer modern pluche uitgevoerde meubelen. Een smaakvol geheel, vooral het dressoir is keurig van stijl. No. 3 een huiskamer met een zeer gezellig meubilair; practische meubelen; vooral valt ons ook op de moderne kas. ten, handig en toch smaakvol, een ge-, wild artikel voor elke huisvrouw; over het geheel een stand die veel kijkers zal lokken. No. 62. Fa. Haga, Sneek. Drabbel- koeken. Dit door het geheele land, zelfs over de grenzen bekende artikel is hier op leuke wijze geëtaleerd. Een rustige stand die het artikel op de juiste wijze naar voren doet komen. No. 66. Fa. L. J. Timmer, Bolsward. Piano’s, Orgels, Radio. De kleurcombinatie van dezen stand doet zeer aardig aan. Als nieuw snufje etaleert deze firma een Harmonista or gel, een zeer nieuwe vinding, die het mogelijk maakt ook zonder de minste muziekkennis volle koralen te spelen. Als attractie een piano in doorsnee, dan een Steinler piano en eenige Siebt, Er- res- en Philips radiotoestellen, een 40 wat krachtversterkte gramafoon, zorgt voor mechanische muziek. No. 67. Fa Wed. J. Huisman, Zwart sluis, koeksnlpperfabrlek. In een aardig standje zijn enkele pro ducten dezer firma aanwezig. N.V. G. R. van Slooten, Harlingen. Pepermunt, Suikerwerken. Deze firma etaleert een groote ver scheidenheid artikelen zooals de beken de V.S. pepermunt, drops en verschillen de soorten, en andere verpakte lekker nijen. No. 69. Ignac Klein, Eindhoven. Hongaarsch Borduurwerk. Een schitterende collectie handbor- duurwerken, prachtige kleedjes, loopers, kussens enz. No. 70. Cleanus Ltd., Den Haag, Poetsdoeken, Poetsmiddelen. No. 71. Fa. P. Lunter, Bolsward. Matrassen, Bedden. Verschillende nieu we snufjes in het matrassen- en bedden vak zijn hier op smaakvolle wijze ge ëtaleerd. Het nieuwe Auping-opklapbed is een ware uitkomst voor hen die over de artikelen gericht wordt, te weinig slaapkamerruimte beschikken. De demonstratie met dit opklapbed zal zeer veel kijkers lokken. Ook de hygië nische voordeelen der Auping matras sen zijn bijzonder groot. No. 72. Martin Schouten, Utrecht. Ovenbouw.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 7