p s G! w M I. ffllL Ml Nf p Een Reuze Vergissing! b ’n Oogwenk is de Jeuk verdwenen! te Gemengd Nienws. 1 ilfl' ■'1 V Winkel geheel van Ratten Bevrijd. Veemarkt - Sneek Laatste Nieuws. Ter aankondiging. Adverteotiën. "t. KAATSEN. Bc f 1 voor Ifll Met 1 naar II Jack Diamond heeft nog gepoogd door bemiddeling van een Berlljnsch advocaat zijn uitwijzing ingetrokken te krijgen, hetgeen hem echter niet is gelukt. Wolff maar weer knecht en verhuurde zich bij een rijtuigschilder. In die dagen hield men ervan, zijn rijtuig met allerlei engeltjes, kinderfiguren en dieren te la ten beschilderen, en hierin was Wolff zoo bekwaam, dat hij er nog wat anders bij verzon. Hij deed een partij bokalen op, nam een etsnaald en een heel klein licht hamertje en wist op het glas zulke aardige voorstellingen te beitelen of te „stippelen”, zooals men het toen noemde dat iedereen die de glazen zag, er ver rukt over was. In deze kunst kreeg hij een groote bedrevenheid en het hinderde hem niet, hoeveel menschen er soms om f f f f f f 40 8 80 30 18 40 15 V( AN1 deel< tantt vaca Liefs Huu ondi van Te tei to< J. 0. De stand van de Oerofabriek op de Jaarbeurs te Utrecht Op de jaarbeurs te Utrecht trekt de stand van de Oerofabriek te Zeist de bijzondere aandacht. Ook op vorige jaarbeurzen mocht deze zich in veler belangstelling verheugen door de groote uitgebreidheid van het I Delft, he Ut en lie en Ins KF Ti WITMARSUM, 8 Sept Met blijdschap werd hier Zondagavond vernomen dat de zilveren Wandelbal van Jong Neder land door het partuur van Witmarsum te Pingjum werd gewonnen. De jonge kaatsers onze hulde en dat ze meer zulke eereprijzen mogen behalen en ons afdeelingsvaandel alle eer aan doen. Een nachtelijk drama. Te Genotte bij Kopenhagen heeft zich een nachtelijk drama afgespeeld, dat den bekenden houthandelaar S. F. Kongsted het leven kostte. Zijn vrouw ontwaakte des nachts om streeks 2 uur, doordat zij haar man iets hoorde zeggen en zag toen plotseling iemand voor hun bed staan. Haar man was onmiddellijk uit bed en had dra den inbreker onder den knie, die het balcon trachtte te bereiken, waarover hij binnen was gekomen. Al worstelend naderden zij de balcon- deuren, toen opeens een paar schoten vielen en haar man neerstortte. Zij ijlde naar hem toe zonder verder acht op de inbrekers te slaan en meent zich alleen te kunnen herinneren twee fietslantaarns op den weg gezien te heb- ben, waarop de inbrekers zich verwij derden. De heer Kongsted werd spoedig naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij na be handeling nog goed bij kennis kwam, echter zelf overtuigd, dat hij slechts eenige minuten meer te leven had. Hij T rood nabi Bols doel te as billij T< Groi den Kad D werd' gebot ge va in 35 Be R RA a.s. geëxposeerde en de prettige aankleeding van den stand zelf. Echter moest meer met de ruimte gewoekerd worden. De afdeeling Kunstnijverheid is belang rijk uitgebreid. Eisenloeffel, Van der Hoef en Georg Nilsson ontwierpen cou- vertartlkelen, waarbij gehamerd tafel zilver. Copier ontwierp verschillende voorwerpen voor tafelgebruik in Gero- Ziïver, zooals olie- en azijnstellen, zuur- stellen, hors d’oeuvreschalen, likeurstel- len, kandelaars, in streng modernen stijl, Hamstra en Van der Hoef een nieuwe collectie glad Gero-tih: schalen, vazen, rookstellen, bonbonstellen, lampjes, enz. Georg Nilsson nieuwe artikelen in geha merd tin. lijk met zijn vrouw, heelemaal niet over het gebeurde, waarna hij den laatsten adem uitblies. De heer Kongsted, die pas 50 jaar oud was, was directeur van Frederikholms houthandel en zeer gezien. 1 tember zal aankomen. Hét bericht van Jack Diamonds aan wezigheid in de haven was snel bekend geworden, zoodat hij door een groote menigte en talrijke persfotografen werd opgewacht. Diamond, die zeer elegant was gekleed, onderhield zich lachend met de hem begeleidende politlebeamb- Ypma te Arum en J. A. Bergsma te Ping jum. 2de prijs, f30; Rients Reltsma, en G. Zaagmans, Witmarsum en R. van Zon te Pingjum. 3de prijs, f 15, J. v. d. Lel, Berlikum en E. Mulder te Pingjum (de 3de mak ker was absent). 4de prijs, f 15, H. Plantinga, Franeker, ten en de menschen aan boord. J. Heins en S. v. d. Berg, belden te Ping- jum. Uit het Russische paradijs ontsnapt Vier Russen, onder wie een onderof ficier van het leger van Koltsjak, die ge vlucht waren uit de kampen voor veroor deelden op de Solowyetsky-eilanden, zijn na een tocht door de Noord-Russi- sche wildernis op Finsch gebied aange komen, zoo meldt de correspondent van de „Times” te Helsingfors. Tien dagen hebben ze alleen geleefd van boschbessen en paddestoelen, om dat hun voorraad levensmiddelen uitge put was, daar de weg langer bleek dan zij gedacht hadden. Bolsjewistische sol daten patrouilleerden door de bosschen en om deze reden trokken de vluchtelin gen alleen ’s nachts verder en raakten zij verdwaald. De ontdekking van een Finsch sigaret tendoosje deed hen zien dat zij over de grens waren gekomen; zij liepen door tot de dag aanbrak, toen zij een Finsch soldaat ontmoetten. Een gevangene had hun geholpen te ontsnappen en hun kaarten en een kom pas gegeven. De vluchtelingen waren langen tijd ge dwongen geweest hout te hakken en daarna hadden zij barakken gebouwd voor de boeren, die gemobiliseerd waren voor gedwongen arbeid. Elke barak was bestemd voor 400 man. Zij verklaarden dat er tal van oud- officieren in Solowyetsk gevangen zit ten. Revolutie fa Argentinië. Militairen: op weg Buenos Aires. Generaal Uriburu heeft telegrafisch ’n ultimatum aan president Irigoyen gericht, waarin hij zegt dat hij indien de presi dent niet onverwijld definitief aftreedt, het regeeringspaleis zal laten beschie ten. Uriburu’s troepen zouden zich reeds in de nabijheid der hoofdstad bevinden, terwijl een groot troepencontignent, dat zich in het Campo de Mayo bevindt, ge reed is om op te rukken in afwachting van de bevelen van Uriburu. De onte vredenheid over Irigoyens regime is al gemeen in het leger, terwijl de houding van de marine onzeker is. Uriburu is een neef v’an den oud-pre- sident der republiek van dienzelfden naam. f390 t - f 85 f 18 f 135 f 35 f 30 f 15 f 20 f - f - f - De zwemtocht over het Kanaak Mevr. Brouwer startte Zaterdag j.L Mevr. Brouwer zal hedenochtend haar eerste poging wagen om het Kanaal over te zwemmen. Zij zal te half zeven van Koap Gris Nez starten en worden bege leid door een stoomboot, aan boord waarvan o.m. de Nederlandsche consul te Calais en de Kanaalzwemmer Burgess zich zullen bevinden. Een nader bericht meldt: Mevrouw Brouwer heeft haar poging om het Kanaal over te zwemmen, na drie en een half uur in het water geweest te zijn, opgegeven. Zij was toen vijf mijl uit de Fransche kust. :1if Bemanning van oorlogs schepen sluit zich bij het leger aan. De bemanning van de in de haven lig gende oorlogsschepen, in totaal meer dan 7000 man, heeft zich tegen het aanbllj- ven van president Irigoyen verklaard. De manschappen rukken onder bevel van admiraal Storni op. De officieren hebben in een mededeeling aan de regee- ring bekend gemaakt, dat zij het defini tieve aftreden van president Irigoyen eischen. Generaal Torres werd in het Campo de Mayo door zijn eigen officieren dood geschoten, daar hij weigerde zich bij de revolutionaire beweging aan te sluiten. P. Fennema, C. de Haan en H. Muller, „De KeatsebAl”, Wijnaldum. 24. Rinke Hibma, M. v. d. Weerdt, en Ulbe Deinum, „Makkum” Makkum. 25. George Jellema, Rients Bakker en Willem Jellema, „Winsum”, Winsum. 26. Jellema, „Us keatsen”, Akkrum. 27. Evert Colmer, Pieter Damsma en Joh. Minnema, „Concordia”, Holwerd. In den eersten omloop sneuvelden Marssum met 2 spel, Schalsum met 1 spel, Menaldum met 1 eerst, Weidum met 1 spel, Peins idem, Pingjum idem, Bolsward op 5-5 en 6 gelijk, St. Jacob met 1 spel, Arum met blanco telegraaf, Kimswerd met 3 eersten, Dronrijp op 5-5 en 6-2, Makkum met 2 spel en Ak krum met blanco telegraaf. Op de tweede omloop kwamen alzoo: 27-2, 3-5, 8-9, 11-13, 15-17, 19-21 en 23-25. Rauwerd verloor zonder een enkel bordje tegen Holwerd, Zurich behaalde slechts 1 eerst, Dokkum op 4-5 en 6 gelijk met buitenslag, Sexb.-Pietersbie- rum na spannen den kamp op 5h5 en 6 gelijk, toen de kaats niet voorbij was, Wommels op 3-5 en 6 gelijk, Leeuwar den op 2-5 en 4-6 en Winsum op 5-5 en 4-6 toen Jellema voor sloeg. Hft zevental bestond dus uit 27-5, doende spoedig uitverkocht, en hu werd 8-11, 17-21 en no. 23 bleef staan. Het partuur uit Holwerd bood het sterke Witmarsum er drietal kranig par tij en hadden in den aanvang succes. Na den stand 3-1 haalde Witmarsum op en won tenslotte onbedreigd op 4-5 en 2-6. Beetgum moest het met belangrijk ver schil afleggen tegen het kleine Wier (n.l. op 2-5 en 0-6). De nos. 17 en 21 speelden een mooie oartij. De eerste successen waren voor Franeker, dat met buitenslagen en een bovenslag 3 eersten maakte. Harlingen kwam vervolgens geducht opzetten. Met een zltbal werd het eerste en ook het Nog altijd Jack Diamond. Het „Hbl.” meldt, dat Jack Diamond, de kohing der New Yorksche onderwereld wien het verblijf In Duitschland door de autoriteiten is ontzegd, gisterochtend per auto van Bremen haar Hamburg is vervoerd en 's middags aan boord van het s.s. „Hannover” van de Norddeutsche Lloyd werd gebracht Het schip vertrok WOMMELS, 8 Sept. Hedenmiddag werd het door de V. v. V. uitgeschreven ringfietsen gehouden. Er werd deelgenomen door 18 dames en 13 heeren. Na ettelijke malen om de aide terp te zijn gereden, weiden de prijzen als volgt toegekend: Ie prijs, heeren D. Be Johg, 2e Jan Boorsma. Ie prijs, dames, WIepkje Taekema. 2e Anna Huitema. Allen alhier woonachtig. WOMMELS, 8 Sept Reeds vroeg In den morgen wapperde het dundoek van onzen ’dorpstoren, ten teeken dat de feestelijkheden een aahvang hadden ge nomen. Voor de groote kaatspartij door elkaar loten, hadden zich 48 liefhebbers aange meld, welke gerangschikt in parturen van 3 personen, een mooie lijst vorm- Qen. Hoewel het weinig aanjokkend kaats- weer was, kon men toch om 10 uur in 2 perken beginnen. De eerste omloop gaf weinige span nende partijen te zien. Te vaak stond dé telegraaf op 1-5, terwijl nu en dan uit de grijsgrauwe lucht de regen bij stroo- men neerviel. Op den namiddag kwam evenwel het zonnetje zoo nu en dan eens door het wolkenfloers breken en heeft het kaats- minnend publiek nog ruimschoots geno ten. Na vinnigen kamp met de stand 4-5 en 6-2 werd de eerste prijs behaald door: T. Zijlstra, Witmarsum, S. v. d. Molen Wijnaldum en J. Ringnalda, Franeker. De tweede prijs door R. Terpstra, Dronrijp, L. Polma, Dronrijp en Johs. Felkers, Wommels. De 3de prijs door Chr. Pasma, Drach ten, Y. Schiphol, Leeuwarden en Y. Bou- ma, Winsum. De partij werd op voorbeeldige wijze opgeluisterd door Straatmuziek van Leeuwarden. zelfde met 8 stemmen, de heeren Redt- sma 5, Elzinga 1 en Brandsma 1 stem. Punt 3 Belasting Ingevolge art 242d der Gemeentewet weg Dedgum-Parrega. B. en W. geven in overweging ’t pri mitief kohier van belastingschuldigen vast te stellen op f602.22, welke belas tingbedragen moeten worden voldaan in één termijn voor 1 Dec. 1930, Zonder hoofdelijke stemming aldus besloten. Hierna sluiting der vergadering. Twee auto’s door treinen gegrepen. Bij Laugen in Duitschland, is een automobiel door een uit Berlijn komen den sneltrein gegrepen en geheel verbrij zeld. De beide inzittenden werden op slag gedood. Het ingesteld onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de spoorboomen bij den overweg te vroeg waren opgehaald. Ook op den spoorweg bij Leufen in Ober-Beieren is een auto door een snel trein gegrepen. De drie inzittenden van den auto, twee mannen en een vrouw, werden gedood. De sneltrein had twee uur vertraging. hem heen zaten te praten of iets vroegen hij werkte, zijn stompe pijpje in den mond en over alles en nog wat meekeu. velend,geregeld door en tooverde de keu rigste tafreeltjes op het broze glas. Wolff is jong gestorven, maar zijn be stippelde glazen zijn beroemd geworden. Zoo nu en dan worden ze nog wel eens op verkoopingen voorgebracht en dan worden er vrij hooge bedragen voor be- taald. Was dat in ’Wolff’s tijd ook maar het geval geweest; hij zou het best hebben kunnen gebruiken. De S. D. A. P. heeft het Monopolie van Kapitale vergissingen I Eén er van is de: „Proclamatie aan het Nederland sche Volk!” inzake de z.g. uitbreiding van de Oorlogsvloot. De proclamatie is goed, alleen maar, ze is aan het verkeerde adres gericht! ’t Moest zijn; „Proclamatie aan de S. D. A. P.ers in Engeland, Frankrijk, België, Duitschland, enz.” Want daaronder zitten de Militairisten de geldvergooiers, de „bewerkers van de vernietiging van de Volkskracht!’’ Immers: de Socialistische regeering in Engeland stak geen hand uit naar de ontwapening van het Engelsche Rijk; de Fransche en Belgische Socialisten gaven meermalen te verstaan, niets te voelen voor éénzijdige Nationale ontwapening; de Duitsche Socialisten gaven hun stem aan den verderen bouw van een pantser- schip. En... Bebel, de grootmeester der Duitsche Socialisten zei het reeds in 1911: „Zoolang de groote mogendheden tot de tanden gewapend zijn, kunnen de kleine Staten onmogelijk ongewapend zijn.” Dit woord van Bebel geldt thans nog! Daarom: de geheele opzet van het pe titionnement is één groote „Vergissing" en het teekenen er van een onverant woordelijke dwaasheid! Toekent niet! Laat U niet misleiden. „Opdat ook nu weer duidelijk blijke, dat de massa van het Ned. Volk van de nieuwe vergissing der S. D. A. P. niet is gediend.” De Besturen van de A. R. Kiesvereenigingen in Hennaarderadeel en Wonseradeel. PINGJUM, 8 Sept. Aan de alhier ge houden kaatspartij, door elkaar loten, werd door 24 parturen deelgenomen. Na menig spannenden kamp was de uitslag als volgt: 1ste prijs, f45, R. Yetsenga en Tj. Philadelphia, waar het den 23en Sep- Dinsdag 9 Sept. 1930. Aan de Veemarkt heden aangevoerd 127 M. en K. Koeien 46 Vette koeien Stieren 7 Vette kalveren 65 Nuehteren kalveren f 800 Graskalveren 129 Schapen 141 Lammeren 1012 Varkens 131 Biggen Paard 3 Bokken en Geiten f Pinken Totaal 2461 stuks. Vette koeien vrijwel prijshoudend. Graskalveren koekalveren goed, stier- f280 tot f400 f250 f f tweede bordje behaald. Daarna werd de kaats gepasseerd, terwijl met een kwaad- slag de leiding overgenomen werd. Het werd 5-3 door een zitbal, waarna op 6 gelijk Franeker nogmaals in gebreke bleef. Verloop: 17: 4-6-6-8^8-8-8-8-8 64. 218-8-8J6-4-6-2-4-6 52. Om de prijzen moesten alzoo kampen 23-5, 8-17. Wijnaldum, dat zich tot nog toe kra nig had geweerd, bleek, zooals verwacht was, te zwak voor Witmarsum. Met een terugslag op 1-5 en 6 gelijk beëindigde Rienstra de partij. Harlingen, dat tegen Franeker zoo keu rig had gespeeld, liet het thans leelijk zitten, zoodat het goed spelende Wier een gemakkelijke zege behaalde. Met 2 bovenslagen van Landstra en De Jong was de kans voor Harlingen verkeken. Eindstand 5-1 en 6-2. In den eindstrijd tusschen Witmarsum en Wier sloegen Landstra en De Jong er wederom duchtig op los. Met het perkspel van Rienstra en Werkhoven wilde het niet al te best. Eerstgenoemde ruimde dan ook zijn plaats en Zaagmans die prima opsloeg, leverde ook In het perk uitstekend wprk. Na een fijnen op- slagbal van Zaagmans werd de stand 3 eersten gelijk. Witmarsum nam vervol gens de leiding over en spoedig was de stand 5-3, doordat de kaats gepasseerd werd. Op 6-2 passeerde Zaagmans de kleine kaats en had Witmarsum aldus gewonnen: 5: 2-8-12-8-4-8-8-8-8 56. 8: 8-4-8-6-8-6-0-4-2 46. De uitslag is alzoo: 1ste prijs en eere- prijs „de Bogtstrabal” no. 5, tweede prijs no. 8, derde prijs no. 17, en vierde prijs no. 23. De bondsprijze|n bestonden uit luxe voorwerpen. ’s Middags had de gebruikelijke re ceptie plaats, waarbij door Kimswerds afgevaardigde de wandelbal werd over gedragen. Ondanks het vrij slechte weer was de publieke belangstelling heel goed, ter wijl Pingjums korps „Harmonie” den wedstrijd op waardige wijze opluisterde. BRANDSMA’s KIPPENVOER. Extra gezonde, zware granen tegen gewonen prijs. Vas Dias meldt uit Athene: In de haven van Piraeus, de havenstad van Athene is een geweldige brand uit gebroken met het gevolg dat een aantal schepen is verwoest. Het gevaar van uitbreiding van den brand tot de in de nabijheid gelegen op slagplaatsen van de groote petroleum Maatschappijen is zeer groot. De materieele schade loopt in de mil- lioenen. Acht zeilschepen en een stoom schip zijn verbrand. Volgens een voorloopig bericht zijn er 10 dooden en vele gewonden. De schade wordt op zes millioe’n gul den geraamd. Het gevaar voor het in brand geraken van meer schepen is nog niet bezworen. De firma P. Sluis, de bekende Pluim vee- en Veevoederfabriek zond ons haar nieuwe reclameplaat: „Eieren zijn zoo gezond”. Deze in acht kleuren op zwarte grond uitgevoerde plaat doet het bij zonder goed. Het afgetipte ei in het eierdopje, de groepeering van het zout en eierlepeltje en dan de fijne kleurencombinatie maken de plaat tot een sieraad in eta lage, kantoor of magazijn. De bedoeling van deze plaat Is naast x de reclame van P. Sluis’ Ochtendvoer, J. Gaastra, W Zwlerstra en W. propaganda te maken voor een grooter eierverbruik in ons land. De plaat wordt op aanvrage gratis en franco toegezonden. WOLF SOLAZEN. Een herinnering uit 1800. Omstreeks het jaar 1800 leefde er in den Haag een schilder, die Wolff heette. Hij was een zonderling man en kwam altijd geld te kort Als schilder kon hij gewoonlijk niet aan de kost komen, doch dan bedacht hij maar iets anders om geld te krijgen. Korten tijd, nadat hij ge trouwd was, zat hij ook al „kort bij kas”. Maar wat nood? dan maar de meubelen, welke hij als huwelijksge schenken in zijn huishouden gekregen had, aan de deur gezet en verkocht. Zoo gezegd, zoo gedaan. En al spoedig was een bordje met het woord „uitdrager” geschilderd, en voor een appel en een ei werden al de meubeltjes aan den gaan- den en komenden man van de hand ge daan. Maar de zaak was natuurlijk zoo- i i i Tm om 4 uur naar tjes lager. Vette kalveren prijshoudend. Nuehteren kalveren prijshoudend. Varkens en zouters iets kalmer. Biggen kalm. Wolvee goed. Gebruiksvee lui en duur. Koeien p. K.G. 50—53 et. Kalveren 50—56 et, Vette Varkens 25—29 ct, Zouters 28-29 ct, A.s. week opening nieuwe veemarkt 'i alhier waren De Jong Nederlandpartij te Pingjum. Witmarsum wint. PINGJUM, 7 Sept De Jong Nederland- partij, de Bondswedstrijd van de jonge ren, welke heden alhier werd gehouden, trof het ditmaal nu eens niet bijzonder fraai. Het was regen en nogmaals regen, in den eindstrijd nog een donderbui. Doch ondanks het slechte weer werd er met vuur gekampt en kreeg men nog enkele aardige partijen te aanschouwen. Met de noodlge vertraging en onderbre king werd de strijd in 3 perken aange vangen. De lijst vermeldde de volgende 27 af- deelingsparturen: 1. Germ de Wal, M. Dijkstra en KI. van Wieren, „Foarüt”, Marssum. 2. Pier Koopmans, Marten Sixma en Siebe Dijkstra, „Wêz Wis”, Rauwerd. 3. T. Tllstra, H. Brander en Joh. v. d. Wal, „Zurich”, Zurich. 4. D. Zijlstra, K. Polstra, en P. van der Wal, „Óns Genoegen”, Schalsum. 5. Gerrit Zaagmans, Joh. Werkhoven en Ruurd Rienstra, „Witmarsum”, Wit marsum. 6. M. Stapensea, J. Stienstra en O. Wassenaar „V. v. V.”, Menaldum. 7. P. Bosma, P. Bonnema en F. Hid- dinga, „Nije Krilch”, Weldum. 8. G. Landstra, D. de Jong en KI. Groeneveld, „V. v. V.”, Wier. 9. Wiebren Kooistra, Frans Lubach en R. tho Boekholt, „Oostergo”, Dokkum. 10. W. Wassenaar, P. Baggelaar en W. Wallinga, „Pieter Jellema”, Peins. 11. Gerb. Groeneveld, Foppe Zijlstra en Douwe Slot, „O. K. K.”, Beetgum. 12. Dirk Hilarides, Tjerk Hiemstra en Saekele de Vries, „Pingjum”, Pingjum. 13. D. Lautenbach, D. Hiemstra en J. Leistra, „De twa doarpen”, Sexb.- Pietersb. 14. J. Huisman, K. v. d. Heide en L. de Vries „M. E. T. O.” Bolsward. 15. Y van Dijk, Johannes Twerda en Freerk Wiersma, „Wommels”, Wommels 16 Jouke de Boer, Jan Monsma en Sipke de Bildt, „Het Noorden”, St. Jac. sprak nog 10 minuten uitsluitend zake- p&r J 17. Melle van der Heide, Arjen Pas cal en Jan van Dijk, „Eendracht”, Har lingen. 18. H. Broersma, T. Lukkes en Joh. v. d. Weerdt, „Willem Westra,, Arum. 19 Henk v. d. Molen, Wiebe Kuipers en Meindert Leij, „L. K. C.”, Leeuwar den. 20. Obe Dijkstra, Marten Weidema en Wiebe de Boer, „Kimswerd”, Kims werd. 21. Jan Althoff, Oepke Vellinga en Lodewijk Seerden, „Jan Bogtstra” Fra neker. 22. Dirk Ganzinga, Wiebe Visser en Jan Zondervan, „Sjirk de Wal”, Dron rijp. 23. Je adi l I i H 1 ,i| ;i‘ i Wej Tl n r> n 0 0 Mf Reyi Bi a/h 0 zorg POS eeni| i plji I. i i Een Gronlngsche kruidenier had zeer veel last van ratten In zijn winkel HO beproefde vele middelen, maar alle Zonder resultaat van beteekenis. Einde lijk werd hem aanbevolen Rodent te gebruiken. HQ kocht een doosje en legde Cr de helft van uit Morgens vond hij acht dooae ratten en hij had daarna niet den minsten last meer van het on gedierte. De ratten brachten hem veel Schade toe, ze maakten gaten In de balen suiker, zoodat de inhoud over den grond liep. Dank zij Rodent Is hO tas alle ratten kwijt. Rodent werkt onrellbaar en snel, het roeit ratten en muizen bij heele zwermen uit Koop nog heden een doosje van 50 ct of ƒ!.- bjj Uw drogist - Importeurs: Firma fl Melndersma - Den Haag. E34 I J 1 11 Mtsschten komt bet U overdreven voo tóch t» het waar, dat ge de ondroge lijke Jeuk, dfe door huidaandoeningen veroorzaakt wordt, direct kunt bedaren De eerste druppel» D.D.D. een be roemd geneeskrachtig middel tegc huidaandoeningen brengen dadelijk verlichting. D.D.D. dringt diep in de poriën der huid en doodt daar de ziek e kiemen. D.D.D. is geen vettige zalf maar eea heldere vloeistof. Het wordt met succes aangewend tegen ekzeem, uit stag, brand en andere aandoeningen der huid. Koop nog heden een flacon van f 0.75 en f 2.50 bij Uw Apoth. en Drogist, n B n ondersteunt de heilzame werking der D.D.D.-Vloej- Z E E P stof en houdt de huid gezond, f i.per stuk iflii f 'i i I't I F i M r r ■j 'i

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 2