20° o korting I g JOHAH laodarls Tandarts NIJK UMAianin Tandarts GEES1NK HARLINGEN Ir. J. lüinof Korinü Arts voor inw ziekten Zaterdag 14 Febr. geen Spreekuur. en 12 DAMESSTOFFEN iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii uiniiiuiiiuiuiiuiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiitiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiuiLuuiiiuiiiLiiiiiiiiiiiS luuiniinuuniniiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnninnininnniniiiiiiiiiu De Bolswardsche Courant en Westergoo J.A.MOULIJM Zaterdag 14 Februari 1931 No. 13 giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiin Frotté Garens Zijde Stoffen en Crêpe Georgettes in de nieuwste tinten. Bever - Bruin - Groen. Dames Zelfbinders en Lavallières veel nieuwe soorten 75 - 95 - 115 130 enz. Golf Wol (4 nuances) Aangekondigde Vergaderingen Aardig Tricot Dameshoedje Haakzijde Superbe Corsetband in alle maten f 6.75 P. D. Koord Corset Fantasie Leder prima Chevrau Dames Handschoenen S Heeren Zelfbinders g Japon Kragen J Woeden Stadsnieuws. Heeren Hemd iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiin lllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllllllll!llllllllllllllllllll p. B. V A N HAM De Spreekuren te SNEEK zijn: SNEEK, Grootzand 20 (boven) Spreekuur: 10-12.30 en 6-7 behalve Zaterdagsavonds. Te Franeker: Dinsdag en Dames Kousen Heeren Sokken Donderdag van 2-4.30 EN 27^£ Jaargang en die in A ER PÜ om ge ?e- eel yts ,üs Ingezonden Mededeelingen Groote Markt Blauwpoort GRATIS KNIPPATRONE i lllllllllllllllllllllll voor weven per knot 40 ct. In de maand Februari verlaagde prijzen van maakloonen voor Mantels en Japonnen ert een )ch vat joun op Tongersdei 19 Febr. yn it Evangelisaesjegebou, de jouns healwei achten. Ad ver ten tiën per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsntimmer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Aangesloten bij het Bureau voor oplaagcontróle. tar ar- iste ees effen en bont byelkaar passende tinten Groote knot 60 cent kr ui dt. Ier eat Speciaal Tapijtzaak jen id- ine :ed ssa tan en; oo, on lag erg Ier. Ze aar .in aar eet :en, ten I -5 Chique model in Bruin - Bever en Zwart fl.95 broers en zusters om zich heen ziet, geeft aanleiding tot grappige scènes, waarbij onbedaarlijk gelachen wordt. Hij is ook weer blij in zijn oude omgeving te zijn en valt ten slotte zijn moeder in de armen, die hem gelukkig prijst voor z’n liefde voor haar. Koopt onze Japonnen, ze zijn fraai en goedkoop bovendien deze week deze hooge korting. Margarine p. pakje Margarine fijnste Margarine m. cad. Zuiver Koevet Leidsche Kaas Vette nagelkaas Friesch droog spek BRANDSMA’s WINKELS. Nieuwe sorteering. Effen en bonte kleuren. Nieuwste patronen voor KLEEDJES. Zelfbinders patronen. in alle maten f4.75 Nog moeten we een enkel woord wijden aan den schrij ver van de operette, den heer P. A. Bruinsma, oud- notaris alhier. Na afloop der eerste op voering werd hem door een 2-tal kinderen een bijzonder aardige attentie gebracht In dichtvorm werd hij ge- ’t Geheel Is ons bijzonder huldigd om zijn schrijvers- >ed bevallen; alles was talent en werd hem daarna een prachtige mand bloemen overhandigd. Onmiddellijk daarna ging er een warm applaus vanuit de zaal op. Zoo is dan ook deze avond als uitnemend geslaagd te beschouwen. lil 3 nieuwe tinten S Marine blauw met wit. Roestbruin ==l met Beige. Wit met Zwart. Moderne streepen en kleine werkjes E= een prima soort voor fl.25 en fl.50 en er werd tevens besloten, nog meerdere biljartllefheb- bers de gelegenheid te geven zich bij de club te doen aan sluiten Uitslag biljartwedstrijd.. De Biljartclub „den Hol van Holland” bestaat thans een jaar en werd begin Febr. van het vorig jaar opgericht met 24 leden. Iedere Maan dag en Zaterdag werd ge speeld. Er werd begonnen met 'n Roosterpartij in drie klassen, waarvan de resp. winnaars werden: S. Palstra 1ste klas; Y. Veldman 2de klas en R. Teernstra 3de klas. Daarna werd een groeps wedstrijd gehouden, verdeeld in vier groepen van zes spe lers, welke tot uitslag had, dat groep IA en 2A met een verschil van 310 caramboles beëindigd werd en groep 1B en 2B met een verschil van 246 caramboles. De prijzen luxe voor werpen werden j.l. Maan dag uitgereikt, daarna werd wederom aangevangen met een Handicap Biljartpartij, waarvoor iedere Maandag avond wordt gespeeld. Het ledenaantal werd met zeer groote keuze, in de moderne uitvoeringen. Prachtige kraagjes voor 45 50 - 55 - 60 cent Erwten en Boonen een beste winterkost Wij hebben door prach tige kwaliteiten een goede naam hierin gekregen. Wij begrijpen de tijd van „bezuiniging" en hebben vele artikels in prijs ver laagd: Groene erwten 911, ex tra 12/2. Spliterwten 9/2, extra 12*4 Bruine boonen vanaf 9/2, bij vijf pond 8/2. Grauwe erwten 21-34-37. BRANDSMA’s WINKELS. goed bevallen; - uitstekend verzorgd en het is dan ook waarlijk geen wonder, dat leder vol lof was over deze mooie ope rette. De kinderzang was heel aardig; het duet echter scheen wat te moeilijke zang te zijn voor zulke jeugdige krachten. Een woord van hartelijken dank en waardeering moet ons uit de pen voor den lei der van den avond, den heer D. Gerritsma. Hij heeft ge toond een alleszins bekwa me dirigent te zijn, die be rekend is voor zijn taak. Het was dan ook een wel verdiende hulde, die hem in de pauze bij monde van den heer Brandenburgh gebracht werd, gepaard gaande met het overhandigen van een mooie mand bloemen. den, al die pracht, al die grootheid. Bijwijlen vervalt hij in z’n oude toestand, maar schikt zich ten lesten wondervol in zijn rol van Khalif. Hij ver geet dan zijn moeder niet, want aan haar laat hij een flinke som uitbetalen ter af doening van haar schulden en verder krijgt Habib zijn verdiende afstraffing voor zijn geldwoeker. Dit tooneel wordt prach tig gespeeld en gezongen; en grappig is het optreden van den lijfarts van den ver meenden Khalif. Een aller aardigste intermezzo is het als de kleine koks opkomen om den Khalif het ontbijt op te dienen. Het derde bedrijf geeft weder het tooneel en de aan- kleeding uit het 1ste bedrijf. De ontgoocheling van Hassan nu hij weer in zijn Ook de weduwe Ilzaid speelt en zingt zeer goed. In houding en gebaren is zij een en al de benarde moe der, bevreesd voor het lot harer kinderen. De moeder en hare kinderen heffen een Eén dag Khalif. Dinsdagavond werd deze operette in 3 bedrijven, vrij bewerkt naar het sprookje uit 1001 nacht, opgevoerd in „De Doele". In „duizend en één nacht” zijn de populairste Arabische verzamelingen van vertellin gen en sprookjes bijeenge gaard. Zij alle hebben tot onderwerp de legendarische deugden van den Khalif Ha- roen met den bijnaam Al Rasjid d.i. de „recht geleide". Ook in „Eén dag Khalif” vonden we weder „Haroen Al Rasjid" die zich verdien stelijk maakte door hulp te verleenen aan een dappere knaap, die zijn moeder tot een steun en schild wilde zijn. Wat toch was het ge val? Ilzaïde was door den ge- welddadigen dood van haar man een arme weduwe; de schuldeischers kwamen van alle kanten opdagen. Het zag er ellendig voor haar uit; ze was de armoede ten prooi. Doch haar zoon Has- sum heeft zich voorgenomen te wreken op de schuld eischers en vooral op dien eenen woekeraar Habib. Hij toch wilde een paar kin deren der arme weduwe ver- koopen, opdat haar schuld vereffend kon worden. Prachtig wordt dit alles op het tooneel weergege ven; men leeft als toeschou wer met 't arme gezin mee en voelt diep medelijden met de arme vrouw. Als de eerste schuldeischers komen opda gen is ’t Hassan, de zoon der weduwe, die hun weet weg te krijgen. Hij vertelt van zijn ondernemingsftracht van de toekomst; als hij pa leizen en tempels zal bou wen. En de schuldeischers, getroffen door zooveel ener gie, werklust en moederlief de, gaan heen. Maar daar komt Habib op 't tooneel, een gewetenlooze woekeraar. Wat is hij prach tig uitgebeeld, in kleeding, stem en gebaren herkent men direct het type van den geldwolf. Zóó mooi wordt dit ge deelte gespeeld, dat men ’n zucht van verlichting slaakt, ais hij met de voorspiegeling van een groote schat, door de kinderen der arme wedu we wordt weggetroond. Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. met boord en dubbele manchetten 2 fijne tinten in maten extra voordeelig f 1.85 Witte Mouwschortjes aardig gewerkt maten Het Schildersbedrijf. Dat ook In meerdere vak ken de verbetering van vak kennis en een goede rege ling in het leerlingenstelsel een der eerste vereischten wordt om het vak en de be- stahnsmogelijlkheïd ider zelf standige schilders te bevor deren wordt Ingezien, be wijzen de vaardigheids- proeven die deze week in 't Voljcsgebouw voor de schil- dejsverbenigingen worden afgenomen onder leiding van onze stadgenoot de heer Taca v. d. Meer. De betreffende organisa tie^ volgen hiermee de re geling die reeds meerdere jaren in het typografenvak ingevoerd is en die beoogt een overproductie van werk krachten tegen te gaan en bovenal vakkundige gezel len op te kweeken. Een dergelijk streven ver dient alle lof, omdat hier mede het vak op hooger peil wordt gebracht en de be staansmogelijkheid van den vakman verbeterd. We komen In ons Dins- dagnummer nog nader op deze examens en deszelfs uitslag terug. BOLSWARD. Chr. Winterlezing op Donderdag 19 Febr. in I „Ons Gebouw”, ’s av. 8 uur. 1 BOLSWARD. Conferenties voor Niet-Katholieken op Donder dag 19 Februari in de St. Martinuskerk, ’s av. 8 uur. I TJERKWERD. Ledenvergadering Begr. vereen, op Dinsdag 17 Febr. bij Sj. Zwaagstra 's av. 7.15 uur. BURGWERD. Ledenvergadering „Groene Kruis” op Woens dag 18 Febr. in de consisto riekamer 's av. 7.30 uur. FERWOUDE. Muziekuitvoering op Woensdag 18 Febr. in de Ned. Herv, Kerk ’s av. 7.15 uur. W0MMELS. Optreden van Kara El Hammed op Woensdag 18 Febr. bij Johs. Struiksma ’s av. 8 uur. ARUM. Chr. Wintert, op Donder dag 19 Febr. in de Geref Kerk ’s av. 7 uur. I EASTERLITTENS. Foardrachte- joun op Tongersdei 19 Febr. werklooze arbeiders met ad vies van Burgemeester en Wethouders. 7. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot het maken van een voor dracht ter benoeming van ’n lid van den Raad van Be heer der N. V. Interc. Wa terleiding, vac. S. J. Praam- sma. Beige gestreepte MOUWSCHORTJES maten hof van den Khalif en Has san is Khalif voor één dag. In dit tweede gedeelte heeft het komische de over hand en men lacht en ver maakt zich om Hassan, die zich dat alles maar niet be- mooi lied aan, waarin zij den grijpen kan. Al die bedlen- steun van Allah bidden. Aan het einde van het eerste bedrijf krijgt Hassan, die voortdurend tot diep in den nacht bezig is met hei beramen van middelen om redding uit den nood, bezoek van een bedelaar. Hij vertelt deze alles, wat zijn hart be roert en bewijst zijn goede inborst door ’t overhandigen van zijn laatste bete broods. „Was ik maar eens Khalif" zei Hassan. Welnu, dit ge beurt, want Hassan wordt ’n slaapdrankje toegediend door de vermeende bedelaar die in werkelijkheid is de Khaüif Haroen al Raschid. Dit eerste bedrijf heeft ons reeds bijzonder geboeid door het mooie Oostersche tooneel alsmede door den zang en het spel der leden. Het volgende tweede be drijf overtreft het vorige in schittering en kleedij. We bevinden ons aan het oude omgeving is en zijn Officieel orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’t HötelGAARMAN, Marktplein. SPREEKUUR 10—1'/,. Tracht- en Spreekkamer boven. Dinsdags van 9—1 Voor mindergegoeden van 9—10 Adres OOMES, Schoenwinkel, Suupmarkt BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te WorRum) Spreekuren 10 3 uur. Dinsdags 93 uur. Woensdags 24 uur. Vergadering van den Raad, op Dinsdag den 17 Februari a.s. ’8 avonds 7 uur ten stadhuize. 1. Adres van R. K. Groen veld te Ijlst om uitbetaling eener vergoeding in verband met de opneming van het door hem gehuurde land In het waterschap „Heeg en Omstreken” met voorstel van Burgemeester en Wethou ders. 2. Adres van R. Hultema e. a. om eene tegemoetko ming in de pachtsom met advies van Burgemeester en Wethouders. 3. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot onderhandsche landverhurin gen. 4. Adres van het Bestuur der Vereeniging voor Chr. 4 nieuwe leden vermeerderd Volksonderwijs om mede werking tot beschikbaarstel ling van gelden voor veran dering van inrichting in de school aan de Hid Herostraat met vooretel van Burgemees ter en Wethouders. 5. Adres van het Bestuur van den Ned. Bond van Overtfeldspersionefel inzake overleg bij regeling der ar beidsvoorwaarden personeel N. V. Interc. Waterleiding met advies van Burgemeester en Wethouders. 6. Adres van Voorzitters van verschillende vakbonden tot invoering eener gemeen telijke steunregeling voor MARRON is zeer modern Prima zijden Kous nieuwe versterkingf2.90 nieuwste dessins, in donkere kleuren Uni en gestreept. Wol en Zijde. TANDARTS - FRANÈKER houdt iederen Vrijdagmiddag De spreekuren te Franeker zijn Dagelijks van 10—12 en'1—3 Woensdags en Vrijdags van 10—12 f Donderdagmiddag geb raakte een jongen aan het Grootzand te water. De agent v. d. H., Juist per rijwiel passeerende zag iets in het water bewegen. Met vereende krachten werd de drenkeling spoedig op den wal gehaald. Behoudens een nat en koud pakje had dit ongeluk geen verdere nadeellge ge volgen. I 12/2-19- end =5 Buisman! MnM 11-12 - iel. 11 =5 aat UW lief JAPONNEN WEEK Gfc Wolke 1 Dit no. bestaat uit 3 bladen, porto Binnenland 1J4 ct. Buitenland 2^ ct. 14 17/2 35 29 29 39 39 Wij ontvingen een prachtsorteering LOOPERS zeer lage prijzen len. age 1. Voor bijzonderheden leze men de be treffende adv. in dit no. Cü >p- 11.” :ür ja de ’e L een. A ihiiiilülzir* Frits Oosterbaan I Kousen Wol r» J pi pp rw -1 np J huiduitslag, springen- W de handen, kloven, win- M terteenen, dadelijk ver- KW zachten en verzorgen metjE? L AKKER’. B K KLOOSTERBALSEM bijt niet! gond l00 Leesgeld fr.’p- P- per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f2-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. 40 45 50 55 1= 1.10 1.20 1.30 1 40 40 45 50 55 1.10 1 25 1 40 1.55 DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen Spreekuur te MAKKUM van half 2 tot hal 3 in Hotel „De Prins”. Spreekuur te WITMARSUM van half 5 tot half b in Hotel „Hofstra”.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1