Plaatst Uwe advertentiën in dit blad Voor Oudejaarsavond Voor Oudejaarsgebak De J Douwe Egberts M. K. DE VRIES KOFFIE ld THEE die door alle gebruikers als 40 ct. kost de fijn gebakken I Coöp. „ONS BELANG” VAN NELL E’S GEBROKEN THEE MERK „GIRAFFE” Revue van de week. KE VRAAGT UWEN WINKELIER. VAN 35 CENT PER ONS Nog eenige artikelen welke wij wenschen op te ruimen Pater WIJNAND SLUYS Stadsnieuws. Proeft eens Servetten 7' l'i 1 Dameskonsen Coupons Sloopenkatoen (IO'/> el) 2.50-2 75 3.00 In Tafelkleeden Iets zeer voordeeligs Krententulband, Moscovisch Tulband, Fijn Krentenbrood, Appelbollen, Appeltaartjes, Taarten, Gebakjes Mooie sorteerlng Theekoekjes Tarwebloem, Zelfrijzend Bakmeel Griesmeel, Maïzena, Custardpoeder, Pudding, Bastardsuiker, Poedersuiker Rozijnen, Slaolie Sport- flanellen 29-35-39 ct. üemoltonneerde Onderjurken (groote maat) 1.35 Wollen Dekens (gebloemd) 6.75-7.50 8.75 vanWOl Wollen Damesvesten 2.75-3.25-3.75 GROOTE DIJLAKKER 56 - BOLSWARD Nieuwstijdingen. Aangekondigde Vergaderingen Met het oog op de vele I 15 Jan. 29 Jan. reeds niet geleden 29 cent Sierdoeken 40-50-75 ct. IS BUITENGEWOON VOORDEELIG EN GEURIG EN VOLDOET AAN DE HOOGSTE EISCHEN. U HEBT DAN HET ALLERBESTE VOOR DIEN PRIJS. Een uiteenzetting te geven van de Katholieke Leer over deze onderwerpen zonder andere Godsdiensten aan te vallen of te kwetsen. Graslinnen voor Lakens 55-60-65 Witte Bedspreien 1.90 menig gezin en vroolljkheld In vele harten mogen de laatste dagen des jaars, van vrede getuigen, en een goe de uitgang van het oude en een vroolijke Ingang van het nieuwe ons bereiden. Want 1031 staat voor de deur. 16 els Karpetten 19-,22.50,27.50 Duitsche Lakens 1.35 25-45-65-85 1.10 GEBREIDEN Wollen Borstrokken 2.50 Cxira aanbieding Badhanddoeken Mooie Ontbijtlakens 1.10 Dames Nachtponnen 1.50-1.70 2 pers. Zeldz groet, c sirenen gegalm toe te i treurig: Op te r om de yergetc voor as het ge1 den ge springe een de diste li loflied stemmi die klit harmoi gejubel Hebt gezang vergee melodi En i derjare Wat den v£ zonnes warmte dat ee hart z kleine dig ve heden kwaïm floers Maar afwiss' en vat mer e het K< begoni aan he ker te luister' Engete blijdsc omdat ken g< En wa nacht worde het: Wa- waren verruk met d weten 1 beste erkend wordt! KOFFIE vanaf 25 ct. per pakje THEE vanaf 22 ct. per pakje met Bons voor extra fraaie Cadeaux. Alle soorten verkrygb by Hettema Marktplein Bolsward Voor winkeliers tot fabrieksprijs! Witte Katoen 17 cent GEVRAAGD op 12 Mei a.s. een ninh Dagmeisje J L. IJNTEMA, Arum Aanbevelend, ®/4 Wollen Jaegerbaai 1.60 10/4 Ruwe Lakenkatoen 45 cent Op eerewoord naar huis. Het N. T. A. meldt uit Montgomery (Alabama) dat Maandag de poorten van de staatsgevangenissen van Ala bama geopend zijn voor 300 veroordeelden, die met Kerst mis naar huis gaan. Uit elke staatsgevangenis zijn een aantal veroordeelden op hun eerewoord voor veer tien dagen vrijgelaten. Er zijn er onder, die meer dan 25 jaar in de gevangenis zitten, doch wier gedrag bij zonder gunstig is geweest. Daar i en de tr lichtstra; in de hui Het is den. Is 1 plots eer brengen, lerwege minst in doen ver O, die lief en v gelijk ee met muz wij ze a ben wij fcgenhed Ten ti. gegeven van rus' neer me I huize te I en dus I ook, wa I gen en I wijden I mensch Dat w I tijd aan I chet gee I het erns I klinken, I den wa: I reldgeja I gende 1' I onze do I stil te I daarbij I te looch I reis zijn Geen I van hui I ring a I middel langen klep gel I noodklo watersn gen al 1 gelijk a orn te b ge lijf vlucht. Moor I davert de ziel reld, w I te luide I talen n boodscl nooit „Eere vrede o hagen I’ tijden, i als uit f Een ongeluk, dat vol gens de laatste berichten nog betrekkelijk goed is afgeloo- pen, overkwam Zaterdag avond een zoontje van den heer ten Br. In de Kerkstraat vermaak ten zich eenige jongens met het lang niet ongevaarlijke speerwerpspel. Juist toen de jonge ten Br. passeerde, werd een speertje weggeworpen en trof hem in het oog. ’8 Avonds en ook den vol genden morgen klaagde de jongen over pij» in beide oogen. Op advies van Dr. Andela is men Zondagmorgen on middellijk naar een oogarts in Leeuwarden gereisd, die gelukkig constateerde dat de oogappel niet geraakt was. Met een beetje rust zal dit ongelukje (dat hoogst ern stige gevolgen had kunnen hebben) zich wel weer her stellen. Het Is te hopen, dat der gelijke spelen niet meer op de openbare straat gehouden zullen worden. Hiervoor is dat spel te gevaarlijk. Een klopjacht op inbrekers. Naar het W. B. uit Berlijn meldt, heeft de recherche een uitgebreide klopjacht gehou den op twee „krakers” van brandkasten, die Zondag nacht in een warenhuis in Würzburg „gewerkt” hadden met het resultaat, dat zij met een buit van 35000 M. ver dwenen. Daar hun spoor naar Leip zig wees, werd de politie al daar gewaarschuwd, maar reeds was her tweetal naar Wittenberg getuft. Hier werd geconstateerd, dat zij waar schijnlijk naar Berlijn op weg waren. De recherche te Pots dam gelukte het hun auto vlak voor deze stad aan te houden en de mbrekers na i kort gevecht te arr< steeren. In hun bezit werden nog 32000 M. gevonden. Met behulp van vingeraf drukken kon worden gecon stateerd, dat men te maken had met oude bekenden van de politie. feestdagen moeten wij de Re- grijselijke bizonderheden vue van deze week een weinig eerder samenstellen dan ge woon en zal zij tevens een weinig dienen te worden be lfort. Trouwens de kerst stemming met al haar vreug de en afleiding van familiebe zoek en van uitgaan, geeft in voldoende mate zooveel ver schillende emoties dat wel licht door velen dit gewone wekelijksche overzicht van de plaats gehad hebbende ge beurtenissen misschien wel kan worden gemist zonder al te groote leegte achter te la ten. Toch is het ons aangenaam te weten dat er zoovelen zijn die geregeld naar deze kro niek grijpen, omdat zij in korte trekken hier het we reldbeeld der laatste dagen voor zich zien oprijzen, en daarbij zooveel mogelijk ge tracht wordt de blikken naar alle kaaten te werpen, het leven van verschillende zijden te belichten, ieder het zijne te geven, bovenal zoo veel mogelijk opbouwend werk te leveren en daardoor iets bij te dragen tot het al- gemeene nut en het welzijn onzer vele lezers en lezeres sen. Hier kan goed werk ge daan worden en ook op deze eenvoudige wijze getracht, iets mede bij te brengen tof hetgeen een ander stoffelijk of geestelijk goed kan doen en mede werken aan zijne vorming en ontwikkeling. Vandaar dat wij ons ver heugen ditmaal de laatste Re vue voor 1930 hier te kunnen neerschrijven en ’n steentje te kunnen bijdragen aan de ontplooiing van ons persoon lijk leven of van ons volks leven, zooals de omstandig heden daartoe zoeken mede te werken en niet tevergeefs worden doorleefd. Dit toch is de groote kunst van het leven, dat wij met ’n paar goed geopende oogen en een opmerkzaam oor de we reld doorgaan, en alles waf zich op onzen weg voordoet benutten om daarvan een dankbaar en vruchtbaar ge bruik te maken, zoowel tot welzijn van onze medemen- schen, wie deze dan ook zijn mogen, als ook van ons zel- ven. Dit mochten wij in het afgeloopen jaar onafgebroken doen, dat zal ook ons stre ven In de toekomst zijn, met het oog op het jaar dat weer voor ons ligt, waarvan wij niet weten wat het brengen zal. Moge het maar een jaar van zegen en voorspoed zijn. Intusschen zijn de laatste dagen van 1930 niet zonder beteekenis geweest en ligt cr op onze schrijftafel nog veel dat wij gaarne de revue even Heten passceren. Daar is bij voorbeeld allereerst dat be richt, dat onze Koningin en de Prinses deze week met hunne onderhoorigen te Ud- del, Oorsel en Niersen even als andere jaren ’t Kerstfeest vroolijk gevierd hebben, waarbij het niet aan allerlei tractaties ontbrak en allen welgedaan huiswaarts keer den. In het Theehuis van het Uddelermeer had de feest viering plaats waarbij H. M. de Vorstin zich niet schaam de onf de feestgenooten voor te gaan In eenvoudig gebed en waarbij natuurlijk de Kerstliederen niet ontbraken. Ook de Prinses nam een werkzaam aandeel aan het geheel, doordat zij een Kerst verhaal gaf en zeker zal het door vele feestgangers eten onvergeetlijk oogenblik zijn geweest, dat onze Vorstinnen op zulk een eenvoudige, har telijke wijze zich onder hun ne menschen bewogen om deel te nemen aan het feest dat door alle tijden en eeu wen, groot en klein, jong en oud, hoog en laag heeft ver heugd, en allen een rijken ze gen voor heel hun leven bren gen wil, onverschillig of dit geleefd wordt in een hut of In een paleis, onder een blau we kiel op de Geldersche Veluwe en een rieten dak, of onder een hermelijnen mantel of kostbaar bont. Helaas, dat bij dit vroolijk bericht van een blij en lich tend Kerstfeest ook reeds an- Versche Schelvisch 15 ct. p.pond 7 Zwitsersche Reepen 25 cent Deze prijzen zijn geldig tot en met Maandag. BOALSERT. Toanieljoun op Freed 26 Des. yn ’e Doele jouns 8 üre. BOLSWARD. Conferenties voor niet-Katholieken op 15, 22, 29 Jan., 2, 12, 19 Febr. in de St. Mart. Kerk. WITMARSUM. Openb. Uit voering op Vrijdag 26 Dec. in de Geref. Kerk, ’s av. 7.30 uur. SPANNUM. Muziekuitvoe ring op Donderdag 1 Jan. in de Ned. Herv. Kerk, 's av. 7.30 uur. De mist in Londen en de ongelukken. Maandag laat op den avond zijn er te Londen nog nieuwe ongelukken en bot singen tengevolge van den mist gebeurd, waarbij eenige Evenals vorig jaar worden wederom een serie conterentie’s gegeven voor niet-Katholieken in de St. Marrinus Kerk, Groote D^lakker, door de welbekende Onderwerp De Mensch als Gods Beeld. Het natuurlijk beeld Godsde onsterfelijke menschenziel. 22 Jan. Het bovennatuurlijk beeld Gods de Heiligmakende genade. Het gekneusde beeld Godsde Zonde. 5 Febr. Het herstelde beeld Godsde Biecht. 12 Febr. Het idiale beeld GodsH. Sacrament des Altaars. 19 Febr. Christus Kerk. De bedoeling van deze conferentie’s is Zoo komen vanuit Indlë ontroerende berichten en af- i van de allaar aangerichte schade door de uitbarsting van de Merapi op Midden-Java, zoo vreeselijk als nooit eerder werd gehoord. Een achttal dorpen zijn reeds verwoest, waarbij al meer dan 700 men schen hef leven lieten en nog altijd golft de verzengende lavastroom verder en maakt den bodem tot een hel. Duizenden menschen zijn dakloos, zonder bescherming en zonder voorziening in hun allereerste behoeften en het is niet te zeggen, wat daar nu al wordt. Tot op zekere hoogte is hetgeen daar geleden wordt, eigen schuld, waar reeds ja ren geleden de bewoners werd aangezegd, dat een der gelijke natuurramp vroeg of laat was te voorzien, maar de Javaan is fatalist en waagt het liever tot het uiterste dan tijdig den bodem, waarop hij geboren werd, te verlaten, om elders een goed heenko men en een stuk brood te zoeken. Reeds heeft onze Regeerlng den Gouverneur-Generaal ge vraagd in hoeverre het Moe derland hulp kan verleenen, zoodat zeer waarschijnlijk binnenkort wel een beroep zal worden gedaan op onze milddadigheid ten opzichte van de arme Javanen. En ongetwijfeld zal dat niet tevergeefsch zijn, waar zij zorgen, dat wij krijgen hun koffie en thee en suiker en hunne specerijen. Een ander bericht in de eerste plaats het buitenland betreffende, is dat de Ameri- kaansche Gezant In ons land, de heer Dlekema, in Den Haag Is overleden, 'nadt hij nog eerst een operatie on derging. Zijn stoffelijk over schot Is deze week per stoomschip naar zijn vader land verzonden, om daar In eigen bodem te worden bij gezet. Nog een ander droevig is het vergaan van het Finsche stoomschip „Oberon”, ten ge volge van een aanvaring door de mist, waarbij In 3 minuten tijds heel het vaartuig naar de diepte was gegaan en 41 op varenden omkwamen, waar onder 17 passagiers. En on der deze een dame die op reis was naar Londen om daar te gaan trouwen. Diep tragisch dus. Zoo zouden wij meerdere tafereelen kunnen noemen, die ons In de afgeloopen week de donkere kant van ’t leven leerde zien. We denken aan die juwee- lendiefstal te Berlijn waarbij een bedrag van 100 000 mark in handen viel van de ban dieten. We denken aan dat nog altijd heerschende huwe lijksdrama tusschen koning Carol van Roemenië en prin ses Helena, hetwelk zich wel niet weer zal laten oplossen, nu het vast moet staan dat zij naar Parijs gaat wonen. We denken aan de groote werkloosheid in Amerika waartoe van Regeerlngswege 106 millloen dollar zal wor den uitgegeven om de ellen de te beteugelen. We denken aan de bandle- ten-overvallen In China, waarvan vooral de zendelin gen de ongelukkige slachtof fers worden om daardoor de losprijzen te verkrijgen, die op hunne bevrijding worden gesteld. We denken aan die misda den die bij de Passiespelen te Oberammergau aan het licht moeten zijn gekomen, waar de hoteliers de fooien van de kellners moeten hebben op gestoken en zelfs de hoofd personen uit het spel, waar onder Anton Lang niet vrijuit gaan. We denken aan het feit dat in Engeland het aantal vrou wen 1.500.000 meer bedraagt dan het aantal mannen, met al de gevolgen van dien. We denken er aan dat Poincaré in Frankrijk nog al tijd doodelijk zwak is, zoo dat hij zich nog steeds, bui ten de politiek heeft te hou den. En och, wij denken ook nog aan zooveel leed binnen eigen grenzen in de harten en huizen allerwege aangetrof- DIJKSTRAAT 41 BOLSWARD TELEFOON 76 dingen door motorfietsen of autobotslngen. Te Londen kwam een dichtbezette autobus in bot sing met twee vrachtauto’s, waarbij 12 personen gewond werden, van wie eenigen zwaar. in de buurt van Croydon was het verkeer geruimen tijd gestremd, doordat ’n vracht auto op eenige andere auto’s inreed. In het geheel kwamen ne gen wagens daarbij in het gedrang. t Van den directeur van ’t Post- en Telegraafkantoor alhier ontvingen wij een re- clame-strooibiljet betreffende de Luchtpostdienst Neder- land-Indië. Deze postvliegtuigen ne men brieven mee voor Syrië, Irak, Perzlë, Br.-Indië, Birma, Siam, Indo China en verder gelegen landen. Omslagen voor deze post stukken zijn aan alle post kantoren verkrijgbaar. Het luchtrecht extra ver schuldigd boven het gewone port bedraagt; Syrië 15 ct.; Irak, Perzlë 30 ct.; Br. Indlë, Birma 40 ct.; Siam, Indo China 60 ct.; Straits-Settlements 60 ct., alles per 20 gram. Verder gelegen landen: hef luchtrecht voor het land, rot waar het luchtvervoer plaats vindt. Nederl.-Indlë: Briefkaarten, postwissels 30 ct.; Brieven en overige stukken tot en met 5 gr. 30 ct.; boven 5 tot en met 20 gr. 75 ct.; verder per 20 gr. 75 ct. Landen, verder dan Ned.-Indlë per 20 gr. 75 ct. Het luchtrecht kan worden voldaan door middel van ge wone postzegels of van lucht postzegels. Luchtpostzegels ter waar de van 0.40, f0.75, fl.50, f4.50 en f7.50 verkrijgbaar aan de postkantoren, het Hoofdkantoor en de passage- kantoren der K. L. M. Luchtpost-etiketten worden op aanvraag kosteloos ver strekt. We maken onze lezers bij dezen opmerkzaam op de gelegenheid voor Kerst- en Nieuwjaarstelegrammen naar het buitenland per „Holland- radlo”. Verschillende vastgestelde teksten zijn hiervoor verkrijg baar. veel andere stemmen worden doodelljken afloop waren vol- dere toonen worden beluis terd en te midden van zoo veel vreugdegejuich ook zoo- fen als feevolg van allerlei omstandigheden. Maar waartoe dit alles. gewond. Van de ongelukken met Het kerstfeest kwam en 1 "r A T' 1 I 1 r i Scheluisch H.BOM

Bolswards Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 8