OPRUIMING Ir.j. «HU DER BRUG or. j. unnop rohiug landarts P. B. uiin Hfiwi heeft Donderdag Tandarts NUK «Mans IHEUWJAAIISjlEnSCHEn Mantel Doek Knippatronen voorradig alle modellen in maten Tandarts GEESINK is Zaterdag a.s. 27 Dec. niet te spreken. J.A.MOULIJN De Bolswardsche Courant en Westergoo Pullovers Resten Wollen Garens Stadsnieuws. Leder Handschoenen Bontkraag Dames Kousen prima wol alleen moderne tinten 1 25 - 1.89 - 2.21 - 2.93 Ski Sokjes Directoire Spreekuur: 1042.30 en 64 behalve Zaterdagsavonds. Te Franeker: Dinsdag en Donderdag van 24.30 Heeren Pullovers No. 100 Heeren Onderpak Heeren Onderpak SNEEK, Grootzand 20 (hoven) 10 pCt. korting op alle goederen die niet worden opgeruimd 20 pCt. korting 20 pCt. korting op alle BONTVELLEN en BONTKRAGEN Nieuwjaars-wenschen worden opgenomen, tegen prys van Wollen gebreiden Kinderjurken spotprijzen Wollen gebreiden Kinder Vesten alle soorten voor spotprijzen Heeren Vesten gebreid restant f3.75 26gg Jaargang Woensdag 24 December 1930 L I en Wollen Garens Pullovers f3.52 fl.75 f4.25 f 1.25 D. G. de aanmerkelijk verlaagd toch nog 10 °/o korting op deze prijzen voor zeer goedkoope prezen Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. Dames en Heeren 10 korting A dve r t e n t i n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Aangesloten bij het Bureau voor oplaagcontrólè. y2 fl. Advocaat, 1 fl. Spaansche Wijn, prima biberette f 4.50 van immitatie bont Kraag met Manchetten fl.50 95 - 1.13 - 1.26 - 1.35-1.59 in wol met katoen zeer solide f 1.71 in wol met zyde gebreid f3.24 INGEZONDEN in grijs en wit fijn dessin f 1.58 Japon 75 ZENUWARTS Verlengde Westersingel 4 SNEEK TE LEEUWARDEN heeft ZATERDAG GEEN SPREEKUUR 25 DECEMBER en 1 JANUARI geen Spreekuur. jüHftn rüeb. landarts Ie Spreekuren te SNEEK zijn Dinsdags van 9—1 Voor mindergegoeden van 9—10 Adres DOMES, Schoenwinkel, Suupmarkt. 50 2.00 65 2.50 prima wol - 3 tinten f3.25 Resten van SPORTKOUSEN allen f 1.50 regenwater inplaats van in de regenbak in de woonkamer terecht komt. We vragen ons af moet ’n terrein wat zooals de „men” zegt, alléén van in orde ma ken (diaineeren enz.) 2500 gulden gekost heeft, ongere kend dan nog ’t bedrag voor afrastering etc., waarvoor C. A. B. zich in de schuld heeft moeten steken, moet een der gelijk veld maar steeds onbe speelbaar blijven? Daar zullen toch zeker middelen kunnen en moeten gevonden worden hierin ver betering te brengen. Ik weet wel, het is maar ondeskundig gepraat en ik ben ook maar een matige voetbalenthousi- ast, maar toch zou ik niet graag de geheele voetbalbe- langstelling in de modder la ten zakken. Filmvoorstelling, Vrijdagavond om 7 ttur was op de bovenzaal van ho tel „de Wijnberg” een film voorstelling van de firma Sluis’ Pluimvee en vogelvoe- derfabrieken te Weesperkar- spel. Een der heeren propagan disten vergastte de talrijk op gekomen pluimveeliefhebbers met een voor kippenhouders leerzame rede, waarna een film werd afgedraaid, geheel in uitsluitend er op geba seerd reclame te maken voor het bedrijf en de producten dezer firma. We hebben he laas niet de noodige ruimte beschikbaar een uitgebreid verslag van deze reclame- avond die van 7 tot 11 uur duurde af te drukken, zoo doende kunnen we niet elke acte afzonderlijk gaan be spreken, onze totaal indruk is dat door deze film en het verklarend woord van den propagandist aan de pluim- veeliefhebber zeer duidelijk wordt getoond, hoe of kip- penhouden in een kleine ruimte nog met succes be oefend kan worden. Verschillende misstanden op het gebied van de kippen- houderij werden getoond en daarnaast de verbeterde me thode zooals die door de fa. Sluis wordt gepropageerd. Het resultaat van den heer Jansen zijn kippenhouderij voor en na het bezoeken van de Sluisfabrieken lijkt me toch wel wat al te overdre ven, ten minste de laatste mand met eieren die ons de heer Jansen toonde, was wel wat al te netjes naast elkaar gelegd. Nog eens de warmte- techniek. Er wordt ons op gewezen dat het verslag over de le zing met lichtbeelden, de vo rige week in „den Hof van Holland” voor de timmerlie den patroonsvereeniging ge houden, eenige nadere toe lichting vereischt. Waar we zelf deze verga dering niet konden bij wonen hebben we de verschillende gqgevdns voor ,ons verslag van bevriende zijde ontvan gen. We schreven dat enkele vragen zeer tot genoegen der stellers werden beantwoord. Een uitzondering hierop maakte het betoog van den heer Theunissen, de dir. der gasfabriek, die met verschil lende voorbeelden uit de praktijk de rede van den heer Wisse aanvulde. Vooral wat betrof de zorg, waarmee men de verkregen warmte meer en beter tot haar recht kan laten komen. Het heeft hem voorts ver heugd, dat ook de heer Wisse het standpunt van de gas technici deelt, n.l. dat er voor de gasindustrie op het gebied van verwarming nog een schoone taak is te vervullen. Hij herinnert aan het on derzoek een paar jaren gele den te Utrecht ingesteld naar de kosten van gasverwarming Normaal Jaeger wol met zijde geven aan hare gevoelens’ van blijdschap en erkentelijk heid. Men zie daarvoor de ad vertentie in dit nummer, H. EISMA. Bolsward, 23 Dec. 1930. BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workum) Zaterdag 27 December GEEN ipreekuur. Spreekuren 10 3 uur. Dinsdags 93 uur. Woensdags 24 uur. en die van verwarming met vaste brandstof. In beide gevallen gold het gewone kamer-, dus geen centrale verwarming. Uit het onderzoek is den heer Buys toen gebleken, dat bij een vastrechtprijs van vijf cents niet alleen de gasverwarming heel goed met vaste brand stof kan concurreeren, maar dat In sommige gevallen, de gasverwarming zelfs goed- kooper is. Hij wijst in dit ver band ook op het groote com fort der gasverwarming en op het gunstige vastrechtta- rief hier ter stede. Het een en ander wordt door den heer Wisse beaamd. TANDARTS FRANEKER houdt iederen Vrijdagmiddag De spreekuren te Franeker zijn: welk bij den vrijen weg be trokken is, zal zich stellig aansluiten bij de rij der automobilisten, die onder lei ding onzer vereen, voor Han del en Nijverheid, op Oude- Tricot Costumes - Vesten enz. „Voordeelige” aanbieding: 1 fl. Spaansche Wijn, 1 pot Boerenjongens No. 1, f 1.45 niet mogelijk geweest, ook eens gedurende een wedstrijd dit terrein in oogenschouw te nemen. Alhoewel reeds meer malen door bestuursleden on zer Voetbalvereen. daartoe uitgenoodigd. Nu, Zondag j.l. was het een uitgezóchte dag, zoodat ik de gemakkelijke stoel en de kachelwarmte ontvluchtte om eens eenigen tijd te ge nieten van de bijna voor jaarsachtige stemming in de natuur. De weg naar het speelveld was, hoewel nog niet geheel in schitterende conditie, vrij goed begaan baar, met eenige wagens sintels is dat nog best in or de te krijgen, maar mijn eer ste entree op dit voetbalveld, neem me niet kwalijk, maar een modderpoel is een betere benaming. Dat is geen veld waarop je belangstellend publiek kunt ontvangen. Ik heb me niet gewaagd aan een rondwan deling over het terrein en di rect bij den ingang reeds ge zocht naar een niet al te nat plekje van waaruit ik de wedstrijd zou kunnen volgen. Naast me een paar voetbal liefhebbers op klompen, je kon zien een ongewone dracht, maar practisch. Hier en daar eens gevraagd of *t aan den anderen kant van ’t terrein misschien beter was. Minstens zoo slecht als hier is het antwoord. Enfin, wanneer we stil blijven staan op een nog niet ingetrapte graszode is het nog te doen. Maar let u eens op de spe lers. Voor de goal is het een complete modderglijbaan. De spelers zelf zien er haast on herkenbaar uit. Midden op ’t veld zitten de spelers elk oogenblik met de schoenen in de modder vast, juist op mo menten, dat de voet vrij we zen moest om de bal te be werken. 'k Heb bewondering voor de spelers die op zulk een terrein twee uren lang staan te baggeren, dat kan op deze manier geen voetballen ge noemd worden. En nu de conclusie. Ligt de schuld aan dezen toestand bij het C. A, B.-be- stuur? Natuurlijk niet. Zij is dunkt me de huurder van het door den eigenaar in orde ge maakte terrein. Je verhuurt toch ook geen huis waar het TOLHEKKEN. De tolhekken op den weg Bolsward-Sneek zullen ver dwijnen. Wij twijfelen niet of de autorijders in het alge meen zullen dit toejuichen, want het was ergerlijk en zeer onaangenaam op be doelde weg steeds tweemaal te moeten stoppen en twee maal tol te betalen. Zij zullen met het verdwij nen der tollen ongetwijfeld ook iets missen, dat hen aangenaam stemde en dat hen vaak de ellende der tol len deed vergeten namelijk: de buitengewone vriendelijk heid en genegenheid der tol gaarders de heeren Posthu mus en De Boer. Wij hopen dat deze een voudige menschen, die als voorbeeld kunnen dienen voor zoovele anderen, geen cent te kort zullen komen en wij verzoeken een ieder die nog iets aan tolgelden schul dig mocht zijn beleefd doch dringend dit voor Nieuw jaar aan te zuiveren. Wij brengen hiermede aan bovenbedoelde heeren onzen oprechten dank en spreken de wensch uit, dat het hun in het verdere leven voor spoedig mag gaan. U dankend voor de plaats ruimte. Namens eenige autorijders: TH. POIESZ, Sneek. De vrije weg. Eindelijk. Na jaren van strijd, na bergen van adressen, na con ferenties en na heel wat ge reken, zal dan eindelijk op 1 Januari a.s. de tolheffing op den weg Bolsward-Sneek tot het verledene behooren. Overal in den lande groeit het verzet tegen de tollen, die in onzen tijd van rijks- wegenbelasting niet langer geduld worden. Gelukkig dat thans Bolsward bevrijd wordt van de heffing die op den druksten verkeersader tot zooveel ergernis aanleiding heeft gegeven. De opheffing is op volko men regelmatige wijze ver kregen, zonder onwettige rel letjes, gelijk die elders zijn voorgekomen. De autoritei ten kenden de bezwaren der weggebruikers, maar dezen wisten ook zeer goed met welke financleele puzzles de wegbeheerders te maken hadden. Met geduld is het ten slotte gelukt, den weg vrij te krijgen. Een woord van dank mag hier wel gebracht worden aan dc Commissie van Be heer, sp -ciaal aan Bolswards burgemeester vcoi de bui tengewone welwillende wijze waarop de kwestie tot op lossing is gebracht. De weg vrij 1 Dat beteekent voor Bolsward een groote stap voorwaarts. Handel, nij verheid en vreemdelingenver keer zullen daar wel bij va ren. Laten nu de Bolswarders toonen, dat dit feit tot groo te blijdschap stemt. De ver dwijning der tollen moet niet onopgemerkt plaats hebben. Daarom verheugt het mij zeer, dat talrijke automobi listen een uurtje van den Oudejaarsavond willen be stemmen om aan de open stelling der tollen eenigen luister bij te zetten. Wie wat gevoelt voor het groote Voor de organisatie der Sluisfabrieken krijgt men door deze film zeer zeker respect en wordt volledig de indruk gevestigd met een in alle opzichten moderne en zuiver technisch geoutileerd bedrijf te doen te hebben. Ook de verschillende veel voorkomende kippenziekten werden aanschouwelijk voor gesteld en de middelen ter bestrijding aangegeven. Over het algemeen geno men was het een leerzame avond. Kinder regen CApe 95 ct. Kinder Onderjurk50 ct. Wollen Sjaal met Muts fl.75 Wollen Mutsen gekleurd 45 ct. Prima wollen Spattee’s .fl.25 In het nummer van „De Jong’s Nieuwsblad”, dat Oudejaars avond, Woensdag 31 December verschynt, kunnen 40 ct. voor 4 regels elke regel meer 10 ct. In Bolsward kan men deze Nieuwjaars-wenschen opgeven aan ons bureau of aan den heer VORMEER, die U daarvoor dezer dagen hoopt te bezoeken. Buiten Bolsward kan mon deze opgeven, rechtstreeks per post aan ons Bureau of aan onze Agenten en Courantbezorgers. Tijdige opgave is zeer gewenscht. fl.50 1 fl. Spaansche Wijn, y2 fl. Persico, Curasao of Anisette f 1.55 Onze prijs is laag genoeg, daar wij het beste geven wat geleverd kan worden. Wil U goedkoop dan; 1 fl. Zoete wijn, 1 pot Boerenjongens No. 2, f 1.05. BRANDSMA’s WINKELS. Voetbal. C. A. B.-H. Z. C. 4 5. Op een nog al zwaar te bespelen terrein bonden Zon dag j.l. bovengenoemde clubs, voor de 3de klas K. N. V. B., den strijd aan, onder leiding van den heer W. Kar sten van Sneek. Als door C. A. B. is afge trapt, gaat de voorhoede goed combineerend op het doel af en binnen de minuut heeft C. A. B. de leiding. Een vrije trap van H. Z. C. levert dan niets op. Een goe de aanval van H. Z. C. wordt door „Does” afgeslagen. Rooda lost dan een hard schot, wat door den H. Z. C.-keeper wordt gestopt Een corner voor H. Z. O. brengt ook niet ’t gewensch- te succes. Van der Hauw verhoogt dan voor C. A. B. de score en het is 2-0. Dan zweeft de bal eenige oogenblikken voor "t C. A. B.-doel, maar de backs weten hef gevaar te bezwe ren. Uit een corner, door W. Hoekstra mooi voor den doel- mond geschoten, ontstaat C. A. B.’s derde doelpunt Dit is voor H. Z. C. het sein om beter aan te pakken, waarbij Boogart spoedig met ’n goed doelpunt de achterstand ver kleint. Rooda lost dan een goed gericht schot, wat subliem door den H. Z. C.-keeper ge stopt wordt. De strijd wordt dan span nender daar H. Z. C., door goed samenspel er 2-3 van maakt. Verschillende corners voor H. Z. C. brengen echter niet de gelijkmaker. Als Rooda alleen voor de H. Z. C.-keeper komt te staan, maakt deze geen fout, 4-2. Wanneer H. Z. C. driemaal achter elkander een corner te nemen kijgt, heeft H. Z. C. de laatste in een doelpunt om gezet én dan is het rusten. Na de rust was het spelpeil van C. A. B. danig gezakt Dat van H. Z. C. daarentegen werd steeds beter. We zullen nu verder alleen volstaan met mede te deelen, dat C. A. B. de overwinning ontgaan Is en H. Z. C, nog 2 doelpunten wist te veroveren, zoodat C. A. B.’s tweede ne derlaag een feit is geworden. Een groot aantal toeschou wers woonde den wedstrijd bij, welke gehouden werd op het nieuwe sportterrein aan den Sneekerweg. Zondag a.s. Ontvangt C. A. B. de club uit Gorredijk, Deze wedstrijd zal onge twijfeld vele toeschouwers naar het sportterrein lokken, daar het wel niet aan span ning zal ontbreken. Esperanto-Examens te Arnhem. Voor diploma A slaagden uit Friesland. De dames Mevr. T. Beekhuis- Bruining te Sijbrandaburen en Mej. F. Biesma. De heeren: C. Hettema, Wouds- end; F. de Jong, Kortezwaag en J. Spoelstra, Sneek. Voor diploma B slaagde: Mej. P. J. Vlietstra, Haulerwijk-Beneden. jaarsavond uiting wenscht te 40 - 45 - 50 - 55 - 60 1 95. 3.00, 3.50, 4.00, 4.50 - 60 2.25; De voetbalwedstrijd van Zondag j.L Deze wedstrijd stond wel in het teeken der belangstel ling. Als niet deskundige in het voetbalspel waag ik me niet aan een verslag vap dezen wedsltrijd, dat vinden onze lezers elders in dit blad. Wat ik dan wel zou willen memoreeren, kort gezegd, Bolswardsche belang, het- eenige zeer ondeskundige opmerkingen over ons nieuw voetbalterrein. Ik had veel gehoord over dit nieuwe Bolswardsche voetbalveld en eerlijk gezegd niet veel lof. Het was me evenwel nog waarin opgenomen Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 Frits Qosterbaan I BoMAPDeimariiiii-12-iei.ii Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Dit no. bestaat uit 3 bladen. Porto Binnenland 3 ct. Buitenland 5 ct. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. HARLINGEN ARTS VOOR INWENDIGE ZIEKTEN I DE JONG s NIEUWSBLAD Spreekuur te MAKKUM van half 2 tot half 3 in Hotel „De Prins”. Spreekuur te WITMARSUM van half 5 tot half 6 in Hotel „Hofstra”. Dagelijks van 10—12 en 13 Woensdags en Vrijdags van 1012.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1